opgelet! Hortus Bulborum opent poorten met kleurrijke bloemenpracht m Ruud Jansen Band treedt op Bevolking spreekt zich uit voor zelfstandig Uitgeest p X L X Adressen Limmen I.VH. PASEN UITKIJKPOST - 31 MAART PAGINA 13 kopij en advertenties inleveren uiterlijk vrijdag 2 april, 16.30 uur. HSV vist eerste all-round wedstrijd Opbrengst reuma-collecte Klaverjasdrive Pf LITIE 'Senic/itett Lijstenatelier toont werk van Jan Roëde P#L 1 T 1 E 'Senic/ite*t Elbert de Leur en Harry Tijm bij Galerie Amber Ouderavond Klein Duimpje Paasweekeinde bij Conquista Plattelandsvrouwen Meervogels vecht tegen degradatie Gemaal 1879 start nieuw expositie-seizoen nmi tJUmmeb Mie LIMMEN - Afgelopen zondag werd de eerste allround vis-wedstrijd van dit seizoen gevist bij HSV Limmen. Ston den er 's ochtends nog ijsbloemen op de ramen, bij het aanvangssignaal moesten de petten en zonnebrillen op om de dobbers goed in de gaten te kun nen houden. Na drie uur hengelen wer den de vangsten van de veertien deel nemers gewogen. De resultaten: vak A: 1. Herman Otte 6250 gr, 2. Hendrik Delbrugge 3500 gr, 3. Sjaak Veldt 2700 gr. Vak B: 1. Nico Schouws 4800 gr, 2. Rob Jak 3550 gr, 3. Dolf Rijs 3000 gr. Nu de zomertijd is ingegaan kunnen vissers ook in de avonduren weer aan de waterkant vertoeven. Het bestuur van HSV wijst de vissers op de ver scherpte controles die dit jaar gaan plaatsvinden op vergunningen. Dit geldt zowel voor volwassenen als voor de jeugd. Jeugdleden van HSV krijgen naast de vergunning en het program mablad ook de mogelijkheid om gratis deel te nemen aan de wedstrijden. De eerste wedstrijd zal half mei plaatsvin den. Voor vragen over jeugdhengel- sport kunt u contact opnemen met Rob Jak, tel. 072-5053858. LIMMEN - De collecte voor het Natio naal Reumafonds heeft in Limmen f4.183,20 opgebracht. Wie de collectant gemist heeft, kan alsnog een bijdrage storten op postgiro 324 of banknum mer 70.70.70.848 ten name van het Nationaal Reumafonds te Den Haag. Gemeentehuis Limmen Tot 5 mei expositie van resultaten van het project Dans en Beeld met schetsen in krijt en klei, schilderijen van Freddy Arends en Ruth Zwanepol en foto's van Ed Burgerjon, te zien op werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Bibliotheek Akersloot In april expositie van foto's van Ben de Graaf Bierbrauwer, tijdens openings uren. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schaeen. tel. 0251-314957. LIMMEN - Komende vrijdag zwaait de sierlijke poort van de Hortus Bulbo rum in Limmen weer open. Gelegen aan de voet van de Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan, toont de hor tus ook dit jaar weer een pracht aan tul pen, hyacinthen en een groot assorti ment narcissen. Buiten ligt de tuin er al piekfijn bij, ter wijl in de naastliggende schuur de laat ste hand gelegd wordt aan een boeien de foto-expositie. Deze toont alle bewerkingen van de bloembollenteelt, aan de hand van foto's van vóór 1940. Deze nostalgische foto's zijn afkomstig uit het boek 'Bloembollenteelt' van R Boschman en M. van Tijgeren, een bij bel op het gebied van de bollencultuur, dat vele jaren als leerboek gediend heeft op diverse tuinbouwscholen. Aan bezoekers heeft de 75-jarige hor tus geen gebrek. Jaarlijks brengen zo'n zesduizend mensen een of meerdere bezoeken aan deze. historische bollen- tuin. Het is de moeite waard om meer dan eens te gaan kijken, want elke keer heeft de tuin weer een heel ander gezicht. Een levend museum Een uniek en levend museum, zo omschrijft de hortus zichzelf. Met meer dan veertienhonderd verschillende soorten bollen, waarvan de oudste tulp dateert uit 1596. Aan het eind van de zestiende eeuw begint namelijk in Ne derland de geschiedenis van de tulp. Pan neemt Carolus Clusius de eerste bollen vanuit Wenen mee naar Leiden, waar hij directeur van de hortus botani cus van de Leidse universiteit wordt. Deze Weense bollen waren afkomstig uit Turkije. De tulp bleek het in het Nederlandse klimaat goed te doen, vooral op de geestgronden, de zand gronden vlak achter de duinen. Begin zeventiende eeuw ontstond de tulpen manie, de windhandel van tulpenbollen die, zelfs terwijl ze nog in de grond zaten, telkens weer verhandeld werden. De prijs van een Amsterdams grach tenpand en soms nog meer werd er voor neergeteld! De hortus herinnert de bezoekers nog graag aan deze tijd, onder andere met de tulp Zomer- schoon. Bijna alle kleuren en vormen die door de eeuwen heen zijn ontstaan, zijn terug te vinden in Limmen, geplant in groepen van verwantschap. De oplet tende bezoeker ziet de verschillen in bloemvorm. Tellen de enkele tulpen zes bloemblaadjes, de dubbele tulpen heb ben er veel meer. Ook zijn er gefranjer- de typen, leliebloemigen en parkiettul pen te zien. Niet alle tulpen zijn egaal van kleur, er zijn ook gevlamde bloe men ('gebroken tulpen'), zoals diezelf de Zomerschoon. Overigens werd pas in deze eeuw ontdekt dat die gevlamde tekening kon worden veroorzaakt door een virus. Stinklclie Behalve tulpen herbergt de hortus een flinke collectie narcissen. Deze voor jaarsboden bij uitstek zijn door verede ling tegenwoordig veel groter dan de narcissen van vroeger. De narcis komt van oorsprong uit het zuiden van Span je en Portugal en het noorden van Afrika. Een narcis is een narcis, denkt .de gemiddelde lezer of lezeres mis schien. Maar wie de collectie van de hortus heeft gezien, weet wel beter. Ook de hyacint is in tal van soorten vertegenwoordigd. Afkomstig uit Azië, en oorspronkelijk een stengel met een paar blauwe, witte of paarse bloempjes. De hyacint heeft in de loop der eeuwen een ware gedaanteverandering onder gaan. De bloempjes verspreiden een heerlijke geur, die de basis vormt voor menig parfum. En wat je met hyacin tennagels allemaal kunt doen, dat weet iedereen in een grote straal rond Limmen. Tot slot is de hortus bijzonder trots op haar collectie keizeskronen, de fritilla- ria imperialis ofwel de stinklelie. Een bijzonder decoratief bolgewas, met de tulp 'meegereisd' naar Nederland. Grote, markante planten, met een doordringende geur, door sommigen als stank ervaren. De mollen zouden er voor op de vlucht slaan, wordt verteld. Wie in de hangende bloem kijkt, ziet de nectar in de vorm van een traan, zorg vuldig beschermd door een prachtige bloem. De Hortus Bulborum is geopend tot en met 15 mei, van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zon dag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt f5, 65-plussers betalen f3,50, kinderen tot en met 12 jaar f2,-. Wie belangstelling heeft om vrijwilliger te worden, bijvoorbeeld voor het bemannen van de kassa en de koffies hop en voor het geven van rondleidin gen, kan contact opnemen met Chr. van Keeken, tel. 072-5051234 of met B. Dekker, 5052981. De Hortus Bulborum bloeit dit jaar weer anders als op deze foto uit een eerder jaar. Zaterdag 3 april wordt er een grote paas-klaverjasdrive gehouden in De Vriendschap. De hoofdprijs is een le vensmiddelenpakket, met daarnaast tientallen andere prijzen. Natuurlijk ontbreken ook de paaseieren en de paasbroden niet op deze drive. Wie niet zo gelukkig is met het kaarten, kan altijd z'n geluk nog beproeven met de grote verloting die gehouden wordt. Reserveren kan op tel. 0251-312866. De aanvangstijd is 20.00 uur en vanaf 19.30 uur kunnen deelnemers zich ter plaatse inschrijven. 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT De Ruud Jansen Band. AKERSLOOT - Zondag 4 april wordt er in De Vriendschap het traditionele paasbal gehouden, dit keer met de Ruud Jansen Band. De Ruud Jansen Band, geformeerd rond toetsenman en zanger Ruud Jansen, brengt een avond lang gevarieerd repertoire met muziek uit de jaren zestig tot en met de negen tiger jaren. Nummers van de Beatles tot Queen en van Tina Turner tot Eric Clapton worden gespeeld, maar ook Nederlandstalig repertoire van Doe Maar, Clouseau, Het Goede Doel en De Dijk wordt niet geschuwd. Na een aantal bezettingswijzigingen in de afgelopen jaren, lijkt de band nu haar draai te hebben gevonden in een frisse line-up met drie zangeressen. Ruud Jansen is nog altijd de spil, zowel op de keyboards als op de gitaar. Charles Duyff speelt al vanaf het begin in deze band en naast zijn gedegen drumwerk beschikt hij over een prima zangstem. Gitarist Jan van der Veen speelde al in diverse popformaties. Hans de Bree beroert al sinds lange tijd de snaren van de basgitaar en zangeres Ariënne Groenwoud completeert deze forma tie. De band wordt deze avond uitge breid met de background vocalgroep met Georgia van de Leede en Cocky Luttikhuizen. Aanvang van het concert is om 20.30 uur. AKERSLOOT - Op 28 maart werd ir een personenauto ingebroken dn geparkeerd stond op de Geesterweg Nadat het linkerportierslot was gefor ceerd werd een autoradiocassetterecor der gestolen. CASTRICUM - Momenteel is bij Lijs tenatelier André Weda aan de Toren straat 38 in Castricum werk te zien van kunstenaar Jan Roëde. Het atelier wil daarmee aansluiten op de tentoonstel ling van werk van deze kunstenaar die momenteel te zien is in het Cobra museum in Amstelveen. Naast werk van Roëde is er ook nieuwe grafiek te zien en te koop van bekende kunstenaars als Jan Wolkers, Marte Röhling en Herman Brood. André Weda heeft daarnaast zijn lijstencollec- tie aanzienlijk uitgebreid. 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 23 maart werd getracht in te breken in een woning aan de Vinkenbaan. Een raampje van de bij keuken werd geforceerd. Men is niet in de woning geweest, vermoedelijk omdat de dader gestoord werd in zijn poging. Bewoners van een woning aan de Pa- genlaan werden omstreeks 02.30 uur opgeschrikt door het alarm. Toen ze op onderzoek uitgingen, bleek dat er geprobeerd werd in de woning in te breken. Toen een raam werd gefor ceerd, ging het alarm af. Op 26 maart werd op de Rijksweg de bestuurder van een personenauto gecontroleerd vanwege zijn slordige rijstijl. De 27-jarige inwoner van Den Helder bleek geen rijbewijs te hebben en de auto was niet verzekerd. De poli tie nam de auto uit het verkeer en maakte proces-verbaal op. Gevonden: drie Mercedes siervelgen. LIMMEN - Heldere, krachtige kleuren, die vallen het eerste op wanneer men de aquarellen en tekeningen van Elbert de Leur ziet in Galerie Amber. Elbert gebruikt de werkelijkheid maar zijn werk is geen getrouwe weergave van diezelfde werkelijkheid. Zo geeft hij bijvoorbeeld de sfeer van een stad of haven weer met door elkaar heen lopende vormen, waardoor - zonder gebruik te maken van perspectief - een ruimtelijk geheel ontstaat. Harry Tijm begint, zonder eerst een schets te maken, direct in steen te hak ken. De vorm van het beeld ligt beslo ten in de steen. Harry maakt vooral vrouwenfiguren die verstild zijn, bijna Boeddha-achtig. Ook maakt hij beel den van mooi roodbruin hout. Ook in de tuin van Amber zijn enkele beelden van zijn hand opgesteld. De tentoonstelling met werk van Elbert de Leur en Harry Tijm is tot 10 april te zien bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen. De openingstijden zijn donderdag tot en met zaterdag en de eerste zondag van de maand (4 april) van 14.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Op 12 april houdt peuter speelzaal Klein Duimpje de jaarlijkse ouderavond. Voor de pauze zal het bestuur de uitslag van de gehouden enquête presenteren. Het tweede ge deelte van de avond zijn de leidsters aan het woord. Zij tonen wat de peuter speelzaal voor materiaal voor de peu ters heeft. Bovendien leggen zij uit met welke bedoeling dit materiaal is aange schaft. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de speelzaal aan de Sportlaan 25. UITGEEST - In een referendum dat vorige week woensdag in Uitgeest werd gehouden, heeft een meerderheid van de kiezers de voorkeur uitgesproken voor een zelfstandig Uitgeest. Daarmee stemden ze tegen een fusie met de gemeenten Castricum, Limmen en Akersloot (CAL). De Uitgeester ge meenteraad neemt op 14 april een definitieve beslissing. Twee jaar geleden was het Limmen dat met ideeën kwam over een fusie tussen de vier gemeenten. Hoewel Uitgeest bij plannen over en een onderzoek naar een dergelijke fusie de boot steeds afhield, gaf de gemeente aan datNdit geen definitieve afkeuring hiervan in hield. In een fusie-onderzoek van de CAL gemeenten kwam als conclusie naar voren dat een fusie van Uitgeest in de richting van de IJmond (met Heems kerk) in het Uitgeester gemeentelijk beleid van dat moment meer voor de hand lag dan een samenvoeging met de CAL-gemeenten. In Uitgeest leidde deze conclusie tot verbaasde reacties. Toen de raden van de CAL-gemeenten in januari vorig jaar alledrie met een fusie instemden, bleef voor Uitgeest nog steeds de mogelijkheid open om zich aan te sluiten. Logische optie Uitgeest besloot tot een eigen onder zoek waarin zowel een zelfstandig Uitgeest als een fusie met CAL en een fusie met Heemskerk werden bekeken. Het onderzoeksbureau voerde als bes te fusie-optie een samenvoeging met Akersloot aan, maar Akersloot gaf aan daar niets voor te voelen. Een fusie met CAL zou 'logisch' zijn, concludeerde het onderzoeksbureau, en eind januari sprak het Uitgeester college van b en w dan ook voorkeur uit voor deze optie. De gemeenteraad stemde enkele we ken geleden echter voor een zelfstandig Uitgeest, net als de meerderheid van de stemmers bij het referendum. In Limmen en Akersloot is teleurgesteld gereageerd op deze uitkomst. Het resultaat van het referendum wordt meegewogen in de raadsverga dering in Uitgeest in april, waar een definitieve beslissing moet vallen. Een definitief besluit van de CAL-gemeen ten staat gepland in juni. Profielschets Inmiddels is onderzoeksbureau BDO CampsObers gestart met een vervolg onderzoek naar de CAL-fusie, waarbij een profielschets voor de nieuwe ge meente ontwikkeld moet worden. In die profielschets wordt aangegeven hoe de nieuwe gemeente eruit moet gaan zien en welke kernpunten er zijn in het beleid van deze gemeente.Tot de raads vergadering in Uitgeest half april is dit onderzoek vooral inventariserend, zo dat Uitgeest nog mogelijkheid heeft om aan te sluiten. Van de drie CAL-gemeenten wordt de financiële situatie bekeken, eventueel achterstallig onderhoud wordt in beeld gebracht en de huidige bestuurlijke en ambtelijke cultuur bij de gemeenten wordt onderzocht. Ook wordt uitge zocht wat een fusie de drie huidige gemeenten gaat kosten en welke finan ciële voordelen er met een fusie vooi de gemeenten zijn te behalen. Naar verwachting is de profielschets eind april klaar. Vervolgens zijn er in spraakronden waarbij ook de bevol king haar mening hierover kenbaar kar maken. Daarna wordt de schets in de verschillende gemeenteraden bespro ken. LIMMEN - Op zaterdagochtend orga niseert de kinderwerkgroep van Con quista voor kinderen van 4 tot 12 jaar Oud-Hollandse spelletjes. Wie zin heeft om mee te doen is van harte welkom tussen 10.30 en 12.30 uur. De entree is f 1,-. De tienerwerkgroep heeft op zaterdag avond een paasparty voor tieners van 11 tot 16 jaar. Van 19.00 tot 23.00 uur is het lachen geblazen, want er zijn een paar aparte spelletjes georganiseerd. Uiteraard kan er ook weer gedanst worden. De entree is vrij. De jongeren houden op vrijdagavond een easterparty voor de jeugd vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 1.00 uur. Ook op za terdag is Conquista op deze tijden open. Op maandag 5 april, tweede paasdag, is er bij Conquista een rommelmarkt fancy fair, van 12.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Woensdag 21 april houden de Plattelandsvrouwen een gezamenlij ke avond met het Katholiek Vrouwen Gilde in de Burgerij. Dinsdag 11 mei is het jaarlijkse voorjaarsreisje naar Vo- lendam en Marken. Om 8.45 uur ver trekt de bus vanaf de Vuurbaak. Er zijn nog een paar plaatsen vrij. Opgeven kan bij Coby van Wees, tel. 072-5051929 of bij Margreet Denekamp, tel. 5052871, uiterlijk tot 21 april. Tijdens de modeshow van 22 maart is er gefilmd en zijn er foto's genomen. Deze film en foto's zijn te zien op dins dag 13 april in Vredeburg om 20.00 uur. Tevens is er mogelijkheid om foto's bij te bestellen. Deze avond is voor ieder een toegankelijk. In verband met de kosten (huur van zaal en apparatuur) wordt f 2,50 entree gevraagd. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN AKERSLOOT - De dames senioren 1 handbalsters van Meervogels verloren van AHV Kwiek met 17-19. De hoop op winst op AHV van Meervogels, waardoor de degradatiezorgen bijna voorbij zouden zijn, bleek een ijdele hoop. De dames verloren en daardoor stijgt AHV één punt boven Meer vogels. Voor rust bleven beide teams in even wicht met een minimaal voordeel voor AHV bij de rust van 11-12. Na rust nam AHV het initiatief en in de vierde minuut was hun voorsprong 11-14. Meervogels had de pech dat de AHV- goalie een goede dag had en moeilijk te passeren was. Petra Jonker gaf met een hattrick in de eindfase de stand een redelijk aanzien. Meervogels krijgt in de eindfase van de competitie nog twee moeilijke tegen standers, maar staat drie punten voor op mede-degradatiekandidaat Olym- pia. De heren senioren 1 speelden tegen Excelsior en wonnen met 21-19.tMeer- vogels pakte in de beginfase met onder meer twee doelpunten van Peter Schagen een 5-2 voorsprong, die in de volgende minuten werd uitgebreid met een hattrick van Jacco Kerssens. Hij werd daarna vastgezet waardoor Excelsior terugkwam tot de ruststand 11-7 voor Meervogels. Na rust werd er om en om gescoord en Meervogels liep daarna snel uit naar 18-12. Meervogels nam wat gas terug en zo kon Excelsior terugkomen tot 20-18. De winst werd veilig gesteld door doelpunten van Jeremy Duin en William Kerssens. Klaverjassen Vrijdag 2 april wordt de laatste klaver jasdrive gespeeld in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kan tine is om 19.30 uur open voor inschrij ving, om 20.30 uur wordt er geloot. De drive is om 23.00 uur afgelopen, waarna de eindwinnaars van dit seizoen bekend gemaakt worden. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur.Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 19Ö6 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur Werk van Margriet Bötticher. AKERSLOOT - Op zaterdag 3 april start het nieuwe expositie-seizoen van Gemaal 1879. Tot en met 25 april zal in de expositieruimte werk te zien zijn van Margriet Bötticher-Keuning uit Zaan dam. Margriet schildert inmiddels een jaar of twaalf en zij is lid van een schildersclub bij de Zaanse kunstenaar Jan Cees Ver gouw. Zij werkt hoofdzakelijk met acrylverf omdat ze zich dan niet belem merd voelt in haar kleurgebruik. Ook gemengde technieken zijn haar niet vreemd, waarbij ze ook nog wel eens in een collage-achtige vorm een basis legt voor haar schilderijen. Haar kleurge bruik wisselt van ingehouden tot uit bundig fleurig; sterke kleuren genieten haar voorkeur. Het gemaal is aan de binnenkant van een nieuw verfje voorzien en er zijn diverse werkzaamheden verricht in het kader van onderhoud en restauratie. Het ligt aan de Fielkerweg in Akersloot (schuin tegenover het motel) en is geo pend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar en donateurs gratis. Naast de expositie is altijd het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondagmiddag van de maand is maalmiddag. Het gemaal kan dan in werking worden bekeken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 13