Graag Gedaan breidt diensten weer uit Jubilarissen gehuldigd Kippen, konijnen, cavia's, eenden en duiven in allerlei soorten en maten Commissie wil bieb meer subsidie geven PAGINA 6 UITKIJKPOST - 18 NOVEMBER o^T- Agenda Sporthal Het Vennewater HOV speelt 'Eine Nacht in Venedig' enioren info Senioren begroeten 1999 met feestelijke oude jaarsavond Fitness voor vrouwen Bijeenkomst genealogische vereniging 25 jaar Cantorij Witte Kerk Inwoner van Heiioo koninklijk onderscheiden Expositie Hallemhuis verlengd Heilooër Bridge Club Expositie bij Van Burgsteden Antiek Goud voor Slager Kramer Met Zevenhuizen 48 1852 JC Heiioo tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Hel Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafè en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal (inlichtingen over verhuur), (072) 5333152 of 5336681 Wo. - 18 nov. 13.00 - 18.30 u. Basketball 19.00 - 22.30 u. Zaalvoetbal Do. - 19 nov. 14.00 - 15.30 u. Sportinstuif 19.00 - 22.30 u. Zaalvoetbal Vrij. - 20 nov. 08.30 - 12.15 u. Schoolgym 17.00 - 18.30 u. Basketball 19.00 - 23.15 u. Zaalvoetbal Za. - 21 nov. 13.30 - 16.30 u. Zaalvoetbal 17.00 - 20.00 u. Basketball Zo. - 22 nov. geen verhuur Ma. 23 nov. 13.30 - 15.00 u. Schoolgym 17.00 - 23.00 u. Volleybal Di. - 24 nov. 08.30 - 15.00 u. Schoolgym 19:00 - 23.-00 u. Volleybal Wo. - 25 nov. 13.00 - 18.30 u. Basketball 19.00 - 22.30 u. Zaalvoetbal Do. - 26 nov. 14.00 - 15.30 u. Sportinstu.if 19.00 - 22.30 u. Zaalvoetbal Vrij. - 27 nov. 08.30 - 12.15 u. Schoolgym 17.00 - 18.30 u. Basketball 19.00 - 23.15 u. Zaalvoetbal Za. - 28 nov. 11.30 - 16.30 u. Zaalvoetbal Zo. - 29 nov. geen verhuur Ma. - 30 nov. 13.30 - 15.00 u. Schoolgym 17.00 - 23.00 u. Volleybal Di. - 01 dec. 08.30 - 15.00 u. Schoolgym 18.30 - 23.00 u. Volleybal Wo. - 02 dec. 17.00 - 18.30 u. Basketball 19.00 - 22.30 u Zaalvoetbal Do. - 03 dec. 14.00 - 15.30 u. Sportinsuif 19.00 - 22.30 u. Zaalvoetbal Vrij. - 04 dec. 08.30 - 12.15 u. Schoolgym 17.00 - 18.30 u. Basketbal 19.00 - 23.15 u. Zaalvoetbal Za. - 05 dec. geen verhuur Zo. - 06 dec. 10.00 - 14.30 u. Handbal Ma. - 07 dec. 13.30 - 15.00 u. Schoolgym 17.00 - 23.00 u. Volleybal Di. - 08 dec. 08.30 - 15.00 u. Schoolgym 19.00 - 23.00 u. Volleybal Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiioo, tel. 5356682 of tel. 5356681. Iedere donderdag kunt u van 18.00 tot 19.00 u. nog huren voor een uurtje zaalvoetbal. HEILOO - De Heilooër Operette Ver eniging heeft voor het komende sei zoen de operette 'Eine Nacht in Ve nedig' van Johann Strauss jr. op het programma staan. Bij het ter perse gaan van het Beun-programma waren de exacte speeldata nog niet bekend, hetgeen inmiddels wel het geval is. Drie voorstelling staan geprogrammeerd in de Beun, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 februari. Deze laatste is een matinee-voostelling. Tevens zullen de Strauss-melodieën weerklinken voor de bewoners van De Loet en Overkerck op 23 februari en 2 maart. Ook zullen er nog twee voor stelling gegeven worden in De Clinghe te Castricum op zaterdag 20 en zondag 21 februari (matinee-voostelling voor de stichting Zonnebloem, Kennemer- land). Donateurs zullen zoals gebruikelijk voorrang krijgen bij de kaartverkoop tot een maand voor de voorstelling. Daarna zijn de kaarten te verkrijgen bij de bekende voorverkoopadressen. HEILOO - Weet u al wat u gaat doen op oudejaarsavond? Komen de kinde ren op bezoek, of dacht u meer aan een rustig avondje alleen of met zijn tweeën thuis voor de buis? Of wilt u wel eens wat anders, de deur eens uit en iets leuks doen? Dan kunt u zich nu opge ven voor het Oudejaarsfeest in het Trefpunt, waarvoor de voorbereidingen inmiddels in volle gang zijn. De ANBO, KBO en de Stichting Ouderenwerk hebben de handen ineen geslagen en besloten samen een gezelli ge oudejaarsavond op poten te zetten. Een feestavond die niet alleen het Jaar van de Ouderen in zal luiden, maar die meteen ook een generale repetitie is voor 31 december 1999. Want dan zal ook in het Trefpunt het nieuwe millen nium op passende wijze begroet wor den. Gezellige boel Over het programma voor de komende oudejaarsavond wil coördinator Ria Min nog niet al te veel kwijt, maar zij verzekert dat het een vrolijke en gezel lige boel zal worden. „De zaal gaat om 20.00 uur open. We willen aan het feest een echte huiskamersfeer geven, in de trant van 'niets moet, alles mag'. Spelletjes doen, een kaartje leggen, naar muziek luisteren of televisie kij ken, wat kletsen met elkaar. En dat alles natuurlijk onder het genot van de nodige hapjes en drankjes. Het is wel zaak om je van tevoren op te geven, want het wordt geen inloopavond maar een besloten feest. De deuren gaan om 21.00 uur onherroepelijk dicht." Het is nog niet precies bekend wat de kosten zullen zijn. Gedacht wordt aan een bedrag tussen de twintig en vijfen twintig gulden. Het vervoer na afloop hoeft in elk geval geen probleem te zijn. Met taxibedrijf Zwart is afgespro ken tegen een gereduceerd tarief de feestvierenden 's nachts naar huis te brengen. Wie zich op wil geven voor deze feeste lijke oudejaarsavond, alleen of met zijn tweeën, kan dat liefst zo snel mogelijk, maar uiterlijk tot 15 december, doen door overdag te bellen naar het Trefpunt, 072-5331297, of 's avonds naar Ria Min, 072-5331487. HEILOO - Op woensdag vindt weke-» lijks de activiteit Fitness voor vrouwen plaats, van 14.00 tot 15.00 uur in het gymlokaal aan het Slimpad Breede- laan. Docente is B. Oevering. Onder deskundige leiding worden con ditie- en bewegingsoefeningen gedaan. De oefeningen zijn geschikt voor hén die al geregeld in beweging zijn, maar ook voor hen die weinig tot niets aan sport doen. Ieder kan in zijn eigen tempo en met zijn eigen mogelijkheden deelnemen. De lessen worden rustig en verant woord opgebouwd. Er wordt niet met toestellen gewerkt. Deelname kost f 62,50 per seizoen tot en met 26 mei. Een vrijblijvend eerste kennismakings deelname is mogelijk. Opgeven kan bij Aktief 55+, 072-5331297. ALKMAAR - Op 19 november is er weer een afdelingsbijeenkomst van de genealogische vereniging Hollands Noorderkwartier. Op deze avond zal drs. H. de Raad, medewerker van het Regionaal Archief te Alkmaar, een lezing houden over het werk van stads archivaris Bruinvis voor het archief te Alkmaar. Ook zal De Raad ingaan op de inhoud van het Regionaal Archief en in het bij zonder op de bevolkingsregisters van de gemeenten in onze regio. Tevens geeft hij een toelichting op de aanwezi ge oude notariële protocollen. De lezing vindt plaats in de kantine van zwembad de Hoornsevaart bij NS-sta- tion Alkmaar-Noord om 20.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Bezoekers kunnen dan informatie vragen over een onderzoek, de biliotheek raadplegen en voorlichting krijgen over computerpro gramma's en hun gebruik. HEILOO - Annie Gilles en Wil Schuuring werden vorige week bij Falkland Toneel gehuldigd Annie Gilles werd gehuldigd omdat zij al veertig jaar bij Falkland speelt en een belangrijke bijdrage levert aan het maken van toneelkledingWil Schuuring werd in het zonnetje gezet omdat zij al vijftien jaar zo prachtig grimeert. Redenen genoeg voor een feestje bij deze bloeiende vereniging, die volgend jaar 75 jaar bestaat en onlangs de 500ste donateur inschreef Op de foto krijgt Annie de gouden speld opgeprikt door haar echtgenoot Gerard. HEILOO - Graag Gedaan, de klussen- dienst van de Stichting Ouderenwerk, heeft haar activiteiten sinds kort uitge breid. Nieuw in het aanbod diensten voor ouderen zijn kledingreparatie, een boodschappendienst, dierenopvang- en verzorging en hulp bij de administratie. In het project Graag Gedaan, dat inmiddels al jaren loopt, verrichten vrij willigers kleine klusjes en hand- en spandiensten bij ouderen thuis, tegen een vergoeding van f 5,- per uur, plus materiaalkosten. Het gaat daarbij nadrukkelijk om kleine klusjes die ouderen zelf niet (meer) kunnen ver richten, maar waar de vakman eigenlijk niet voor komt. Te denken valt aan het vervangen van een leertje in de kraan, een stekker vernieuwen en dergelijke. Gaat het om grotere klussen, dan wordt er vooraf een prijsafspraak gemaakt. Het achterliggende doel van deze servi ce is om ouderen de mogelijkheid te geven zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. De vrijwilligers worden gecoördineerd door de Stichting Ouderenwerk Heiioo. Nieuwe activiteiten Omdat er veel vraag kwam naar ande re diensten, heeft Graag Gedaan nu vier nieuwe activiteiten in het leven geroepen. De reparatie en verandering van kle ding, a f 5,- per uur exclusief materiaal- HEILOO - Deze maand bestaat de cantorij van de Witte Kerk van Heiioo 25 jaar. Deze cantorij was oorspronke lijk opgezet om de gemeentezang bij de invoering van het nieuwe liedboek te ondersteunen, maar gaandeweg heeft de cantorij een andere taak gekregen, namelijk de taak om zelfstandig, met kosten, wordt verricht door ervaren thuisnaaisters. Gaat het om grotere 'opdrachten', dan wordt er van tevoren een afspraak over de prijs gemaakt. Een tweede, nieuwe activiteit is de boodschappendienst. De vrijwilligers komen na telefonische aanvraag bij het Trefpunt het boodschappenlijstje thuis ophalen, om vervolgens - in Heiioo - de boodschappen te doen. Het is de bedoeling dat de aanvrager het geld voor de boodschappen mee geeft. De weekendboodschappen dienen voor donderdagmiddag aangevraagd te wor den. Voor deze boodschappendienst wordt een vergoeding gevraagd van tien procent van het te besteden bedrag, met een limiet van f 5,- per opdracht. De coördinator van dit pro ject is Anneke van Assema. Hondje uitlaten Ouderen die tijdelijk niet in de gele genheid zijn om hun huisdier goed te verzorgen, kunnen een beroep doen op de dierenopvang en -verzorging van Graag Gedaan. De vrijwilligers kunnen bijvoorbeeld (ook weer tegen betaling van f 5,- per keer) dagelijks een flinke wandeling met de hond maken. Ook helpt Graag Gedaan om een logeer adres voor hond of kat te vinden, als het baasje er tijdelijk - wegens ziekte of ander ongemak - zelf niet voor kan zor gen. Voor een kat zijn de kosten vijf veelal meerstemmige muziek, de ere diensten op te luisteren. Die muziek is heel verschillend en loopt van liederen en koralen tot de uitvoering van koor werken met solisten. Ter gelegenheid van dit jubileum geeft de cantorij op zaterdag 21 november een jubileumconcert in - uiteraard - de Witte Kerk. Naast de cantorij wordt medewerking verleend door Margot Endel (sopraan), Jan Brink (counter tenor), Erna Sommer (viool), Horst gulden per etmaal, voor een hond moet het baasje een tientje per dag betalen. Voor andere huisdieren, zoals konijn, kanarie of cavia, worden apart afspra ken gemaakt. Bij deze dienst heeft Ouderenwerk de beperking dat het niet als vakantie-opvang voor huisdie ren mag dienen, maar alleen voor hulp of opvang in noodsituaties. Tot slot kan Graag Gedaan de helpen de hand bieden bij het voeren van de administratie en het schrijven van brie ven. Een vergoeding hiervoor wordt in overleg vastgesteld, afhankelijk van de opdracht. Vrijwilligers gezocht Behalve het lanceren van deze nieuwe diensten, is Graag Gedaan alweer bezig met de voorbereiding van nieuwe acti viteiten. De Stichting Ouderenwerk is op zoek naar vrijwilligers die willen tui nieren (alleen klein onderhoud, zoals gras maaien en schoffelen), boodschap- pen-vrijwilligers die in plan Oost en Ypestein wonen en rolstoelbegeleiders. Wie interesse heeft voor de activiteiten van Graag Gedaan, kan contact opne men met de Stichting Ouderenwerk Heiioo, tel. 072-5331297. De stichting heeft haar eigen onderkomen in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Hausen (fluit) en Marianne Kennedy (piano). Het geheel staat onder leiding van cantor-organist Gerard Leegwater. Het programma is samengesteld uit het repertoire van de afgelopen jaren en bevat onder meer Bach-koralen en werken van Mozart, Schubert (Deut sche Messe), Duruflé en Mendelssohn- Bartholdy. De toegang is gratis. Het concert begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Raszuiver fokken De kwekers hebben er het afgelopen jaar weer alles aan gedaan om hun die ren raszuiver te fokken, maar de keur meesters zijn onverbiddelijk streng. Dat moet ook, want wil je een ras zui ver houden, dan moeten alle slechte eigenschappen eruit gekweekt worden. Van elk dier bestaat een standaardbe schrijving, een soort van eisenpakket, dat punt voor punt door de keurmees ter bekeken wordt. Speciale aandragers brengen de dieren van en naar hun hokken. Sommige gewoon in de handen, andere - zoals de Vlaamse reuzen en de cavia's - in spe ciale kistjes en kratten. Soms probeert er wel eens eentje te ontsnappen, maar de meeste dieren zijn aan het hele gedoe al lang al gewend en blijven rus tig op hun beurt zitten wachten. Natte eenden De stemming onder de Aves-leden is optimaal. De talloze kwekers hebben Een keurmeester bekijkt een van de Noord-Hollandse blauwen van Frits Calf. ALKMAAR - Afgelopen weekend vond bij tuincentrum Ranzijn aan de Omval in Alkmaar de jaarlijkse ten toonstelling van kleindiersportvereni- ging Aves plaats. Kippen, konijnen, cavia's, duiven en eenden in werkelijk alle soorten en maten waren er te bewonderen. Een dag voor de opening, op donder dag, is het een drukte van belang in een van de plantenhallen. Driftig hanenge kraai komt je tegemoet. De tentoon stelling wordt met bloemstukken ver sierd, een klein buffet wordt ingericht, aquariumvereniging de Rode Rio her schikt haar kraampje en ook aan de knuffelhoek voor kinderen wordt de laatste hand gelegd. Donderdag is ook de dag van de keu ring. Tussen de lange rijen hokken door zijn overal tafeltjes geplaatst, waar assistenten nauwgezet de bevindingen van de keurmeesters noteren. Zo'n vijf entwintig door de wol geverfde keur meesters bekijken 'hun' dieren met een meer dan kritische blik. Is de kam van deze haan wel rood genoeg, is de voet- bevedering van die kip niet te rafelig, zijn de lange oren van dit konijn wel helemaal puntgaaf, zijn de pootjes en tanden van die cavia wel in goede con ditie? een goede band met elkaar. Ze ont moeten elkaar geregeld op contact avonden, waar ze hun kennis bijspijke ren en overdragen. Een van hen is Frits Calf uit Heiioo. Tot voor kort werkte hij bij de VSB bank in deze plaats, maar sinds zijn vervroegde uitdiensttreding heeft hij zich volledig op zijn hobby kunnen storten: het kweken van Noord-Hollandse blauwen, een typisch Noord-Hollands kippenras. Gék is-ie ervan, en met enthousiasme leidt hij zijn bezoek dan ook rond over de ten toonstelling. Want niet alleen over kippen weet hij alles te vertellen, ook bij de konijnen - met hoog aaibaarheidsgehalte - ziet hij kansje de oren van het hoofd te praten. En bij de eenden aangekomen wijst hij er eentje aan. „Zie je die veren daar? De vele regen van de afgelopen tijd heeft de kwaliteit van de veren flink aangetast. Met al dat water zijn de een den hun veren steeds weer opnieuw gaan 'poetsen', met als resultaat dat de uiteinden daar flink onder te lijden hebben gehad." Voordat hij zich aan zijn kippen ging wijden, had Calf konijnen. „Maar dat vond ik toch te veel werk geven. Elke vrije minuut was je bezig met het schoonmaken van de hokken en zo. Dat werd me te gortig en toen ben ik op de kippen overgestapt. Daar heb je lang niet zoveel werk van." En dus hield hij wat tijd over om zich in te zetten voor bestuursfuncties. Zo is hij onder andere sinds '89 penning meester van Ornithophilia, een presti gieuze kleindierenvereniging, zeker bekend onder pluimveeliefhebbers en - kwekers, sinds '96 is hij voorzitter vam de provinciale afdeling Noord-Holland van de Federatie voor de Kleindieren- teelt en sinds september ook secretaris en penningmeester van de speciale club van Assendelfter en Noord-Hollandse blauwen. Daarnaast zit hij al jaren in het bestuur van Aves. Onderaan zijn lijstje staat nog een functie: voorzitter van De Ijsberen. „Dat heeft niets met dieren te maken. Dat is mijn schaats en fietsclub," lacht Calf. HEILOO - De bibliotheek is van groot belang en de gemeente moet daarom ook bereid zijn daar het nodige geld in te steken: dat was vooral de tendens die heerste onder de verschillende politie ke partijen tijdens de commissieverga dering Welzijnszaken en Burgerij vori ge week dinsdag. Ze spraken zich alle positief uit over het voorstel van burge meester en wethouders om de subsidie voor de in financiële problemen verke rende bibliotheek voor dit jaar eenma lig te verhogen met bijna een ton, en voor volgend jaar het begrote subsidie bedrag te verhogen met ruim f 43.000,- (tot een voorlopig bedrag van f 879.355,-). Het voorstel is gebaseerd op een advies van het stafbureau van de sector Welzijn en Burgerij, naar aanleiding van het rapport 'Positie en toekomst van de bibliotheek'. In dit rapport staan de resultaten van het onderzoek dat KPMG Bureau voor Economische Argumentatie (BEA) deed in opdracht van de gemeente naar de financiële positie van de bieb en de verbetering van die situatie. Tijdens de commissievergadering bleek wel dat alle politieke partijen flink struikelden over het onopgehelderde tekort van ruim f 25.000,- in de perso neelslasten bij de bibliotheek, dat uit het rapport naar voren komt. Waar dit tekort vandaan komt is de onderzoe kers onduidelijk gebleven en heLwordt door hen opgevoerd als zogenaamde 'black box'. Het stafbureau Welzijn gaf aan dat ProBiblio, de organisatie die onder meer de salaris- en financiële administratie van de bieb verzorgt, de oorsprong van dit tekort niet boven tafel heeft kunnen krijgen. HEILOO - Afgelopen dinsdag heeft burgemeester A.H. den Boon een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan C. Knijnenberg, inwoner van de gemeente Heiioo. De heer Knijnenberg is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en ontving de bijbeho rende onderscheiding tijdens de viering van het 125-jarig jublieum van Druk kerij Knijnenberg b.v. in Krommenie. De heer Knijnenberg nam tijdens deze viering na een veertig-jarig dienstver band afscheid van de zaak. Hij ontving de onderscheiding vanwege zijn in spanningen voor de belangen van de grafische industrie en zijn maatschap pelijke betrokkenheid. C. Knijnenberg is geboren in Krom menie maar woont al 28 jaar in Heiioo. Hij heeft zich, naast zijn normale werk zaamheden binnen het bedrijf, ingezet voor vele zaken die de grafische sector aangaan. Ook heeft hij zich zowel op lokaal als landelijk niveau verdienste lijk gemaakt op het gebied van politiek, religie, cultuur en sport. Van 1969 tot 1997 was hij lid van het districtbestuur van het Koninklijk Verbond van Grafische Onderne mingen (KVGO). Dit is de werkgevers organisatie van de grafische industrie. Daarnaast had hij zitting in een aantal besturen. Extern bureau inschakelen Vooral Carla Coenders (GroenLinks) wond zich op over deze onduidelijk heid. Het rapport had de financiële situatie van de bibliotheek duidelijk moeten maken, maar deed dat volgens haar uiteindelijk niet. 'De f 50.000,- die zijn uitgegeven aan BEA zijn wegge gooid geld, dit onderzoek had de gemeente net zo goed zelf kunnen doen. En het is ronduit onacceptabel dat de herkomst van een bedrag van 25.000 gulden onduidelijk blijft,' aldus Coenders. Toch hadden de kanttekeningen weinig invloed op het uiteindelijk positieve advies van de commissieleden over het voorstel. Alleen Geert Bos (Heiioo 2000) kon slechts een persoonlijk posi tief advies geven omdat zijn fractie nog geen tijd gehad had om over het onder werp te overleggen. Volgens het advies is f 25.000,- van de nu toegekende subsidie bedoeld om een extern bureau in te schakelen om de bibliotheek te helpen bij het verbe teren van het financiële management en het opzetten van een managemen tinformatiesysteem. Ook moet de bibli otheek een plan van aanpak maken voor 1999, waarin ze ook probeert om de resterende verwachte tekorten voor '98 en '99 weg te werken. De gemeente op haar beurt moet, in overleg met de bibliotheek, concreter omschrijven welk kwaliteits- en ambi tieniveau ze van de Heilooër biblio theek verwacht. Op grond daarvan kunnen dan ook eisen worden opge steld voor een nieuwe locatie voor de bibliotheek, waar tijdens deze commis sievergadering nog niet over gesproken werd. Vanaf 1972 tot op heden neemt de heer Knijnenberg actief deel aan het politie ke leven in Heiioo als lid van de VVD. Van 1982 tot 1986 en met een korte onderbreking van 1987 tot 1990 was hij raadslid voor de VVD in de gemeente raad van Heiioo. Op het gebied van cultuur heeft de heer Knijnenberg zich ingezet voor de muziekschool in Fleiloo. Van 1975 tot 1981 was hij (waarnemend) directeur. Tijdens zijn bestuursperiode onderging de school een belangrijke uitbreiding in leerlingen, hetgeen resulteerde in de stichting van een nieuw, modern schoolgebouw. EGMOND - De slot-tentoonstelling van schildersgenootschap Hallem in het Hallemhuis te Egmond-Binnen is verlengd tot 1 januari. Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn hou den hier hun laatste expositie met meer dan honderd schilderijen en atelier opstellingen. Voordat de slopershamer het voormalige kruisgebouw begin 1999 laat verdwijnen, verlengen ze op veler verzoek deze tentoonstelling. Men kan op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur het Hallemhuis bezoeken, dat is gelegen aan de Herenweg 45aa te Egmond-Binnen. De Cantorij van de Witte Kerk. HEILOO - Vorige week dinsdag speel de de Heilooër Bridge Club als volgt: A-lijn: 1. Klerk-Stark 59.4 2. Kraak- man-V.d. Molen 58.7. B-lijn: 1. fam. Klop 69.3 2. fam. Muller 58.3. Op donderdag werd als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Smit-Zijp 61.5 2. Bennink-V. Loon 56.3. B-lijn: 1. Koster-Vd Burg 62.0 2. Evers-Jacobs 55.0. C-lijn: 1. Pohley-Post 58.3 2. Muller-Mutaers 56.3. D-lijn: 1. Vd Steen-Uil 57.3 2 fam. Dijkstra 55.7. Open Huis In november expositie van olieverf schilderijen van Tilly van Tongeren, tij dens openingsuren. Dierenartsen Schaap en De Jong In de praktijk aan de Commandeurs laan 1 in Heiioo expositie van aquarel len van de Nivon-maandagavondgroep, te zien van maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Heina Heiioo Expositie van aquarellen van Marianne Eugster. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip en Jacco Besteman in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. Silhouet Expositie van bloemenaquarellen van Gonny van Dongen aan de Kennemer- straatweg 99, tijdens openingstijden. Trefpunt In november en december foto-exposi tie van amateurfotograaf Cris Bakker. Bibliotheek Tentoonstellingen: tot 6 december in de volwassenenafdeling 'Klezmer en de joodse muziek', in de kleuterafdeling 'Zie de maan schijnt door de bomen... herfst en Sinterklaas'. 't Oosthonk Vrijdag: 19.45 uur bridgedrive, leden f 2,-, anderen f 3,-, aanmelden tel. 5332199 of 5330111. Zaterdag: 14.00 uur Sinterklaasfeest. Maandag: 20.00 darten, gratis entree. Woensdag: 10.00 uur naailes, leden f 6,50, anderen f 7,50; 19.45 uur competitie bridgeclub Oosterpark. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 29 november tentoonstel ling 'Hersteld en herzien' over restau ratie van gewelfschilderingen van de Ursulakerk in Warmenhuizen. Museum aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar open op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Het begon vorig jaar als een voorzichtige samenwerking... en het werd direct een doorslaggevend succes. Vandaar dat bij Van Burgsteden Antiek weer een bijzondere expositie van start gaat. Magda Bakker schilderde een inspire rende serie aquarellen en presenteert deze in combinatie met de schoonheid van haar geprepareerde boeketten en fraaie winterarrangementen. Marjolijn de Bruin is er met haar prachtige beel den in brons en gietmarmer. Gerda de Waal van Ivy House selecteerde zilver pleet, glaswerk en andere antiquiteiten aangevuld met mooie eigentijdse spul len voor in huis. Studio Ineke van Beek verzorgde als gewoonlijk de styling van het geheel, u komt ogen te kort. Dit alles staat temidden van veel antie ke vruchtenhouten tafels, prachtig gerestaureerd in het eigen restauratie atelier. Tafels die uitnodigen tot gezel lig (na)tafelen, tafels die al snel een centrale plek in je huis zijn. Maar er staan ook veel kasten, kabinetten met royale bergruimte, vitrinekasten voor de verleidelijke uitstalling van een ser vies, hoekkastjes, ladekasten maar ook secretaires en Engelse dressers, char mante tilt-top tafeltjes en van die antie ke donker gepatineerde robuuste meu bels met een stoere landelijke uitstra- ling. Loop eens binnen en geniet van drie honderd jaar warme woonweelde die gemakkelijk te vertalen is in uw eigen huis. De expositie is vanaf 20 november tot eind december te bekijken.Ter gele genheid hiervan houdt van Burgsteden Antiek op zondag 22 november feeste lijk open huis. U bent vanaf 11.00 uur van harte welkom aan de Kenne- rmstraatweg 536. HEILOO - Op de slagersvakbeurs in Amsterdam heeft slager Kramer mee gedaan aan de vakwedstrijden en heeft daar vijfmaal een gouden bekroning behaald. Hij kreeg voor alle produkten goud: gekookte worst, leverworst, osse- worst, boerenbraadworst en rookvlees. De produkten werden door drie perso nen gekeurd: een consument, een keur meester en een leraar van de slagers vakschool. Zij keuren de produkten op uiterlijk, smaak, samenstelling en snijd- baarheid. Aan deze vakbeurs namen tweehonderdvijftig slagers deel. Samen hebben zij ongeveer duizend artikelen ingezonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6