Herinrichting Stationsomgeving 072 - 535 68 88 I^ENTf HEILOO Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Bouw schuilhut c.q. paar- denstalling (art. 17 Wet R.O.) Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 3 MAART G> TT In deze krant is al eerder een bericht versche nen over de herinrichting van de stationsom geving. Het stationsgebied wordt globaal begrensd door de Butterlaan, Heerenweg, rotondeVerlengde Zeeweg en spoorlijn. Tussen het eerder verschenen bericht begin 1997 en nu heeft het gemeentebestuur natuurlijk niet stilgezeten. Als voorbereiding op de herinrichting van bovengenoemd gebied is onder de winkeliers een inventarisa tie gemaakt van (v.er)bouwwensen en andere plannen in dit gebied. Het is het bestuur gebleken dat er nogal wat gaande is in het gebied. Plannen waar u mis schien tussentijds al wat over hebt gelezen of gehoord. Bijvoorbeeld de bouw van een nieuwe super markt De Boer op het Stationsplein met daar boven 14 appartementen. De bouwvergun ning voor dit project is inmiddels verleend. Ook op de hoek van de Heerenweg Stationsweg bij de rotonde is een ontwikke ling te verwachten. Hier is het de bedoeling dat er een aantal winkelunits verrijst met daar boven 4 appartementen. Om deze ontwikke ling mogelijk te maken zal voor het VW-kan- toor een nieuwe locatie worden gezocht. Voorlopig zal de VW worden gevestigd aan de Kreek in een tijdelijk onderkomen. In over leg met het bestuur van de VW wordt een definitieve locatie gezocht. We houden u op hoogte. Hoewel de vestiging van supermarkt de Boer aan de Stationsweg buiten het gebied ligt, willen wij u ook hierover informatie verstrek ken. Deze supermarkt zal worden gesloten zodra de nieuwe supermarkt aan het Stationsplein wordt geopend. Wat er dan met het pand gebeurt, is nog niet helemaal dui delijk. Vaststaat dat er geen supermarkt meer terugkomt op deze locatie. De gemeente vindt het van belang dat de bebouwing en de inrichting van de stations omgeving op elkaar worden afgestemd. Om dit te bereiken is architectenbureau Van der Goes, dezelfde architect die winkelcentrum 't Loo heeft vormgegeven, gevraagd om een beeldkwaliteitplan te maken waarin de gewenste kwaliteit en de gewenste afstem ming is vastgelegd. Een afstemming kan tot stand worden gebracht door bijvoorbeeld het toepassen van een eenduidige bestrating, lui fels, straatmeubilair, gebruik van kleuren en uitstraling in de architectuur van de (nieuwe)bebouwing. Het gebruik van de bebouwing is net als bij voorbeeld de maatvoering van de gebouwen vastgelegd in het bestemmingsplan Stationsomgeving. Het beeldkwaliteitplan is besproken met de winkeliersvereniging en is behandeld in het college van burgemeester eh wethouders. Recent heeft ook de commissie grondgebied zaken ingestemd met de procedure. Nu is het dan zover dat wij ook graag van u willen ver nemen wat u van de plannen vindt. Wat staat er in een beeldkwaliteitsplan? Allereerst is een inventarisatie gemaakt van de huidige situatie. Hierbij is vooral gelet op karakter en situering van bebouwing. Uit deze inventarisatie worden een aantal conclusies getrokken, wat is er goed in de omgeving en wat kan worden verbeterd? Het gebied wordt verdeeld in zes deelgebie den. Per deelgebied wordt aangegeven wat er binnen het gebied zou moeten gebeuren. Er wordt iets gezegd over de architectuur van de bebouwing, kleurgebruik, de toepassing van luifels, invulling van de openbare ruimte, groen enzovoort. Om u een idee te geven van het beeld wat direct betrokkenen voor ogen hebben zijn een aantal voorbeelden, referen tiebeelden, toegevoegd. Wat voor een status heeft het beeldkwali teitsplan? krijgt vier weken de gelegenheid om het beeldkwaliteitplan in te zien en schriftelijk te reageren. Nadat u uw reactie kenbaar heeft gemaakt, zal worden bekeken of de reacties aanleiding zijn om het plan op onderdelen aan te pas sen. Het plan zal daarna, al dan niet in aange paste vorm, worden voorgelegd aan het colle ge van burgemeester en wethouders. Deze zal vervolgens de raad voorstellen het plan vast te stellen. Is het plan eenmaal vastgesteld dan dient het als toetsingskader voor bouwplannen. Met andere woorden bouwplannen die binnen dit gebied vallen moeten voldoen aan hetgeen in het beeldkwaliteitplan staat beschreven. Ook de welstandscommissie zal het plan hanteren om bouwplannen te beoordelen. Wat is het vervolg op het beeldkwaliteits plan? Na het beeldkwaliteitplan gaat de gemeente een inrichtingsplan voor het hele gebied maken. Een inrichtingsplan is een ontwerp van de openbare ruimte in het gebied. Hierin legt het gemeentebestuur bijvoorbeeld vast wat voor soort bestrating, straatmeubilair en verlichting wordt toegepast. Uitgangspunt hierbij is dat de Heerenweg als doorgaande route intact blijft. Ook dit plan leggen wij u te zijner tijd voor om een reactie te geven. Ter inzage Het beeldkwaliteitplan ligt, op grond van arti kel 3:11 van de Algemene wet bestuursrecht, vanaf 24 februari 1999 voor vier weken voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Kenbaar maken van reacties U kunt uw reactie in deze periode schriftelijk kenbaar maken aan het college van burge meester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. Wij willen u erop wijzen dat elemen ten die in het bestemmingsplan vastliggen, zoals bebouwingshoogten, bebouwingsvlak- ken en gebruik van bebouwing, niet voor een reactie openstaan. Hoewel niet in het beeld kwaliteitsplan opgenomen vraagt het college u nadrukkelijk om een reactie over het even tueel autovrij maken van de Stationsweg voor wat betreft het gedeelte tussen de Heerenweg en het NS-spoor. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u op woensdag, donderdag en vrijdag telefonisch contact opnemen met mevrouw J. van Rijn van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 54. rF'sfw Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rij bewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, auto banden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vra gen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhoudingstermijn van 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" voor de bouw van een schuilhut c.q. paardenberging op het perceel grond, gelegen tussen de woningen Kapellaan 3 en 3a. Ter inzage Het bouwplan van de heer G.J. Pranger te Heiloo ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 maart 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen dit voornemen om tijde lijk vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopensteilin g. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Bouw- en Woningtoezicht - Inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie ove? bouwplannen etc. Voorlichting Meer Informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende uitwegvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: het maken van een uitweg op de openba re weg op het perceel De Wildtlaan 17 te Heiloo; het maken van een uitweg op de openba re weg op het perceel De Boog 6 te Heiloo; het maken van een uitweg op de openba re weg op het perceel Mariënstein 186 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.0Q tot 20.00 uur, tel. 5356666.' Informatierubriek HEI too kw«8t»ii8pÈan beslaande bebouwing nieuwe bebouwing accent specifieke punt CE3 parkeren structuur gewenst 1:1000 Ti f 5 S ïxlS'SS 5 5 fsA J.-'t f k" A»J S5

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4