Limmer bevolking praat mondjesmaat mee over de toekomst van hun dorp i V Jngezo'. Adressen Limme X X brieven de zaak Plaatselijk nieuws uit Ummen en Akersloot ISSSISllll ÉT Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 20 OKTOBER Nog één keer geld voor zwembad Geen geld voor lift Conquista Baarsdag met voortreffelijk weer SV De Vrijheid Irene's Werkwinkel van start P g L I T I E 'Senicfaevi Internetten bij Conquista Millenniumwedstrijd bibliotheek Klaverjasdrive De Vriendschap Vakantie-actie Equipe Coiffures SV Vredeburg Schietvereniging De Vrijheid Yerzamelbeurs Limmer IJsclub Millennium- biljart toernooi voor 55-plussers "TÉf- P# LITIE "Sertic/itea Verlies en winst voor Meervogels Cursus Stemwerk PAGINA 11 LIMMEN - De gemeenteraad heeft af gelopen donderdag besloten om nog een keer een bedrag van f 2000,- uit te trekken voor het zwembad. Met dit geld moet zwembad Dampegheest in dezelfde technische staat behouden worden waarin het nu is. Het is de bedoeling dat het bad, dat in september gesloten werd, geprivati seerd wordt. De gemeente bekijkt mo menteel verschillende plannen. De Limmer Gemeenschap wil dat de gemeente het bad zelf open houdt tot 2004. Een motie daartoe werd donder dagavond ingediend en tevens weer ingetrokken. Bij de behandeling van de begroting is de LG van plan de motie opnieuw in te dienen. LIMMEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond besloten geen geld beschikbaar te stellen voor een invali- denlift in jongerencentrum Conquista. Het jongerencentrum heeft een bedrag van f 12.000,- nodig voor de aanleg van een dergelijke voorziening. De lift is tijdens de grote verbouwing van de Burgerij niet aangebracht om dat er toen geen geld voor was. De ge meente voelt echter niets voor een bij drage, omdat het verzoek niet onder de subsidieverordening valt. Gelden uit de Wet Voorziening Gehandicapten zijn ook niet aan te spreken, omdat deze voor individuele voorzieningen be stemd zijn en niet voor openbare ge bouwen. Wil Conquista toch een lift, dan zal het zelf fondsen moeten werven. Wethou der Wil Maréchal-Goossens heeft zich bereid verklaard om te adviseren hoe dat aangepakt kan worden. LIMMEN - Met voortreffelijk weer vertrokken 23 deelnemers naar de Lange reis voor de jaarlijkse baarsdag van HSV Limmen. Gedurende de och tend werden vier stekken bevist. Hoe wel het aas pas na het fluitsignaal te water mag worden gelaten, zijn er altijd een paar fanatieke hengelaars bij die de wurm voortijdig het wateroppervlak laten raken. Zij vielen door de mand, omdat de baarzen ook aan het opper vlak zwommen en gulzig hun maaltijd verorberden. De vis beet goed, want na de ochtend hadden de meeste henge laars zo'n 25 exemplaren boven het water gekregen. Na het sterken van de inwendige mens werd de wedstrijd 's middags voortge zet. De zon was echter dusdanig ge draaid dat deze de rietkant bescheen. Dit in combinatie met het heldere water had de baarzen doen besluiten naar elders te verkassen. Er werd matig gevangen. Gaf de ochtend nog 435 baarzen, in de middag werden er maar 88 gevangen. Alleen Bert Zonneveld had het geluk om een stek te loten waar een bootje lag. Uit het donkere water onder de boot wist hij in een half uur tijd ruim 20 baarzen te vangen. De uitslag. A-klasse: 1. T. Veldt 40 st, 2. J. Admiraal 33 st, 3. N. Krom 32 st. B- klasse: 1. B. Zonneveld 49 st, 2. C. Dekker 35 st, 3. J. Leurs 26 st. Op 31 oktober wordt de snertwedstrijd gevist in een lokaal gelegen water. Opgeven kan tot en met vrijdag 29 oktober bij Wim Krom, tel. 072- 5051316. LIMMEN - Schietvereniging De Vrij heid behaalde afgelopen week het vol gende resultaat. A-Klasse: 1. J. Drenth 100, 2. M. Ehlhardt 96, 3. J. Hageman 95. B-Klasse: 1. R. Hageman 92, 2. J. Pepping 91. C-Klasse: 1. M. Baltus 81,2. H. van Ammers 80. LIMMEN - Na lange tijd als bloemist werkzaam te zijn geweest, onder ande re in haar eigen winkel, start Irene Pi- rovano (in Limmen wellicht bekend van het in juli ter ziele gegane bloem- sierkunst Irene) met het geven van workshops. In haar tot cursusruimte omgebouwde winkel aan de Kerkweg 40a in Limmen is plaats voor groepen van tien tot vijf tien mensen. De eerste - avondvullende - workshop, herfstarrangementen ma ken, wordt gegeven op 10 november. Verder staan op het programma het maken van een heksenhoed, een kroon luchter, een kerstbellenkrans en een kerstarrangement. Wie meer wil weten over de workshops of zich op wil geven, kan bellen met 072-5052173. LIMMEN - Maar iets meer dan twintig stoelen waren bezet, vorige week woensdagavond in het Limmer ge meentehuis tijdens de inspraakavond over de strategische visie voor de nieuw te vormen CAL-gemeente. Op het me rendeel ervan zaten vertegenwoordi gers uit de politiek, zoals raadsleden, wethouders en de burgemeesters van de drie fusiepartners Castricum, Aker sloot en Limmen. Slechts vijf 'gewone' burgers hadden de weg naar het raad huis gevonden om mee te praten over het voorlopige profiel voor de nieuwe gemeente, dat door onderzoeks- en adviesbureau BDO Consultants is op gesteld. De avond ervoor was het in Akersloot, waar eenzelfde bijeenkomst voor de bevolking werd gehouden, al niet an ders. Net als op die avond werden ook in Limmen de haperende informatie voorziening over de inspraakavond en de gebrekkige verspreiding van de informatiefolder over de CAL-fusie door het handjevol burgers als redenen voor de lage opkomst aangevoerd. 'De schuld van het bedrijf dat de folder moest verspreiden,' zo verklaarden BDO en politieke vertegenwoordigers. Aan de bekendheid van de bevolking met de fusieplannen kan het toch niet liggen, volgens Bert Westerink van BDO Consultants en de Castricumse gemeentesecretaris Hans Sterken. De kennis over de fusie in de CAL-ge- meenten is hoog in verhouding met an dere plaatsen die ooit met fusie te ma ken kregen, beweerden beiden. Toch vond VVD'er Fred de Haan dat de interactie met de burgers maar zeer moeilijk op gang komt. Hij sprak van een 'naar binnen gericht fusieproces dat slechts gestuurd wordt door een stuurgroep'. Bert Westerink voerde aan dat de lange periode waarin Uitgeest nog steeds de mogelijkheid had om zich alsnog aan te sluiten bij de fusie, het proces heeft vertraagd. Burgemeester Cornelisse van Akersloot sloot zich daarbij aan. Hij benadrukte bovendien dat er ook niet eerder in het fusiepro ces iets is geweest waar de burgers over zouden kunnen meepraten. 'Deze stra tegische visie is het eerste afgeronde product.' Twijfel en argwaan Over dat meepraten leek echter onder de aanwezige burgers de nodige twijfel en argwaan te bestaan. 'Mensen uit Castricum gaan straks toch de dienst uitmaken', werd er aangevoerd. En hoewel de wens in de strategische visie om het middengebied tussen IJmond en Alkmaar open en groen te houden de goedkeuring kon wegdragen van alle toehoorders, zag niet iedereen hier een garantie in. 'Je kunt niet met zeker heid zeggen dat het over vijf jaar nog steeds groen is,' aldus een burger. Een onterechte angst, volgens de aan wezige politieke vertegenwoordigers, die het vertrouwen uitspraken in het politieke systeem. In de praktijk komt bij een fusie zo'n vijfenzeventig tot tachtig procent van de leden van de nieuwe gemeenteraad uit oude raden. Politieke partijen fuseren, brengen een kandidatenlijst cn een programma waar ze op aangesproken kunnen wor den. Als er een nieuwe gemeenteraad gekozen wordt, wordt er vanuit gegaan dat die zich houdt aan hetgeen er in de strategische visie staat, zo luidde de redenering. Bovendien hebben de burgers nog de mogelijkheid tot inspraak bij een com missievergadering over de strategische visie, aldus gemeentesecretaris Sterken uit Castricum. Hij benadrukte nog eens dat de voorlopige strategische visie wordt aangepast aan de hand van op merkingen in zowel mondelinge als schriftelijke inspraak. Tijdens de rest van de bijeenkomst bleek dat vooral praktische zaken de Limmer burgers bezighouden. Zijn de woningen die in Limmen gebouwd worden ook be stemd voor Limmers, vroeg iemand zich af. Antwoord was dat deze vraag na de fusie niet meer speelt, omdat tegen die tijd de woningverdeling in re gionaal verband gebeurt. Wel werd aangegeven dat elke fusiepartner zijn ideeën over woonruimteverdeling in de nieuwe gemeente op papier moet zet ten. Ook de bereikbaarheid van het ge meentehuis van de nieuwe CAL-ge meente kwam aan de orde. Een pro bleem, volgens menig burger. Elke kern moet een eigen loket hebben en je moet zaken bij het gemeentehuis kun nen regelen terwijl je op de fiets je boodschappen doet, was een opmer king uit het publiek. De bereikbaarheid met het openbaar vervoer werd eveneens aangehaald. Een rechtstreekse verbinding Castri- cum-Akersloot is er nu nog niet maar moet er zeker komen, was de algemene overtuiging. Gisteravond, dinsdag 19 oktober, wa ren er wederom inspraakavonden in zowel Limmen als Akersloot. Deze wa ren specifiek bedoeld voor maatschap pelijke organisaties. Bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost was nog niets bekend over opkomst en verloop van de bijeenkomsten. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 15 oktober hield de po litie tussen 7.30 en 8.45 uur op de Rijks weg met de kruising van de Kerkweg een verkeerscontrole. De controle was specifiek gericht op het rijden door rood licht. Er werden in totaal 43 be keuringen uitgedeeld, waarvan zeven aan bestuurders van motorvoertuigen, zes aan bromfietsers en dertig aan fiet sers. Verloren: een zilveren armband. LIMMEN - Conquista wil jongeren de mogelijkheid geven om in het jonge rencentrum te internetten. Als het plan doorgaat, zal een aantal computers beschikbaar zijn op vrijdag en zaterdag. In het begin zal ook begeleiding aan wezig zijn die eventuele vragen kan beantwoorden. Jongeren die geïnteresseerd zijn, kun nen bellen met J. Hollander, tel. 072- 5059266. LIMMEN - Nu het einde van deze eeuw (en van dit millennium) aan breekt, kijken alle kranten, tijdschriften en televisieprogramma's terug op de hoogtepunten. Hoogtepunten in de geschiedenis of in het persoonlijk le ven. De samenwerkende bibliotheken van Akersloot, Bergen, Castricum, Eg- mond, Graft-de Rijp, Heerhugowaard, Limmen, Schoorl en Uitgeest organise ren daarom de actie 'Mijn boek van de Eeuw'. Het is geen wedstrijd, het gaat om de persoonlijke belevingen van de lezers. In de bibliotheek liggen formulieren klaar, waarop u tussen oktober en half december uw keuze kunt aangeven en omschrijven. Van de genoemde titels zal de bibliotheek zoveel mogelijk exemplaren opsporen, om daar in het begin van de volgende eeuw een ten toonstelling van te maken. Op 27 de cember verloot elke bibliotheek een 'Cultureel Overlevingspakket', waar de lezers de millenniumwisseling zeker mee doorkomen. AKERSLOOT - Zaterdag 23 oktober start in café De Vriendschap de eerste klaverjasdrive van dit seizoen. Er staat een prachtige prijzentafel te wachten op de winnaars van het klaverjassen en mocht men niet zo gelukkig zijn met het kaarten, dan is er altijd nog de ver loting waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De aanvang van deze drive is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven op 0251-312866 of op de avond zelf. M De winnaars met achter hen eigenaresse Drent van Equipe. LIMMEN - Van juni tot eind septem ber hield Equipe Coiffures een vakan tie-actie voor alle klanten. Die kregen allen een vakantiekaart mee. Wie deze kaart terugstuurde vanaf zijn vakantie adres maakte kans op een jaar lang gra tis knippen, een half jaar gratis knippen of een pakket van Kerastase. Klanten reageerden enthousiast en schreven leuke teksten op hun kaart. De winnaars van de actie zijn Tine Rol uit Castricum en Janny Tijm uit Lim men. De actie zal volgend jaar zeker herhaald worden, aldus Equipe Coif fures. LIMMEN - Vrijdag 15 oktober speelde SV Vredeburg ronde vier van de inter ne competitie. E. Stolp bevestigde zijn eerste plaats door zijn vierde overwin ning in successie. M. Weigraven kapsel de zijn eigen dame zodanig in dat zij geen goede plaats meer kon vinden na verjaging door een toren, via een af trekmanoeuvre moest hij een vol paars inleveren. H. Ebels trok in een weder zijds aanvallende partij tegen een te leurstellende G. Hafkamp aan het lang ste eind. De koningsaanval van Ebels sloeg eerder door dan die van Hafkamp aan de andere kant van het bord. Na een goede competitiestart trof de jeugdige K. Kramer een van de schaak kanonnen, J. Limmen. Kramer dacht een mat op de onderste rij te zien en offerde zijn dame, helaas miste hij de loper tussenzet van Limmen, waarna hij kon opgeven. J. Admiraal won al in de opening een gezonde pion tegen K. Aafjes en ruilde tactisch af naar een beter eindspel. Aafjes speelde goed op de tegenaanval maar overzag een ge meen paardoffer waarna hij zijn dame kon inleveren. R. Termes blijft het goed doen en toonde zijn tactische kwalitei ten tegen C. Pepping. M. Wester schrok van de agressief openende M. Kos en verslikte zich al na een paar zetten in een soort herdersmat. De uitslagen. Groep A: E. Stolp-M. Weigraven 1-0, K. Kramer-J. Limmen 0- 1, H. Ebels-G. Hafkamp 1-0, K. Aafjes- J. Admiraal 0-1, R. Rommel-J. Tebbens 1-0, D. Aafjes-B. Stolp 0-1, G. Pouw-J. de Graaf 1-0, H. Levering-G. de Graaf 0-1, T. Al-M. Limmen 0-1, C. Pepping- R. Termes 0-1, J. Levering-E. van Duin 1-0, P. vd Heijdt-H. de Hoog 1-0, M. Kos-M. Wester 1-0. Groep B: M. Mooij- N. van Leen 1-0, M. Tijm-B. Blekemolen 0-1, K. Keijzer-S. Sofan 1- 0, W. van Leen-J. Duin 0-1, B. Schijf-A. Zwart 1-0, K. Kos-E. Beentjes 1-0, R. Weijers-I. Mooij 0-1, H. Termes-E. Mooij 0-1, J. Valkering-M. Hoogeboom 0-1, T. Witkamp-T. Castelein 0-1. AKERSLOOT - Op de clubavond van afgelopen dinsdag werd de eerste 100 punten serie van het seizoen geschoten door André Swart. Hij lijkt daarmee een geduchte concurrent te worden van koningsschutter Han Leijen, die overi gens deze avond tot 99 punten kwam. In de A-klasse móest de eer door drie schutters worden gedeeld. Peter Wals, Hans Frinking en Paul Twaalfhoven schoten alle drie 96 punten. In de B-klasse kwam Ruud Put tot een fraaie prestatie, 97 punten, hier was Jan Deijle met 95 punten goede tweede. Bert Kieberl schoot een fraaie serie van 97 punten en was daarmee de sterkste in de C-klasse, nipt voor Cor Groen die 96 punten bijeen wist te schieten. Uiteraard schieten de leden van SV De Vrijheid meerdere series op een avond, maar telkens worden de beste series vermeld. Bij het revolverschieten moesten Ruud Put en André Swart met 83 punten de eer delen. Danker van Willigen kwam met 81 punten hier ook goed voor de dag. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Limmen en Heiloo Als we historische geschriften raadple gen dan komen we tot de ontdekking dat Heiloo en Limmen tot in het begin van de vorige eeuw één gemeente vormden. Daarna is Limmen, bij een voldoende aantal inwoners, zelfstandig geworden. Als Limmen nu weer, naar landelijke maatstaven, te klein is, dan zou het toch logisch zijn wanneer zij zich weer zou aansluiten bij de gemeente waar zij zich toentertijd van afsplitste? De hele pro cedure die door de politiek in Limmen is gevolgd vind ik, als geboren Limme- naar, op zijn zachtst gezegd tamelijk ondemocratisch. Overal in den lande lees je over volks raadplegingen waarbij de bewoners zelf mogen uitmaken met welke buur gemeente ze wel of niet samen willen gaan. De Limmer politiek beperkte zich in dit opzicht tot een kleine telefo nische enquête. De criteria die gebruikt zijn om te bepalen wie benaderd wer den, zijn mij onbekend, maar de vraag stelling daarentegen was wel duidelijk richtinggevend. Zo van: Kiest u voor de stadse bebouwing zoals Heiloo of voor een landelijke woonomgeving zoals Castricum? Over stedelijk gesproken: Castricum bouwt hogere torenflats dan Heiloo en je ziet Castricum steeds verder in het landelijke gebied oprukken naar Uit geest. Terwijl Heiloo aangeeft tot hoe ver ze gaat, laagbouw nastreeft en de woonomgeving opfleurt met veel groen. Heiloo kreeg in 1996 niet voor niets de Europese groenprijs van de Entente Florale. Is het niet zo dat wij Limmen en Heiloo kunnen zien als een Siamese tweeling die met hun ruggen (lees Zandzoom) aan.-elkaar .vastzitten, maar elk een ei gen verstand (lees bestuur) hebben en gevoed worden door één gezamenlijke navelstreng (lees Straatweg)? Terwijl ik Castricum in mijn beleving meer als een inktvis zie die zijn lange armen naar Limmen en Akersloot uitstrekt, onderwijl inktwolken uitblazend totdat de buit binnen is. Mijn hart gaat nog steeds uit naar mijn geboorteplaats en ik denk dat de Lim- menaren nog steeds geen echte kans hebben gehad om zich uit te spreken voor of tegen hun oude 'maatje' Hei loo. Ik heb begrepen dat ze in Heiloo wel willlen, nu Limmen nog! Wie op bovenstaande wil reageren kan bellen naar tel. 072-5337992. T. Valkering Heiloo AKERSLOOT - De Nederlandse vere niging De Verzamelaar houdt op zon dag 24 oktober in motel Akersloot, Geesterweg IA te Akersloot van 10.00 tot 16.00 uur een dagverzamelbeurs. Op deze beurs zijn verzamelobjecten aanwezig als auto's, ballpoints, curiosa, glaswerk, grammofoonplaten, jokers, kinderserviezen, muziekdozen, oude ansichtkaarten, oude boeken, oude kranten vanaf 1670, oude munten, pop pen, postzegels, telefoonkaarten en Verkade albums. De toegangsprijs bedraagt voor vol wassenen f 2,50, 65-plussers en kinde ren onder begeleiding betalen f 1,50 en leden van De Verzamelaar hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis toegang. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel. 0252- 517552. LIMMEN - Afgelopen zaterdagavond heeft de Limmer IJsclub de eerste wed strijd geschaatst. Dit seizoen staan er zes wedstrijden op het programma die gereden kunnen worden. Van deze zes wordt een klassement opgemaakt. Degene die de snelste tijden in zijn categorie heeft gereden mag zich een jaar lang clubkampioen noemen. De strijd was weer groot en mede door het mooie, rustige weer werden er maar liefst tweeënveertig persoonlijke re cords gereden. De pupillen schaatsen een 100 en 500 meter en de overige categorieën een 500 en 1500 meter. De uitslag: Senioren: 1. R. Bloedjes 42.1/2.11.9, E. Martens 45.4/2.24.9,3. G. Windhouwer 46.6/2.23.3. Junioren A: 1. J. Stienstra 43.2/2.14.8, 2. J. Punt 49.3/2.37.5, 3. L. de Graaf 53.9/2.45.0. Junioren B: 1. B. Bruschke 46.8/2.24.5, 2. T. Punt 50.1/2.35.1, 3. G. Kaandorp 50.1/2.38.7. Meisjes B: 1. I. Katee 46.3/2.26.4,2. N. Hollenberg 54.9/2.59.4. Junioren C: 1. P. Veldt 52.7/2.54.0, 2. B. Oudhuis 54.4/2.54.4, 3. A. Koot 54.3/3.00.3. Meisjes C: 1. A. Bruin 58.2/3.19.5,2. M. Jonker 1.02.7/3.17.7,3. R. Molenaar 1.03.2/3.19.3. Veteranen: 1. P. van Stralen 45.9/2.21.6, 2. H. Zomerdijk 46.2/2.24.1, 3. D. de Haan 48.1/2.24.0. Pupillen jongens 1. R. Hollenberg 13.3/57.4, 2. R. Sombroek 14.5/1.03.2,3. R. Wokke 14.5/1.04.0. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 7.». tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tele foon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275, fax 5054503. spreekuur dinsdag 8.30 tot i5 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Voor 55-plussers uit Lim men die van biljarten houden wordt door de Stichting Limbon en de biljart- groep Vredeburg op dinsdag 28 decem ber een groot toernooi gehouden in Vredeburg. Er zal gestreden worden om de Lim- menniumtrofee 2000. Tevens zijn er voor de finalisten fraaie prijzen te win nen. In het middaguur wordt een lunch geserveerd. Deelnameprijs is f 10,- per persoon, in clusief lunch, koffie en thee. Inschrijf formulieren zijn te verkrijgen tot 15 november bij Frans Scheepmaker, Mei doornlaan 23, tel. 072-5051722. Gemeentehuis Limmen Tot 2 december expositie van schilde rijen van Tineke en Koen Kramer, tij dens kantooruren, behalve vrijdagmid dag. Galerie Amber Tot en met 13 november expositie van beelden van Joop Houthuijzen en schil derijen van Jeanette Coppens, te zien aan de Dusseldorperweg 18 van don derdag tot en met zaterdag en op zon dag 7 november van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5051491). Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 13 oktober wer den twee inwoners van Limmen aange houden op verdenking van het leegha len van fuiken in het water van de Groot Limmer Polder. Tegen de beide mannen, 19 en 20 jaar oud, maakte de politie proces-verbaal op. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels handbalden tegen Bor- have en verloren met 14-18. De nieuw komer in de eerste divisie is het gelukt beide punten van Meervogels in deze divisie te pakken. De eerste vijf minuten werd aan beide zijden van alles geprobeerd en scoorde Borhave vanuit de tweede lijn. Lenne- ke Dehe, op dit moment de bepalende speelster bij Meervogels, scoorde de gelijkmaker uit een rebound. De vol gende tien minuten moest Meervogels te fel verdedigen en in deze periode stopte Natasja Arts vier strafworpen. Helma Krom scoorde tweemaal fraai vanuit de hoek en de stand werd 4-5. Nu was het de Borhave-keepster die drie strafworpen stopte. Uit de vele kansen die Meervogels creëerde wer den er te weinig benut. Ruststand was 5-9. Een strafworp mee werd meteen' door Moniek Kerssens benut: 6-9 voor Borhave. Meervogels leed te veel bal verlies, wat door Borhave werd afge straft. De uitstekend keepende Bor have-keepster voorkwam dat Meervo gels de achterstand kon inhalen. Bor have won verdiend. Het gemis van Wendy Schram was vooral aanvallend te merken. Ook hoopt Meervogels op een spoedige terugkeer van Wendy Buter, momenteel op stage in het bui tenland. Fysiek geweld De heren senioren 1 van Meervogels wonnen van Legmeervogels met 21-19. In de beginfase was Legmeervogels het team wat initiatief nam en ook een ver diende voorsprong opbouwde: 2-6. Theo Krom was, na een lange tijd ge blesseerd te zijn geweest, weer op het veld. Het kwam het spel ten goede en mede door hem werd een 10-7 rust stand bereikt. Na rust stond er een hecht Meervogels- team op het veld. Ook de verdediging was attent op het fysieke geweld op de cirkel, al ging dat ten koste van vier strafworpen. Meervogels wist tot de 25ste minuut de marge van vier doel punten te handhaven. Daarna kon de tegenstander terugkomen tot 20-19. In de laatste minuut benutte Eddy Krom een bijna onmogelijke kans en stond de geruststellende 21-19 voor Meervogels op het bord. ALKMAAR - De cursus Stemwerk van Gré Braaksma start op woensdag 3 november. De zes lessen, waarin de pure geluiden van de stem centraal staan, worden gegeven vanaf 19.30 uur in De Ruimte, Verdoesstraat 2a in Alkmaar. Info en opgave op tel. 072- 5124014.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 11