Gemeenteraad na lang vergaderen uiteindelijk akkoord met begroting Infocentrum Egelshoek toont duurzaam bouwen MI Scholen West blij met nieuw gebouw fanltoopplmen? LABcjkma 1 ERA S3 mascotte IN Broekman kroon SILHOUET NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A LOKEEND RE Dé Hypftheekwinkel HSV - Foresters VAN DER BORDEN 072-5351000 Redactie, acquisitie en administratiei jj liu^JDrukkerij uitkijkpost bv si 1 mmm 10 NOVEMBER 1999 64e JAARGANG NO. 45 Grond voor golfbaan Gevonden voorwerpen Opbrengst collecte Dive in Buk Buk Wm Lisanne Scholten wint voorlees wedstrijd Springwedstrijden GTH Lezing over waterschap autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILQO tel. 072 5320322 Boomkwekerij G. Mei/er Al meer dan 30 jaar zondag 14 november NVM VERKOCHT NVM SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99 Regio Noord* Kennemeriand C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n ir=^ n <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De gemeenteraad heeft maandagavond met elf stemmen voor en vijf stemmen tegen ingestemd met een voorstel om de besluitvorming over verhuur en verkoop van grond aan de Golf- en Countryclub Heiloo voor de golfbaan aan het college te delege ren. De gronden worden aan de golf club verhuurd voor maximaal zeven jaar. Daarna wordt bekeken of de grond alsnog verkocht wordt. De grond onder de gebouwen wordt bij de aanleg van de baan wel al verkocht aan de golfclub. De huur die de golfclub moet betalen bedraagt 6 procent van de ver koopwaarde. De gemeente vraagt hier voor van de golfclub wel een bankga rantie. Roelof Bos (PvdA) vond het nog te vroeg om dit besluit te nemen. Eerst wachten of de provincie erin slaagt het Streekplan aan te passen, en pas daarna het college bevoegdheid geven de grond te verhuren/verkopen. Hans van Halem van D66 en Arend Pleizier van GroenLinks waren ook tegen. De laat ste begreep niet dat het college nu toch weer energie steekt in de plannen, ter wijl eerder besloten was dat het dat niet zou doen. Volgens Pleizier is het nog allerminst zeker of de herziening van het Streekplan er wel komt. Wethouder Juup Wuijster-Schudde- boom was daar optimistischer over. De provincie wil de gemaakte procedure fout zo snel mogelijk herstellen. Het college doet voorlopig niets. Pas als het Streekplan aangepast is, gaat de gemeente de grond verhuren. Dat de grond eerst verhuurd wordt heeft een reden: zo kan de gemeente afwachten of het wel goed gaat met de golfclub. Wuijster had overigens nog steeds alle vertrouwen in de komst van de golf baan, volgens haar is de behoefte aan golfterreinen nog steeds enorm groot. Van uitbreiding van negen naar acht tien holes is, zo zei ze, geen sprake, de provincie wil namelijk grond vrij hou den voor een aantakking op de A9. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij het politiebureau aangemeld: kleine sport tas met sportkleding, autosleutel Renault, rode sjaal, zwarte paraplu, vier sleutels in bruin etui, bruine portemon nee met inhoud, bankbiljet, zilverkleu rige armband, kleine rode sjaal. HEILOO - De collecte van Amnesty International die vrijdag 22 oktober in de winkelcentra 't Hoekstuk en 't Loo werd gehouden, heeft een bedrag van f 783,20 opgeleverd. Wie actief lid wil worden van de werk groep Heiloo kan bellen met Gabriëlle Denneman, tel. 072-5337275. HEILOO - Na een lange gemeente raadsvergadering, die vorige week maandag- en dinsdagavond in beslag nam, en die afgelopen maandag nog eens voortgezet werd, is de gemeente raad dan toch akkoord gegaan met de begroting en de eerste begrotingswijzi ging, plus de belastingsvoorstellen voor 2000. De door het college gepresen teerde begroting had aanvankelijk een tekort van f 48.000,-, maar dankzij een hogere uitkering uit het Gemeentefonds van het Rijk sloeg de balans door naar een overschot van f 128.000,-. Reden voor de oppositie partijen om zich meteen rijk te reke nen. Zij wilden dit geld onmiddellijk aanwenden om de belasting voor de burgers te verlagen. Hondenbelasting omlaag? Aad van Yperen van de PvdA wilde de Onroerend Zaak Belasting (OZB) met 2,25 procent laten stijgen, in plaats van de voorgestelde 4,75 procent. Hij kreeg bijval van zijn collega-raadsleden van GroenLinks en D66. Arend Plezier (GroenLinks) noemde de reële verho ging van 2,75 procent (die boven op de 2 procent trendmatige verhoging komt) onvoldoende gefundeerd. Hans van Halem vond 1 procent verhoging er meer op lijken. De VVD bij monde van Felix Gimbrère dacht er anders over. Je kunt nu wel het overschot van f 128.000,- inzetten voor een tijdelijke verlaging van de OZB-tarieven, maar dan kom je volgend jaar in de problemen. Niet ver standig, zo oordeelde hij. HEILOO - Op vrijdag 12 november treedt in Buk Buk de formatie Dive op. Dive bestaat uit René Lenting en Raymond Dreesen. Lenting raakte bekend door de Grote Prijs van Nederland te winnen met de band 20 Brothers. De muziek van Dive is het beste te omschrijven als dance met een beetje funk, trance, pop en een snufje bigbeat. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree is f 7,50. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - Gedeputeerde Henk Meijdam van de provincie Noord- Holland had het druk vorige week don derdag. Behalve het heien van de eer ste paal voor de start van de bouw van de tweede fase van de wijk Egelshoek, opende hij ook het nieuwe informatie centrum 'Duurzaam bouwen' over het project Egelshoek in de boerderij aan de Laan van Muijs. In de verbouwde boerderij wordt door middel van maquettes, foto's, modellen van installaties, bouwmaterialen en een filmpresentatie informatie gegeven over het plan Egelshoek dat tweeën eenhalf jaar geleden door staatssecre taris Tommei werd aangewezen als voorbeeldproject 'Duurzaam en Energiezuinig Bouwen'. In het plan van Nelis Project Maatschappij, land schapsarchitect Alle Hosper en archi tectenbureau Duinker van der Torre is veel aandacht besteed aan milieu, eco logie en duurzaamheid, onder meer door gebruik van natuurlijke en isole rende materialen, energiebesparende warmtepompen in de huizen en een speciaal waterbeheersingssysteem. Ook de veiligheid is punt van aandacht, aangezien wordt gebouwd volgens de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. In het nieuwe informatiecentrum is onder andere de werking van het waterbeheersingssysteem en de warm tepompen te zien aan de hand van modellen. Ook staan maquettes opge steld van de verschillende typen bosvil- la's,de woningen die onderdeel zijn van de eerste fase van het plan. Het centrum blijft voor drie jaar in gebruik als informatiecentrum, waar voor speciale groepen thema-avonden en lezingen gehouden kunnen worden. Ook de plannen om de hondenbelas ting te verhogen vielen bij-de oppositie niet in goede aarde. De PvdA was het wel eens met het kostendekkend maken ervan, maar de tarieven (een verhoging van 17,5 procent, f 159,- per hond) konden wel wat omlaag. GroenLinks zag een verhoging van de hondenbelasting helemaal niet zitten en D66 vond het argument 'omdat er vorig jaar geen verhoging is doorge voerd' onvoldoende. John Daas van Heiloo 2000 vond dat een deel van de kosten overgeheveld diende te worden naar de afvalstoffenheffing. Enthousiasme getemperd Het plan van het college om de afval stoffenheffing te verhogen stuitte ook op veel weerstand. Een eenpersoons huishouden gaat volgend jaar f 356,40 betalen (was f 325,20); een meerper- soonshuishouden kan een rekening van f 597,60 tegemoet zien (was f 529,20). Alom gingen stemmen op voor de invoering van diftar, gedifferentieerd tarief, ofwel: je betaalt voor de hoeveel heid die je aanbiedt. Waarom niet besparen door samen te werken met andere gemeenten, zo vroeg Van Yperen zich af. Ook het CDA en de VVD bleken voorstanders van diftar. Burgmeester Henk den Boon legde uit waarom hij de belastingen niet wilde verlagen. De verhoogde uitkering van het Rijk is nog niet binnen, erger nog, er is een tegenbeweging op gang geko men van gemeenten die zich benadeeld voelen door de herverdeling, en het is nog maar afwachten of die verhoogde uitkering er werkelijk komt, zo legde hij uit. Ook de opbrengst van de ver koop van de aandelen Bouwfonds is nog niet duidelijk. De burgemeester achtte het onverstandig geld uit te geven dat er nog niet is. Den Boon deed daarom een klemmend beroep op de raad om de incidentele meevaller nu niet aan te wenden voor een (tijdelijke) belastingverlaging, maar pleitte voor een brede discussie in de gemeenteraad over de belastingtarieven voor de vol gende Voorjaarsnota. Wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom kwam tegemoet aan de roep om de invoering van diftar. Het college stelt f 25.000,- beschikbaar voor een onderzoek naar de invoering hier van. Wel waarschuwde zij de raad voor te hoge verwachtingen. 'Wanneer diftar wordt ingevoerd, is het niet automa tisch zo dat de tarieven meteen ver laagd kunnen worden', hield zij de raadsleden voor. HEILOO - De voorronde van de natio nale voorleeswedstrijd in de biblio theek is maandagmiddag in Heiloo gewonnen door Lisanne Scholten. Lisanne, leerling van groep acht van de Radboudschool, las voor uit 'Pijnstillers' van Carry Slee. Tweede werd Simone de Zeeuw van groep zeven van de Benedictusschool en als derde eindigde Fleur van Stigt uit groep acht van de Zuidwester. Er was dit jaar niet gekozen voor een speciaal voorleesthema, zoals in voor gaande jaren wel het geval was. Drie van de zeven deelnemende kinderen hadden een boek gekozen van hun favoriete kinderboekenschrijfster Car ry Slee. HEILOO - Zaterdag 13 november vin den in de gymzaal aan de Breedelaan de jaarlijkse springwedstrijden plaats van Gym- en Turnvereniging Heiloo. De jongens en meisjes van de verschil lende groepen krijgen ieder een half uur om hun sprongkracht te tonen op de lange mat, de kast en de minitram- poline. De aanvang is om 10.00 uur en de kracht meting zal omstreeks 16.00 uur eindigen. Na dit tijdstip krijgt iedereen de gelegen heid om op de verschillende soorten trampolines van GTH te springen. 4 Anne-Marie Worm en Ernest ten Hacken leggen met hulp van een aantal kinderen de puzzel van het scholencomplex in elkaar. (Fotostudio Starfield) Gedeputeerde Henk Meijdam bewonderde afgelopen donderdag het nieuwe informatiecentrum van de gemeente over het plan Egelshoek. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Tijdens een feestelijke bij eenkomst met flink wat genodigden hebben de wethouders Ernest ten Hacken en Anne-Marie Worm-de Moei het gerenoveerde scholencomplex in Boekenstein vorige week woensdag middag officieel in gebruik genomen. Zij deden dit door een grote puzzel van het complex in elkaar te leggen. In zijn toespraak schetste Ten Hacken wat er aan de renovatie voorafging. Nadat in 1994 de scholen de Zeskant en de Nieuwe Hoeve fuseerden, gingen zij verder als De Zuidwester, op de loca ties aan Het Malevoort en in Boekenstein. Op de plannen van de gemeente om de beide scholen in Boekenstein onder te brengen, samen met de nieuwbouw van de tevens van Het Malevoort afkomstige Freinet- school, reageeerde de Zuidwester aan vankelijk aarzelend, in tegenstelling tot de Freinetschool, die meteen enthou siast was. Ook Humanitas werd bij de plannen betrokken om in hetzelfde gebouw kin deropvang te realiseren, maar deze stichting haakte om financiële redenen af. De gemeente is momenteel nog wel HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, organiseert een lezing, verzorgd door E. Cornelisse-Putter, heemraad bij waterschap Het Lange Rond. Zij zal ingaan op de taak en organisatie van het waterschap, maar ook op haar per soonlijke ervaringen in bestuursfunc ties. De lezing vindt plaats op woensdag 17 november om 20.00 uur in Het Trefpunt, Abraham du-Bois-hof in Heiloo. De toegang voor leden is gratis, niet-leden betalen f 5,-. in overleg met Humanitas om een van de ruimtes in het nieuwe gebouw te verhuren voor naschoolse opvang. Pluim op HOED De (ver)bouw van het HOED-complex (HOED staat voor Huisvesting Onder Een Dak) ging van start op 1 maart van dit jaar. De laatste week van de school vakantie werd nog met man en macht gewerkt, maar op 6 september konden de kinderen hun nieuwe schoolgebouw in gebruik nemen. De twee schooldirecteuren, Wim Blom van de Freinetschool en Bert Westrus van de Zuidwester, toonden zich woensdagmiddag blij met hun nieuwe onderkomen. Bert Westrus gaf de gemeente in de persoon van Ten Hacken dan ook een pluim op de hoed. Cadeautjes waren er ook: cheques, twee ingelijste foto's van het nieuwe gebouw en twee 'zonnebloemen', speel- werktuigen voor buiten. Want naast het gebouw heeft ook het speelterrein een facelift ondergaan. De scholen hielden, samen met de kinde ren en hun ouders, een grote sponsor actie voor nieuwe speeltoestellen, die een bedrag van f 14.000,- opleverde. Ook de opbrengst van de Kinder- kunstkalender van de Zuidwester ging naar dit doel. Van de Stichting Kinderpostzegels kregen de scholen vorige week donderdag nog eens een bijdrage van f 15.000,-. Het plein is nog niet helemaal klaar. In het voorjaar komt een groep ex-ver slaafden van de Brijderstichting helpen met het schilderen van kleurenlijnen naar de ingangen, hinkelbanen en lij nen voor voetbal- en basketbalveldjes. Op de fiets In de omgeving van de school zijn de afgelopen periode een aantal verkeers maatregelen uitgevoerd, zoals een rotonde aan het einde van Boeken stein, verkeersremmende maatregelen in de vorm van drempels en een over steekplaats voor voetgangers. Om het fietsgebruik te stimuleren - ter onder steuning hiervan arriveerden de wet houders woensdagmiddag op de tan dem! - is er een nieuw fietsbruggetje aangebracht in Termijen, waar tevens een parkeerplaatsje gecreëerd is voor ouders die hun kinderen toch met de auto brengen. De Zuidwester-kinderen komen veelal uit de buurt, maar de kin deren van de Freinetschool wonen ook in andere delen van Heiloo. Aan de kinderen was vorige week natuurlijk ook gedacht. De Zuidwester, met een kleine driehonderd leerlingen de grootste van de twee, had dinsdag een feestdag. Donderdag was er op de Freinetschool, die tevens haar vijftien jarig jubileum vierde, een heus circus om de honderd kinderen te vermaken. Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment oek onze M Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Voetbal Sportpark Bayershofïweg aanvang 14.00 uur aankondiging aangeboden door: IvhfcKELAj RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmtiar (2), Heiloo en Heerhugowaard) MAKELAAR Vmakolaar Rosner di Bari Comma Blacky Dress Marc Cain Josephine Co Mark Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemeriand. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1