De Cameren: 'verzorgd wonen voor ouderen' Expositie van huisartsen te zien in Gemaal 1879 X X «Pti 4 'Senic/itert- 4 'ZZenicZtett Activiteiten Limmen mÈÈÈÊ P#L I T 1 E n\V P# L I T I E Open viswedstrijd HSV Orgelconcert in de Hervormde Kerk Cursus 'Hoera-Muziek' Waterschap Het Lange Rond/ SCHOUW AANVRAGEN OM ONT HEFFING OF VERGUNNING WERK IN UITVOERING WEGONDERHOUDSWERK- ZAAMHEDEN SPREEKUUR DIJKGRAAF TENTOONSTELLING NOORD HOLLANDSE LANDSCHAPPEN GEMAAL 1879 TE AKERSLOOT MUSEUMGEMAAL WILHELMINA NIEUW DAGELIJKS BESTUUR. PAGINA 10 UITKIJKPOST - 14 JULI 9 LIMMEN - De plannen voor zorgcen trum De Cameren en de omliggende aanleunwoningen in Limmen moeten het de ouderen in Limmen straks mogelijk maken om beter verzorgd in hun eigen dorp te blijven wonen. Af gelopen maandag en dinsdag zijn de plannen in speciale bijeenkomsten toe gelicht aan alle betrokkenen. Stichting Zorgcentra De Rietlanden, die behalve De Cameren ook de zorg centra Strammerzoom (Akersloot) en Geesterheem (Uitgeest) exploiteert, wil een zo breed mogelijk zorgaanbod in het dorp. Daardoor kunnen mensen die met het klimmen der jaren steeds intensievere hulp nodig hebben, toch gewoon in hun eigen dorp blijven wonen. Op dit moment heeft Limmen een zorgcentrum voor 56 bewoners en 2 logeerplaatsen, met daarnaast 65 aan leunwoningen. Het zorgcentrum is inmiddels uitgebreid met een substitu tieproject (extra ondersteuning op ver pleeghuisniveau voor tien bewoners) en biedt ook hulp aan de bewoners van de aanleunwoningen. Maar de nieuw- bouwplannen laten zien dat De Rietlanden veel meer in petto heeft. Zo is er gedacht aan het bieden van dag verzorging (extra ondersteuning voor mensen uit het dorp) en een ruim aan bod aan voorzieningen en activiteiten voor de bewoners van de zorgapparte- menten (aanleunwoningen) en elders uit het dorp. Het nieuwe zorgcentrum komt letter lijk temidden van de zorgappartemen- ten te liggen. De nieuwe zorgapparte- menten naast het zorgcentrum worden door middel van een overkapping droog en veilig met het zorgcentrum verbonden. De bovenste woonlaag van het zorgcentrum wordt bestemd voor zogenaamde 'opleunwoningen': zelf standig wonen in een volwaardig ap partement, maar met professionele hulp letterlijk onder één dak. Alle nieuw te bouwen woningen krijgen het 'seniorenlabel' en voldoen daarmee aan hoge kwaliteitseisen, geschikt voor oudere en minder valide bewoners. Bewoners van het zorgcentrum kunnen voortaan beschikken over een aparte slaapkamer. De eigenaren van het zorgcentrum (De Rietlanden) en de huidige aanleunwo ningen (Stichting Woonzorg Lage Weide) hebben samen met Bouwfonds Woningbouw BV een zogeheten struc tuurvisie ontwikkeld. Men wil namelijk ook de kwaliteit van de woonomgeving verbeteren. Gedacht wordt aan een samenhangend ontwerp voor het gehe le gebied inclusief groen. Op dit moment worden de plannen voorge legd aan alle betrokken partijen. De Rietlanden en Stichting Woonzorg Lage Weide willen hun gezamenlijk ontwikkelde ideeën toetsen aan de des kundigen bij uitstek (bewoners, mede werkers) en omwonenden. Met hun inbreng kunnen de plannen waar nodig worden bijgesteld en vervolmaakt. 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op maandag 5 juli verleen de omstreeks 19.00 uur een 62-jarige automobilist bij het uitrijden van een uitrit op de Enterij geen voorrang aan een bestuurder op de Middenweg. Er was alleen materiële schade. Op 7 juli vond op de kruising van de Hogeweg met de Achtkant om 06.30 uur een aanrijding tussen twee bedrijfs auto's plaats. De aanrijding ontstond doordat een 39-jarige bestuurder op de Hogeweg geen voorrang verleende. Er was alleen materiële schade. Op 12 juli werd omstreeks 01.20 uur ingebroken in een kantoor van een benzinestation aan de Rijksweg. Aan de achterzijde van het kantoorgedeelte werd een raam ingeslagen. Uit de op slagruimte werd een hoeveelheid tabaksartikelen weggenomen. Verloren voorwerpen: gele jas met capuchon, zwartgele jongensjas met print, mandje met bruin gordijn, rode portemonnee met inhoud. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 8 juli heeft een 33- jarige inwoner van Akersloot twee mannen op de Outerlant aangehouden. Hij liep omstreeks 00.45 uur met zijn hond langs de Geesterweg toen hij inbraakgeluiden hoorde bij een pand aan de Koningsweg. Even later zag hij twee mannen hard hollend de Gees terweg oversteken. Deze personen kwam hij even later weer tegen op de Outerlant. Hij hield ze toen aan. Een bewoner van een woning aan de Outerlant belde vervolgens de politie. Beide verdachten werden vervolgens aangehouden en overgebracht naar het AKERSLOOT - In 1995 was er in Ge maal 1879 in Akersloot werk te zien van drie huisartsen: Gert Germans uit Akersloot, Tewis Elzinga uit Limmen en Arien Ruoff-Krijgsman uit Uitgeest. Omdat deze tentoonstelling toen veel enthousiaste bezoekers trok, zijn deze kunstenaars nu opnieuw in een exposi tie bij elkaar gebracht. Hun beelden worden van 17 juli tot en met 29 augus tus in het gemaal geëxposeerd. Gert Germans houdt ervan om figura tieve vormen, mens'en dier, door enige abstracties extra spanning en beweging mee te geven. Hij laat zich inspireren door organische (oer)vormen. Door deze te vergroten, te verkleinen of te stapelen, krijgen ze een extra dimensie. Zijn laatste werken worden geken merkt door een toenemende abstractie, die de essentie, de emotie verbeeldt. Gert werkt in brons, albast en marmer. Voor Tewis Elzinga is zijn directe om geving zijn inspiratiebron. Hij geeft zijn emoties weer in brons, steen, hout en andere materialen, maar de laatste tijd vooral ook in marmer. Zijn beeldtaal is karakteristiek, met een accent op lijn- voering en beweging. Arien Krijgsman laat zich in het bijzon der inspireren door de mens en zijn beweging in tijd en ruimte, waarbij het evenwicht en de harmonie een belang rijke rol spelen. De dans is dan ook vaak onderwerp in haar werk. Ook de opgroeiende kinderen zijn een voort durende inspiratiebron. Portretten ma- LIMMEN - Ook dit jaar organiseert de jeugdvisclub in samenwerking met eet café De Uitkomst een open viswed strijd voor kinderen tot 16 jaar. Ge durende anderhalf üur zal er op aantal worden gevist, dus 1 vis is 1 punt. Voor assistentie aan de waterkant wordt gezorgd, om te helpen met het aanzett- ten van een haakje, een vis onthaken, uitpeilen enzovoort. De wedstrijd, die gratis is en waarbij iedereen prijs heeft, wordt gehouden op zondag 18 juli. Verzamelen om 13.30 uur op de parkeerplaats bij het voetbal veld Dampegheest. Er wordt gevist in een plaatselijk gelegen water van 14.00 tot 15.30 uur. De prijsuitreiking is in café De Uitkomst. Voor eventuele vra gen kun je bellen met 072-5053134. Zondag 18 juli vissen de all-rounders in het Noordzeekanaal. Een moeilijk wa ter, dat een serieuze aanpak vereist. De hengelaars dienen vooral een plateau en een ruim leefnet mee te nemen, plus een lang schepnet. De oever bestaat uit grote basaltblokken aan een dijk, en er is golfslag van de scheepvaart. De vangst zal overwegend brasem zijn. Vertrek om 7.00 uur vanaf eetcafé De Uitkomst, waar na afloop ook de prijs uitreiking is. De tussenstand na vijf wedstrijden is als volgt: Herman Otte leidt met 10 punten voor Nico Schouws en Hendrik Delbrugge met ieder 11, en Jan Walta met 13 punten. Dick Pekel staat op 14. CASTRICUM - Het derde orgelcon cert in de reeks van Orgelconcerten 1999 zal plaatsvinden in de Hervormde Kerk, Kerkplein 1 en wel op maandag 19 juli. Het tot ver over de grens beken de kabinetorgel, dat in 1740 werd gebouwd door Christiaen Müller, wordt bespeeld door Hein Hof. Hein Hof studeerde orgel bij Albert de Klerk aan het Amsterdams Conserva torium, muziekwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam en klave cimbel bij Glen Wilson en Chris Farr aan de conservatoria van respectieve lijk Utrecht en Zwolle. Van 1971-1995 was hij als docent muziekgeschiedenis, gregoriaans en basso continuo verbon den aan het Hilversums Conserva torium. Sinds 1991 doceert hij orgel en klavecimbel aan de Regionale Muziek school Amersfoort. Als concerterend organist en klavecinist treedt hij gere geld op. Hein Hof zal onder andere werken ten gehore brengen van Sequentia van Pinsteren, Jan Pietersz. Swelinck en Jo- hann Kuhnau, Handel, Bach en Scar latti. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur open. De kaartverkoop vindt plaats voor aan vang van het concert. De toegang bedraagt f 7,50 voor volwassenen en f 6,- voor houders passen 65+ en CJP en kinderen (inclusief programma). CASTRICUM - Muziekvereniging Emergo geeft ook komend seizoen weer een cursus 'Hoera Muziek'. Deze cursus is bedoeld voor kinderen van 7 tot 9 jaar en wordt gehouden op dins dagmiddag om 16.00 uur in de basis school De Sokkerwei aan de Oranje laan te Castricum. Docente is Mia Ploe- gaert-Braas. Deze cursus is een uitgebreide vorm van een cursus algemene muzikale vor ming. De kinderen leren voornamelijk samen te zingen, op instrumenten te spelen, te bewegen op muziek, te luiste ren naar muziek en het noteren van muziek. De cursus is een vooropleiding voor elk willekeurig instrument. De cursus gaat van start op 7 september en bestaat uit dertig lessen en een afsluit- project. Het cursusbedrag bedraagt f 180,-. Voor meeer informatie kunt u terecht bij Anneke den Baas, tel. 0251- 658226. Gemeentehuis Limmen Tot 5 augustus foto-expositie van leer lingen van de Pax Christischool.Te zien tijdens werkdagen. Beeldentuin Akermare Expositie van beelden, schilderijen, etsen en sieraden van diverse kunste naars, te zien aan de Uiterdijk 2 in Akersloot op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak, tel. 0251-312598. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. politiebureau van Alkmaar. Ze ver klaarden later ingebroken te hebben omdat zij op zoek waren naar benzine voor hun auto. Op 9 juli vond op de westelijke rijbaan van de A9 omstreeks 07.45 uur een aanrijding plaats waarbij vier perso nenauto's waren betrokken. De aanrij ding ontstond doordat er te weinig afstand werd bewaard. Er was alleen materiële schade. Op 10 juli vond op de Sluisweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Beide bestuurders hielden niet voldoende rechts. Er was alleen mate riële schade. Gevonden voorwerpen: groene brie venbus, sleutel aan Mitsubishi hanger, paars mapje met geld, drie sleutels, bankbiljetten, sleutels in donkerblauw mapje. Verloren voorwerpen; crème kleurig jongensjack, doublé horloge, zonnebril in koker, leesbril in zwarte koker. Een beeld van Gert Germans. ken is een ander aspect van haar oeu vre. Ze werkt voornamelijk in klei en zwarte was, de resultaten worden gebakken, in aluminiumcement, gips of brons gegoten. Het Gemaal 1879 ligt aan de Fielker- weg in Akersloot en is geopend op zaterdag en op zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar en donateurs gratis. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbos- sche Zeewering. Het werkgebied ken merkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camperduin, diepe droogmakerijen en drasse veenweiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilometer, wonen 300.000 mensen. De begroting bedraagt ruim 30 miljoen gul den, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organisatie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 65 per sonen werkzaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadia laan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te recht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Waterschap Het Lange Rond zal in de periode van 1 juli t/m 14 juli onderhouds werkzaamheden aan de hoogwatersloten uitvoeren, Echter, daar waar de werk zaamheden niet kunnen worden uitge voerd vanwege de aanwezigheid van objecten of hinder van andere zaken, dient de aanliggende eigenaar zorg te dra gen voor de uitvoering van de onder houdswerkzaamheden volgens de in de keur van het waterschap opgestelde regels. Daarom controleert het waterschap Het Lange Rond de hoogwatersloten op zui verheid op donderdag 22 juli 1999 in het volgende gebied. Zaanstreek: DE POLDER ASSENDELFT; DE NOORDERBUITENDIJKEN; deze polders liggen in de gemeente Zaan stad. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór boven staande datum de betreffende onder houdswerkzaamheden te hebben uitge voerd. De waterlopen moeten worden onderhouden over die helft van de water loop die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat op grond van de keurbepalingen de eigenaren danwel zakelijk gerechtigden verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan waterlopen ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebrui ker zijn van de percelen waarlangs de onderhoudswerkzaamheden dienen te worden uitgevoerd. Wat wordt onder onderhoudswerk zaamheden verstaan? Onder onderhoudswerkzaamheden op zuiverheid wordt onder meer verstaan: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de waterlopen worte lende waterplanten; - het verwijderen uit de waterlopen van bladeren, flab, gras, kroos, takken, vuil nis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur met mevrouw A. de Groote van de afdeling Algemene Zaken, tel. (072) 541 02 02. De volgende aanvragen zijn binnengeko men: 99.3672 T.S. Blank te Ursem voor het vervangen van een brug door een dam met duiker aan Mijzerdijk 12 in Ursem. 99.3673 Energie Noord West te Zaan dam voor het leggen, hebben, onderhou den, eventueel vernieuwen of verwijderen van een gasleiding in de Ned Benedict- weg in Wormerveer. 99.3674 Loders Croklaan B.V. te Wor merveer voor het maken van een water stofleiding door de dijk aan Hogeweg 1 in Wormerveer. 99.3675 KPN Telecom voor kabelwerk zaamheden aan M. van Heemskerck- straat in Heemskerk. 99.3677 R.P van Gelderen te Assendelft voor het plaatsen van een steiger langs De Omloop 40 in Assendelft. 99.3678 G. Smit te Assendelft voor het plaatsen van twee dammen met duiker langs de Zuiderweg nabij nr. 3 in Assen delft. TUSSEN 99.3679 P Zwikker te Assendelft voor het plaatsen van een dam met duiker aan Vaartdijk 4b in Assendelft. 99.3680 KPN Telecom voor een gestuur de boring door de Ringvaart van de Scher mer ten behoeve van de telefoonlijn Alkmaar-Avenhorn. De aanvragen liggen van vrijdag 23 juli tot en met vrijdag 20 augustus voor belanghebbenden ter inzage in het water schapskantoor te Alkmaar. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Als u stukken wilt komen inzien, dan kunt u het beste vooraf even een afspraak maken met de betrokken medewerker van de technische dienst. Die kan dan eventu ele vragen beantwoorden. Aanbrengen slijtlagen Van maandag 29 juni t/m vrijdag 23 juli zullen slijtlagen worden aangebracht op de volgende wegen: - de Schermerringdijk ter hoogte van het aan de overzijde gelegen Ursem, de Molendijk ter hoogte van Schermerhorn en tussen Schermerhorn en Groot schermer; - de Starnmeerdijk Noord. Dit is het weg- vak vanaf de Groene Dijk (ter hoogte van het aan de overzijde gelegen West-Graft- dijk), tot aan ongeveer het gemaal van de Starnmeer; - de Oudelandsdijk, vanaf Driehuizen tot aan West-Graftdijk; - de Nauernasche Vaartdijk ter hoogte van de watertoren tot aan de sluis; - de Geesterweg/Kanaaldijk in Akersloot. Voor zover mogelijk wordt het verkeer over één rijbaan geleid. Daar waar dit niet mogelijk is, zal het verkeer door middel van borden worden omgeleid. Wij vragen u begrip voor het ongemak. Herstraatwerkzaamheden Van 1 juli tot 1 augustus vinden er ophoog- en herstraatwerkzaamheden plaats aan de Noorddijk in Wormerveer vanaf de bocht bij de oversteekplaats ten behoeve van het zandtransport Noor- derveld tot aan de volkstuinen. Het verkeer wordt hierbij over één rijbaan geleid en dient dus rekening te houden met vertraging. De meeste contacten tussen ingelanden en het waterschap vinden tot nu toe tele fonisch of schriftelijk plaats. Jaarlijks organiseert het waterschap ook regiobij eenkomsten waar ingelanden en bestuur ders elkaar kunnen treffen. Maar een loopje naar het waterschap is nog steeds ongewoon. Daarom houdt dijkgraaf Thea de Roos van Rooden maandelijks spreekuur om de klantgerichtheid te bevorderen en open heid te versterken. Elke maand zal zij dan volgens een vast schema spreekuur hou den (in principe op elke derde woensdag van de maand, behalve in de maand augustus). Daar zal zij vragen beantwoor den en informatie verstrekken. Zij wil bovendien van gedachten wisselen met de ingelanden over zaken die het werk van het waterschap betreffen. Waar wordt bij u in de buurt het spreek uur gehouden? 21 juli 10-12 uur Alkmaar (A) Het spreekuur 's middags in het Noorderpolderhuis komt te ver vallen. U kunt óf een aparte afspraak maken óf 's morgens naar Alkmaar komen. Augustus geen spreekuur 15 sept. 10-12 uur Alkmaar (A) 14-16 uur Schermerhorn (A) 20 okt. 10-12 uur Westzaan (B) 14-16 uur Akersloot (B) 17 nov. 10-12 uur Alkmaar (A) 14-16 uur Schermerhom (A) 15 dec. 10-12 uur Westzaan (B) 14-16 uur Akersloot (B) (A) locatie waterschapskantoor, Arca- aialaan 40 in Alkmaar en Noorderpolder huis, Molendijk 11 bij Schermerhorn. (B) locatie Gemaal Overtoom, West- zanerdijk 530 in Westzaan en Gemaal 1879, Fielkerweg 4 in Akersloot. Wilt u een afspraak maken voor het spreekuur? Neemt u dan contact op met mevrouw L. van den Aakster, doorkiesnr. (072) 541 02 05. Anneke Helder, kunstenares uit Benning- broek, exposeert de maanden juli, augus tus en september in de gangen van het waterschapskantoor. Helder is een van de vier leden van de kunstenaarsvereniging Hoorn omstreken die in 1999 het waterschapskantoor verfraaien. Haar schilderijen tonen in een ogenschijn lijk eenvoudige beeldtaal de essentie van het Noord-Hollandse landschap. De expositie is te bezichtigen tijdens kantooruren op de Arcadialaan 40 te Alkmaar. Tot oktober is iedere zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur, en na telefoni sche afspraak (0251-311705 en 0251- 313253) het historische gemaal in Aker sloot te bezichtigen. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal in werking te zien. Gedurende het seizoen exposeren kunstenaars hun werk. Het gemaal staat aan de Fielkerweg 4 in Akersloot. De toegang bedraagt 2 gulden, kinderen gratis. Het museumgemaal Wilhelmina is tot en met augustus op zondag geopend van 10.30 tot 17.00 uur. In het gemaal staat een tentoonstelling met foto's, tekeningen, teksten en er is een prachtige video presentatie over een dag uit het leven van de machinist. Speciaal voor de jeugd is er een leuke kleurwedstrijd met leuke prijzen. Museumgemaal Wilhelmina, Molendijk 9, 1636 VK Schermerhorn. Op vrijdag 2 juli zijn de nieuwe heemra den van Het Lange Rond gekozen. Het zijn: -v X categorie ongebouwd: D.J. Crok uit Westknollendam J.C. Over uit Zuidschermer categorie gebouwd: mevrouw E.C.M. Cornellisse-Putter uit Uitgeest J.W.G.J. Jansen uit Alkmaar categorie ingezetenen: S.R. Potma uit Graft J. Wentink uit Uitgeest E N HONDSBOSSCHE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 10