Flink applaus voor Jeugdtheater Heiloo Fensgezindheid wordt harmonie-orkest Double Stars /Mascotte /Mode i ERA Vrijblijvende Waardebepaling? m a.s. ZONDAG OPEN *uj Vos Makelaardij ROEKMAN Bqkma nvm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Dé Hyggjheekwinkel 072-5351000 A P E L L A LOKEEND RE J>U Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 5 3 FEBRUARI 1999 Openhaardhout Kapelbos Ledenvergadering Huurdersvereniging Groei en Bloei Federatieve Vrouwenraad houdt op te bestaan Jan Bot derde op WK Audities Jeugdtheater Proef met verlichting van start Geslaagd Lezing en uitje NVVH Natuurdia's Nivon Plattelandsvrouwen woensdag 10 februari jeugd instuif honkbal en softbal Nu de laatste winterrestanten voor de prijsjes Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Reisimpressies uit Bangladesh bij Abdijkaarsen Rommelmarkt VAN DER BORDEN Ledenvergadering Kleurenpracht Donderdagavond café-avond in Buk Buk www.tummersaccountants.nl Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 -505 37 51 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 - STATIONSWEG 61,1851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 68 C, HACHMANG <=n De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Voor de liefhebbers is er nog een kleine hoeveelheid openhaard hout, afkomstig uit het Kapelbos, te koop. Dit betreft de laatste opruiming van het bos, voordat het voorjaar zijn intrede doet. Het hout is ook per zak te koop. Voor informatie kunt u bellen met Jan Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - Heeft het bouwen van so ciale huurwoningen nog wel zin? Dat is het thema van de forumdiscussie op dinsdagavond 16 februari, tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Huurdersvereniging Heiloo. Deelnemers aan het forum zijn P. Dorsten (sector grondgebied gemeente Heiloo), drs. I. Westerterp (afdeling ruimte, wonen en bereikbaarheid pro vincie Noord-Holland), B. Greeuw (di recteur Woningstichting Heiloo) en dr. M. de Vries (scheidend voorzitter van de Huurdersvereniging Heiloo). Voorafgaand aan de forumdiscussie vindt het formele deel van de jaarlijkse ledenvergadering plaats. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van nieuwe bestuursleden. Alle huurders zijn uitgenodigd om vervolgens aan de discussie deel te nemen. De ledenver gadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Open Huis. HEILOO - Bij Groei en Bloei wordt op dinsdag 9 februari aandacht besteed aan het weer, de verwachting en de gebruiker. Metereoloog Henri van Zoelen van het KNMI zal aan de hand van dia's uitleg geven over hoe een weersverwachting tot stand komt en de wereldomvattende organisatie daar achter, de gebruikte instrumentarium, wolkenformaties, fronten etc. Voor tuinliefhebbers een interessant onderwerp, aangezien ook zij in belang rijke mate afhankelijk zijn van het weer. Deze avond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk, Noorder geeststraat 9, Heiloo. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is vrij. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad houdt in februari op te bestaan. Dit besluit heeft het bestuur onlangs genomen. Volgens voorzitter M. Lips zijn de activiteiten van de Federatieve Vrouwenraad de laatste jaren overbo dig geworden. Ook is gebleken dat het steeds moeilijker werd om bestuurs functies in te vullen. De Federatieve Vrouwenraad, die zo'n 36 jaar geleden werd opgericht, is een samenwerkingsverband waarin alle HEILOO - Heilooër Jan Bot, lid van vogelvereniging Kleurenpracht, is als derde geëindigd bij de wereldkam pioenschappen in Italië. Deze werden in januari gehouden. Bot had daarvoor een aantal van zijn befaamde roodkop kakariki's ingezonden. Met deze vogels werd hij vorig jaar wereldkampioen tij dens de wereldtentoonstelling in Zut- phen. Ook tijdens de laatste tentoon stelling van Kleurenpracht eindigde hij als algemeen kampioen. HEILOO - Op 13 maart houdt Jeugd theater Heiloo audities voor de nieuwe productie. Een auditie houdt in dat je meedoet met een repetitie van een aan tal jeugdtheaterleden en op die manier kunt laten zien of horen dat jij geschikt bent om erbij te komen. Sinds twee jaar repeteert Jeugdtheater Heiloo weke lijks op zaterdagmiddag in de Muziek- en Dansschool, afhankelijk van het repetitieschema. Twee uiterst geschikte locaties voor een musicalgroep, waarbij muziek en dans twee zeer belangrijke elementen zijn. Vooral naar jongens is het Jeugdtheater dringend op zoek. Hoe de volgende productie er gaat uitzien is nog niet helemaal bekend, maar zeker is dat deze weer heel leuk gaat worden! Ben je tussen de 13 en 18 jaar, óf zit je in de brugklas en vind je acteren, zingen en dansen leuk, meld je dan vóór 14 febru ari aan bij het secretariaat van SJTH, Jenny Kaandorp, Zeekamplaan 2,1851 XG Heiloo, tel. 072-5334206. vrouwenorganisaties van Heiloo verte genwoordigd zijn. Het doel was het bevorderen van deelname door vrou wen aan de maatschappij. Daartoe wer den er cursussen en themabijeenkom sten georganiseerd. De laatste jaren was er echter veel te weinig belangstelling voor de cursussen van de Federatieve Vrouwenraad. Vol gens Lips komt dit doordat het totale cursusaanbod in Heiloo zo groot is. Tijdens de jaarvergadering van 18 februari zal de Federatieve Vrouwen raad dan ook voor het laatst bijeenko men, om 11.00 uur in het Open Huis. Na de jaarvergadering zal S. van Waveren van de VAC (Vrouwen Ad vies Commissie) een lezing geven. HE1LOO/LIMMEN - Rijkswaterstaat is afgelopen maandag gestart met een proef om de verlichting langs de A9 in de donkere uren te laten branden. Het gaat om het gedeelte van de rijksweg tussen Uitgeest en Alkmaar. Onder druk van de milieubeweging brandde daar de verlichting 's nachts niet, omdat dit een negatieve invloed zou hebben op het broedgedrag van de vogels in dit gebied. Het niet branden van de ver lichting leverde veel klachten van auto mobilisten op. Zelfs bij slechte weer somstandigheden bleef het donker op de A9. Om te onderzoeken of de verlichting werkelijk van invloed is op het broed gedrag van de vogels, zijn er tevens maandag in het gebied Limmer Die over een lengte van vijfhonderd meter 24 lichtmasten geplaatst. De proef duurt van 1 februari tot 15 juni. HEILOO - Plaatsgenote Charlotte Baart is geslaagd aan de Nationale Ho geschool voor Toerisme en Verkeer te Breda. Haar afstudeerrichting was management uitgaand toerisme en reis organisatie. Een scène uitEen zwarte regenboogmet verve gespeeld door Jeugdtheater Heiloo. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Afgelopen weekend speel de Jeugdtheater Heiloo in de Beun de voorstelling 'Een zwarte regenboog'. De zaal zit helemaal vol als het licht uit gaat en er spannende muziek begint. Over het podium kruipen groene figu ren. De figuren worden mensen. Eén van hen is Mila, gespeeld door Roze marijn Hustinx, een meisje dat eigenlijk alleen maar van zwart en wit houdt. Mila zingt en danst haar weg door ver- HEILOO - Na vorig jaar het eeuwfeest gevierd te hebben is het wat Eens gezindheid betreft de hoogste tijd om zich nu te beraden op het nieuwe mil lennium. Zo was het decennia lang voor de muziekvereniging gebruikelijk om in fanfarebezetting te musiceren, maar dankzij de steeds grotere vraag naar houten blaasinstrumenten zal het orkest omgevormd worden naar een harmonie-orkest. De geschiedenis van een muziekvereni ging als Eensgezindheid is voor een groot deel te danken aan de geschiede nis van het blaasinstrument. Vooruit gang kon slechts geboekt worden als nieuwe instrumenten of verbeteringen daaraan ter beschikking waren geko men. In de late middeleeuwen waren het de stadspijpers en stadstrompetters die in een soort samenwerkingsver band samenspeelden. Zowel pijperflui- ten als trompetten waren naast de trom en de pauk ook de instrumenten die in het leger hun diensten bewezen. Ook de burgerij had haar trompetters, pij pers en hoorn- of tromboneblazers, die door plaatselijke overheden in dienst werden genomen. Toch moet de ontwikkeling van het hedendaagse fanfare- en harmonieor kest gezocht worden in de militaire sec tor. Daar bestond de behoefte aan muziek die het in de open lucht goed zou doen. In het begin van de zeven tiende eeuw ontstonden er in Frankrijk orkesten van hobo's, fagotten en trom men. Fluiten werden niet geschikt geacht voor de open lucht. Geleidelijk aan werden de orkesten rijker aan ver scheidenheid van instrumenten en gro ter van omvang. De mogelijkheden voor de orkesten werden veel groter toen Adolphe Sax met zijn saxofoons en saxhoorns kwam. Om de balans in het orkest niet te verstoren moest het aantal 'groepsinstrumenten' als de kla rinet in het harmonie-orkest en de bugel in het fanfare-orkest drastisch worden uitgebreid. Meer mogelijkheden Momenteel bestaan er in Nederland drie soorten blaasorkesten: het fanfare orkest, het harmonie-orkest en de brassband. Een hedendaagse fanfareor kest als Eensgezindheid bestaat uitslui tend uit koperen blaasinstrumenten, onder te verdelen in de groepen zacht en helder koper, saxofoons en slag werk. De bugels vormen de melodie- groep van het orkest, vergelijkbaar met de strijkersgroep in het symfonieor kest. Het grote verschil tussen het fan fare- en het harmonie-orkest is dat het harmonie-orkest ook houten blaasins trumenten heeft als de piccolo, fluit, hobo, klarinet en fagot. Het harmonie orkest heeft hierdoor een rijkere kleur schakering en biedt daardoor meer mogelijkheden op muzikaal gebied. In de twintiger jaren had Muziek vereniging Eensgezindheid ook houten blaasinstrumenten, getuige het oude vaandel uit 1922 met daarop een klari net, maar is daar onder leiding van de befaamde dirigent Albert Meijns weer vanaf gestapt vanwege de strenge con coursreglementen. Nu is vooral de aan was van jeugdige klarinettisten de aan leiding voor Eensgezindheid om te besluiten om haar orkestbezetting op nieuw uit te breiden met houten blaas instrumenten. Om deze uitbreiding op korte termijn te kunnen realiseren biedt Eensge zindheid nieuwe leden aantrekkelijke opleidingsmogelijkheden onder leiding van een deskundige muziekleraar voor de instrumenten klarinet, fluit, fagot en hobo. Afhankelijk van de leeftijd en de muzikale kwaliteiten van de leerling zal er een persoonlijk opleidingsprogram ma worden opgestart. Nieuwe leden die reeds een houten blaasinstrument bespelen kunnen zich per direct aan melden bij de vereniging. Voor infor matie kunnen belangstellenden bellen met 072-5334851. schillende kleuren en maakt er allerlei dingen mee. Als eerste belandt ze in de wereld waar groen overheerst. Groen is de kleur van de natuur, het lieflijke, maar ook van het gif en het venijn. Over het toneel waart echte rook en dansen bosnimfen. Dan stormt plotse ling een groep soldaten het podium op. Ze willen van de rustige bosplek een stormbaan maken. Indringend aange voerd door hun sergeant, Sophie Lou ter, lukt het hen bijna om het toneel te veroveren. Maar hun geweren blijken nep en de grappige legertank met paraplu-wielen haalt niets uit. Alleen is Mila ondertus sen gebeten door een giftige slang. Ze wordt wakker gekust door een soldaat, Arjan van der Haak. Hij zal haar, in andere kleuren, verliefd als hij is, blij ven achtervolgen. Mila belandt in de wereld waar geel heel belangrijk is. Geel is de kleur van de warmte en goud, maar ook de kleur van haat, jaloezie en macht. Het is het hof van koningin Apolla. Er werken wonderlijke hofdames met allen hun eigen taak. Zo is Spruiphine, Barbara Lotti, de koninklijke spruitjes-plukster. Zij praat met een grappig hofdameac cent. De hofdames zien er prachtig uit met echte hofdame-krullen, fraaie jur ken en maffe maniertjes. Ze wonen in een mooi lappendecor. Er dreigt ont slag voor velen van hen, maar gelukkig wordt daar iets anders voor bedacht. Als de koningin parmantig met haar grappige, veel te grote hoofd voorbij schrijdt, is het leuke dynamische eerste deel van de voorstelling afgelopen. Na de pauze maakt Mila kennis met de blauwe wereld. Blauw staat voor trouw en hemels, maar ook voor ontrouw en het aardse. Op toneel blijkt het een wereld waarin een volk aan het bouwen is. Ze maken van grote blikken een soort machine. Maar nog voor het af is moeten ze verhuizen. Waarom wordt helaas niet helemaal duidelijk. Spike, gespeeld door Bart-Jan Oosting, zingt een mooi helder lied, maar het mag niet baten: iedereen moet weg. In de rode wereld, de kleur van passie, liefde en gevaar, komt Mila haar gelief de weer tegen en wordt hun liefde hen bijna fataal. Gelukkig komt het alle maal weer goed. De scène speelt zich af rond een grappige Italiaanse familie die je het gevoel geeft dat je echt even in Italië bent. Van de kleurrijke avontu ren leert Mila dat alle kleuren mooi zijn. Samen met de ander spelers danst ze tot de spetters er vanaf spatten. Het publiek wist het stuk prima te waarde ren, getuige het daverende applaus dat de enthousiaste spelers na afloop in ontvangst mochten nemen. t HEILOO - Bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVVH) afdeling Heiloo wordt op 9 februari om 14.00 uur in het Open Huis een lezing gegeven door Willem Kreupeling. Deze zal een beeld geven van de Native Americans, zoals ze officieel genoemd worden. Zijn de indianen wel de oor spronkelijke bewoners van dit conti nent; kun je spreken van het indiaanse volk en bestond er een indiaanse beschaving? Hoe hebben ze in het ver leden geleefd, hoe leven ze nu en wat is hun verwachting voor de toekomst? Op deze vragen geeft de lezing een ant woord. Introducées en overige geïnte resseerden zijn welkom. De kosten voor hen zijn f 5,-. De NVVH brengt 17 februari een bezoek met rondleiding aan de ten toonstelling Schittering van Spanje 1598-1648, van Cervantes tot Vélasquez in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. U kunt zich opgeven tot 13 februari bij Anneke Kager, tel. 072-5332935, tussen 19.00 en 20.00 uur. Ook voor het zon dagochtendconcert op 28 februari in het Concertgebouw kunt u zich nog bij Anneke Kager opgeven. Muziekvereniging Eensgezindheid, nu nog fanfare, straks een harmonie-orkest. (fotoAb Baart) HEILOO - Op zaterdag 6 februari geeft Henk Honhof uit Egmond voor de afdeling Heiloo van het Nivon een dia-presentatie over natuur in binnen- en buitenland. Honhof is lid van de Egmondse Amateurfotografen en van de landelijke groep Natuurfotografen van de Fotobond. Hij laat dia's zien van de natuur dicht bij huis, zoals de duinen en de omgeving van Heiloo, van land schappen in Europa en diverse typen mensen. Hij besluit met opnamen van de Nederlandse kust van Zeeland tot Terschelling. De bibliotheek verzorgt een collectie boeken. De lezing in het Open Huis begint om 20.00 uur. Kosten: leden f 3,50, anderen f 5,-; jeugd f 1,-. Vooraf opgeven is gewenst, op tel. 072- 5333127. HEILOO - De afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt op woensdag 10 febru ari een informatie-ochtend over ver keersveiligheid. Deze wordt verzorgd §H door het Bureau Politie Noord-Hol land Noord. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Open Huis en begint om '9.30 uur. Introducées betalen f 5,-. INTERIEUR HENOS-r— Uitgeesterweg 5, Limmen. Tel. 072 5053552 Voor de jeugd van 5 -10 jaar. sporthal het Vennewater van 14.15- 16.30 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED ALLERLAAGSTE Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 EGMOND - Het is al weer vijf jaar geleden dat de eerste expositie van schilderijen bij Abdijkaarsen te bewon deren viel, samen met keramiek uit eigen huis. Dit jaar zijn er diverse expo sities gepland van kunstenaars van zeer verschillende stijl en thematiek. De tentoonstellingsagenda opent met werk van de hand van Ina Verdonk. Haar schilderijen zijn ontstaan na een rond reis door Bangladesh. De doelen zijn abstract en zeer expressief. Gevoelige lijnen en kleurrijke vlakken op een groot oppervlak overrompelen de toe schouwer. Ondanks de abstracte voorstelling heeft Verdonk de behoefte gevoeld om de schilderijen een realistische titel te geven, zoals staking, tornado en gebed. Het werk is gemaakt in gemengde tech niek. Naast de schilderijen is er ook een aantal etsen te zien in een vernismon techniek. De expositie loopt van 6 februari tot en met 6 maart. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. Abdijkaarsen is te vinden aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. HEILOO - De Stichting WAO, AAW en Uitkeringsgerichtigden houdt elke derde zondag van de maand een rom melmarkt. Deze vindt plaats in het gebouw van de Stichting aan de Ber- geonstraat 30. De rommelmarkt duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Inlichtingen voor het huren van een tafel kunt u krijgen op tel. 072- 5331840 of 5330796. VERKOCHT MAKELAAR HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 9 februari om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur) haar jaarlijkse ledenvergadering. Op de agenda staan onder meer de contribu tie en aanpassing van het tentoonstel- lingsreglement. HEILOO - Op donderdag 4 februari vanaf 20.00 uur is het café van Buk Buk geopend. In het café kan lekker gekaart, gedronken en gekletst worden met barkeeper Pepijn. Ook de vrijdag hierna, 5 februari, is er een café-avond. Dit keer met Berber, de stagaire, die achter de bar staat. Zij start om 21.00 uur. De toegang voor beide avonden is gratis. Wie er vroeg bij wil zijn, kan alvast in zijn agenda noteren dat op 13 februari skarnaval gevierd wordt, met twee ska- feestbandjes: Mark Foggo en Iedereen Zóóó Jotje. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen E-mail: -ïs- tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl elaIrsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actiefin de regio. Vanaf 1 maart 1999 ook in Heerhugoioaard'. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1