i B 072 - 535 68 88 HEILOO Ontwerpstructuurvisie Zandzoom Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Nieuwe uitgave folder 'Heiloo in cijfers' Telefoonnummer meldingen grofhuisafval k r elXr. wevtuKKU'jKm G t: KUtN ÓCAf /<r OOK OLAf! DOS' tN DG ÓCAfeAK7 Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 PAGINA 4 UITKIJKPOST-14 JULI Informatierubriek In de afgelopen maanden is bij de gemeente Heiloo een groot aantal reacties binnengeko men over de ontwerpstructuurvisie Zandzoom. Hierdoor is het helaas niet mogelijk om al deze reacties binnen de gestelde termijnen af te handelen. Degenendie een reactie naar de gemeente hebben gestuurd, hebben inmiddels bericht ontvangen over de verdere gang van zaken. De reacties worden na behandeling in de projectgroep Zandzoom opgenomen in een inspraakrapport. Na overleg met de klank bordgroep Zandzoom en behandeling door de raadscommissies in Heiloo en Limmen wordt dit rapport beschikbaar gesteld aan iedereen die heeft gereageerd. Ook wordt het op de gebruikelijke wijze ter inzage gelegd. Verdere berichtgeving vindt na half september 1999 plaats. Meer informatie Voor meer informatie kunt u vanaf 19 juli a.s. contact opnemen met de heer P. van Dorsten van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 52. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 5 juli jl. heeft besloten te verklaren, dat bestem mingsplannen worden voorbereid voor de hieronder genoemde percelen grond: perceel Mariënstein 119; perceel De Omloop 18; perceel Obriglaan 48; perceel Oudburgerlaan 66; perceel Spanjaardslaan 6; perceel Heerenweg 28; perceel Bestevaerslaan 9; vier perceeltjes grond aan De Gouwe Boom en Vinkenbaan. Ter inzage De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -535 67 47). De besluiten treden in werking op donderdag 15 juli 1999. De nieuwe uitgave van de folder 'Heiloo in cij fers' is beschikbaar. In deze folder vindt u cij fermateriaal over de bevolkingsopbouw, woningbouw, werkgelegenheid, onderwijs en diverse voorzieningen. Omdat er veel vraag naar dergelijke statistische gegevens is, heeft de gemeente twee jaar geleden de eerste uit gave gemaakt. Statistische gegevens wijzigen echter ieder jaar, vandaar dat nu een nieuwe, aangepaste versie is gemaakt. Andere folders van de Gemeente Heiloo Behalve 'Heiloo in cijfers' heeft de gemeente nog meer folders gemaakt, zoals: Heiloo, fijn wonen in 't groen. Duurzaam en Energiezuinig bouwen - Veilig Wonen - Een dorp in het groen; Heiloo in beeld. Beschrijving van de lokaties en makers van beelden in Heiloo; Monumentale bomen in Heiloo; Het Woonzorgloket. Voor informatie over voorzieningen op het gebeid van wonen, welzijn en zorg; Klagen bij de gemeente. Informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; Voorzieningen gehandicapten; Trouwen en partnerregistratie in Heiloo; Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats; Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur Wat dan? In mei van dit jaar is een aangepaste versie van deze folder verschenen; Voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminkomen; Natuurvriendelijk groenbeheer. Natuurvriendelijk maaien in Heiloo; Natuun/riendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oevers in Heiloo; Natuurvriendelijk groenbeheer. Ook iets voor u?; Honden in Heiloo. Alles over hondenbelasting, drollinettes en uitlaatplaatsen. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht bij de receptie van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mevrouw W.H. Barth van Bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde bouwplannen met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen. Mariënstein 119 - vergroten woning; De Omloop 18 - bouw vrijstaande woning ter vervanging bestaande woning; Obriglaan 48 - plaatsing berging; Oudburgerlaan 66 - vergroten woning; Spanjaardslaan 6 - vergroten woning en plaatsen van een garage/berging; Heerenweg 28 - bouw kantoor/winkelruimte met bovenwoning en twee garages/bergin gen na sloop van bestaande woning; Bestevaerslaan 9 - vergroten woning; Vier perceeltjes grond aan de Gouwe Boom en Vinkenbaan - uitbreiden twee bestaande bergingen en bouw twee nieuwe bergingen. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 juli 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Baijershoffweg 82 - plaatsen dakkapel; Nicolaas Beetsweg 39 - vergroten woning; Slootenslaan 18 - plaatsen garage/berging; Kennemerstraatweg 31 - vergroten woning en garage; De Krommert 43 - vergroten woning; Spanjaardslaan 14a - oprichten woning met paardenstal; Van Aostastraat 2 - vergroten woning; Vossenakkers 38 - vergroten woning; Het Bleekveld 22 - vergroten woning; Slootenslaan 16 - plaatsen berging; Fontein Verschuirlaan 11 - plaatsen berging; De Blinkenlaan 14 - vergroten woning; Het Maalwater 10 - oprichten loods. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerk zaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan tele fonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 5 juli jl. heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de Stationsomgeving-Oost en -West. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 15 juli 1999 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -535 67 47). Het besluit treedt in werking op donderdag 15 juli 1999. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 19 juli a.s. om 20.00 uur een hoorzitting voor de behande ling van het volgende, bij burgemeester en wethouders, ingediende bezwaarschrift: - terugvordering bijstandsuitkering De hoorzitting wordt gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis (toegang via de hoofd ingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzitting is in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb bende kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 16 augustus a.s. Meer informatie Voor nadere informatie over het bovenstaan de of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met de secretaris van de Commissie, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 48. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Aanbouwen achter woningen in Ypestein. In de, in Ypestein geldende planologische regelingen zijn een aantal voorwaarden opgenomen waaraan aanbouwen die gereali seerd worden achter de woningen moeten voldoen. De aanbouwen mogen niet hoger mogen zijn dan d'e hoogte van de eerste bouwlaag van de woning met een totale diepte van 3.50 meter achter de achtergevel rooilijn. Dit betekent eigenlijk dat dergelijke aanbouwen alleen mogelijk zijn met een platte afdekking. Een aantal jaren terug zijn echter achter de woningen Rosendaal 4 en 6 met vergunning "aangekapte" aanbouwen gerealiseerd. Een vergunning die niet past in het stedenbouw kundig en planologisch beleid in de wijk Ypestein. In navolging van deze twee gerealiseerde "aangekapte" aanbouwen hebben de bewo ners van Rosendaal 8 en 10 ook de wens geuit om een zelfde aanbouw te plaatsen. Besluit Gelet op de eerder toegestane "aangekapte" aanbouwen achter de genoemde woningen heeft het college besloten dergelijke aanbou wen met dezelfde vorm en afmetingen toe te staan in het totale blok Rosendaal 4 t/m 22. Voor het overige deel van Ypestein zullen alleen platte aanbouwen mogelijk zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer L. Bas van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 46. Burgerlijke stand gemeente heiloo tot en met 8 juli 1999 Geboorten Alys, d.v. O. Tegel en M. Polman; Willemijn A. d.v. N. de Greef en A.M. Veer. Elders geboren Sylvia M. d.v. R.C. Gorter en A.C. Boelhouwer. Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap P.J. Heijne en D. Stalenburg; D. Stolte en M. Schoon; M.A. Wessel en M.A. Groot. Huwelijken/geregistreerde partnerschappen T.N.R.M. van der Gulik en A. Kemmere; P. Suurmond en M.J. Eilander; W.P.M. Veldt en J. Raadsen; M. Heida en P.J. Ranzijn; J. Moerbeek en B. de Jong; M.H. Tiebie en C.L. Padding; B. de Kruif en J.G.M. Welagen; T.H.E. Vogel en O. Andreyeva; P.A. Lemmers en O. Haringsma. Overleden L. van der Staaij, ev van Dam; D.H. Rooda; C.J. Rood, wv Groot; P.M. Jonker; J.J. Dokter, ev van de Raa; J. Bolten. Elders overleden B.M. Walstra, ev Rasker. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Laghe Weijdt 36 - plaatsen dakopbouw; Butterlaan 23 - vergroten woning; Wentholtlaan 5 - vergroten woning; Boekenstein 43 - plaatsen fietsenstalling en berging. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor het hieronder vermelde bouwplan voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Vrieswijk 199 - vergroten van de woning. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 15 juli 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor het bovenver melde bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan voorschriften, schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Mé*, KKU*4&.\ KL&N, Méég MktMM'WOCtoéto 1Ê

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4