Bibliotheek in Heiloo voldoet goed maar moet beter op de centjes letten TNT en Tröckener Kecks op Buk Buk-planken m l m Rabobank Maarten ERA ra IfK krant Broekman in u Woensdag 18 november sluiten onze kantoren om uur Vos Makelaardij KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Aanschouwen 11 november AP E L LA VAN DER BORDEN 072-535 1000 Aanschaffen Egelshoek? Dé Hy^Jheekwinkel Geen week zonder Aanschuiven 11 NOVEMBER 1998 JPLiJU j liL^J Drukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANQ. NO. 46 Intocht Sint-Nicolaas Heilooërs kampioen met de karabijn Wizzl soms dicht wegens tekort aan personeel Reünie Zeskant en Nieuwe Hoeve Horrorparty Opbrengst collecte Gevonden voorwerpen Verkeersouders verenigd Paddestoelenexcursie geprolongeerd Woningstichting en Huurdersvereniging spreken huurverhogingen af West-Kennernerland Kantoren in Heiloo-Castricum-Limméri-Ak Kaasstadshow toont 1500 dieren vanavond groot kinderfeest Met 3 kantoren actiefin de regio CEES HACHMANG LOODGIETERS VERKOCHT 11 1 NVM; Nieuw dak voor Jan van Rijckenborghschool reclameproaucties De UithiiHpost. Hét Qfatis ujeehblad voor Heiloo en omstreken. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Precies één week na zijn landelijke intocht zal Sint-Nicolaas op zaterdag 21 november in Heiloo arrive ren. Net als elk jaar zal Sinterklaas een rondrit door het dorp maken, waarna hij op het gemeentehuis ontvangen wordt, 's Middags gaat de Sint dan nog op bezoek bij een aantal wijkverenigin- gen. Het programma van die dag vindt u volgende week in de Uitkijkpost. HEILOO - Het veteranenteam van Schietsport Vereniging De Vrijheid Heiloo is eerste geworden tijdens de Nationale Kampioenschappen klein kaliber karabijn. Het team, bestaande uit H. Koster, J. Vijzelaar en C. Verschure, veroverde de eerste plaats mede door een zeer hoge score van Koster. HEILOO - Er is niet altijd genoeg per soneel beschikbaar. Dat is volgens woordvoerder M. Beijer van NS Wizzl- winkels waarschijnlijk de oorzaak waardoor de Wizzl-winkel op het sta tion van Heiloo de afgelopen tijd een paar keer onverwachts dicht bleef.. Volgens Beijer heeft de Wizzl nog steeds niet voldoende goed opgeleide mensen in dienst om onverwachte af meldingen, bijvoorbeeld vanwege ziek te, op te kunnen vangen. „Als we geen vervanging kunnen vinden, zit er niets anders op dan de winkel die dag te slui ten/' Momenteel is NS Wizzl volgens Beijer druk bezig met het werven van personeel om zo snel mogelijk een vol ledige bezetting te hebben. Volgens de woordvoerder mogen klan ten er niet op rekenen dat er op elk moment van de dag twee medewerkers achter het loket aanwezig zijn, zoals eerder werd beloofd. „Er zijn ook altijd andere werkzaamheden te doen, zoals bevoorrading en administratie, dus het kan best zijn dat een medewerker even daar mee bezig is." Beijer benadrukt dat er hoe dan ook maar één afreken- punt is. „Op station Heiloo was er in de periode voordat de Wizzl open ging ook maar één loket. Om het aantal afrekenpunten te bepalen kijkt de NS naar het aantal kaartjes dat verkocht wordt." D ,r faciliteiten van de bibliotheek. Deze Y?'1 laLdt°?^-jn verouderd en ingehaald door een stijgend ledenaantal en de voortschrij- HEILOO - De openbare bibliotheek Heiloo voldoet goed tot zeer goed aan de wensen en behoeften van de Heilooër bevolking. Maar: de totale kosten van de bibliotheek zijn aan de hoge kant. Deze conclusies trekt het rapport 'Po sitie en toekomst Openbare Biblio theek Heiloo', dat in opdracht van de gemeente gemaakt is door het Bureau voor Economische Argumentatie van KPMG. Dit onderzoek is gedaan om de gemeente en de bibliotheek 'te onder steunen bij besluiten over het na te streven kwaliteits- en ambitieniveau, de wijze waarop de bibliotheek (finan cieel) beter kan functioneren en de nieuwe huisvesting', aldus het rapport. Behalve het houden van een enquête onder de lezers van de bieb, heeft het onderzoeksbureau gesprekken gevoerd met medewerkers en bestuur van de bibliotheek en van de gemeente. Bijna veertig procent van de Heilooërs is lid van de bieb; het aantal uitleningen is relatief hoog. Uit de enquête - waarvoor tweehon derd formulieren werden uitgereikt, die door precies honderd mensen werden ingevuld - is gebleken dat de biblio theek het vrij goed doet. Ze onder neemt veel activiteiten, voldoet goed tot zeer goed aan de wensen van de burgers en de houding van personeel en management is zeer klant- en activi- teitengericht. Bedrijfsvoering moet beter Maar er zijn ook punten die verbeterd moeten worden, zoals de bedrijfsvoe ring. De totale kosten van de biblio theek zijn aan de hoge kant. Vooral de personeelskosten zijn hoog, wat ver oorzaakt wordt door een groot aantal formatie-uren en een verhoudingsge wijs groot aantal uren van HBO-perso- neel. Er zou volgens het rapport geke ken moeten worden hoe dezelfde kwa liteit bereikt kan worden met inzet van minder middelen. Öok Zou er kritisch gekeken kunnen worden naar een aan tal niet-uitleen activiteiten. Het onder zoek heeft niet boven tafel kunnen krij gen hoeveel tijd precies wordt besteed aan de verschillende functies. Verbeterd moeten ook worden, aldus de onderzoekers, de huisvesting en de faciliteiten de komst van de Wizzl het loket in Heiloo open kan blijven, naast de ver koop via de kaartjesautomaat. „Want het aantal kaartjes dat in Heiloo wordt verkocht zou anders waarschijnlijk niet voldoende zijn om loketverkoop, zeker buiten de spitsuren, op den duur te kunnen handhaven. Door de winkel er bij proberen we het rendabel te maken." De woordvoerder geeft aan dat er bij hem nog geen klachten van ontevreden reizigers zijn binnengekomen. „Sig nalen worden door de organisatie ze ker in de gaten gehouden en als dat nodig mocht zijn, worden er zeker maatregelen genomen." ding van de informatietechnologie. Zowel de ligging als de beschikbare ruimte en de uitstraling van het gebouw dragen bij aan het imago van 'niet- moderne uitleeninstantie'. De biblio theek moet voldoende ICT- (informa tie- en communicatietechnologie) faci liteiten en deskundigheid in huis heb ben en letterlijk middenin de samenle ving staan, dus centraal gelegen. Tarieven omhoog Op het gebied van de kosten doet het rapport een aantal aanbevelingen. Voor HEILOO - Vrijdag 13 november is er weer TNT-club in de Buk Buk. Een avond lang wordt alleen maar het beste uit de club, trance en techno muziek- scene gedraaid. Deze keer zijn er twee dj's, dj Will en Dj Ritz die de beste pla ten in elkaar mixen. De entree is tien piek en het festijn begint om 21.00 uur. Zaterdag 14 november treden de Tröckener Kecks op. Dichterbij dan ooit, de titel die de Kecks voor hun nieuwe cd hebben gekozen, komt niet uit de lucht vallen. De Kecks hebben zich muzikaal verrijkt, zonder hun ver leden te verloochenen. De broeierige lading die zo kenmerkend is voor hun nummers, is gebleven. Maar hun mu ziek is voller geworden. Toen de band in 1980 werd opgericht, waren de vijf afzonderlijke bandleden nog zoekende. Ze maakten Neder landstalige punkmuziek, korte, energie ke liedjes met teksten vol literaire aspi raties. Minder dan op hun vorige platen zingen de Tröckener Kecks nu over 'het gemis' en meer dan ooit leggen ze de nadruk op het licht aan het einde van de tunnel. Het voorprogramma wordt verzorgd door Trio Bier, dat eigenlijk geen trio is maar uit zes man bestaat. De groep was succesvol met een top 40-hit, het num mer 'Laat Me Gaan'. Trio Bier bewijst dat het levenslied en rock 'n roll elkaar niet hoeven te bijten. Ze maken liedjes over een echtelijk ruzie, over een tra gisch ongeval, over 'the art of drinking', en nog zoveel meer. De zaal gaat om 21.00 uur open en de entree bedraagt f 12,50. MBHM Het gebouw van de bibliotheek voldoet volgens het rapport niet meer aan de eisen. HEILOO - Voor oud-leerlingen van de vroegere basisscholen de Zeskant en de Nieuwe Hoeve in Heiloo wordt een reünie gehouden op vrijdag 29 januari. Vanaf 19.30 uur zijn hun oude scholen aan Het Malevoort en Boekenstein ge opend, zodat ze nog één keer hun oude klas kunnen bekijken, medeleerlingen kunnen ontmoeten en leerkrachten uit die tijd kunnen spreken. Beide scholen zijn al jaren geleden gefuseerd onder de naam De Zuidwes ter en zullen met ingang van het vol gend schooljaar een nieuw schoolge bouw in Boekenstein betrekken. De huidige gebouwen van de oude Zes kant en Nieuwe Hoeve zullen verdwij nen of ingrijpend worden verbouwd. Het is daardoor een laatste gelegenheid om nog een keer rond te kijken in de school zoals die vroeger was. De organisatie stelt het op prijs als oud leerlingen met een telefoontje naar de school laten weten of ze die avond aan wezig zullen zijn. Sylvia Beelen tel. (072-5158327), oud-leerling van De Zeskant, is ook buiten de schooluren telefonisch bereikbaar. De Zeskant is bereikbaar onder tel. 072-5332277 en de Nieuwe Hoeve onder tel. 072- 5333600. bepaalde producten en diensten kan de bibliotheek overwegen een kostendek kend tarief in rekening te brengen. Daarnaast zouden de tarieven opge trokken kunnen worden naar die van de bibliotheken in Alkmaar en Castricum. De onderzoekers bevelen de biblio theek aan een 'plan van aanpak' te maken voor het komende jaar, met daarin concrete en meetbare acties om de bedrijfsmatige kant te verbeteren. Ook de gemeente Heiloo krijgt van de onderzoekers raad. Deze moet concre ter aangeven op welk niveau zij de bieb hebben wil. Moet Heiloo een uitleenin stantie met de hoogstnodige boeken hebben, of een multimediaal cultureel informatiecentrum? Het rapport over de positie en toe komst van de bibliotheek is dinsdag avond besproken in de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij. Een verslag daarvan treft u volgende week aan in de Uitkijkpost. HEILOO - Op vrijdag 13 november is in Tendenz een horrorparty. Het wordt spannend, eng en griezelig. Zoals elke vrijdag Worden leuke nieu we en oude hits gedraaid en je kunt een favoriete p^aat aanvragen. De toegang is f 1,- net als de prijs van de consump ties. Tendenz is open van 20.00 tot 23.00 uur en iedereen van 12 tot en met 15 jaar is welkom. Tendenz vind je aan de Pas toor van Muijenweg 12. HBLLOO/LLMMEN - In de laatste week van oktober kwamen de collec tanten van de Nederlandse Brandwon den Stichting weer langs de deur. Zij brachten in Heiloo f 13.012,70 bijeen. In Limmen was de opbrengst f 3.731,80. Met dit geld kan verder gewerkt wor den aan het verbeteren van de behan deling van brandwonden, maar ook aan het voorkomen daarvan. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een ketting met een bruine han ger met rode steentjes, een plastic tas met boodschappen en een paar dames schoenen, een autosleutel in een zwart mapje, een groen nylon tasje met een regenpak, twee Samsonite-sleutels, een popje met een wit hemdje, een afstand sbediening voor alarmsysteem, een portemonnee met rode beugel, een ro de gehoorbeschermer en een Axa fiets- sleutel. HEILOO - Een aantal vertegenwoor digers van alle basisscholen uit Heiloo is onlangs de werkgroep 'Verenigde Verkeersouders Heiloo' gestart. Het doel van de werkgroep is de verkeers problemen rond school en op de routes naar school in kaart te brengen. De gemeente Heiloo en de politie zijn enthousiast over dit initiatief. Er zijn al afspraken gemaakt over samenwer king. Op alle tien basisscholen zijn inmiddels een of meerdere ouders aangesteld als verkeersouder. Zij zijn het aanspreek punt over alles wat met verkeer te maken heeft: problemen, voorlichting, documentatie enzovoort. De bedoeling is dat problemen geïnventariseerd wor den en dat samen met gemeente en politie naar oplossingen wordt gezocht. Deze week worden op alle basisscholen enquêteformulieren uitgereikt. De ver keersouders hopen deze manier goed inzicht te kunnen krijgen in de proble men rond school en op de schoolroutes. Voor inlichtingen kunt u bellen met J. Klaver, 072-5330422. HEILOO - Nog steeds wemelt het van allerlei soorten paddestoelen op het landgoed Nijenburg, zoals het Heilooër bos officieel heet. En omdat nog lang niet alle Noord-Hollanders ze gezien hebben, nodigt het IVN, de vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef die vorige week zijn dertig jarig bestaan vierde, u uit mee te lopen met een excursie op zondag 15 novem ber. Een natuurgids laat u de fraaiste zwammen zien en vertelt over hun rela tie met de bomen en het milieu. Startpunt is de Kattenberg aan de Ken- nemerstraatweg, de begintijd is 10.00 uur en de wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Elke zondag is in Bergen aan Zee, eer ste afslag links, in het dierenparkje met kippen, ganzen, lama's en nog veel meer, vanaf 12.00 uur het informatie centrum van het IVN geopend. Hier kunt u bijvoorbeeld de spullen die u op het strand vond determineren of onder een microscoop bekijken. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072- 5335282. HEILOO - Afgelopen maandag heb ben de Woningstichting Heiloo en de Huurdersvereniging Heiloo een over eenkomst getekend over afspraken over de huurverhogingen voor de jaren 1999 tot en met 2003. Woningstichting Heiloo zal de huren van de sociale huurwoningen over deze periode ge middeld met maximaal het inflatieper- Tröckener Kecks. centage verhogen. Hiermee krijgen de huurders zekerheid over de stijging van de huurprijzen. De huurdersvereniging wilde zo snel mogelijk tot een inflatievolgend huur- prijzenbeleid komen, om daarmee de woonlasten van de huurders in Heiloo zo laag mogelijk te houden. Woning stichting Heiloo geeft met deze afspra ken inhoud aan haar beleidsvoorne mens om een inflatievolgend huurbe leid te voeren. Beide partijen vinden het belangrijk om een zo groot moge lijk deel van de woningvoorraad be reikbaar te houden voor mensen met een lager inkomen. De vraag naar dergelijke woningen in Heiloo is nog altijd zeer groot. Ruim driekwart van de woningvoorraad van Woningstichting Heiloo heeft een huurprijs tot f 760,-, en is daarmee bereikbaar voor deze doelgroep. ALKMAAR - Van 13 tot en met 15 november wordt de jaarlijkse Kaastad- show van kleindiersportvereniging Aves gehouden. Ook dit jaar heeft Aves voor deze grote tentoonstelling weer onderdak gevonden bij Tuincentrum Jan Ranzijn aan de Omval 55. Ruim 1500 hoenders, dwerghoenders, water vogels, sierduiven, konijnen en cavia's zullen te zien zijn op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling wordt op vrijdgavond geopend door prof. dr. M. Frankenhuis, directeur van Artis. stoel vanaf SILHOUET lampions en lekkernijen A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 532 03 45 NVM RSGROEP Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. MAKELAAR iMakelaarsm fsinds 19331 SILUUUEi stoel vanaf 795.- HEILOO - De gemeenteraad heeft vo rige week dinsdagavond f 160.000,- uit getrokken voor de renovatie van het dak van de Jan van Rijckenborgh school. Sinds januari 1997 is de ge meente verantwoordelijk voor het cas co van schoolgebouwen, en dan met na me de buitenkant. Het schoolbestuur is verantwoordelijk voor de binnenkant van het gebouw. Onderhoud aan de Radboudschool gaat de gemeente in 1999 f 15.500,- kos ten. Dit geld wordt gebruikt voor het vervangen van de dakbedekking van de hoofdingang, de sanering van een bui ten gebruik gestelde, ondergrondse olietank en het herstellen van metsel werk aan de schoorsteen. Voor het vervangen van het hekwerk rond het PCC is nog geen geld uitge trokken. De gemeente wil eerst de ont wikkelingen rond eventuele woning bouw in de omgeving van de school aan De Dors afwachten. AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 Interesse om te kopen in plan Laat u alvast informeren, GRATIS EN VRIJBLIJVEND Kennemerstraatweg 125 1851 BC HEILOO tel. 072 5320322 Regio Noord* Kememerfané Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1