I Stap voor stap naar wijkgericht werken in Heiloo 072 - 535 68 88 e> Legitimatie Afvalbrengplaats Wat eten we vandaag Werkzaamheden aan bermen in Heiloo, Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Gymzaal aan de Breedelaan officieel geopend Verleende uitwegvergunning PAGINA 4 UITKIJKPOST-30 SEPTEMBER HEIL Het is eindelijk zover. De afdeling Beheer Openbare Ruimte gaat wijkgericht werken. Maar wat betekent dit eigenlijk voor u? We beginnen nu met stap één: de meldingre gistratie. In dit verband denkt de gemeente aan een werkwijze die het onze inwoners mogelijk maakt op eenvoudige wijze meldin gen te doen of vragen over het openbaar ter rein te stellen. En een werkwijze die en/oor zorgt dat er ook zo snel mogelijk iets met uw melding wordt gedaan. Uiteraard hangt die termijn af van de aard van de melding. Bijvoorbeeld: U ziet dat een putdeksel open of los ligt en belt hierover. Deze melding wordt direct opgelost, het kan namelijk gevaar voor u en andere inwoners opleveren. Een lantaarnpaal brandt niet en u meldt dit telefonisch. Zo snel mogelijk, doch uiterlijk binnen twee weken, zorgt de gemeente dat dit probleem verholpen is. Meldt u een gat in de weg, dan onderneemt de gemeente direct actie. Ook een tak op de weg wordt na melding direct weggehaald. Ontbreekt er bijvoorbeeld materiaal in een voetpad, dan lost de gemeente dit binnen twee werkdagen voor u op. Verstoppingen van de riolering, klachten over overstorten en gemalen worden binnen één werkdag geregeld. Een verkeerslicht dat kapot is wordt na uw melding direct gerepareerd. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten voor de periode van 27 september tot en met 3 oktober 1998; - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren voor de periode van 4 tot en met 10 oktober 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet-Heiloo 'naren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Is uw afvalbak per ongeluk niet geleegd? Na uw telefoontje wordt de bak nog dezelfde werkdag geleegd. Heeft u last van ratten en/of muizen? Binnen vijf dagen na uw melding heeft u een afspraak met de ongediertebestrijding. In geval van meldingen van botulisme, dode vis of kapotte duikers komt de gemeente binnen één werkdag in actie. U kunt vragen met betrekking tot klein onderhoud over het open baar terrein op het volgende nummer kwijt072 - 535 68 68. Zodra u belt wordt uw melding geregistreerd. Ook krijgt u direct te horen wanneer het pro bleem uiterlijk opgelost zal zijn. In het kader van 'geen woorden, maar daden' heeft de gemeente nog duidelijker afspraken gemaakt over de tijd waarbinnen een melding afgehan deld moet worden. Volgende week leest u in deze rubriek meer informatie over wijkgericht werken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Heeft u er ooit aan gedacht dat wij met onze eetgewoonten een bijdrage kunnen leveren aan een schoner milieu? In Nederland kun nen we eten wat we lekker vinden. Maar de productie van voedsel en ook de consumptie daarvan vormt een grote belasting voor ons milieu. Denkt u maar eens aan het energie verbruik, het gebruik van bestrijdingsmidde len, het mestoverschot en al dat verpakkings afval dat er vrijkomt. Ook kunt ons helpen om het milieu minder te belasten! Groente en fruit Om energie te besparen kunt u beter groen ten en fruit van het seizoen gebruiken. De keus voor groenten en fruit van het seizoen beperkt het assortiment, maar in de bereiding zijn genoeg variaties te bedenken. Wat je ver haalt... Het vervoer van voedingsmiddelen uit verre landen kost veel energie. Daarom kunt u beter producten kopen die over een zo kort mogelijke afstand worden aangevoerd. Soms kunt u kiezen uit producten uit eigen land en producten die van ver komen. Bijvoorbeeld appels uit Nederland, Frankrijk of uit Argentinië. Kies dan liefst de appels van eigen bodem. Bij groenten en fruit staat het land van herkomst altijd op de verpakking. Sommige voedingsmiddelen komen altijd uit verre landen. Er is dan geen alternatief, maar bedenk wel dat het vervoer hiervan veel energie kost. Goed verpakt is spaarzaam verpakt Als u inkopen doet, haalt u met uw bood schappen ook heel wat afval in huis. Denk bijvoorbeeld aan verpakkingen. U kunt in de winkel al rekening houden met het milieu. Door te kiezen voor de voedingsmiddelen die milieuvriendelijker verpakt zijn. Brochure milieuvriendelijke menu's Milieuvriendelijk leven is niet altijd eenvoudig, maar gelukkig verkopen steeds meer winkels milieuvriendelijke producten. Ook de gemeente helpt u een handje. Bij de balie van het gemeentehuis ligt een gratis folder, met milieuvriendelijke menu's. De brochure bevat lekkere recepten en nuttige tips, waarbij u het milieu minder belast. Heeft u interesse? Haal dan deze brochure op, want "Een beter milieu begint bij jezelf!!!" Het is weer tijd voor het inzaaien van gras. Een aantal bermen en gazons is ongelijk in oppervlakte, waardoor het maaien onmogelijk is geworden. De werkzaamheden bestaan uit het opnieuw onder profiel brengen en het inzaaien van de bermen. Welke bermen worden hersteld Het gaat om de bermen op de volgende loca ties: Oosterzijweg, diverse bermen Kleijn Barlaken Burenweg Laghe Weijdt nabij de Springschans - oost Hasebroekweg, nabij Benedictusschool Maasgeesteranusweg bij nummer 13. Ook worden kleine beplantingsstrookjes omgevormd naar gras. Deze keuze is om ver schillende redenen gemaakt, zoals het groen structuurplan, een betere verkeersveiligheid, een slechte bestaande beplanting, beter onderhoud en ook past het vaak beter in de inrichting van de omgeving. Hier gaat het om de locaties: Groot Barlaken tegenover nummer 66/76, Curtiuslaan naast nummer 2, Kerkakkers tussen de Goodeslaan en Ewisweg, Vredenoord tegenover nummer 80, Vrieswijk tegenover nummer 64 en Mariënstein tegenover nummer 46 tot en met 51. In het kader van het groenstructuurplan wordt ook weer een gedeelte van de bermen aan de Kennemerstraatweg omgevormd naar gras en hagen. Hier gaat het om de locaties ter hoogte van: Dokterslaan tot aan de Aostastraat, Ypesteinerlaan tot aan de Zevenhuizerlaan/Groenelaan Zevenhuizerlaan/Groenelaan tot aan huisnummer 5881349a, de Zevenhuizerlaan en ten zuiden van de rotonde. Wij vragen uw begrip voor het eventuele ongemak dat mogelijk wordt veroorzaakt tijdens de uitvoering van de werkzaamheden. De gemeente probeert de overlast tot een minimum te beperken. Voor informatie kunt u terecht bij de heer C. Hartland van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 62. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. (r Illlsi P i&i&y Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Op zaterdag 3 oktober a.s. wordt de gymzaal aan de Breedelaan officieel geopend door wethouder E.M.I. ten Hacken. De oude gym zaal is vorig jaar verbrand en moest daarom herbouwd en opnieuw ingericht worden. De nieuwe gymzaal is dit jaar bij de aanvang van het nieuwe schooljaar al in gebruik geno men, maar wordt nu officieel geopend. Na de openingshandeling van wethouder Ten Hacken om 11.00 uur geeft de Gymnastiek- en Turn vereniging Heiloo (GTH) een vijfenveertig minuten durende gymdemonstratie. Ter gelegenheid van de opening van de gym zaal houdt de GTH aansluitend tot 15.30 uur een gym-instuif. Meer informatie Voor meer informatie over de gym-instuif kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J. Muller van de Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, tel. 072 - 533 45 76. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oosterzijweg 16 - vergroten woning; Westerweg 293 - veranderen winkel- in woonruimte; Ypesteinerlaan nabij Rosendaal (Grosmarkt) - plaatsen ondergrondse milieustraat; Westerweg 407 - vergroten woning; De Sonneveld 23 - plaatsen dakkapel; Vennewatersweg 2 - plaatsen schuur; Bergeonstraat 17 - vergroten woning; Handelsweg 17 - uitbreiden bedrijfsruimte; Vennewatersweg 21, huisnr. 63 - plaatsen berging; Kennemerstraatweg 656 - vergroten woning; Goodeslaan 47 - vergroten woning; Baetenburg 93 - vergroten woning; Baetenburg 92 - vergroten woning; Oudburgerlaan 55 - plaatsen dakkapel; Groot Barlaken 66 - aanvraag tot wijziging vergroten garage; Nicolaas Beetsweg 19 - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 11 - vergroten woning. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen verleend: - het maken van tweemaal een uitweg op de openbare weg op het perceel Het Zevenhuizen 36. - het maken van een uitweg op de openba re weg op het perceel De Hoghe Wejdt 3. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbehorende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Agenda voor raadsvergadering d.d. 5 oktober 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 7 september 1998 4a. Ingekomen stukken b. Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Vaststelling informatieplan 1998-2002 gemeente Heiloo 6. Nemen van een delegatiebesluit en beschikbaarstelling van een krediet om ons college in staat te stellen over te gaan tot verkoop aan de Golf- en Countryclub Heiloo van gemeentelijke gronden, die noodzakelijk zijn voor de realisatie van een golfbaan 7. Herziening kerntakenbesluit ten behoeve van Stichting Open Huis en Muziekschool 8. Onttrekken aan het openbaar verkeer van het achter De Zevensprong tussen Vrieswijk en Ewisweg gelegen voetpad Akkoordstukken 9. Aanpassing delegatie- en mandatenlijst voor wat betreft overdracht van bevoegdheden tot het voeren van rechtsgedingen 10. Grondruil met het Rijk in verband met vervanging viaduct Nijenburgerweg over A9 11. Verkoop Nic. Beetsschool en bijbehorende grond aan het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) voor een bedrag van 3.266.000,00 12. Nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Oosterzijweg 13 13. Nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel grond aan de Spanjaardslaan 14. Begrotingswijzigingen: Beschikbaarstelling krediet van 18.110,00 inclusief BTW voor vervanging van brandweerhelmen De vergadering vindt plaats in de raadzaal (oude ingang Raadhuisweg) en begint om 20.00 uur. ledereen die belangstelling heeft kan deze vergadering bijwonen. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 24 september 1998 Geboorten Marjolein E., d.v. R.H. Seegers en A.C.M. Sinnige Thomas O., z.v. H.J.L.M. Dekker en M.M. de Boer Loïs E., d.v. W. Bosschaart en M.C. Bakker Roman, z.v. H.G. Santen en M.M.J. van der Lee Elders geboren Dirk J.P., z.v. R.P. de Boer en J.B.M. van Maanen Lisa A., d.v. G.J. Stokreef en C.J. Nieuwenhuis Sylvester A., z.v. J.W.J. Tijssen en W. Bouwen Jozef M., z.v. J.C: Nixon en A. Nixon Jennifer C.M., d.v. J.N.M. Sombroek en C.P.M. Kool Birke, d.v. J.G. Keuning en C. Corporaal Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap Geen Huwelijken geregistreerde partnerschappen H. van der Blom en C.J. Rietveld J.P.M. Visser en J.M.J. Balster J.J. Mulder en A.A. Beemster M.J.M. Groot en E.T. Brandenburg R. Griessler en E.G.M.A. Voerman Overleden W. van der Maat T. Schneider F. Corporaal, w.v. Suyderhoud Elders overleden P.J. Avis G.E. Wassenaar, e.v. van Schie G. Snel C. Stam, e.v. Mors A. Slob Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek J 'i' vi?.?. V. Ti

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4