IMHHMI WÊÊÊÊm IMHHHHi MMMP ■Bi Ouderenwerk groeit in 12,5 jaar uit tot een volwassen organisatie Oudheidskamer toont werktuigen van weleer M /Mascotte Open huis iff it Hl t tj - h o r krant Broekman »kma Wear Ever SMMM DBOOpr Tally-ho in Bergen is nu 2x zo groot! THUIS IN ZAKEN «Ui IMl^ NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN donderdag 24 september Egelshoek? Dé Hyg<gJ:heekwinkel O De Allerbeste Service 23 SEPTEMBER 1998 MÉÉ nor J 1(L^JDrukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 39 Energy Award gaat aan neus Heiloo voorbij Vergunning Poppejans tijdelijk verlengd Collecte verstandelijk gehandicapten Winterconcerten Witte Kerk Bankpasj es-fraudeur Week van het platteland mmm Met 3 kantoren actief in de regio. Collecte Kankerbestrijding V Vd reclameproaucties CEES HACHMANG LOODGIETERS Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 -505 37 51 JOHN MOEN GOED GEZIEN 3 OKTOBER OPEN HUIS SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 URSEM - HEILOO Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Geen Energy Award voor Heiloo. Vorige week donderdag wer den in Naarden door Jan Terlouw de prijzen uitgereikt aan gemeenten die energie en milieu hoog in het vaandel hebben staan. Heiloo was genomineerd in de categorie gemeenten met tussen de 15.000 en 25.000 inwoners, samen met Haren en Urk. Heiloo viste naast het net. De prijs, een beeldje van René Stoffels getiteld 'De Zonnedans', ging naar Urk. De titel 'Zonneboilerstad 1998' ging naar Heemstede. Namens Heiloo was wethouder Ernest ten Hacken samen met enkele ambte naren naar de Grote Kerk in Naarden afgereisd. Zij toonden daar in een in formatiestand onder meer de plannen voor de warmtepompen die in Egels- hoek geïnstalleerd gaan worden. De uitreiking van de Energy Awards is een initiatief van het Ministerie van Economische Zaken en Novem bv, de Nederlandse onderneming voor ener gie en milieu, die gemeenten onder steunt bij de uitvoering van energie- en milieubeleid. De nominaties voor de prijs werden toegekend op basis van de collegeprogramma's van de verschil lende gemeenten. De jury heeft gelet op aspecten als duurzaam bouwen, energiebesparing, duurzame energie, voorbeeldfunctie, het aantrekken van milieuvriendelijke bedrijven, het be vorderen van fietsverkeer en openbaar vervoer en de Lokale Agenda 21. HEILOO - De vergunning van kinder dagverblijf Poppejans is tijdelijk ver lengd. Tot uiterlijk 1 maart 1999 krijgt het kinderdagverblijf aan de Laan van Muijs 3 de tijd om te zorgen dat de EHBO in orde komt. Uit drie eerdere inspecties van de GGD is gebleken dat, indien zich ongelukken voordoen, de EHBO voor de kinderen van dit dag verblijf niet gewaarborgd is. In een brief van de gemeente is het stichtingsbestuur hiervan op de hoogte gesteld, met de mededeling dat er vóór 1 februari door de GGD - onaangekon digd - geïnspecteerd zal worden. Als Poppejans dan nog niet voldoet aan de Verordening Kinderdagverblijven, zal de gemeente maatregelen treffen, zo staat er in de brief aan de stichting. HEILOO - Van 28 september tot en met 3 oktober wordt weer de nationale collecte voor mensen met een verstan delijke handicap gehouden. Van de opbrengst worden talrijke acti viteiten en projecten ondersteund op het gebied van dagopvang, voorlich ting, hulp bij de opvoeding, praktische thuisondersteuning, trainingen en be geleiding bij sport- en vakantie-activi teiten. Van de opbrengst blijft 45 pro cent in dit rayon voor regionale en plaatselijke activiteiten. HEILOO - Er zijn van die musici die voor de gemiddelde concertganger onbereikbaar zijn geworden; om zo iemand in levenden lijve te zien optre den moet men een reis ondernemen en een flink bedrag neertellen. Gustav Leonhardt behoort ontegenzeggelijk tot die categorie en zijn recital op zon dag 18 oktober in de Witte Kerk vormt dan ook een opmerkelijke opening van het nieuwe winterseizoen. Dit optreden begint om 15.00 uur. Die aanvangstijd geldt eveneens voor de concerten van 24 januari en 7 maart, waarin respectievelijk optreden het ensemble Musica Classica met een Mozartprogramma en de talentvolle jonge pianist Yoram Ish Hurwitz. Ook het kerstconcert vindt plaats op een zondag en wel op 13 december. Het Kamerkoor van het Conservatorium Alkmaar komt dan naar de Witte Kerk en hun optreden belooft een sfeervolle avond te worden. Per concert kost de toegang f 15,-, 65- plussers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar betalen f 12,50. Abonnementen voor de gehele serie kosten f 50,- (met korting f 40,-) en kunnen evenals losse kaarten telefo nisch worden besteld via 072-5335852 of 072-5331536. Ook kan worden inge tekend op een concertdiner (drie-gan genmenu in restaurant De Loocatie) a f 45,-. Reserveren hiervoor kan uitslui tend via tel. 072-5334804. HEILOO - De politie waarschuwt voor een jongeman van ongeveer 22 jaar, die zich voordoet als medewerker van de Thuiszorg. Hij heeft geprobeerd om be jaarde inwoners van Heiloo hun bank- pasje af te laten geven met het verhaal dat hij ervoor kan zorgen dat zij in het bezit komen van een nieuw pasje. De politie raadt iedereen met klem aan om in geen enkel geval bankpasjes aan onbekenden af te geven. HEILOO/EGMOND - In de week van het Platteland van de WLTO-afdeling Noord-Kennemerland is het op zater dag 26 september open dag in Egmond en Heiloo. Vier bedrijven zijn open om te bezichtigen, waarbij de ondernemers toelichting geven over hun bedrijf van 10.00 tot 16.00 uur. Open zijn de bedrijven van Jan Ory aan de Vennewatersweg 29 in Egmond- Binnen (bloembollenbedrijf van blau we druifjes, tulpen, narcissen en kro kussen), Jos Dekker aan de Venne watersweg 27 in Egmond-Binnen (vee houderijbedrijf met melkkoeien en kal veren), de Abdij aan de Abdijlaan 26 in Egmond-Binnen (kaarsenmakerij met keramiek tentoonstelling) en Piet Hoogland aan de Vennewatersweg 12 in Heiloo (glastuinbouwbedrijf, alwaar bij de komkommerteelt de schadelijke insecten op een biologische wijze bes treden worden). Op dit bedrijf wordt elektriciteit geproduceerd waarvan een gedeelte naar de bewoners van Heiloo gaat. Het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof. (foto Starfield) HEILOO - „De ouderen van 12,5 jaar geleden zijn niet dezelfde als die van nu. Die van nu zijn mondiger. Veel en veel mondiger. Ze nemen niet zo maar wat aan en laten zich niet langer betut telen." Dat zegt Gerrit Zeeman, direc teur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze stichting bestaat morgen, donderdag 24 september, op de kop af 12,5 jaar. Samen met voorzitter mevrouw R. Terol blikt Zeeman terug op de voor bije jaren. Jaren waarin het ouderen werk in Heiloo stap voor stap werd uit gebouwd. Letterlijk zelfs, want een kleine twee jaar geleden verhuisde de stichting van het oude onderkomen aan de Westerweg naar het spiksplinter nieuwe Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof. Waarmee eindelijk een eind kwam aan een nijpend ruimtegebrek. Het Heiloose ouderenwerk werkte aanvankelijk samen met het SKWO Ouderenwerk in Alkmaar, maar de afsplitsing daarvan was op 24 maart 1986 een feit. Organisatorische proble men lagen hieraan ten grondslag, en 'Heiloo' wilde zelfstandig verder. Met welgeteld één beroepskracht in de per soon van directeur Gerrit Zeeman, een bestuur en een groepje vrijwilligers. Gegroeid is de stichting zeker, de afge lopen jaren. Twee formatieplaatsen worden nu bezet door drie beroeps krachten, die bijgestaan worden door maar liefst honderdzestig vrijwilligers. Bestond het aanbod in 1986 uit vijftien cursussen, nu zijn dat er ruim veertig. Zeeman is er behoorlijk trots op. „We hebben in al die jaren bijvoorbeeld nooit met een wachtlijst gewerkt. Was er veel belangstelling voor een bepaal de cursus, dan probeerden we weer een nieuwe te organiseren. Inspelen op de behoefte dus." Net een bijenkorf Wie op een willekeurige middag het Trefpunt binnenloopt, kan met eigen ogen zien wat voor groei het ouderen werk heeft doorgemaakt. Er worden verschillende cursussen gegeven, een aantal heren komt bijeen om een stevig potje te biljarten of om de kranten even in te neuzen, de ouderenbonden hou den er kantoor en bij goed weer kan er buiten geschaakt of jeu de boules gespeeld worden. „Het lijkt hier wel een bijenkorf," zegt ook mevrouw Terol. Het bestuur is met de plek van het nieuwe Trefpunt dan ook bijzonder ingenomen. „We zitten hier rondom in de doelgroep, kun je wel zeggen. Mensen lopen makkelijk binnen om even wat te vragen." Infor matie en advies verschaffen zijn be langrijke taken van het ouderenwerk, samen met het organiseren van sociaal- culturele activiteiten, het verlenen van diensten, helpen bij het ontwikkelen van initiatieven en ondersteunen bij belangenbehartiging. De stichting werkt met een subsidie van de gemeente Heiloo. In 1998 be droeg die f 192.987,-. De gebruikers van de diensten en de deelnemers aan de sociaal-culturele activiteiten betalen de kosten die het organiseren ervan met zich meebrengen. Van de opbrengst van de verkoop van tweedehands boeken en oud papier betaalt de stichting ande re zaken, zoals de inrichting van de ont moetingsruimte en de kranten op de leestafel. De diensten die de stichting momenteel HEILOO - Ouwerkerker klompen, Enterse schippersklompen en Yssel- klompen. Klompen in allerlei soorten en maten... Opengeslagen boeken met nog meer typen klompen, geflankeerd door allerlei oude gereedschappen. Een vitrine verderop heeft een ander oud beroep als onderwerp, namelijk dat van de kuiper. Ook hier zijn volop voorbeelden te zien van oude houten tonnen en de gereedschappen die bij het vervaardigen ervan gebruikt wer den. De Vereniging Oud Heiloo heeft in de Oudheidskamer opnieuw een boeiende expositie ingericht. Een tentoonstelling van oude werktuigen, die door verschil lende ambachtslieden gehanteerd wer den. Voornamelijk de gereedschappen van de klompenmaker en de kuiper komen aan bod, daarnaast is er plek ingeruimd voor timmermans-, mole naars- en meubelmakersgereedschap. Houten gereedschap, uitgestald in vitri nes, hangend aan de wand of staand of liggend op de vloer. Een expositie met de geur van vervlogen tijden. De tentoonstelling is samengesteld door Ton Bakker van de Vereniging Oud Heiloo en sluit mooi aan bij het thema van de Open Monumentendag die onlangs werd gehouden. Het motto 'Steengoed, de zorg voor historische bouwmaterialen' breidde Oud Heiloo uit met de zorg voor historische gereed schappen. Veel werk heeft Bakker eraan gehad, aan het uitzoeken en rubriceren van de spullen. Daarbij is voornamelijk ge bruik gemaakt van de collectie van Luc van Laere. Deze Heilooër, meubelma ker van professie, verzamelt en restau reert naar hartelust antiek gereed schap. Zijn verzameling is nooit com pleet en daarom loopt hij graag alle rommelmarkten af of neust hij rond in de inboedel van bijvoorbeeld een opge doekt timmermansbedrijf. En weet hij zelf niet precies waar rets voor dient, dan biedt een handig naslagwerk wel uitkomst. Een grote loods achter zijn woning staat, behalve met gereedschap, vol met antieke meubelen die hij ook restaureert. Zijn liefde voor het oude ambacht en het oude gereedschap is groot. Avegaar en vioolschaaf Een circa tweehonderd jaar oude hou ten boor met een boorkop van been, - 4t "it 4i $04$ Werktuigen van weleer, te zien in de Oude Pastorij, (foto Starfield) avegaren in alle soorten en maten, een kroosblok en een kroosmes, houtdraad tappen, lijmpotten en -tangen, zomaar een opsomming van zaken die over zichtelijk liggen uitgestald in de Oudheidskamer. Met begeleidende en verklarende tekstjes. Te zien is ook een echte crisis-timmermanskist uit de der tiger jaren, met een deksel van bord karton en erin de originele en eenvou dige gereedschappen. Of een schiet lood om constructies waterpas te maken en dat in een modernere uitvoe ring overigens nog steeds gebruikt wordt in de bouw, daar waar optimale nauwkeurigheid geboden is. En wat te denken van het kleinste schaafje uit de collectie van Van Laere, een schaafje voor het bewerken van vioolkasten Geflankeerd door een 'buurman' van twee meter, een enorme schaaf die de kuiper hanteerde. Aan de wand hangen in een vitrine prenten van oude ambachten. De zei lenmaker, de munter, de beeldhouwer, de koperslager en de schrijnwerker, geflankeerd door losse bladen uit 'Tussen kunst en kitsch'. Ook hangt er een bijzondere serie oude foto's van de fabricage van de laatste houten Fokker V-2, een gevechtsvliegtuig dat in 1936- 1937 in het geheim bij Werkspoor in Utrecht gemaakt werd. Al met al heeft Oud Heiloo weer gezorgd voor een tentoonstelling die meer dan de moeite waard is om te gaan bekijken, om oude tijden nog eens te laten herleven. De expositie van houten werktuigen is tot december te zien in de Oudheids kamer aan de Nico laas Beets weg 94, op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Groe pen kunnen desgewenst ook op af spraak komen. aanbiedt zijn niet gering. Graag Ge daan, vrijwilligers die kleine klusjes en karweitjes uitvoeren; Vrijwilligers Ver voer voor wie niet met het openbaar vervoer kan of wil; Tafeltje Dekje voor een dagelijkse warme maaltijd aan huis, Samen eten in het Trefpunt, eenmaal in de maand een gezellige oud-Hollandse maaltijd; Preventief huisbezoek aan mensen van 75 jaar en ouder, twee maal in de maand een Zondagmiddag instuif, Personen alarmering; Senioren Info Centrum; Sportief bewegen en daar naast een heleboel cursussen op elk gebied. Al deze diensten hebben één achterlig gend doel gemeen: ze zijn er om het mensen van 55 jaar en ouder mogelijk te maken om zo lang mogelijk zelfstan dig te kunnen blijven wonen. En dat is het doel van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, een doel dat ook de komende jaren bij het organiseren van nieuwe activiteiten goed voor ogen zal worden gehouden. Reden voor een feestje Het 12,5-jarig jubileum is reden voor een feestje, met 's morgens een officieel gedeelte en 's middags een open huis. De opening is morgenochtend om 10.00 uur door voorzitter Terol en bur gemeester Den Boon. Aansluitepd houdt prof. dr. B. Smalhout een lezing met als thema 'Ouderen discrimineren zichzelf'. Voor deze lezing zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Tussen de middag is er de mogelijkheid om een broodje te nuttigen en vanaf 13.30 uur is het open huis, met presen taties van allerlei activiteiten, een foto expositie en om 15.00 uur Jan Panne keet over 'De Westfries en zijn taal'. Het complete programma vindt u elders in deze Uitkijkpost. Iedereen die belangstelling heeft voor de Stichting Ouderenwerk is welkom om in het Trefpunt eens een kijkje te komen nemen. NVM RSGROEP HEILOO - De collecte van de Kanker bestrijding heeft in Heiloo dit jaar f 20.587,85 opgebracht. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u uw gift alsnog storten op bankreke ning 12.05.08.109 ten name van A. Hendriks, secretaris Nederlandse Kan kerbestrijding in Heiloo. Voor woonaccessoires naar Decorette! 0,e«e geeft */e *eC an je huis'. 12"* jaar Stichting Ouderenwerk Heiloo aanvang: 13.30 uur locatie: Het Trefpunt 'Abraham du Boishof 2 in Heiloo aankondiging aangeboden door: Stationsweg 85 - Heiloo Geesterduin 54 - Castricum AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 Interesse om te kopen in plan Laat u alvast informeren, GRATIS EN VRIJBLIJVEND Kennemerstraatweg 125 1851 BC HEILOO tel. 072 5320322 Alle topmerken in 1 winkel: InWear, Turnover, Jackpot, Closed etc. Stationsstraat 15-17-19-2 1 Bergen Open van 9.30-18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur, zondag van 13.00-17.00 uur. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen E-mail: rËr- tummers.limmep@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Uw ERA-makelaar heet u van harte welkom op hun Open Huis. Voor een vrijblijvende kennismaking, een kijkje 'achter de schermen' én een gratis exemplaar van de ERA Verkoop wijzer. Wij zien u graag op zaterdag 3 oktober, tussen 11.00 en 16.00 uur. Tevens zijn wij buiten de kantoortijden altijd op de zaterdagen geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Van der Borden Kennemerstraatweg 386, Heiloo Tel. (072) 53 51 000 Kennemerstraatweg 33, Alkmaar Tel. (072) 51 41 000 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Heerenweg 144 - 1851 KW Telefoon 072 5320505 Regio Noord- Kennemeriond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1