072 - 535 68 88 I Kopij Uitkijkpost Vervolg informatierubriek Reiniging en inspectie hoofdriool krijgt binnenkort vervolg Kledinginzamelingsactie Stichting Humana Fondsenwerving Aanvraag monumentenvergunning Herinrichting Westerweg tussen Zeeweg en Zevenhuizen Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Schoonmaakbeurt groene rolemmers Wekelijkse avondopen stelling gemeentehuis Onderzoek naar andere verharding Loo-plein Houdt je op de Hoogte De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. PAGINA 6 UITKIJKPOST - 9 SEPTEMBER Stichting Humana komt op maandag 14 en dinsdag 15 september 1998 kleding ophalen in de gemeente Heiloo. Mensen die geen Nee-Nee-stickeh1 op de deur hebbenkrijgen in de week voorafgaand aan de inzameling een 'Humana-wereldzak' in de bus. Vanaf 09.00 uur s ochtends kunt u de wereldzakken aan de stoeprand zetten. Woont u buiten de bebouwde kom en wilt u wel kleding kwijt, dan kunt u de kledingzak- ken in een van de kernen neer te zetten. Woont u in een straat waar geen vrachtwa gens kunnen komen, dan kunt u de kledingzakken in een wel bereikbare straat neerzetten. Humana sorteert de kleding voor verkoop in de winkels van Humana en voor verzending naar Afrika. De kleding die overblijft wordt aan handelaren of recyclingbedrijven verkocht. De opbrengsten komen ten goede aan struc turele ontwikkelingsprojecten in Angola, Zambia en Maleisië. De projecten bestrijken gebieden als kinderhulp, onderwijs, herbe bossing, bouw van scholen, Aids-bestrijding en herintegratie van vluchtelingen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen naar Stichting Humana Fondsenwerving, tel. 030 - 657 09 98. Vanaf maandag 14 tot en met vrijdag 16 sep tember a.s. wordt een deel van de hoofd riole ring in Heiloo schoongemaakt. Deze schoon- maakklus maakt deel uit van een onderhouds plan waarbinnen het gehele rioleringsstelsel wordt gereinigd. Deze keer zijn de Wilgenlaan, de Bomenweg en Termijen aan de beurt. Eventuele overlast Bij reiniging van de riolering kan bij sommige huizen of bedrijven water- en stankoverlast voorkomen. Dit gebeurt vaak op plaatsen waar de riole-ringsbuizen een te kleine door snede hebben. Dit eventueel in combinatie met een slechte ontluchtingscapaciteit van de huisriolering en de aanwezigheid van een vuilprop in de leidingen veroorzaakt water- en stankoverlast. Als het schoonmaakbedrijf de riolering reinigt met hoge druk, dan is het mogelijk dat een vuilprop in de richting van het huis wordt gestuwd, Hierdoor ontstaat ongerief in het toi let of in de badkamer. De oplossing tegen de stank is het deksel van het toilet te sluiten. Eventuele schade wordt niet door de gemeente vergoed. Wat kunt u doen om overlast en verstoppingen te voorkomen Stankklachten kunnen overigens normaal gesproken worden voorkomen door geen (chemische) afvalstoffen, zoals olie en vetten, terpentine, verfresten, fotochemicaliën en bij tende schoonmaakmiddelen door de goot steen en/of het toilet te spoelen. Een verstopte riolering komt vaak voor door onwetendheid en onvoorzichtig-heid met afvalstoffen. Vooral in de huisriolering komen mankementen veelvuldig voor. Verstoppingen zijn te voorkomen door een zeefje in de afvoer te gebruiken. Koffieprut, theebladeren en etensresten horen in de groene rolemmer thuis. Overig afval hoort in de grijze rolemmer. Verder is het belangrijk om regelmatig haren en zeep bij het afvoerputje van de douche te verwijderen. Verstoppingen in huis kunnen eventueel met een ontstopper worden opge heven. Verstoppingen in de huisriolering zijn in de meeste gevallen moeilijk op te heffen. Zeker als u bedenkt dat er soms dweilen, luiers en zelfs complete kledingstukken in de huisriole ring aangetroffen worden. Ook gestold vet kan de oorzaak zijn van veel ellende. Vet kunt u overigens brengen bij de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Ook kunt u het afgeven bij de Chemokar of eventueel in uw grijze rolemmer doen. Wat u ook doet, spoel het niet weg via de riolering. De ontstoppingsput vervult een belangrijke rol bij ontstoppingen. Als deze put, die zich op de erfgrens op een diepte van een halve meter bevindt, bij een verstopping leeg is, mag aangenomen worden dat er problemen zijn in de binnenhuisriolering. De bewoner moet dan zelf aan de slag om deze verstop ping te verhelpen of hij moet hulp van een loodgieter inroepen. Staat de ontstoppingsput vol, dan kan de bewoner kosteloze hulp inroepen van de dienst Beheer Openbare Ruimte. Uit ervaring weet de gemeente, dat veel men sen niet weten waar de ontstop-pingput zich bevindt. Het is sowieso nuttig om die plaats in geval van nood te weten. Ook als u plannen heeft om bomen en lof struiken te planten is het belangrijk de plaats van de ontstoppings put te weten om ingegroeide boomwortels in de toekomst te voorkomen. Meer informatie Bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68 kunt u een situatieschets opvragen. Verstoppingen kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur melden op tel.nr. 072 - 535 68 68. De gemeente kan bij verstoppingen, waarbij de oorzaak bij de bewoner ligt, niet aansprakelijk worden gesteld. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 25 augustus 1998 vergunning is gevraagd door burgemeester en wethouders voor het wijzigen van het gemeentelijk monu ment Raadhuisweg 4. De aanvraag betreft voornamelijk de bestuursvleugel: een interne verbouwing van de "Villa" uit 1927, waarbij de raadszaal wordt vergroot, en de uitbreiding van 1955, waarbij onder meer de afdeling burgerzaken en het bedrijfsrestaurant zijn betrokken. Ter inzage De vergunningaanvraag ligt met ingang van 10 september op het gemeentehuis geduren de 14 dagen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iede re maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's middags kunt u eventueel na telefonische afspraak met de heer J. Hopman terecht, nr. 072 - 535 67 39. Indienen van zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders. Deze bekendmaking houdt nog geen aankondiging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaan- vraag. Deze moet nog worden ingediend. De gemeente Heiloo heeft besloten de Westerweg tussen de Zeeweg en het Zevenhuizen te herinrichten als 30 km/u gebied. Een schetsontwerp voor de inrichting wordt momenteel voorbereid. Medio septem ber wordt dit voorontwerp aan het college gepresenteerd. Daarna worden de belang hebbenden benaderd en gevraagd om een reactie. Na het verwerken van alle opmerkin gen wordt het definitief ontwerp gepresen teerd aan de leden van de Raadscommissie voor Grondgebiedzaken II. Bij goedkeuring worden de belanghebben den geïnformeerd. Het streven is om ongeveer maart/april 1999 te beginnen met de daadwerkelijke herinrich ting. Met de verbeteringswerkzaamheden aan het riool wordt reeds in oktober begonnen, zodat de ondergrond gedurende de winter maanden kan inklinken en de inkopen rond om de feestmaanden ongehinderd doorgang kunnen vinden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De groene GFT-rolemmers worden in week 37 weer schoongemaakt op donderdag 10 september en vrijdag 11 september a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68.- Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Ewisweg 4 - vergroten woning; Nic. Beetsweg 21 - vergroten woning; Runxputteweg 18 - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 53 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 10 september 1998 gedu-rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente-huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen- bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 De verharding van de cirkel bij Winkelhof 't Loo veroorzaakt veel overlast. Op dit moment onderzoekt de gemeente verschillende alter natieve verhardingen voor het plein. De rij platen in de cirkel, die noodzakelijk zijn voor de wekelijkse markt, blijven liggen tot een andere verharding is aangebracht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. Nieuw nummer Geestgronden uit Ondersteuningsgroep nabestaanden na zelfdoding Cursus Omgaan met benauwdheid Cursus Federatieve Vrouwenraad Gespreksgroep voor gescheiden mensen Culinair Plaza Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Wanneer u van deze spelregels afwijkt, kunnen wij niet garanderen dat uw kopij (foutloos) geplaatst wordt. Cursus sterrenkunde KYG St. Monica Voorlichting over bevallen Gespreksgroep vrouwen EGMOND - Onlangs is een nieuwe editie van het historisch tijdschrift Geestgronden verschenen. Geestgron den heeft tot doel het vastleggen en verspreiden van informatie en kennis over Egmonds verleden, van pre-histo- rie tot heden. J. van Venetien uit Santpoort heeft een artikel geschreven over Johannes Rollerus (1676-1729), een Beverwijkse landmeter die een kaart van Egmond aan Zee maakte. Ook schrijft hij over de kustafslag bij Egmond en de oorlog in Noord-Holland in 1799. Kees Blaauboer uit Egmond aan Zee beschrijft aan de hand van een brief van zijn vader, hoe deze, timmerman, in de Tweede Wereldoorlog tot postbe- steller werd benoemd en in die hoeda nigheid de Sammerpolder en Egmon- dermeer bestreek. Dat ook in het pol dergebied sindsdien de nodige veran deringen hebben plaatsgevonden wordt duidelijk in dit artikel. Piet Groen heeft aan de hand van prentbriefkaarten uit zijn collectie enige gegevens opgediept over het tol huis in Egmond aan Zee, dat bij de aan leg van de straatweg tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee dienst ging doen. Arjen Zwart vervolgt zijn fotoserie Om de Noord over het zeedorpenlandschap ten noorden van Egmond aan Zee. Hij heeft zijn foto's van achtergrondinfor matie voorzien. Verder zijn er de vaste rubrieken zoals Vraag en Aanbod en kort nieuws. Donateurs van SHE krijgen Geest gronden automatisch toegezonden. Na dere informatie is verkrijgbaar via Hannie de Vries-van Kasteel, tel. 072- 5061817. ALKMAAR - Op maandagavond 28 september start de Riagg een groep voor mensen die iemand in hun omge ving hebben verloren door zelfdoding. De wekelijkse bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van de Riagg, Oude Hoeverweg 10 in Alkmaar. Er worden tien tot vijftien bijeenkomsten gehouden. Er zijn geen kosten aan ver bonden, de aanvang is 19.00 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 21 september aanmelden. Iedereen die zich aanmeldt, wordt uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek met één van de begeleiders. Voor meer informa tie en aanmelding kunt u contact opne men met A. Willemse of M. Maarse, tel. 072-5370340. ALKMAAR - Voor volwassenen die meer dan één jaar astma, chronische bronchitis of longemfyseem hebben en hiervoor behandeld worden door een arts of behandeld zijn geweest, organi seren Regionale Thuiszorg en het MCA samen een cursus 'Omgaan met benauwdheid'. De cursus bestaat uit een kennisma kingsgesprek, zeven bijeenkomsten en één terugkombijeenkomst van 2,5 uur en start op woensdag 23 september van 10.00 tot 12.30 uur. De cursus vindt plaats in het Gezondheidscentrum Daalmeer, Johanna Naberstraat 43-45 in Alkmaar. Vooraf is er een kennisma kingsgesprek. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden op tel. 072-5127127 op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op woensdagavond 30 sep tember begint een nieuwe cursus van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo, geleid door L. Veenhuijsen. Het onder werp is 'Training verslagleggen'. De cursus is bedoeld voor alle vrouwen die willen leren om op correcte wijze één en ander op papier vast te leggen. Dit kan variëren van notuleren, het for muleren van uitnodigingen tot persbe richten. Het maken van een jaarverslag, alsmede het verslaan van een bijeen komst of evenement komen aan de or de, evenals het samenvatten van stuk ken en het scheiden van feiten en me ningen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan taalvaardigheid en het aanbrengen van structuur in het vastge legde. De data van de cursus zijn 30 septem ber, 7 en 14 oktober van 19.30 tot 22.00 uur. Deze wordt gegeven in het Open Huis. De kosten bedragen f 15,-. Voor opgave en inlichtingen kunt u voor 22 september bellen met R. Blokker, (tel. 072-5332411) of G. Meiboom (tel. 072- 5334383). ALKMAAR - Het algemeen maat schappelijk werk van de RIMA start op woensdag 23 september weer een cur sus voor gescheiden mensen in gezond heidscentrum De Mare te Alkmaar. De cursus is bedoeld voor mensen die op dit moment een echtscheiding doorma ken en voor hen die niet langer dan een jaar gescheiden zijn. Echtscheiding is voor de meeste men sen een zeer pijnlijke ervaring. Men komt in een situatie terecht die zich kenmerkt door hevige crisissen, ver werking van het verlies van de partner, hoe dubbel dit soms ook kan zijn, en een drastische en ingrijpende verande ring van de leefsituatie. Met de cursus 'Hoe verder na de scheiding'? wil de RIMA mensen handvaten geven om dit proces zo goed mogelijk door te ko men. Tijdens de avonden staan de persoon lijke ervaringen van de deelnemers centraal. Er zal alle gelegenheid wor den geboden om persoonlijke vragen en problemen aangaande de scheiding bespreekbaar te maken. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Cor Stevens, tel. 072-5612221 of tel. 072-5110804. ALKMAAR - Komend weekend vindt op het Waagplein in Alkmaar het zevende Alkmaar Culinair Plaza plaats. Tijdens dit lekkerste weekend van Alkmaar presenteren twaalf restau rants en vinologen diverse specialitei ten uit alle delen van de wereld. Be zoekers kunnen tegen aantrekkelijke prijzen genieten van verschillende lek kere gerechten uit ondermeer de Fran se, Griekse, Mexicaanse en Thaise keu ken. Het Plaza is voor iedereen gratis toegankelijk. De opbrengsten zijn bestemd voor een groot aantal regiona le doelen. Het Culinair Plaza wordt vrijdagavond geopend door de populaire Nederland se jongensband Replay. Op zondagmid dag kunnen bezoekers genieten van een optreden van het beroemde Rosenberg Trio. Ook de rest van het weekend staan diverse optredens op het programma. Het Alkmaar Culinair Plaza is een ini tiatief van serviceclub Junior Kamer Alkmaar (JKA). In totaal heeft de JKA met het Alkmaar Culinair Plaza in zes jaar tijd bijna driekwart miljoen gulden bijeengebracht. De editie van vorig jaar kende zelfs een recordopbrengst van f 127.500,-. ALKMAAR - In samenwerking met de Volksuniversiteit Alkmaar en oms treken organiseert de Alkmaarse weer- en sterrenkundigevereniging 'Metius' een basiscursus sterrenkunde. De cur sus wordt gehouden op tien opeenvol gende donderdagen, steeds beginnend om 19.30 uur. De start is op donderdag 1 oktober in de Openbare Scholen gemeenschap Willem Blaeu aan de Robonsbosweg 11 te Alkmaar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Volksuniversiteit, Kennemer- straatweg 88 te Alkmaar. HEILOO - Op 23 september begint het Katholiek Vrouwen Gilde St. Monica weer aan een nieuw seizoen. Deze avond is er een woord- en communie viering, bestuurswisseling en een bingo. Het bestuur heeft haar uiterste best gedaan om voor dit jaar een gevarieerd programma samen te stellen, waarvan zij verwacht en hoopt dat de leden ermee in zullen stemmen. De volgende activiteiten zijn gepland: 23 september openingsavond; 14 okto ber creatief met ansichtkaarten; 4 november bezinningsdag; 16 december kerstavond; 13 januari de politiehond en zijn begeleider; 10 februari de mag netron; 17 maart filmavond; 24 maart koffieochtend en lezing over dementie en op 14 april slotavond in Westfriese sfeer. Verder staan op het programma nog twee fietstochten en het jaarlijkse uitje. Nieuwe leden zijn van harte welkom, introducees eveneens. De bijeenkom sten zijn in het Trefpunt, A. du Boishof 2, Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met de secretaris 072-5336137 of 5334234. ALKMAAR - Donderdag 17 septem ber houdt het Verloskundig Samen werkingsverband Noord-Holland een voorlichtingsavond over bevallen. De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal van het Medisch Centrum Alkmaar, ingang Metius- gracht te Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische en de thuis bevalling en C.Tilanus, chef de clinique afdeling Verloskunde MCA, vertelt over de klinische bevalling. Na afloop is er ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Belangstellenden kunnen zich aanmel den op tel. 072-5483500. ALKMAAR - In oktober start de Fiom een gespreksgroep voor vrouwen met seksueel geweld-ervaringen in Alk maar. De gespreksgroepen zijn bedoeld voor vrouwen die seksueel misbruikt zijn door een gezins- of familielid of een andere vertrouwde persoon. Voorbeelden hiervan zijn (stief-)vader, broer, opa, oppas of huisvriend. Veel vrouwen die het slachtoffer zijn van seksueel misbruik vinden het moei lijk om erover te praten. Vaak wordt er lang over gezwegen uit een gevoel van schaamte of uit angst de schuld te krij gen of niet geloofd te worden. Dikwijls krijgen zij daar later last van en het kan een opluchting zijn te praten met vrou wen die hetzelfde hebben meegemaakt. De gespreksgroep biedt de mogelijk heid om ervaringen uit te wisselen en steun en herkenning bij elkaar te vin den. Hierdoor kun je de gevolgen van het misbruik voor je leven nu en in je relaties met anderen leren hanteren. Voor meer informatie en aanmelding kan gebeld worden naar Fiom, regio naal bureau Alkmaar, tel. 072-5118812.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6