Discussie over fusie beloofde veel maar werd een herhaling van zetten Startsein van CAL-fusie roept direct vragen op De Egmonden 5SSt Activiteiten Egmond-week TE KOOP Activiteiten Limmen X X n gezonden.j brieven Activiteiten Egmond Adressen Limmen VERSTEEG Inruiler van de week PAGINA 14 UITKIJKPOST-9 JUNI n.ouwi ai', Limmer kandidaat bij Europese Verkiezingen Wervingsconcert Excelsior Lieveheersbeestjes in De Hoep Tienjarig Akermare toont boeiende expositie PfLITIE Jeugd-schaakexamens P#L I T I E Openstelling vuurtoren en boothuis KNRM Politieberichten Egmond 2Ê, LIMMEN B. NIEUWENHUY SENSTRA AT 52 0 C C A S I 0 N S Limmen Rijksweg 87 072 - 505 21 44 Seat Cordoba 1.6 GLX 17.950,- CASTRICUM - Eventuele alternatie ve vormen van gemeentelijke samen werking, maar vooral de vraag wat een fusie van Castricum, Akersloot en Lim- men (CAL) gaat betekenen voor de burgers. Daarover zouden gemeente raadsleden uit Limmen, Akersloot, Castricum, Heiloo en Uitgeest, na een inleiding door drie gastsprekers, vorige week donderdag met elkaar in debat gaan op uitnodiging van GroenLinks Castricum. De verwachtingen van GroenLinks bleken te ambitieus: de discussie kwam nauwelijks verder dan het oprakelen van de voorgeschiedenis die uiteindelijk tot het fusievoornemen van de CAL-gemeenten heeft geleid, van de rol die diverse gemeenten daar in gespeeld hebben en een herhaling van de politieke welles-nietes discussie over samenwerking of samenvoeging, zoals die in de verschillende gemeenten al eerder gevoerd werd. Ook het idee om de ourgers meer te betrekken bij de discussie kwam niet ten uitvoering: onder de ongeveer vijf tig aanwezigen in hotel Borst in Bakkum waren vooral toehoorders die zelf op de een of andere manier actief zijn in de lokale politiek in de diverse gemeenten. Slechts een handjevol bur gers toog naar de bijeenkomst, van wie de meesten afkomstig waren uit Cas tricum, zo leek het. Voors en tegens Ze hoorden hoe burgemeester Cees Waal van Castricum in zijn inleiding pleitte voor de fusie van de CAL-ge- LIMMEN - Bij de verkiezingen van het Europees parlement, die morgen (don derdag lüjuni) worden gehouden, staat ook een Limmer kandidaat op de kies lijst. Voor D66 is Robert Vegter ver kiesbaar. Het verkiezingsprogramma van D66 is verkrijgbaar bij het secreta riaat, tel. 072-5334591. LIMMEN - Op zondag 13 juni geeft Muziekvereniging Excelsior een con cert op Het Achtkant in Limmen. Elk jaar probeert de vereniging weer nieu we donateurs te werven door middel van een concert in één van de wijken in Limmen. De steun van donateurs is onontbeer lijk voor de vereniging. Met hun bijdra ge kan er bijvoorbeeld muziek worden aangeschaft. Daarom krijgen alle be woners (behalve diegenen die al dona teur zijn) van Het Achtkant, De Vang, de Loper, de Hogeweg, Westerweg en de Burgemeester Nieuwehuijsenstraat (het gedeelte tussen Westerweg en Ho geweg) dez$ week een formulier in de bus met daarin het verzoek of zij dona teur willen worden. Zondag worden de formulieren door leden van de vereni ging opgehaald. Tijdens het concert lopen de muzikan ten marcherend en musicerend door deze straten. Daarna kunnen omwo nenden onder het genot van een kopje koffie luisteren en kijken naar de drumband en de harmonie onder lei ding van Harold Versteege op Het Achtkant. Aanvang is 11.00 uur. meenten, waarbij de nieuwe gemeente volgens hem geen voortzetting moet zijn van de oude gemeente Castricum. Een nieuwe naam voor de nieuwe gemeente en daarnaast behoud van de oude namen voor de drie oude kernen, zo luidde zijn standpunt. Gastspreker Cobi Schoondergang-Ho- rix, lid van de Eerste Kamer voor GroenLinks en voormalig lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, gaf blijk van terughoudendheid voor het aangaan van gemeentelijke fusies op vrijwillige basis. Alleen wanneer daarmee problemen worden opgelost en als zeker is dat het contact van de gemeente met de inwoners en het niveau van de dienstverlening niet ach teruit gaan, is samenvoeging een optie, aldus Schoondergang. De derde gastspreker, hoogleraar be stuurskunde aan de Vrije Universiteit van Amsterdam Fred Fleurke, stelde vast dat er geen enkel wetenschappelijk onderzoek bestaat dat aantoont dat een fusie een voordeel is. Wel verdient vol gens hem een fusie voorkeur boven samenwerking als het gaat om niet neu trale beleidsonderwerpen. Eén ge meenteraad geeft meer vertrouwen, zowel ten opzichte van de burgers als van de provincie, aldus Fleurke. Onduidelijkheid De hoogleraar benadrukte dat het belangrijk is dat gemeenten vooraf gaand aan een fusiebesluit weten wat ze willen en het ook met elkaar eens zijn over hoe de nieuwe gemeente eruit moet komen te zien. Iets dat bij de CAL-gemeenten bepaald nog niet overtuigend naar voren kwam tijdens deze discussie, zo constateerde ook Fleurke. Zo bracht Limmer vertegenwoordiger Gerard Min (LG) nog maar weer eens in herinnering dat het toch aan het ini tiatief van Limmen te danken is dat de CAL vorm heeft gekregen, terwijl zijn dorpsgenoot Arie van Noord (CDA) die samenstelling omschreef als 'puur toeval'. Wat hem betreft moet er ook nog energie gestopt worden in een samenvoeging met Heiloo. Ook in Castricum bleken de raadsle den nog lang niet op één lijn te zitten: raadslid Peperkamp (GroenLinks) gaf aan nog lang niet overtuigd te zijn van het nut van samenwerking of samen voeging, terwijl haar collega Bouwman (Castricum Actief) die discussie een gepasseerd station vond. Voormalig raadslid Van Gelder uit Heiloo liet doorschemeren dat Heiloo door de ontwikkelingen min of meer gedwongen werd om zelfstandig te blij ven. De constatering van professor Fleurke dat deze gemeente in de hele discussie in feite een muurbloempje is geworden, bevestigde ze met een vol mondig ja. Al met al bracht de discussie de aanwe zige burgers nogal op het verkeerde been. „Het is hier vaagheid troef," al dus iemand uit het publiek. „Ik had verwacht dat ik meer duidelijkheid zou krijgen." „Het gaat de burgers erom waar hun bibliotheek komt en waar ze hun pas poort moeten halen," aldus Schoon dergang. „Een behoorlijk abstracte dis cussie zoals deze interesseert de bur gers niet," meende ook professor Fleurke. Burgemeester Waal trok zijn eigen conclusie. „Dingen die voor mij al heel vanzelfsprekend zijn, blijken dat voor anderen nog lang niet te zijn." LIMMEN - Kick off van de CAL. Onder die titel wordt op woensdag 16 juni officieel het fusieproces van de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen gestart. De raadsleden van de drie gemeenten hebben een uitnodi ging gekregen voor een busrit door het gebied van de toekomstige nieuwe ge meente. Daarna wordt op het Cas- tricumse strand de strategische visie, waarin staat hoe de nieuwe gemeente eruit moet gaan zien, aangeboden aan gedeputeerde H. Meijdam van de pro vincie Noord-Holland. De tocht die de gemeenteraadsleden gaan maken, begint 's morgens in Castricum bij het gemeentehuis en gaat vervolgens via het gemeentehuis van Limmen naar het raadhuis van Aker sloot. De lunch wordt gebruikt in De Woude. Het is de bedoeling dat daarna in Akersloot, samen met gedeputeerde Meijdam, een champagne-toost wordt uitgebracht op de toekomstige CAL- gemeente. Tot slot wordt in Castricum de strategische visie gepresenteerd, die enkele dagen daarvoor nog wordt voorgelegd aan de Castricummer raadscommissie voor bestuurszaken. De leden van de Limmer CDA-fractie zullen in elk geval ontbreken op dit CAL-feestje. In een brief aan P. Schouten van de stuurgroep CAL heb ben zij laten weten dat ze het niet gepast vinden om al in de voorberei dende fase van de fusie gezamenlijk een glas champagne te heffen. De frac tie vindt dat er een signaal van uitgaat naar de bevolking alsof de samenvoe ging al een besloten feit is, terwijl dat niet het geval is, aldus de brief van het CDA. De fractie brengt in haar brief in herin nering dat het Limmer college van B en W heeft toegezegd dat de bevolking nog geraadpleegd zal worden. 'Door nu al een feestje te organiseren versterken we het gevoel dat de burger toch al van de overheid heeft, namelijk 'ze doen maar en onze mening is niet belang- rijkV Valse start Men wil de officiële procedure tot samenvoeging van Castricum, Aker sloot en Limmen (CAL) feestelijk star ten. Als je dat leest, dan valt je mond toch wel even van verbazing open. Eerst luizen ze de mensen er onder val se voorwendsels in en dan gaan ze een ramp een feestelijk tintje geven. Hoe ging het ook weer tijdens de hoor zitting? Ons werd verteeld dat men van hogerhand had beslist, dat samenvoe ging verplicht was. Wel mochten we kie zen met welke gemeente we dan wilden fuseren. Toen alles wat de CAL betreft rond was, werden er ook in Uitgeest fusiebe sprekingen gehouden. In de krant lazen we toen dat fusie helemaal niet ver plicht was en dat gemeentes als ze dat wilden zelfstandig konden blijven. De hoorzittingen in Limmen hadden dus duidelijk een valse start gemaakt. Wat een feest hè? Moet je nagaan, komt er dadelijk een gemeente met in Castricum zo'n 24.000 inwoners en in Limmen en Akersloot samen misschien nog niet eens de helft. Zeg dat er 25 raadsleden worden gekozen, dan ko men er daarvan waarschijnlijk zestien of zeventien uit Castricum. Wat de gevolgen daarvan zijn, moet men eens aan de mensen in Assendelft of Velsen- Noord gaan vragen. Na een valse start moet er altijd op nieuw worden gestart (of de valse star ter wordt gediskwalificeerd). Waak zaam Limmen, laten we er op aandrin gen (desnoods door de rechter) dat de procedure van hoorzitting opnieuw wordt gestart. En dan met vrijwilligheid als uitgangspunt! A. Koet Limmen CASTRICUM - In het PWN-bezoe- kerscentrum De Hoep te Castricum is tot eind augustus de tentoonstelling 'Het Lieveheersbeestje, een aaibaar insect' te zien, een tentoonstelling voor volwassenen en kinderen. I let lieveheersbeestje is een opvallend diertje, dat dicht bij huis te vinden is. Ze worden vaak gezien als voorboden van voorspoed en geluk. Veel aspecten uit het leven van het lieveheersbeestje worden belicht. Het kevertje heeft bij voorbeeld een aantal namen, die zijn te vinden in de tentoonstelling. De familie van de lieveheersbeestjes bestaat uit verschillende soorten. In Nederland komen ongeveer zestig soorten voor. Een aantal is te zien. Hoe de kevertjes aan hun voedsel ko men en wat ze eten komt ook aan de orde. Bezoekerscentrum De Hoep is te vin den aan de Johannisweg 2 en is geo pend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De Hoep is gra tis toegankelijk. Inlichtingen en infor matie zijn verkrijgbaar op tel. 0251- 662235. Galerie Amber Tot 27 juni expositie van schilderijen van Jacintha Reijnders, beelden van Tewis Elzinga en Alie Kalverda en ke ramiek van Frouwien Soenveld, te zien aan de Dusseldorperweg 18 van don derdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur, op zondag 13 juni van 12.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Limmen Tot 30 juni beelden van Joke Beentjes en schilderijen van Trudy Keyzer en Henny Mazurel, te zien op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (behalve vrijdagmiddag). Gemaal 1879 Tot en met 27 juni expositie van kunst werken van Hans ten Broeke en Jos Peperkamp, te zien aan de Fielkerweg Prima veraeen bronzen beeld van André Vranken. AKERSLOOT - Beeldentuin en Gale rie Akermare bestaat tien jaar. Toch is er voor een feestje geen tijd, omdat de voorbereidingen in volle gang zijn voor een mooie en stijlvolle presentatie van alle kunstwerken binnen en buiten. In de galerie staat werk opgesteld van Heidi Wallheimer (bronzen en schilde rijen), Brenda McCann (schilderijen en etsen), Miriam Swaalf (kettingen en buideltjes) en Fem Zwaag (kleine beeldjes in steen, brons en terracotta). Menno Veenendaal en Ruud Zweyp- fenning laten buiten zeer gevarieerd werk zien. De andere exposanten, Martha Waijop, Gert Germans, Arien Krijgsman, André Vranken en Marijke Oosterman, tonen beelden in steen en brons voor binnen en buiten. Daar naast is er altijd werk van een vaste groep kunstenaars. De openingstijden zijn op vrijdag en za terdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak. Het adres is Uiterdijk 2 in Akersloot, tel. 0251-312598. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Vorige week woensdag zijn bij schaakvereniging Vredeburg de schaakexamens afgenomen bij de kin deren die het afgelopen seizoen de opleidingen hebben gevolgd voor het diploma Stap 1, 2 of 3. Onder streng toezicht van twee vertegenwoordigers van de Noord-Hollands Schaakbond deden de kinderen hun uiterste best. Met name het Stap 3 examen bevatte een paar pittige problemen waar som migen grote moeite mee hadden. De geslaagden. Stap 1 diploma: Dave Admiraal, Max Admiraal, Kris Appel man, Paul Bakker, Rento Bijl, Anoek Castelein, Jesper Erkamp, Vince Kaan dorp, Menno Koot, Hein Korthouwer, Joost van Leeuwen, Koen van Leeu wen, Jesse Melkert, Bart Mooij, Klaas Mooij, Monica Nanne, Maartje Tessel, Rutger Versteeg, Jorien Voogt. Stap 2 diploma: Tim Castelein, Mike Krom, Martijn van Rees, Jarno Stuifbergen, Kevin Stuifbergen,Thijs Witkamp. Stap 3 diploma: Duncan Keijzer, Kevin Keijzer, Maarten Kos, Nick van Leen, Wouter van Leen, Robert Termes, Mau rice Tijm. Een aantal kinderen krijgt een tweede kans op 16 juni. LIMMEN - Op 31 mei zijn uit de voor tuin van een woning aan de Westerweg twee beelden gestolen. De stenen beel den stelden een leeuw voor. Op 1 juni werd de 96-jarige bewoner van een woning aan de Westerweg omstreeks 16.15 uur opgeschrikt door geluiden uit de richting van zijn schuur tje. Toen hij de achterdeur opendeed zag hij een onbekende man en vrouw voor zijn woning staan. Zij zagen kans om met een smoesje de woning te betreden. Nadat de bewoner de twee uiteindelijk naar buiten had gewerkt, miste hij zijn portemonnee. Hoewel nog in de omgeving naar het paar werd gezocht, werden zij mi et meer aange troffen. Op 2 juni zijn in de nachtkluis van een bank aan de Kerkweg twee valse bank biljetten aangetroffen. Naar de her komst van de biljetten wordt een on derzoek ingesteld. Verloren: een roodzwarte schooltas met inhoud. Gevonden: een grote bos sleutels aan een hanger met een beer tje. 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT in Akersloot op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en na telefonische afspraak op 0251-311705. Ook het gemaal zelf is te bezichtigen, eerste zondag van de maand is maalmiddag. Atelier Hans ten Broeke Atelier aan de Boschweg 16 in Aker sloot open voor publiek tot en met 27 juni op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. EGMOND - Op de vrijdagavonden van 11 juni tot en met 27 augustus van 19.00 tot 21.30 uur zijn de vuurtoren en het boothuis van de KNRM weer open voor het publiek. De vuurtoren biedt u een prachtig uit zicht over Egmond, de duinen en zee. De meer dan 160 jaar oude toren J.C.J. van Speyk functioneert nog steeds als een baken voor de scheepvaart en is onderdeel van de Nederlandse kust wacht. Station Egmond van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij bestaat al 175 jaar en heeft in al die jaren een grote rol gespeeld in de hulp verlening aan mensen op zee. In het boothuis worden door middel van een foto-expositie, videopresentatie en uit leg van deskundige bemanningsleden op de hoogte gebracht van het werk van de Redding Maatschappij. De toegang tot het boothuis is gratis, voor het beklimmen van de vuurtoren wordt een toegangsprijs van f 3,- per persoon gevraagd. EGMOND - Vorige week dinsdag werd een inbraak geconstateerd in een woning aan de Herenweg. Een raam was geforceerd. Niet bekend is wat er is gestolen. Vorige week vrijdag werd een inbraak ontdekt in een caravan aan de Zand weg. De inbraak is gepleegd tussen 29 mei en 4 juni. Een raampje was gefor ceerd. Gestolen zijn een televisie, ste reoapparatuur, een verrekijker, tien cd's en een jas. Hoeve Overslot In juni expositie van foto's van Arjen Zwart en andere Egmondse kunste naars, te zien op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Galerie De Kapberg Tot 27 juni expositie van beelden van Anton Damen en schilderijen en gou aches van Frans Hak en Ben Lammers, te zien aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak op 072-5062645 (tijdens openingsuren). Museum Prins Hendrik Stichting Tot 31 juli kunstwerken te zien van acht leden van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders in het museum aan de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee, open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). EGMOND - Van 12 tot en met 20\juni staan Egmond-Binnen, Egmond 'aan den Hoef en Egmond aan Zee bol Van de activiteiten tijdens de speciale Eg- mond-week. De cultuurhistorie van de drie dorpen staat daarin centraal. Het spits wordt afgebeten in Egmond aan den Hoef, waar op zaterdag 12 juni van 16.00 tot 21.00 uur een kunstmarkt wordt gehouden aan de Slotweg, met vele soorten kunstwerken van diverse kunstenaars. Ook kunt u een portret laten maken bij een aantal portretschil ders en -tekenaars. Exposities zijn te zien in de Slotkapel, Galerie De Kap berg en Hoeve Overslot. Een muziek gezelschap zorgt voor een vrolijke mu- zikale noot. Dat terwijl de camera's zoemen, want tijdens de markt maakt de NCRV namelijk opnames voor het tv-programma Heilige Huisjes. Op zondag 13 juni is het nog steeds volop feest in Egmond aan den Hoef, waar van 10.00 tot 19.00 uur het Hoeverdorpsfeest plaatsvindt. Om 10.00 uur begint de grote vrijmarkt aan de Slotweg, Schoolstraat, Julianaweg en Hanswij k. Om 12.00 uur wordt het feest officieel geopend door burgemeester E. Brom- met, op het podium voor dorpshuis Hanswijk. Muziekvereniging Lamoraal van Egmont brengt aansluitend een koffieconcert, waar in de pauze en na afloop het rad van avontuur draait. In de loop van de middag volgt meer muziek: van de West-Afrikaanse per cussiegroep Mandjani en de band Bet ter Times. In dorpshuis Hanswijk is een tentoonstelling te zien, terwijl liefheb bers er een potje kunnen biljarten of sjoelen op een negen meter lange bak. Voor kinderen is er een vrijmarkt op het grote grasveld van Hanswijk, met een draaimolen en autoscootertjes voor de allerkleinsten. Wie wil kan zich laten schminken. Kinderen van 8 tot 14 jaar strijden bij de Slotgracht om de winst in zes verschillende ridderspelen. In 't Rode Hert aan de Slotweg 1 wordt van 9.30 tot 16.30 uur een cd- en plan- tenbeurs gehouden. Alles op muziekge bied is er te koop, zoals lp's, cd's, sing les, video's en muziekboeken, vanaf de jaren zestig tot heden. Verder zijn er overdag in de zaal unplugged optre dens van onder anderen Dirk van de Berg, Bonne Zigtema en Melissa. Ook worden tijdens de beurs videobeelden vertoond van muziekfilms uit de jaren zestig en zeventig en er is een foto expositie over zestien jaar Fuse mu ziekfestival in Egmond. Na afloop van de beurs volgen om 17.30 uur in het ca fé optredens van Bonne Zigtema en de Piet Visser Band. De entree is gratis. Klezmermuzièk Op dinsdag 15 juni treedt de Klezmer- band Ot Azoj op in de Slotkapel. Kle- zmer is een verzamelnaam voor de muziek van jiddische musici die rond de eeuwwisseling naar Amerika trok ken. Al in de achttiende eeuw trokken joodse muzikanten, klezmorium ge naamd, door Oost-Europa en speelden op allerlei feesten, bruiloften en religi euze plechtigheden. In elke streek pik ten deze muzikanten weer nieuwe stij len en invloeden op. Klezmer kent dus vele verschijningsvormen: er zijn Russische, Oost-Europese, Arabische en later Amerikaanse vaudeville-in vloeden. Ot Azoj wil de klezmermuziek opnieuw tot leven te brengen. Als inspi ratiebron gebruiken ze hedendaagse en oude opnames uit het begin van deze eeuw. Het optreden begint om 20.00 uur, reserveren kan op tel. 072-5062033 of 5062387. Op woensdag 16 juni verplaatst de feestvreugde zich naar Egmond aan Zee, waar dan 's avonds traditioneel de braderie wordt gehouden. Deze week wordt die opgeluisterd door optredens van de groep Mandjani om 19.00 en om 20.(X) uur op het plein voor de Wereld winkel. Haringvisserij Op vrijdagavond 18 juni vindt in Eg mond aan Zee om 20.00 uur een her denkingsplechtigheid plaats bij het Vissersmonument. De stoet vertrekt om 19.30 uur vanaf de Oud-Katholieke kerk. De dag erna, zaterdag, staat tus sen 10.00 en 19.00 uur de visserij cen traal. De haringvisserij is dit jaar het thema tijdens de visserijdag die wordt gehouden op en rond het Pompplein. Tussen 8.30 en 11.30 uur houdt boten- club De Werf een viswedstrijd. Om 10.30 wordt de visserijdag geopend door burgemeester Brommet en start de maritieme markt met onder meer demonstraties vis verwerken, zeilen maken, vaten kuipen, zeemansknopen en netten boeten en een demonstratie van radiografisch bestuurbare bootjes in de Eijmavijver. Voor de kinderen zijn er ook vele activiteiten. Gedurende de dag zijn er vele evene menten, zoals om 12.15 uur een demon stratie van de Egmondse Redding brigade bij de hoofdafgang van het strand, om 15.10 uur een demonstratie van de KNRM reddingboten en om 15.30 uur van een Lynx helikopter van de Koninklijke Marine. Er zijn de hele dag door muzikale op tredens, van onder meer een accor deonduo, het Shanty Koor Kaap Hoorn, het KNRM-koor en zanger gitarist Olaf Wijker. Om 13.15 uur is er een voordracht in Egmonds dialect op het Pompplein. Tussen 11.00 en 16.30 uur zijn de vuur toren, het Egmonds museum, de Oud- Katholieke kerk, de oudheidskamer, het boothuis van de KNRM en de Prins Hendrik Stichting geopend voor publiek. De markt eindigt om 16.30 uur. Daarna zijn er nog een viswedstrijd langs het strand tussen 16.00 en 18.00 uur en een vismaaltijd op het Pomp plein van 17.00 tot 19.30 uur, met live muziek van de Schotse Creel Men Band. Inschrijven kan op de markt. Op zondag 20 juni wordt de Egmond- week afgesloten met een muzikale fina le om 14.00 uur op het Kerkplein in Egmond-Binnen, dat voor de gelegen heid is omgetoverd tot een middel eeuws tafereel. In de muziektent ver zorgt een gezelschap een middeleeuws muziekfestijn met instrumenten die enigszins in de vergetelheid zijn geraakt, zoals luit en spinet. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Op 1 juni werd een inbraak in een woning aan de Kerklaan geconstateerd. Men is waarschijnlijk binnen gekomen met een valse sleutel. Uit de woning wordt niets vermist. Op 3 juni werd tussen 17.00 en 18.30 uur vanaf het parkeerterrein van het motel een paarse VW Golf met het kenteken HX-LP-26 gestolen. De auto was een verlaagd model, voorzien van getint glas en sportvelgen. Omstreeks 18.00 uur ontdekte de bewoner van een woning aan de Startingerweg dat er brand was gesticht in enkele houten kisten. Deze kisten stonden tegen een betonnen schuur opgestapeld. De bewoner trachtte eerst zelf de brand te doven. Omdat dit niet lukte werd de brandweer ingeschakeld. Deze zag kans de brand te blussen. Schade bleef beperkt tot een gedeelte van het dak. Twee buurtkinderen in de leeftijd van 9 en 11 jaar verklaarden later het vuur te hebben aangestoken. Gezien hun leeftijd wordt geen straf vervolging ingesteld. De schade wordt met de ouders en de verzekeringsmaat schappijen geregeld. Op 4 juni werden vernielingen gecon stateerd bij de bibliotheek en bij de Rembrandtschool. Bij de bibliotheek is een thermopane ruit vernield. Bij de Rembrandtschool zijn vernielingen ge pleegd in het schooltuintje. Verloren: vijf sleutels aan een ring. Ge vonden: een pauw. Ruime (ca. 610 m'ü) half vrijstaande optimaal geïsoleer de riant uitgebouw- fraaie diepe tuin en separate praktijkruimte. Geheel modem afgewerkt, voor zien van aan ach terzijde riant met glazen dak uitgebouwde woonkamer met dubbele tuindeur, open straatgerichte keuken, brede vloerdelen parket (Esdoorn), gestucte wanden, schitterende aan/naast woonkamer gelegen tuin-/kantoor-/kinderspeelkamer met glazen tuingerichte pui. Badkamer en 3 slaapkamers op de le verd.. Werkkamer en wasmachineruimte in kapverdieping. Professionele praktijkruimte met wachtkamer boven voormalige garage met privé en zakelijke entree. Voor- en riante/fraai inge richte ca. 28 m. diepe achtertuin met tuinhuis en ingegraven beregeningsinstallatie. Geheel in goede staat van onderhoud en afwerking. Bouwjaar 1983, eigen grond 373 m\ Aanvaarding in overleg Koopprijs 675.000 k.k. Makelaardij O.G., afd. Wonen Tel.: 072-5280882, Fax 072-5055125 Lid van de Landelijke Makelaar Vereniging Een onderdeel von de Martin Schilder G roep Seat Cordoba 1 6 CLX, stbekr met lak, 68 OOOkrn '95 17.950,- Seat Cordoba Vario 1 6 SE metallic,airb 20 oookm '98 29.950,- Seat Cordoba 16 GLX elee ramen etc 103 oookm '95 17.950,- Seatlbiza 1 4 CONGA trekhaak, zonnedak, 78 OOOkrn, '95 16.950,- Seatlbiza 1 6 Sport, c v., 1 m v, sportgrille, 95 OOOkm, '96 19.950,- Seat Ibiza 1 4i Latino airbst bekr., toerent35 oookm '97 21.950,- Seatlbiza 1 9TD5drs, el ram, stbekr, c v 119 000km '95 23.950,- Seatlbiza 1.6 sport, sportuitvoering, stbekr, 23 oookm '97 23.950,- Seat Ibiza 1.6 SE, airbag, st bekr ,16 OOOkm '98 23.950,- Seatlbiza 1 8/90 pk, el ram /spiegel, 5-d ,tr h35 oookm '96 23.950,- Seat Marbella, metallic, 51 oookm '94 8.950,- Ford Escort, trekhaak, centr port vergr, 107 OOOkrn '91 8.950,- centr vergrl m velgen, startblokering, elee ramen, 103 000km, '95

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 14