i Spaarlampenactie "Schijn een lichtje op ons milieu" in januari 1999 van start SCHIJN EEN LICHTJE OP ONS MILIEU IHhJ Grijp uw kans! 072 - 535 68 88 SPAARLAMPENACTIE KIJK OP UW AFVALKALENDER Nieuwe afvalkalenders reiniging Openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen Kerstboominzameling Koopzondagen voor 1999 Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Woonzorgloket in Heiloo Gemeentelijke Nieuwjaarsreceptie PAGINA 4 UITKIJKPOST - 30 DECEMBER HEILOO Heiloo staat als koploper te boek voor wat betreft het energieprogramma. Onze gemeen te werd niet voor niets genomineerd voor de Energy Award! Reden voor de afdeling VROM, Milieu om hier even bij stil te staan. Een spaarlamp gaat veel langer mee dan een gewone lampmaar is helaas ook veel duur der. Eenmalige subsidie op een spaarlamp Om het gebruik van energiezuinige lampen te stimuleren geeft de gemeente Heiloo een eenmalige subsidie per huisadres in Heiloo in de vorm van 7,50 korting bij aanschaf van een spaarlamp. Hiertoe is een kortingbon gehecht aan de nieuwe Afvalkalender die van daag, woensdag 30 december 1998, huis- aan-huis verspreid wordt Bij inlevering van de kortingbon krijgt men 7,50 korting op een spaarlamp naar keuze van de merken Philips, Osram, Mazda, Silvania en Splendor. Waar kunt u de kortingbon inleveren? De bon kunt u inleveren bij Karwei Bouwmarkt Heiloo, Kosters Audio/Witgoed bv, Coen Doen Ijzerwaren-Gereedschap en Van der Peet 's Vakhandel b. v. Deze actie geldt van 1 tot en met 31 januari 1999. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 33. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender U ontvangt de nieuwe afvalkalender vandaag, 30 december 1998 met de Uitkijkpost. Adressen met een zogenaamde Nee-Nee-sti- cker ontvangen geen Uitkijkposten dus ook geen afvalkalender. Heeft u na 30 december a.s. geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de geldende openingsuren afha len bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Rondom Oud en Nieuw Op donderdag 31 december a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderko men vanaf 12.30 uur gesloten. Ook op Nieuwjaarsdag, vrijdag 1 januari 1999, zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderko men gesloten. Op zaterdag 2 januari 1999 is de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal tevens gesloten. De eerstvolgende zaterdag openstelling van de Afvalbrengplaats in het nieuwe jaar is op zaterdag 9 januari 1999. Op maandag 4 januari zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal pas vanaf 09.30 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaarsbij eenkomst voor het gemeentepersoneel. Ook de reinigingsdienst begint wat later dan nor maal. Wilt u in verband hiermee uw rolemmer wat langer buiten laten staan? Avondopenstellingen Op maandag 4 januari 1999 is er géén avond openstelling. De eerstvolgende avondopen stelling in het nieuwe jaar is op maandag 11 januari 1999. Al vele jaren houdt de gemeente een kerst boominzameling. Deze keer wordt de inzame ling gehouden op woensdag 6 januari 1999. De eerste bomen kunt u aanbieden vanaf 11.30 tot 16.00 uur op de volgende plaatsen: de parkeerplaats bij Zwembad Het Baafje; het parkeerterrein aan De Loet; het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon). Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit met het oog op voorkoming van luchtverontreiniging. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. Wij hopen dat u uw boom aanlevert op 6 januari a.s., zodat weinig of geen kerstbo men bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon. Zo 'n bon geeft recht op een versna pering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwis selen voor een boeken- of CD-bon ter waarde van 5, Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 04. het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 22 december 1998 de volgende 12 data aangewezen als koopzondag in 1999. 3 januari 1999, meubelbranche; 21 maart 1999, winkelcentra; 5 april 1999, meubelbranche en tuincentra; 13 mei 1999, tuincentra; 24 mei 1999, tuincentra; 19 september 1999, winkelcentra; 17 oktober 1999, meubelbranche; 21 november 1999, winkelcentra; 5 december 1999, tuincentra; 12 december 1999, tuincentra; 19 december 1999, winkelcentra; 26 december 1999, meubelbranche. Deze data zijn gekozen in overeenstemming met de door de winkeliersverenigingen aan bevolen suggestiesvoor de diverse branches. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Koop de eenmalige uitgave van de Monumentenkalender Met dank aan de eigenaren van de panden brengt de gemeente Heiloo een unieke, kleur rijke Monumentenkalender uit. In ons dorp staan zulke prachtige monumenten en dat wil len wij graag onder uw aandacht brengen! Op de monumentenkalender ziet u twaalf bij zondere panden uit Heiloo in kleur afgebeeld. Van Landhuis Hackfort, de portierswoning van landgoed Nijenburg, Landhuis Drechterland en het Zaadpakhuis aan de Holleweg staat een grote afbeelding met beschrijving op de kalender. Wist u bijvoorbeeld dat landhuis Drechterland zijn naam ontleent aan Enkhuizen als hoofd stad van Drechterland en dat het het enige houten landhuis in Heiloo is van een dergelij ke afmeting met een vrijwel symmetrische opbouw? U leest het op de monumentenkalender! Ook staan deze vier monumenten plus nog acht andere panden in Heiloo in het klein afgebeeld, te weten de boswachterswoning aan de Westerweg, het Raadhuis,-De Hutkoffer, een statig woonhuis aan de Heerenweg, de Wipwatermolen, Betsy's Hof, De Witte Kerk en Huis Nijenburg. Een kaartje met de plaats van deze twaalf monumenten ontbreekt ook niet. De kalender heeft een lig gend A3 formaat, is in kleur uitgevoerd bevat drie maanden per kalenderblad over 1999. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Ewislaan 8 - vergroten woning en plaatsen dakkapel; Ewislaan 10 - vergroten woning en plaatsen dakkapel. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 december 1998 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wacht niet te lang, want het gaat om een eenmalige uitgave! De kalender is een uniek cadeau voor bijvoor beeld de komende feestdagen of verjaarda gen, die alleen voor het jaar 1999 wordt uitge geven. Wat kost de kalender en waar kunt u hem kopen? De kalender kost 24,95 en is te koop bij de volgende boekhandels/kantoorboekhandels: Boekhandel. Deutekom, Heerenweg 67/69 Bruna 't Loo, 't Loo 29 De Schrijverij, Heerenweg 140 Bruna Avis, Stationsplein 4. Ook kunt u de kalender kopen bij de receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt >u. telefonisch con- *v tact opnemen met mevrouw W.H. Smith-Barth van bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Westerweg 407 - legaliseren van een serre en bijgebouw; Het Malevoort 3 - plaatsen van 4 noodlokalen; Het Malevoort 9 - plaatsen van 1 noodlokaal; (de noodlokalen dienen voor tijdelijke huis vesting van de leerlingen van De Zuidwester en is voor de duur van een half jaar) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn yan maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit- ]e, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Op maandag 4 januari 1999 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Dit jaar is de bijeen komst in de Witte Kerk van 19.30 tot 21.00 uur. Het zal een informele bijeen komst zijn zonder toespraken. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn. LET OP! LET OP! LET OP! Gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen In verband met Oud en Nieuw zijn er wij zigingen met betrekking tot de vuilophaal dienst. Rondom Oud en Nieuw De (groene) rolemmers die normaliter op vrijdag 1 januari zouden moeten worden geleegd, worden nu op donderdag. 31 december a.s. geleegd. De leging die al voor 31 december 1998 stond gepland wordt gewoon uitgevoerd. Maandag 4 januari 1999 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel start de vuil ophaaldienst op maandag 4 januari 1999 om 09.30 uur. Alle rolemmers worden die dag wel geleegd, maar dit gebeurt op een later tijdstip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de vuilop haaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoeren? Bij voor baat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 535 68 68. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek 'fO-TJ YW.-.U.kllll* *»fc lift HO'KWtJ Htj k ruw* sr. jarskte.isteie 'JÖ v»rse

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4