Ouderen in Heiloo zijn relatief tevreden maar vaak onbekend met voorzieningen Draak die alleen maar nee! kon zeggen bijt spits af van jubileumjaar Falkland tot Concert Eensgezindheid in Muziek- en Dansschool Passie concert Matthaus- Passion Vrijblijvende Waardebepaling? ERA i!IS Ic si n t ^enn*mer*m<* opgelet! I.V.M. PASEN 1999 SILECLET Moeder Gods Kerk Witte Kerk Vos Makelaardij ƒ1750,- 'ROEKMAN ÖKMA nvm ƒ1860,- NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LOKEEND RECLAME ECLAME VAN DER BORDEN 072-535 1000 Dé Hy^fheekwinkel ■HHaHHHHH 24 MAART 1999 nir J Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO, 12 kopij en advertenties inleveren uiterlijk vrijdag 2 april, 16.30 uur. Doe-dag bij Scouting Victorie Dierenbescherming adviseert niet meer te voederen SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Tweedehands boekenmarkt Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Gevonden voorwerpen JÉ VERKOCHT Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinke! heeft er dé hypotheek voor! C- H ACH MAIM G Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Bij Scouting Victorie wordt op zaterdag 27 maart van 12.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse doe-dag gehou den voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ook dit jaar kunnen honderden kinde ren meedoen met stokbrood bakken, een speurtocht door het bos, touwkno- pen, een zeilquiz, pannenkoeken bak ken, de stormbaan nemen, knutselen en kleien. Voor de dorstigen is er limona de, voor de ouders een kopje koffie. Scoutinggroep Victorie is te vinden op de hoek van de Westerweg en de Ker- kelaan bij de ingang van het fietspad in het Heilooërbos. Alle scoutleden mo gen deze middag vriendjes en vriendin netjes meenemen. De Victoriegroep, opgericht in 1946, is aangesloten bij Scouting Nederland. Sinds 1987 huist de groep in clubhuis De Bolder. Naast landactiviteiten worden de scouting groep gekenmerkt door veel zeilactivi- teiten. Er zijn vijf speltakken: bevers (4-8), welpen (7-11), verkenners (10-15), wilde vaart (14-18) en stam (17-23). Het spel voor de bevers en de welpen vindt meestal plaats in of rond De Bolder. De verkenners en leden van de wilde vaart zeilen vanaf 30 april tot ongeveer 1 oktober elk weekend op het Alkmaardermeer. Ouders worden actief betrokken bij de activiteiten van de Scouting. Samen met de leiding van de vijf speltakken en de spelbegeleider vormen vijf ouders het bestuur. Ook worden de ouders betrokken bij ondersteunende activi teiten, zoals bijvoorveeld het verzorgen van eenvoudige; onderhoudsklusjes, het vervoer van scoutingleden of een ouder-kind weekend. Voor meer informatie over de (gratis) doe-dag kunt u terecht bij Werner Beentjes, 072-5052572, Jeroen Bulse- bos, 5334282 of Anton van Riel, 5320149. HEILOO - Onlangs maakte de Stich ting Ouderenwerk de resultaten be kend van de eerste honderd preventie ve huisbezoeken die vorig jaar gehou den werden onder ouderen in Heiloo. Van april tot december vorig jaar zijn honderd inwoners van 75 jaar bezocht voor het project Preventief Huisbezoek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Zeven geschoolde senioren-voorlich ters gaven onder leiding van een coör dinator tijdens deze bezoeken informa tie over mogelijkheden van hulp- en dienstverlening en activiteiten. Doel was dat voorzieningen, regelingen en activiteiten voor ouderen beter benut gaat worden. Aan de hand van anoniem verwerkte vragenlijsten werd nagegaan aan welke informatie behoefte was. Bijna ieder een (98 procent) vond het huisbezoek zinvol. Tijdens elk bezoek werden fol ders en informatiegidsen uitgereikt. Met name voor de gidsen vervoers voorzieningen en financiën was veel belangstelling. De bekendheid met de maaltijdenvoorziening Tafeltje Dekje, de Thuiszorg en activiteiten voor oude ren scoorde hoog. Veel minder goed bekend blijken voorzieningen als maat schappelijk werk en gemeentelijke reductieregelingen waar gebruik ge maakt van kan worden. Meer dan de helft (58 procent) van de ondergevraagde groep 75-jarigen zegt een goede tot zeer goede gezondheid te hebben. Een kwart is matig tevreden en de overigen beoordelen de gezondheid als slecht tot zeer slecht. Bijna 60 pro cent vindt dat zij hulp bij huishoudelij ke werkzaamheden nodig heeft. On dersteuning bij zwaardere huiselijke werkzaamheden, tuinenonderhoud en klusjes in huis werden het meest genoemd. Tevreden over wonen Over de woonsituatie is een grote groep ouderen tevreden. Zestien men sen gaven aan dat ze in de toekomst willen verhuizen. Hun voorkeur gaat uit naar een ouderenwoning, een aan leunwoning of een flat met lift. Klach ten over de woning gingen meestal over gehorigheid en het niet gelijkvloers zijn van de woning. De meeste ouderen (86 procent) voelen zich wel veilig in hun woning. De Oud-Hollandse maaltijd is een van de geregeld terugkerende activiteiten voor ouderen in Heiloo. Fotostudio Star field In de woonomgeving zijn het honden poep, losliggende tegels en zwerfvuil die tot de meeste klachten leidden. De slechte bereikbaarheid van winkels en het gebrek aan rustbanken werden ook vaak genoemd. Zestig procent had eigenlijk een aan passing in huis nodig als handgrepen in de douche en het toilet, een douchezit je, een verhoogd toilet en andere voor zieningen als anti-slip in de badkamer en verlaagde drempels. Zij werden tij- dfens het huisbezoek op de hoogte gebracht van de mogelijkheden om aanpassingen in huis te realiseren. De meeste ouderen (94 procent) be oordeelden hun geestelijk welzijn als goed. Op vragen over het functioneren van het geheugen zei tweederde over een goed geheugen te beschikken. Een kwart beoordeelde hun geheugen als redelijk, de overigen vonden dat hun geheugen niet goed functioneert. Vijftien mensen gaven aan meer of minder eenzaam te zijn en 33 mensen zeiden mensen om zich heen te missen. In een aantal situaties kon verwezen worden naar ondersteuning op dit ter rein. De Stichting Ouderenwerk concludeert uit deze eerste resultaten dat het pro ject een belangrijke functie vervult in de informatieverstrekking aan ouderen over voorzieningen, regelingen en tijds besteding voor ouderen. Dat de infor matie op deze manier naar de mensen toe wordt gebracht ziet Ouderenwerk als positief. Ouderenwerk is van plan het project voort te zetten en wil in de toekomst ook de groep ouderen boven de 75 jaar bezoeken. HEILOO - 'Jezus, dat lijkt wel een echte'. Het waren deze woorden van een meisje uit het publiek, die illus treerden hoe goed het jeugdstuk van Falkland, 'De draak die aljeen maar nee! kon zeggen', afgelopen weekend bij het publiek in de smaak viel. Want deze glanzend groene draak imponeer de, vooral door zijn majestueus voort slepende staart. Een lieverdje was het niet, dit beest, met zijn vervaarlijk grommende en rook spuwende bek. Want het vernielde het huisje dat zijn collega-poppen aan het bouwen waren voor 'opa' (Cor Veen), de poppenspe ler. Een simpel verhaal, dat aanvanke lijk wat langzaam op gang kwam, maar daarna ook niet meer te stuiten was. Zoals we inmiddels van Falkland ge wend zijn, was ook dit stuk weer prach tig vormgegeven. De poppenkastpop- pen veranderden om twaalf uur 's nachts in echte 'mensen'. Gestoken in prachtige kostuums, die schitterden voor een 'eenvoudig' decor, het bos. Voor het eerst bracht Falkland dit jaar een avondvoorstelling, op de vroege vrijdagavond. De kinderen vonden het prachtig, en veel ouders ook. Vooral de stevige taal die de draak uitsloeg viel bij menig kind in de smaak. En de spe lers? Die hadden er zelf ook lol in. I^orine Haps imponeerde als de vogel Kokeliko, Niels Groenhart zette een uiterst sympathieke Domme August neer en Martin Otto nam maar liefst drie verschillende persoonlijkheden aan, waarbij die van Koning Hermelijn op de mountainbike, gekleed in fiets- broek én bontpelerine, bijzonder komisch was. En last but not least Hugo Vasbinder als de draak Njet, die zondag helaas verstek moest laten gaan want gevloerd door de griep. Met 'De draak die alleen maar nee! kon zeggen' heeft het jubilerende Falkland Toneel (75 jaar) het spits afge beten van een veelbelovend toneeljaar. REGIO - De Dierenbescherming raadt iedereen aan om te stoppen met het bij voeren van de buitenvogels en de pind- asnoeren, pindakorfjes en voedertafels op te ruimen. Al enige tijd zijn de meeste vogels in de weer met het maken van een nest voor hun jongen. Over een aantal weken worden de jonge vogels geboren. Deze jonge vogels groeien op met een menu van insecten en wormen. Als de oude vogels nog pindasnoeren, vetbollen, spek- en kaaskorsten in de tuinen aan treffen, zullen zij ook dit voedsel ook hun jongen geven. De maag en darmen raken door dit voedsel verstopt en de- jonge vogels sterven, nog voor het uit vliegen, een pijnlijke dood. Voor deze periode is het eveneens belangrijk uw kat de bel aan te binden en vooral in de vroege ochtend in huis te houden. Na een lange nacht zijn de oudervogels in de ochtend koortsachtig bezig voedsel te zoeken voor hun jon gen. Ze hebben vaak niet in de gaten dat ze door een kat beslopen worden. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Muziekvereniging Eens gezindheid geeft op zondag 28 maart een koffieconcert om 11.30 uur in de Muziek- en Dansschool aan Het Veld 1 in Heiloo. Onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen wordt een geva rieerd optreden verzorgd, waarbij zo wel moderne werken als enkele popu laire musicalstukken ten gehore wor den gebracht. Het koffieconcert bevat weer enkele herkenbare elementen. Daarnaast heeft de uitbreiding van het instrumentarium met enkele houten blaasinstrumenten als klarinet, fluit en fagot met zich meegebracht dat de klankkleur van het orkest enigzins is veranderd en volgens Eensgezindheid zijn de muzikale prestaties, ook dankzij het toegewijde enthousiasme van de dirigent, verbeterd. Het koffieconcert bevat muziekwerken uit zowel de musical- als de popwereld. Zo worden bekende melodieën uit de musical Annatevka gespeeld, maar ook uit de overbekende musical Hair. Daarnaast bevat het concert een med ley van de gitaarvirtuoos Eric Clapton. Maart (Silhouet schrijft geschiedenis met spectaculaire heropening) U bent van harte welkom in onze vernieuwde winkel. Een kleurrijke scène uit De draakvan Falkland. (Fotostudio Starfield) Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99 Erkend schilder- wandafwefkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Zondag 28 maart aanvang: 15.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED Zondag 28 maart aanvang: 20.00 uur A aankondiging aangeboden doör: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED omstreeks (begin 60-jarige Stoelenmatten) autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 i SILHOUET HEILOO - Op zaterdag 27 maart van 10.00 tot 13.00 uur houdt Stichting Ou derenwerk weer een tweedehands boe kenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De sortering boeken wordt steeds uitge breider. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de sociaal-culturele activiteiten en goede doelen van de stichting. Wie nog boeken en platen heeft, die niet meer worden gebruikt, kan die inleveren bij Ouderenwerk. Voor opha len kunt u bellen met tel. 072-5331297. bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment :oek ónze kive Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actief in de regio. Vanaf medio april 1999 ook in Heerhugowaard' HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij het bureau aangemeld: een wieldop van een Mercedes, een paar rood-zwarte handschoenen, een mapje met zes dis kettes, een paar zwarte handschoenen, een bruine damestas met inhoud, een koperkleurige sleutel en een zwarte leren portemonnee. omstreeks (Slag om de Arm) In dit muziekstuk worden de hits Layla, Tears in Heaven en Wonderful Tonight gespeeld. Voor de liefhebbers van Engelse mar sen speelt Eensgezindheid The Voice of the Guns van Kenneth J. Alford in een speciaal arrangement voor fanfare orkest. Russische volksmuziek komt aan de beurt in het stuk Suite on Rus sian Dances. In dit driedelige werk van Terry Kenny komen achtereenvolgens een Rondo, een Romance en een bekende Russische dans Trepak aan bod. Verder speelt het orkest enkele succes nummers uit het jubileumjaar zoals Just a closer Walk with Thee met de Surinaamse muziek die tijdens begrafe nisplechtigheden gespeeld wordt. De presentatie van het concert wordt verzorgd door Wouter Koelemaij. Tij dens de pauze wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om zich te laten informeren over de mogelijkheden die de vereniging te bieden heeft. De toe gang is gratis. Vanaf 11.00 uur is de zaal open. MAKELAAR SILHOUET Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 Regio Noord* Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecanrïpstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 ^gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek donker gepatineerde meubels

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1