Net zwanger? anJriiC VJJlJJJHg Aktief Kreatief in Keukens (U tlïfïiiL WATERSCHAP HET LANGE ROND Jouw geluk kun je delen. Veel vrouwen worden pas zwanger als jij helpt! PANNENKOEKEN PIZZAS MEXICAANS +DIVERSE PLATES •1 li C 'In het weekendlive muziek tijdens uw diner' PEILBEHEER TUSSEN ZAAN EN HONDSBOSSCHE In het begin van je zwangerschap zit in jouw urine het bijzondere hormoon hCG. Alleen daarmee kunnen we andere vrouwen helpen een kind te krijgen. Je kunt je opgeven tot en met de lie week. Meld je aan of bel voor meer informatie gratis 0800-022-80 70, of je informatrice: Marian v. Lente, tel. 0251-24 00 61 Dr. Wiardi Beckmanlaan 8 - Egmond aan Zee Tel. (072) 506 1762 Worldwide Hospitality Heiloo STEL ZELF DW 3-GANGEN DINER SAMEN a 37,50 per persoon Voorgerechten Hoofdgerechten Desserts Terrine van diverse vissoorten, geserveerd met een romige cognac-knoflooksaus Vittello Tomto Italiaans vleesgerecht met een tonijnsaus soep naar keuze Kalfsentrecote met diverse uitjes geserveerd met een rode wijnsaus Of lamsbiefstuk, geserveerd met een Bourgondische saus of Zalmforelmédaillons, geserveerd met een zachte blanke vissaus Vers fruit gratiné, geserveerd met vanille ijs Of Aantbeientaart met frambozensaus, aardbeienijs en slagroom Of Coupe vanilleijs met caramehnotensaus en slagroom Dit geldt voor de gehele week. Natuurlijk kunt u ook a la carte reserveren U zult verrast zijn van de mogelijkheden die Golden Tulip Heiloo u kan bieden. Voor reserveringen: tel. 072 5052244 - Kennemerstraatweg 425 - 1851 PD Heiloo AANVRAGEN OM ONTHEF FING OF VERGUNNING SCHOUW WERK IN UITVOERING REGIOBIJEENKOMST WATERBEHEERSPLAN REGIOBIJEENKOMST VERKIEZINGEN SPREEKUUR DIJKGRAAF TENTOONSTELLING "WATERHOOFDEN11 ZOMERDIJK KEUKENS SïtPS Ifan &êkfor3s Mmmgsiêstm ttyptutimk vmr uw rtimsm ut ëwstmmfa wónhig. PAGINA 14 UITKIJKPOST - 30 SEPTEMBER of Of Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camper duin, diepe droogmakerijen en drasse veen- weiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilo meter, wonen 300.000 mensen. De begro ting bedraagt ruim 30 miljoen gulden, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organi satie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 65 personen werkzaam zijn. Het kantoor van het water schap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te récht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. De volgende aanvragen zijn binnengekomen: 983706 Firma Gootjes te Zuidschermer voor het realiseren van een peilwijziging nabij Zui dervaart 46 in Zuidschermer. 983708 M.J. Spronkers te Koog aan de Zaan voor het maken van een beschoeiing nabij Zonnebaars 7 in Krommenie. 983709 ENW Multikabel te Alkmaar voor het plaatsen van een versterkingsstation nabij de Molendijk hoek Noordervaart in Schermer. 983710 van der Gragt te Assendelft voor het gedeeltelijk dempen van een hoogwatersloot alsmede het maken van een dam met duiker, liggende naast/achter het bouwbedrijf van der Graft aan de Dorpsstraat 711 in Assendelft. 983711 P.N. van der Hu 1st te Castricum voor het dempen van een sloot alsmede het graven van een nieuwe sloot nabij Doodweg 10 in Castricum. 983712 Lute BV te Beverwijk voor het maken van een dam met duiker nabij De Noorddijk in de watering (plan Noorderveld) in Wormerveer. 983713 M.M. van der Oordt te Assendelft voor het verlengen van een dam met duiker en het dempen van een stuk sloot. 983714 C.v.d. Meulen te Driehuizen voor het maken van een beschoeiing en een boothuis nabij Kleinedijk 3 te Driehuizen. 983716 Rijkswaterstaat te Haarlem voor het verleggen van een sloot langs Rijksweg A9 nabij km 61.2 linkerbaan. 983717 KPN Telecom te Haarlem voor werk zaamheden aan het kabelnet ten behoeve van Saendelft in de gemeente Zaanstad. 983718 KPN Telecom te Haarlem voor werk zaamheden aan het telecommunicatienet op diverse locaties in Alkmaar. 983719 KPN Telecom te Haarlem voor kabel werkzaamheden ter hoogte van de Westdijk (Zeglis) in Alkmaar. De aanvragen liggen van vrijdag 2 oktober tot en met vrijdag 30 oktober voor belanghebben den ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Als u stukken wilt komen inzien, dan kunt u het beste vooraf even een afspraak maken met de betrokken medewerker van de technische dienst. Die kan dan eventuele vra gen beantwoorden. Donderdag 15 oktober 1998 controleert het waterschap Het Lange Rond de waterlopen, behorende tot het hoofdsysteem, zoals hoofdtochten, tochten, wegsloten T klas se, schouwsloten 1' klasse, hoofdbeken en beken T klasse, op zuiverheid volgens de in keur opgestelde regels in: Noord-Kennemerland: De Wimmenummerpolder, de Egmondermeer de Boven/polder, de Oningepolderde Landen onder Egmond-Binnenhet Maalwater, de Sam- merspolder, de Baafjespolderde Vennewaters- polder; deze polders liggen geheel of gedeelte lijk in de gemeenten Egmond en Heiloo. Midden-Kennemerland: de Oosterzijpolder, de Kooimeer, de Boekeler- meer, de Boekelerpolder, de Heemkerker Noord- en Zuid broek, de Wijkerbroek, Heems kerker Westerzij en NoorddorpBeverwijk; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Heiloo en Lim- men, Heemskerk en Beverwijk. Schermer en omstreken: de Westwouderpolder, de Oostwouderpolder, de Markerpolder, de Starnmeer, de Kogerpol- der, de Kamerhop, de Mijzen, de Eilandspolder, de Graftermeerde Noordeindermeer, de Schermer; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Akersloot, Graft- De Rijp, Schermer en Wester-Koggenland. Zaanstreek: de Krommen ieër-Woudpolder, de Polder Assendelftde Noorderbuitendijken, de Droog gemaakte Veen pol der, deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Uitgeest en Zaanstad. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór bovenstaande datum de betreffende onderhoudswerkzaamhe den te hebben uitgevoerd. De waterlopen moe ten worden onderhouden over die helft van de waterloop die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat op grond van de keurbepa- lingen de eigenaren dan wel zakelijk gerechtig den verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan waterlopen ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebruiker zijn van de percelen waar langs de onderhoudswerkzaamheden dienen te worden uitgevoerd. Wat wordt onder onderhoudswerkzaam heden verstaan? Onder onderhoudswerkzaamheden op zuiver heid wordt onder meer verstaan: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de waterlopen wortelende water planten, rieten biezen; - het verwijderen uit de waterlopen van blade ren, flab, gras, kroos, takken, vuilnis en ande re d-aar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten. Bijzondere gevallen: Voor hoofdtochten strekt de onderhoudsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter uit de waterlijn. Het onderhoud op afmetingen van de categorieën (hoofd)tochten en wegsloten inge volge de keurbepalingen is opgedragen aan respectievelijk het waterschap en de wegeige- naren. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen s' morgens tussen 8.30 - 12.30 uur met mevrouw A. de Groote van de afdeling Algemene Zaken, tel. (072) 541 02 02. Dijkverbetering Noorddijk Wormerveer In verband met de uitvoering van de kadever betering Noorddijk, tweede fase, is de weg van af de kruising met de Piet Kuiperlaan tot Brok king afgesloten. Het straatwerk is hier vervan gen door asfalt en de nieuw aangelegde steun- berm wordt netjes afgewerkt en van gras en riet voorzien. Voor fietsers en autoverkeer is een omleidingsroute aangegeven. Het dijkgedeelte tussen Brokking en de volks tuinen wordt ook aangepakt. Hier wordt de klinkerbestrating na het aanbrengen van een ophogende en egaliserende zandlaag opnieuw aangebracht. Het verkeer wordt via afzettingen en verkeerslichten over één rijbaan geleid, waardoor vertragingen kunnen ontstaan. Stremmingen Vaartdijk Assendelft In verband met de bouw van de brug over de Nauernasche Vaart is de Vaartdijk te Assendelft ten noorden van de watertoren op de volgende dagen voor het doorgaande verkeer gestremd: - vrijdag 25 september; - vrijdag 2 oktober en maandag 5 oktober; - maandag 12 oktober. Tevens dient het verkeer in de tussenliggende periode van 25 september tot 12 oktober reke ning te houden met enige overlast en vertragin gen als gevolg van de bouwactiviteiten. Baggerwerk Schermerhorn en Stompetoren Op woensdag 30 september a.s. gaat het water schap van start met het baggeren van de ver vuilde sloten aan het Oosteinde van Schermer horn en rond de kerk van Stompetoren. Het werk wordt uitgevoerd door VdS Konijn Bag gertechniek. Omdat de kwaliteit van de bagger in deze sloten niet voldoet aan de eisen om het op de kant te mogen zetten, wordt de uitko mende bagger afgevoerd. Hoewel de aannemer maatregelen neemt om overlast te beperken, kan enige hinder niet worden uitgesloten. Betreden van het terrein van de baggeractivitei- ten is gevaarlijk en bovendien verboden. Voor pieer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. van Zelm van het waterschap Maandag 5 oktober is er in Het Schermerwapen te Stompetoren een regiobijeenkomst over het nieuwe waterbeheersplan voor het Hol lands Noorderkwartier. De avond begint om 19.30 uur met een opening door mevrouw De Roos-van Rooden, dijkgraaf van het water schap Het Lange Rond. Door verschillende sprekers zal worden ingegaan op het nieuwe waterbeheersplan, waarna er in themagroepen gesprekken worden gevoerd. De avond duurt tot 22.30 uur. Op dinsdag 17 november wordt er een regio bijeenkomst gehouden in restaurant Koeken bier te Alkmaar over de waterschapsverkiezin gen, april volgend jaar. De aftrap van de verkie zingscampagne heeft al plaatsgevonden in de Grote Kerk te Alkmaar en nu willen wij onder begeleiding van een deskundig panel wat die per ingaan op dit thema. Alle geïnteresseerden kunnen deze avond bijwonen en hun vragen stellen. De meeste contacten tussen ingelanden en het waterschap vinden tot nu toe telefonisch of schriftelijk plaats. Jaarlijks organiseert het waterschap ook regiobijeenkomsten waar inge landen en bestuurders elkaar kunnen treffen. Maar een loopje naar het waterschap is nog steeds ongewoon. Daarom houdt dijkgraaf Thea'de Roos-van Rooden maandelijks spreek uur om de klantgerichtheid te bevorderen en openheid te versterken. Elke maand zal zij dan volgens een vast schema spreekuur houden (in principe op elke derde woensdag van de maand). Daar zal zij vragen beantwoorden en informatie verstrekken. Zij wil bovendien van gedachten wisselen met de ingelanden over zaken die het werk van het waterschap betreffen. Waar wordt bij u in de buurt het spreekuur gehouden? 21 oktober -10-12 uur in Westzaan (B) - 14-16 uur in Uitgeest (B) 18 november - 10-12 uur in Alkmaar (A) -14-16 uur in Schermerhorn (A) 16 december - 10-12 uur in Westzaan (B) - 14-16 uur in Uitgeest (B) (A) locatie waterschapskantoor, Arcadialaan 40 in Alkmaar en Noorderpolderhuis, Molen dijk 11 bij Schermerhorn. (B) locatie Gemaal Overtoom, Westzanerdijk 530 in Westzaan en molen De Dog, Geester- weg 18 in Uitgeest. Wilt u een afspraak maken voor het spreekuur? Neemt u dan contact op met mevrouw L. van den Aakster, doorkiesnr. (072) 541 02 05. Jaap Velserboer, kunstenaar uit Assendelft, exposeert vanaf 9 oktober tot en met december in de gangen van het waterschapskantoor. De tentoonstelling is onder andere gebaseerd op de dijkgraven uit Noord-Holland en heet dan ook heel toepasselijk "Waterhoofden". De ten toonstelling is op werkdagen tijdens kantoor uren gratis te bezichtigen. Rijksweg 35-37 Limmen 072 505 38 38 Vrijdag koopavond erkend keuken specialist ALGEMENE NEDERLANDSE V VERENKMNQ VAN fKeu Kt** "C* u - v Soms krijg je de indruk dat iedereen iets weet van hypotheken. In de praktijk is niets minder waar. Hypotheekadviseurs bij Van Gelder zijn vakkundig. Zij stellen uw wensen en mogelijkheden centraal Het resultaat is een uniek maatproduct: de Lage Aanvangslasten Hypotheek met alle voordelen die maar te bedenken zijn, 10 jaar rentevast. Ja, Van Gelder, daar ga je mee in zee. Bel voor een vrijblijvende afspraak: (072) 5354000 H. VAN GELDER APOTHEEK- EN PENSIOEN ADVIESBUREAU de Hoefsmid 11 Postbus 282 1850 AG Heiloo Tel.nr. 072 5354000 Fax nr. 072 5354004 E-mail hvgelder@xs4all.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 14