Lekker voetballen in nieuwe shirtjes Bedden razen door straten Akersloot Zwieren en zwaaien op de Limmer kermis Schepen en boten varen weer naar Galerie Amber X Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot Volleybal bij Oranje-Wit Cursus Plattelandsvrouwen Introductie country line-dance P#L I T 1 E 'Sesiic6te*t UITKIJKPOST - 8 SEPTEMBER PAGINA 13 Septembermaand peutermaand Katerloop Limmer IJsclub Telefonische enquête CAL-gemeenten Activiteiten Tios gestart Repetities kinderkoor Sponsorwandeltocht Erfurt contactgroep Nieuw programma Culturele Raad Themamiddag senioren en veiligheid Country line-dance Modevakschool start lessen Dansen en sport voor senioren Noord-Holland Noord 7 weggenomen. Op 5 september werd in een kas aan de Oosterzijweg een hennepplantage ont manteld. De circa achtduizend planten die zich in de kas bevonden werden, na overleg met Justitie, vernietigd. De planten waren op de koude grond gekweekt en de kas was rondom met zwart plastic afgeschermd. De chauffeur van een personenauto met aanhangwagen wilde omstreeks 21.15 uur zijn voertuig op de oprit van een woning aan de Rijksweg parkeren. Op de aanhangwagen lag lading die gedeeltelijk uitstak. Hij moest echter stoppen omdat de ruimte om te parke ren te smal was. Hierdoor kwam de achterzijde van de aanhangwagen ge deeltelijk op de rijbaan te staan. Een 66-jarige bestuurder van een passeren de personenauto zag dit te laat en kon niet meer op tijd stoppen. Een aanrij ding met schade was het gevolg. De voorruit van de auto raakte totaal ver nield. Gevonden: een fototoestel; verloren: een bruine portemonnee met pasjes, geld en bonnetjes. LIMMEN - Bij volleybalvereniging Oranje-Wit starten deze week de trai ningen weer in sporthal d'Enterij op de vaste donderdagavond. Na een lange zomerstop staat iedereen waarschijn lijk weer te popelen om het veld in te gaan. De jeugd heeft een goed jaar achter de rug en is geëindigd als middenmoter. Bij de recreanten doet het herenteam van zich spreken in de A-poule. Dames 1 wist zich te handhaven in de top van de eerste klasse, dames 2 eindigde bo venin de tweede klasse. Heren 2 is ruim voor het einde van de competitie kampioen geworden en speelt dit jaar voor het eerst in de eer ste klasse. Daar zouden zij heren 1 zijn tegengekomen, ware het niet dat deze mannen voor het eerst in de historie van Oranje-Wit, ook middels een kam pioenschap, zijn gepromoveerd naar de promotieklasse. Veel nieuwe uitdagin gen dus voor de spelers, speelsters en de trainingsstaf van Oranje-Wit dit jaar. Er is nog plaats genoeg voor dames, heren en jeugd om in Limmen te ko men volleyballen. Op alle niveaus, van mini's tot recreanten. De club is vooral op zoek naar versterking in de beide selecties en bij de jeugd. Voor vragen en opgave kunt u contact opnemen met Annemarie van Dijk, tel. 072-5051527. Versstraat toernooi Het jaarlijkse Versstraattoernooi wordt gehouden op 31 oktober in d'Enterij. Vanaf 12.00 uur strijden dan Weer een kleine twintig teams om de eer en om de Versstraat-prijs. Opgeven kan bij John Scheepmaker, Enterij 21, tel. 072- 5054430. Iwan de Groot schildert vaak in Frank rijk, Spanje en Italië. Maar het olieverf schilderij dat van hem bij Amber geëx poseerd wordt, heeft faloeka's - zeil schepen op de Nijl in Egypte - tot on derwerp. Het werk van Iwan is realis tisch. De harmonie van kleur en conv positie is bij hem belangrijk. Het uitgangspunt voor het werk van Frieda Dippell is de boot zoals zij die als kind leerde vouwen van papier. Op schilderijen staan de boten in een ver halende omgeving van land, water of lucht. Bij de objecten dragen de boten elk hun eigen verhaal. Frieda Dippell is in 1998 afgestudeerd aan de Gerrit Rietveld Academie in tekenen, schilde ren en grafiek. De 'Scbepententoonstelling' wordt bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Een zonnevrouwtje van Joop Hobijn. Limmen feestelijk geopend door het duo Hoed en de Rand op zondag 12 september om 14.00 uur. Daarna is de expositie elke donderdag, vrijdag, za terdag en zondag 3 oktober te zien, tot 10 oktober. LIMMEN - De afdeling Limmen Van de Plattelandsvrouwen organiseert een cursus Chinese gezondheidsoefenin gen, tai chi en qigong. Tai chi is een ge zondheidstraining om jezelf gezond te maken en te houden. De oefeningen bestaan uit langzaam uitgevoerde be wegingen, waarbij concentratie en ont spanning centraal staan. Voor het beoefenen van tai chi heeft men geen speciaal getraind lichaam no dig. Iedereen, zelfs iemand met een minder goede gezondheid kan tai chi beoefenen. Op een ontspannen wijze leert u verschillende oefeningen, die zelfs zittend gedaan kunnen worden. Deze cursus is bedoeld als een kennis making met Chinese gezondheidsoefe ningen, tijdens de lessen zal er ook aan dacht besteed worden aan de achter gronden van de traditionele Chinese geneeswijzen. De lessen zijn op woensdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur in Vredeburg en wor den gegeven door Ruud Kohier uit Castricum. De start is op 22 september. De kosten bedragen voor tien lessen f.60,-. Opgeven kan tot 15 september bij Betty Zijderveld, tel. 072-5051911. t s- - - g NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN AKERSLOOT - Op donderdag 16 sep tember wordt een country line-dance introductie-avond gehouden in de Vriendschap te Akersloot. De avond begint om 20.30 uur. Tussendoor is er een pauze. De toegang is gratis. Bij vol doende belangstelling wordt er een country Iine-danscursus gestart. De avond is voor dames en heren. 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 30 augustus ver leende omstreeks 10.15 uur een 33-jari- ge bestuurder van een vrachtwagen met aanhanger, op de rotonde van de Geesterweg ter hoogte van het Chur- chillplein, geen voorrang aan een fiet sten Het 88-jarige slachtoffer werd met hoofdletsel overgebracht naar het zie kenhuis. Op 31 augustus werd in een bedrijfs pand aan de Molenlei ingebroken. Omstreeks 23.15 uur werden de daders door een passant gestoord. Zij reden daarop weg in een witte personenauto. Ze waren het pand binnengekomen door het forceren van een rolluik. Met een breekvoorwerp was vervolgens nog geprobeerd om een gat in een muur te slaan om zo toegang te verkrijgen tot een naburig bedrijfspand. Tot op heden worden er geen spullen vermist. Op 1 september werd aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen. De grijze, eenassige aanhangwagen werd vanaf een terrein aan de Heer Hugo- straat gestolen. Op 4 september meldde zich een man bij een autobedrijf aan de Dorpsstraat die een proefrit met een personenauto wilde maken. Hij legitimeerde zich, waarop hij wegreed met een rode Vol vo 440 met kenteken XL-69-FD.Tot op heden is de man niet van de proefrit teruggekeerd. De bescheiden waar de man zich mee legitimeerde bleken op 30 augustus gestolen te zijn in Heems kerk. De politie heeft de zaak in onder zoek. Op 6 september werd in een bedrijfs pand aan de Raadhuisweg ingebroken. Het alarm- van het pand ging om 04.40 uur af. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de toegangsdeur ge forceerd was. Er werden rookwaar en scheermesjes gestolen. LIMMEN - De F-pupillen van VV Limmen zien er puik in hun nieuwe outfit. De Rabobank West-Kenne- merland draaide voor de kosten op en beloofde VV Limmen daarmee financiële steun voor de komende vijf jaar. En nu presteren maar! LIMMEN - De bibliotheken in de regio hebben ook dit jaar weer september uitgeroepen tot peutermaand. Er wordt deze maand extra aandacht geschon ken aan boeken voor en over peuters. Peuters die in de peutermaand lid wor den van de bibliotheek krijgen een léuke attentie. Het lidmaatschap is gra tis e.n deze maand worden er ook geen administratiekosten vqor het pasje gerekend. Op woensdag 22 september is er een inloopochtend voor ouders en peuters. Er is een tentoonstelling rond het boek 'Kom nou, Bommes!' te zien. Boven dien is er een presentatie van prenten boeken en kunnen ouders vragen stel len. Meer informatie is verkrijgbaar in de bibliotheek. Het zonovergoten parcours in Akersloot, tijdens de Le Mans-start van de beddenrace. (Fotostudio Starfield) AKERSLOOT - Afgelopen zondag vond in Akersloot een spectaculaire beddenrace plaats. Onder prima weer somstandigheden gingen de deelne mers van start in de diverse catego rieën. Het in groten getale toege stroomde publiek genoot volop van de prestaties van dorpsgenoten - jong en oud - en landelijke beddenrace-cory- feeën. Uitslag van het NK voor de LOBN- Cup: De eerste plaats bij de heren 1 ging naar de gebroeders Van Diepen. De eerste plaats gemengd was voor Gerard Engel en Christel Slinger en bij de dames gingen Gieling en Dirkmaat er met het goud vandoor. Ook de Akersloter jeugd'deed fanatiek mee in de races die voor hen waren georganiseerd. Uitslag bij de jeugd van 7 tot 9 jaar: 1. Marco Buur en Joeij Klaver, 2. Ivana Bunschoten en Lilian Braakman, 3. Joeij Hofstee en Glenn Moor.- Meisjes 10 tot 12 jaar: 1. Marlies Kaptein en Janneke Putter, 2. Defney Hoogeboom en Anne Groot, 3. Nany Veldt en Trees van der Eng. Jongens 10 tot 12 jaar: 1. Tim Bakker en Hendrik van Leeuwen, 2. Marco Veldt en Ruud van de Velden, 3. Tim Koelman en Pieter Velzeboer. Jongens 13 tot 15 jaar: 1. Stefan Koelman en Pieter Veldt, 2. Bas Zweeris en Joris Molenaar, 3. Geert Boots en Arjan Pepping. Bij de heren zag de uitslag er als volgt uit: 1. Ron en Gerrit van Diepen (51.13), 2. Evert Veldman en Arno Koster (52.10), 3. Fridjof Koomen en Theo Krom (53.28), 4. §iem en Nico Groot, 5. Ron Schumacher en Mark Kurvers, 6. Raymond de Boer en Maar ten Bruin, 7. Edwin de Koning en Ruud van Wees, 8. Perry Scholtes en Maurice Mulders, 9. Jeroen - Krom en Mark Hoogland, 10. Ruud Buisman en Mi- chiel Smit, 11. Jelle Putter en Arie Krom, 12. Leon Veldt en Patrick de Ruiter. De dames waagden zich aan de. dikke banden en finishten als volgt: 1. Wendy Kerssens en Sanne Boots (47.32), 2. Pe tra en Miranda Kaandorp, 3. Nanda Kerssens en Jeanine Krom, Carina en Manon Veldt. Bij de gemengde teams veroverden Gerard Engel en Christel Slinger de eerste plaats en William Kerssens en Jeanette Krom de tweede. LIMMEN - Ook het culturele leven in Limmen gaat een nieuw seizoen in. In de week van 6 september valt het nieu we programmaboekje van de Culturele Raad bij de Limmers in de bus. Zowel door de Stichting Culturele Raad Lim men als door andere verenigingen in Limmen wordt weer een groot aantal evenementen georganiseerd. Het programmaboekje biedt u een overzicht van de diverse evenementen. De middenpagina, die uitneembaar is, geeft een chronologisch overzicht. Wie het programmaboekje niet heeft ont vangen kan dit krijgen bij de balie van het gemeentehuis of op het 'adres Koningsdam 57, tel.'072-5051774. LIMMEN - De komende maanden kunnen inwoners van Castricum, Aker sloot en Limmen gebeld worden door onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen. Zij zijn namelijk bezig met het houden van een telefonische en quête over de voorgenomen samenvoe ging van deze drie gemeenten en de mening van de burgers daarover. Het ligt in de bedoeling in totaal dui zend burgers zo'n 6 a 8 korte vragen te laten beantwoorden over deze gemeen telijke herindeling. De nieuwe CAL- gemeente zou na de fusie rond de 35.000 inwoners gaan tellen. De eerste vragenronde duurt nog tot en met 10 september. Gebeld wordt er tus sen 15.30 en 17.00 uur en tussen 18.30 en 21.00 uur. In oktober en november wordt de enquête herhaald met andere vragen. LIMMEN - Traditiegetrouw organi seert de Limmer IJsclub tijdens de jaar lijkse kermis de Katerloop. Op zondag ochtend 12 september'kan een ieder aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste past. Voor de allerjongsten is er de mogelijk heid om een rondje van 1,2 km te lo pen. Voor de wat oudere jeugd (t/m 15 jaar) is er eei\ grotere ronde van 5 km. De wat meer geoefenden kunnen deze ronde tweemaal afleggen en lopen dan 10 km. Start en finish zijn bij de sporthal aan de Hogeweg, waar tevens kleed- en douchegelegenheid is. Vanaf 9.30 uur is de inschrijving open. De start is om 10.30 uur waarbij de allerjongsten het eerst van start gaan. Deelname aan de 1,2 km is gratis, voor de overige afstanden f 2,50 indien men geen herinnering wil, jeugd t/m 15 jaar f 3,50 en ouderen f 5,-. 1 LIMMEN - De lessen zijn weer begon nen bij gymnastiekvereniging Tios. Naast de recreatieve gymnastiekuren voor de basisschool zijn er ook jazzbal- letlessen. Dit jaar kunnen kinderen zich vanaf 7 jaar voor jazzballet aanmelden. Voor peuters vanaf 2,5 jaar zijn er op de dinsdag- en donderdagmorgen in d'Enterij speciale gymnastiekuren. Het aerobicsuur voor de oudere jeugd is van de vrijdagmiddag verschoven naar de woensdagavond. Wilt u meer informatie, bel dan even met Sitha Hollenberg, 072-5052505, of ga gewoon even langs op de les om de sfeer te proeven. LIMMEN - Vrijdag beginnen de repe tities van het Kinderkoor - Limmen weer in de Corneliuskerk. Kinderen van groep 6, 7 en 8 kunnen lid worden van dit koor. De repetitie begint om 15.30 uur. Via de scholen wordf deze week een inschrijfformulier verspreid. Voor informatie kunt u bellen met Peter Rijs, tel. 072-5051321. De formatie Sesam. LIMMEN - Menig Limmer hart klopt heeft voor de vrijdagavond het duo deze week sneller, want de jaarlijkse M'n broer en ik uitgenodigd, en op za- kermis staat weer voor de deur. Vrij- terdag komt Baker Street. Zondag en dagmiddag om 15.00 uur is het zover, maandag komt het duo Harmony voor Dan kan er weer gezwierd en gezwaaid gezellige muziek zorgen. De Pook mikt worden op het parkeerterrein van de met haar muziekkeuze op de wat oude voetbalclub aan de Dampegheestlaan. re Limmers, maar de 'jonkies' zijn na- Het traditionele vuurwerk op het Stet, tuurlijk ook welkom, aangeboden door de kermisexploitan ten, ontbreekt ook dit jaar niet. De sier- pijlen gaan om 22.00 uur de lucht in. Zaterdag en zondag begint de kermis om 14.00 uur. Liefhebbers van muziek, eventueel ge combineerd met een potje goudgeel gerstenat, iets sterkers of toch maar lie ver een glaasje mineraalwater, al dan niet prikkelend, kunnen weer terecht in café De Lantaarn aan de Dusseldorper weg 56. Een gevarieerd programma heeft eigenaar Hans van Ammers sa mengesteld. In het café is er elke dag Discovery Sound; in de tent speelt za terdag Stampvast, zondag Sesam en maandag Jukebox en No-Claim, en in de zaal speelt vrijdag de formatie Har mony, zaterdag gevolgd door Final Touch, zondag Kleintje Pils en maan dag Life Sucks. Het eerste deuntje wordt maandag in het café bovendien opgeluisterd door het befaamde Zaan- se duo Piet en Mieke. Kaarten kunnen gekocht worden aan de bar in De Lan taarn. Kermisvierders die dit allemaal wat te luidruchtig vinden, zijn dit jaar ook van harte welkom in het zojuist geopende De Pook. Eigenaar Jos Roozendaal LIMMEN - Op zaterdag 25 september (vredesweek) houdt de Erfurt-contact- groep een sponsorwandeltocht door Limmen voor de kinderen van de groe pen 6, 7 en 8 van de basisscholen Pax Christi en Sint Maarten. De start is tus sen 13.30 en 14.30 uur bij het Piusge- bouw aan de Dusseldorperweg. Met de opbrengst wordt een project in Siberië gesteund. De Erfurt-contactgroep zet zich, samen met de partnergemeente in Erfurt (Duitsland) in voor het werk van zuster Maria-Elisabeth en haar medezusters in Omsk. Deze stad ligt in Siberië (Rus land). De bevolking is er arm en vooral de daklozen en weeskinderen hebben het bijzonder zwaar. Vaak kunnen de kinderen niet eens naar school omdat zij geen schoenen hebben. Vooral de allerarmsten helpt zuster Maria-Elisa- beth. Zij zorgt voor een warme maaltijd en zonodig ook voor medicijnen, en te vens deélt zij kleding en lesmateriaal uit dat in rijkere landen is ingezameld. De sponsortocht is ongeveer 8 km lang. Na de wandeling halen de kinderen het geld bij de sponsors op. Op woensdag 29 september tussen 17.00 en 18.00 uur wordt het ingeleverd bij het Piusge- bouw. De drie kinderen die het meeste geld opgehaald hebben, ontvangen een leuke prijs. LIMMEN - De KBO houdt op 14 sep tember een themamiddag met als onderwerp 'Senioren en veiligheid'. Een medewerker van de politie vertelt het een en ander over dit onderwerp. De themamiddag start om 14.00 uur in Vredeburg, de zaal gaat om 13.30 uur open. Voor koffie en thee wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan ver bonden. LIMMEN - Op dinsdag 21 september start het country line-dance in de Bur gerij. Wie graag wil bewegen op vrolij ke, stimulerende muziek is hier aan het goede adres. Het voordeel van het country-dansen is dat u alleen kunt dansen. De lessen zijn van 15.00 tot 16.15 uur (beginners), van 19.15 tot 20.30 uur (beginners) en van 20.30 tot 21.45 uur (gevorderden. LIMMEN - Modevakschool Ria Mooij-Hoogeboom start half septem ber weer met de lessen. Iedereen die geïnteresseerd is in mode kan deze in teresse uitbreiden tot het ontwerpen en/of maken van kleding door het vol gen van lessen. U werkt op uw niveau aan een eigen werkstuk voor u zelf of voor uw man of kinderen. Er zijn diverse modeboeken aanwezig, waaruit patronen overgenomen kunt worden. De lessen worden gegeven in kleine groepjes; 's middags onder schooltijd of 's avonds vanaf 19.30 uur. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer weten, dan kunt u" contact opnemen met Ria Mooij, Molenweg 45 te Lim men, tel. 072-5053174. LIMMEN - Voor senioren in Limmen zijn er weer diverse activiteiten waarbij deelnemers volop in beweging kunnen zijn. Senioren die willen volksdansen kun nen terecht in Vredeburg vanaf 15 sep tember, op woensdag van 9.30 tpt 10.45 uur (voor ouderen) en van 19.30 tot 20.30 uur (voor jongere ouderen). Ook is er country line-dance in Vrede burg, elke woensdag van 20.30 tot 21.30 uur vanaf 15 september (voor 55-plus- sers). Sportbewegingsles vindt plaats in sporthal d'Enterij, op donderdag van 14.30 tot 16.00 uur, vanaf 16 september, voor 50-plussers en ouder. Dit is een bewegingsles waarbij aandacht besteed wordt aan de conditie, waarbij oefenin gen op een aangepast tempo en rustige oefeningen onderdeel zijn van de les. Daarnaast kunt u deelnemen aan diver se spelvormen en tot slot wordt koffie gedronken. Deelnemers komen uit Limmen en Heiloo. Informatie is verkrijgbaar bij Meintje Guyt, tel. 072-5051617. LIMMEN - In de nacht van maandag 30 op dinsdag 31 augustus werd er in verschillende woningen in Limmen geprobeerd in te breken. Woningen aan de Vuurbaak, de Enterij, het Kieften- land en de Koningsdam werden door het inbrekersgilde bezocht. Op de Vuurbaak werd ook daadwerkelijk in gebroken. Men kwam binnen door de voordeur te forceren. De hele woning werd doorzocht en er werden sieraden LIMMEN - Na de eerste Schepen, bo ten en Noach-tentoonstelling bij Galerie Amber volgt nu deel twee van deze expositie met vijftien kunstenaars die zich lieten inspireren door de zee. Daarnaast is er werk van keramist Joop Hobijn. Joop is bekend om zijn geestige keramische figuren waarbij goudluster veelvuldig als versiering gebruikt wordt. Zo maakt hij zonnevrouwtjes en ook katten zijn lievelingsonderwerpen. Zijn eigen kat ligt bij Amber vereeu wigd te slapen op een keramische keu kenstoel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 13