072 - 535 68 88 072 - 535 66 66 |\ttNTe j HEILOO Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Nieuwe folder "Trouwen of partnerregistratie in Heiloo" beschikbaar Oproep aan alle ruiters in Heiloo Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Wie weet hoe het zit met de uitrit? Aanleg voetpad tussen Radboudschool en Breedelaan Algemeen telefoonnummer gemeente Heiloo Wijziging datum koopzondag G> Help mee aan een schoon dorp Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 18 NOVEMBER Informatierubriek De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot ep met 20.00 uur Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 De nieuwe uitgave van de folder "Trouwen of partnerregistratie in Heiloo" is beschikbaar. In deze folder vindt u informatie over trouwen of partnerregistratie. Ook de locaties in Heiloo voor een huwelijk of partnerregistratie komen aan bod en wat u verder allemaal moet regelen. Andere folders van de gemeente Behalve "Trouwen of partnerregistratie in Heiloo" heeft de gemeente nog meer folders gemaakt zoals: Heiloo, fijn wonen in 't groen. Duurzaam en Energiezuinig bouwen - Veilig wonen -Een dorp in het groen; Heiloo in beeld; Heiloo in cijfers; Monumentale bomen in Heiloo; Het Woonzorgloketvoor informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; Klagen bij de gemeente. Informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; Voorzieningen gehandicapten; Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats; Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur Wat dan?; Natuun/riendelijk groenbeheer. Natuun/riendelijk maaien in Heiloo; Natuurvriendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oeveré in Heiloo; Honden in Heiloo. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht bij de receptie van het gemeen tehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Nieuwe folders in de maak De gemeente maakt steeds nieuwe folders. Een folder "Van snoei tot bloei" is in voorbereiding. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij Bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Vee! ruiters maken gebruik van de ruiterpa den in ons dorp. Soms maken zij ook gebruik van de openbare weg, wat natuurlijk niet de bedoeling is! Ondanks dat het soms nodig is de openbare weg te gebruiken om daar te komen waar u moet zijn, vragen wij u als rui ter uw uiterste best te doen om overlast te voorkomen. Daarmee bedoelen we zowel het berijden van uw paard zelf als paardenpoep op de openbare weg. Ruiters, maak optimaal gebruik van de ruiter paden! Lukt dit niet, iet er dan goed op dat paardenpoep van uw paard niet midden op het voet- of fietspad of de weg terecht komt. Er zijn genoeg bermen in Heiloo waar een "ongelukje" minder overlast veroorzaakt voor andere weggebruikers! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer C. Smit te Heiloo voor het vergroten van de woning door middel van een dakopbouw op het per ceel Bergeonstraat 17. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 19 november 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Uit de praktijk blijkt, dat nogal wat mensen problemen hebben met de voorrangsregels bij een uitrit. Hoe zit het nu precies? Vroeger was een uitrit een aansluiting van een particulier erf of bedrijfsterrein op de openba re weg. In het hedendaagse verkeer worden uitritconstructies ook gebruikt bij aansluitin gen van woonstraten en woonerven op verkeersaders, ook wei ontsluitingswegen genoemd. Voor iedere weggebruiker zou dui delijk moeten zijn wat wel en wat geen uitrit is. Waarom is het belangrijk wat wel of geen uitrit is? Dit heeft te maken met de afwijkende voor rangsregels bij een uitrit. Een bestuurder, die vanuit een uitrit de weg oprijdt of deze uitrit vanaf de weg bereikt, moet al het overige ver keer voor laten gaan. Het maakt daarbij niet uit of het verkeer van rechts of van links komt of dat het gaat om een auto, fiets of voetgan ger. Bovendien mag u voor een uitrit niet par keren. Een uitrit inrijden betekent dus: "pas op, u rijdt een verblijfsgebied in". Een uitrit uitrijden betekent: "voorrang verle nen aan alle overige verkeer". Waaraan moet een uitrit voldoen? Uitritten moeten het ondergeschikte karakter van het achterliggende gebied, bijvoorbeeld een woonstraat of een 30 km/uur gebied, accentueren. Anders gezegd: er moet een duidelijk verschil zijn in belangrijkheid van wegen, zoals ontsluitingswegen contra woon straat of erf. De meest ideale oplossing om duidelijk te maken dat het om een uitrit gaat, is het verhogen van de uitritconstructie, waar bij zogenaamde inritblokken worden gebruikt. Hierdoor ontstaat een schuine afritband. Het trottoir en/of fietspad langs de hoofdroute moet dan op hetzelfde niveau doorlopen. Echter, een doorlopende, maar wel verlaagde trottoirband met een aanliggend voet- en/of fietspad kan ook als uitrit worden bestempeld. Vanuit de woonstraat moet deze uitrit ook goed herkenbaar zijn door inritblokken, of door een andere bestratingsvorm of -kleur. Voorbeelden van uitritten U vindt voorbeelden van uitritten bij de aan sluitingen van de Schuine Hondsbosschelaan/Westerweg, de Pastoor van Muijenweg/Ewisweg, de Heerenweg/Van der Veldenstraat en recent de WesterweglZeeweg. Bij deze laatste aanslui ting loopt het fietspad over de uitrit. Ook dan moet u aan fietsers voorrang verlenen. In Heiloo, maar ook in andere gemeenten, worden steeds meer uitritconstructies aange bracht bij de ingangen van verblijfsgebieden. Verwarrende situaties zullen jammer genoeg nog wel enige tijd blijven bestaan. Ons devies is dan ook: geef bij twijfel altijd voorrang! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Dit artikel is in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo en de politie geschreven. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot 9 november 1998 Geboorten Lex, z.v.: J.T. van Diepen en A.G. Heijne Lisa R., d.v.: A. van Zuijlen en J.R. Huybers Michelle, d.v. S. Outhoff en S.L. Burer Pien G.M., d.v. W.A.R.M. Levering en E.J.M. de Wit Elders geboren Lara, d.v.: F.J. Hoogland en B. Blom Lotte A., d.v.: M.G. Harkmans en J.S. Avis Nigel, z.v.: R. Nowee en S. van Weelderen Thijs, z.v.: J. Nanne en D.S. Terluin Lars, z.v.: C.G.J. Baltus en S.W. van der Werff Jeffrey M., z.v.: C.M. Zwart en: E.M. Hageman Huwelijksaangiften N.C.W. Glorie en A.M.A. Groot P.A. Lageman en C. Eveleens A.J.M. de Boer en A. Houtenbos Huwelijken P.N. Raap en H. Groot A. Genet en J. de Lijster Overlijden S.G. Rolie J.C. van Beek C.A.M. Verheggen, ev Smit H.G. ten Cate Elders overleden C. Baltus E.T.M.J. Nijmeijer, wv Schenk D. de Moei Vanwege de verkeersveiligheid op de Breedelaan bij de Radboudschool wordt, afhankelijk van het weer, op maandag 30 november a.s. gestart met de aanleg van een voetpad in de groenstrook tussen de school en de Breedelaan. De aanleg geschiedt op verzoek van ouders en de medezeggen schapsraad van de Radboudschool. De werkzaamheden duren ca. twee weken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P. Cornelissen van het ingenieursbureau, tel. 072-535 67 64 Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. U bent waarschijnlijk gewend, dat een tele foonnummer in Heiloo begint met de cijfers "533". Alle telefoonnummers van de gemeente beginnen echter met de cijfers "535". Wilt u het algemene nummer van de gemeen te bellen, kies dan nummer De telefooncentrale van de gemeente is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben op verzoek van de Stichting belangen Winkelhof 't Loo en met instemming van de winkeliersverenigingen 't Hoekstuk, Kennemerstraatweg, Raadhuisweg en Stationscentrum besloten de geplande koop zondag van 22 november a.s. te verzetten naar zondag 29 november 1998 in verband met de Sinterklaasverkoop. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Tulpencroftlaan 25 - vergroten woning; Heerenweg 76 - vergroten woning; Kapellaan 7 - vernieuwen schuur; Heerenweg 165 - vernieuwen berging; Westerweg 379 - oprichten recreatie-appartement; Bergeonstraat ong. - oprichten van een kanoor- en of praktijkruimte. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Vennewatersweg 2 - slopen opslagloods. Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaar de tekst bij het artikel over verleende bouwvergunningen/ meldingen. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Stationsweg 8 - plaatsen berging en legalise ren van een praktijkruimte; De Kleine Kanne 7 - vergroten woning en plaatsen garage; De Brink 23 - plaatsen berging; De Karremel 2 - vergroten woning; Zuidergeeststraat 8 - vergroten woning; Pastoor van Muijenweg 86 - vergroten gara ge (dakopbouw); De Brink 50 - plaatsen (legaliseren) berging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4