Liever de lucht in Drukte in de kas... De Egmonden Nieuwe Geestgronden uit Jngeza brieven li Activiteiten Limmen PAGINA 10 UITKIJKPOST - 8 SEPTEMBER Jeugdkampioenschappen 't Vennewater Talen leren bij Instituut De Wester Levensgroot tafelvoetbalspel Open dag 't Vennewater Badminton Skischool krijgt keurmerk Tineke Tukker in Galerie Dijk 1 Jeugd clubkampioen- Hsv Limmen nieuws schappen TV Limmen Funakoshi start nieuw karateseizoen Nieuw seizoen voor KVG St. Monica Postduiven Basiscursus Sterrenkunde Jeugdkampioenschappen HSV tennis Open Dag Volksuniversiteit Lezing Arbor Vitae Contactavond Kleurenpracht Tien kilometerloop Trias Volksuniversiteit Castricum Politieberichten HEILOO - Na een geweldige week waarin vaak tot het uiterste werd gestreden, werden afgelopen zaterdag de finales gespeeld van de jeugdclub kampioenschappen van 't Vennewater. Er werd deelgenomen door 128 kinde ren die samen in één week driehonderd partijen moesten spelen. Er was ook tijd voor ontspanning. Woensdag was er voor de oudere jeugd een beachtennis-toernooi, later op de dag konden er pannenkoeken gegeten worden en was er midgetgolf. Vrijdag was er een barbecue met aansluitend een discofeest. De uitslag. Categorie A Meisjes enkel 1. L. Nelissen 2. S. Tervoort. Jongens enkel 1M. v.d. Hoonaard 2. S. Velthuis. Meisjes dubbel 1. L. Nelissen S. Ter voort 2. N. Nelissen M. Tonkes. Jon gens dubbel 1. M. v.d. Hoonaard S. Velthuis 2. M. Beeftink E. Littooy. Ge mengd dubbel 1. Nelissen S. Velthuis 2. M. de Vos M. v.d. Hoonaard. Cate gorie B: Meisjes enkel 1. M. van der Molen 2. S. Jansen. Jongens enkel 1. B. van der Molen 2. M. Demelker. Meisjes dubbel 1V. Laurent M. van der Molen 2. H. Demelker O. Spuybroek. Jongens dubbel 1M. Demelker M. Hemmer 2. W. Dasselaar B. van der Molen. Ge mengd dubbel 1. D. Admiraal B. van der Molen 2. M. van der Molen T. Meijer. Categorie C: Meisjes enkel 1. S. Hafkamp 2. S. Demelker. Jongens enkel 1A. Oostrom 2. E. Groen. Meisjes dub bel 1. O. Hemmer S. Demelker 2. v.d. Kamer Jansen. Jongens dubbel 1. Oostrom Maes 2. Sabel Ibink. Ge mengd dubbel 1C. Hemmer E. Groen 2. M. Heijne D. Ibink. ALKMAAR - Wie een vreemde taal wil leren spreken of al aanwezige ken nis wil opfrissen of uitbreiden, kan terecht bij het gespecialiseerde talenin stituut De Wester. Er zijn cursussen in de talen van de ons omringende lan den: Frans, Engels en Duits, in de medi terrane talen Spaans, Italiaans en Portugees, in de Slavische en Scandina vische talen, maar ook het meer exoti sche Turks en Grieks. De groepscursussen worden gegeven op zes verschillende niveaus. Voor an derstaligen zijn er cursussen in het Nederlands: basistrainingen, maar ook perfectioneringscursussen. Er is een speciale training voor het staatsexamen NT2. Nederlands kunnen een opfris cursus schrijfvaardigheid volgen, maar ook de schrijfvaardigheidstraining 'Helder, bondig en levendig formule ren' of 'Kritisch en efficiënt lezen'. Wie zich op een efficiënte manier zake lijk taalgebruik eigen wil makerï, hoeft daarvoor niet ver weg. Instituut De Wester in Alkmaar heeft een jarenlan ge ervaring in het geven van korte of langere trainingen, waarin u precies datgene leert, wat y op de werkplek, op de beurs-of Tijdens de zakenreis nodig heeft. Wilt u zich informeren over de moge lijkheden, ga dan naar het open huis in het cursuscentrum op zaterdag 11 sep tember van 11.tot 15.ÜÜ uur of op dinsdag 14 en 21 september van 19.00 tot 21.00 uur. Bellen voor informatie kan ook, tel. 072-5405543. HEILOO - Op zondag 19 september wordt bij 't Loo een levensgroot tafel voetbalspel opgebouwd, waarop men op spectaculaire wijze een balletje kan trappen. Dat is niet eenvoudig, omdat men vastgebonden op een luchtkussen de bal moet zien te raken. Voor dit evenement is de promotie commissie van Winkelhof 't Loo op zoek naar teams. Maakt u deel uit van een sport-, buurt- of wat voor vereni ging dan ook, stelt u dan met uw mede leden één of meer teams van drie per sonen samen en meldt u telefonisch bij Marianne Vollers, 0251-650263, De start is om 12.00 uur. Afhankelijk van het aantal teams dat zich aanmeldt, wordt besloten of er in competitie wordt gespeeld. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Stationsomgeving Als inwoner van Heiloo, maar ook als geestelijk verzorger, maak ik mij zor gen over de plannen van de gemeente rondom de stationsomgeving west. Als inwoner van Heiloo mag ik verwachten dat alle fracties zich sterk maken voor de kwaliteit van leven en wonen van de inwoners van Heiloo, dat is immers het mandaat van de kiezers geweest. De plannen van de gemeente rondom Stationsomgeving staan haaks op dat mandaat. Bij de verandering van het bestemmingsplan staat niet de kwaliteit van wonen centraal, maar het finan cieel aantrekkelijk maken van de wijzi ging. Nu nog is het gedeelte Stations weg een authentiek Heiloos straatje, met zijn huizen uit de jaren twintig, een enkele winkel, zijn toegang tot het sta tion. Nog denk ik in een rustig dorp te wonen. Als ik .de ontwikkelingsvisie zie, slaal de schrik me om het hart: op elk van de vier hoeken een blikvangend gebouw van drie of vier bouwlagen, de moge lijkheid tot twee horecagelegenheden in de Stationsweg. Gaat Heiloo mee in de stroom van pro jectontwikkelaars, op naar de gelijkvor migheid van vrijwel elke stationsomge ving met kantoorgebouwen? Vernieu wing is een goede zaak, echter niet ten koste van zoveel authenticiteit. F. Kortekaas R.K. pastor te Heiloo Naschrift redactie: omdat er geen nieu we standpunten meer naar voren ge bracht worden, beëindigen we voorlopig de discussie over dit onderwerp in deze rubriek. HEILOO - In de badmintonhal van 't Vennewater Badminton is het op zon dag 12 september vanaf 13.00 uur open dag. Speciaal voor nieuwe leden is dit een instuif om met de badmintonsport kennis te maken. De nieuwe leden wor den geïnformeerd over de gang van zaken op een badmintonavond of -mid dag, zoals over de banen, het labelsys teem, de kleding, het racket, het enkel en dubbelspel. Ook wie zich (nog) niet heeft aange meld als lid is op deze bijeenkomst van harte welkom. Tevens is deze middag de Shuttleshop geopend. De benodigde materialen en toebehoren voor de bad mintonsport zijn hier verkrijgbaar. Van 13.00 tot 15.00 uur bent u van harte welkom in de hal aan Het Zevenhui zen. Er is nog plaats voor nieuwe leden, zowel overdag als 's avonds. Voor aan melding of informatie kunt u terecht bij Jenny de Wijs, De Laghe Weijdt 56, Heiloo, tel. 072-5332985. BERGEN - Indoor ski- en snowboard- school de Beeck in Bergen heeft onlangs het keurmerk van de Neder landse Ski Vereniging ontvangen. De. school mag zich nu officieel 'Keur-ski- school' noemen. De afgelopen zomer is de baan volledig gerenoveerd. Er is een nieuwe mat en er zijn snowboards aangeschaft, plus nieuwe carve skies. Beginners starten op traditionele skies om daarna over te gaan op deze carve skies. De school houdt open dag op 18 en 19 september van 10.00 tot 17.00 uur. Skiërs en snowboarders kunnen zich nog opgeven voor een proefles. Voor inlichtingen kunt u bellen tel. 072- 5897514 of 5812796. Roesvan Tineke Tukker. ALKMAAR - De raadselachtigheid van het alledaagse. Dat markeert de schilderijen van Tineke Tukker die tot en met 3 oktober in Galerie Dijk 1 exposeert. De Alkmaarse schilderes werkt met olieverf op linnen, figuratief en met een snelle penseelvoering. Zij toont beelden die zij zelf gezien heeft, op straat, op een camping of thuis. Maar in die beelden uit het alledaagse leven heeft iets haar bijzonder getrof fen en verwonderd. Ze werd geraakt door het absurde van een situatie of de grote verlatenheid waar de afgebeelde HEILOO - Jaap Ligthart is er trots op: een zonnebloem van maar liefst 4.30 meter. Zelf gekweekt van overjarige pitten in zijn achtertuin aan de Kennemerstraatweg, en ook nog eens met bijzonder veel zijbloemen. Goed voor een plaatsje in de krant plus een eervolle vermelding! gestalten zich in bevinden. Op haar schilderijen is alles onmiddel lijk te herkennen, alleen de mensen die erop staan afgebeeld zijn anomien. Zij hebben hun gezicht afgewend of staan te ver af. Tineke Tukker volgde haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kun sten in Breda en studeerde af in 1988. Halverwege de jaren negentig kwam zij naar Alkmaar. Op een groepsexpositie in Galerie Dijk 1 was al eerder werk van haar te zien. De galerie is geopend van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 3 oktober van 14.00- 17.00 uur. Een bezoek aan de expositie na een telefonische afspraak is ook mogelijk, tel. 072-5124022. HEILOO - Belangstellenden zijn wel kom om eens een keertje te komen trainen bij karatevereniging Funakoshi. Karate is een sport voor jong en oud, de oudste beoefenaar bij deze vereni ging is ruim 60 jaar. In karate wordt het hele lichaam gebruikt en door het beoefenen van karate kan de conditie, lenigheid en motoriek verbeteren. Funakoshi is een vereniging die al meer dan 25 jaar bestaat en heeft ruim drie honderd leden. Nationaal en interna tionaal zijn al vele prijzen behaald. Daarnaast is de hoofdtrainer van de vereniging tevens bondscoach van het nationale jeugdselectie. Funakoshi is niet alleen bestemd voor toppers. Het is een vereniging waarin iedereen op zijn eigen niveau aan kara te kan doen. De vereniging heeft afde lingen in Heiloo, Alkmaar en Schagen. Leden mogen trainen in alle afdelin- gen. Iedereen mag één keer gratis meetrai- nen, een karatepak is niet noodzake lijk. Wie alleen wil komen kijken, is ook welkom. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Kerkakkers op de vol gende tijden: van 9.30 tot 11.00 uur be ginners jeugd (tot 16 jaar), van 11.00 tot 12.30 uur gevorderden en van 12.30 tot 14.00 uur beginners volwassenen (16 jaar en ouder). De lessen starten zater dag 11 september. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Fons Kraakman, tel. 072- 5618093 of Johan Doesburg, tel. 072- 5616979. HEILOO - Op woensdag 15 september houdt het Katholiek Vrouwen Gilde weer haar eerste bijeenkomst van het seizoen. Om 19.30 uur is er een liturgie viering, voorganger is F. Pronk. Aan wezig op deze avond is ook A. Zijp, voorzitter van het provinciaal bestuur van het KVG. Zij zal een vijf-minuten- praatjc houden. Daarna volgt de jaar vergadering en na de pauze is er een bingo. Het KVG Heiloo telt een kleine hon derd leden en heeft tot doelstelling dat haar leden naast de zorg voor zelf-ont- plooiing eigen keuzes maken binnen het KVG, maar wel duidelijk kiezen voor het KVG. Bovendien willen KVG- vrouwcn zich solidair voelen met vrou wen over de hele wereld. Een voor beeld daarvan is de ondersteuning van de Stichting Melania. Het jaarprogramma ziet er als volgt uit: 15 september openingsavond; 13 okto ber lezing over zittend zappen/kritisch kijken; 3 november bezinningsdag; 24 november creatieve avond; 22 decem ber kerstavond met Redwood; 5 januari nieuwjaarsreceptie en cabaret; 16 fe bruari whiplash; 15 maart Pasen in Is raël; 29 maart koffieochtend en lezing over wonen voor ouderen; 26 april slot- avond met lezing over humor in de trouwzaal. In het voor- en najaar wordt er een fietstocht georganiseerd. In mei sluit het KVG haar seizoen af met een jaar lijks uitje voor alle leden. De bijeen komsten vinden plaats in het Trefpunt. Voor informatie kunt u bellen met J. van Goozen-Smits, 072-5336137. HEILOO - Voor de vlucht vanaf Strombeek werden 225 duiven inge bracht. De gemiddeld afstand van 192 km werd met snelheden van ruim 70 km afgelegd ondanks de kalme noord oostenwind. Lossing 0.45 uur. 1. H. Dekker (12.22 uur), 3. Comb. Adrichem Ranzijn 4. S. Bakker 6. G. Kaandorp 9. E. Maat 10. G. de Kruyf 13. Comb. Kruyt 16. Comb. Nas 34. W. Raams 45. P. Schaper 48. Comb. Huysman Luiten. ALKMAAR - De Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging Metius heeft in samenwerking met de Volk suniversiteit Alkmaar een basiscursus sterrenkunde opgezet, waarvoor geen speciale vooropleiding nodig is. Enkele leden van de AWSV treden als docent op. In tien lessen van anderhalf uur worden veel aspecten van de astronomie be handeld, zoals de geschiedenis er van, de afstanden en oriëntatie in het heelal, coördinatensystemen, ons zonnestelsel, eigenschappen en evolutie van sterren, neutronensterren, pulsars, zwarte ga ten, sterrenstelsel, de evolutie en toe komst van het heelal, beeldvorming in telescopen. De cursus sterrenkunde wordt bij vol doende aanmeldingen gehouden op tien opeenvolgende donderdagen, van af 19.30 uur. De eerste les wordt gehou den op donderdag 7 oktober in scho lengemeenschap Willem Blaeu, aan de Robonsbosweg 11 te Alkmaar. De cur susprijs bedraagt f 120,-. De kosten voor het cursusmateriaal bedragen f35,-. Voor meer info kunt u bellen met de volksuniversiteit op dinsdag en don- derdg van 14.00 tot 16.00 uur en vanaf 13 september elke werkdag van 10.00 tot 16.00 uur, tel. 072-5152069. HEILOO - Vorige week zijn bij HSV- tennis de jeugdclubkampioenschappen gehouden. Er is sportief getennist in alle categorieën en er zijn schitterende partijen gespeeld. Ook bij de hele jonge jeugd werden er al leuke rally's ge speeld. Ook in de kantine waren er vol op activiteiten. Op zaterdagochtend konden de aller jongsten hun kunsten vertonen op het spelletjescircuit, dat door de trainer was uitgezet. Iedereen haalde zijn bal en slagvaardigheidsdiploma, wat bete kent dat alle deelnemers kunnen door stromen naar de echte tennislessen. De uitslag: Jongens enkel A: 1. E. Toe poel (clubkampioen), 2. R. Molenaar. Jongens enkel B: 1. S. Brinkhorst, 2. J. van Leeuwen. Meisjes enkel A: 1. E. Schouten (clubkampioen), 2. L. Ne genman. Meisjes enkel B: 1. I. Bakker, 2. M. Bruin. Enkel C: 1. M. Kloos terman, 2. S. Out. Jongens dubbel B: 1. S. Brinkhorst/B. Kraakman, 2. J. van Leeuwen/V. Yuan. Meisjes dubbel B: 1. I. Bakker/E. van Nass, 2. M. Arikan/S. Brinkhorst. Gemengd dubbel A: 1. E. Toepoel/E. Schouten, 2. L. Negen- man/R. Molenaar. Gemengd dubbel B: 1. S. Brinkhorst/M. Arikan, 2. J. van Leeuwen/M. Bruin. Gemengd dubbel C: 1. M. Kloosterman/C. de By, 2. S. Out/M. Haak. ALKMAAR - Op zaterdag 11 septem ber houdt de Volksuniversiteit Alk maar van 10.30 tot 15.30 uur een open dag in het gebouw van de Scholenge meenschap Willem Blaeu aan de Ro bonsbosweg 11 te Alkmaar. Leer lingen en kandidaatleerlingen kunnen die dag kennismaken met de docenten. Zij zullen de geïnteresseerden advise ren bij de vraag welke cursus en welk niveau het meest geschikt is en ook welke boeken men dient aan te schaf fen. Men kan op die dag ook kennis maken, zeker waar het de creatieve vakken betreft, met werkstukken van oud-leer lingen. Ook wordt er die dag een demonstratie door cursisten van Chi nese gymnastiek gegeven. Deze open bare les start om 14.30 uur. LIMMEN - Onder zeer goede weer somstandigheden zijn dit jaar weer de jeugdclubkampioenschappen gehou den. Er werd flink én sportief gestreden om de punten. De week werd afgeslo ten met een barbecue. De uitslagen. Meisjes enkel t/m 10 jaar: 1. S. Pirovano 2. R. Min 3. S. Valkering. Meisjes enkel t/m 12 jaar: 1S. Admiraal 2. A. Hof 3. F. Veldman. Meisjes enkel t/m 14 jaar: l.M. Valkering 2. C. Groo't 3. L. Koenderman. Meisjs enkel t/m 17 jaar: 1. K. Blom, tevens clubkampioene 2. N. Hollenberg 3. N. Dekkers. Meisjes dubbel t/m 10 jaar: 1. S. Pirovano R. Min 2. E. Hof J. Gaarthuis 3. S. Val kering M. v. Zeist. Meisjes dubbel t m 12 jaar: 1C. Winder M. Winder 2. J. de Vries C. Staats 3. S. Wensink M. Nij- man. Meisjes dubbel t/m 14 jaar: 1. S. Admiraal M. Valkering 2. S. Wokke K. Molenaar 3. L. Schijf L. Koender man. Meisjes dubbel t/m 17 jaar: 1. N. Hollenberg N. Dekkers 2. L. Admiraal K. Blom. Jongens enkel t/m 10 jaar: 1 T. Kruidenberg 2. J. Ruiter 3. W. Koot. Jongens enkel t m 12 jaar: 1. W. Duin 2. B. Schijf 3. N. van Leen. Jongens enkel t/m 14 jaar: 1J. Revers 2.T. Blom 3. J. Castricum. Jongens enkel t/m 17 jaar: 1R. Koot, tevens clubkampioen 2. V. Wolkenfeit 3. S. Meester. Jongens dubbel t/m 10 jaar: 1. L. Nieuwland J. Ruiter 2. C. Hoogeboom I. Kaandorp 3. X. Oosterveer I S. Wokke. Jongens dubbel t/m 12 jaar: 1. R. Metselaar B. Schijf 2. W. Duin P. Seignette 3. D. Hageman R. Seignette. Jongens dub bel t/m 14 jaar: 1. S. Labee A. de Ruyter 2 O. Peek K. Meester 3. J. Revers W. Baltus. Jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. J. Rotteveel N. Glas 2. T. Blom V. Wol ken feit 3. W. Hoogeboom R. Weyers. Gemeentehuis Limmen Tot 7 oktober expositie van foto's en schilderijen van Eduard van Noordt.Te zien tijdens openingstijden. Beeldentuin Akermare Tot 25 september zomerexpositie van sculpturen, schilderijen en beelden van diverse kunstenaars, te zien aan de Uiterdijk 2 in Akersloot op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eer ste en derde zondag van de maand en op afspraak, tel. 0251-312598. HEILOO - Op uitnodiging van de Stichting voor Natuurgeneeskunde Ar bor Vitae geeft Roger Rundqvist een lezing over 'Liefhebben en bevriend zijn'. In deze lezing wordt aandacht geschonken aan hoe ons hart open kan gaan en wat dat opengaan in de weg staat. Duidelijk is dat echte gevoelens van zelfacceptatie, zelfwaardering en zelfrespect tot een groeiend zelfver trouwen leiden, waardoor ons hart van zelf open gaat. Anderzijds is het even duidelijk dat gevoelens van schaamte, schuld en egoïsme minderwaardigheid oproepen en benauwend op onze ver houding tot onszelf en andere werken. Roger Rundqvist is van Zweedse af komst, maar woont en werkt sinds 1981 in Nederland. Als docent en therapeut werkt hij sinds dertig jaar met mensen. Over zijn ervaringen en werkwijzen op het gebied van persoonlijke ontwikke ling heeft hij diverse boeken geschre ven. De lezing wordt gegeven op maan dag 13 september in het Open Huis van 20.00 tot 22.30 uur. De toegangsprijs is f 10,-. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 14 september om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur) haar maandelijkse contactavond in het verenigingsgebouw aan Het Zevenhui zen 50 te Heiloo, achter sporthal Het Vennewater. De heren Spaan en Verhijde, beiden keurmeesters, geven een uitleg over de gang van zaken bij het keuren van de diverse vogels en het bespreken van de diverse-keurbriefjes. Na deze uitleg zal er een tafelkeuring plaatsvinden, die achteraf door hen geëvalueerd zal wor den. De entree is gratis. Ook niet-leden zijn welkom. HEILOO - Op zondag 12 september houdt atletiekvereniging Trias een prestatie- en wedstrijdloop, de A en P- run, in Heiloo. Het is een sportief eve nement voor jong en oud met een afwisselend parcours in en rond de wijk Ypestein. Op het programma staan de 1500 meter voor leerlingen van de basisscholen (scholierenloop) en trimlopen voor dames en heren van 3300 meter, 6600 meter of 10000 meter. Deze laatste af stand is tevens de wedstrijdloop waar bij voor de verschillende categorieën geldprijzen zijn te verdienen. Tevens geldt deze 10 km-loop voor het Trias- clubkampioenschap. De start en finish is voor de A en P- supermarkt aan de Ypersteinerlaan. Het startschot voor de scholierenloop valt om 11 .OOuur, om 11.30 uur gaan de overige lopen van start. Inschrijven kan vanaf 9.15 uur in wijkgebouw de Yp- salon. Recreatie-atletiek Bij Trias wordt behalve wedstrijdsport ook ontspannende recreatiesport beoe fend. Een groep dames en heren, jong en oud, komt eenmaal per week bijeen op de kunststofbaan aan Het Maalwa ter in Heiloo. In een gezellige sfeer wordt onder lei ding van een trainer gewerkt aan de li chaamsconditie, waarbij ieder voor zich zijn eigen intensiteit bepaalt. De trai ningen zijn op dinsdag van 20.30 tot 21.30 uur of op donderdag van 13.45 tot 14.45 uur. Nadere informatie is verkrijgbaar bij recreatie-looptrainer W. Noom, tel. 072- 5335585 (na 18.00 uur). LIMMEN - Afgelopen zondag visten de witvissers hun laatste competitie wedstrijd van deze eeuw. Veertien deel nemers kwamen naar de Ringvaart om hun geluk te beproeven. Voor Peter van der Heijdt en Co Bakker was de inzet het kampioenschap en het definitief in bezit krijgen van de w-isselbeker. Van der Heijdt lootte de kopstek, maar kon hier maar matig gebruik van ma ken. Bakker ging vanaf het begin goed aan de gang. Zijn vissen waren welis waar niet zo groot, maar het waren er wel veel. Hij maakte zijn faam op dit water ook nu weer waar en werd op pvertuigende wijze winnaar en kam pioen. Naast dit tweetal hadden de andere A-vissers weinig in te brengen. Van de ruim negen kilo vis was 7100 gram voor Bakker en Van der Heijdt. In de B-groep was de beslissing over het kampioenschap al gevallen. Cees Levering was voor de concurrentie niet meer te achterhalen. De top van het klassement moest echter nog bepaald worden. Cees Dekker werd deze wed strijd tweede, en ook in de competitie. Grootste verrassing was echter Anton Kroon, die liefst 35 stuks vis ving, win naar werd en de derde plek in de ein drangschikking pakte. In de B-groep werd overigens prima gevist, getuige de 154 vissen die de zeven heren wisten te verschalken. De uitslag: A-groep: 1. C. Bakker 4220 gram, 2. P. van der Heijdt 2880 gr, 3. G. Tuijn 920 gr, B-groep: 1. A. Kroon 35 stuks, 2. C. Dekker 26 stuks, 3. C. Levering 25 stuks, 4. J. Leurs 24 stuks. In september werd er gebaarsd om de selectie voor het Nationaal Kampioen schap. Er deden zeven Limmers mee, maar geen van allen wist zich te plaat sen. Tinus Veldt was de beste van HSV Limmen met 28 stuks. De winnaar was Teun Kanon uit Beverwijk met 58 baarsjes. De volgende wedstrijd geldt voor de baarscompetitie. De datum is 19 september, verzamelpunt is bij gara ge Schilder, waar de loting plaatsvindt. Ter plaatse zal worden beslist of er in de Limmer polder of.in Schoorldam zal worden gevist. Vooraf opgeven is niet nodig. CASTRICUM - Op vrijdag 1.0 septem ber houdt de Volksuniversiteit Castri cum open avond van 19.00 tot 21.30 uur in de aula van het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 in Castricum. De ingang bevindt zich rechts aan het einde van het parkeerterrein. Op de open avond geven docenten voorlichting over hun cursussen en staan de organisatoren van lezingen, culturele reizen en VU-film u gaarne te woord. Het programmaboekje van de Volksuniversiteit is te verkrijgen bij de bibliotheken en de boekhandels in de regio. Vs- 'V V'Wl-X HEILOO - Geen groente of fruitmaar kunst: afgelopen vrijdag zaterdag en zondag was de kas van Jos Zoon aan de Vennewatersweg decor voor de vijfde Kunst in de kas. Door interieurarchitect Anne Lawant omgetoverd tot een dorp met tenten in een woestijnherbergde de kas kunstwerken van Peter Huijzer en Zilvervinger uit Heiloo en foto's van de uit Alkmaar afkomstige Mans Lenards. Mede vanwege het mooie weer passeerden heel wat fietsers die even een kijkje kwamen nemen. -k*- EGMOND - Nummer 2 en 3 van de zesde jaargang van Geestgronden, Eg- monds historisch tijdschrift, is uit. Het tijdschrift is een uitgave van de Stich ting Historisch Egmond (SHE) en wordt drie- a viermaal per jaar ver spreid. Geestgronden heeft tot doel het vastleggen en verspreiden van informa tie en kennis over het Egmondse verle den, van prehistorie tot heden. Het dubbelnummer van Geestgronden opent met een artikel over een Duitse mini-onderzeeboot voor de kust van Egmond. Dit artikel, het tweede in een reeks waarin verslag wordt gedaan van het verloop van het onderzoek naar de boot, is geschreven door Piet Groen en Rob Leijen. Zij hebben contact gehad met Hans Wachmuth, de oud-comman dant van de onderzeeboot. Zijn herin neringen worden weergegven in dit artikel. Ook 'De ondergang van de 013' heeft betrekking op de Tweede Wereldoor log. Op het oorlogsmonument aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef prijkt de naam van Hoever Cor van der Veer. Jos Hof, gehuwd met een nicht van Van der Veer, beschrijft hoe het oorlogsslachtoffer aan zijn einde geko men is. Dertig jaar geleden werd de watertoren in Egmond aan Zee afgebroken. Hanny de Vries zag er een goede aanleiding in zich te verdiepen in de ontstaansge schiedenis en in de plaats die toren en omgeving meer dan vijftig jaar in het leven van Egmonders hebben ingeno men. Op 22 juni 1922 vond de officiële ont hulling van het vissersmonument in Egmond aan Zee plaats. Piet Groen achterhaalde enige wetenswaardighe den over de feestelijkheden rond de onthulling van het gedenkteken. Ook een bijdrage van Jan Hopman heeft te maken met het vissersmonument. Hij stelde een foto uit 1915 aan Geestgron den beschikbaar, waarop twee omgeko men familieleden van hem staan, van wie de namen op het monument staan. Jan de Vet uit Egmond aan den Hoef haalt in het tijdschrift persoonlijke her inneringen op aan de Egmondermeer en de vaarten. Hij beschrijft het einde vai\ de binnenvisserij in de vaarten. In eenXvolgend artikel zal hij op het beroepsmatig vissen door zijn opa Jan de Vet (1890-1961) terugkomen. Jan Hopman vervolgt zijn serie over de bollenteelt in de duinen. Zijn vijfde bij drage gaat over het begin van de me chanisatie van de bedrijfstak. De werkgroep 'Egmond en de Tweede Wereldoorlog' doet veel onderzoek. In een artikel vertelt Rob Leijen over het schijnvliegveld bij Egmond-Binnen. Cor Oorthuijsen is gestart met het pre senteren van een fotoserie over Eg mondse monumenten. Geestgronden wordt afgesloten met de rubriek Vraag en aanbod en met kort nieuws over SHE. Donateurs van SHE krijgen Geest gronden automatisch toegezonden. Na dere informatie is verkrijgbaar via Hanny de Vries, tel. 072-5061817. Hoeve Overslot Schilderijen te zien voor de kunstvei ling op zondag 19 september aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Museum van Egmond Tot 15 september tentoonstelling over het historische fregat Lutine en exposi tie van voorwerpen uit de Egmondse geschiedenis, te zien van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Slotkapel Expositie van eet- en theeserviesjes, te zien dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur aan dë Slotweg in Egmond aan den Hoef. Galerie Om de noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. EGMOND - Van 4 op 5 september ont stond 's nachts brand in een keuken van een woning aan de Montgomery- straat in Egmond aan Zee. De bewoon ster had een frituurpan aangezet, die vervolgens vlam vatte. Een deel van de keuken raakte door de brand vernield en er was flinke rook- en waterschade in de woning. De brandweer heeft het vuur geblust.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 10