I Bouwplannen artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening o> Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Afsluiting Westerweg voor 450 meter ter hoogte van Vennewatersweg Millenniumfestiviteiten Klein chemisch afval, waar kunt u het kwijt? Verleende uitwegvergunning PAGINA 4 UITKIJKPOST-16 JUNI HEILOO Voor de behandeling van na 1 januari 1999 ingekomen bouwaanvragen is procedureel het één en ander gewijzigd. Althans voor zover het gaat om bouwplannendie niet (helemaal) passen in het bestemmingsplan en het college geen moeite heeft om aan het plan mee te werken. Voor een goed begrip kunnen de bouwaan vragen als volgt worden samengevat: 1 Bouwplannen, die passen in het bestemmingsplan; 2 Bouwplannen, die niet passen in het bestemmingsplan, maar zodanig kleinschalig zijn, dat zij kunnen worden afgehandeld met toepassing van de zogenaamde kruimel"regelingzoals genoemd in artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; 3 Kleinschalige bouwplannen die niet passen in het bestemmingsplan en ook niet "vallen" onder de onder punt 2 genoemde "kruimel"regeling. Voor deze plannen moet de vrijstellingsprocedure artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening worden gevolgd. De gewijzigde procedure heeft betrekking op de onder punt 3 genoemde artikel 19-bouwplannen, waaraan het college medewerking wil verlenen. De oude procedure was een soort verkorte vrijstellingsprocedure, zijnde publicatie van het bouwplan in de Uitkijkpost, ter inzage leg ging gedurende 14 dagen en daarna, als er geen bedenkingen(bezwaren) waren geble ken, direct verlening van de bouwvergunning. Deze verkorte procedure kan niet meer, omdat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bok hun goedkeuring verklaring van geen bezwaar) moeten verlenen aan het- bouwplan. Daarna kan de vergunning pas worden verleend. Vandaar dat voor na 1 januari 1999 ingedien de bouwaanvragen het volgende meer uitge breide traject op grond van artikel 19A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening geldt. Bouwaanvragers met dergelijke niet in het bestemmingsplan passende bouwplannen moeten daardoor rekening houden met een langere proceduretijd en hogere bouwleges. Voor 1999 is dit 1.230,— extra boven de reguliere bouwleges. De langere procedure bestaat uit: 1 Behandeling in de raadscommissie voor Grondgebiedzaken LU heeft de mogelijk heid om tijdens deze openbare commis sievergadering het woord te voeren. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. 2 Behandeling in de openbare raadsvergadering. 3 Na publicatie in de Uitkijkpost en ter inzage legging van het bouwplan gedurende 14 dagen wordt aan Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar gevraagd. Na afgifte van deze verklaring van geen bezwaar kan de vrijstelling en de bouwver gunning worden verleend. De termijn van ter inzage legging van het bouwplan blijft gelijk (14 dagen). Het blijft mogelijk om binnen deze termijn bedenkin gen in te dienen. Voor de uiteindelijke verlening van de bouw vergunning moet u rekening houden met een termijn van ongeveer 8 weken, gerekend vanaf het moment van publicatie van het bouwplan. Met deze termijn gaan wij er van uit, dat er geen bedenkingen worden inge diend. Mocht dit wel het geval zijn, dan wordt de termijn aanmerkelijk langer, omdat er onder meer een hoorzitting gehouden moet worden. Een termijn van ongeveer 4 maan den, ook vanaf het moment van publicatie van het bouwplan, is dan gebruikelijk. Tenslotte geven wij voor de volledigheid aan, dat de Algemene wet bestuursrecht een mogelijkneid biedt om tegen de bouwvergun ning bezwaren aan te tekenen bij het college; ook kan tegelijkertijd schorsing worden gevraagd bij de President van de Rechtbank, sector Bestuursrecht te Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heren L. Bas, tel. 072 - 535 67 46 of J.T. de Haan, tel. 535 67 47 van de afdeling VROM. De Westerweg verkeert tussen de Vennewatersweg en het huisnummer 419 450 meter) in een slechte staat. In het kader van groot onderhoud wordt dit gedeelte gereconstrueerd. Op maandag 21 juni 1999 wordt gestart met de herstelwerkzaamheden. Gedurende het werk wordt dit gedeelte van de Westerweg voor doorgaand verkeer afgesloten. De werk zaamheden nemen ongeveer 4 weken in beslag. De route voor het verkeer van en naar Limmen wordt met borden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 6 7 67. Wilt u een buurtfeest organiseren? Dien uw aanvraag dan op tijd in! Voor de viering van de eeuwwisseling ver wacht de gemeente meer aanvragen om een buurtfeest te mogen organiseren dan anders. Het college van burgemeester en wethouders heeft als uitgangspunt, dat in het algemeen geen bezwaar is tegen het organiseren van kleinschalige buurtfeesten tijdens de millenni umwisseling. Om een helder inzicht te krijgen in de hoe veelheid activiteiten is het belangrijk dat aan vragen voor het mogen houden van een buurtfeest op tijd binnen zijn bij de gemeente. Dien uw aanvraag uiterlijk 1 september a.s. in Wilt u een buurtfeest organiseren ter gelegen heid van de millenniumwisseling? Dien dan uw aanvraag uiterlijk 1 september 1999 bij de gemeente in. Bij verzoeken voor meerdere activiteiten in één buurt of wijk kan de gemeente vanwege de openbare orde beper kingen stellen aan het aantal feesten! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Klein chemisch afval mag niet in de rolemm- mers terechtkomen. Waar kunt u klein che misch afval brengen? De Chemocar heeft voor de laatste keer de route gereden en komt niet meer langs de halteplaatsen. Waar kunt u nu uw chemisch afval kwijt? U kunt dit afval inleveren bij de winkels die herkenbaar zijn aan de sticker "Probleemstoffen retour" en bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. De Afvalbrengplaats is geopend van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en op elke zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Daarnaast worden gesprekken gevoerd met winkels en verzorgingstehuizen om de moge lijkheden van inleveren van KCA-afval uit te breiden. U hierover in de komende weken verder geïnformeerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u altijd bellen naar de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen verleend: het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Kennemerstraatweg 168 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan De Linden Project B.V. te Alkmaar om de bestaande stolpboerderij op de hoek van de Laan van Zeeman en Nicolaas Beetsweg in te richten tot twee woningen van ieder ongeveer 400 m3. De oude bouwvallige schuur zal worden afgebro ken en in de zuidoostelijke hoek van het per ceel Nicolaas Beetsweg 2 wordt een dubbele garage geplaatst ten behoeve van beide wooneenheden. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij horende stukken vanaf donderdag 17 juni 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 21 juni a.s. hoor zittingen voor de behandeling van bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften in de volgende zaken: 20.00 uur - terugvordering verleende bijstand; 20.30 uur - weigering inschrijving als urgent woningzoekende. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting in het gemeentehuis ter inzage, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. De stuk ken liggen ter inzage bij de secretaris van Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126, tel. 535 66 48. Buiten de openingstijden zijn de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de Commissie in te zien. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de Commissie. Vergaderdata De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maan dag 19 juli a.s. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Krommelaan 1 - veranderen en vergroten bollenschuur; Het Zandstuk 74 - vergroten woning; Westerweg 401- vergroten woning; Heerenweg 10 - plaatsen berging; Kennemerstraatweg 224 - veranderen woning; Het Zandstuk 96 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 320 - oprichten woning; Boekenstein 105 - vergroten woning; Van Catsstraat 7 - vergroten woning; Vennewatersweg ong. t.o. Boha - oprichten kantoor. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Nicolaas Beetsweg 2, gele gen op de hoek Laan van Zeeman en Nicolaas Beetsweg, zoals dat op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaar merkte kaart gearceerd en nader omlijnd is aangegeven. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6 7 4 7). Het besluit treedt in werking op donderdag 17 juni 1999. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen @TC Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Kennemerstraatweg 165 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 320-oprichten woonhuis met garage; Holleweg 15 - vergroten woning; Breedelaan 103 - vergroten woning; Bergeonstraat 7 - vergroten woning; De Kistemaker 16 - vergroten woning; Middelhof 23 - vergroten woning; De Moestuin 10 - vergroten woning; De Waard 89 - vergroten woning; De Waard 91 - vergroten woning; Spoorlaan 20 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als'u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Maag Lever Darm Stichting voor de periode van 13 tot en met 19 juni 1999; Nederlandse Rode Kruis voor de periode van 20 tot en met 26 juni 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen. Fontein Verschuirlaan 11 - plaatsen berging; Slootenslaan 16- plaatsen berging; Slootenslaan 18 - bouw schuur; De Blinkenlaan 14 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 juni 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4