Uitkijkpost houdt gj gedichten- en fotowedstrijd Limmers willen Heiloo bij CAL-fusie betrekken Meervogels presteren matig SHIE 51 X X i/'.au Li/irntgn UITKIJKPOST - 17 NOVEMBER PAGINA 13 SV Vredeburg Vrienden van Vredeburg houden luchtvaart-avond Raad van Elf verwelkomt nieuwe leden - P L 1 T 1 E Volleybal stratencompetitie Mandala-expositie Intocht Sint-Nicolaas POLITIE 'Senicdtea Nationaal Dictee in Limmen Activiteiten Conquista Verkoop afgeschreven boeken Henny Zwart en Vincent Massee exposeren Veldt wint Uitkomstbokaal Operaconcert De Vredeburgers Klaverjasdrive De redactie van de Uitkijkpost is inmiddels druk bezig met de voorbereidingen voor de kerstbijlage, die u op woensdag 22 december bij de Uitkijkpost aantreft. Daarvoor roepen we dit keer de hulp in van onze lezers. Allereerst vragen we u om in de vorm van een gedicht - en liefst kort maar krachtig - uw mening te geven over het nieuwe millennium. Wat verwacht u ervan, wat hoopt u dat het u brengen zal, wat mag er niet terugkeren uit het voorbije millennium of wat juist wel... De leukste inzendingen krijgen een plekje in de bijlage en vanzelfsprekend kunnen de inzenders van de mooiste gedichten rekenen op een beloning. De spelregels zijn als volgt: Lever uw gedicht in op papier, liefst getypt of anders heel duidelijk geschreven. Floppy's worden niet in behandeling genomen. Aan eventuele plaatsing zijn geen rechten te ontlenen. Inzendingen worden niet geretourneerd. Het is de bedoeling dat u alleen werk van eigen hand, en onder uw eigen naam inzendt, onder vermelding van adres en leeftijd. Tevens roepen we de lezers op om foto's in te zenden met als thema 'Winter in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond'. U kunt er speciaal voor op pad gaan, u kunt ook een duik nemen in de 'oude doos'. We laten het geheel aan uw fantasie over. En ook hier geldt: de leukste foto's krijgen een plekje in de kerstkrant en voor de mooiste ligt er een beloning klaar. De spelregels zijn als volgt: Het gaat om inzendingen van echte (zwart/wit of kleuren-) foto's, dus geen digitaal materiaal of dia's. Het is de bedoeling dat u foto's inzendt die u zelf in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond gemaakt heeft. Aan plaatsing van de foto's zijn geen rechten te ontlenen. Inzenders kunnen hun foto's, die op de achterkant voorzien zijn van naam, adres en leeftijd van de afzender, vanaf 10 januari 2000 bij de balie van de Uitkijkpost ophalen. Wilt u uw foto per post retour, stuurt u dan een voldoende gefrankeerde envelop mee. Voor beide wedstrijden geldt dat over de uitslag niet gecorrespondeerd kan worden. Gedichten en foto's kunt u tot 8 december sturen naar de Uitkijkpost, t.a.v. de redactie, Postbus 68, AB Heiloo of brengen naar De Hoefsmid 5 in Heiloo. Vermeld links boven op de envelop 'gedicht' of 'foto'. Doet u aan beide wedstrijden mee, zend uw bijdragen dan apart in. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde schaakvereniging Vredeburg ronde acht van de interne competitie. Ont snappingskunstenaar H. Ebels pres teerde het weer om uit een gladverlo- ren stand toch nog remise te slepen. In een sensationele partij had Ebels na een incorrect offer van J. Limmen een stuk meer, maar belandde na hevige druk van Limmen in een eindspel van een toren tegen een loper en drie pion nen. Limmen maakte al triomfantelijke gebaren maar onderschatte Ebels die eerst een pion veroverde en vervolgens zijn toren ruilde voor de tweede pion, waarna een remisestand overbleef. J. Admiraal kwam goed uit de opening tegen E. Stolp, maar kon geen winst voorzetting vinden tegen de goed ver dedigende Stolp. Tot misnoegen van de omstanders, die de partij liever tot op het bot zagen uitgebeend, werd tot remise besloten. G. Hafkamp benadert zijn vorm van zijn kampioensjaar 199T In een strategisch sterke partij schoof hij R. Rommel bekwaam van het bord. J. Levering zette zijn partij goed op tegen T. Al, maar verloor zijn concen tratie, waarna zijn stukken plotseling niet meer samenwerkten. Een kolfje naar de hand van Al, die veel materiaal won. De uitslagen: Groep A: J. Admiraal-E. Stolp remise, H. Ebels-J. Limmen remi se, G. Hafkamp-R. Rommel 1-0, M. Welgraven-M. Limmen 1-0, D. Aafjes- V. Deen 0-1, P. v.d. Heijdt -K. Kramer 1- 0, G. Pouw-J. Tebbens 0-1J. Levering-T. Al 0-1, H. de Hoog-R. Termes 1-0, C. Pepping-M. Wester remise, K. Aafjes- H. Levering 1-0, J. de Graaf-E. van Duin 1-0, M. Kos-T. Admiraal 1-0. Groep B: B. Blekemolen-J. Duin 1-0, B. Schijf-K. Keijzer 0-1, I. Mooij-N. van Leen 0-1, M. Mooij-D. Keijzer 0-1, M. Hoogeboom-K. Kos 0-1, E. Mooij-W. van Leen 0-1, T. Castelein -S. Sofan 0-1, H. Termes-T. Witkamp 1-0, M. van Rees-N. Kraakman 1-0, A. Zwart-R. Weijers 0-1, E. Beentjes-J. Valkering 0- AKERSLOOT - De heren senioren 1 handballers van Meervogels speelden gelijk tegen Lacom met 23-23 in een thuiswedstrijd afgelopen weekend. Beide teams verblijven in de onderste regionen van de tweede divisie, dus was er een pittige pot handbal te verwach ten. De gasten scoorden snel, maar ook snel kwam het antwoord van Peter Schagen uit de tweede lijn en Jeremy Duin van uit de hoek: 2-1 voor Meervogels. Tot halverwege de eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht, mede dank zij een aantal reddingen van Meervo- gels-doelman Cees Wevers. Daarna begon Lacom agressief te spe len en werd er niet meer alert verde digd en niet uitgestapt op de tweede lijn schutters van Lacom. Lacom bouw de een voorsprong van 9-14 op. Direct na rust stond er 9-15 op het sco rebord. Door de keeperswisseling aan Meervogelszijde werd de verdediging hechter en halverwege de tweede helft zorgde Ron Out ervoor dat Meervogels aansluiting hield: 17-19. Er volgden hectische slotminuten, waarin Meervogels een achterstand van twee doelpunten moest inhalen. Door niet te gehaast te spelen en de kansen te benutten, is dat gelukt en werd gelijkspel afgedwongen. De dames senioren 1 verloren van E en O met 25-19. Met een flinke nederlaag in de tweede bekerronde in het geheu gen, waren de dames van Meervogels verplicht zich te revancheren voor de matige vertoning tegen NEA. Hoewel het een veel betere wedstrijd was, werd er toch verloren. De 13-9 ruststand voor E en O gaf nog alle hoop. De wedstrijd ging in de tweede helft gelijk op, maar Meervogels wist de drie doelpunten achterstand niet te overbruggen. De smalle selectie waar Meervogels door blessures over beschikt, noopt trainer Goran Jovanovic hetzelfde team de hele wedstrijd te laten spelen en dat is op het eind van de speelduur merkbaar. Zondag 21 november moe ten de dames spelen tegen de nieuwko mer in de eerste divisie, het Heems- kerkse DSS. Klaverjassen Vrijdag 19 november is er bij Meer vogels handbal een klaverjasdrive aan de Boschweg te Akersloot. Om 19.30 uur is de kantine open en kan iedereen inschrijven. Eerder opgeven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. Na de loting om 20.30 uur begint de drive. Verloting en drive eindigen om 23.15 uur. LIMMEN - De vereniging Vrienden van Vredeburg opent vrijdag 19 november het seizoen met een avond die in het teken staat van de luchtvaart. R. Uylenhoet' van Schiphol en P. Hartman van de KLM geven een pre sentatie over de nationale luchthaven en de grootste luchtvaartmaatschappij. Daarnaast zal C. Kroone van de firma Driessen de aanwezigen informeren over de mondiale betekenis voor de luchtvaart van dit oorspronkelijk Lim- mense bedrijf. De hapjes en drankjes zullen geheel in stijl worden geserveerd door een steward en drie stewardessen. De avond begint om 20.00 uur in Vredeburg. Wie nog geen lid is van de Vrienden van Vredeburg kan zich op ór ^e. avond als zodanig aanmelden. LIMMEN - Onvrede over de gang van zaken bij het fusieproces in de gemeen te Limmen: voor een groep Limme- naren is het reden om een speciale ini tiatiefgroep in het leven te roepen. 'De Limmer Spreekt', die vorige week don derdag werd opgericht, wil de gemeen teraad overhalen om de gemeente Heiloo alsnog in het fusieproces te betrekken. De leden van de initiatief groep vinden dat de Limmer bevolking haar mening niet heeft kunnen geven wie de fusiepartners moesten worden. Zij willen daarom nog voor het eind van het jaar een volksraadpleging hou den in Limmen. De oprichtingsvergadering werd ge houden naar aanleiding van een inge zonden brief van Tijmen Valkering in onder andere de Uitkijkpost. 'Heiloo wordt op ongefundeerde gronden als mogelijke fusiepartner buiten de deur gehouden,' was volgens woordvoerder Piet Zuurbier de teneur tijdens die ver gadering. 'Zo ga je niet met je buren om' was een veel gehoorde opmerking, aldus Zuurbier. Brief naar de raad 'De Limmer Spreekt' heeft inmiddels een brief gestuurd aan de Limmer ge meenteraad om haar beweegredenen kenbaar te maken. Daarin verwijt de groep de raad dat de motieven om met Castricum en Akersloot te fuseren niet duidelijk zijn voor de Limmer bevol king en dat de burgers ook niet mee hebben kunnen praten met welke gemeentes gefuseerd zou moeten wor den. Ook zijn de leden van de initiatiefgroep niet tevreden over de informatie die is gegeven aan de burgers over de uit komsten van de verschillende onder zoeken, zoals bij de telefonische enquê tes die onder de bevolking zijn gehou den. 'De informatie was te summier, of bleef geheel achterwege', luidt de kri tiek in de brief. De groep concludeert in de brief dat de tot nu toe gevolgde procedure 'geen schoonheidsprijs ver dient en zelfs neigt naar ondemocra tisch handelen'. Ook laat de groep weten dat wat hen betreft niet Akersloot en Castricum, maar Heiloo de meest geschikte fusie partner is voor Limmen. De leden vin den dat, als uit hun eigen volksraadple ging blijkt dat een meerderheid het daarmee eens is, Heiloo alsnog bij fusiebesprekingen betrokken moet worden. De vernieuwde Raad van Elf. LIMMEN - Afgelopen zaterdag werd door carnavalsvereniging de Uylen- spieghels het Prinsenbal gehouden. In de Burgerij, die omgetoverd was tot een heuse saloon, werd door middel van een aantal sketches de wisselingen van de raad uitgebeeld. Ron Droog, Jacques Mooij, Martien Baars en Kira Bakker namen in stijl afscheid. Na de pauze werden de nieuwe leden voorgesteld: Jan Dirkson, Peter Zuur bier, hoffotograaf Carla Freriks en secretaresse Suzanne Zandbergen. Er werd tot in de late uurtjes gedanst en gefeest. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.PM. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219 RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275, fax 5054503. spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. n\// 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 9 november werd vanaf het erf van een bedrijf aan de Rijskweg een enkelassige bruine aanhangwagen van het merk Verdonk gestolen. De aanhangwagen had een gegalvaniseerd onderstel en spatborden. Hij stond met een ketting en hangslot aan een boom vastgemaakt. Op 13 november werd omstreeks 01.30 uur op de Rijksweg de bestuurder van een personenauto geconroleerd op het gebruik van alcohol. Een blaastest wees uit dat de 50-jarige inwoner van Lim men teveel alcohol had gedronken. De politie maakte proces-verbaal op. In een woning aan de Kopmand werd gepoogd om in te breken. Vermoedelijk tussen 06.10 en 06.30 uur, omdat de bewoner toen een tik in de woning hoorde. Met een breekvoorwerp werd een raam van de woonkamer gefor ceerd. Op 14 november werd omstreeks 03.00 uur op de Uitgeesterweg een bromfiet ser gecontroleerd. De 17-jarige inwo ner van Heiloo kon geen verzekerings- gegevens overleggen. Ook was de tech nische staat van de bromfiets niet in orde. De bromfiets werd daarom voor een technisch onderzoek overgebracht naar het politiebureau van Heiloo. Bij dit onderzoek werden diverse gebre ken gevonden. Gevonden: Opel-autosleutel aan een ring, een huissleutel nummer 2. LIMMEN - Belangrijkste wedstrijd in de volleybal stratencompetitie deze week was ongetwijfeld die tussen De Laatbloeiers en De Meiden. Inzet was de eerste plaats. Hoewel De Laatbloe iers goed partij boden, gingen de pun ten toch naar het zeer geroutineerde team van De Meiden. Ondanks de soms wisselende samenstelling zit er zoveel ervaring in het team, dat het voor iédere tegenstander moeilijk te bestrijden is. Sterk in de verdediging, loepzuivere passes, variaties in de aanvallen en geplaatste en bovenal keiharde smas hes. De Laatbloeiers hadden geen ant woord op het gedegen spel van De Meiden: 9-15 en 5-9. In een mooie wed strijd tegen The Old-Generation her stelden De Laatbloeiers zich enigszins (7-15 en 11-11). Het meest succesvolle team van de avond was 7 Bier en 1 Cola. Met een afgetekende overwinning op Bartigon, die nog op hun eerste puntje moeten wachten (15-9 en 15-9), waren de eerste twee punten binnen. In hun volgende wedstrijd tegen de BN All Stars hadden zij het evenwel moeilijker. De Stars vochten voor wat zij waard waren, maar konden niet verhinderen dat de punten naar de tegenstander gingen (12-15 en 2-8). Door dit resultaat staan zij nu op de vierde plaats en komt de felbegeerde plaats in de A-poule in zicht, ook door dat concurrent Zomerschoon een belangrijk punt liet liggen tegen Belletje Genoeg. Overige uitslagen: De Wiekenders-BN All Stars: 13-15 en 1-15. Belletje Genoeg-Schoolweg: 8-15 en 9-15, Belletje Genoeg-Zomerschoon: 15-12 en 7-15, Zomerschoon-De Wiekenders: 15-11 en 15-2, Bartigon-The Old- Generation: 5-15 en 13-15. AKERSLOOT - Van 8 november tot en met 31 december exposeert Anne- lies Krouwels haar geborduurde man dala's in de bibliotheek van Akersloot. Annelies Krouwels uit Heiloo heeft al verscheidene keren haar werken ten toongesteld en geeft ook cursussen in het schilderen of borduren van manda la's. Mandala betekent middelpunt. En al voortbordurend uit het middelpunt ont staat een symmetrisch patroon. Kleur en vorm ontstaan intuïtief als reactie op datgene waarmee begonnen is. De bibliotheek aan de Rembrandt- singel 1 is open op maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur; op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. In januari is er werk van Krouwels te zien in de bibliotheek in Heiloo. Een mandala van Annelies Krouwels. LIMMEN - Ook dit jaar verblijdt Sint- Nicolaas Limmen met een bezoek, op zondag 21 november. Om circa 15.00 uur wordt hij verwacht, samen met zijn Pieten op Het Achtkant, waar burge meester E. Huisman en Ben Lieferink hen verwelkomen. Vervolgens start de rondrit door het dorp, voorafgegaan door de drumband en harmonie. Ieder een kan meelopen in de stoet. De route gaat vanaf Het Achtkant via Hogeweg, Rijksstraatweg, Enterij, Vuurbaak, Kerkweg naar de Cornelius kerk. Mensen die langs deze route wonen, wordt gevraagd de vlag uit te hangen ter ere van de Sint. Eenmaal in de kerk, wordt de ouders verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat de kinderen Sint-Nico laas goed kunnen zien. Ook wordt de kinderen en de ouders gevraagd het altaar vrij te houden. De Zwarte Pieten zijn, naast het normale strooigoed, van zakjes suiker- en kleurstofvrij strooi goed voorzien. De kinderen kunnen hier gerust om vragen. Pastor Oiling ontvangt samen met Ben Lieferink Sint-Nicolaas in de kerk en het kinderkoor onder leiding van Peter Rijs zingt sinterklaasliedjes. Gemeentehuis Limmen Tot 2 december expositie van schilde rijen van Tineke en Koen Kramer, tij dens kantooruren, behalve vrijdagmid dag. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 9 november werd aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets, een Vespa Citta met verze keringsplaatje ZVB-215. De niet-afge- sloten bromfiets werd tussen 4 en 5 november uit de voortuin van een woning aan de Rembrandtsingel gesto len. Op 14 november werd op de Johann Strausslaan, de Dorpsstraat, de Mozart- laan, het Churchillplein en het Raad huisplein overlast gemeld van jongeren die met vuurwerk gooiden. De bewo ner van een woning aan de Brahmslaan zag kans een 18-jarige jongen aan te houden die vuurwerk afstak bij een kooi met vogeltjes. Deze 18-jarige in woner van Akersloot kreeg door de politie een Halt-procedure aangezegd. Door getuigen kon de identiteit van de andere twee jongens worden vastge steld. Deze twee 17-jarige jongens wor den binnenkort gehoord. Verloren: een zwarte fietstas. Gevonden: een zwarte tas met inhoud. LIMMEN - Het Nationaal Dictee wordt dit jaar op maandag 20 december om 20.00 uur op televisie uitgezonden. De Culturele Raad Limmen nodigt inwoners van Limmen en omstreken uit om deze avond in Limmen met deze krachtmeting mee te doen. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen wordt nog bepaald waar de spellingstrijd zal plaatsvinden. De workshop Spelling, als voorberei ding op het nationaal dictee, vindt plaats op maandag 13 december in de Sint-Maartenschool in Limmen, aan vang 20.15 uur. Kosten voor deelname bedragen f 5,-. Ook mensen die niet meedoen aan het nationaal dictee kun nen zich voor de workshop inschrijven. De kosten voor deelname aan het dic tee zijn eveneens f 5,-. U kunt zich aan melden op de tel.nrs. 072-5051825 of 5052052. LIMMEN - Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er zaterdag 20 november in Conquista een bingo. De entree is f 1,50 per persoon. De bingo duurt van 10.30 tot 12.30 uur. De tieners van 12 tot en met 15 jaar kunnen zaterdagavond terecht om 20.00 uur voor een horrornight. De entree is gratis en tot 23.00 uur zal blij ken of de tieners echt nergens bang voor zijn. De jongeren van 16 jaar en ouder kun- nén vrijdag en zaterdag terecht van 20.3Q tot 01.00 uur. De toegang is gratis. Er kan aan de bar gezeten worden en wie wat actiever wil zijn kan een spelle tje poolbiljart of tafelvoetbal spelen, flipperen, darten en nog veel meer. Eigen muziek en ideeën zijn welkom. Voor informatie kun je bellen 072- 5052811. LIMMEN - Op vrijdag 19 november wordt in de bieb in Limmen eenmalig een grote uitverkoop van afgeschreven boeken gehouden. Verouderde en stuk gelezen boeken van de volwassen- en de jeugdafdeling worden voor spotprij zen verkocht. U bent welkom tijdens de openings uren op vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Wie zelf oude boeken wil opruimen kan deze naar de bibliotheek brengen tijdens openingsuren. Vorige week maandag heeft de biblio theek een nieuwe internet-computer in gebruik genomen. De computer is een cadeautje van de Rabobank West- Kennemerland. Joy uit de collectie van Henny Zwart. LIMMEN - Bij Galerie Amber aan de Dusseldorperweg 18 is tot en met 2 januari een tentoonstelling te zien van beelden van Henny Zwart en schilderij en van Vincent Massee. Henny Zwart brengt in haar bronzen beelden de materie als het ware tot lev'en. Naar haar beelÏÏen Tcijltéri is ver leid .worden het bronswaan te „raken en te strelen. Henny's werk is in groeiende mate dynamisch en sierlijk. Haar vrouwfiguren, geabstraheerd en ragfijn, bezorgden haar reeds vele opdrachten voor het maken van relatiegeschenken en bronzen objecten voor diverse bedrijven. Vincent Massee genoot zijn kunstoplei ding aan de Hogeschool voor de Kun sten in Kampen, waar hij zich in monu mentale vormgeving en autonoom schilderen bekwaamde. Zijn werk bestaat voor het grootste gedeelte uit weidse, vlakke landschappen in heldere kleurvlakken vanuit een vogelperspec tief bezien. Ook schildert Massee bloe men en in het landschap staande bo men waarbij vlakverdeling en kleur bepalend zijn. De tentoonstelling is te zien op donder dag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendien is Galerie Amber op dezelfde tijden geopend op zondag 12 december en op zondag 2 januari. LIMMEN - Een koude noordenwind kon dertien hengelaars van HSV Limmen niet weerhouden om deel te nemen aan de baarswedstrijd, die geor ganiseerd was door de Uitkomst. Winnaar werd T. Veldt met 20 stuks, J. Walta eindigde als tweede met 9 stuks en G. Tuijn werd derde met 8 stuks. LIMMEN - Gemengd koor De Vrede burgers presenteert op vrijdag 19 november een operaconcert in de rk Corneliuskerk te Limmen. De aanvang is om 20.15 uur. Het gemengd koor De Vredeburgers bestaat momenteel uit 46 leden. Gerard Leegwater zal koorwerken van onder anderen Handel, Mozart, Rossini, Puccini, Mascagni en Donizetti dirige ren met aan de vleugel pianist Gerard Boeters. De sopraan-soliste deze avond is Margot Endel. Nico Jan Kroone (kla rinettist bij Harmonie Excelsior) brengt enkele bijzondere klarinetsolo's ten gehore. Het programma bevat romantische (licht)klassieke muziek. De entreeprijs voor dit concert is f 15,- en voor 65-plus f 12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Albert Heijn in de drogisterij-afdeling en op 19 november bij de ingang van de kerk. U kunt uw kaarten ook telefo nisch bestellen bij Clementine Brusch- ke, Rijksweg 180, tel. 072-5052087. AKERSLOOT - Zaterdag 20 novem ber is er weer een klaverjasdrive in De Vriendschap te Akersloot. Een prach tig prijzenpakket ligt te wachten op de winnaars. Deze prijzen variëren per drive, alleen de levensmiddelenpakket ten zijn er elke ronde bij. Wie minder gelukkig is met het klaver jassen, kan het altijd nog met de loterij proberen, want ook daarmee zijn prij zen te winnen. De aanvang van deze drive is 20.00 uur en u kunt zich van tevoren telefonisch opgeven op tel. 0251-312866 of 's avonds aan de zaal. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 13