Hooglanders begrazen gebied om geluidswal m tot v mas Kinderen De Vijfhoek blij met gerenoveerde buitenspeelplaats 1 ERA Jeugd neemt bezit van skatebaan krant m Verkoopphmti? Broekman kma N™ NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A LOKEEND RECLAME VAN DER BORDEN 072-5351000 Dé Hyfgftheekwinkel J>U Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 27 7 JULI 1999 Bankoverval in Hoekstuk: veel schade, weinig buit Jaarmarkt in Heiloo Muziek- en dansschool in Latijns-Amerikaanse sfeer mm SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 m SBH autobelettering %ss|É| reclameborden, Kampioenschap steppen afgelast Kledinginzameling Humana NVM Info-uur CDA Nieuwbouw of bestaande, bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Kennemeriand C. HACHMA1MG Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen9 Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Maandagmorgen vond rond 11.00 uur een speetataculaire bankoverval plaats bij de ABN-Amro bank in winkelcentrum Het Hoekstuk. Een verzwaarde four wheel drive Toyota met een met bielzen geladen aanhanger reed de gevel van de bank eruit. Twee mannen in overalls met bivakmutsen op renden daarop de bank in, om er even later weer uit te komen. Daarop staken ze de ram-auto in brand en sprongen vervolgens in een gereedstaande auto, waarin een derde man klaar zat om weg te rijden. Even later werd deze wagen brandend aangetroffen op De Ronge. Veertien surveillancewagens en een speurhond HEILOO - Volgende week woensdag, 14 juli, wordt in Heiloo voor het eerst een grote jaarmarkt gehouden. Het is de bedoeling dat een langgerekt lint van kramen en attracties over de Hee- renweg loopt en de winkelcentra 't Loo en het Stationscentrum met elkaar ver- bindt. HEILOO - Woensdag 14 juli is de laat ste voorspeelavond van dit jaar. Deze avond, die in het teken staat van Zuid- Amerikaanse muziek en dans, heeft als titel meegekregen 'Latin Night". Tij dens deze avond zullen naast leerlingen van de school het Jeugdtheater Heiloo werden ingezet om de omgeving af te zetten en uit te kammen, maar van de daders geen enkel spoor. Een helikop^ ter kwam eraan te pas om mee te zoe ken, maar veel meer dan het alarmeren van talrijke Heilooërs leek deze niet uit te kunnen richten. Omdat het vermoe den bestond dat de daders er misschien met de trein vandoor probeerden te gaan, werd het treinverkeer een half uur stilgelegd. De twee medewerkers van de bank, die op het moment van de overval aanwe zig waren, zijn met de schrik vrijgeko men. Zij zagen kans zich terug te trek ken in een soort veiligheidssluis. On danks de naar het lijkt gedegen voorbe reidingen van de overvallers, is de buit minimaal. Er zou een 'tasje' meegeno men zijn, maar wat daar precies in zat is tot op heden niet bekend. Van de over vallers ontbreekt tot nu toe elk spoor. Het gedeelte van de Heerenweg tussen de Van der Veldenstraat en de rotonde bij de Zeeweg is deze dag tussen 06.00 en 20.00 uur voor alle verkeer afgeslo ten. Bewoners wordt gevraagd hun wagen elders te parkeren. Buslijn 166 wordt omgeleid via de Stationsweg en de Kennemerstraatweg. Passagiers kunnen opstappen bij de 'gewone' hal- tes. en een dansdemonstratie door Tango studio Alkmaar te zien zijn. Om in de sfeer te komen speelt vanaf 18.30 uur een slagwerkgroep op het plein voor de muziekschool. Op maandag 12 juli zijn het gitaarleer lingen van Lex van Amsterdam, Peter Broersen en Edwin Ligteringen, die zowel op elektrische als akoestische gitaar muziek in verschillende stijlen zullen laten horen. Deze avond begint om 19.30 uur. HEILOO - Sinds vorige week is Ype- stein een paar bijzondere bewoners rij ker. Vier Schotse Hooglanders zijn door de Heilooër hobbyboer Gerard Pranger bij de geluidswal langs de A9 uitgezet, om de komende tijd het ge bied daar te begrazen. Dit doen de ene stier en zijn drie koeien niet alleen, ze hebben hulp van zo'n veertig Gotland- schapen en hun lammeren, die daar al eerder domicilie kozen. Geschoeid in stevige, hoge laarzen van wege de drassige grond, gaat Pranger geregeld een kijkje nemen bij zijn hooglanders. De dieren, die eigenlijk niet van mensen houden en dus niet tot de categorie 'aaibaar' behoren, komen ondanks dat toch naar hem toe. Te vreden grazend zoeken zij zich een weg door de grove vegetatie. 'Deze hoog landers vreten de grove begroeiing weg. Kijk, je kunt de sporen zien van waar ze gelopen hebben', wijst Pranger aan. Daarna is het de beurt aan de scha pen, die de onderbegroeiing 'voor hun rekening nemen'. In het gebiedje, dat aan het Oosterbos grenst, heerst, ondanks de naastliggen de A9, rust en stilte. Het Xvordt door een hek afgescheiden van het bos 'Niet om de mensen tegen te houden, maar om de dieren ervan te weerhou den op trektocht te gaan. Het is dus geen verboden gebied, zoals weieens gedacht wordt', aldus Pranger. Hij haast zich om er meteen achteraan te zeggen dat het niet de bedoeling is dat mensen naar de Schotse Hooglanders toe gaan. 'De dieren moeten wel met rust worden gelaten', benadrukt hij nog eens. De grond is drassig, rond kleine bin- nenmeertjes groeit watermunt, zwane bloem en kalmoes. Kikkers, padden en salamanders houden zich op in het water en tussen de talrijke grassoorten. De stal, die. voor de schapen geplaatst is, valt tussen het vele groen bijna niet op. Het dak is begroeid met sedum. 's Zomers blijft het binnen dan ook lek ker koel. Een fraai stukje Heiloo, dat Oosterbos dat beheerd wordt door het Noord hollands Landschap, en die uitbundig bloeiende geluidswal. Toch komen er maar weinig mensen wandelen, weet Pranger. Deze ochtend is één gezin op de uitkijkpost geklommen. Maar de kinderen laten de Schotse Hooglanders voor wat ze zijn. Zij kijken liever naar de voorbijrazende auto's op de A9... -- Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De gerenoveerde buitenspeelplaats van De Vijfhoek werd feestelijk in gebruik genomen, d-foto UKP) Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 5 3 2 0 3 45 VERKOCHT Gerard Pranger en zijn Schotse Hooglanders, die het gebied rond de geluidswal langs de A9 begrazen. HEILOO - Afgelopen vrijdagmiddag hebben de kinderen van orthopedago gisch dagcentrum De Vijfhoek hun fraai gerenoveerde buitenspeelplaats in gebruik genomen. Deze is tot stand gekomen dankzij een inzamelingsactie van de Vrienden van de Vijfhoek, een stichting van actieve ouders en sympat hisanten. Zij brachten in twee jaar tijd het niet geringe bedrag van f 220.000,- bijeen en zorgden voor de verwerkelij king van de plannen. En het resultaat mag er wezen, zo kon den de aanwezigen bij de opening met eigen ogen aanschouwen. In de ver nieuwde tuin is voor elke groep een eigen plek gecreëerd. De routes zijn afgestemd op visueel gehandicapten, er zijn fraaie, verrijdbare plantenbakken en doordacht geconstrueerde zandbak ken op hoogte voor rolstoelers. Ook is er een bijzondere pergola aangelegd. Wie daar onderdoor wandelt wordt allerlei visuele en geluidseffecten gewaar. De picknicktafels doen vooral verlangen naar veel mooi weer. Wiebelbrug en schommelbank De buitenspeelplaats is nog niet com pleet. Deze zomer worden nog een schommelbank, een rolstoelschommel, een wiebelbrug en een soort schuilhok je geplaatst. Het wachten is nog op een veiligheidscertificaat van de overheid. De inzamelingsactie-bal is aan het rol len gegaan met een golftoernooi, dat in mei '97 een bedrag van f 50.000,- bij eenbracht. Een collecte in de gemeente Heiloo bracht f 10.000,- op, de gemeen te zelf kwam met een subsidie over de brug, gevolgd door een gift van de gemeente Egmond. Daarnaast werden flink wat fondsen aangeschreven, het geen resulteerde in flinke bijdragen van Rabo- en VSB-bank. Maar ook tal rijke kleinere, particuliere initiatieven werden ontplooid om geld voor de tuin bijeen te brengen. Met als resultaat dat de buitenspeel plaats vervroegd kon worden aange legd. Nadat een speciale tuincommissie een programma van eisen had opge steld, ontwierpen eindexamenleerlin gen van het Clusius College een fraai plan. Voor de uitvoering tekende Arend de Winter Combigrpen uit Heiloo. Orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek heeft in haar vijfentwintigja rig bestaan, dat vorig jaar nog uitge- HEILOO - Het eerste Heilooër kam pioenschap steppen, dat komende za terdag in Ypestein gehouden zou wor den, is wegens gebrek aan deelnemers afgelast. De plannen voor een dergelijk evenement zijn echter nóg niet hele maal van de baan, de wijkvereniging bekijkt nog of er een mogelijkheid is om in het najaar in Ypestein een ander sportief evenement te houden. HEILOO - Stichting Humana komt op 14 en 15 juli kleding inzamelen in de gemeente Heiloo. Mensen die geen 'nee-sticker' op de deur hebben, krij gen in de week voor de inzameling een 'Humana-wereldzak' in de bus. Vanaf 9.00 uur 's ochtends kunt u deze zak aan de stoeprand plaatsen. Woont' u buiten de bebouwde kom en wilt u wel kleding kwijt, dan wordt u verzocht de kledingzakken in een van de kernen neer te zetten. breid gevierd werd, al heel wat veran deringen en vooral verbeteringen ondergaan. In 1985 werd het centrum aan het Vierkant 22 verbouwd om gro tere groepsruimten te realiseren. In 1993 liet de Stichting Vrienden van de Vijfhoek voor het eerst van zich horen, met het voor elkaar 'boksen' van een speciale snoezelruimte, waar het goed toeven is in een sfeer van rustgevende licht- en geluidseffecten. In augustus '96 werd op initiatief van de Vrienden de gymzaal geheel ver nieuwd en omgetoverd in een senso- motorische ruimte. Hiervoor brachten zij toen een bedrag van f 150.000,- bij een. In De Vijfhoek, dat ooit van start ging als kinderdagverblijf voor gehan dicapte kinderen, maar in de loop der jaren uitgroeide tot volwaardig ortho pedagogisch dagcentrum, is plaats voor maximaal veertig verstandelijk en/of meervoudig gehandicapte kinderen tussen de 2 en 15 jaar. Na de zomer verschijnt er een boekje over de renovatie van de buitenspeel plaats. Dan wordt er ook een open dag gehouden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 MAKELAAR f Makelaars sinds 1933 HEILOO - De CDA-fractie van de gemeenteraad houdt op donderdag 8 juli om 19.30 uur weer een infospreek- uur. De bijeenkomst wordt gehouden in het Open Huis. Voor informatie: fractiesecretaris MartLi Groot, tel/fax 072-5335573. 2 G.p.Gfcöw Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 lel. 072 5320322 Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 De tam-tam in Heiloo gaat snel. De baan lag er nog niet of de jeugd zat er al op! foto UKP) HEILOO - Ruim drie jaar heeft de jeugd van Heiloo erop moeten wach ten, maar vorige week was het dan toch eindelijk zover. Op het parkeerterrein aan Het Malevoort bij de Zuiderneg is een heuse halfpipe geplaatst, en daar mee werd dit plekje vorige week maan dagmiddag in één klap omgetoverd tot het walhalla van de skate-minnende jeugd van Heiloo. Want terwijl de graafmachines hun werk nog deden, namen de kinderen de nieuwe baan met groot enthousiasme in gebruik. In 1996 begon het college met plannen voor de aanleg van de skatebaan. Een speciaal voor deze gelegenheid in het leven geroepen jeugdgemeenteraad mocht haar wensen kenbaar maken. De aanleg plus de baan mochten f 40.000,- kosten. Wat een eenvoudig plan leek, bleek een ware uitputtingsslag te wor den. De ene na de andere locatie viel af. Omwonenden zouden last hebben van lawaai, er zou te weinig sociale contro le zijn, de baan zou te ver voor sommi ge kinderen liggen, allerlei bezwaren staken keer op keer de kop op. Drie lo caties passeerden de revue, en alle drie vielen ze af: het parkeerterrein aan de Noorderneg, het parkeerterrein bij zwembad Het Baafje en het Willibrord- park. De vierde locatie was een gelukkiger lot beschoren. Eén omwonende van De Ronge vreesde aanvankelijk nog voor geluidsoverlast, maar na een gesprek met de gemeente werd besloten de ska tebaan een kwartslag te draaien. De aanleg is mogelijk gemaakt met een tij delijke bouwvergunning, die vier a vijf jaar geldig blijft. Dan wordt opnieuw bezien of de baan daar blijft liggen, of naar een andere locatie verplaatst wordt. Genoemd is het speelterreintje aan het einde van De Hoefsmid, nabij het bruggetje naar Ypestein. Maar dat kan alle skaters en skateboarders die sinds vorige week niet meer bij de baan weg te slaan zijn, niet veel schelen. Die zijn veel te blij dat het ding er nu ein delijk is. Het plaatsen van de skatebaan is reden genoeg voor een feestje. Op vrijdag 16 juli zal wethouder Ernest ten Hacken om 16.30 uur de baan officieel aan de jeugd overdragen. Ervaren skaters ge ven daarna een demonstratie van hun vaardigheden. Behalve de plaatselijke schooljeugd is ook een aantal jongeren uitgenodigd, die in het verleden het ini tiatief hebben genomen tot de plaatsing van de zogenaamde halfpipe. ELAARSCROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) ^gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek donker gepatineerde meubels Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Hollewog 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1