Vijfjaar Stedenband brengt de discussie langzaam op gang Clubkampioenschappen bij TY Het Vennewater Dierenfeest bij Ollie B. Bommel Oud-papieracties in Heiloo Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmond Dierenbescherming PAGINA 10 UITKIJKPOST - 9 SEPTEMBER partnétgemeente van ^WlETOCHtOWiCE Programma uitwisseling Cursus Huisdecoraties Modeltekenen Cursus Kalligrafie enioren Excursie verplaatst Cursus blijf in beweging Fietstochten 55-plus Jaren tachtig bij Excellence SV De Foresters Hafre exposeert in Hoeve Overslot Open dag bij SV De Vrijheid Lezing over healing project Cursus Skifitness HEILOO - Pas wanneer buiten de offi ciële kanalen om spontane uitwisselin gen plaatsvinden tussen de inwoners van het Poolse Swietochlowice en Hei- loo, pas dan kun je de Stedenband een echt succes noemen. Want dat is het eigenlijke doel van een dergelijke uit wisseling: gelijkwaardig omgaan met elkaar, en wijzer worden van elkaar. Dit jaar is het vijf jaar geleden dat de besturen van Swietochlowice en Heiloo een officiële Stedenband met elkaar aangingen, een feit dat komende week herdacht wordt tijdens het bezoek dat een groep Polen dan aan Heiloo brengt. Een bezoek waar dit jaar het thema 'De rol van vrijwilligerswerk' aan gekoppeld is. Sport en cultuur In de eerste jaren van de Stedenband brachten zowel Polen als Heilooërs elkaar jaarlijks een bezoek. Een wat te intensieve frequentie, en dus niet vol te houden, zo bleek al gauw. Nu vinden de wedèrzijdse bezoeken om en om plaats. Het ene jaar komen Polen hier naar toe, het andere jaar gaan Heilooërs op reis naar Swietochlowice. Ook de aard van de bezoeken veranderde in de loop der jaren. „Aanvankelijk stond de uitwisseling vooral in het teken van sport en cul tuur. Sinds vorig jaar streven we er meer naar om elkaar wat meer op het maatschappelijke vlak te benaderen, om wat meer met elkaar in gesprek te komen," zegt Ed de Boer, voorzitter van de Stichting Stedenband. Een be hoorlijk pretentieus streven, want het is niet eenvoudig om met elkaar in dis cussie te gaan over maatschappelijke thema's. Dat bleek vorig jaar wel tij dens het bezoek dat een groep Hei- looër vrouwen bracht aan de zusters tad, met als thema 'De rol van de vrouw in de maatschappij'. Al spoedig werd duidelijk dat men in Polen nog niet gewend is aan het 'open' en vrijuit spre ken. „Niet verwonderlijk, als je be denkt dat de grote omwenteling pas in 1989 heeft plaatsgevonden. De cultuur in Polen verschilt nog heel erg met die van ons. Wij moeten daar heel goed rekening mee houden." Maar ondanks dat kregen de vrouwen toch een aardig beeld van hoe hun zusters in Polen leven. Aan de wieg Oud-gemeentesecretaris Ed de Boer stond, samen met toenmalig burge meester Nico Schoof, vrijwel aan de wieg van de Stedenband. In 1989 wer den de eerste contacten gelegd met de Poolse stad. Op uitnodiging van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een aantal Polen in dat jaar de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland bijgewoond. Dat het Polen uit de stad Swietochlowice waren die naar Heiloo gingen, was het gevolg van al bestaande contacten van de stichting 'Hart voor Polen' met deze industrie stad in hèf luiden van Polen. Een tegenbezoek aan Polen volgde al spoedig. De Boer en Schoof ('Samen in de auto. Je had toen zelfs nog een visum nodig') troffen een ontredderd land aan. Er heerste veel armoede in de grauwe industriestad Swietochlowice. Vijfjaar Stedenband, goed voor een nieuw naambord, (foto Starfield) De contacten tussen de beide gemeen tebesturen groeiden uit en de gedachte vatte post dat ook de bevolking hierbij betrokken moest worden, hetgeen re sulteerde in de oprichting van de Stich ting Stedenband in 1991. De afgelopen jaren hebben diverse ac tiviteiten en uitwisselingen plaatsge vonden: het scholenprogramma met als doel uitwisseling van kinderen en ken nis, uitwisselingen op sociaal en cultu reel gebied en het Twinningproject, een uitwisseling van kennis en ervaring op het gebied van energie en energiebe sparing. De gemeente draagt zorg voor de uitwisseling op bestuurlijk en econo misch gebied, de Stichting Stedenband beweegt zich meer op het maatschap pelijke vlak. „Daarbij proberen we gelijkwaardig met elkaar om te gaan, zodat de.betrek kingen niet verzanden in een soort ont wikkelingshulp. Zo moeten wij ervoor waken dat we niet alles 'beter' weten, maar met elkaar in gesprek blijven," benadrukt De Boer. Maar de gezond heidszorg in de Poolse stad kan wel rekenen op hulp uit Heiloo en ook wor den er af en toe stageplaatsen hier geregeld voor Poolse werknemers in de gezondheidszorg. De organisatie van de Stedenband in Polen is in handen van het 'Gezelschap Vrienden van Heiloo', dat naast het dagelijks bestuur een paar honderd leden telt. Leden die de bezoekende Nederlanders gastvrij ontvangen, en die na zo'n bezoek wel zeker 'zuinig aan' moeten doen. Ed de Boer reali seert zich dat. „Dat is een heel verschil. Wij in Heiloo kunnen het eigenlijk uit overvloed doen, daar zijn we ons wel degelijk van bewust. En toch, ik ben er nu al heel vaak geweest, maar ik kan zeggen dat er een zekere economische vooruitgang is. In 1990 zag iedereen er armoedig ujUer lag niets in de winkels. Dat is veranderd, langzaam maar zeker gaat het ook in Polen vooruit." Het programma van de lustrumviering, waarbij belangstellende Heilooërs van harte welkom zijn, vindt u elders op deze pagina. HEILOO - Van 12 tot 17 september brengen twee delegaties uit Swietoch lowice een bezoek aan Heiloo in het kader van de Stedenband tussen beide gemeenten. Een groep van 50 personen uit Swietochlowice komt op uitnodi ging van de Stichting Stedenband. Daarnaast komt de muziekvereniging Florian op verzoek van Caecilia met 35 personen. Caecilia heeft voor deze groep een eigen programma vastge steld. Alle deelnemers zijn bij gast gezinnen ondergebracht. Voor de groep van 50 personen heeft de Stichting Stedenband een program ma gemaakt. Naast excursies wordt ook dit jaar met elkaar een thema bespro ken. Daartoe worden komende maan dag en dinsdag workshops georgani seerd waarin het gekozen onderwerp 'Wat is de betekenis van het vrijwilli gerswerk en wat voegt het aan het maatschappelijk leven toe' wordt be sproken. Inspanning en ontspanning Maandag 14 september is er van 9.30 tot 11.30 uur een conferentie in de Witte Kerk met als thema vrijwilligers in de kerk. In de raadzaal van het gemeentehuis wordt tegelijkertijd een conferentie gehouden over vrijwilli gerswerk en cultuur. Dinsdag 15 sep tember is er in de brandweergarage een bijeenkomst met als thema vrijwilligers in onderwijs en jeugdzorg. Tegelijker tijd wordt in het Westerlicht in Alk maar een conferentie gehouden over vrijwilligers en de gezondheidszorg. Bij alle bijeenkomsten zijn belangstellen den van harte welkom. Tijd voor ontspanning is er ook voor de Poolse bezoekers. Uitstapjes worden gemaakt naar de Hondsbossche Zee wering, de abdij in Egmond en de ING Bank in Amsterdam-Zuidoost. Voorts zal een rondvaart worden gemaakt op het Alkmaardermeer en is er een muzi kale avond in de Beun. Daarbij treden Caecilia en de muziekvereniging Flo rian uit Swietochlowice op. Tijdens deze avond zal ook officieel aandacht worden geschonken aan het vijfjarig bestaan van de Stedenband. Ook zal het bord bij de bebouwde kom, waarop de jumelage met Swietochlowice is ver meld, officieel worden onthuld. Don derdag 17 september vertrekken de Poolse gasten weer naar Swietoch lowice. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne- water. Vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5 tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne water, van 13.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Op woensdag 14 oktober begint in het Trefpunt de cursus Huisdecoraties. De cursus wordt gege ven door Patricia Duineveld van 9.30 tot 11.30 uur. In deze cursus maakt u decoraties als textielantieken van een beer, een vogelvoederpot en een taart punt. Daarnaast worden kaarten met mobile-effect gemaakt en staan in de kersttijd het versieren van een kerstbal en het maken van een kerstkrans op het programma. De cursus bestaat uit zes lessen en wordt eens in de veertien dagen gege ven. De kosten voor de cursus bedra gen f 80,- materiaalkosten inbegrepen. Voor informatie en opgave tel. 072- 5331297. HEILOO - De cursus modeltekenen, gegeven door Saskia Sengers, start op maandag 5 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Deze cursus is geschikt voor degenen die al eerder kennis gemaakt hebben met het model tekenen en zich verder willen bekwa men. Onderwerpen die in de cursus aan bod komen zijn beweging, anatomie, com positie, kleurgebruik, materialen en technieken. In de cursus komt ook het tekenen en schilderen van portretten aan de orde. Gedurende de cursus zal er gewerkt worden met aangeklede en naakte modellen. De kosten voor de cursus zijn f 150,- voor twaalf lessen. Informatie en opga ve tel. 072-5331297. HEILOO - Op donderdag 1 oktober start in het Trefpunt de cursus Kalli grafie voor beginners. De lessen wor den gegeven door Han Dijkstra van 13.30 tot 15.30 uur, eens in de veertien dagen. Tijdens de cursus leert u met pen en verf in oude en moderne schrift soorten teksten te schrijven voor bij voorbeeld verjaardags- en kerstkaar ten. En natuurlijk kunt u met hetgeen u in de cursus leert ook andere zaken middels kalligrafie verfraaien. Informatie en opgave tel. 072-5331297. info HEILOO - De excursie van de Cul turele Commissie naar Spanbroek (Ca- rel Willink) en Midden-Beemster (Betje Wolff) is verplaatst van donder dag 24 naar dinsdag 29 september van wege het feest van de Stichting Oude renwerk. Inlichtingen vindt u aan de balie van het Trefpunt. HEILOO - Vijftig-plus vrouwen kun nen weer terecht bij de fitnessclub onder leiding van Jeanne Gelsing. Er wordt gewerkt aan conditie- en bewe gingsoefeningen, zonder toestellen. U kunt vrijblijvend gaan kijken of mee doen in de gymzaal aan de Burenweg op dinsdag van 14.30 tot 15.30 uur. Wilt u eerst meer informatie, belt dan Elly Triëst, tel. 072-5330882. EGMOND - Het COS Noord-Holland Noord, een centrum voor internationa le samenwerking houdt op 22 septem ber nogmaals fietstochten voor 55-p!us- sers door Bergen, Egmond, Schoorl en Castricum. Thema's van de fietstocht zijn de Derde Wereld, natuur en milieu. Er zijn routes met verschillende leng tes: 40 km door Bergen, Egmond en Schoorl; 27 km door Egmond en Cas tricum; 18 km door Bergen en Egmond en 13 km door Schoorl. In Egmond kunt u opstappen bij Dorpshuis Hanswijk. Bij slecht weer op 22 september volgt uitstel van de tocht naar 29 september. De kosten van de inschrijving bedragen f 7,50 per deelne mer. Hiervoor krijgt u een fietsboekje met routes en informatie, de prijsvraag en een kopje koffie bij de start. U kunt zich voor 18 september telefonisch aan melden bij Stichting Wel zijn Ouderen Egmond, 072-5065204. HEILOO - Komend weekend staan de grootste hits uit de jaren tachtig cen traal tijdens de programmering van Streekradio Excellence. Op zaterdag zullen de programma's bovendien niet alleen door de vaste discjockey's gepre senteerd worden, maar ook door pro minente discjockey's van Radio 538 en Veronica FM. Het hoogtepunt van dit weekend is een top 40 uit de jaren tachtig. Deze zal uit gezonden worden in plaats van de gebruikelijke top 30,, de Loolijst 30, op zondag 13 september tussen iS.OO en 18.00 uur. Tijdens dit weekend zal Streekradio Excellence geld inzamelen voor een goed doel. Het hele weekend is te vol gen via de ether op FM 106.3. Inwoners van Heiloo kunnen bovendien Streek radio Excellence ontvangen via de kabel op FM 96.5 HEILOO - Zondagochtend werd door SV De Foresters de derby tegen HSV met 2-1 gewonnen. Niet alleen de over winning, maar ook het vertoonde spel geeft Foresters reden tot vertrouwen in verder positief verloop in de competi tie. Het eerste elftal speelde een zwak ke eerste helft bij LSVV, hetgeen resul teerde in een verdiende 2-0 voorsprong voor de Langedijkers. De omzettingen in het team droegen na rust bij tot een aanzienlijk ander beeld, maar het vizier bleek bij enkele spelers nog niet op scherp te staan. Pas vijf minuten voor het eindsignaal werd door Jan Schoorl de stand op 2-1 gebracht. Het spannen de slotoffensief bracht echter niet de gewenste gelijkmaker. Het komend weekeinde speelt het zaterdagteam uit tegen FC Uitgeest, zondag speelt het tweede elftal om 11.00 uur thuis tegen KGB-2 en treedt om 14.00 uur het eerste elftal aan tegen VZV. Op 20 september vindt de uit wedstrijd plaats tegen Texel. Het plan is om per bus (en boot!) de trip naar het eiland te maken. Zoals altijd wordt er weer gerekend op een flink aantal sup porters. Kandidaat busreizigers wordt verzocht contact op te nemen met Jaap Godijn, (tel. 072-5340327). ■s£J3t Een ploeg zestigers is elke vrijdagmiddag aan het werk op het veld van de Foresters. Momenteel wordt de oude tribune, meegenomen van Egelshoek, onder handen genomen. HEILOO - Na twee spannende weken werden afgelopen zondag de kampioe nen van TV Het Vennewater bekend. De gevestigde orde bleef ook dit jaar de jeugd de baas. Bij de dames ging de titel naar Cecile Ouwejan die het in de finale moest opnemen tegen Inger Snaphaan. Paul Duijvestijn werd kam pioen bij de heren. In de finale won hij van Marc van Tuin, de kampioen van het vorig jaar. Met Marc van Tuin won Duijvestijn ook de finale in het heren dubbelspel. Cecile Ouwejan werd sa men met haar broer kampioen in het mixed dubbel en ook nog tweede in het damesdubbel. In de enkelspelen en het dames- en herendubbel werd een afvalsysteem gehanteerd. In het mixed-dubbelspel werd in poules gespeeld. Dankzij de uitstekende organisatie verliep het toernooi voorspoedig. Zelfs de weergo den konden geen roet in het eten gooi en. Het toernooi kon afgelopen zondag precies volgens schema worden afge rond. Ook de feestavonden waren een groot succes. Vorige week zaterdag trad de formatie Paperclip op. Afgelopen zaterdag werd de avond muzikaal opgeluisterd door de damesformatie Dat Koor. De uitslagen: Dames enkel B/C: 1. Cecile Ouwejan 2. Inge Snaphaan. Heren enkel B/C: 1. Paul Duijvestijn 2. Marc van Tuin. Dames dubbel B/C: 1 Inge van Soes, Nathalie van Duuren 2. Cecile Ouwejan, Brigitte Langedijk. Heren dubbel B/C: 1. Marc van Tuin. Paul Duijvestijn 2. Jeroen Warden burg, Stefan Heistek. Gemengd dubbel B/C: 1. Cecile Ouwejan. Rutger Derksen 2. Inge van Soest. Marc van Tuin. Dames enkel Dl: Maaike Kok 2. Sabine Marcker. Heren enkel Dl: John Straathof 2. Jaap Koopman. Dames dubbel Dl: 1. Mieke Dieleman. Annelies Melgers 2. Annemarie Spuijbroek.Tineke Spuijbroek. Heren dubbel: Dl: Arnold de Haan, Ron de Moei 2. Juriaan Piet, Rob Zander. Gemengd dubbel Dl: Joke Puyt, Frans Smit 2. Annemarie Spuijbroek. Rob Zander. Da mes enkel D2: 1. Petra Knippenberg 2. Ingrid Dekker. Dames dubbel D2: 1. Tiny Hafkamp. Si- mone Smit 2. Anke Frugte, Cissy Kabel. Heren enkel D2: 1. Juriaan Piet 2. Cor Sombroek. Heren dubbel D2: 1. Robin Burgering, Wilbert Burgering 2. Peter Duijn, Cees van de Molen. Gemengd dub bel D2: Odette Schipper, Richard Haanraads 2. Anneke Noordman, Herman Maas. Dames enkel E: 1. Anneke Loman 2. Marja Schager. Dames dub bel E: l.Astrid Balkenende, Magdaleen Wolse-Hes 2. Maud Schaap. Gabrielle Slinger. Heren enkel E: 1. Bert Weel 2. Edwin de Rave. Gemengd dubbel E: 1Els Molenaar, Cor Molenaar 2. Joke Schuiten maker, Martin Schuitenmaker. Dames dubbel B/C 40+ 1. Antoinette Groene- wegen, Bep van Dortmont 2. Diana Engelsman, Joyce Nijland. Heren enkel B/C 40+: 1: Jaap van den Hoonaard 2. Hil Wardenburg. Heren dubbel B/C 40+: 1. Jaap van den Hoonaard. Frans de Waard 2. Arend Boerhave, Ruud Admiraal. Ge mengd dubbel 40+: 1. Greet van Beek, Jaap van den Hoonaard 2. Diana Engelsman, Richard Sauer. Dames dubbel Dl 40+: 1. Ans Meyer. Kitty Schagen 2. Elly Kooijman, Iet Niessink. Heren enkel Dl 40+: 1. Robert Slinger 2. Cor van Etten. Heren dubbel Dl 40+: 1. Bert Steenhuisen, Jan de Waal 2. Chris Lambrechts. Erik van Beek, gemengd dubbel Dl 40+: 1. Immie Vreeker, Kees Vreeker 2. Cockie Lambrechts, Chris Lambrechts. Dames enkel D2 40+: 1. Els Koevoets 2. Aafke Sleebos. Heren enkel D2 40+: 1. Jan Fenger 2. Henk van Wissen. Dames dubbel D2 40+: 1. Koosje Piening, Joke Weel 2. Hanny Schuten, Trudie Zomerdijk, Heren dubbel D2 40+: 1. Peter Bak, Rob Kabel 2. Theo Schouten. Peter de Waard. Gemengd dubbel D2 40+: 1. Gre Hink, Cees Hink 2. Lia Duijn, Peter Duijn. HEILOO - Bij kindercentrum Ollie B. Bommel stond eind augustus een dierenfeest op het programma. Konijntjes en cavia's van het Beestenboetje kwamen op visite, clown Dropje vormde van ballonnen allerlei dieren en een heuse knuffelbeestendokter hield spreekuur, (foto Starfield) Keramische mensfiguren van Ans Post. EGMOND - Op de laatste expositie in Hoeve Overslot zal werk vertoond worden van het kunstcollectief Hafre. Er zullen gezamenlijk gemaakte schil derijen en objecten te zien zijn, maar uiteraard ook individueel werk, zoals de keramische mensfiguren van Ans Post, schilderijen (portret en land schappen) alsmede collages van Hans van de Berg en schilderijen en tekenin gen van Fred Valkering. De expositie is de hele maand septem ber op zaterdag en zondag te zien van 14.00 tot 17.00 uur in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. De toegang is gratis. Er is altijd een van de exposanten aanwezig voor uitleg. HEILOO - Op zaterdag 12 september houdt schietvereniging De Vrijheid een open dag. Iedereen die belangstelling heeft voor de schietsport is welkom tus sen 10.00 en 17.00 uur in het clubge bouw op sportpark Het Vennewater. Gemeentehuis Heiloo Tot eind september expositie in de hal van schilderijen van Gerard van Velzen an houtdraaiwerk van Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Mor- sch, dagelijks te zien tussen 8.00 en 17.00 uur en maandag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Beeldentuin Ditta Engel Westerweg 182, elke zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. Hema Heiloo Expositie van aquarellen van Marianne Eugster. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot en met september expositie 'Een wereld van verschil' van Trudy Keyzer. Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur, Commandeurslaan 1. Het Trefpunt Tot en met 3 november aquarellen, pas teltekeningen en olieverfschilderijen van Ank Mastenbroek in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 13 september schilderijen van Dirk Oudes. Museum aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Galerie 1719 Tot en met 26 september expositie van schilderijen van Hanneke de Jager. Donderdag 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag en zaterdag 13.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29, Alkmaar. HEILOO - Op uitnodiging van de Stichting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vitae verzorgt dr. Saskia Bos man op maandag 14 september in het Open Huis een avond over het Earth- gate Aarde haeling project. Volgens haar zuiveren earthgates de aarde en brengen hoogfrequente kos mische energie in de binnenkern van de aarde. Dit begeleidt de aarde bij de sprong naar een hogere dimensie of werkelijkheid, een hoger trillingsni veau. Deze sprong is bezig en uit zich volgens de theorie in steeds snellere veranderingen in onze wereld. De aanvang van de lezing is om 20.00 ïur en de entreeprijs bedraagt f 10,-. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar )ij Anet Zootjes, tel. 072-5332811 of Etha Thieme, tel. 5339744. NH Kerk Tot en met 12 september expositie van acrylschilderijen, aquarellen en iconen van Janny Veenstra. Nederlands Her vormde kerk aan de Abdijlaan in Eg- mond-Binnen, open op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Hoeve Overslot In september expositie van schilderijen en beelden van Hafre en Ans Post, open op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Museum van Egmond De ontstaansgeschiedenis van het gebied en het verleden van de drie Eg- monden. Open zondag tot en met vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur, Zuider straat 7, Egmond aan Zee. De Kapberg Beelden, aquarellen, schilderijen en keramiek van Ellen de Groot, Denise Holtkamp en Fanny Mazure. De galerie aan de Slotweg 17 is open zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 072-5062645. Rabobank Expositie 'De mens en de medemens' van Anneke Hemelrijk. Aquarellen, tekeningen en schilderijen te zien aan de Herenweg 73 in Egmond-Binnen. HEILOO - Een geslaagde ski-vakantie staat of valt met een goede voorberei ding. Ski-conditietraining is daar een voorbeeld van. Medio september start in Heiloo een cursus skifitness. Deel nemers aan skifit kunnen gratis gebruik maken van de buitentrainingen in Eg mond aan Zee. De cursus wordt gegeven op donder dagavond in het gymnastieklokaal aan de Kerkakkers. Opgeven of informatie inwinnen kan bij het secretariaat van de Nederlandse Vereniging voor Ski- gymnastiek, tel. 072-5092622. Vermist en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Grijscyperse gec. kater, iets rood op de buik, 5 jr. De Oostkanter, Heiloo. Rood/wit katertje, wit snuitje, buik en poten, geel bandje, 5 maanden, Visweg Oosterzijweg, Limmen. Grote zwarte gec. kater, 3 jr. Kapelweg, Limmen. Bruin hangoorkonijn, tat.no. 45 U 431, Tulpencroftlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Jong cypers poesje met witte kin, Kennemerstraatweg Blockhovepark, Heiloo. Lapjespoes met veel wit, De Karremel, Heiloo. Volwassen roodcyperse gec. kater, witte bek, bef en buik, vóór witte voetjes en achter laarsjes. Rijksweg, Limmen. Klein lichtgrijs schildpadpoesje met crème, 3 witte voetjes, Heerenweg, Egmond aan den Hoef. Inl. 072-5616106.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 10