Unique 1 ERA cn Platform ijvert voor Nicaraguaanse nijverheid Sint-Nicolaas en Pieten onderweg naar Heiloo St-Maarten in Overkerck Mogojoko I/BcJkma S™ mascotte J5% sJrp^t|eko}' r Vrijblijvende Waardebepaling1 (Broekman n Sinterklaas is in h wij dom Seftiesserv op pyjama's en boxer 7os Makelaardij Organiseert het 14e OPEN-DUBBEL- FEESTDAGEN-TOERNOOI VAN DER BORDEN 072-535 1000 TENt t PIERICK m Dé Hy^heekwinkel LOKEEND RE NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 25 jaar. STATIONSWEG 611851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 68 19 en 20 november VERKOCHT NVM Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar C. HACHMAIMG VOOR: AANKOOP VERKOOP TAXEREN (072) 512 72 72 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! J^LoJu jj Drukkerij uitkijkpost bv 17 NOVEMBER 1999 64e JAARGANG NO. 46 Uitkijkpost houdt gedichten- en fotowedstrijd Gevonden voorwerpen Sint-Nicolaas kleurplaatactie Videopresentatie Goa tenniscentnm heiloo de Dors 7 -1852 RG Heiloo Heerenweg 174 Heiloo MAKELAAR V mokelaof J r Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 MAKELAAR EN TAXATEUR O.G. NVM Keonemerstraatweg 125-1851 8C-HE1LQÖ tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 - Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek om kwekerij Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nij^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De redactie van de Uitkijkpost is inmiddels druk bezig met de voor bereidingen voor de kerstbijlage die u op woensdag 22 december bij de Uitkijkpost aantreftDaarvoor roepen we dit keer de hulp in van onze lezers. Allereerst vragen we u om in de vorm van een gedicht - en liefst kort maar krachtig - uw mening te geven over het nieuwe millennium. Wat verwacht u ervan, wat hoopt u dat het u brengen zal, wat mag er niet terugkeren uit het voorbije millennium of wat juist wel... De leukste inzendingen krij gen een plekje in de bijlage en van zelfsprekend kunnen de inzenders van de mooiste gedichten rekenen op een beloning. De spelregels zijn als volgt; Lever uw gedicht in op papier, liefst getypt of anders heel duidelijk geschreven. Floppy's worden niet in behandeling genomen. Aan eventuele plaatsing zijn geen rechten te ontlenen. Inzendingen worden niet geretourneerd. Het is de bedoeling dat u alleen werk van eigen hand, en onder uw eigen naam inzendt, onder vermelding van adres en leeftijd. Tevens roepen we de lezers op om foto's in te zenden met als thema 'Winter in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond'. U kunt er speciaal voor op pad gaan, u kunt ook een duik nemen in de 'oude doos'. We laten het geheel aan uw fantasie over. En ook hier geldt: de leukste foto's krijgen een plekje in de kerstkrant en voor de mooiste ligt er een beloning klaar. De spelregels zijn als volgt: Het gaat om inzendingen van echte (zwart/wit of kleuren-) foto's, dus geen digitaal materiaal of dia's. Het is de bedoeling dat u foto's inzendt die u zelf in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond gemaakt heeft. Aan plaatsing van de foto's zijn geen rechten te ontlenen. Inzenders kunnen hun foto's, die op de achterkant voorzien zijn van naam, adres en leeftijd van de afzender, vanaf 10 januari 2000 bij de balie van de Uitkijkpost ophalen. Wilt u uw foto per post retour, stuurt u dan een voldoende gefrankeerde envelop mee. Voor beide wedstrijden geldt dat over de uitslag niet gecorrespon deerd kan worden. Gedichten en foto's kunt u tot 8 december sturen naar de Uitkijkpost, t.a.v. de redactie, Postbus 68, AB Heiloo of brengen naar De Hoefsmid 5 in Heiloo. Vermeld links boven op de envelop 'gedicht' of 'foto'. Doet u aan beide wedstrijden mee, zend uw bijdragen dan apart in. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden aange meld bij het politiebureau: donkerblau we regenbroek, een huissleutel, een zwarte rechterhandschoen, twee fiets- sleutels aan een rood label en een zwar te hondenriem. HEILOO - De ING-bank Heiloo houdt tot en met 30 november een grote Sint-Nicolaas kleurplaatactie voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Vanaf vandaag kan de jeugd uit Heiloo en omgeving de speciale kleurplaat ophalen bij de bank aan de Heerenweg 46. De ingekleurde platen dienen uiter lijk dinsdag 30 november vóór 16.00 uur bij de bank te worden ingeleverd. Er zijn twee categorieën: de leeftijds groep van 4 tot en met 8 jaar en van 9 tot en met 12 jaar. Een deskundige jury zal de ingezonden platen beoordelen. Voor elke categorie zijn er vijf prijzen beschikbaar. Op 3 december worden op het kantoor van de bank de prijzen uitgereikt. De winnaars krijgen hier over persoonlijk bericht. HEILOO - Prachtige rood-bruine aar dewerken potten, kruiken, vazen, scha len en borden (replica's van pré- Columbiaans aardewerk), mooie zeep- stenen sculpturen en traditionele hang matten. Producten van familiebedrijfjes in Nicaragua, die door het Nicaragu aanse exportbedrijf ProArte in Mana gua voor een eerlijke prijs worden ge kocht, zodat de families verzekerd zijn van een goed en normaal inkomen. De producten worden weer verkocht aan onder andere Fair Trade, een grote importfirma in Culemborg. Via deze firma komen de producten ook terecht in de Wereldwinkel in Heiloo. Het komende half jaar zet het Platform Heiloo Wereldwijd zich in voor Pro- Arte, dat financiële steun vraagt voor de familiebedrijfjes die een jaar gele den werden getroffen door de orkaan Mitch. Pure pech, noemt Ans Moolhuijsen van de Heilooër Wereldwinkel de natuur ramp die Nicaragua vorig jaar trof. „Bij ProArte hadden ze de boel eigenlijk net een beetje op de rails. De organisa tie is in 1993 opgericht door de Canadese ontwikkelingsorganisatie Meda en de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. De familiebedrijfjes be gonnen goed te draaien en de organisa tie begon net een beetje winst te maken, waarmee weer investeringen gedaan konden worden. En dan ge beurt er zoiets." Onder de indruk Ans Moolhuijsen is duidelijk onder de indruk van het leed onder de Nica- raguanen. „Niet alleen zijn die mensen huis en haard kwijt, ook zijn werkplaat sen zwaar getroffen. Geen wegen meer voor aan- en afvoer van goederen, geen machines en werktuigen meer, geen voorraden meer en geen ovens meer voor de productie van keramiek," ver telt ze betrokken. „Om de ellende com pleet te maken is er een half jaar gele den ook nog eens een rattenplaag uit gebroken. En ik heb net gehoord van m'n zus, die momenteel in Nicaragua op vakantie is, dat er in het Noorden weer allerlei overstromingen zijn." Voor Ans Moolhuijsen redenen genoeg om zich ten volle in te zetten voor ProArte en het als project aan te dra gen voor het Platform Heiloo Wereld wijd. Jaarlijks ondersteunt de overkoe pelende organisatie Heiloo Wereldwijd een project in een Derde Wereldland of een voormalig Oostblokland. Dertigduizend gulden: dat is het streef bedrag dat het Platform in de komende tijd bijeen wil brengen voor ProArte. Met dat geld kunnen de getroffen fami liebedrijfjes weer nieuwe machines en materiaal kopen, zodat ze de draad weer op kunnen pakken met de pro ductie. In totaal werken er 320 mensen voor ProArte. In het dorp San Juan de Oriente bij Masaya worden replica's van inheems aardewerk uit de tijd van 800 tot 1500 gemaakt. De klei wordt Ans Moolhuijsen en Jan Rood tonen producten van ProArte in de Wereldwinkel (Fotostudio Starfield) plaatselijk gewonnen, waarna de pro ducten met een draaischijf worden gevormd, in de buitenlucht worden gedroogd, met de hand worden beschil derd of bekrast en gebakken worden in een houtoven die in het dorp staat. De andere producten van ProArte komen uit de dorpen Masaya (hangmatten) en San Juan de Limay bij Estelf (siervoor werpen van zeepsteen). „Het is een kleinschalig project, daar kiest het platform het liefst voor. Ook omdat goed na is te gaan hoe het geld gebruikt wordt. Via een zusterorganisa tie van Fair Trade zijn er goede contac ten en worden geregeld bezoeken gebracht aan de organisatie." De gemeente Heiloo heeft weer een subsidie van maximaal achtduizend gulden toegezegd. Het betekent dat Heiloo Wereldwijd nog f 22.000,- bijeen moet brengen met verschillende acties. Mede-platformlid Jan Rood is er van overtuigd dat dat mogelijk is. „Vorig jaar hebben we dat ook gehaald, toen Heiloo Wereldwijd zich inzette voor de verbouwing van een fysiotherapie- afdeling in een Pools ziekenhuis." Kunstkring herleeft Als eerste activiteit noemt Jan Rood de informatiestand die op 20 november in 't Loo staat en waar producten uit de Wereldwinkel en van ProArte worden verkocht, gevolgd door een informatie bijeenkomst op maandag 22 november in het Trefpunt. Vanaf 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur) vertelt hij over de motivatie van het platform om dit pro ject te steunen, stelt Peter Schoen makers van Fair Trade het belang van eerlijke handel in Nicaragua aan de orde en worden aanwezigen via e-mail op de hoogte gebracht van de bevindin gen van de zus van Ans Moolhuijsen, die een bezoek bracht aan de familie- bedrijfjes. Ook hier kunnen producten van ProArte uit de Wereldwinkel wor den gekocht, waarvan de opbrengst naar Nicaragua gaat. Op 18 december staat het platform met een stand in winkelcentrum 't Hoek stuk. Verder zijn er plannen voor een verkoopexpositie in de Witte Kerk, vol gend jaar maart, waarbij leden van de voormalige Heilooër Kunstkring 77-11 (met onder anderen Ineke Watzema) werken exposeren en verkopen en een deel van de opbrengst schenken aan het project. In februari of maart wordt in Heiloo bovendien nog een huis-aan- huiscollecte gehouden en heeft Dat Koor al toegezegd belangeloos mee te willen werken aan een optreden ten bate van het project. De afronding van het project vindt plaats in april volgend jaar. HEILOO - Op donderdag 25 novem ber houdt filmer Nico Mantel weer een grootbeeld videopresentatie. Dit maal voert de reis naar Goa, de kleinste deelstaat van India. Goa heeft één van 's werelds mooiste zandstranden, omzoomd door schitte rende palmen, exotische bloemen en prachtige, nog uit de Portugese tijd daterende kerken en huizen. De mid delen van bestaan zijn hoofdzakelijk rijstbouw, kokospalmenteelt en mijn bouw. Goa was ooit een Portugese kolonie, die door de jezuïeten gemissio neerd werd (Franciscus Xaverius), van daar dat er vele prachtige kerken staan. Ook zijn er imposante tempels te zien. De bewoners zijn volgens de filmer zeer vriendelijk. De presentatie vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De aanvang is om 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur. De entree is f 3,- (inclusief koffie of thee). HEILOO - Vorige week donderdag werd in Noord-Holland weer Sint- Maarten gevierd. Ter gelegenheid daarvan gingen de oudste kleuters van de Willibrordschool op bezoek in Overkerckalwaar zij veel bewon dering oogstten met hun zelfgemaakte lampions en Sint-Maartenliedjes HEILOO - Na zijn aankomst in Hat- tem afgelopen zaterdag en in diverse plaatsen in Nederland afgelopen zon dag, is het nog maar een paar nachtjes slapen tot Sinterklaas weer naar Heiloo komt. Samen met zijn tien Zwarte Pieten arriveert hij op zaterdag 20 november in het dorp, waar weer de traditionele optocht en ontvangst op het gemeente huis plaatsvinden. Al sinds september zijn de vier vaste vrijwilligers van Sinterklaas van het Heilooër Sint-Nicolaascomité bezig om te zorgen dat de ontvangst van de Goedheiligman en zijn Pieten weer op rolletjes verloopt. De verenigingen die meedoen met de optocht zijn bena derd, er wordt gezorgd voor afzetting van de route, de geluidsinstallatie is geregeld en de politiebewaking staat gereed. Ook staan de honderd kilo snoepgoed die de Pieten zaterdag uit mogen delen al klaar. Pico bello in orde En een aankomst in Heiloo is niet zom aar wat: daar hoort feestelijke kledij bij die pico bello in orde is. De dames Ou- derkerke en Mulder staan er weer garant voor dat Sinterklaas en zijn hel pers zich daar geen zorgen over hoeven te maken. Gouden muilen zal de Sint echter niet dragen: een rit op het paard vereist een paar stevige stappers. Samen met zijn paard Amerigo, de spe ciale Paardenpiet en de andere negen Pieten meldt de Sint zich om 11.00 uur op de parkeerplaats aan de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk, waar het vertrek is van de optocht. De route is hetzelfde als vorig jaar en voert via Hoog en Laag, Westerweg, Stationsweg en Heerenweg naar de Butterlaan. Vanaf de noordkant van de Butterlaan gaat de optocht verder over de Bree- delaan, Stationsweg, Heerenweg, Ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeonstraat, Schuine Hondsbosschelaan, Van der Veldenstraat, Heerenweg en de Laar manstraat. Sinterklaas en zijn gevolg gaan daar bij de tweede zijstraat linksaf, de Van Aostastraat in. Vanaf die straat komen ze dan via de Heerenweg en Raad- huisweg om ongeveer 12.00 uur aan bij het gemeentehuis. Burgemeester Henk den Boon wacht hen daar op, samen met twee Heilooër muziekverenigin gen, die voor de gelegenheid weer een uitgebreid Sint-Nicolaasrepertoire heb ben ingestudeerd. Snoepgoed Net als vorig jaar delen de Pieten geen zakjes snoep meer uit bij de zijkant van het gemeentehuis, heeft Sint per e-mail vanuit het verre Spanje laten weten. Als ware kindervriend heeft hij dat be sloten omdat hij zich bezorgd maakte om de chaos die elke keer ontstond, omdat grotere kinderen en ouders de kleinere kinderen onder de voet liepen. Al het snoepgoed wordt onderweg aan de kinderen uitgedeeld, en daarbij zal zo weinig mogelijk worden gestrooid, zo vervolgt de Sint z'n e-mail. De Sint en Zwarte Pieten hebben ove rigens ook laten weten dat ze het leuk zouden vinden als zoveel mogelijk mensen die langs de route van de optocht wonen, de vlag uitsteken. Al met al hebben ze een drukke dag in Heiloo, want 's middags wordt nog een bezoek gebracht aan de wijkverenigin- gen van Plan Oost en Ypestein. De kin deren in Plan Oost kunnen vanaf 13.30 uur terecht in 't Oosthonk aan de Oostkanter. Onder muzikale begeleh ding van André Eibers kan iedereen weer naar hartelust meezingen met sin terklaasliedjes. De komst van de Sint staat om 14.00 uur gepland. Om 14.45 uur komt hij aan bij de Yp- salon aan De Hucht. Het kinderkoor De Ypetypes zullen onder leiding van Gert-Paul van der Horst de Goed heiligman verrassen met oude bekende én nieuwe sinterklaasliedjes. In Ypestein komt Sint trouwens nóg een keer langs. Op zondag 21 novem ber bezoekt hij wederom de Ypsalon, waar kinderen van leden van de wijk- vereniging bij aanwezig kunnen zijn. Vooraf aan het bezoek geeft Jan van Woesik een goochelshow, om 10.30 uur voor de kinderen van 3 tot en met 5 jaar oud en om 12.15 uur voor de gro tere kinderen. 'herinnering aan later' Kerk aan de Noordergeeststraat info: 533 92 76 A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Inschrijfformulieren te verkrijgen in het Tenniscentrum (Inschrijving sluit op 6 dec. 1999). LA I R S G R O E P Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en V Heerhngoumard) Rosner di Bari Comma Blacky Dress Marc Cain Josephine Co Mark Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1