072 - 535 68 88 HYPOTHEEK NODIG overige vestigingen: Almaar Haarlem Heerhugowaard Purmerend Santpoort-Noord HEILOO Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Woonzorgloket in Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Gemeentelijke heffingen 1999 HEILOO Werkzaamheden aan kruising Westerweg/ Schuine Honds- bosschelaan Verkiezing van de leden van het Europees Parlement 1999 43e Nationale Boomfeestdag Telefoonnummer meldin gen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 24 MAART G Openingstijden Afvalbrengpiaats De Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoortrijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengpiaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzenautobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP GrootBoekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte nr. 072 - 535 68 68. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorènwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar'van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgemeester en wethouders maken bekend Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 18 maart 1999 Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Komend weekend ontvangt u de aanslagen gemeentelijke heffingen 1999 in uw brieven bus. Net als voorgaande jaren gaat het om een combinatie-aanslag van de rioolrechten afvalstoffenheffingonroerende-zaakbelastin- gen en hondenbelasting. Voor de meeste huishoudens en bedrijven zijn dat alle gemeentelijke heffingen voor 1999. De aanslagen grafrechten c.a., toeristenbelas ting, reinigingsrechten voor 1.100-1 iter contai ners en correcties worden apart verstuurd. Lokale lastenvermindering In 1999 is.de lokale lastenvermindering, ook wel "de Zalmsnip" genoemd, weer van toe passing. Alle huishoudens, die op 1 januari 1999 over zelfstandige woonruimte beschik ten, komen in aanmerking voor een korting van 100,- op de aanslag. De lokale lasten vermindering staat apart op de aanslag ver meld. Bedrijven komen niet voor deze vermin dering in aanmerking. Het gaat hier om een Rijksmaatregei voor vermindering van de lokale belastingen en behoud van koop kracht. Als u een ruimte zelfstandig bewoont, die wel als woonruimte is geregistreerd, maar waar voor geen aparte aanslag wordt opgelegd, zoals bijvoorbeeld bij verzorgingstehuizen en kamerbewoning, dan kunt u in sommige gevallen ook aanspraak op de 100,- lasten vermindering maken. In alle bekende gevallen zal de gemeente overgaan tot uitbetaling. Als u meent recht op deze uitke ring te hebben, maar u heeft geen aanslag ontvangen of de vermindering is niet op de aanslag vermeld, dan kunt u dat telefonisch of schriftelijk melden bij de afdeling Financiën, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo, tel. 072 - 535 66 19. Bijsluiter Bij de aanslag vindt u een bijsluiter, waarin staat vermeld welke belastingen, welke bedragen u op uw aanslag kunt tegenkomen en hoe de gemeente aan deze bedragen komt. De bijsluiter is dit jaar ook voorzien van een korte toelichting over de besteding van de belastinggelden door de gemeente Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u terecht bij onze medewerk ers van de de afdeling Financiën, belasting administratie. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. 's Middags kunt u tot 16.30 uur, na tele fonische afspraak, terecht: nr. 072 - 535 66 19 of 535 66 20. Deze nummers kunt u ook bellen voor meer informatie. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Kennemerstraatweg 580 - vergroten woning; Westerweg 108 - plaatsen dakkapel; Oudburgerlaan 29 - plaatsen dakkapel; Uijterwaardt 3 - plaatsen berging; Termijen 183 - vergroten woning; Dokterslaan 2 - vergroten woning; De Krommert 43 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 153 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden öm bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Op maandag 29 maart a.s. starten de werk zaamheden voor vervanging van de rioolput in de kruising tussen de Wesfe/weg en de Schuine Hondsboschelaan. De werkzaamhe den nemen ongeveer één week in beslag. Gedurende de werkzaamheden worden voor zieningen getroffen, zodat de woningen en winkels voor voetgangers en fietsers bereik baar blijven. Motorvoertuigen kunnen gebruik maken van de aangegeven omleidingsroute met nummer 7, 8 of 9. Deze route ioopt over de Zeeweg, Ewislaan en de Bayershoffweg. De gemeente vraagt uw begrip voor eventu ele overlast gedurende de werkzaamheden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Patrijsakkers 27 - plaatsen dakkapel; Binnenhof 2 - vergroten woning; Binnenhof 4 - vergroten woning; Binnenhof 6 - vergroten woning; Binnenhof 8 - vergroten woning; Binnenhof 10 - vergroten woning; Binnenhof 12 - vergroten woning; Binnenhof 14 - vergroten woning; Binnenhof 18 - vergroten woning; Mariënstein 119 - vergroten woning; Heerenweg 148a - veranderen/vernieuwen winkel. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Simavi voor de periode van 21 tot en met 27 maart 1999, De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Registratie kiezers die onderdaan zijn van een andere lidstaat van de Europese Unie Dë burgemeester van dë gemeente Heiloo maakt bekend, dat personen die onderdaan zijn van een andere lidstaat van de Europese Unie en als ingezetene zijn ingeschreven bij deze gemeente, zich kunnen laten registreren als kiezer voor de Nederlandse leden van het Europees Parlement. U moet dan op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) uw werkelijke woonplaats in Nederland hebben; op de dag van stemming (10 juni 1999) 18 jaar of ouder zijn; niet uitgesloten zijn van het kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat van de Europese Unie. Het verzoekschrift is al toegezonden. Een eenmaal als kiezer geregistreerd persoon blijft geregistreerd zolang hij/zij als ingezetene is ingeschreven bij een Nederlandse gemeen te. Het verzoekschrift bevat ook een verklaring dat hij/zij niet is uitgesloten van het kiesrecht en dat hij/zij uitsluitend in Nederland van het kiesrecht gebruik zal maken. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) door ons zijn ontvangen. Verzoeken die na deze datum worden ontvangen gelden pas voor de vol gende verkiezing. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Mosseiaar, hoofd van de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Geboorten Kyllian R.V., z.v. M.F.A. Opdam en L. Wisman Josien, d.v. R. Beenhakker en L.M. Glebbeek Una B., d.v. A.P. de Nijs en C.M. Koppenol Niels, z.v. M.J.A. Breet en S. Huijzer Elders geboren Olivier C.W., z.v. W.C. Völke en I.C. Roders Boris N., z.v. P.J.N.W. de Boer en N. Schut Anne, d.v. M. Verschut en S. Wesseling Bram O., z.v. M. Blokker en I.M. Veeger Maurice J.G., z.v. J. de Jong en A.E. Wester Jazz M., d.v. A.W. Czeyki en D. Dangpang Wouter, z.v. E. Koops en A.M.M. Houtenbos Johannes F.J., z.v. A.J.J, van Rooijen en C.B.M. Werdmuller Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap A.L. Bakker en K.D.P. Kersten R.N.A. de Haan en S. Groot M.J. Zonneveld en J.G. Bakker M.P.D. Zaffora en R. Bruijns Huwelijken/geregistreerde partnerschappen H. Schong en Y.C. van der Bruggen M. Weehuizen en M. Leijen Overleden G.J. Hesse A.M. de Nijs, ev Oderkerk S.Y Zwaan Elders overleden J. Portegies M. Nanne, wv de Punder C.J. Vahl Vandaag, 24 maart 1999 werd de 43e Nationale Boomfeestdag georganiseerd. De gemeente Heiloo deed hier ook aan mee. Het thema voor de Boomfeestdag was dit jaar "Een boom voor het leven". De afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo organiseerde de Boomfeestdag in samenwerking met de Werkgroep Natuur- en Miiieu-educatie en de Vereniging Natuurmonumenten. Kwekerij Meijer uit Heiloo leverde bomen en struiken tegen kostprijs. Sinds 1956 vieren jaarlijks ruim 100.000 kinderen in Nederland de Nationale Boomfeestdag. De kinderen planten dan bomen, gaan op excursie naar een bos of park en lof lopen een bomenroute. Op deze manier zijn zij bezig met het groen in hun omgeving. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling, tel. 072 - 535 66 82 of mevrouw I. Pip?' *éijer, tel. 072 - 535 68 00. e usse Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Kennemerstraatweg 125,1851 BC Heiloo, tel. 072 5320322 Informatierubriek Dé Hy heekwinkel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4