Bangladesh maakt diepe indruk op echtpaar Prijswinnaars Karwei open tuinen weekend Nalatenschap heeft bijzondere gevolgen Oioi'onb èMhnriïïimï Activiteiteb Heiloo isiSi PAGINA 6 UITKIJKPOST - 16 JUNI MM Üiiilii exuoren info Computers en vrijwilligers gevraagd Country-line dansen Info over gokproblemen Metamorfose bij Scouting Victorie Mickey Mouse in Heiloo Cursus Verhalen schrijven eremgmgs nieuws Heilooër Bridge Club Kraaminfodag Dure appartementen nog niet allemaal verkocht Geslaagd Zwemdiploma's Vissen bijten niet op bedrijvenviswedstrijd Nieuw cursusboekje Volksuniversiteit Alkmaar Fietstochten Westfriese Omringdijk HEILOO - De afdeling Heiloo en oms treken van Groei en Bloei houdt op zaterdag 19 en zondag 20 juni een Open tuinen weekend. Achttien tuinei- genaren uit Heiloo, Akersloot, Castri- cum en Egmond-Binnen stellen hun tuin open voor bezoekers. In het programma zijn zoveel mogelijk ver schillende soorten tuinen opgenomen. Van grote tot kleine tuinen, van weel derige bloementuinen tot strak ge vormde tuinen. De bezoekers kunnen op die manier in één weekend allerlei ideeën opdoen voor hun eigen tuin. De toegang is gratis. De tuinen zijn van 10.00 tot 16.00 uur geopend (tenzij anders vermeld) en zijn te herkennen aan het Open tuin-logo van KMTP Groei en Bloei. Op zaterdag 19 juni zijn geopend in Heiloo: Heerenweg 153, Schooltuin de Springschans, Breedelaan 6 (van 10.00 tot 12.00 uur), Plantenkas Stichting Willibrord, (ingang Kanaalweg, van 9.00 tot 16.00 uur), Oosterzijweg 26, Westerweg 165 en Dors 12. In Castri- cum: Tuin van Kaptein Rommel (in gang Stationsweg), Brederodestraat 31, Mr. Dekkerstraat 7 en Mient 19. In Akersloot: Julianaweg 1 (van 12.00 tot 17.00 uur) en in Egmond-Binnen: Lui- laantje 18. Op zondag 20 juni zijn open in Heiloo: Oosterzijweg 16, Krommert 1 (van 9.30 tot 16.00 uur), Bayershoffweg 64, Bae- tenburg 183, Boekenstein 91 (van 10.00 tot 12.00 uur). In Akersloot, Egmond- Binnen en Castricum gelden dezelfde adressen en tijden als zaterdag. Voor meer informatie kunt u bellen met K. Wiegert, tel. 072-5023203 of A. Kempers, tel. 072-5337747. HEILOO - Computers, het Internet: begrippen die niet meer weg te denken zijn in onze maatschappij. Voor sommi gen echter zijn het soms nog begrippen die ver van de eigen werkelijkheid staan: gehandicapten. Maar ook zij zul len in hun dagelijks bestaan met het gebruik van de pc en Internet in aanra king komen. Vanwege hun handicap is het soms extra moeilijk om ermee om te leren omgaan. De gehandicaptenafdeling 'Bitje speci aal' van de Hobby Computer Club zet zich in om lichamelijk en geestelijk gehandicapten te leren omgaan met computers. Daarvoor hebben zij vrij willigers nodig én computers waarop Windows '95 op geïnstalleerd is. Wie les kan geven, of een oude compu ter over heeft, kan contact opnemen met H. Bood, 072-5333015. De Stich ting Ouderenwerk Heiloo (tel. 072- 5331297) helpt bij de opzet van dit pro ject. HEILOO - In hetTrefpunt wordt op de dinsdagen 20 en 27 juli van 10.00 tot 12.00 uur een cursus country-line dan sen gegeven door Marianne Knip. Vanuit Amerika is het dansen op countrymuziek, het zogenaamde line- dansen, over komen waaien. Dit is in ons land een grote rage geworden. Bij line-dansen danst men in rijen achter en naast elkaar en heeft men geen vaste partner. Iedereen kan mee doen. De cursus wordt aangepast aan beginners en meer gevorderen. De cursus kost f 12,50. Informatie en opgave: Aktief 55 plus, tel. 072-5331297. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek, houdt twee informatieve bijeenkomsten voor mensen die iemand kennen die (pro blematisch) gokgedrag vertoont. Tijdens de informatiecursus op 22 en 29 juni wordt onder meer informatie gege ven over gokken en verslaving en over motieven om te gokken en mogelijkhe den van familieden, vrienden om gok ken in hun relatie te hanteren. De informatiecursus vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur aan de Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Deelname is gratis, een informatiemap kost f 5,-. Inschrijving geldt voor beide avonden kan op tel. 072-5155414. HEILOO - Het begon met een op dracht om de laatste wil uit het testa ment van een overleden vriendin ten uitvoer te brengen. Henk en Elly van der Bruggen uit Heiloo hadden als exe cuteurs testamentair de taak op zich genomen om de financiële nalaten schap van de IJmuidense verpleegster Hilda Mattiessing, die in januari dit jaar op 52-jarige leeftijd overleed, te be stemmen voor een goed doel. Een plicht, die uiteindelijk uitmondde in een diepe geraaktheid en betrokken heid van het echtpaar bij de armoede en problemen van de bevolking van Bangladesh. Zo'n grote betrokkenheid, dat die voor hen een drijfveer vormt om méér te willen doen voor de men sen in dit land. Makkelijk was het niet om te bepalen waar het geld van hun vriendin naartoe gaat, kijken Henk en Elly terug. Via een tip van een kennis raakte het echtpaar op de hoogte van het werk van de.inter- nationale hulporganisatie Terre des Hommes. Speciale aandacht trok een project in Bangladesh, voor de bouw van een multifunctioneel hospitaal schip dat tussen de vele eilanden bij de Golf van Bengalen gaat varen als kli niek, magazijn, apotheek, trainingscen trum én transportmiddel. Een passende bestemming voor de erfenis van de ongehuwde Hilda Mat- tiesing, vonden Henk en Elly. De ver pleegkundige, die zelf jarenlang in de binnenlanden van Suriname en Zuid- Amerika werkte, had kort voor haar dood Malawi en Bangladesh genoemd als landen waar zestig procent van haar vermogen aan een goed doel besteed kon worden. Veertig procent bestemde ze voor een aantal kerken en liefdadig heidsinstellingen. Krakkemikkige veerboten Uitdrukkelijke voorwaarde in het tes tament was overigens dat de executeurs zelf de plek moesten bezoeken waar het geld terecht zou komen. En dus voeren Henk en Elly ruim een maand geleden op afgeladen, krakkemikkige veerboten en bootjes over rivieren en overstroomde landerijen in de zuidelij ke provincie Patuakhali in Bangladesh. Een week lang werden ze rondgeleid in dit waterrijke gebied en in de hoofd stad Dhaka door Mr. Kabir, directeur in Bangladesh van de projecten van Terre des Hommes. Wat ze zagen was een gebied waar zo'n 150.000 mensen wonen en dat geregeld geteisterd wordt door overvloedige regenval en vloedgolven, waardoor grote stukken land overspoeld worden. Een land waar grote armoede heerst, veel mensen ziek zijn en weinig medi sche voorzieningen bestaan. Ze brach ten bezoeken aan kleine kliniekjes die door Terre des Hommes in dit gebied zijn opgezet, en waar maar één keer per maand een dokter langskomt die soms wel meer dan honderd mensen op een dag moet behandelen. „Het is de bedoeling dat het hospitaal schip gaat varen tussen de verschillen de eilanden," legt Henk uit. „Het wordt uitgerust om hulp te verlenen in nood- Het echtpaar Van der Bruggen stippelt alvast een route uit voor een volgende reis naar Bangladesh. (Fotostudio Starfield) situaties, ziektes die veel voorkomen kunnen worden behandeld en er kun nen medische ingrepen worden ver richt. Verder kan het schip medische teams vervoeren, die op de eilanden samen met vrijwilligers kliniekjes op zetten en voorlichting geven over ge zondheid, voeding en geboortebeper king. Op het schip komen ook twee lif eboats, waarmee patiënten met ernstige aandoeningen snel naar het hospitaal schip vervoerd kunnen worden voor behandeling." De kosten van de bouw van het schip bedragen ongeveer 600 duizend gulden en het grootste deel wordt betaald uit de bewuste nalatenschap. De bouw van het schip zal deze maand starten en als alles volgens plan verloopt zal hebover een jaar in gebruik worden genomen. Verbazing en ontroering Het echtpaar geeft toe behoorlijk onder de indruk te zijn van de woon- en leefomstandigheden van de bevolking in dit gebied. Toch werden Henk en Elly nog het meest getroffen door de situatie die ze aantroffen in de sloppen wijken van de hoofdstad Dhaka, waar ze de laatste twee dagen van hun ver blijf doorbrachten. „Ook daar hebben we een aantal projecten van Terre des Hommes bezocht. Wat we toen hebben gezien grenst aan het ongelofelijke. Werkkuilen waar gebruikte batterijen door vrouwen uit elkaar gehaald wor den voor recycling, heel ongezond werk. Over het terrein lopen ook hun kinderen rond. Hetzelfde geldt voor de werkplaatsen waar vrouwen de hele dag stenen kapot moeten slaan tot grit, in de open lucht. Je moet beseffen dat het daar overdag zo'n veertig a vijfen veertig graden kan zijn." De hartelijke ontvangst die ze kregen van de bevolking en met name van de kinderen, die hen ondanks de slechte omstandigheden vol blijdschap toezon gen, heeft de beide echtelieden diep ontroerd. „Bijna alle mensen die daar leven zijn ziek," vertelt Elly. „Ze zien er slecht uit, hebben een grijzige gelaats kleur en zitten vaak onder de bulten. Diarree en allerlei ontstekingen zijn er aan de orde van de dag. En dan zie je dat dat zingen een soort uitlaatklep is in de absolute narigheid. Dat raakt je enorm, ik kan het bijna niet met woor den beschrijven. Het gekke is, je ziet dat soort beelden weieens op televisie. Maar nu loop je er zelf tussen en zie je het met eigen ogen. Dat maakt diepe indruk." Bevlogen zijn ze teruggekomen, want behalve de bouw van het hospitaal schip moet er veel meer gebeuren, vin den Elly en Henk. „Terre des Hommes probeert bij deze projecten vooral iets voor de kinderen te doen. Die lopen daar maar de hele dag rond, er is bij voorbeeld geen school. Voor hen pro beren ze leuke activiteiten te organise ren." Een bijzondere nalatenschap leidt op deze manier tot nieuwe initiatieven, want het echtpaar heeft plannen om deze projecten extra financiële steun te gaan geven en hoopt dat ook anderen bereid zijn tot een gift. „We denken eraan om een stichting op te richten als er meer mensen zijn die deze twee pro jecten willen steunen." Wat betreft het project van het hospi taalschip, ligt er voor Henk en Elly bij Terre des Hommes een uitnodiging klaar om volgend jaar weer te komen kijken als het schip in gebruik is. Dan is er ook gelegenheid om de naam van Hilda Mattiesing aan het schip te ver binden. „Als het even kan, gaan we. Het is fantastisch dat dit project mede door deze erfenis van de grond komt. Maar hier willen we het zeker niet bij laten, we willen verder gaan dan dit." Wie geïnteresseerd is in dit initiatief en meer informatie wil, kan contact opne men met de Henk en Elly van der Bruggen, tel. 072-5335177. HEILOO - Onlangs heeft het gebouw van Scouting Victorie Heiloo aan de Westerweg in het Heilooërbos een grondige metamorfose ondergaan. Ruim twintig ouders en scoutingleden van Victorie hebben zich twee weken geleden ingezet om het gebouw een an der gezicht te geven. De buitenkant van clubgebouw De Bolder in het Heilooërbos is nagenoeg hetzelfde gebleven. Alleen werd de oude vlaggenmast vervangen door een grotere, die tevens dienst gaat doen als zendmast om contact te kunnen maken met andere scoutinggroepen in augus tus tijdens The Jamboree On The Air (JOTA). Ook werden nieuwe straatkol- ken geplaatst en werd de entree verbe terd. Aan de binnenkant zijn grote verande ringen tot stand gebracht. De gehele keuken ging eruit. Na de sloopwerk zaamheden werden door stucadoor Frans Veldt en zijn medewerkers alle wanden van een keurige nieuwe stu- claag voorzien. Daarna werden alle nieuwe keukenbladen geplaatst en alle keukenkastjes kregen een plaats langs de wanden. Ook werden nieuwe witte tegeltjes geplaatst. Alle medewerkers werden na afloop culinair beloond met een overheerlijke barbecue. Wie eens een kijkje wil komen nemen is van harte welkom tijdens een van de bijeenkomsten. Voor informatie over de scouting kunt u contact opnemen met het secretariaat, Joke Terlien, tel. 072-5321211 of met Anton van Riel, tel. 5320149. HEILOO - Woensdag 5 mei kwam Mickey Mouse op uitnodiging van reis bureau Holland International naar Heiloo om daar met de kinderen op de foto te gaan en kleurplaten uit te delen. Hier was meteen een foto- en kleurpla- tenwedstrijd aan verbonden. Woensdag 9 juni werden de prijswin naars van de foto en kleurplatenwed- strijd in het zonnetje gezet. De leukste foto en de mooiste kleurplaat werden beloond met een vakantiereischeque ter waarde van f 150,-. De prijswinnaars van de tweede en derde prijs kregen een leuke attentie uit Disneyland Parijs. HEILOO - Op vrijdag 17 september start de cursus (levens-) verhalen schrijven. In deze cursus wordt twaalf ochtenden lang gewerkt met ervarin gen, herinneringen; maar ook met fan tasie en fictie. Door middel van gerich te opdrachten wordt gewerkt aan het schrijven van teksten. Daarbij komen spelenderwijs de basisprincipes van het schrijven aan de orde. Op maandagavond 20 september start de cursus Verhalen schrijven voor ge vorderden. Hier wordt met taal ge speeld en gegoocheld, wordt er geoe-. fend met stijlen, genres, perspectieven en karakterbeschrijvingen en geploe terd op een plot. Originele teksten, fraaie verhaalideeën en prikkelende zinnen kunnen het gevolg zijn. De cursussen zijn voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en het leuk vinden zowel met fantasie als met levensverhalen te werken. Voor informatie of opgave kunnen belang stellenden na 19.30 uur bellen met 072- 5332418. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Kids for animals: 072-5336180. Vermist Zwarte gec. kater, achter 1 klein wit sokje, 6 jr. De Gouwe Boom, Heiloo. Effen lichtgrijze gec. kater met wit befje en snuitje, 4 witte kousjes en witte vlooienband, 1 kale voorpoot, 8 jr. Vrieswijk, Heiloo. Siamese poes, wit met grijsbruine afte kening, 1 jr. Vredenoord, Heiloo. Zwart/witte ongec. kater, witte vlek op de neus, witte bef, 4 witte voetjes, zwar te vlooienband, 1 jr. Westerweg, Aker sloot. Effen grijze poes met donkere vlooien band, 9 jr. Van der Veldenstraat Hee renweg, Heiloo. Zwart/witte gec. kater, bovenkant zwart, onderkant veel wit, rood bandje met zilv.kl. koker, 13 jr. De Kwekerij, Heiloo. Inl. 072-5616106. Cyperse kater, 10 mnd, gec., witte onderkant, zwart bandje, Van Aosta- straat, Heiloo. Gele regenboogparkiet, Maria's hof, Heiloo. Gevonden Roodcyerse kater, witte voorpoten, achter 1 wit sokje, Kennemerstraatweg, Heiloo. Cyperse poes, Vennewatersweg, Eg mond-Binnen. Inl. 072-5616106. HEILOO - Op donderdag 10 juni speelde HBC als volgt: A-lijn: Arnold- Huting 64.58, fam. Mooy 55.83. B-lijn: fam. Prins 57.92, Menger-Slagter 54.58. ALKMAAR - Voor de tweede keer dit jaar houdt Regionale Thuiszorg een kraaminfodag in Gezondheidscentrum Daalmeer op zaterdag 19 juni aan de Johanna Naberstraat 43-45. Aanstaande ouders kunnen er terecht voor informatie over de bevalling en kraamzorg maar ook voor de inrichting van de babykamer. De kraaminfo is tussen 9.30 en 17.00 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bel len met tel. 072-5127127. De uitslag: fotowedstrijd - eerste prijs Nadine Romeijn; tweede prijs de broer tjes' Scholtens; kleurwedstrijd - eerste prijs Tamara Evers; tweede prijs Ales- sio Bart; derde prijs Rozan Stam r'Jc de broer- eerste NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nu nog een kale plek op de hoek van de, Heerenweg en de Stationsweg. Straks komen-hier winkels en luxe-ap- partementen te staan. Fotostudio Starfield) HEILOO - Van de vier appartementen die op de hoek van de Stationsweg en de Heerenweg gebouwd worden, zijn er inmiddels drie verkocht. Het gaat om luxe appartementen, met lift en garage, die op de plek komen waar onlangs het VVV-kantoortje is gesloopt. De prijzen voor deze drie- en vierkamerapparte- menten zijn vanaf f 550.000,-. Verkoper is HAL Makelaardij in Heerhugo- waard. Onder de appartementen komt winkelruimte. Nadat de provincie een verklaring van geen bezwaar had verleend, is ongeveer een maand geleden de bouwvergun ning afgegeven. Het is niet bekend wanneer met de bouw gestart wordt. De oplevering wordt verwacht in het eerste kwartaal van volgend jaar. HEILOO - Onlangs slaagde aan de Hogeschool Alkmaar Bas van Dui- venbooden voor de HEAO. Hij stu deerde af in de Commerciële Eco nomie. HEILOO - Vorige week zwommen leerlingen van zwembad Loos af voor het Teddybeer- en het Kikkerbrevet. Het Teddybeerbrevet werd behaald door Merel Kloots, Sophie Biesheuvel, Daniel Deijlen, Jip de Kort, Barry Kraakman, Sharona Groentjes, Tessa Bouws en Dylan Muizelaar. Voor het Kikkerbrevet slaagden Emmely Schou ten en Tes Apeldoorn. Ook werd afgezwommen voor het kleuterbrevet en de verschillende snor keldiploma's. Het kleuterbrevet werd behaald door Daan Liefting, Lara van Duin, Janine Pirovano, René van Die pen, Kirsten Janssen, Stella Mever, Mickey Ladordus, Eveline Maan, Niek Ruijter, Nikki Admiraal, Mik Ranzijn, Erik Wijker, Jordi Kolster, Rachel Gast, Dorien Lap, Debbie vd Peet, Kevin van Schenk Brill, Alex Metzelaar, Frank van Ingen, Joep de Koning, Roy Klaver, Tim de Jong, Laura Bijman, Wessel Gras, Gavin Grovert, Manon Kosters, Gijs Reichert, Chloe vd Meer, Cynthia Breed, Karen Stevenson, Tony Franse, Barbara Smit, Casper Kool, Eva Veer man, Bfend Froberg, Jens Noorder- meer, Laureen vd Berg, David Crab- bendam, Daniel Rustenburg, Thom Braaksma. Voor het snorkeldiploma A slaagden Johan Haringhuizen, Rick Stammes, David Bastiaansen, Paul Kroon, Tijs Laagland, Elise Vleeming, Patty van Burgsteden. Het snorkeldiploma B werd behaald door Carlijn en Jette Frugte, Annemarije Blokdijk haalde het snorkeldiploma C. HEILOO - Afgelopen zondag verza melden twintig teams zich voor de jaar lijkse bedrijvenviswedstrijd. Onder schitterende weersomstandigheden werd de strijd aangebonden om zoveel mogelijk vis te vangen. Na afloop werd er gewogen: degene met het hoogste gewicht was de winnaar. Helaas liet de vis nog al op zich wach ten! Er werd dan ook niet veel gevan gen. Om 10.30 uur klonk de toeter voor het einde van de wedstrijd. Vervolgens ging iedereen naar de sporthal voor de prijsuitreiking en de loterij. De uitslag: 1. Handy Fish 3325 gram (wisselbeker), 2. Franse 3 1850 gr, 3. Vennewater sportcafé 1575 gr, 4. 't Kroegje 5 1375 gr, 5. La Strada 1200 gr, 6. Radio Bakker 1 975 gr, 7. Franse 1 975 gr, 8. 't Kroegje 4 875 gr, 9. 't Kroegje 1 800 gr, 10. Vennewater biljartcentr. 525 gr, 11. Gemeente Heiloo 475 gr, 12. Stuifbergen 1 300 gr, 13. Radio Bakker 2 205 gr, 14. Stuifbergen 2 200 gr, 15. Theo Schilder 150 gr, 16. Bos Tuin en dier 100 gr. Vier teams vingen niets. De persoonlijke winnaar met het meeste gewicht was Theo van Ewijk van Handy Fish met een gewicht van 2000 gram. De grootste vis was gevangen door Vroon Kaandorp: een brasem van 48 cm lengte. Zorgcentrum Overkerck Tot eind oktober expositie van aquarel len van Vera de Moei en acrylschilderij- en van Jan de Moei. Regionale Thuiszorg Tot eind augustus expositie van schilde rijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren in het kantoor aan de Nij- verheidsweg 33, te zien van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Galerie TP Galerie opTermijen 189 in Heiloo, elke woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Hema Tot en met 31 jüli in de koffieshop expositie van aquarellen en schilderijen van Ans Lensen.Te zien tijdens winkel- uren. Casa 't Loo Tot half juli expositie van werken van Rina Snel, te zien tijdens winkeluren. Trefpunt Tot en met augustus expositie van werkstukken van deelnemers aan de teken- en schilderclubs van Saskia Sengeis, open van 9.00 tot 17.00 uur. Stichting WAO/AAW/Ug Rommelmarkt op zondag 20 juni aan de Bergeonstraat 30, van 12.00 tot 16.00 uur, info op tel. 072-5331840 of 5330796. Bibliotheek Heiloo In juni presentatie van materialen in de vitrine van De Loet met thema 'De Waddeneilanden'. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 8 oktober tentoonstelling 'Zo zijn we groot geworden' over 125 jaar schenkingen, te zien aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 4 juli expositie van olieverf schilderijen van Aafke Kelly aan de Dijk 1 in Alkmaar, open van donderdag tot en n.ct zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak op 072- 5124022. Grote Kerk Tot en met 11 september tentoonstel ling 'Onsterfelijke historie' over de geschiedenis van de kerk, open van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur (toegang f 5,-), tevens rondleidin gen op vrijdag om 11.00 uur en kaas marktconcerten om 12.00 uur. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden bij Karwei de prijzen uitgereikt aan de vijf winnaars van de Abeitje Film Quiz die in mei werd gehoudenKinderen tot 11 jaar konden een aantal vragen over Abeltje (een creatie van Annie M.G. Schmidt) beantwoorden en vertellen waar om ze graag een cd-rom van Abeltje wilden winnen. De gelukkige win naars waren Dennis Verduin uit AkerslootFemke van der Bijl, Roy Duineveld en Joost van der Sande uit Heiloo en Marjolein de Boer uit Egmond aan den Hoef ALKMAAR - Onlangs is het nieuwe cursusprogramma van de Volksuniver siteit Alkmaar e.o. uitgekomen. -Naast de vele taai-opleidingen zijn er diverse nieuwe cursussen bijgekomen. Eén van de nieuwe cursussen is ge naamd 'Alkmaar en zijne geschiedenis sen' en belicht verschillende aspecten van de geschiedenis van de stad Alk maar. Door diverse deskundigen wordt gesproken over bodemvondsten, de religie door de eeuwen heen, bestuur, bestuurders, kooplieden, ambachten, stadsgilden en armenzorg, de schutte rijen en de architectuur. Ook nieuw is de cursus geheugentrai ning. 'Bewust gebruik van het geheu gen' is een cursus die oorspronkelijk is ontwikkeld voor ouderen. Het is een doe-hef-zelf cursus die in groepsver band plaatsvindt. Ook jongeren kun nen profiteren van deze cursus, die is bestemd voor mensen die hun geheu gen willen onderhouden of die zich ergeren aan hun (goedaardige) ver geetachtigheid. De cursusboekjes zijn gratis verkrijg baar bij bibliotheken en boekwinkels in Alkmaar en omstreken en op het kan toor van de Volksuniversiteit (geopend elke dinsdag- en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur), Kennemerstraatweg 88 te Alkmaar. Op zaterdag 11 september is er in' de scholengemeenschap Willem Blaeu aan de Robonsbosweg te Alkmaar een open dag. Alle docenten zijn dan aan wezig om vragen te beantwoorden. Ook zullen openbare lessen worden ge geven. Het nieuwe cursusseizoen start op maandag 4 oktober. REGIO - Toerfietsclub Le Champion houdt op 19 juni de Ronde van de Westfriese Omringdijk, een recreatieve fietstocht over 126 km. Daarnaast zijn er nog twee kleinere tochten van 60 en 30 km die een gedeelte van de dijk aan doen. De dijk omringt een gebied van grote historische waarde met tal van cultuur- toeristische attracties, waaronder het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, het Stoommachinemuseum bij Medemblik en een aantal kleine bezienswaardighe den. Alle routes zijn geheel uitgepijld. Er kan gestart worden in Alkmaar, in café du Passage aan het Scharloo 1 en in Enkhuizen en Hoorn in de stations restauratie. Starttijden zijn vanaf 8.00 uur, tot 9.00 uur voor de 126 km, tot 10.30 uur voor de 60 km en tot 12.00 uur voor de 30 km. Er mag tot 16.00 uur gefietst worden. De administratiekosten bedragen f 4,- voor de 126 km en f 3,- voor de kleine afstanden. Voor een bedrag extra is er een herinnering beschikbaar. Inlichtin gen bij Jan Versteeg, tel. 0251-235910. Inschrijving vindt plaats aan de start. X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6