I 072 - 535 68 88 Het adres voor uw kopjeerwerkzaamheden, A4 en A3 kopieën in kleur en zwart/wit Ook groot formaat kopieën, A2, Al en A0 voor Uitkijkpost Printshop bouwtekeningen, borduurwerk en posters Schuldhulpverlening en budgetadvies Legitimatie Afvalbrengplaats Afdeling Beheer Openbare Ruimte 24 september a.s. s middags gesloten Werkzaamheden spoorwegovergang Zevenhuizerlaan Woonzorgloket in Heiloo Rotonde Stationsweg voor blinden en slechtzienden beter begaanbaar Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Verleende uitwegvergunning Hinder voor verkeer op gedeelte Kerkelaan Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 23 SEPTEMBER G HEILOO De budgetconsulent is er om u te helpen U wilt uw roodstand bij de bank inlopen maar dat lukt niet Het wordt iedere maand moeilijker om huur- en energielasten op tijd te betalen. De kleding -aangeschaft via het postorderbedrijf- is al bijna versleten, maar de rekening is nooit betaald. Uw partner is naar elders vertrokken: hoe moet u nu met één inkomen verder? Herkent u deze problemen, dan kan de bud getconsulent u misschien verder helpen. Zij geeft budgetvoorlichting en kan, in nauwe samenwerking met u, de schulden zo mogelijk regelen. In de gemeente Heiloo is gedurende één dag in de week een budgetconsulent van PLANpraktijk aanwezig. De budgetconsulent geeft budgetvoorlichting en kan u helpen als u schulden heeft. In een eerste gesprek wordt bekeken of de budgetconsulent u kan helpen. Alle door u verstrekte informatie wordt ver trouwelijk behandeld. Budgetadvies en lof schuldhulpverlening is kosteloos voor inwoners van Heiloo. Meer informatie of maken van een afspraak U kunt een afspraak maken door van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur te bellen met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 67 00. De budgetconsulent is alleen op de maandag aanwezig. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Morgen, donderdag 24 september 1998, is de afdeling Beheer Openbare Ruimte wegens een personeefsaangelegenheid vanaf 13.00 uur geslotenU kunt die mid dag dus ook niet bij de Afvalbrengplaats terecht Legen van de rolemmers Alle groene rolemmers, die op de don derdag worden geleegd, worden deze keer vóór 12.00 uur geleegd. Wilt u de rolemmer daarom uiterlijk 07.00 uur 's ochtends buitenzetten? Vrijdag 25 september staat de afdeling Beheer Openbare Ruimte weer voor u klaar! Zoals u wellicht al heeft gezien is in juli van dit jaar een uitritconstructie aangebracht op de aansluiting van de Zevenhuizerlaan met de Heerenweg. Dit is slechts één onderdeel van een totaalpakket aan maatregelen om de spoorwegovergang veiliger te maken. Zo wordt er op dit moment gewerkt aan het versmallen van de aansluiting van Hoogeweg met de Zevenhuizerlaan. Verder is het aan brengen van een trottoir aan de Heerenweg via de spoorwegovergang naar de Westerweg en het ophogen van het trottoir aan de Heerenweg ter hoogte van Houtenbos in voorbereiding. Tenslotte wordt er aan de westzijde van de spoorwegovergang, op de Westerweg, nog een uitritconstructie aangebracht. Dit wordt gedaan zodra er meer bekend is over de herinrichting van de Westerweg, zodat deze constructie direct op de juiste plaats komt te liggen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Westerweg 308 - slopen woonhuis en loods. Ter inzage Deze sloopvergunning met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ligt ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indien van bezwaren de tekst bij het artikel verleende bouwvergunningen/meldingen. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - De Nier Stichting Nederland voor de perio de van 20 tot en met 26 september 1998; Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Onlangs is de rotonde aan de Stationsweg voorzien van rubberen tegels. Dit gebeurde op verzoek van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS). Door deze tegels voelen blinden en slechtzienden de aanwezigheid van een over steekplaats. De bedoeling hien/an is, dat deze groep verkeersdeelnemers zich veiliger in het verkeer kunnen begeven. De gemeente wil in de toekomst ook andere (belangrijke) over steekplaatsen voor voetgangers voorzien van rubberen tegels. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 —535 6 7 65. - Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten voor de periode van 27 september tot en met 3 oktober 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafvalmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan de heer H.G. Mühren te Heiloo voor het bouwen van een architectenkantoor en een gecombineerde huisartsenpraktijkruimte op een perceel grond aan de Bergeonstraat ten noord-wes ten van het clubgebouw van Sportvereniging Dojo 't Loo en genummerd Bergeonstraat 32, 34 en 36. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij stuk ken vanaf donderdag 24 september 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inza ge in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Westerweg 213. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Vanwege bouwactiviteiten op het perceel Kerkelaan 45 wordt gebruik gemaakt van een telekraan. Daarom zal de Kerkelaan tussen 24 september en 9 oktober a.s. gedeeltelijk wor den afgesloten. De Kerkelaan blijft in principe gewoon open voor doorgaand verkeer. Wel kunt u enige hinder ondervinden van de werk zaamheden. Wij hopen dat u hiervoor begrip heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 67. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden; De Wildtlaan 17 - vergroten woning; Westerweg 27 - vergroten woning; Kanaalweg 32 - plaatsen (vervanging) 200-tons watertank; Baetenburg 138 - plaatsen berging; Baetenburg 139 - plaatsen berging; Egelenburg 1 - vergroten woning (erker); De Laghe Weijdt 6 - vergroten woning met aanbouw en dakopbouw; Poortweijdt 14 - plaatsen dakopbouw (achterzijde); Westerweg 213 - vergroten woning; Westerweg 105 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 Of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgerzaken Maatschappelijk© voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. STATIONSWEG 86 - TEL. 5320641 - FAX 5320642 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4