072 - 535 68 88 Afscheidstentoonstelling in Stedelijk Museum Een frisse zomerbloeier 1 Heilooër wint brons in rock- en rollwedstrijd lekker lui liggen lezen Stemmen bij volmacht Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Start uitvoering verkeersmaatregelen Woonzorgloket in Heiloo Wegafsluiting vanwege curiosa-markt aan de Kapellaan De Uitkijkpost. Hét gratis ujeehblad voor Heiloo en omstreken. PAGINA 8 Vervolg informatierubriek De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 10 juni 1999 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door overdracht van de oproe- pingskaart De kiezer kan na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemmingzelf een andere kiezer machti gen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze manier aangewezen gemachtigde moet op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stemin het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmach ten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De bouw van het scholencomplex Boekenstein (Huisvesting Onder Eén Dak, De Zuidwester en De Freinetschool) is momen teel in volle gang. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt het complex in gebruik genomen. Binnen het plan HOED is de uitvoering van diverse verkeersmaatregelen opgenomen. Deze maatregelen moeten ook voor de start van het nieuwe schooljaar gerealiseerd zijn. Daarom wordt vanaf maandag 14 juni met de uitvoering gestart. De werkzaamheden vinden plaats op het Malevoort, Boekenstein en Termijen. Meer informatie Voor meer informatie over de uitvoering kunt u telefonisch contact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 67. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppeiwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Het gedeelte van de Kapellaan tussen Hoogeweg en Runxputteweg wordt tijdens de Curiosa-markt op zondag 13 juni a.s. voor alle verkeer afgesloten tussen 09.00 en 18.00 uur. Het parkeerterrein langs de spoorlijn aan de Runxputteweg blijft via de Groeneweg gewoon bereikbaar. Voor de kerkgangers Bezoekers van de kerkdienst van 10.30 uur worden op hun verzoek wel doorgelaten om de kerk of het parkeerterrein van de kerk naast Kapellaan 11 te kunnen bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer J. Rijnbeek van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 34. Tentoonstelling Grote Kerk Kunstroute Noord-Holland Concert Alkmaars Symfonie Orkest Postduiven Werken van componist Burger te horen in Alkmaar Ai Éi Maureen Groefsema pakt goud in Venray Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje ÖAAFfT ALKMAAR - Van 22 mei tot en met 8 oktober is er in het Stedelijk Museum Alkmaar een tentoonstelling met als titel 'Zo zijn we groot geworden' over 125 jaar schenkingen. Veel schilderijen, aquarellen, prenten, tekeningen, meu bilair, Delfts aardewerk, Chinees porse lein, zilver, glas, tin en textiel zijn ooit aan het museum geschonken. Mooie, kostbare en curieuze voorwerpen, waarvan een aantal zelden of soms zelfs nooit uit het depot is geweest. Deze tentoonstelling laat zien welke dierbare bezittingen mensen zoal hebben afge staan en is tevens een hommage aan de schenkers. Vooral de verzameling kunstnijverheid is door schenkingen sterk uitgebreid. Hoogtepunten zijn het zilverwerk ver vaardigd door Alkmaarse zilversmeden en de zilveren objecten gemaakt voor jubilea van burgemeesters en andere hoogwaardigheidsbekleders. Heel bij zonder zijn de met voorstellingen en spreuken gegraveerde glazen en boka len en persoonlijke accessoires zoals waaiers, sieraden en fraai ingebonden religieuze boekwerkjes. Verder horen Delfts aardewerk en Chinees porselein uit de verzameling van Van Nierop en een verzameling voorwerpen van de bekende Alkmaarse schrijfster 'Truitje' Bosboom-Toussaint tot de belangrijke schenkingen uit deze collectie. Ook de historische voorwerpen zijn de moeite van het bekijken waard. Zij ver tegenwoordigen vaak een klein stukje van de geschiedenis van Alkmaar. Het zijn objecten afkomstig van winkels, gebouwen, verenigingen en bewoners. Veel werk van kunstenaars van de Bergense School en andere schilderijen maken eveneens deel uit van een gene reuze schenking, zoals aquarellen, prenten en tekeningen van Caesar van Everdingen, Guilliam du Gardijn, Nicolaas van der Heek, Adrianus de Visser, Johannes van Horstok, Pieter Plas, Dirk Weeshof, Johannes Bosboom, Koos Stikvoort, Matthieu Wiegman, Leo Gestel en Jan Sluijters. Dit is de laatste tentoonstelling in het huidige museumgebouw aan de Doelenstraat 5. Vanaf najaar 2000 is de collectie te bewonderen in een nieuw museum aan het Canadaplein. Openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. ALKMAAR - In de Grote Kerk Sint Laurenskerk te Alkmaar is onder de titel 'Onsterfelijke Historie' een ten toonstelling ingericht over de geschie denis en de restauratie van de kerk. Daarnaast wordt aandacht besteed aan de archeologische vondsten uit de res tauratieperiode. Ook de historische molens in en rond Alkmaar komen in deze tentoonstelling aan bod. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 11 juni om 16.00 uur door wet houder A. Epskamp van Monumenten zorg. REGIO - Komend weekend zetten in totaal zestien galeries en beeldentuinen in Noord-Holland de bloemetjes bui ten, tijdens de Kunstroute die op zon dag 13 juni gehouden wordt. Met deze actie wordt de nieuwe folder gepresen teerd, waarin de route, de verschillende openingstijden en de diverse evene menten van het komende seizoen ge noemd worden. Om zoveel mogelijk kunstliefhebbers op de pedalen te krij gen, krijgt men bij elke galerie een bloem. De deelnemende galeries en beelden zijn open van 11.00 tot 17.00 uur. In onze regio nemen de volgende gale ries en beeldentuinen deel aan deze Kunstroute: H. van Dam, Woude 13 in De Woude; Gemaal 1979, Fielkerweg 4 in Akersloot; Beeldentuin en galerie Akermare, Uiterdijk 2 in Akersloot; Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen en Beeldentuin Ditta Engel, Westerweg 182 in Heiloo. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ALKMAAR - Op zaterdag 19 juni geeft het Alkmaars Symfonie Orkest een theeconcert in de Doopsgezinde Kerk, Koningsweg 8, Alkmaar. Aan vang is 17.00 uur, de kerk is open vanaf 16.30 uur. HEILOO - De postduiven uit Heiloo hebben afgelopen weekend hun vleu gels weer uitgeslagen. Er stonden twee vluchten op het programma, van uit Peronne (325 km) en van uit Orleans (555 km). Door de stevige zuidwesten wind haalden sommige duiven een snelheid van meer dan 100 km per uur. De uitslagen: Peronne: mee 114 duiven, los 12.00 uur. 1. Comb. Kruyt (15.14 uur), 2. E Kaandorp, 4. mevrouw Klaas- sen, 6. G. Kaandorp, 7. E. Maat, 9. Comb. Huysmans Luiten, 11. Comb. Adrichem Ranzijn, 22. H. Dekker. Orleans, mee 217 duiven, los 11.40 uur. 1. P. Zuurbier (17.24 uur), 2. Comb. Adrichem Ranzijn, 3. C. Bak, 4. Comb. Huysmans Luiten, 5. J. Pepping, 6. S. Leyen, 7. Comb. Kruyt, 10. N. Volkens, 15. W. Raams, 19. mevrouw Klaassen, 23. H. Dekker, 24. P. Hopman, 29. G. Kaandorp, 40. J. Wittebrood, 42. F. Kaandorp, 45. G. de Kruyf, 55. I. Terpstra. Bij water in de tuin wordt vrijwel direct gedacht aan de waterlelie, en terecht. Deze koning onder de waterplanten staat vaak letterlijk en figuurlijk in het midden van de belangstelling. Een sta tige waterplant met grote, glimmende bladeren en witte, wasachtige bloemen. Maar de waterlelie heeft nog veel meer te bieden, zoals bonte bladeren, een grote verscheidenheid aan bloemkleu- ren en bovendien veel verschillende groeidiepten. Een hele kleine is 'Nym- phaea pygmaea rubra'. Deze frisse zo merbloeier is in juni plant van de maancj. De waterlelie kan met zijn bereik van ongeveer 2,5 m in de diepere vijvers te recht. Zijn afstammelingen moeten het allemaal doen met wat ondieper water. De grotere soorten groeien optimaal in een waterdiepte van 40 tot 100 cm. Daarnaast bestaan ook nog dwergwa terlelies. Deze groeien in water met een constante diepte van 15 tot 40 cm. Ze lenen zich daardoor uitstekend voor toepassing in een halve houten regen ton op het terras of zelfs in een ouder wetse badkuip. De nymphaea pygmaea rubra is zo'n dwergvorm die zich uitstekend thuis- voelt in het ondiepe gedeelte van de tuinvijvcr en in een ton of een metsel- kuip op het terras. Om precies te zijn, moet deze plant in water komen te staan dat hooguit 20 tot 40 cm diep is (gerekend van potrand tot waterspie gel). Bij een goede verzorging zal hij van juni tot september overweldigend bloeien. Hij krijgt rozerode bloemen, die verkleuren naar diep purperrood. Het poten van de waterlelie gebeurt, net zoals bij de meeste andere water planten, van het voorjaar tot in de late zomer. Waterlelies kunnen het beste in een vijvermand gezet worden. Dit is makkelijker met het eventueel vorstvrij overwinteren en met het scheuren. U kunt het beste een zware leem- of klei- houdende grond gebruiken. Grond met een hoog organische stof-gehalte zoals tuinturf, bemeste tuinaarde of compost komt absoluut niet in aanmerking. Deze zal namelijk gaan rotten en zor gen voor gassen die giftig zijn voor de vissen. Bij het planten moeten de tere groeipunten net boven de grond uitko men. Verzorging na het planten Bij die zware leem- of kleihoudende grond riskeert u echter wel dat uw waterlelie snel gebreksverschijnselen vertoont. Dat uit zich in kleine, gele blaadjes. Ook gaat de waterlelie door gebrek aan voedsel minder bloeien. Bijmesten met een langwerkende mest stof is de'oplossing. Hiervoor zijn bij de vakhandel speciaal voor waterplanten ontwikkelde tabletten beschikbaar. De ze tabletten geven, nadat ze in de grond zijn gedrukt, beetje bij beetje hun mest stoffen af. Hoe hoger de watertempera tuur, hoe meer voedingsstoffen vrijko men. Dat is juist de bedoeling, want bij warmer weer gaan planten groeien en hebben dan een extraatje nodig. Waterlelies worden na ongeveer vijf jaar te vol. Dit uit zich door dat blade ren over elkaar heen gaan groeien en door een tegenvallende bloei. Op dat moment is het dan ook tijd om de waterlelie uit het water te lichten en te scheuren. Het beste seizoen hiervoor is het vroege voorjaar (maart-april) of in het najaar, want dan is de plant in rust. Bij het scheuren snijdt u oude en grote bladeren van de wortelstok af. Ver volgens neemt u de jonge ogen van die wortelstok en poot die opnieuw. De oude delen kunnen beter op de com- posthoop. Een laatste verzorgingstip betreft de winter. De grotere waterlelies zijn vol doende winterhard. Hun wortelgestel is door de diepte waarop ze groeien, on bereikbaar voor strenge vorst. De klei nere waterlelies moeten, vooral wan neer ze op het terras staan, vorstvrij overwinteren, bijvoorbeeld in een emmer water in de kelder. Groeien die kleinere soorten in een vijver, laat ze dan voor de winter zakken in een die per gedeelte. Wanneer hun wortelgestel minimaal 60 cm onder de waterspiegel zit, dan hebben de planten niets te duchten van de vorst. Waterlelie parasolletje De waterlelie groeit het liefst in de volle zon in stilstaand water. Zet hem dus nooit dichtbij een fontein of een waterval. Eigenlijk groeien de meeste waterplanten hét beste in de volle zon. De vissen willen echter liever een schuilplaatsje. Om deze schuilplaats te creëren is de waterlelie een ideale plant. Bovendien houdt het blad een deel van de zonnestralen tegen, zodat het water niet te snel warm wordt. Té warm water bevat namelijk Weinig zuurstof. Dan komen uw vissen in de problemen. In dit warme water groeien bovendien algen welig. De eerder besproken nymphaea wordt vanwege zijn formaat vaak dichtbij de vijverrand toegepast. Hierdoor is hij ook uitstekend te combineren met moeras- en oeverplanten. In het water gaat hij goed samen met kikkerbeet (hydrocharis morsus-ranae), pijlkruid (sagittaria sagittifolia), zwanebloem (butomus umbellatus) en natuurlijk met andere waterlelies. Goed passende moerasplanten zijn lobelia cardinalis, kattenstaart (lythrum salicaria) en schi- zostylis coccinea. Met oeverplanten zijn bijna oneindig veel combinaties moge lijk. Enkele aanraders zijn eupatorium, houttuynia, primula, astilbe en natuur lijk diverse siergrassen zoals de rood- bladige imperata cylindrica 'red baron'. Ook een mooie (roodbladige) Japanse esdoorn misstaat absoluut niet aan de vijverrand. ALKMAAR - Dit weekend worden twee concerten gegeven in Orgelzaal Booy, Daalmeerpad 13 te Alkmaar. Het eerste concert is op vrijdag 11 juni en wordt verzorgd door organist Wim Madderom. Aanvang is 20.00 uur, toe gang f 7,50. Op zaterdag 12 juni bestaat het pro gramma uit werk van de Egmondse componist Jan Burger die romantisch impressionistische muziek maakt. Op deze avond zijn er vier premières te be luisteren: Fantasie voor A klarinet, spe ciaal gecomponeerd voor klarinettist Jos Ruiters en de liederen: 'Regen', 'Morgenstond' voor sopraan en piano en 'Meyliet' voor sopraan, klarinet en piano. Het programma bestaat verder uit composities voor piano en klarinet. Uitvoerenden zijn Karin ten Cate (sopraan), Jos Ruiters (klarinet), Karin Molvast en Marianne Poelhekken (kla rinet) en Wijnanda Burger (piano). De componist geeft een korte toelichting bij de divers werken. Aanvang is 20.00 uur, toegang f 10,-. Erwin Wolf en zijn partner Susan Wolkers in actie. HEILOO - Ritme en acrobatiek op topniveau. Anderhalve week geleden haalden de beste acrobatische rock- en rolldansers van Nederland alles uit de kast tijdens de nationale kampioen schappen die gehouden werden in Zoe- termeer. Erwin Wolf uit Heiloo leverde een knappe prestatie: samen met dans partner Susan Wolkers uit Lijnden werd hij derde in de B-klasse. En dat je niet zomaar brons wint, weten Erwin en Susan maar al te goed. Daar moet hard voor worden getraind. Drie dagen in de week is het rock- en rol- Ikoppel te vinden in dansscholen in Hoofddorp en Purmerend. Onder lei ding van trainers Martin en Wilma Brokke wordt gemiddeld zo'n zeven uur per week getraind. Zowel Erwin als Susan dansen al vele jaren, maar pas sinds een halfjaar dan sen ze samen. De landelijke acrobati sche rock- en rollcompetitie is verdeeld in vier klasses (van A tot en met D) en diverse juniorenklasses. HEILOO - Tijdens een groot interna tionaal judotoernooi in Venray, waar judoka's uit twintig verschillende lan den meededen, veroverde Maureen Groefsema uit Heiloo afgelopen week end een eerste plaats. Maureen boekte vier overwinningen op rij in het gewicht tot 28 kg. Sander Groefsema behaalde aan het einde van een lange judodag zilver in de categorie tot 71 kg. Om zover te komen versloeg hij eerst drie judoka's. Sander verloor de finale met waza-ari (half punt). Wesley Groefsema moest vanaf de kant toekijken omdat hij zich vorige week op het Brugtoernooi had geblesseerd. Wayne Groefsema wist twee partijen te winnen, maar verloor er ook twee en lag er dus uit. De zwarte concurrentie van de judoka's uit vooral het Oostblok speelde hem parten. Nymphaea pygmaea rubra. Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic),(072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal (inlichtingen over verhuur), (072) 5333152 of 5336681 *Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681 Iedere donderdag kunt u van 18.00 tot 19.00^uur nog huren voor een uurtje zaalvoetbal. Ook voor het seizoen 1999/2000 kunt u nu al reserveren!! Zowel voor wekelijks gebruik ais voor incidentele evenementen (toernooi en, markten, concerten e.d.). Wo. - 09 juni Do. - 10 juni Vrij. - 11 juni 08.30 - 12.15 u. Schoolgym Ma. - 14 juni 13.30 - 15.00 u. Schoolgym Di. - 15 juni 08.30 - 15.00 u. Schoolgym Wo. - 16 juni Do. - 17 juni Vrij. - 18 juni 08.30 - 12.15 u. Schoolgym Ma. - 21 juni 13.30 - 15.00 u. Schoolgym Di. - 22 juni 08.30 - 15.00 u. Schoolgym Wo. - 23 juni Do. - 24 juni Vrij. - 25 juni 08.30 - 12.15 u. Schoolgym Ma. - 28 juni 13.30- 15.00 u. Schoolgym Di. - 29 juni 08.30 - 15.00 u. Schoolgym WO. - 30 juni Do. - 01 juli Vrij. - 02 juli 08.30 - 12.15 u. Schoolgym Ma. - 05 juli 13.30 - 15.00 u. Schoolgym Di. - 06 juli 08.30 - 15.00 u. Schoolgym De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 5333909 Op 2 november 1998 heeft de gemeenteraad de tarieven voor 1999 vastgesteld. Nu de voorverkoop voorbij is bedragen de prij zen voor een abonnement: Gezinsabonnement Bijkaart bij gezinsabonnement Persoonlijk abonnement: 2 t/m 15 jaar 16 jaar en ouder De bezoekcijfers van de laatste 4 jaar: 260,00 10,00 90,00 130,00 Weektotaal 01 t/m 09 mei 10 t/m 16 mei 17 t/m 23 mei 24 t/m 30 mei 31 t/m 6 juni Seizoentotaal totaal 1.806 915 1999 1.806 2.721 1998 4.596 3.392 5.253 1997 2.105 4.834 6.868 1996 1.236 1.649 2.820 42.716 62.092 39.910 Dit seizoen 1999 gelden de volgende openingstijden: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur Op zaterdag en zondag sluit het zwembad om 18.30 uur!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8