Monumentendag rekent op veel bezoekers Falkland heeft na 75 jaar een naam op te houden je„„?cT^Len Voetbaldames van HSV 25 jaar in het veld - Dierenbescherming PAGINA 6 Activiteiten Wijkvereniging Plan Oost Verkooptentoonstelling Aquarius Foresters recreantenhandbal Onderlinge wedstrijden Ponyclub Heiloo De Deel Delicatessen in halve finale De Bruijn-BIokker voor uw APK Nieuwe expositie Atelier TP Tiny Spaans exposeert Adviesbureau NCPN ZieZo bundelt creativiteit en inventiviteit fÉÉfelW Ét tessfcn np au mm mm® Het eerste optreden van Arbeiders Toneel Vereniging Falkland in 1924. gegeven moment telde Falkland nog vijf leden, inclusief het bestuur. Het publiek bestond uit zo'n dertig koppen. En daar speelde je dan voor." De redding kwam met het opvoeren van- 'De Jantjes'. Het stuk oogstte veel succes. Zoveel succes zelfs, dat er veel 'uitkopen' (gastvoorstellingen in ande re gemeenten) gespeeld werden. Falk land verdiende er goed mee, en zo doende werd de kas weer gespekt. „Dat is eigenlijk de basis geweest voor het opnieuw opbloeien van de vereniging," concludeert Gilles achteraf. Maar ook de keuze van de te spelen stukken zal daar debet aan geweest zijn. Want Falkland had en heeft een tamelijk eigenzinnige programmakeu ze. „Laat ik het zo zeggen, we kiezen andere stukken dan veel andere toneel verenigingen," omschrijft Jaap Schu ring, die zelf ook geregeld de regie op zich neemt,- voorzichtig. Stukken die ook door beroepsgezelschappen ge speeld worden, en vaak net even verder gaan dan bijvoorbeeld een 'deuren open, deuren dicht-klucht'. Ook wordt er steeds met wisselende regisseurs gewerkt, om de groep 'fris' te houden. Terugkijkend durft Schuuring wel te zeggen dat de meeste stukken succes hadden, maar hij herinnert zich ook voorstellingen waar Falkland flink de bietenbrug mee opging. Het kinderstuk 'De zilveren fiets' bijvoorbeeld, van Jan Staal, of 'Biederman en de brandstich ters'. Heijermans favoriet Het is natuurlijk ook niet niks, die vier voorstellingen die Falkland jaarlijks brengt. Twee speciaal voor de kinderen en even zo veel voor de volwassenen. De circa 25 spelende leden komen zo allemaal een keer per seizoen aan bod. De overigen zijn achter de schermen meer dan actief. Zo trekken Annie en Gerard Gilles al jaren de kar bij het maken van de kostuums en de decors, geholpen door andere Falklanders. En dan zijn er nog een pr-commissie, een feestcommissie, een leescommissie, een 'personeels'commissie, noem maar op. Het 'buiten de deur spelen' gebeurt haast niet meer, daarvoor zijn de pro- dukties te groot geworden. Het jubileum wordt in november ge vierd met 'Op hoop van zegen', het be roemde stuk van Herman Heijermans. Deze toneelschrijver was overigens ook de naamgever van de club. Onder het pseudoniem Samuel Falkland schreef Heijermans stukjes, 'Falk- landjes', in een van de dagbladen. Heijermans' stukken zijn favoriet bij Falkland, getuige de opvoeringen van 'De uitkomst', 'De meid', 'Beschuit met muisjes' en 'Eva Bonheur'. En nu dus weer 'Op hoop van zegen', voor de derde keer in de Falkland-geschiedenis. Aangepast aan de eisen van deze tijd, zonder de vele herhalingen, belooft het een vlot stuk'te worden, onder regie van Jan Hoetjes. Waarmee Falkland eens te meer bewijst, dat ze haar naam hoog kan houden! HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost start weer met diverse activiteiten in buurthuis het Oosthonk aan de Oost- kanter 14. Er zijn natuurlijk weer kla- verjasdrives, de eerste op vrijdag 10 september. Elke tweede vrijdag van de maand wordt vanaf 20.00 uur gestreden om punten voor de wisselbeker, die aan het einde van het seizoen wordt uitge reikt. Inschrijfgeld bedraagt voor leden f 3,-, niet-leden betalen f 4,-. Deelne mers kunnen zich opgeven tot uiterlijk de woensdag voor de drive bij Gerard Bes, tel. 072-5338430 of Joke Schmer- sal, tel. 5339249 en dienen vrijdags om 19.45 uur aanwezig te zijn. Op zaterdag 11 september is er vanaf 14.00 uur een disco voor de jeugd tot en met 12 jaar. Het dansfestijn duurt tot 18.00 uur en de entree bedraagt f 3,-. Ook volwassen vrijwilligers die willen helpen om het geheel in goed banen te leiden, kunnen zich nog aanmelden. Ook darters kunnen hun hart weer ophalen. Er wordt gedart op maandag vanaf 19.30 uur. Momenteel spelen er 28 darters mee in de competitie van de Dart Organisatie Noord-Holland Noord, verdeeld over vier teams. Wie lid wil worden van de Oosthonk-dart- club betaalt f 15,-, wie tevens mee wil spelen in deze regionale competitie betaalt f57,50. Het eerste darttoernooi wordt gehou den op 18 september. Om 20.00 uur begint het Wanted Dead or Alive toer nooi. Inschrijfgeld bedraagt f7,50. Voor meer info of opgave kunt u bellen met Paul Pesser, tel. 072-5335179. Elke woensdagavond vanaf 15 septem ber wordt er verder gebridged door bridgeclub Oosterpark. De bezetting is compleet, maar wie zich aan wil melden als reserve kan bellen met dhr. Brug man, tel. 072-5334814 of dhr. Huting, tel. 5333423. Elke derde vrijdag is er ook bridge. Tot de woensdag ervoor kunt u zich opgeven bij Ria Hogeslag, tel. 072-5332199 of Harry Franse, tel. 5330111. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Kids for animals: 072-5336180. Vermist Cyperse poes, witte buik, omg. 't Haze- laantje, Limmen. Lapjespoes, wit befje en wit aan de pootjes, tat.nr. VX 1429, 9 jr. Zwarte poes, wit befje, wit aan de poot jes en hier en daar witte vlekken, 4 jr. Dompvloetlaan, Heiloo. Rood katertje, witte teentjes, rose vlooienband met adres, 4 maanden, De Kloosterhof, Heiloo. Zwarte kater, 3 jr, gec., wit befje, witte sokjes, witte vlek bij de neus en wit op de buik, Bosrank, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Volwassen rode kat, Heerenweg/Van Aostastraat, Heiloo. Volwassen grijscyperse gec. kater met vrij korte staart, A9, Akersloot. Volwassen zwarte poes, wit snuitje en befje, wit doorlopend naar de buik, voor sokjes en achter laarsjes, zwarte vlooienband, Oosterzijweg, Heiloo. Rood/witte gec. kater, rode kop, rug en staart, witte poten, Voorstraat Egmond. Tril.: 072-5616106. HEILOO - Reizende galerie Aquarius houdt op 12 september een verkoop tentoonstelling van ruim 250 schilderij en in het Golden Tulip Hotel te Heiloo. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn de wer ken van verschillende Nederlandse en buitenlandse kunstenaars te bewonde ren. De collectie is zeer divers en omvat naast klassieke schilderijen, zoals land schappen en stillevens, ook een groot aantal abstracte en moderne doeken. De entree is gratis. HEILOO - Foresters handbal zoekt nog dames voor het recreantenhand bal. Leeftijd en ervaring is onbelang rijk, zelfs wie nog nooit gehandbald heeft kan meedoen. Er wordt één keer per week -getraind en er wordt één competitiewedstrijd per week gespeeld, op het veld en in de zaal. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Ingrid Vos, tel. 072- 5332223. Donderdag 9 september Yoga NVVH Heilooër Operettever. Sjoelclub Heiloo Bridgeclub Heiloo Vrijdag 10 september Pl.landsvr. volksdansen NVVH damesbridge Yoga voor ouderen Pl.landsvr. volksdansen Beg.orkest v NH Pridini Zaterdag 11 september Zondag 12 september NHK kindernevendienst Maandag 13 september T'ai chi Mw. Koomen Sans Atout bridge Falkland Toneel EHK klaverjassen Arbor Vitae Dinsdag 14 septeber Gymn. en turnver. Heiloo Volksdansen voor ouderen Alliance Frangaise Yoga voor ouderen 09.30-11.30 09.30-12.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 09.30-11.00 09.30-11.30 09.30-11.30 14.00-15.30 20.00-22.00 19.30-22.30 4 gesloten 10.00 09.30-11.30 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 09.00-11.00 10.00-11.00 09.00-11.00 09.30-11.30 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Woensdag 15 september Mw. Koomen 09.15-11.15 Sans Atout damesbridge 13.15-16.15 Vrije Academie 20.00-23.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Mw. Koomen 19.45-21.45 HEILOO - Komende zondag houdt Ponyclub Heiloo e.o. onderlinge wed strijden op het terrein aan de Zeeweg. Publiek is welkom om de verrichtingen van de hippische jeugd te aanschouwen tussen 10.00 en 14.30 uur. HEILOO - De jury van de nationale competitie Beste Specialiteitenwinkel van Nederland '99 heeft De Deel De licatessen uit Heiloo geselecteerd bij de beste 25 specialiteitenwinkels van Ne derland. Alleen de beste 25 speciaalza ken uit de beoordelingsronden voor er kenning als gecertificeerde speciaal zaak, zijn uitgenodigd voor deelname aan deze nationale competitie. De competitiedeelnemers zijn in de af gelopen maanden bezocht door een vakjury, bestaande uit vertegenwoordi gers van fabrikanten, groothandelaren en de detailhandel. De beoordelingscri teria waren onder meer de samenstel ling van het assortiment, presentatie, verkoopbevordering, productkennis, klantvriendelijkheid en hygiëne. In de komende weken bezoeken de juryteams de halve finalisten opnieuw, om de vijf finalisten te nomineren. Tij dens de feestelijke finale op dinsdag 9 november wordt de Trophique Supé rieur uitgereikt aan de winnaar van de titel Beste Specialiteitenwinkel van Ne derland '99. Deze nationale competitie is georganiseerd door de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Neder land, behorend tot de Vakcentrum- groep. HFJLOO - In het blad AutoWeek van afgelopen juli stond het volgende be richt. 'Elk jaar opnieuw stellen veel mensen zichzelf weer de vraag: word ik bij de verplichte APK op kosten ge jaagd door mijn dealer of zijn de repa raties en/of vervangingen echt nodig?' AutoWeek ging op onderzoek uit en ging met een Toyota Corolla uit 1987 naar De Bruijn-Blokkér Zaanstad, de tweede vestiging van De Bruijn-Blok- ker Heiloo, nadat AutoWeek zelf een voorkeuring had laten uitvoeren. Hier uit bleek dat de auto goed door de APK zou komen, op een paar kleinig heidjes na. Dus ging AutoWeek naar De Bruijn- BIokker Zaanstad om een APK-voor- check. De auto zag eruit alsof hij wel een opknapbeurt van een slordige dui zend gulden kan gebruiken. Maar bij De Bruijn-BIokker ging men zeer nauwkeurig te werk, zo bleek. Men bleef gericht op wat de APK vereist van een auto en kwam dus niet aanzetten met vervangingen die niet echt nodig zijn voor een APK-keuring. De redac tie van AutoWeek was zeer te spreken over deze APK-keuring. Het team van ZieZo. punt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 10.30 uur. Ook start Jenny Cor- nelissen weer met conversatielessen Frans. Zowel overdag als 's avonds wordt geoefend in groepjes of privé op uitspraak en spreekvaardigheid. Voor beginners en licht gevorderden wordt gewerkt met de methode C'est ga. Voor meer gevorderden bestaan verschillen de niveaus in de 'cours de discussion', waarin met elkaar geconverseerd wordt over allerlei maatschappelijke en actuele onderwerpen. Ook luister- en begripsvaardigheden worden getraind. Voor informatie en opgeven kunt u contact opnemen met Jenny Corne- lissen. De voetbaldames van HSV houden hun club hoog in het vaandelook de komende 25 jaar. Fotostudio Starfield) HEILOO - Veel 'zeuren' ging er begin jaren zeventig aan vooraf, voordat er bij voetbalvereniging HSV een afdeling damesvoetbal werd ingelijfd. In 1974 kreeg Tiny Stoop-Bakker, dochter van toenmalig bestuurslid Klaas Bakker, het dan toch voor elkaar. Het eerste HSV-damesvoetbalteam kwam aan de bal met als trainer Thomas Min en als coach Tiny Bolten-Kroone. Vorige week vrijdagavond kwamen deze speelsters van het eerste uur, samen met vele dames die in de jaren erna ook voor HSV in het veld stonden en nog staan, bijeen om het 25-jarig jubileum te vieren. Werd bij de oprichting en in de eerste jaren door velen nog met de nodige scepsis gekeken naar het damesvoet bal, na vijfentwintig jaar bloeit de sport als nooit tevoren. Onder leiding van trainer Siem Kuis wordt de eer van de club tegenwoordig hooggehouden door twee teams, waarvan het eerste team de afgelopen twee jaar elk seizoen gepro moveerd is. Afgelopen vrijdag werd van de gele genheid gebruik gemaakt om het eerste kampioensteam te huldigen en hen meteen te voorzien van een nieuw te nue. Daarna onthulde oud-speelster Daniëlle Geesken-Bohncke samen met dochter Michelle, speelster bij de F- pupillen, in de kantine een speciaal ju bileumbord. Natuu'rlijk werden deze avond ook de kicksen nog eens aan de voeten gescho ven voor een onderling toernooi, waar in door zes gemengde teams fanatiek werd gestreden. Dat gezelligheid en sportiviteit centraal staan, werd nog eens onderstreept in de finale. De eind stand van 2-2 was voor iedereen reden om tevreden huiswaarts te keren. HEILOO - Vanaf september is er weer een nieuwe expositie te zien in Atelier TP in Termijen 189. In een van de twee ruimtes hangen schilderijen die door Tine Poelsma dit jaar gemaakt zijn in Frankrijk. Zij stellen onder meer het schrift voor dat de kunstenares ziet in stenen, metaal en verbrand hout, die al le hun eigen lijnen hebben. Verder is er nog een aantal stillevens van afval te zien, dat gevonden is langs een rivier. Ook treffen bezoekers een vervolg aan van de serie 'Gestrand'. Het atelier is open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na telefonische afspraak op 072-5334596. HEILOO - Heilooër kunstenares Tiny Spaans exposeert tot en met 31 oktober schilderwerken in het Medisch Cen trum Alkmaar. Te zien zijn schilderijen op linnen in acryltechniek die zijn geïnspireerd op een recente reis van Tiny Spaans naar Malawi en Zimbab we. Haar werken hangen in de hoofd straat DB-3 in het nieuwbouwdeel van het MCA. Een kunstwerk van Tine Poelsma. HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iede reen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks tele fonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur op nummer 072-5334588. De hekpijlers van landgoed Ter Coulster. ALKMAAR - Petra Seegers en Annet Mors, twee jonge vrouwen uit Heiloo, hebben hun droom verwezenlijkt: een eigen woonwinkel. Onder de naam Zie zo hebben zij hun kennis, creativiteit en inventiviteit gebundeld om tot een ori ginele winkelformule te komen. ZieZo staat voor anders dan anderen, frisse ideeën, aparte stoffen en per soonlijk advies in een winkel annex ate- liep waar creatieve oplossingen voor elk budget mogelijk zijn. Voor een spe ciaalzaak op het gebied van raamdeco- ratie was in hun woonplaats Heiloo he laas geen ruimte meer, vandaar de keu ze voor Alkmaar. ZieZo mikt op een breed publiek en biedt dan ook een breed assortiment van gordijnen en woonaccessoires. De fraaie muurschildering neemt een prominente plaats in het prachtige ou de pand op het Groot Nieuwland 6, en laat goed zien dat er voor behang ook alternatieven zijn. ZieZo draagt graag aparte oplossingen aan voor elke inte rieur. Annet is al jaren werkzaam in de stoffenbranche en heeft zeer veel erva ring, terwijl Petra een ondernemers geest met grote interesse in de woning inrichting combineert. Wie meer wil weten kan bellen met 072-5127997. HEILOO - We schrijven het jaar 1924. De onlangs opgerichte Arbeiders To neelvereniging Falkland speelt haar eerste voorstelling in de Rustende Ja ger, en zorgt daarbij meteen voor flink wat opschudding. Want dit eerste stuk is getiteld 'Allerzielen', en met een der gelijke opvoering kan het katholieke deel van Heiloo niet leven. Een schan de is het, en de ramen sneuvelen dan pok onder de roomse volkswoede. Een boosheid die door pastoor Van Meeu wen nog eens extra opgestookt wordt. De volksfurie wordt uiteindelijk beteu geld door burgemeester jonkheer Van Foreest, die de spelers door de politie laat beschermen... We schrijven het jaar 1999, vijfenzeven tig jaar later. Van een streng gescheiden verenigingsleven in Heiloo is allang geen sprake meer. Sport- en muziek verenigingen werken broederlijk sa men, van een scheuring tussen voor en achter de Stationsweg weet bijna nie mand meer. Heilooërs. die hun dorp een warm hart toedragen maken zich heden ten dage om andere dingen druk dan om een toneelvereniging van ar beiders. Over hoe de Stationsomgeving er in de toekomst uit gaat zien, en of er een golfbaan in Heiloo moet komen, bijvoorbeeld... Veel is er veranderd, de afgelopen 75 jaar. Maar wat gebleven is, is het ont embare enthousiasme van de leden van Falkland, op het ogenblik zo'n veertig in totaal. De foto- en kostuumexpositie die momenteel ter gelegenheid van dit jubileum gehouden wordt in de Oud heidkamer getuigt daarvan. Talrijke fo to's illustreren de geschiedenis van Falkland. Van de stukken die ze speel den, van de kostuums die ze droegen en van de decors die ze met vereende krachten zelf maakten. Hoogte- en dieptepunten Bij de Falklanders die de foto's bekij ken, borrelen de herinneringen als van zelf naar boven. Over diepte- en hoog tepunten. Rond I960 bijvoorbeeld raakte Falkland in een diep dal, herin nert Annie Gilles zich. Samen met haar man behoort zij tot het groepje 'ouwe getrouwen'. Vorig jaar nog werd zij in de bloemen gezet voor haar veertigja rig lidmaatschap. „Na de oorlog, toen iedereen het gewone leven weer op wilde pakken, ging het al ras weer berg opwaarts met Falkland. De groei zat er in, tot de jaren zestig aanbraken. De televisie was in opkomst. Leuk natuur lijk, maar funest voor de vereniging. De mensen kwamen voor een toneelvoor stelling de deur niet meer uit. Op een HEILOO - De weersvoorspellingen zijn voorlopig nog goed. Een gunstig vooruitzicht voor de dertiende Open Monumentendag die aanstaande zater dag 11 september wordt gehouden, dit keer met als thema 'Monumentaal Groen'. Vanwege dit thema krijgen his torische parken, eeuwenoude bomen, heemtuinen en cultuurhistorische land schapselementen dit jaar landelijk bij zondere aandacht. Behalve het vele monumentaal groen in Heiloo krijgen ook de monumentale gebouwen de aandacht, waaronder in het bijzonder de Wipwatermolen. Deze molen is dit jaar gerestaureerd. Wet houder Anne-Marie Worm-de Moei stelt deze molen ter gelegenheid van deze dag om 10.00 uur opnieuw in ge bruik. De Wipwatermolen aan het Maalwater was enige tijd uit de roulatie vanwege reparatiewerkzaamheden. De construc tie van het bovenhuis van de molen was slecht. Hierdoor kantelde de kop van de molen naar voren, waardoor er niet gedraaid kon worden. De molen is een Rijksmonument. In 1976 is de molen naar de huidge locatie in Heiloo ver plaatst in verband met een grenswijzi ging- Heiloo In Heiloo zijn de volgende monumen ten te bezichtigen: de Bedevaartsplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan 6-8; Psychiatrisch Centrum Wiilibrord aan de Kennemerstraatweg 464 (alleen de buitenkant tijdens de evenementendag, op 26 september zijn ook diverse gebouwen toegankelijk); de Witte Kerk, de bijbehorende toren (alleen aan de buitenkant) en de monu mentale bomen aan de Heerenweg 32 en 34. Ook het huis Nijenburg van Landgoed Nijenburg is een monument. Dit huis is alleen op afstand te bezichti gen. Het monumentaal groen van het landgoed is te voet wel te bezichtigen. Verder zijn te zien de Hekpijlers van landgoed Ter Coulster aan de Kenne merstraatweg 432; de gerestaureerde Wipwatermolen aan Het Maalwater; de Hutkoffer aan de Heerenweg 21; de Oudheidkamer van de Oude Pastorij, Nic. Beetsweg .94 (tegenover cJp Witte Kerk) en tot slot het archeologisch in formatiecentrum Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraatweg 464. Vanaf 8 september is er een monumen tenroutekaartje beschikbaar bij de re ceptie van het gemeentehuis. Ook de folder over monumentale bomen in Heiloo is daar verkrijgbaar. Egmond In Egmond zijn de belangrijkste monu menten opengesteld voor het publiek en ook hier is er aandacht voor het mo numentale groen. Zo is er een fietsrou te samengesteld die plekken aandoet waar toch wel sprake is van groen dat op een bepaalde manier bijzonder is. De route voert door de drie dorpsker nen en doet ook begraafplaatsen aan. De bomen aldaar hebben vaak al een respectabele leeftijd bereikt en de beplanting laat vaak een bepaalde sym boliek zien. De fietsroute is verkrijgbaar bij boer derij Overslot aan de Slotweg, die dienst doet als centraal vertrekpunt.Te vens is hier zaterdag een kijkdag waar schilderijen te zien zijn die ooit door de gemeente zijn aangeschaft in het kader van de Beeldende Kunstenaarsregeling (BKR) en die op 19 september geveild worden. Behalve Overslot zijn die dag ook weer de gebruikelijke Rijksmonumenten opengesteld. Te bezichtigen zijn de Nederlands Hervormde Kerk in Egmond-Binnen, de Slotkapel en slot- fundamenten in Egmond aan den Hoef en de vuurtoren, de Nederlands Her vormde en Oud-Katholieke Kerk te Egmond aan Zee. De genoemde ge bouwen zijn van 10.00 tot 17.00 uur open; een uitzondering vormt de vuur toren, die is van 13.00 tot 16.00 uur open. In elk monument zijn vrijwilli gers aanwezig om aanvullende infor matie te geven. Limmen In Limmen is de Nederlands Hervor mde kerk aan de Zuidkerkenlaan op Monumentendag voor het publiek geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Deze kerk is het enige officiële monument binnen de grenzen van Limmen. Al sinds de achtste eeuw heeft op die plaats een kerk gestaan en uit die tijd zijn er ook restanten van gevonden. Het huidige gebouw dateert grotendeels uit de zes tiende eeuw, nadat het vorige in 1573 door de Spanjaarden geruïneerd was. Niet alleen de kerk staat op de monu mentenlijst, maar ook een aantal 'mo numenten' die tot het interieur beho ren. Op de eerste plaats is dat de He- mony-luidklok die dateert uit 1650. Dan is er het rouwbord of de epitaaf van de Vrouwe van Limmen, Maria Dupeyrou uit 1785. Tenslotte is er het beroemde, gerestaureerde Flaes-orgel van 1897. jgfcSü WM Wé I1ÉR Üi E HEILOO - Jenny Cornelissen uit Hei loo start binnenkort weer met een aan tal cursussen. Wie zich wil verdiepen in het dagelijks leven van volkeren als Eskimo's, Lappen, Indianen, Masai, pygmeeën en papoea's kan vanaf maandag 4 oktober de lezingenserie 'Van Lappen tot pygmeeën' volgen. Tien weken lang vertelt Jenny Cor nelissen over deze volkeren aan de hand van foto's, kaarten en voorwer pen. De lessen vinden plaats op maandag (tot en met 6 december) in het Tref- De kerk zelf is aan een grondige res tauratiebeurt toe. De kerkvoogdij praat daar momenteel over met de gmeente Limmen, de provincie en een architect. Er is inmiddels een restauratie-com missie benoemd. Er is al een restaura tieplan opgesteld, waarvan de tekenin gen op 11 september in de kerk te bezichtigen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6