Woningmarktdag in de gemeente Heiloo 072 - 535 68 88 tïïT 1, IfËrffiEnl lil1 up 1 U I m o I HEILOO Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Wat doet de Vrouwen Advies Commissie (VAC) nu n Verleende uitwegvergunning Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Wijkopzichters gemeente Heiloo houden spreekuur Let op! Gewijzigde openingstij den gemeentehuis en gemeentelijke onderkomens Pasen in het Beestenboetje PAGINA 4 UITKIJKPOST - 31 MAART Zaterdag 17 april 1999 organiseert de gemeente Heiloo namens Nelis Project Maatschappij de Woningmarktdag. Op deze dag presenteert Nelis Project Maatschappij de bouwplannen voor koopwoningen in de Egelshoek. De woningmarkt wordt gehouden in restaurant Klein Vamebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Het gaat om een een informatieve bijeenkomst. Let op Het is dus niet mogelijk een huis te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijfformulieren verkrijgbaar. Vanaf 19 april tot en met 30 april is inschrijving voor de koopwoningen mogelijk. Aanmelding voor een bezoek aan de woningmarktdag In verband met de te venwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich hiervoor telefonisch aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar mevrouw R. 't Hart, tel. 072 - 561 31 11. Bouwplannen De realisatie van de in het totaal 100 won in- Wilt u grofhuisafval aanmeldenbel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Die staat voor de belangen van de wooncon sument. De Adviescommissie voor de Woningbouw Heiloo, beter bekend als de VAC is dit jaar weer van de partij op de Woningmarkt. ledereen kent dat wel. De dagelijks terugkerende kleine ergernissen in of rond je huis. Je struikelt over die iets te hoge drempel of blijft telkens met je mouw achter de trapleuning hangen. Waarom is er nauwelijks plaats voor de wasmachine of dro ger en zit het raam in de keuken zo hoog dat je net niet naar buiten kunt kijken. En begrijp jij nou waarom ze die helling naar de garage niet wat minder steil hebben gemaakt? Of, hadden ze nou die berging niet net iets groter kunnen maken, zodat behalve de tuinspullen er ook fietsen in hadden gekund? Het lijken kleinigheden, maar het zijn voor beelden van zaken die te maken hebben met bruikbaarheid, doelmatigheid en veiligheid: kortom de kwaliteit van bewoning en woon- plezier in uw toekomstige huis. De VAC is gespecialiseerd in het vroegtijdig 1 signaleren van deze "gebruikers-ongemak ken" en heeft daartoe onder andere een "Kwaliteitstoets woning en woonomgeving" ontwikkeld, in nauw overleg met de gemeente Heiloo. Hierin zijn alle denkbare knelpunten overzichtelijk geïnventariseerd en meetbaar gemaakt en kunnen soms hoge aanpassings- kosten voor bewoners worden voorkomen. De VAC is in een vroeg stadium betrokken bij de ontwerpfase van nieuwe woningen. Op de Woningmarktdag maakt de VAC -die haar werk meestal doet namens de anonieme bewoners- graag van de gelegenheid gebruik potentiële bewoners van het project de Egelshoek te ontmoeten en hen te informeren over haar functie en werkwijze voor en tijdens het bouwtraject. Want de VAC werkt serieus mee aan de tot standkoming van prettige, praktische en goed leefbare huizen voor mensen. gen en drie bouwkavels vindt plaats in de Egelshoek op het voormalige sportterrein aan de Belieslaan. In opdracht van Nelis Project Maatschappij worden drie typen woningen in verschillende prijsklassen gebouwd. Nadere informatie en toelichting Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedu re en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informatie ter verkrijgen over het project bij de betreffende makelaars. Voor vragen over inschrijvingsprocedure en toewij zing kunt in deze periode terecht bij de gemeente Heiloo. hue Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Havercamplaan 13 te Heiloo; Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. De wijkopzichters van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo houden met ingang van 1 februari van dit jaar maandelijks een spreekuur voor de bewoners van "hun" wijk. De gemeente wil op deze manier het contact met de inwoners van Heiloo en de kwaliteit van de woonomgeving verbeteren, alsmede de betrokkenheid van de inwoners bevorderen. Bedoeling is het spreekuur gedurende een proefperiode van een half jaar eens per maand op een vaste avond tussen 19.00 en 20.00 uur te houden op een vaste locatie in de wijk. Na een half jaar wordt geëvalueerd. In 1997 is de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) begonnen met wijkgericht wer ken. Heiloo is verdeeld in twee wijken: oost en west, waarbij de spoorlijn de grens aan geeft. In oktober 1998 startte de afdeling BOR met de registratie van meldingen, waarbij dui delijke afspraken werden gemaakt over de afdoening van de melding. De volgende fase van wijkgericht werken betreft het spreekuur van de wijkopzichters. Het is in principe een inloopspreekuur. Via afspraak kan ook. De opzichters kunnen dan eventueel specifieke informatie meenemen en zo de vraag beter en sneller beantwoorden. Met welke vragen kunt u op het spreekuur terecht? Het spreekuur is bedoeld om vragen per soonlijk te beantwoorden die te maken heb ben met kleinschalig onderhoud van de kale openbare ruimte. Hiermee wordt bijvoorbeeld het groenonderhoud, de bomen in ons dorp, de begraafplaats bedoeld, maar ook de huis aansluitingen van de riolering, zwerfafval en onderhoud van de sportvelden. Politie voortaan ook aanwezig op het spreekuur Met ingang van april is de politie voortaan ook aanwezig bij het spreekuur. Heeft u vra gen voor de politie, dan kunt u ook hiermee terecht op het spreekuur. Wijziging van spreekuurdatum vanwege Tweede Paasdag Het spreekuur wordt eens per maand 's avonds op een vast tijdstip en op een voor de wijk centrale locatie gehouden. Het spreekuur van april wordt voor wijk oost vanwege Tweede Paasdag gehouden op maandag 12 april 1999 en voor wijk west wel gewoon op dinsdag 6 april 1999. Uiteraard kunt u met vragen ook bui ten het spreekuur terecht bij de gemeente! Bel hiervoor nummer 072 - 535 68 68. Voor wijk west wordt het spreekuur normaliter op iedere eer ste dinsdag van de maand gehouden in 't Trefpunt tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer H. Bake, tel. 072 - 535 68 04. Voor wijk oost wordt het spreekuur normaliter op de eerste maandag van de maand gehouden in de boven hal van het gemeentehuis tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzich ter, de heer G. Pirovano, tel. 072 - 535 68 02. Wijziging datum leging rolemmers Goede Vrijdag De grijze rolemmers die normaliter op vrij dag 2 april a.s. (Goede Vrijdag) zouden worden geleegd, worden nu op donder dag 1 april a.s. geleegd. De zogenaamde 1.100 liter containers worden wel geleegd op vrijdag 2 april 1999. Tweede Paasdag De groene GFT-rolemmers die normaliter op maandag 5 april a.s. (Tweede Paasdag) zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 6 april a.s. geleegd. Grofhuisafval Zowel op donderdag 1 april, vrijdag 2 april en op maandag 5 april wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 1 april en op dinsdag 6 april namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en de gemeente lijke onderkomens op vrijdag 2 april en maandag 5 april a.s. gesloten. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 3 april a.s. wel geopend. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 12 april 1999 van 18.00 tot 20.00 uur. Op vrijdag 2 april a.s. is het Beestenboetje weer geo pend. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tus sen 13.00 en 15.00 uur zijn alle kinderen harte welkom om met allerlei dieren te komen knuffelen, de jonge kuikentjes te zien, en om alles te weten te komen over hoe je de dieren moet verzorgen, eten moet geven en hoe de dieren leven. Alles wat de kinderen willen weten kunnen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Ook kunnen de kinderen met eieren knutselen. Het Beestenboetje is vanaf 2 april ook weer iedere woensdagmiddag open van 13.00 tot 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. Vrijwilligers gevraagd Het Beestenboetje heeft vrijwilligers hard nodig. Wilt u meer informatie hierover, of wilt u zich aanmelden als vrijwilliger? Neem dan telefonisch contact op met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde bouwver gunning verleend: Zeeweg 31 - bouwen van een carport met open berging. Ter inzage Deze bouwvergunning/melding ligt met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 4 tot en met 10 april 1999; Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië voor de periode van 6 tot en met 10 april 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Melding bouwvoornemen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening positief te reageren op de melding bouwvoornemen van de heer R. Rozemeijer te Heiloo voor het legaliseren van een vrij staande berging op het perceel Spoorlaan 10. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 1 april 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schrifte lijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Goodeslaan 61 - vergroten woning; Arklaan 9 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 1 april 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Trompenburg 9 - vergroten woning; Het Malevoort ongenummerd (t.o. sportpark Vennewater)- plaatsen half pipe; De Omloop 18 - geheel vernieuwen woning; De Hoefsmid 29 - vergroten bedrijfspand; Heerenweg 38 - veranderen winkel; Westerweg ongenummerd (naast 246) - plaatsen garage; Westerweg 401 - vergroten woning; Bosanemoon 5 - plaatsen garage/berging; Baetenburg 14 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 393 - vergroten van de woning; Heerenweg 253 - plaatsen garage; Boekenstein 82 - vergroten woning. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. r Informatierubriek i I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4