Marga en Ad Zoon kwart eeuw actief op campings om hun gasten een leuke vakantie te bezorgen Traditie, folklore en felle strijd tijdens Heilooër ringsteek-wedstrijd 3 Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman n BcJkma n™ kaandorp 1 ERA krant Afstanden henk cup r TELLEN NIET MEER. .HET HUIS, MOEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN -Mil Dé HypHheekwinkel VAN DER BORDEN 072-5351000 LOKEEND RECl LAME L Redactieacquisitie en administratie 25 AUGUSTUS 1999 J^LqJU J Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 34 Timmerdorp van start KWF zoekt collectanten Expositie over 75 jaar Falkland - - Rommelmarkt de Spetters en One More Voice Circus Renz in Heiloo Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 Simultaanschakers gezocht Jacco Eltingh op open dag De Dors zaterdag 28 augustus Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar VERKOCHT NVM autobelettering reclameborden, Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Regio Noord~ Kennemeriané Eyecatcher uit de Collectie van Het Huis: multifocale glazen voor 450,- per paar. Krasbestendig en ontspiegeld. Alleen verkrijgbaar bij de opticien die zich Het Huis mag noemen. ,C. H AC HM A IMG INSTALLATIEBEDRIJF De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) Pe Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnégom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De hamers, nijptangen, zagen en kwasten liggen als het goed is in de aanslag bij de vijfhonderd kinde ren van 7 tot en met 12 jaar die volgen de week de bevolking vormen van het Timmerdorp. Voor de 23ste keer zullen vanaf dinsdag 31 augustus en tot vrij dag 3 september weer de fraaiste hou ten bouwsels en constructies verrijzen aan De Omloop. De Timmerdorpbewoners die een paar schoenen met dikke zolen en het nodi ge gereedschap meenemen, kunnen aan de slag. Ze krijgen spijkers en verf uitgedeeld door de medewerkers. Op het terrein is een volledig geoutilleerde EHBO-post aanwezig en ruim vijftig medewerkers houden een oogje in het zeil. HEILOO - Voor de collecte die van 6 tot 11 september gehouden wordt, is het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) nog dringend op zoek naar collectan ten. Het collecteren neemt ongeveer twee uur in beslag. Het KWF is onder andere op zoek naar iemand die op de Rietvink kan collecteren. Opgeven kan bij Ans Hendriks, tel. 072- 5333265 of bij Annelies Doornbos, tel. 072-5321638. HEILOO - Dit jaar bestaat de Heilooër toneelvereniging Falkland 75 jaar. Naar aanleiding van dit jubileum jaar heeft Falkland in samenwerking met de vereniging Oud Heiloo een ten toonstelling ingericht in de Oudheidskamer De Oude Pastory, Nicolaas Beetsweg 94, Heiloo. Op deze tentoonstelling is te zien een kleurrijke fotocollectie met betrekking tot de vele toneelstukken die Falkland gespeeld heeft in theater De Beun. Ook zijn er kledingstukken en andere toneelattributen tentoongesteld. Een videopresentatie is aanwezig, waarin te zien_ zijn fragmenten van gespeelde producties, en waarin men toont wat er zoal komt kijken om een productie tot $tand te brengen. De expositie wordt op zaterdag 28 augus tus om 14.00 uur geopend door wet houder Evalyn Schoutsen-Bolten. Na de opening is de tentoonstelling te zien tot en met zaterdag 14 november en wel op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens deze openingsuren zijn er leden van de toneelvereniging Falkland aan wezig om de bezoekers het één en ander te vertellen over hun activiteiten. HEILOO - Eigenlijk vinden ze het zelf niet eens zo bijzonder, want 'het is toch gewoon ons werk'. Maar alledaags is het ook niet, dat een echtpaar er op twee verschillende plaatsen in het dorp al vijfentwintig jaar voor ijvert om vakantiegasten een leuke tijd te laten beleven in Heiloo. Want dat is namelijk waar Ad Zoon en Marga Zoon-Ranzijn elke dag weer naar streven. Beiden vie ren dit jaar een zilveren jubileum, hij als beheerder van camping Klein Varnebroek aan de Omloop, zij als eigenaar en beheerder van bungalow- en stacaravanpark Duinzicht aan de Westerweg. Inmiddels klopt de naam 'Duinzicht' niet meer exact, vanwege de vele hui zen die er in de loop der jaren bijge bouwd zijn. Maar vijfentwintig jaar geleden hadden de bewoners van de 39 vakantiebungalows die destijds op het terrein stonden nog werkelijk zicht op de Egmondse duinen. Het aanliggende woonhuis werd de plek waar het pasge huwde echtpaar Zoon domicilie koos op aanraden van de vader van Marga, destijds eigenaar van camping Klein Varnebroek. Zo maakten Marga en Ad kennis met de vaste gasten die vooral in de zomer maanden hun tijdelijke onderkomen in Heiloo betrekken en van wie er zelfs nu nog een aantal geregeld tot de Duinzicht-bewoners gerekend mag worden. Beheer van hei en administratie, het beantwoorden van vragen, oplossen van problemen, post uitdelen en het vervangen van gasfles sen waren de werkzaamheden die het jonge paar op zich nam. Terwijl Marga van huis uit al enigszins bekend was in de horeca- en toeristi sche branche, was het voor Ad, voor heen werkzaam in de bouw, allemaal echt nieuw. Helemaal toen hij na enke le maande^ benaderd werd door schoonvader Ranzijn, met de vraag of hij beheerder wilde worden van cam ping Klein Varnebroek. In eerste instantie 'voor een jaartje, om het te proberen'. „Eigenlijk was het voor ons allebei behoorlijk wennen," herinnert Marga zich. „Want dan sta je daar, begin twin tig, met vaak oudere gasten. En je moet het allemaal maar wel even regelen en hun vertellen hoe het moet." Met af en toe vallen en weer opstaan lukte dat Marga en Ad Zoon voor even samen achter de receptie bij Camping Klein Varnebroek. (Fotostudio Starfield) heel behoorlijk en allebei gingen ze sfeeds meer houden van een zeer belangrijk aspect van hun werk: het omgaan met mensen. „Je hebt altijd te maken met mensen die in vakantiesfeer zijn. Dat is leuk. En dan is het de uitda ging om jé werk op zo'n manier te doen dat je een bijdrage levert aan de gezel ligheid." Ziek en zeer Wel geldt er volgens Marga en Ad daarbij voor hen een speciale spelregel. „Je mag geen vrienden maken. Je moet iedereen hetzelfde behandelen, je kunt HEILOO - Gelukkig brak precies op tijd de zon door, afgelopen zondagmid dag. Toen werden in het Stations centrum weer de inmiddels traditionele ringsteekwedstrijden gehouden. Onder het toeziend oog van een flink aantal toeschouwers, werd in de diverse categorieën fanatiek gestreden voor de prijzen. De deelnemers kwamen uit alle winds treken en hadden hun paarden en aan- spanningen optimaal geprepareerd om een zo goed mogelijke prestatie neer te zetten. De uitslagen in de verschillende cate gorieën: Het losse paard: 1. Renate Roskam en Daisy, 2. Bianca Meeldijk en Only you, 3. Marion Dekker en Bonnie, 4. Patricia Verberne en Laaika. Het schoonste geheel: 1. Renate Roskam, 2. Jennifer van Schoonhoven, 3. Bianca Meeldijk. Het bestgaande paard: 1. Melinda de Winter, 2. Renate Roskam, 3. Leonie de Rooy, 4. Shelah van Gijlswijk. Aanspanningen: 1. Henk Bouwer met Beauty Blue Rose, 2. Koen Kraakman met Wilma, 3. Fam. Oudendijk met Daan, 4. Jolanda Admiraal metTebbof. De prijs voor het schoonste geheel ging naar Paul van Kesteren. Een eervolle vermelding kreeg Bea Kras. De titel van bestgaan de aanspanning kwam toe aan de fami lie Oudendijk. niet aan iemand iets toestaan wat je een ander verbiedt. En we drinken in prin cipe ook geen kopje koffie bij de tent, caravan of bungalow van onze gasten, hoewel we geregeld worden uitgeno digd. Een zekere afstand moet er blij ven. Toegegeven, het valt niet altijd mee, maar waarschijnlijk hebben we mede door die instelling ons werk zo lang vol kunnen houden." De vrolijke en ontspannen vakantie sfeer waardoor ze zich meestal omge ven weten, kent een keerzijde, zo weten Ad en Marga maar al te goed. „Zo krij gen we ook te maken met ziek en zeer op de camping en in het park, bijvoor beeld als er iemand komt te overlij den," noemt Marga op. „Alles wat je dan moet regelen, ambulance, het zie kenhuis, de familie die je moet inlichten en opvangen, dat zijn echt dingen die diepe, diepe indruk maken. Het zijn momenten waarop je rustig en zakelijk moet blijven. Gelukkig is Ad een man van weinig woorden die dat heel goed kan. Maar het blijven gebeurtenissen waar je nog steeds weieens over praat, ook als ze al langer geleden zijn." Gastheerschap Hoewel de omgang met mensen door de jaren heen nauwelijks veranderd is ('het enige verschil is dat mensen mon diger zijn geworden'), zien het werk en de dagindeling van vooral Ad er nu wel anders uit dan toen. „Vroeger zat ik per dag ongeveer drie uur op kantoor, de rest van de tijd was ik bezig op het cam pingterrein. Schoonmaken van de toi- letgebouwen en goten, gras maaien, reparatiewerkzaamheden, zelfs ver bouwen, bijna alles deed ik zelf. Toen werkte ik ook nogal eens langer door. Nu worden dat soort zaken uitbesteed en ben ik eigenlijk voor negentig pro cent van de tijd puur gastheer, voorna melijk op kantoor achter de receptie. Op redelijk normale tijden, want de jonge gezinnen waar we ons in de loop der jaren op zijn gaan richten, komen meestal vroeg in de middag aan en ver trekken ook gewoon overdag. Daardoor heb ik tegenwoordig ook redelijk normale werktijden." Marga heeft in het bungalowpark voor namelijk te maken met vijftig-plussers, bijna allemaal vaste gasten, die op Duinzicht grond huren waar ze zelf hun bungalow op plaatsen. Een aantal huis jes van toen is inmiddels vervangen door stacaravans. Schitterend hoe sommige zijn uitgevoerd, zo luxe, met alles erop en eraan. Ik denk dat mensen steeds meer comfort zoeken." De afgelopen maanden hebben ze alle bei hard gewerkt. Maar zeker niet met tegenzin, aldus de beide echtelieden. „Het hoogseizoen blijft mooi, het is een genot om een volle camping voor je te zien." De camping is open tot ongeveer 1 oktober en daarna nog een week tij dens de herfstvakantie. Maar daarna treedt de rust op de camping en ook in de bungalows en stacaravans in. Toch wil dat niet zeggen dat dan de werkzaamheden van Marga en Ad helemaal stilliggen. Het najaar is de tijd dat ze zelf twee weken op vakantie gaan. Daarna ligt het onderhoud van de terreinen te wachten, bijvoorbeeld het zagen van de bomen rond de camping, waar Ad zich zo'n zes weken lang mee bezig houdt. Marga en Ad genieten in die periode, tot de maand april van het volgende seizoen, naar eigen zeggen wel bijzonder van de vrije zondag. Maar tegen het begin van een nieuw seizoen zien ze zeker niet op. „Eigenlijk zijn we allebei nog nooit echt met tegenzin naar ons werk gegaan. Daarom gaat het ook eigenlijk vanzelf. En eerlijk waar, die vijfentwintig jaar zijn omgevlogen." HEILOO - Zwem- en poloclub de Spetters en gospelkoor One More Voice houden Samen een rommelmarkt op zaterdag 18 september in Het Kruispunt aan de Maasgeesteranusweg van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst van de rommelmarkt wordt gedeeld door de Spetters en One More Voice, die beide vinden dat zij wel wat extra financiën kunnen gebruiken. Tijdens de rommelmarkt is er een rad van avontuur met mooie prijzen en zijn er diverse activiteiten voor kinderen. Ook de inwendige mens wordt niet ver geten, op een gezellig binnen- of bui tenterras (afhankelijk van het weer) kunt u genieten van een kop koffie, thee of een glas frisdrank met iets lek kers erbij. Voor de rommelmarkt zijn goede gebruikte spullen van harte welkom. Deze kunnen gebracht worden op zaterdag 28 augustus tussen 10.00 en 12.00 uur bij de papiercontainer van de Spetters op het parkeerterrein van Het Baafje. Behalve groot meubilair is alles welkom, vooral speelgoed. Als u niet in staat bent om spullen te brengen of u wilt het liever op een ander tijdstip brengen, bel dan voor een afspraak met de familie Brouwer de Koning, tel. 072- 5336163. Flink wat publiek was komen opdagen bij het ringsteken op de Heerenweg. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Olifanten, paarden, kame len, reptielen, koorddansers, jongleurs en clowns: het hooggeëerd publiek kar vanaf donderdag 26 augustus zijn harl weer ophalen. Dan staat de reusachtige tent van Circus Renz namelijk ppge- steld aan de Omloop. Tot en met zondag 29 augustus is ei dagelijks een voorstelling. Op donder dag, vrijdag en zaterdag vangt die om 19.30 uur aan. De afsluitende voorstel ling op zondag begint om 16.00 uur. I11|rSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerluigowaard) HEILOO - De Uitmarkt, die wordt gehouden op zaterdag 11 september, wordt om 11.00 uur geopend door scha ker en televisieman Hans Böhm. Daarna speelt hij een aantal simultaan- partijen. Serieuze schaaktegenstanders kunnen zich opgeven tot en met dins dag 7 september bij de klantenservice in de bibliotheek in Heiloo en telefo nisch tijdens de openingsuren van de bibliotheek op nummer 072-5330670. Schaakvereniging Oppositie doet een eerste selectie en toetst degenen die zich aanmelden aan een bepaald mini mumniveau. Vervolgens wordt er geloot. Iedereen die aan de simultaan- partijen mag deelnemen, wordt uiter lijk donderdag 9 september telefonisch op de hoogte gesteld. HEILOO - Wereldkampioen dubbel spel Jacco Eltingh komt op zondag 29 augustus naar tenniscentrum De Dors in Heiloo. Deze dag staat in het teken van de hernieuwde opening van het tenniscentrum, dat vanaf nu het gehele jaar open zal zijn. Jacco Eltingh zal van 10.00 tot 16.00 uur een tennisclinic voor de jeugd verzorgen en tevens tegen regionale clubkampioenen spelen. De entree is gratis. Per 1 juli is tenniscentrum De Dors in andere handen overgegaan en hebben er diverse verbouwingen plaatsgevon den die de vertrouwde ambiance nog meer sfeer geven. De grain-court banen, weer in perfecte conditie, zijn vanaf heden het gehele jaar bespeel baar. Tevens heeft de horecagelegen heid een geheel vernieuwde kaart. In De Dors worden naast baanverhuur ook competities, tennislessen en toer nooien verzorgd. Voor de zaterdag- en zondagcompetitie en tennislessen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor informatie en reserveringen kunt u contact opnemen met Marcel Frank, tel. 072-5330403. locatie: golfbaan Spaarnwoude showtime: 15.00 uur publiek is welkom aankondiging aangeboden door: Voor at uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 MAKELAAR Makelaars sinds 1933 Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. III I IIUIS IN ACTIE zien zonder zorgen CASTRICUM - GEESTERDUIN 37 - TEL. (0251) 65 66 95 HEILOO - WINKELHOF 'T LOO 49 - TEL. (0720 533 25 95 - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 073-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1