i.m Pinksteren VRIJDAG 21 MEI i Campings druk bezet in meivakantie l' 'k Heb m'n wagen vol geladen Broekman [gj [/BcIkma nvm concours 1 ERA HJ Gitaarduo in Lucky Letters kopij advertenties inleveren uiterlijk lóJum Taxatie nodig? Wi Vos Makelaardij NIEUWE COLLECTIES NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Stop een tijger in de tank NU NOG SCHERPER GEPRIJSD!! 2e pinksterdag 1 VAN DER BORDEN 072-5351000 LOKEEND RECLAME Sea Side Egmond aan Zee beid* pinksterdagen open. ECLAME Redactieacquisitie en administratie JDrukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 20 19 MEI 1999 Kids for Animals onder zoeken de waterkant Open dag Muziek- en Dansschool Slotconcert Zingen houdt jong Geraniums te winnen in 't Loo Twaalfhoven en Van Tongeren exposeren Gastouders gezocht voor Poolse kinderen Danceparty in Buk Buk Beeldentuin Ditta Engel open 1 AKERSLOOT I Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar ponyclub zeeweg VERKOCHT NVM Volgende week staat het complete overzicht van de voorstellingen in Theater De beun in de G-STAR - REPLAY - PIESEL 0X60W - PALL MALL autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Het is voorjaar en in de natuur is momenteel van alles te bele ven. De vogels fluiten en vliegen af en aan met met voedsel voor hun pasge boren jongen, lammetjes springen in de weilanden en de weidevogels zijn flink in de weer. Ook in en bij de sloten naast de weilanden is het een drukte van belang. Jonge dierenvrienden die willen weten wat er zich daar allemaal afspeelt, kunnen op woensdag 26 mei op pad met de Kids for Animals. Samen met twee natuurgidsen van het IVN worden bijzondere planten, insec ten en amfibieën die in en bij de sloot leven onder de loep genomen. Wie mee gaat wordt gevraagd om een wit plastic bakje en een glazen potje mee te nemen om alles goed te kunnen bekij ken. Vertrek is om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. (Wie dan niet kan, kan ook meedoen met de excursie in Castricum op 2 juni om 14.00 uur bij kruispunt Anna Reijnvaansingel/Buitendijkpad). Kinderen vanaf 6 jaar kunnen zich opgeven tot 22 mei bij Hinke en Elise Geutskens, tel. 072-5336180. Leden mogen gratis mee, vriendjes en vriend innetjes die geen lid zijn betalen f 2,50. Nieuwe leden zijn overigens van harte welkom bij Kids for Animals, de jeugd club van de Dierenbescherming voor kinderen vanaf 6 jaar die kinderen respect en verantwoordelijkheidsge voel voor dieren wil bijbrengen. Wie lid wordt, kan meedoen aan de verschil lende binnen- en buitenactiviteiten en kan ook voor informatie en materiaal voor bijvoorbeeld spreekbeurten terecht bij de organisatie. Verder krij gen leden zes keer per jaar het clubblad met allerlei informajie over dieren in de bus. Voor meer informatie hierover kun je ook terecht bij de jeugdbege- leidsters Hinke en Elise Geutskens. HEILOO - Zaterdag 22 mei houdt de Muziek- en Dansschool Heiloo aan het Veld 1 de jaarlijkse open dag. Tussen 10.00 en 13.00 uur is de school open voor iedereen die er eens een kijkje wil nemen en informatie wil over de ver schillende cursussen. Tevens zijn er optredens van leerlingen en diverse Heilooër muziekverenigingen. Het komend schoolseizoen is er weer een breed aanbod aan cursussen. In de prospectus, die voor bezoekers klaar ligt, staan alle gegevens. Nieuwe inschrijvers krijgen een tas cadeau. Barbecuen hoort er natuurlijk ook bij op de camping. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Een lekker zonnetje en een behaaglijke temperatuur. Het zijn de ingrediënten die het goed doen in een kampeervakantie. Massaal werd dan ook de caravan van stal gehaald voor e G korte vakantie tijdens de vrije dagen rond Koninginnedag en Hemelvaart. Ook Heiloo werd flink bezocht en vele bezoekers uit heel Nederland kampeerden er lustig op los op de Heilooër campings. Robert Barnhoorn van Camping Heiloö is dik tevreden. Van de vijfenze ventig losse plaatsen op de camping was vorige week dik negentig procent bezet en ook brachten heel wat vaste bezoekers het Hemelvaart-weekend door in en rond hun 'tweede huis' in Heiloo. „Veel caravans, weinig tenten vooralsnog, want de nachten zijn nog fris,' weet Barnhoorn. Hij constateert dat de bezoekers over het algemeen uit Nederland afkomstig waren. „Vooral gezinnen met jonge kinderen, uit alle delen van het land. Enkele jaren geleden kwamen er ook veel Duitse jongeren naar de camping in deze periode, maar dat is veranderd.' Ad Zoon, beheerder van de naastgele gen Camping Klein Varnebroek, is het met collega Barnhoorn eens dat de laatste jaren duidelijk merkbaar is dat korte vakanties in eigen land steeds populairder worden. „En er zit steeds meer spreiding in de schoolvakanties, dat is eigenlijk des te beter.' Al vanaf Koninginnedag rijden vooral caravans af en aan bij Klein Varnebroek en tijdens Hemelvaart zag Zoon de losse sta-plaatsen voor vijfen negentig procent bezet. Ook hier voor al gezinnen met jonge kinderen, die enthousiast meededen met de diverse activiteiten die er voor hen georgani seerd waren. Volgens Zoon waren zijn campinggas- ten afgelopen week vooral afkomstig uit de provincies Friesland, Drente, Gelderland en Overrijssel. Bezoekers van beneden de grote rivieren zag hij nauwelijks. „Die gaan meestal naar Zeeland.' De campingbeheerder verwacht dat ook deze week de campings nog flink bevolkt zullen blijven. „Er zijn heel wat mensen bij de caravan laten staan en ook de pinksterdagen nog lekker mee pikken.' HEILOO - Op zaterdag 29 mei houdt gemengd koor Zingen houdt jong een concert ter afsluiting van het seizoen. Het koor staat onder leiding van Marie Anne Paques, die een programma voor deze avond heeft samengesteld. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De toegang is gratis en tevens zal er een kleine verloting plaatsvinden. Voor inlichtingen kunt u bellen naar tel. 072-5335936. HEILOO - Op zaterdag 22 mei wordt in 't Loo een geranium-dag gehouden. Winkelhof 't Loo geeft dan driehon derd geraniums weg. Van 11.00 tot 16.00 uur staat een geluksrad opgesteld op het midden plein van 't Loo. Meesterdraaier Pierre Albers begeleidt gelukszoekers die zich melden bij het rad met een kassabon ter waarde van tien gulden of meer met daarop de datum 22 mei. Daarmee maakt u kans om een geranium te win nen. te m HEILOO - Het weer zat mee, afgelopen zaterdag. En dus was het aantal mensen dat de inmiddels traditionele Geraniummarkt in het Stationscentrum bezocht weer enorm groot, 's Morgens vroeg al waagde menig koopjesjager zich in het gedrang, om met kruiwagens, winkelwagens en wandelwagens vol geraniums en ander groen huiswaarts te keren. De speciale plantentaxi maakte overuren. Volgens Jan Ranzijn, organisator van de Geraniummarkt, was het vanwege de verhuisplannen van zijn zaak waarschijnljk de laatste keer dat de markt op deze locatie plaatsvond. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Opnieuw is er et dubbele expositie ingericht in het rayonkantoor van de Regionale Thuiszorg aan de Nijverheidsweg 33 met werk van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren. Te zien zijn twintig expressieve doeken en een kleine keuze uit honderden schilderwerken die Wim Twaalfhoven gemaakt heeft. Schilderen zit Twaalf hoven in het bloed: op de lagere school was hij een meester in het tekenen van dieren en raakte geïnspireerd door de natuur. Op zijn dertigste begon hij aan een opleiding voor verpleegkundige, waarna een periode van reizen aan brak. Pas daarna ontwikkelde hij de creativiteit uit zijn kindertijd verder. Twaalfhoven heeft de laatste jaren een enorme ontwikkeling op het kunstzin nige vlak doorgemaakt. Naast expres sieve doeken maakt hij verrassende objecten van koper en schrijft gedich ten. Hij heeft een eigen galerie aan de Laan van Brussel 14 te Alkmaar. Tilly van Tongeren exposeert tot eind augustus met kleurig, intuïtief werk. Reeds vanaf haar jeugd tekent en schil dert ze. Na een opleiding in de reclame is ze gaan schilderen met olieverf. Het spelen met vormen en kleuren ervaart ze als een handeling om uitdrukking te geven aan haar gevoelens. De expositie is te zien van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur. HEILOO - De stichting Een Hart voor Polen is nog dringend op zoek naar enkele gastouders voor kinderen uit het Poolse Swietochlowice die van 27 juli tot 14 augustus naar Heiloo komen. Onlangs brachten leden van de stich ting een bezoek aan de Poolse zusters tad van Heiloo, gericht op een ontmoe ting met kinderen die het afgelopen jaar in Heiloo waren en een met de sociale dienst die de kinderen selec teert. „We zijn daardoor overtuigd dat we onze doelstelling, namelijk het opvangen van kinderen die het hard nodig hebben om in Heiloo tijdens een vakantie op adem te komen, voort moeten zetten,' aldus voorzitter Jan Rood. „Door de kinderen zelf werd dat idee bevestigd.' Voor het twaalfde jaar wil de stichting deze zomer kinderen tussen de 9 en 11 jaar oud uit de ongezonde industries treek rond Swietochlowice onderbren gen bij gastgezinnen in en rond Heiloo voor een gezond, ontspannen en leer zaam verblijf. Per gastgezin worden, ook in verband met de taal en de >vreemde omgeving, twee kinderen ondergebracht. Gastouders met of zonder kinderen, jong of oud, kunnen rekenen op onder steuning van de organisatie, niet alleen tijdens het verblijf van de kinderen maar ook vooraf via een kennisma kingsavond en enkele Poolse lessen ter voorbereiding. De stichting organiseert samen met de gastouders allerlei activi teiten. Voor meer informatie of opgave kunt u bellen met T. van Langen, tel. 072-5157889 of J. Rood, tel. 072- 5335297. HEILOO - Donderdag 20 mei is het Buk-café weer om 20.00 uur geopend voor een gezellige baravond met onder meer de mogelijkheid om te darten. Op vrijdagavond 21 mei is er in Buk Buk de eerste editie van The Land of Plenty, een danceparty met bekende namen uit het dancecircuit, zoals Pavo (bekend van de cd's Trance Pavo Express), Astrid (New Dance Radio), Ronald Molendijk (New Frontier, Nighttown) en Tiësto (Forbidden Paradise, Dance Terminal). Deze party zal bij uitzondering tot 6.00 uur door- knallen. De tickets voor deze nacht kosten f 25,- in de voorverkoop, aan de deur kosten ze f 30,-. Voorverkoopadressen zijn Centerdisc en Buk Buk in Heiloo. De zaal gaat open om 22.00 uur. HEILOO - Sinds kort zijn de beelden tuin en het atelier van Ditta Engel aan de Westerweg 182 weer geopend voor publiek. Voor het derde achtereenvol gende jaar stelt de beeldend kunstena res tot oktober iedereen weer in de gelegenheid om op zondag tussen 13.00 en 17.00 uur de idyllische beeldentuin vrijblijvend te bezoeken. De ruime bostuin vormt het sfeervolle decor voor de beelden van brons en gietmarmer van de hand van de kunste nares, die verspreid over de tuin staan opgesteld. Sommige bijna verborgen in een lommerrijk hoekje, andere in de openheid van het grasveld. In de geheel eigen stijl van Ditta Engel stralen ze zowel krachtige eenvoud als verstilde emotie uit, maar bovenal liefde voor mensen. In deze inspirerende omgeving creëert de kunstenares ook haar beel den in haar atelier, waar ze graag per soonlijk een toelichting geeft op haar werk. Wie de beeldentuin en het atelier gui ten de wekelijkse openingstijden op zondag wil bezoeken, kan een afspraak maken op tel. 072-5336266. Beeld van Ditta Engel. ELAIrSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 van 09.00 tot 15.00 uur de toegang is gratis A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED A-rticles Rosner Taifun Bandolera Josephine Co Olsen Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Cm |V IV - Badkamerinstallatie - r1/-\L»n IVIMIMU - Centrale verwarming J - T - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 MAKELAAR V mokaloa' y i Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Oude tijden herleven voor Heilooër Frem Gonet en Hubert Ilario uit Limmen, die samen het gitaarduo Troepiaal vormen. Maandag 24 mei zijn ze te zien in de uitzending van Lucky Letters op RTL 4. In de jaren zeventig was het gitaarduo onder andere te zien in het televisiep rogramma 'Met liedjes het land in'. Sinds die tijd hebben zij menig podium beklommen. Optredens met grote artiesten als Sandra en Andres, André van Duin, Willy Alberti, Bolland en Bolland en nog vele andere bekende artiesten vormden voor hen een stimu lans om de ingezette koers, te blijven volgen. Als troubadours werden zij gevraagd voor een optreden in het programma Lucky Letters van John de Mol. „De bedoeling was om één nummer ten gehore te brengen, maar het resulteer de in een live show voor het wachtende publiek in de studio,' vertelt het duo enthousiast. „Het was leuk om weer eens een opname te maken na zoveel jaren. De tijden zijn veranderd. Vroeger moest je twee dagen in de stu dio rondlopen voor een opname van enkele minuten. Tegenwoordig is één ochtend voldoende.' Hubert en Frem houden het lied dat uitgezonden gaat worden nog geheim. De uitzending van Lucky Letters begint om 19.00 uur. Frem Gonet (I) en Hubert Ilario.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1