n ERA en Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman m »kma R™ halue prnxjn Opbrengst sponsorloop overhandigd Circus Renz zet koers naar Heiloo Martin Berkowitz speelt op zomeravondconcert Jos Brink brengt cabaret f t o rum tsgBïïaAflMflKi NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN VAN DER BORDEN 07 2-5351000 Kipliefhebbers opgelet!! Hele kip per stuk 7,00 twee stuks 12,50 Dé HyiÜ|heekwinkel LOKEEND RE Redactie, acquisitie en administratie: 28 JULI 1999 JDrukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 30 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar VERKOCHT NVM C. HACHMAIMG Duinwandeling Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HEIL0Ö tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Cheque spoNioEteee 2 JUL11999 DOL DOL KENIA I II I i 1 Rommelmarkt Stichting Wao-belangen Ouderenwerk zoekt vrijwilligers voor huisbezoeken Rondvaart Egmondermeer Pakketten voor Polen Brand bij G.P. Groot Zomerverkoop afgeschreven materialen bibliotheek Cd-rom uitleg Tennisclinic Jacco Eltingh De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. fllr^n verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! MAKELAAR v y [MakelaarsM sinds 19331 Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Hollewog 19 Nu elke dag warme kippen vanaf 17.00 uur Graag een belletje vooraf, dan wordt u niet teleurgesteld. EGMOND - Op zondag 1 augustus kunnen de liefhebbers van een duin wandeling door het Zeedorpenland schap van de Wimmenummerduinen wandelen. Door activiteiten van de bevolking van Egmond is het karakte ristieke zeedorpenlandschap ontstaan. De Wimmenummerduinen hebben een grote cultuurhistorische waarde. Het is de enige plek in Nederland waar dit 19de eeuwse landschap (368 ha groot) in min of meer ongestoorde vorm voor komt. Naast informatie over dieren en planten wordt er ook aandacht besteed aan de Egmondse historie, zoals het ontstaan van de aardappellandjes. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerterrein van het zwembad (sportcentrum) van Egmond aan Zee. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een gel dig toegangsbewijs van het Noordhol lands Duinreservaat (PWN). Door de gids wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind. Informatie over de wan deling is verkrijgbaar bij Jan de Vries, tel. 072-5065872. RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerluigowaard) EL A OPBRENGST f* BEDRAG i ÖATUW - - i Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kweken,i De Indische olifanten van Circus Renz verzorgen een indrukwekkende show. 12 jaar f 10,-).Telefonisch bestellen van kaarten kan op 072-5334804. Kaarten zijn tevens in de voorverkoop verkrijg baar bij de VVV Heiloo. Ook is er het concertdiner, drie-gangenmenu in res taurant de Loocatie inclusief toegangs kaart, kosten zijn f 47,50 (reserveren is noodzakelijk op bovenstaand tel.nr.). HEILOO - De Stichting Wao/Aaw/Ug Belangen organiseert ook dit jaar weer een grote rommelmarkt. Deze wordt gehouden op zaterdag 4 september bij de stichting aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Mocht u nog overtollige spulletjes en prulletjes beschikbaar willen stellen, dan halen medewerkers van de stich ting die graag bij u op. Voor informatie kunt u bellen 072-5331840, 5336939 of 5334861. HEILOO - Twee weken geleden overhandigden de leerlingen van basisschool De Springschans de opbrengst van de sponsorloop die zij begin juli hielden ten bate van een school in Dol Dol, Mount Kenya. Father Eusebio uit Dol Dol nam namens de schoolkinderen uit zijn dorp de symbolische cheque in ontvangst. In totaal werd door de Springschans-leerlingen f 10.171,60 bijeengebracht. HEILOO - In het najaar wil de Stich ting Ouderenwerk Heiloo beginnen met een project 'Activerende huisbe zoeken bij ouderen'. Activering is men sen in beweging brengen, stimuleren en helpen om hun vragen te verhelderen en behoeften te bepalen, sociale con tacten te leggen, activiteiten op te pak ken, gebruik te maken van regelingen en voorzieningen of andere stappen te zetten die het leven gemakkelijker en plezieriger maken en die nieuwe voor uitzichten bieden. 'Activerend huisbezoek' is bezoek aan huis bij ouderen door een vrijwillige huisbezoeker, gedurende een bepaalde periode, waarbij sociale ondersteuning en activering moeten leiden tot zelfred zaamheid en een plezieriger leven. Het gaat erom dat ouderen, die door omstandigheden tijdelijk 'uit het lood' zijn geslagen, weer greep krijgen op hun leven. De huisbezoeker helpt daar bij zó, dat ouderen zelf weer vertrou wen krijgen in eigen kracht en moge lijkheden. De huisbezoeken vinden meestal een maal per week plaats, soms eenmaal per twee weken. De vrijwillig huisbe zoeker gaat te werk volgens een doel gerichte methode, waarvoor hij eerst samen met andere vrijwilligers een cur sus volgt. Voorafgaand daaraan wordt eerst nog een vrijblijvende introductie bijeenkomst georganiseerd. Wie geïnteresseerd is om als vrijwilliger bij ouderen op huisbezoek te gaan, kan contact opnemen met Stichting Oude renwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297. EGMOND - Op zondag 8 augustus houdt de Stichting Historisch Egmond samen met Jaap Kraakman van de Poldercruises Egmondermeer en oms treken, een rondvaart door de Egmon dermeer onder leiding van één van de gildegidsen. De afvaart vindt plaats om 11.45 uur vanaf hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef, Slotweg 42. Er wordt een bezoek gebracht aan Alk maar. Om 15.00 uur bent u weer terug in Egmond. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 17,50, kinderen tot en met 12 jaar f 10,-. Omdat er maar een beperkt aan tal plaatsen aanwezig is, is reserveren noodzakelijk. Dit kan vanaf woensdag 5 augustus bij Ans de Groot, tel. 072- 5062469. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velt huis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woens dag 4 augustus van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kilo gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. ALKMAAR - Vorige week ontstond in de nacht van woensdag op donderdag een aanzienlijke brand in een grote berg houtsnippers bij het recylings- en vuilverwerkingsbedrijf van G.P. Groot aan de Boekelerdijk te Alkmaar. De Alkmaarse brandweer kwam met groot materieel ter plaatse en bluste de brand. Omstreeks 9.45 uur kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De Boekelerdijk is voor al het verkeer tot ongeveer 12.30 uur afgesloten geweest. De oorzaak van de brand is vooralsnog niet duidelijk. Broei wordt echter uitge sloten. Bij metingen in de directe omgeving bleek dat er geen gevaarlijke stoffen vrij gekomen waren. HEILOO - Het duurt dan nog wel bij na een maand totdat Circus Renz uit Berlijn zijn reusachtige tent opslaat op het terrein aan de Noorderneg in Heiloo, maar de voorverkoop van kaar tjes voor de diverse voorstellingen is deze week al van start gegaan. Tijd ge noeg dus voor jong en oud om zich te verheugen op drie avonden en een mid dag vol acrobatiek, dieren, spektakel en show. Op donderdag 26 augustus vindt de eerste van de vier voorstellingen plaats. En al voordat de show begint, zal het hooggeëerd publiek onder de indruk zijn. Want de fonkelnieuwe entree tot de tent is een dertig meter brede pronkfa^ade in de vorm van de Bran denburger Tor in Berlijn, de thuishaven van Circus Renz. Dit jaar brengt het circus weer een nieuw programma met vele jonge, en thousiaste artiesten. Dat de familie Renz daarbij zelf goed vertegenwoor digd is, laat het programma zien. Ber nard Renz presenteert zijn vier reus achtige Indische olifanten, terwijl Franz Renz zijn paarden elegant door de piste laat draven. En de appel valt niet ver van de boom, want de 12-jarige Franz Renz jr. reed al pony als de beste toen hij nog maar 3 jaar oud was. Inmiddels is hij uitgegroeid tot een rasechte artiest en laat zien wat hij kan als joc keyrijder. Bij een circus horen natuurlijk de adembenemende, halsbrekende toeren van de diverse acrobaten. Sarina en Virginia tonen elegante parterre-acro- batiek, terwijl Miss Mandy zich waagt aan het koorddansen. Miss Sarina heeft overigens geen hoogtevrees, want aan de Washington-trapeze, hoog in de nok van de tent, laat zij spektaculaire kun sten zien. Kamelen en krokodillen Naast al deze menselijke waaghalserij zijn er ook nog de dieren, die bij Circus Renz een belangrijke plaats innemen. De dieren van de Zorro's verzorgen HEILOO - Er wordt weer een verkoop van afgeschreven materialen gehouden door de Stichting Openbare Biblio theek Heiloo op vrijdag 30 juli. Naast boeken worden ook tijdschriften, vi deo's, puzzels en cd's verkocht. Dit keer is er een groot aantal prentenboeken. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur in de hal van de bibliotheek. Speciaal voor deze zomerverkoop worden zowel 's middags als 's avonds alle materialen (voor jeugd en volwassenen) verkocht. De prijzen zijn voor een jeugdboek f 1,50, voor een volwassenen boek f 3,- en voor een cd f 5,-. een wervelende wildwest-show, kame len schitteren in een vrijheidsdressuur onder leiding van Franz Renz en slan gen en krokodillen kruipen door de piste onder leiding van Poolse artiesten Melenzias. Zeker is dat er in hun optre den ook een hoop vuur aan te pas komt. Pianist Martin Berkowitz. Onmisbaar in een circus is natuurlijk ook een jongleur. Artieste Mandy jong leert er lustig op los, en dat nog wel op de rug van een ronddravend paard. En dan, als rode draad door het pro gramma, zijn er de clowns. De Rus sische clowns Andrezej en Marek zor gen voor dolkomische taferelen, die het programma tot een spannend en afwis selend geheel maken. Circus Renz geeft in Heiloo voorstel lingen op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus om 19.30 'uur. Zondag 29 augustus vindt de laatste show plaats, om 16.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Bruna in 't Loo. HEILOO - De serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk wordt op vrij dag 30 juli voortgezet met een pianore cital door de Amerikaanse pianist Martin Berkowitz. Berkowitz ontving zijn eerste pianolessen al vóór zijn zesde verjaardag. Zijn muzikale scho ling kreeg hij vooral op de Chatham Square Music School in New York, waar hij les kreeg van Vera Maurina Press, een kenner van de Russische pia- noschool. Martin Berkowitz is ge promoveerd aan de universiteit van New York op het thema Stilistische aspecten van Chopin's Nocturnes. Sinds 1969 maakt de pianist jaarlijks tournees door Europa. Ook was zijn pianospel al vele malen te beluisteren op radio en televisie in Europa, Mexico en de Verenigde Staten. Componisten als Rob du Bois (Nederland), John Calder (USA) en Toshiro Tanaka (Ja pan) hebben originele pianowerken voor hem geschreven. Het programma voor de Witte Kerk heeft vooral een 'zomers karakter' en bevat werken van Schumann (Arabes que, opus 18), Beethoven (Sonate opus 57, bijgenaamd Appassionata), Chopin (drie Mazurka's en de Fantasie, opus 49) en Liszt (Hongaarse rhapsodie no 10). Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12,50 (voor CJP, 65-plussers en kinderen tot en met HEILOO - Dinsdag 3 augustus is er weer cd-rom uitleg in de bibliotheek in Heiloo, van 16.00 tot 17.00 uur. De uit leg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Elke keer komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de computer. Daar naast worden steeds drie cd-roms be handeld. Het thema js deze keer 'Va- kantietijd voor...'. De cd-roms die wor den besproken zijn 'Het Heelal 3D' (inclusief zonsverduistering), 'Maak uw eigen familiestamboom' en 'Sesam straat, spannende speurtocht (Het mys terie van de verdwenen picknickspul len)' voor kinderen van 3 tot 6 jaar. Deze cd-roms kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere 300 cd-roms van de bilbiotheek. De prijzen zijn f 5,- of f 7,50, met een uit leentermijn van drie weken. Jos Brink cn Lucic de Bange, (foto Joris van Bennekom) HEILOO - Geboren in Heiloo, kan hij het toch niet lat^n: af en toe keert Jos Brink weer terug in zijn geboortedorp. Op zondag 26 en maandag 27 septem ber bezoekt deze veelzijdige artiest Theater De Beun met een try out van zijn nieuwste, sprankelende cabaret programma 'Over en weer'. Jos Brink komt dit keer niet alleen. Samen met hem betreden Lucie de Lange en Paul van Ewijk de bühne, en ze worden muzikaal begeleid op de pia no door Henk Brokkinga. Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Wie kaarten wil bestellen, kan dat doen door een briefje met naam, adres, telefoonnummer, het aan tal kaarten en de avond van zijn voor keur te schrijven naar het theater, Willi- brordusweg 2, 1851 HB Heiloo. Na 5 september wordt telefonisch bericht wanneer de kaarten afgehaald kunnen worden. HEILOO - Op zondag 29 augustus ver zorgt toptennisser Jacco Eltingh een tennisclinic voor de jeugd tijdens de open dag in tenniscentrum De Dors aan De Dors 7 in Heiloo. Voor meer informatie en opgave kan gebeld wor den met Marcel Frank, tel. 072- 5330403.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1