H 4 P t 'i 072 - 535 68 88 it£NTf Wethouder Ten Hacken reikt nieuwe brochure Natuur- en Miiieu-educatie uit Wethouder Schoutsen- Bolten neemt armoede- koffertje in ontvangst Telefoonnummer meldingen grofhuisafval* Dierendag in het Beestenboetje Gemeentehuis voortaan op vrijdag eerder gesloten Gemeentelijk aanspreek punt buiten reguliere ope ningstijden PAGINA 4 UITKIJKPOST - 6 OKTOBER HEILOO De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie heeft een nieuwe brochure gemaakt voor het schooljaar 1999/2000. De brochure werd dinsdag 28 september jl. officieel overhan digd op de nieuwe locatie van OBS De Zuidwester. De heer E.M.I. ten Hacken, wet houder van onder andere onderwijs en natuur- en milieu educatie overhandigde de eerste druk van de brochure aan de heer B.E. Westrus, directeur OBS De Zuidwester. In deze brochure staan activiteiten waaraan de 10 basisscholen uit Heiloo met hun ver schillende groepen deelnemen. De Werkgroep N.M.E. heeft in de brochure pre cies aangegeven wat een activiteit inhoudt, voor welke groep die bedoeld is en welk jaar getijde het meest geschikt is om aan de acti viteit deel te nemen. Ook staan de kosten aangegeven en worden de gegevens genoemd die nodig zijn voor aanmelding. Per school is een budget beschikbaar gesteld van 500,per schooljaar. De scholen kun nen de kosten voor de activiteiten declareren via de Werkgroep N.M.E. Heeft een school meer onkosten gemaakt, dan zijn deze voor eigen rekening. Ook instanties zijn op de hoogte van de ver anderde werkwijze van de Werkgroep en heb ben een brochure ontvangen. De activiteiten in de brochure Waterlessen van N.V. PWN Provinciaal Waterleidingbedrijf N-H, Knuffelhoek 't Beestenboetje, Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, IVN Werkgroep Parnassia, Stichting De Poelboerderij, Kaasboerderij De Franschman', Bezoekerscentrum De Hoep, Stichting Damland, Dierenpark Geestelijk Gezondheidscentrum Willibrord, Dierenartspraktijk F.A. Schaap, Plantenkassen Geestelijk Gezondheidscentrum Willibrord, Boerderij, Hondenwachter/Ongediertebestrijder, Heilooër Vennetje, Lentewandeling, Herfstwandeling, Cam pi na Melkunie B.V., Gemeentelijke Reiniging, NV Huisvuilcentrale N-H, Hoogheemraadschap v/d Uitwaterende Sluizen Hollands Noorder Kwartier, Op maandag 27 september jl. heeft een dele gatie van de Stichting Wao/Aaw Uitkeringsgerechtigen Heiloo het zogenaam de anti-armoede koffertje aangeboden aan het college van burgemeester en wethouders. Wethouder voor sociale zaken mevrouw E. Schoutsen-Bolten nam het koffertje namens het college in ontvangst. Het koffertje bevat een notitie met voorstellen ter verbetering van het lokale armoedebeleid. Eind dit jaar bespreekt de gemeenteraad een voorstel over het minimabeleid. De door belangengroeperingen en andere betrokke nen aangedragen verbeterpunten zullen in het voorstel en de discussie zeker doorklinken. De Waddenbus van de Waddenvereniging, Lespakket Afvalzorg op school, Lespakket Afval scheiden, Lespakket Kabouterpad rond school, Lespakket Wandeling rond school, Lespakket Mens en Dier in Winterland, Stichting Nationale Boomfeestdag en Algemene informatie. De Werkgroep hoopt dat de scholen met ple zier gebruik zullen maken van de in de bro chure aangegeven activiteiten. Aan het einde van dit schooljaar willen zij graag van de scholen weten hoe de nieuwe werkwijze bevallen is en hoe vaak zij gebruik hebben gemaakt van de brochure. Rond mei 2000 vindt een evaluatie plaats. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw A. Busso- Besseling van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 82. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiloo De vergadering is, openbaar en wordt gehou den op maandag 11 oktober 1999 om 10.00 uur in het Open Huis. De vergadering vindt in het Open Huis plaats vanwege de verbou wing in het gemeentehuis. Agenda 1 Opening 2 Vaststellen agenda 3 Notulen vergadering van 13 september 1999. 4 Mededelingen 5 Verslag werkgroepen 6 Advisering: naar aanleiding van uitgebracht advies Herziening Verkeersplan Heiloo d.d. 16 september 1999; uit te brengen advies naar aanleiding van nota "Welzijnsbeleid Heiloo, op hoofdlijnen" d.d. 11 oktober a.s. 7 Rondvraag 8 Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor aanvang van de vergade ring aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersee, tel. 072 - 533 05 35. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Trefpunt. Openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. 072 - 533 05 35. Prijswinaars van Kind-Hond parade en tekenwedstrijd Zaterdag 2 oktober jl. werd dierendag in het Beestenboetje gevierd in samenwerking met "Kids for Animals". Op die dag werd onder andere een Kind-Hond parade en een teken wedstrijd gehouden. De winnaars van deze twee onderdelen waren: Kind-Hond parade 1 Heike Kouwenberg met Daisy 2 Pascale Koopmans met Jet 3 Celine Geussen met Sara De winnaars hebben hun prijs inmiddels uit gereikt gekregen. Tekenwedstrijd Voor de 6-jarigen: Marjella Stuifbergen van de Meander Voor de 7-jarigen: Melanie Haak van de Willibrordusschool Voor de 8-jarigen: Nina Schoonhoven van de Willibrordusschool. De winnaars krijgen hun prijs via "Kids for Animals". Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren voor de periode van 3 tot en en met 9 oktober 1999; Nederlandse Brandwonden Stichting voor de periode van 10 tot en met 16 oktober 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Slootenslaan 8 - oprichten vrijstaande woning met garage; Baijershoffweg 16 - vergroten woning; -Kerkakkers 65 - plaatsen dakopbouw; Bosrank 23 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De eerstvolgende openbare vergadering van Commissie Welzijnszaken en Burgerij Extra vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I Op dinsdag 19 oktober a.s. vindt om 20.00 uur een extra vergadering plaats van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I over de ontwikkelingen in de Stationsomgeving. De vergadering is openbaar en vindt plaats in* de kantine van de buitendienst aan het Rosendaal 2 te Heiloo. Meer informatie over deze vergadering Op de gemeentelijke informatiepagina van woensdag 13 oktober a.s. leest u meer over deze extra raadscommissievergadering. Met ingang van 1 augustus jl. is het gemeen tehuis voortaan iedere vrijdag om 16.00 uur gesloten in plaats van om 16.30 uur. Ook tele fonisch is het gemeentehuis vanaf die datum op de vrijdag tot 16.00 uur bereikbaar. Openingstijden gemeentehuis Van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.30 uur. Vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.00 uur. Iedere maandagavond is er avond openstelling tussen 18.00 en 20.00 uur voor de afdelingen Burgerzaken, Welzijn en VROM, Bouw- en Woningtoezicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar tus sen 08.00 en 16.00 uur op nr. 072 - 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openingstijden voor spoedgevallen Vanaf vandaag is de gemeente voor spoedge vallen over het dagelijks onderhoud ook bui ten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat om een proefperiode van een jaar. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeis ende melding in. De dienstdoende medewer ker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoedge vallen waar de gemeente geen verantwoor ding voor draagt: als elke seconde telt, alarmnummer 112 politie Heiloo, 072 - 533 76 76 politie Noord-Holland Noord, 072-512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra, 072 - 514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater, 072 -515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV, 072 - 512 82 00 Dierenambulance, 072- 515 01 73 Brandweer, bij spoed 112 of anders 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water, 07-541 0202 De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 oktober 1999 om 20.00 uur in de kantine van de bui tendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: subsidieverordening Regiobureau Zorgindicatie; concept-begroting en belastingvoorstellen voor 2000; definitieve vaststelling subsidies 2000; subsidiebeleid/definitief besluit "Welzijnsbeleid Heiloo, op hoofdlijnen"; subsidieverzoeken Muziek Dansschool Heiloo; ontwerpprogramma voorzieningen onderwijs huisvesting; regeling gemeenschappelijk orgaan ISOB-raad; bestuursopdracht Centrum voor Werk en Inkomen; brief met verzoek om subsidie voor opknappen afgekeurde balletvloer in de Hofdijk; brief van de Stichting Kinderen Voorrang om een financiële bijdrage; brief van de Seniorenraad o.a. betreffende de consequenties van het besluit van de raad inzake "Welzijnsonderzoek 55-plussers"; locatie paardensportverenigingen aan de Zeeweg; beleidsverslag Uitvoering Algemene Bijstandswet 1998; programma van eisen Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 13 oktober 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosepdaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: concept-begroting en belastingvoorstellen voor 2000; golfbaan; voorbereidingsbesluit voor perceel Vennewatersweg; voorbereidingsbesluiten; convenant duurzaam bouwen Heiloo; bestuursopdracht met betrekking tot ontwikkeling terrein Psychiatrisch Centrum Willibrord; parkeren en garageboxen Holleweg; brief van officier van justitie (milieuzaken) over aanpassen plaatselijke verordening inzake verbranden afval in open lucht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68 Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 14 oktober 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: concept-begroting en belastingvoorstellen voor 2000; opwaardering fietspaden langs de Kanaalweg; brief van een inwoner met o.a. verzoek om maatregelen vanwege verkeerssituatie op de Hoogeweg; brief van de Voetgangersvereniging te Den Haag om aandacht voor begaan baarheid trottoirs en voetpaden. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Laan van Zeeman 9 - vernieuwen/vergroten berging en vergroten woning; Bosrank 23 - vergroten woning; Westerweg 425 - vergroten woning; Het Zandstuk 38 - plaatsen dakkapel (voorzijde); Groot Barlaken 17 - plaatsen serre; Schuine Hondsbosschelaan 54 - plaatsen dakopbouw; Schuine Hondsbosschelaan 52 - plaatsen dakopbouw; Tuinenhof 11 - plaatsen dakkapel. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek v S:S: I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4