mmmm I I m v\ Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Schoonmaakbeurt groene rolemmers Ruimactie fietsen en fietswrakken bij NS Station Heiloo Wie weet hoe het zit met de uitrit? Denk mee over de toekomstige verkeers- structuur van Heiloo Gemeentehuis en gemeentelijke onderkomens 17 juni a.s. 's middags gesloten Wet Milieubeheer Millenniumfestiviteiten 6 HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST-9 JUNI Informatierubriek ttJfll Openingstijden Afvaibrengplaats De Afvaibrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvaibrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvaibrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvaibrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafvai Voor meldingen van grofhuisafvai kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. De groene rolemmers worden in week 24 schoongemaakt op maandag 14 juni, dinsdag 15 juni, woensdag 16 juni, donderdag 17 juni en vrijdag 18 juni a.s. Wij vragen u uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met tel. 072 - 535 68 68. Bij het NS Station Heiloo staan dagelijks grote aantallen fietsen buiten de stalling op de openbare weg, tenA/ijl er voldoende stallings ruimte beschikbaar is. Ook staan in en rond om de stallingen fietswrakken, wat een slordi ge aanblik geeft en verloedering in de hand werkt. Dit is een onwenselijke situatie en daarom gaan de gemeente Heiloo, de politie Heiloo en de spoonA/egpolitie gezamenlijk aan de slag om reizigers ertoe te bewegen hun fiets in de rekken te plaatsen. Wat houdt de actie in? De actieweek start op maandag 14 juni en duurt tot vrijdag 18 juni a.s. Verkeerd geplaatste fietsen worden in die week voor zien van een sticker met de waarschuwing: "Let op! Uw (brom)fiets is onjuist en/of hin derlijk geplaatst. Binnenkort zullen onjuist geplaatste (brom)fietsen woren verwijderd." De politie is tijdens de ochtendspits aanwezig zijn om reizigers die hun fiets verkeerd stallen hierop attent te maken. In de loop van de week worden fietsen, die toch nog verkeerd zijn geplaatst, weggehaald en naar het politiebureau gebracht. Ook fiet sen, die buiten de stallingen met sloten aan hekken of palen zijn neergezet, worden ver wijderd. Het weghalen van wrakken gebeurt ook op de dag van de ruimactie. Door de politie verwijderde fietsen kunnen worden opgehaald op het politiebureau tij dens kantooruren tussen 09.00 en 17.00 uur tegen betaling van een boete van f40, Het doel van de actie is niet om zoveel mogelijk mensen te bekeuren voor het onjuist stallen van hun fiets, maar om te bevorderen dat fietsen in de stallingen worden neergezet, zodat de stationsomgeving een nette aanblik biedt en mensen niet gehinderd worden door fout geplaatste fietsen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 44. Uit de praktijk blijkt, dat nogal wat mensen problemen hebben met de voorrangsregels rond de uitrit. Hoe zit het nou precies? Vroeger was een uitrit een aansluiting van een particulier erf of bedrijfsterrein op de openba re weg. In het hedendaagse verkeer worden uitritconstructies ook toegepast bij aansluitin gen van woonstraten en woonerven op ver keersaders, ook wel ontsluitingswegen genoemd. Voor elke weggebruiker zou duide lijk moeten zijn wat wel en wat geen uitrit is. Waarom is dit zo belangrijk? Dit heeft te maken met de afwijkende voor rangsregels bij een uitrit. De bestuurder die vanuit een uitrit de weg oprijdt, of deze uitrit vanaf de weg bereikt, moet al het overige ver keer voor laten gaan. Het maakt daarbij niet uit of het verkeer van rechts of van links komt of dat het gaat om een auto, fiets of voetgan ger. Bovendien mag er voor een uitrit niet worden geparkeerd. Een uitrit inrijden bete kent: pas op, u rijdt een verblijfsgebied in. Een uitrit uitrijden betekent: voorrang verlenen aan alle overige verkeer. Waaraan moet een uitrit voldoen? Uitritten moeten het ondergeschikte karakter van het achterliggende gebied (bijvoorbeeld een woonstraat of 30 km/uur gebied) accen tueren. Anders gezegd: er moet een duidelijk verschil zijn in belangrijkheid van wegen, namelijk ontsluitingswegen contra woonstraat of erf. De meest ideale oplossing is het verho gen van de uitritconstructie, waarbij zoge naamde inritblokken worden gebruikt (een schuine afritband). Het trottoir en/of fietspad langs de hoofdroute moet dan op hetzelfde niveau doorlopen. Echter, een doorlopende, maar wel verlaagde trottoirband met een aan liggend voet- en/of fietspad kan ook als uitrit worden bestempeld. Vanuit de woonstraat moet deze uitrit eveneens goed herkenbaar zijn door inritblokken, danwel door een ande re bestratingsvorm of -kleur. Voorbeelden van uitritten zijn te vinden bij de aansluitingen Schuine Hondsbosschelaan/Westerweg, de Pastoor van Muijenweg/Ewisweg, de Heerenweg/Van der Veldenstraat en recent de WesterweglZeeweg. Bij deze laatste aanslui ting loopt het fietspad over de uitrit. Ook dan moet aan fietsers voorrang worden verleend. In Heiloo, maar ook in andere gemeenten, worden steeds meer uitritconstructies aange bracht bij de ingangen van verblijfsgebieden. Verwarrende situaties zullen jammer genoeg nog wel enige tijd blijven bestaan. Het devies is dan ook: bij twijfel altijd voorrang geven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Dit artikel is geschreven i.s.m. Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo en de Politie. Op donderdag 10 juni a.s. is de laatste workshop voor de actualisatie van het ver keersplan. De bedoeling van deze avond is om nader in te gaan op de maatregelen die in Heiloo nodig zijn. Dit gebeurt op basis van de verkeersstructuur die in de vorige fase is opgesteld. Bij de bijeenkomst is het verkeersadviesburo Diepens en Okkema ook weer aanwezig. Dit bureau heeft van de gemeente opdracht gekregen het huidige verkeersplan te actuali seren. Voor hen is de mening en ervaring van u, als dagelijks gebruiker van de wegen in Heiloo, onmisbaar. U komt toch ook! U bent weer van harte welkom tijdens de bij eenkomst, die plaatsvindt in de kantine van de buitendienst van de gemeente Heiloo aan het Rosendaal 2. De bijeenkomst begint iets later dan u gewend bent en wel om 20.15 uur en duurt ongeveer tot 22.30 uur. Dit vanwege de verkiezingen voor het Europees Parlement die ook op 10 juni plaatsvinden. Wij stellen uw aanwezigheid zeer op prijs! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Op donderdag 17 juni a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen vanaf 12.30 uur gesloten vanwege een personeelsbijeenkomst. Er wordt op 17 juni geen grofhuisafvai opgehaald. Wijziging legen rolemmers De rolemmers die op donderdag 17 juni worden geleegd, worden allemaal in de ochtenduren geleegd. Wij vragen u dan ook de rolemmer uiterlijk donderdagmor gen om 07.30 uur buiten te zetten. Vanaf vrijdag 18 juni kunt u weer tijdens de gewone openingstijden terecht bij zowel gemeentehuis als buitendienst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling BestuurszakenVoorlichting tel. 072 - 535 66 41. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 3 juni 1999 Geboorten Liset, d.v. D.E. Burgering en M. Nolet; Roos A., d.v. R.N. van der Eng en C.C.M. Arends; Stijn C.A., z.v. J.P.N. Roemer en N.E. Peters; Chris L.M., d.v. R.P.H. Boom en M.P.C. Klamer; Hugo, z.v. P.A.M. Ruiter en S.C.C. Meijer. Elders geboren Mandy M., d.v. M. Geskus en B. Bos; Vincent C., z.v. H.M. den Hartog en I. Holstvoogd; Martij n J., z.v. M.J.C. Orij en A.E. Dohrmann; Timotheüs J.G., z.v. J.T.H. Dorrestein en I.C.M. Borst; Siem, z.v. R.G. de Waal en D.G.M. Hoebe; Sybrand, z.v. W. Rosier en J.A.W. van der Peet; Romy, d.v. J.H. Reinders en Y. Bellekom; Stephan, z.v. P.P. Minnesma en N.P. Splinter; Zonneroosje L.E., d.v. T.L. Harris; Tess, d.v. M.P. Ligthart en A.M.M. Hout; Sam, z.v. K.J. van Leeuwen en M.J. Oud. Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerd partnerschap T.N.R.M. van der Gulik en A. Kemmere P.A. Lemmers en O. Haringsma C.F. Van den Heuvel en A.M. Verschuur F.W. Destombes en R.G.M. Boekei J.P. Bonhoff en J.M. Langedijk M.P. Zoon en C.M. Hoek P. Suumond en M.J. Eilander A.J. Lampe en C.B. van Berkel A.M.J. Junger en I. Geertz R.A.J.C. Koppes en L.A.C. Nanne L. Jonk en N.T. Harsveld W.P.M. Veldt en J. Raadsen R.M. van den Aakster en A.F. Gransbergen Huwelijken/geregistreerde partnerschappen P.H. Meerman en M.J. Schaaper C.J.M. Veel en K.C.M. Elzinga H.H.A. Poland en K. Saito R. van Veldhuizen en M.L. Domper M.P. van Pol en F.T.M. Möllmann D.J. Beets en M.A. Algra B.J.J. IJpelaan en S.C.I. Wiersma M. Stolte en J.C. Wijn A.P.A. Kramer en K.C. Steenhart J. Klaver en A. Kroone F.C.B. Wissink en I.L.A. Cortie J.H.F. van Elsas en C.E. Lonte E.J. van IJzendoorn en M. J. Kaptein Overleden D.E.C. Voorn, wv de Vries A van der Wal, wv Drijver K. de Vletter M. van der Kolk, wv van Leeuwen G.A. Oosterbaan, ev Fase A8 de Geus J.M. Hoogenboom, ev Twisk A.P. Derriks Elders overleden L.N. Berger A. Hasselman Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8:40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet vergunningplichtige) hebben ontvangen: Besluit Detailhandel American Golf B.V., Kennemerstraatweg 524 - 526 Ontvangstdatum: 27 januari 1999 Besluit HorecaSport- en Recreatie-inrichtingen Golden Tulip, Kennemerstraatweg 425 Ontvangstdatum: 9 maart 1999 Hockeyvereniging De Terriers, Het Zevenhuizen 52 Ontvangstdatum: 31 maart 1999 Tennisvereniging Het Vennewater, Het Zevenhuizen 54 Ontvangstdatum: 26 maart 1999 Double Stars Base- en Softbalclub, Het Zevenhuizen 56 Ontvangstdatum: 28 januari 1999 Trainingscentrum Heiloo, Zevenhuizerlaan 116 Ontvangstdatum: 1 april 1999 Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 Ontvangstdatum: 6 april 1999 Sportcafé Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 Ontvangstdatum: 30 maart 1999 't Vennewater Badminton, Het Zevenhuizen 46 Ontvangstdatum: 25 maart 1999 Atletiekvereniging Trias, Het Maalwater 1 Ontvangstdatum: 26 maart 1999 Tenniscentrum De Dors, De Dors 5-7 Ontvangstdatum: 24 maart 1999 Tennisverening Heiloo, De Dors 1 Ontvangstdatum: 23 maart 1999 Sportvereniging Dojo 't Loo, Bergeonstraat 28 Ontvangstdatum: 25 maart 1999 Tennisvereniging HSV, Bayershoffweg 45 Ontvangstdatum: 29 maart 1999 Sportinstituut Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 Ontvangstdatum: 13 april 1999 Fietscrossclub De Boscrossers, Het Vennewater 58 Ontvangstdatum: 16 april 1999 Ponyclub Heiloo e.o., Zeeweg Ontvangstdatum: 25 mei 1999 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw M. Tromp van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Wilt u een buurtfeest organiseren? Dien uw aanvraag dan op tijd in! Voor de viering van de eeuwwisseling ver wacht de gemeente meer aanvragen om een buurtfeest te mogen organiseren dan anders. Het college van burgemeester en wethouders heeft als uitgangspunt, dat in het algemeen geen bezwaar is tegen het organiseren van kleinschalige buurtfeesten tijdens de millenni umwisseling. Om een helder inzicht te krijgen in de hoe veelheid activiteiten is het belangrijk dat aan vragen voor het mogen houden van een buurtfeest op tijd binnen zijn bij de gemeente. Dien uw aanvraag uiterlijk 1 september a.s. in Wilt u een buurtfeest organiseren ter gelegen heid van de millenniumwisseling? Dien dan uw aanvraag uiterlijk 1 september 1999 bij de gemeente in. Bij verzoeken voor meerdere activiteiten in één buurt of wijk kan de gemeente vanwege de openbare orde beper kingen stellen aan het aantal feesten! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 16 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: voorbereidingsbesluiten voor diverse percelen; grondverkoop aan Houtdraaierij B&S om parkeren op eigen erf te realiseren; principeverzoek ten aanzien van vergroting van een woning aan de Bestevaerslaan; voobereidingsbesluit Stationsomgeving oost en west; ontwikkelingsvisie op het Stationsgebied west. Extra openbare vergadering van Commissie Grondgebiedzaken I Deze extra openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I vindt vandaag plaats, woensdag 9 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buiten dienst, Rosendaal 2. Onderwerp van deze vergadering zal zijn: voorontwerp-structuurplan Boekelermeer-Zuid 2 en 3. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 17 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: verkeersonderzoek Boekelermeer; notitie smal waterspoor. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groot Barlaken 14 - vergroten woning; Noordergeeststraat 14 - vergroten woning; Kleijne Olven 16 - vergroten woning; Baetenburg 133 - plaatsen dakkapel. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 15 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: welzijnsonderzoek 55-plussers; evaluatie naschoolse opvang. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling en vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode: AVO-Integratie Gehandicapten voor de periode van 6 tot en met 12 juni 1999; Maag Lever Darm Stichting voor de periode van 13 tot en met 19 juni 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 14 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: vervanging hydraulisch redgereedschap brandweer; brief inzake wederrechtelijk verplaatsen van een beschoeiing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4