Muziekplezier voor iedereen Vrouwenkopjes en objecten te zien bij Galerie Amber Noordhollands Landschap blikt naar landgoederen X Activiteiten Limmen Adressen Limmen SenicZtetc tOH(ê 't JlwtM&l Tinus Yeldt naar NK Kermis in Limmen Cursussen tuinieren Geslaagd Muziek in De Lantaarn Limmer-polder Zuivelloop P:;to"L I T I E Uitslag Beddenrace Bloemschikken Handbal Meervogels Cursus zelfverdediging en weerbaarheid Klaverjasdrive Katholiek Vrouwen Gilde UITKIJKPOST - 9 SEPTEMBER PAGINA 15 >md tJlmmïjtie Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limrnen: H. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) LIMMEN - Op 3 oktober vinden de Nederlandse kampioenschappen baars- vissen plaats in de wateren van de Beemster. Om hieraan te kunnen deel nemen moet men zich middels selectie wedstrijden plaatsen. Zaterdag 5 sep tember werd voor de regio midden Noord-Holland de selectiewedstrijd ge houden. Deze werd gevist in het Maalwater te Heiloo. Zesenveertig deelnemers uit onder andere Limmen, Castricum, Heiloo, Beverwijk en Akersloot trotseerden het slechte weer. De vangsten waren slecht, met een gemiddelde van nog geen vier baarzen per persoon. Tinus Veldt van de organiserende vereniging Limmen behaalde met vijftien vissen een ruime zege en plaatste zich hier mee voor het NK. Zondag hield HSV Limrhen een baars- wedstrijd in de wateren van Ypestein. Hier telde het parcours 22 deelnemers met natuurlijk T. Veldt als een van de favorieten. Hij wist zich met veertien vissen naar de derde plaats te vissen. R. Jak, die op de selectie net een baars te kort kwam voor plaatsing, nam hier zijn revanche. Zeventien baarzen waren goed voor de eerste plaats en K. Levering werd tweede met vijftien baarzen. Uitslag B-klasse: 1. R. Levering en R Levering 17 stuks; 2. M. Zandbergen 9 stuks; 3. F. Snel 8 stuks. LIMMEN - Komend weekeinde, einde lijk is het dan zover, is het kermis in Limmen. De kermis staat opgesteld op het parkeerterrein van de voetbalclub en wordt vrijdagavond om 22.00 uur ingeluid met een groot vuurwerk op het Stet. De ritprijzen zijn ook dit jaar twee gul den. De kermis gaat vrijdag om 15.00 uur open, zaterdag en zondag om 13.30 uur. LIMMEN - Op 15 september start een cursus tuinieren bij Jeanine Jonker. In vijf lessen worden u de beginselen van het tuinieren bijgebracht. De lessen worden ondersteund door een lesdic- taat waar alle stof duidelijk in beschre ven staat. Een programmaoverzicht kunt u aan vragen op tel. 072-5053646. LIMMEN - Onlangs slaagde plaatsge noot Guido de Haan aan de Univer siteit van Amsterdam voor zijn docto raalexamen Informatica. Hij studeerde af in de richting Technische Infor matica. LIMMEN - Traditiegetrouw zal ook aan café De Lantaarn de kermis niet voorbijgaan. Hans van Ammers heeft er weer alles aan gedaan om leuke mu ziek in huis te halen. Op vrijdag speelt vanaf 21.00 uur in het café Henkie CD en in de zaal Harmony. Zaterdag klinkt vanaf 21.00 uur in het café het geluid van Dicovery Sound, in de zaal speelt Memphis en in de tent laat Stampvast stevig van zich horen. Op zondag kunnen de kermisvierders al om 17.00 uur terecht: in het café bij de Discovery Sound, in de zaal bij Kleintje Pils en in de tent speelt dan Shoreline. Maandag begint het feest om 10.00 uur, met in het café de Discovery Sound, in de zaal Paradise en in de tent Jukebox. De uitsmijter 's avonds komt vanaf 20.00 uur in het café van Piet en Mieke en in de tent van No Claim. De zaal is dan dicht. De formatie Jukebox. LIMMEN - Traditiegetrouw organi seert de Limmer IJsclub op zondag 13 september een kermistrimloop aan de westkant van het dorp. Het is mogelijk om twee afstanden, de 5 en 10 kilome ter, te lopen. Beide afstanden gaan te gelijk van start. De start is bij de sport hal aan de Hogeweg om 10.30 uur. Kleed- en douchegelegenheid is aan wezig. Speciaal voor de basisschooljeugd tot en met 9 jaar wordt er een prestatie loop gehouden over een parcours van ongeveer 1,5 km. Deze lopertjes gaan een paar minuten eerder van start. De deelname voor deze groep is gratis. Het parcours van de 5 en 10 km loopt via de Hogeweg, Kapelweg, Westerweg, Achtkant, Molenweg en de Wieken. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jon geren tot en met vijftien jaar f 2,50 en voor de ouderen f 3,50, waarbij en fraaie herinnering wordt gegeven. Voor de kortste afstanden zijn er voor de jeugd tot en met 10 jaar en tot en met 15 jaar ereprijzen voor de eerste drie jongens en drie meisjes. Voor de 10 km zijn er ereprijzen voor de eerste drie heren en drie dames. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met 072-5052426. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222. •AKERSLOOT Een monothin van Wim Zwijsen, te zien bij Galerie Amber. LIMMEN - Vrouwenkoppen van cha- motteklei van Nadjezjda van Ittersum kijken u aan bij het betreden van Galerie Amber. Ze hebben titels als 'Boadicea sans culotte' en 'Femme fatale' en ze zijn in sprekende kleuren geschilderd. Alle vrouwen dragen hoorntjes. De hoorn was ook inspiratie bron voor objecten waarbij het contrast tussen de besloten vorm van de hoorn en de ingestoken vluchtige veren volle dig benut kan worden, geestig en kleur rijk. In de vitrine zijn sieraden met vlin ders te vinden. Van Wim Zwijsen zijn op deze exposi tie ook objecten te zien: lange, beschil derde houten palen versierd met objets trouvés en bekroond met een lamp. Aan de muren hangen monothins: een combinatie van monotype en thinner- druk. Als basis voor deze werken ge bruikt Wim Zwijsen de computer: zach te kleuren met onderwerpen die goed aansluiten bij de vrouwenkopjes van Nadjezjda. Galerie Amber (Dusseldorperweg 18) is open van donderdag tot en met zater dag en de eerste zondag van de maand (4 oktober) van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Zaterdag 12 september is iedereen welkom tijdens de opening van de expositie om 15.00 uur. De ex positie eindigt op zaterdag 10 oktober. Terwijl Wim Zwijsen, eigenaar van de gelijknamige galerie in Hoorn bij Gale rie Amber exposeert, laat Jeannette Coppens, eigenaresse van Galerie Am ber, haar olieverfschilderijen zien in galerie Wim Zwijsen, Mosterdsteeg 8 in Hoorn. Openingstijden galerie Wim Zwijsen: woensdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur en op afspraak. De opening van deze expositie is zon dag 13 september om 15.00 uur. REGIO - Een leven zonder muziek is ondenkbaar. Van 'arbeidsvitamine' tot Mozart, van house tot jazz, iedereen heeft zijn of haar voorkeur. Muziek om naar te luisteren of muziek om zelf te maken. Maar muziek is niet zomaar. Om te kunnen genieten van pop, rock of klassieke klanken heb je hulpmidde len nodig, variërend van een gitaar tot een cd-speler. De ontwikkeling op het gebied van dergelijke artikelen ver loopt razendsnel, mede dankzij de toe passing van nieuwe materialen. Muziekinstrumenten zijn prijzig. Ou ders bedenken zich dan ook wel een paar keer voordat ze een kostbaar en tegelijkertijd vaak kwetsbaar instru ment aanschaffen voor hun kinderen. Gelukkig zijn er dankzij de toepassing van nieuwe materialen tegenwoordig goekopere en sterke alternatieven op de markt. Een viool, klarinet of drum ziet er nog wel net zo uit als honderd jaar geleden, maar schijn bedriegt. Kunststof en rubber zijn ook in de ins- trumentenbouw doorgedrongen. Sinds kort is er een gitaar op de markt van een kunststof composiet-materiaal. Het kromtrekken van gitaarhalzen is hier mee verleden tijd. En door het ontbre ken van oneffenheden is het geluid van de nieuwe gitaar egaler en gladder. Hoewek niet hinderlijk, zal de ware muziekvirtuoos wellicht aan het nieu we geluid moeten wennen. Transparante instrumenten Nieuwe materialen hebben veel voor delen. Zo kunnen ze precies worden samengesteld naar de krachten en klan ken die bij een instrument passen. Op de pilaren van een harp worden bij voorbeeld andere krachten uitgeoe fend dan op de kast van eèn gitaar. Maar zelfs dat is geen enkel probleem voor een (vezelversterkte) kunststof. Ook zijn de plastic instrumenten onge voelig voor hitte, kou en vocht. Hier door hebben ze geen last meer van - voor een instrument - desastreuze ge volgen als vervormingen en scheurtjes. De toepassing van kunststof maakt bovendien dat instrumenten een stuk minder kwetsbaar zijn dan vroeger. En ze zijn aanzienlijk lichter, wat een pret tige bijkomstigheid is. Voor de vormge ving heeft de toepassingvan geen gevolgen. Integendeel, met de toepassing van nieuwe materialen zijn spectaculaire effecten mogelijk. De productie van een transparant muziek instrument van plexiglas is hier een goed voorbeeld van. Lichtgevend Er zijn ook veel mensen die liever al leen naar muziek luisteren. Honderd jaar geleden moest je dan naar een con cert of de fanfare, maar sindsdien is er veel veranderd. Vandaag de dag kan iedereen zijn eigen favoriete muziek beluisteren, gewoon thuis of op het werk en wanneer je maar wilt. Een belangrijke doorbraak was de uitvin ding van de grammofoon. Sinds de jaren tachtig is deze (^unststof) lang speelplaat verdrongen door de (mu ziek) cd. De kleine cd-plaatjes zijn gemaakt van een harde plastic en zijn daardoor minder krasgevoelig. Boven dien zijn die cd's inmiddels ook ge schikt voor videobeelden, waardoor er muziekclips - beeld en geluid - mee kunnen worden afgespeeld. Voor de liefhebbers van clips heeft kunststof overigens meer in petto. Uitvinders werken momenteel aan nieuwe soorten plastic. Het gaat onder meer om kunst stoffen die licht kunnen geven. Daar mee kan - in combinatie met eveneens kunststof filters - een extreem plat en lichtgewicht beeldscherm worden ge maakt. Onderzoekers denken dat een dergelijk beeldscherm niet dikker of zwaarder hoeft te zijn dan een tijd schrift. Handzaam Ook bij audioapparatuur wordt alles mede dankzij kunststof en rubber steeds kleiner, lichter en dunner. Boxen van enkele centimeters dik die je aan de muur kunt hangen, cd-spelers die zo plat en strak zijn dat je ze niet eens her kent. Apparatuur wordt steeds handza mer en daardoor ook gemakkelijker om mee te nemen. Draagbare cd-spe lers zijn hier een voorbeeld van. Handig is bovendien dat ze zo op de autoradio kunnen worden 'ingeplugd'. Via de boxen in de auto zorgen ze voor een prima geluidskwaliteit, zonder dat daardoor een hsle cdrinstaiiatie hoeft, plastics te worden ingebouwd. AKERSLOOT - Onder prima weer somstandigheden is zondag in Aker sloot de elfde editie van de beddenrace gelopen. Bij de heren (21,1 km) eindig den op de eerste drie plaatsen 1. Gerrit en Ron van Diepen 52.11; 2. Laurens en Wilfred Akerboom 52.35; 3. Marcel van de Veer en Jan Visser 53.45. Op dezelf de afstand bij de dames werden Nanda Recourt en Suleika van Holland met 1.10.47 eerste en Yvonne en Helma Doorstroom 1.13.00 tweede. In de gemengde klasse, ook 21 km. ein digden de eerste drie als volgt: 1. Gerard Engel en Yvonne Louter 1.0.1; 2. Wynand van den Hoek en Wendy Korthouwer 10.2.57; 3. Ron Schuma cher en Petra Kaandorp 10.3.39. De dikke bandenrace over 10,5 km kende de volgende winnaars: 1. Tineke Bak- kum en Ruud Duinmayer 29.12; 2. Sanne Boots en Wendy Kerssens 44.05; 3. Amber Hoogeboom en Suzanne Minks 45.49. AKERSLOOT - Op 31 augustus werd van een personenauto die geparkeerd stond op de parallelweg van de A9 de rechterbuitenspiegel gestolen. Hier door ontstond lakschade aan de auto. Tevens werd geprobeerd de linkerbui tenspiegel te stelen. Deze hing er los bij. Op 1 september werd op een parkeer terrein aan de Boschweg een personen auto vernield. De achterruit van de auto werd ingeslagen. LIMMEN - Woensdagavond 30 sep tember wordt er gestart met een cursus bloemschikken voor beginners. De les sen beginnen om 19.30 uur. De cursus omvat tien lessen, waarvan zes lessen dit jaar. In het programma zijn ook twee speciale kerstarrangementen op genomen. De overige vier lessen vin den plaats in maart en april, waarin on der andere een paasarrangement. Voor het te gebruiken materiaal wordt gezorgd, men dient alleen zelf voor een scherp mesje en een schaartje te zor gen. Tevens zijn er nog enkele plaatsen vrij in de cursus voor gevorderden, die begint op vrijdagochtend 25 september om 9.30 uur. Nadere informatie is te krijgen bij Thea Koelemeij, tel. 072- 5051556. CASTRICUM - Vorige week heeft het Noordhollands Landschap haar dub beldikke themanummer over landgoe deren gepresenteerd. Het themanum mer maakt duidelijk waarom bescher ming van de ongeveer veertig overge bleven landgoederen in Noord-Hol land uiterst belangrijk is. De aanleiding voor het samenstellen van dit themanummer vormde de over dracht van enkele landgoederen in Zuid-Kennemerland naar Het Noord hollands Landschap. Ook de plannen voor het aanleggen van nieuwe land goederen op verschillende plekken in de provincie bracht Het Noordhollands Landschap op het idee. De meeste landgoederen zijn gesticht in een tijd dat er veel geld bij welge- stelde mensen was. Dat geld investeer den ze in het inrichten van het land goed; vaak met een prachtig huis, een chique geometrische tuin, theekoepels, i ijskelders, waterpartijen, jachtgronden - en nog veel meer. Men gebruikte het landgoed vooral in de zomermaanden, men ontving er vrienden en belangrijke relaties. Hoe het leven zich op zo'n landgoed afspeelde wordt fraai beschreven in het artikel 'De vrouwen des huizes'. Zo had de vrouw die het landgoed Schaep en Burgh bestierde de leiding over het personeel: keukenmeid, linnenmeid, kamenier, werkmeid, tuinknechten, tuinman, stalknecht, zadelmaker en koetsiers. Een vergelijking met de huidige tijd dringt zich aan de lezer op. Ook nu zijn er mensen die zich een landgoed kun nen veroorloven. Tien jaar geleden was dat nog ondenkbaar en werden land goederen met subsidie aangekocht door natuurbeschermingsorganisaties. Dat particulieren landgoederen kopen hoeft geen probleem te zijn, als de cul tuurhistorische en natuurwaarden maar niet worden aangetast. Bewoners aan het woord Landgoederen zijn er in alle delen van de provincie, maar vooral langs de bin- nenduinrand en in het Gooi. Alle land goederen die toegankelijk zijn voor het publiek staan in een overzicht. Hier onder vallen hele bekende landgoede ren zoals Het Hof te Bergen, Huis Marquette, Leyduin, Huis ter Manpad, Elswout en Schaep en Burgh. Maar ook vele onbekende landgoederen worden genoemd. Wandelaars kunnen met dit overzicht zo op stap. Ook aan de jeugd is gedacht. De bekende Haarlemse kin derboekenschrijver Bies van Ede ver klaart in een spannend verhaal waarom er boven Elswout altijd een parkiet meevliegt met de papegaaien. Verder worden alle aspecten van land goederen voor het voetlicht gebracht. De rijke flora, de vaak bijzondere die ren die er leven, de cultuurhistorische waarde, de problemen die eigenaren tegenkomen bij het beheer of restaura tie van een landgoed. Een fotocollage laat een aantal bijzondere tuinorna- menten zien, waaronder een hermitage, een kluizenaarswoning en belvedère's. Aardig is dat ook een aantal huidige bewoners aan het woord komen. Het tijdschrift is te bestellen door f 7,50 over te maken op gironummer 299215 van Het Noordhollands Landschap te Castricum onder vermelding van 'the manummer landgoederen'. Voor aan melden als lid of voor nadere informa tie kunt u bellen met 0251-659696. AKERSLOOT - De heren senioren 1 van CSV versloegen die van de Meer vogels met 23-20. De opening van het handbalseizoen startte voor de heren van Meervogels met de streekderby tegen een oude rivaal CSV. Vanaf het begin werd deze opponent onder druk gezet, wat resulteerde in een 0-2 voor sprong. CSV vond daarna spoedig aan sluiting en scoorde veelvuldig vanuit de linkerhoek. Tot de rust bleven beide partijen in evenwicht met een licht voordeel van Meervogels, 10-11. Na rust werd het spel van beide teams iets minder mooi en tot ver in de twee de helft ging het gelijk op met een klein voordeel voor CSV. Met nog vijf minu ten spelen was de stand 19-18 in het voordeel van de gastheren. Slordig spel aan Meervogelszijde en de ervaring van CSV op dit hogere niveau gaven in deze laatste fase de doorslag en zo doende kon CSV een eindstand op het scorebord zetten van 23-20. ALKMAAR - Voor veertig-plus vrou wen start Gré Braaksma in september met een cursus Zelfverdediging en weerbaarheid. Het doel van zelfverde diging is een realistischer inzicht te krij gen in gevaarlijke situaties en daar ade quaat op te reageren. De deelneemsters leren eenvoudige vechttechnieken, die ze kunnen gebrui ken wanneer ze lastig gevallen worden. Ze leren zich te bevrijden uit allerlei grepen, omklemmingen en verwurgin gen. Ze oefenen ook met kracht op kussens. Het is de bedoeling de eigen kracht te leren mobiliseren, zowel mentaal als fysiek. De aandacht ligt op houding, blik en uitstraling en of dat wat je zegt correspondeert met wat je bedoelt. De cursus start op donderdag 24 sep tember van 13.30 tot 15.00 uur in de Ruimte, Verdoesstraat 2A te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-5124014. Gitaren vervaardigd van kunststof Gemeentehuis Limmen Tot 5 oktober expositie van aquarellen van Nico Dingerdis, van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdag middag. Beeldentuin Akermare Expositie 'Maritiem' met beelden en schilderijen van diverse kunstenaars, onder meer van Hans Blank, David Aukes, Fred Donant, Lucia Kick, Wil Wiegant, Joze Dijkstra, Ina Buisman, Ruud Zweypfenning en Menno Vee- nendaal. Open op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Gemaal 1879 Tot en met 27 september expositie van beelden van Ab van Wijhe aan de Fiel- kerweg in Akersloot, geopend op zater dag en zondag tussen 13.30 en 16.30 uur. AKERSLOOT - Zaterdag 12 septem ber start in café De Vriendschap het nieuwe klaverjasseizoen. Elke drie weken wordt er op zaterdagavond een klaverjasdrive gehouden waar iedereen welkom is. Opgeven kan op tel. 0251- 312866. Het café is te vinden aan de Kerklaan 18. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Mid denweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zpjp#q$£,uw 4. 190,6 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uul1?^ 13 Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Parochie secretariaat in de Pius, geopend op vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Op woensdag 16 septem ber is bij het Katholiek Vrouwen Gilde de eerste ledenavond van het wintersei zoen. Het bestuur heeft voor deze avond mevrouw van der Meer uitgeno digd. Zij zal aan de hand van oude spul len vertellen over oude gebruiken, tra dities en bijgeloof rondom de kraam tijd vanaf de zestiende eeuw tot en met heden. Het koffie/thee geld bedraagt f 4,- Aanvang 20.00 uur in de Burgerij. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoon nummer van de afzender (tijdens kantoor uren) ingeleverd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof S. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 16.30 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 15