Prijswinnaar fotowedstrijd Slender You laat ontspannen bewegen Agenda Open Huis brieven Dierenbescherming PAGINA 10 UITKIJKPOST - 18 NOVEMBER Sint-Nicolaas stuk in de Beun Sint in Hoekstuk Sint in Ypestein Galerie 1719 Certificaat voor De Schulp Keyserlijke Carrousel Groep naar Jumping Amsterdam HZV de Witburger Expositie Tilly van Tongeren Krang in Buk Buk Kleurplaatactie bij ING Hollands Vocaal Ensemble concerteert Golf- introductieweekend Dierenbescherming tegen hogere hondenbelasting Reisverslag over India FSH in Hoog Catherijne Foresters-nieuws Open dag verslavingskliniek Geschiedenis in Heiloo Landenavond Ierland 20.00-22.00 Voorspeelavonden bij Muziek- en Dansschool Kaarten maken Zwemdiploma's Fietstocht door Thailand HEILOO - Voor het vierde achtereen volgende jaar speelt zich op zaterdag 28 november om 13.30 uur en om 15.00 uur op het toneel in de Beun een reuze spannend Sint-Nicolaasverhaal af, geschreven door de Castricummer Bas Bruinsel. 'Wel eens een schoen in je schoen gehad?' vertelt het verhaal van twee Nederlandse dames die er alles aan doen om te verhinderen dat Sint- Nicolaas naar Nederland komt om de kinderen te verwennen. Zij vinden dat de kinderen dit niet verdienen omdat zij stout zijn. De kinderen misdragen zich, vinden zij, omdat zij viezigheid in het bos gooien, ze schrijven op de stra ten en de muren, ze steken hun hand niet uit wanneer ze de bocht omgaan en nog veel meer van die ondeugden. Ze proberen in het paleis van Sint- Nicolaas door te dringen tot de kamer van de bisschop. Natuurlijk zorgen twee slimme pietjes er voor dat dit niet lukt. De dames krassen zelfs namen door in het grote boek, maar ook nu zorgen de pietjes er voor dat alles goed komt. Grote Piet, zeg maar Grote Bange Piet, is ook in het paleis en hij schopt bijna alles weer in het honderd. Natuurlijk komt alles weer goed, maar voor het zover is... Twee toneelverenigingen uit Castri- cum, Forento en Pancratius, brengen al sinds 1983 een toneelstuk rond Sint- Nicolaas op de planken, steevast ge schreven en tot twee jaar geleden gere gisseerd door Bas Bruinsel. De laatste twee stukken zijn geregisseerd door Marie Louise Middelhof. Dat spelers en speelsters van de toneelverenigin gen plezier beleven aan deze langlo pende traditie is duidelijk waarneem baar wanneer zij deze stukken op de planken brengen. Het straalt er van af. Sinds 1994 kunnen ook de kinderen van Heiloo, dankzij de winkeliers van 't Loo, genieten van dit stukje heerlijke ontspanning. Zij worden telkens weel bij het stuk betrokken en mogen hun mening, deelneming of afkeer luidkeels kenbaar maken. Kaarten voor de voor stelling zijn verkrijgbaar tegen inleve ring van de bon elders in deze krant bij Bruna en bij de infobalies van de Hema en Albert Heijn. En bent u dan toch in 't Loo, kijk dan eens naar die leuke Sinterklaasver sieringen, en naar de 'huiskamer' van de Sint op een van de pleinen. HEILOO - Op woensdag 25 november komt Sint-Nicolaas samen met een aan tal van zijn zwarte Pieten naar winkel centrum 't Hoekstuk. Voordat de Goedheiligman zijn opwachting maakt, is er om 13.45 uur voor de kinderen een speciaal optreden van poppentheater Poppedijn. Aansluitend heeft de Sint dan een onderonsje met de kinderen. En ja, wat de Pieten voor hen in petto hebben, dat is afwachten geblazen... HEILOO - Zaterdag en zondag komt Sinterklaas drie keer naar de Ypsalon. Om dit gebeuren optimaal te onder steunen brengt de wijkvereniging Falkland Toneel in stelling met een sin terklaasstuk waar echter geen Sint- Nicolaas in voorkomt. Zaterdag 21 november komt hij om 14.45 uur naar de Ypsalon. Falkland Toneel zal daaraan voorafgaand het sinterklaasstuk Twee Doosjes Tover ballen' van Bas Bruinsel spelen. Aanvang 13.45 uur. Deze middag is bedoeld voor iedereen die geen lid is van de wijkvereniging of zondags niet kan komen. Zondag 22 november wordt het feest zo mogelijk nog groter. Niet alleen Falkland en Sint-Nicolaas, maar ook de cadeaupieten geven acte de présence. In twee apart ontvangsten kunnen alle kinderen van leden van de wijkvereni ging genieten van Falkland Toneel, de Sint begroeten en nog een presentje krijgken ook. Kinderen van 2 tot en met 4 jaar zijn om 10.30 uur welkom. De ouderen kinderen (tm groep 4) zijn om 12.15 uur aan de beurt. Gezinnen met kinderen in beide categorieën mogen wel in één keer komen. Aanmelden voor zondag is niet meer mogelijk. ALKMAAR - Op zondag 22 november opent bij Galerie 1719 aan het Ver- dronkenoord 29 een expositie van schilderijen van Gezien van de Riet en bronzen beelden van Amiran Djanash- vili. De tentoonstelling loopt tot en met 19 december en is te zien op donder dag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, tevens op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. HEILOO - Uit heel Nederland kwamen er duizend inzendingen binnen op de Toerkoop fotowedstrijdM. Bruine (rechts) uit Heiloo kwam als een van de winnaars uit de bus. Haar prijs is een reischeque vanf 100,- EGMOND- Afgelopen maandagmid dag overhandigde burgemeester E.J. Brommet van Egmond aan het stich tingsbestuur van dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen het brandveilig heidscertificaat. Dit certificaat maakt deel uit van de door de gemeente Egmond afgegeven gebruiksvergun ning voor het gebouw. Het gebouw vol doet thans aan alle voorschriften van brandveiligheid. Dit houdt in dat de veiligheid van 1100 mensen tijdens evenementen is ge waarborgd. De investering heeft vijfen twintig duizend gulden gekost en is door het stichtingsbestuur geheel uit eigen middelen betaald, dus zonder subsidie of extra financiering. Dorps huis De Schulp is het eerste bestaande Egmondse openbare gebouw dat op deze wijze buiten een grootschalige verbouwing is aangepast. EGMOND - De Keyserlijke Carrousel Groep, opgericht in 1981, is een groep van zestien enthousiaste ruiters en amazone's en een aantal reserve-leden. Het carrousel rijden houdt in om met zestien paarden zoveel mogelijk ver schillende figuren, dressuurmatig, in verschillende tempo's synchroon uit te voeren. De Keyserlijke Carrousel traint al tien jaar op dinsdagavond bij Ma nege Groot in Egmond aan den Hoef. In Nederland worden er carrouselwed strijden gereden in de A, B, C en D- poule. Voorafgaand aan het nationaal kampioenschap zijn er enkele oefen wedstrijden in het voorjaar. Op 17 mei is tijdens het nationaal kam pioenschap de Keyserlijke Carrousel Club, met als vaste commandant Dirk Jan Dekker, gepromoveerd naar de A- poule. Door deze promotie rijdt de Keyserlijke Carrousel zaterdag 21 november op Jumping Amsterdam. Tijdens Jumping Amsterdam zal de Keyserlijke meedoen aan een wed strijd-demonstratie om het carrouselrij den meer bekendheid te geven. U kunt komen kijken naar het trainen van de Keyserlijke Carrousel op dins dagavond vanaf 19.30 uur bij Manege Groot, Herenweg 154 in Egmond aan den Hoef. HEILOO - HZV de Witburger speelde afgelopen vrijdagavond in het Venne- water tegen Lutjebroek/de Paus. HZV begon zeer voortvarend. Jan Schoorl tikte bij de tweede paal een voorzet binnen van Remco Homan en Jeroen Vreeker rondde op aangeven van Rene Tromp vakkundig af. Tussendoor was Lutjebroek absoluut niet de mindere, maar vond de uitmuntend keepende Rob Zoon meerdere malen op hun weg. Na ruim een kwartier spelen scoorde Dennis Koppes de mooiste goal van de avond. Lutjebroek raakte eerst nog een keer de paal voordat ze 3- 1 scoorde en zelfs 3-2 vlak voor de wis sel. De tweede helft begon met een blunder van Rene Tromp. In de verdediging ver speelde hij de bal, waardoor Lutje broek langszij kwam. Lutjebroek kreeg gaandeweg de tweede helft het betere van het spel en het was eigenlijk wach ten op het winnende doelpunt. Dankzij Rob Zoon hield de Witburger nog een punt over aan deze wedstrijd. In de laatste vijf minuten moest hij meerdere malen handelend optreden waarbij hij een keer assistentie kreeg van Jan Schoorl, die de bal van de lijn afhaalde. Met 3-3 haalde de Witburger het vierde gelijkspel binnen van deze competitie. Vrijdag 20 november speelt HZV wederom in het Vennewater om 20.40 uur tegen AVCS/Helderman. HEILOO - In november exposeert Tilly van Tongeren uit Alkmaar olie verfschilderijen in het Open Huis. Tilly van Tongeren (1952) tekent en schildert al vanaf haar jeugd en na een reclame-tekenopleiding besloot ze vier jaar geleden om vrij te gaan schilderen. Naast een opleiding voor gezinsverzor- gende en de zorg voor haar drie kinde ren schildert ze tegenwoordig abstrac te, en soms enigszins figuratieve olie verfschilderijen op linnen. Haar werk gebruikt ze als uitingsvorm van haar innerlijk. De expositie is te zien tijdens openings uren en bezoekers worden uitgenodigd om suggesties te geven voor titels van de schilderijen. De formatie Krang. HEILOO - Zaterdag 21 november speelt in Buk Buk het muziekbos Krang. Als door een struikrover, word je door Krang muzikaal overvallen en vervolgens tekstueel overmeesterd. Het woord is zijn dolk en de muziek is zijn cape. Op de tot nu toe uitgebrachte albums van Manuel en Krang trekt de bijna ongemakkelijke intensiteit ervan een sardonische grimlach op het gelaat van de dader. De muziek is fris, experimen teel en dansbaar. En het slachtoffer weet maar al te goed, dat er geen ande re uitweg is dan die van de totale over gave. Krang is derhalve nergens geheel vrijblijvend. Je bekoopt het met je ziel. Krang is als een zachte motregen, ter wijl het in je oren brandt... Het voorprogramma wordt verzorgd door het Heiloose Boner. De entree prijs is f 10,- en de Buk gaat om 21.00 uur open. HEILOO - Al jaren heeft ze salons in Schagen en in Alkmaar en nu is daar een vestiging bijgekomen in Heiloo: Onlangs opende Ingrid Lindeijer- Fenijn de salon Slender You aan de Westerweg 156. Verantwoord bewegen, dat staat cen traal bij de salon waar zes elektrisch aangedreven banken iedereen de mogelijkheid bieden om spieren en gewrichten aan het werk te zetten. Zonder echte inspanning overigens, want in principe kunnen klanten ont spannen plaatsnemen op de banken, die vervolgens een uur lang voor de beweging zorgen. Iedereen kan terecht bij Slender You, jong en oud, mannen en vrouwen. Wie wil afvallen kan dat doen door regel matig bewegen op de banken. Als steuntje in de rug wordt u elke week gewogen en één keer per maand geme ten. Het team van de salon geeft per soonlijke begeleiding en helpt bij he' innemen van de goede stand op de ban ken. Dat geldt ook voor klanten die licha melijke klachten of een handicap heb ben, of op een rolstoel aangewezen zijn. De medewerkers van de salon zijn spe ciaal getraind om voor iedere klant de goede houding te vinden en iedereen de gelegenheid te geven om zo veel mogelijk te bewegen al naar gelang de eigen capaciteiten. Maar ook wie gewoon eens even een uurtje rust voor zichzelf wil en even zijn zorgen wil vergeten, is bij Slender You aan het goede adres. Net als degenen die met een lekker bruin kleurtje de winter in willen: voor hen staat er een snelbruiner in de salon. Slender You biedt iedereen de moge lijkheid om gratis kennis te maken met de banken in de salon tijdens een ken nismakingsuur. U kunt langskomen of bellen voor een afspraak, tel. 072- 5339547. HEILOO - Op verzoek van Sint- Njcpljjas houdt de INQ Bank tot en met 30 november een"grbte kleurplaat actie voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. De jeugd uit Heiloo en omgeving kan de kleurplaat ophalen bij de bank aan de Heerenweg 46. De ingekleurde platen kunnen tot 30 november (voor 16.00 uur) bij de bank worden ingeleverd. Er zijn twee categoriën: de leeftijds groep van 4 tot en met 7 jaar en van 8 tot en met 12 jaar. Een deskundige jury zal de ingezonden kleurplaten beoor delen. Voor elke categorie zijn er vijf prijzen beschikbaar. Op vrijdag 4 december, een dag voor de verjaardag van Sint-Nicolaas, worden op het kan toor van de bank de prijzen uitgereikt. De winnaars krijgen hierover persoon lijk bericht. ALKMAAR - Het Hollands Vocaal Ensemble onder leiding van Hugo van Veen geeft twee speciale concerten ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan van het koor. Het eerste, dat wordt uitgevoerd op 21 november in de Kapelkerk te Alkmaar en op 22 november in de Kooger Kerk te Zuid-Scharwoude, staat in het teken van de vroeg-barok componisten Clau- dio Monteverdi, Heinrich Schütz en de moderne Belgische componist Vic Nees. Medewerking verlenen Yntske Zijlstra (alt), Alxander Pavlov (piano), Margreet van der Heyden (altviool) en enkele solisten uit het koor. Het tweede concert betreft de eerste authentieke uitvoering in Noord- Holland van Bachs Johannes Passion op 1 april in de Grote Kerk te Alkmaar. Op 21 november begint het concert om 20.15 uur en op 22 november om 15.00 uur. Toegang is f 15,- CJP en 65+ f 12,50 en jongeren onder de 12 jaar mogen gratis naar binnen. ALKMAAR - Tenniscentrum 't Goede Veld is naast het tennis nu ook actief in de golfsport. Een deel van de twee- baanshal van het tenniscentrum is omgebouwd tot indoor golfbaan. Deze ruimte is ingericht voor alle oefenvor men, er is een mogelijkheid voor chip pen, putten en natuurlijk het oefenen van de swing. Om kennis te maken met de golfsport en met de nieuwe baan, houdt 't Goede Veld op 21 en 22 november een introductieweekend. U hoeft niet in het bezit te zijn van een golfvaardigheidsbewijs en u krijgt les van een gediplomeerde golfprofession- al. Voor mensen die nog niet in het bezit zijn van een golfset is er de moge lijkheid om clubs te lenen. Ballen zijn altijd aanwezig. Tijdens het introductieweekend kunt u een les krijgen voor f 5,- of een uurtje oefenen (voor de ervaren golfer) voor f 10,-. Voor deze introductie moet men zich van te voren aanmelden op tel. 072-5124667 (van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur). Indoor Golf wordt gespeeld op vrijetijdsschoe nen (geen zwarte zolen). HEILOO - De Dierenbescherming heeft bij het gemeentebestuur bezwa ren kenbaar gemaakt tegen de verho ging van de hondenbelasting. Zij ziet geen noodzaak om in Heiloo het toe zicht op speciaal honden te verscher pen en voor dit toezicht ruim 150.000 gulden per jaar door de hondenbezit ters te laten betalen. De Dierenbescherming vraagt zich ver der af of de hondenbelasting ook aan andere zaken wordt besteed dan een hondenbeleid. Dit zou zij onjuist vin den. De Dierenbescherming heeft inmiddels een gesprek met het gemeen tebestuur aangevraagd. Aanwezig in 't Loo De Dierenbescherming staat woensdag 25 november met een stand in winkel centrum 't Loo op het plein voor Albert Heijn. Er is allerlei informatie over die renbeschermingszaken, er liggen hand tekeningenlijsten en er zijn weer aardi ge cadeau-artikelen te koop, waaronder de dierenbeschermingskalender 1999. Inspecteurs gezocht Met enige regelmaat komen bij de Dierenbescherming klachten binnen over verzorging van dieren. De klach ten kunnen betrekking hebben op hon den, katten, knaagdieren, vogels en vis sen, zowel bij particulieren als bij bedrijven. Ook over verzorging van het vee maakt het publiek zich vaak zor gen. De Nederlandse vereniging tot be scherming van Dieren afdeling Heiloo, Castricum, Limmen en Akersloot zoekt mensen die als afdelingsinspecteur op vrijwillige basis deze klachten willen onderzoeken. Vrijwilligers voor deze functie moeten ouder dan 25 jaar zijn, telefonisch bereikbaar zijn, eigen ver voer hebben, over goede sociale vaar digheden beschikken en kennis van en betrokkenheid met dieren hebben. Nieuwe vrijwilligers krijgen een goede begeleiding van een ervaren districtin specteur van de Landelijke Inspectie Dienst. De opleiding tot inspecteur die door de Landelijke Inspectie Dienst wordt gegeven, wordt door de afdeling vergoed. Gemaakte onkosten die nodig zijn voor een onderzoek van een klacht, worden vergoed volgens de ge bruikelijke normen. Geïnteresseerden wordt verzocht schriftelijk te reageren naar Dieren bescherming, Obriglaan 51, 1852 KC Heiloo. HEILOO r Op dinsdag 24 november om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwen bond. Ds. G. Baalbergen uit Sint-Pan- cras komt vertellen over zijn reis naar India. Iedereen is welkom in de grote zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat 9. HEILOO - Afgelopen zondag heeft een speciale afvaardiging van de Fanfare Showband als hulppieten opge treden in winkelcentrum Hoog Catherijne in Utrecht. Het winkelend publiek was zo enthousiast, dat ook voor aanstaande zondag een beroep werd gedaan op de pieten van FSH om de koopzondag met muziek en show op te luisteren. Zaterdag is FSH present bij de intocht van Sint-Nicolaas in Heiloo. HEILOO - Zowel het eerste als het tweede team vertrokken zondag naar Schagen om te trachten bij SRC de punten weg te halen. Het tweede slaag de hierin voor de volle honderd pro cent. Mede door voortreffelijk keepers werk van Ralph Bolten werd een 3-0 overwinning geboekt en staat het team thans aan kop in de res. derde klasse. Eigenlijk volgden er daarna nog twee wedstrijden want de wedstrijd van het eerste team was er een met twee gezichten. Voor de rust speelde een mat Foresters, dat bij het rustsignaal tegen een ver diende 2-0 achterstand aan keek. Na de rust echter waren de rollen volledig omgedraaid. Een fel Foresters dwong SRC de gehele tweede helft in het defensief. Na twinitg minuten scoorde Colin Wilvers fraai uit een perfect genomen vrije trap. Er ontstonden hachelijke momenten voor het doel van SRC en uit een van deze situaties scoorde Jan Schoorl de gelijkmaker (2- 2) uit een goede voorzet van Carlos Blom. Komende zondag wederom een 'dub bel', want om 11.00 uur ontvangt het tweede elftal Zeevogels 2 en om 14.00 uur de streekderby De Foresters- Zeevogels, waarbij Emiel van Wielink pupil van de week is. ALKMAAR - Op zaterdag 21 novem ber wordt in het kader van de Europese Drugspreventie Week een 'nationale dag van verslaving' georganiseerd rond het thema alcohol. De Brijder Stichting houdt dan een open dag in de kliniek van 12.00 tot 16.00 uur aan de Kees Boekestraat 20 te Alkmaar. Tijdens de open dag worden rondlei dingen door de kliniek verzorgd. Bovendien is er allerlei foldermateriaal over alcohol en drugs. Ook zijn er diverse spelletjes met als thema alco hol, zoals quizjes, het alcoholbrein en het rad van avontuur. Verder kan een gesprek gevoerd worden met mensen van de AA (Anonieme Alcoholisten), ex-alcoholisten, bewoners van de kli niek en de medewerkers van de Brijder Stichting. HEILOO - Op vrijdag 2 februari gaat in het Trefpunt van start de geschiede nis 'Heiligen en heilige plaatsen in Heiloo'. De cursus wordt gegeven door Anja Kalis en bestaat uit zes lessen van 10.00 tot 12.00 uur. In de cursus komt aan de orde de geschiedenis van Heiloo rond de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood als heilige plaats en hiermee verbonden de put Runxputte. Daarnaast zal de betekenis van de heilige Willibrord in Heiloo behandeld worden. Dit thema wordt aangevuld met de geschiedenis rond bedevaart en andere heiligen als Sint- Nicolaas en Sint-Maarten. Met licht beelden wordt deze cursus geïllus treerd. De kosten bedragen f 60,-. Info en opgave: Aktief 55+, 072-5331297. HEILOO - In het kader van de jaar lijkse landenavonden van de afdeling Heiloo van het Nivon verzorgt Niels Bronsgeest, reisleider bij SNP- Natuurreizen en medewerker van de Stichting Natuur en Milieu, op zater dagavond 21 november een dialezing over Ierland. In het verhaal van Niels Bronsgeest staat de natuur centraal, maar hij zal ook iets vertellen over de bevolking en de cultuur van dit boeiende, maar rela tief onbekende land, waar de geschie denis sterk doorleeft in het heden. De bibliotheek verzorgt een kleine expositie van boeken die kunnen wor den bekenen en desgewenst gereser veerd. De lezing vindt plaats in het Open Huis vanaf 20.00 uur. Kosten zijn voor leden f 3,50, niet-leden betalen f 5,- en jeugd f 1,-. Toegangskaarten zijn te reserve ren bij de familie Mulder, tel. 072- 5333127 of 's avonds aan de zaal ver krijgbaar. De lezing van drs. W. De Vries over slenken en subductiezones voor de geologiegroep is uitgesteld van 27 november naar vrijdag 18 december. Donderdag 19 november NVVH Nivon keramiek Yoga Yoga voor ouderen Countryline dansen Fed.Vr.raad cursus Grafologie HOV Operettever. Nivon kalligrafie Sjoelclub Heiloo Heilooër Bridgeclub Vrijdag 20 november Pl.landsvr. volksdansen NVVH damesbridge Yoga voor ouderen Pl.landsvr. volksdansen Vrije Academie antiek Postzegelclub Heiloo HSS Indonesië reizen Pridini volksdansver. Zaterdag 21 november Nivon dialezing Zondag 22 november Kindernevendienst Maandag 24 november T'ai chi Spaanse les Nivon doe-middag Rode kruis welfare Pl.landsvr. zang Sans Atout bridge Nivon aquarel Falkland Toneel EHK klaverjassen Nivon kabouters Dinsdag 24 november Gymn. en turnver. Heiloo Volksdansen Alliance Fransaise Yoga voor ouderen Nivon kaarten maken Handanalyse Oratoriumver. Nieuw Leven Nivon boekbinden Heilooër Bridgeclub Nivon patchwork Woensdag 25 november Nivon tekenen Alliance Fran^aise Mensendieck Nivon tekenen Probus Vrije Academie Mensendieck Falkland Toneel Kunstgeschiedenis Rotaryclub Heiloo D66 Eurocom 10.00- 09.30- 09.30- 09.30- 13.30- 13.30- 14.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 09.30- 09.30- 09.30- 14.00- 13.30- 20.00- 20.00- 19.30- 10.00 09.30- 09.00- 13.30- 14.00- 14.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 09.00- 10.00- 09.00- 09.30- 13.30- 14.00- 20.00- 20.00 20.00 20.00 09.30- 09.30- 09.00- 13.30- 16.00- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 19.00- 20.00- 20.00- Ingezonden brieven mogen maximaal350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. 12.00 11.30 10.30 11.45 14.30 16.00 15.45 23.00 22.00 22.00 23.00 11.00 11.30 11.45 15.30 15.30 22.00 22.00 22.30 11.45 10.30 15.30 16.00 15.30 23.00 22.00 23.00 22.00 22.00 11.00 11.00 12.00 11.45 15.30 15.45 22.00 22.00 23.00 22.00 11.30 11.00 10.00 15.30 18.00 15.30 22.00 23.00 22.00 21.00 22.00 23.00 Wizzl Lokettisten bij de NS behoren tot hooggekwalificeerde werkers en na een half jaar nog niet kunnen voldoen aan voldoende personeel en dus regelmatig sluiten getuigt niet van veel kennis van de markt en van personeelsbeleid. Of men ooit voldoende geschoold perso neel zal krijgen voor de verkoop van een zakje drop valt te bezien, maar de treinreizigers zijn wel de dupe van dat NS beleid. In het verleden waren voor een groot gedeelte van de dag de beide loketten bezet en werd men zeer vlot geholpen zonder de angst een trein te missen. Voor de kaartjesautomaat moet men engelengeduld hebben, waarbij komt dat het niet iedereen gegeven is alle stappen voor een kaartje onder de knie te krijgen, met als gevolg irritatie voor de volgenden. Wat verder opvalt in het artikel op de voorpagina van de Uitkijkpost van woensdag 11 november, is dat de woordvoerder van de NS als het ware chanteert met een sluiting van de ver koop van kaartjes om zodoende begrip te vragen voor het niet nakomen van een belofte eerder aan de reizigers gedaan, 'altijd twee lokettisten van 's morgens vroeg tot 's avonds'. In de reis kosten zijn ook de kosten van een sta tion gecalculeerd. Zo was het vroeger en zo zal het nu nog zijn. tenzij de NS heel slinks verkapte reiskosten heeft doorgevoerd. Het station Heiloo is een forensensta tion, waar na negen uur veel niet meer tot het arbeidsproces behorenden gebruik van maken. Klachten heeft de NS nog niet vernomen, gezien het gemopper dat ik hoor op het station is een oproep tot het indienen van klach ten wel op haar plaats. Maar of het zin heeft... Ziet u het voor u als AH, de Boer of A P een bordje voor de etalage zetten 'gesloten, niet voldoende personeel'? Ook die zaken zitten door ziekte of dergelijke wel eens in de problemen maar dan steekt het management zelf de handen uit de mouwen, zonder openbaar gejammer. Schoenmaker blijf bij je leest en vergeet de zogenaamde treingebonden artikelen zoals alcoholi sche dranken, condooms, cd's en meer van die beslist niet treingebonden arti kelen. A. van der Meulen, Heiloo HEILOO - Voor de komende week staan er twee voorspeelavonden op het programma van de Muziek- en Dansschool. De eerste is donderdag 20 november vanaf 19.30 uur. Saxofoon leerlingen van Inge te Velde en accor deonleerlingen van Thea Welbergen zullen zowel solistisch als samen laten horen wat zij speciaal voor deze avond ingestudeerd hebben. Vele muziekstij len, in het bijzonder klezmermuziek, zijn te horen op deze avond. De tweede voorspeelavond is op dins dag 24 november vanaf 19.30 uur. Op deze avond spelen harpleerlingen van Marian Deiman en celloleerlingen van Berna van der Hulst. Op dit gevarieerd programma van deze twee snaarinstru menten staat volksmuziek centraal. De toegang voor beide avonden is gratis. HEILOO - Speciaal voor de feestdagen start het Nivon Heiloo met een cursus Kaarten maken in het Open Huis. Op zes dinsdagmiddagen vanaf 24 novem ber (éénmaal in de veertien dagen) kunt u onder leiding van docente Ina Bennen verschillende technieken beoe fenen. Juist voor degene, die eens een tech niek wil uitproberen en daarvoor niet meteen alle materialen wil aanschaffen, is hier de mogelijkheid deze technieken aan te leren, zoals embossing, zand- schilderen, werken met theezakjes, priktechnieken en drie-dimensionaal. Voor opgave en info kunt u bellen met Reina Mulder, 072-5333127 of Astrid Oudhoff, 072-5336259. De kosten voor leden zijn f 49,-, anderen betalen f 64,-. De materiaalkosten bedragen f 15,-. U hoeft dus^niëts aan te schaffen. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Pluizige, grijsgestreept katertje met donkere kop en poten, 4 maanden, Heerenweg/Breedelaan, Heiloo. Witte Perzische gec. kater, 8 jr, Bestevaerslaan, Heiloo. Zwarte gec. kater met wit stipje in de nek, 7 jr, De Kloosterhof, Heiloo. Grijscyperse gec. kater, lichtrood bij de buik, 5 jr, De Oostkanter, Heiloo. Zwarte pup, teefje van 8 weken, wit befje, 3 witte teentjes, rode halsband, Peperstraat, Egmond-Binnen. Cyperse poes met iets lichter befje, ach ter witte sokjes, voor 1 wit teentje, creme vlooienband, 3 jr. Baetenburg, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Rood/bruin/zwarte lapjespoes met wit snuitje, befje en poten, Binnengeest, Akersloot. Jong cypers poesje met wat rode vlek jes, witte kin en 1 wit wangetje, Golden Tulip hotel, Heiloo. Cyperse poes met klein wit befje, ach ter sokjes en rechts voor witte teentjes, Golden Tulip, hotel, Heiloo. Zwarte jong volwassen ongec. kater, Kennemerstraatweg/Warmoezierslaan, Heiloo. Zwart katertje van ca. 4 maanden, Hogeweg, Limmen. Inl. 072-5616106. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne water. Vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 ijur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan. Het Maalwater 1. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Vennewa ter, van 13.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Onlangs zwommen leerlin gen van Zwembad Loos af voor het nieuwe C-diploma in Zwembad De Beek in Bergen. De geslaagden zijn: Stephanie Egberts, Mike de Lange, Jan Erik Guit, Hidde Mencke, Jorrien Modder, Mariska Met selaar, Stephanie Versteeg, Lars Sabel, Bibanne Schouten, Valesca Groot, Peter Bregman. Soraya Disseldorp, Annelot Jansen, Tomas Donse, Maaike van Schilt. Jeroen Zijlstra, Mirjam Maan en Stephan Toby. In eigen bad zwommen de jongere leer lingen onlangs af voor het Teddybeer brevet. De geslaagden zijn: Kim Lugten, Daniël Kloosterman, Mariska Nieuwland, Tes Apeldoorn, Eline Meijer van Putten, Eva Drommel, Jessie Commandeur, Gianni Tonkes en Mitch Prins. HEILOO - Ook in 1999 wordt door Le Champion in samenwerking met Kras Ster-vakanties een avontuurlijke, 23- daagse fietstocht gehouden door het noorden van Thailand. Het wordt een fietstocht waarin de toeristische aspec ten niet worden vergeten, maar waarin ook de nodige fietskilometers worden afgelegd. Gemiddeld wordt er per dag zo'n 70 kilometer gefietst. Er wordt vroeg vertrokken, zodat er in de mid dag voldoende tijd over blijft om te passagieren. Ter ondersteuning op de moeilijke tra jecten zijn een fietstruck en een busje aanwezig waarin u zich als het al te moeilijk wordt kunt laten vervoeren. Tevens is een Nederlandse reisleider aanwezig. De prijs van de reis bedraagt f 3550,- en er kunnen maximaal zestien personen mee. Op 1 december wordt er een informatieavond gegeven in Hei loo, waarin met video een indruk wordt gegeven van deze reis. Belangstellenden die deze avond bij willen wonen, kunnen zich opgeven bij Le Champion, tel. 072-5338136.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 10