1 ERA B9 L^BcJkma n™ Hucky de Haas ontwerpt speciale decemberzegel Kinderen blij met komst Sinterklaas Herinrichting Westerweg feestelijk afgerond ontwerp IC. Y* C& 11 t ^ennemer^an<* mascotte ontvang SILHOUET ïïm Vos Makelaardiï VAN DER BORDEN 072-535 1000 Dé Hy^heekwinkel LOKEEND RE NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN II dames APELLA Uitkijkpost houdt gedichten- en fotowedstrijd STATIONSWEG 611851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 68 zondag 28 november Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Opriiimactie fietsenstalling VERKOCHT NVM SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkei heeft er dé hypotheek voor! autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 24 NOVEMBER 1999 lliU^JDrukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 47 Kleurwedstrijd Coen Doen Hoge opbrengst benefietconcert Verkoop Unicef Sloop Corneliusgebouw voorlopig van de baan Sint-Nicolaas in 't Loo Gevonden voorwerpen Filmavond-Indonesië C. HACHMAIMG Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij HEILOO - Samen met de spoorwegpo litie en de gemeente houdt de politie van Heiloo deze week een opruimactie in en rond de fietsenstalling van het sta tion Heilpo. Fietsen die niet netjes in de rekken staan, krijgen eerst een waar schuwing. In de loop van de week gaat de politie over tot het verwijderen van onjuist of hinderlijk gestalde fietsen. Ook wrakken en fietsen die buiten de stallingen met sloten aan hekken en palen zijn neergezet, worden verwij derd en overgebracht naar het politie bureau. De eigenaren hiervan kunnen deze fietsen (tijdens kantooruren) tegen betaling van een boete van f 40,- weer op komen halen. ■ia MAKELAAR Kennemerstraatweg 99 Heito Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Kennemerstraatweg 125-1851- BC-HEILOO tel. 072 5320322 Regio Noord* Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Rosner di Bari Comma Blacky Dress Marc Cain Josephine Co Mark Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum /- Taxatie nodig? Broekman hj WhfcO l A. J R S G R O E P Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerliugowaard) Hucky de Haas met zijn winnende ontwerp. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen. Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n'jL aanzienlijk lagere mm-prijzen. =£7 J L> D=JU verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! J Hockey de Terriërs 1 - Weesp 1 aanvang: 12.45 uur sportpark H.V. de Terriërs- aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fr T/XATEURS ONROEREND GOED HEILOO - De uitslag van de kleur wedstrijd die onlangs werd gehouden bij Coen Doen is als volgt: 1. Charlotte Pallada (4jaar),2. Femke van de Bijl (9 jaar), 3. Jasper Rotteveel (8 jaar). Iedere deelnemer aan de wedstrijd kan een prijs afhalen in de winkel bij Coen Doen in 't Loo. HEILOO - Het benefietconcert van de Dutch Swing College Band vorige week dinsdag in de Moeder Gods Kerk heeft een netto-bedrag opgeleverd van f 17.500,-. Het concert werd gespeeld voor een uitverkocht huis. De op brengst van dit door de Rotary Club Heiloo geïnitieerde en georganiseerde concert is bestemd voor het darmkan- ker-onderzoek dat in het Mecfisch Centrum Alkmaar wordt verricht, onder supervisie van het KWF. HEILOO - De najaarscollectie wens en kerstkaarten, kalenders, spelletjes, puzzles en T-shirts van Unicef, het kin derfonds van de Verenigde Naties, is weer uitgekomen. Deze artikelen zijn vrijdag 26 en zaterdag 27 november verkrijgbaar aan een kraam in het win kelcentrum 't Loo, tegenover Albert Heijn. De opbrengst van de verkoop gaat direct naar hulpprojecten die Unicef in de Derde Wereldlanden steunt. Arti kelen zijn ook verkrijgbaar bij de fami lie Ramler, Spoorlaan 13, tel. 072- 5338625 of de familie De Vries, Kruysakker 13, tel. 072-5332471. HEILOO - Ontwerper-in-de-dop Hucky de Haas (5) verlegt zijn grenzen. Zijn ontwerp siert binnenkort één van de twintig decemberzegels die de PTT weer uitgeeft voor het frankeren van' kerst- en nieuwjaarspost in Nederland. Een jaar geleden deed PTT Post een oproep om suggesties te doen voor het ontwerp voor de laatste twintig decem berzegels van de eeuw. Bijna zesdui- dend Nederlanders stuurden een ont werp in. Een jury Van bekende Neder landers, met onder andere Hanneke Groenteman, Joop Braakhekke, Guus- je Nederhorst, Reinout Oerlemans en PTT Post-directeur Bert van Doorn, maakte de uiteindelijke keuze. Hucky de Haas maakte één van de uitverko ren ontwerpen: een kerstbal met een klok waarvan de wijzers naar het cijfer 2000 staan. Hucky vertelt dat hij het idee ontleen de aan een kerstkaart die ze gekregen hadden. Voor zijn ontwerp gebruikte hij ecoline en verf. „Meestal teken ik met stiften en potloden, maar nu wilde ik graag winnen." Het is niet de eerste •prijs die Hucky wint met tekenen, want hij doet aan heel veel wedstrijden mee. Zijn inzending voor de kerstkaarten wedstrijd voor het Ronald McDonald kinderfonds werd vorig jaar bekroond door Dick Bruna. Deze kaart wordt inmiddels ook uitgegeven. Al in juni kwamen de inzenders van de winnende ontwerpen bij elkaar. Ze kre gen een rondleiding door de drukkerij van Joh. Enschedé in Haarlem en Hucky ging er nog eens terug toen de decemberzegels er gedrukt werden. Het Jeugdjournaal was er toen ook bij. De opnamen worden waarschijnlijk op donderdag 25 november uitgezonden. De ontwerpers komen op 29 november nog een keer bij elkaar, in het Museum voor Communicatie in Den Haag. De decemberzegels geven dit jaar een kleurrijk beeld van de decembergevoe- lens van vele Nederlanders. De geko zen ontwerpen lopen uiteen van een kerstbalklok, een lachende kerstman, een zingende engel, en oliebollen tot een millenniumkater. De velletjes met twintig zelfklevende zegels van f 0,55 zijn vanaf dinsdag 30 november ver krijgbaar. Het kopen daarvan laat Hucky aan zijn ouders over. Hij gaat lekker verder tekenen en kleuren... HEILOO - De geplande sloop van het Corneliusgebouw op het terrein van PC Willibrord gaat voorlopig niet door. De Rijksdienst voor Monumentenzorg heeft gehoor gegeven aan het verzoek dat de Vereniging Oud Heiloo onlangs indiende om het gebouw als monument aan te merken. De Rijksdienst heeft bepaald dat fiet gebouw onder de Monumentenwet valt en 'voorbescherming' geniet zolang het nog geen officiële monumentenstatus heeft. Het komt er op neer dat er voor lopig niets aan het gebouw veranderd mag worden en dat slopen op dit moment dus niet mag. Het gebouw zou gesloopt worden in verband met een ontwikkelingsvisie voor het terrein van het psychiatrisch centrum. Omdat Willibrord moet be zuinigen en geen geld meer krijgt voor leegstaande gebouwen, ging eerder dit jaar het paviljoen Vincentius al tegen de vlakte. Voor het gebouw Paulus is en andere oplossing gevonden: het werd verkocht aan een projectontwikkelaar. Het bedrijf heeft plannen om ook het Corneliusgebouw te kopen. Sint-Nicolaas wordt verwelkomd door burgemeester Henk den Boon. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 0 72 - 532 03 45 HEILOO - Zaterdag 27 november komt Sint-Nicolaas naar 't Loo. Rond 13.00 uur zal hij zijn entree maken en alle winkels met een bezoek vereren. Op 4 december wordt in de Beun het toneelstuk 'Stadhuis op stelten' gespeeld. Kaarten zijn inmiddels niet meer verkrijgbaar. (Fotostudio Star field) HEtLOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau als gevonden aangemeld: bril in koker, sportkleding in linnen tas, vier sleutels in blauwe hoes, twee sleutels aan musketonhaak. De redactie van de Uitkijkpost is inmiddels druk bezig met de voor bereidingen voor de kerstbijlage, die u op woensdag 22 december bij de Uitkijkpost aantreft. Daarvoor roepen we dit keer de hulp in van onze lezers. Allereerst vragen we u om in de vorm van een gedicht - en liefst kort maar krachtig - uw mening te geven over het nieuwe millennium. Wat verwacht u ervan, wat hoopt u dat het u brengen zal, wat mag er niet terugkeren uit het voorbije millennium of wat juist wel... De leukste inzendingen krij gen een plekje in de bijlage en van zelfsprekend kunnen de inzenders van de mooiste gedichten rekenen op een beloning. De spelregels zijn als volgt: Lever uw gedicht in op papier, liefst getypt of anders heel. duidelijk geschreven. Floppy's worden niet in behandeling genomen. Aan eventuele plaatsing zijn geen rechten te ontlenen. Inzendingen worden niet geretourneerd. Het is de bedoeling dat u alleen werk van eigen hand, en onder uw eigen naam inzendt, onder vermelding van adres en leeftijd. Tevens roepen we de lezers op om foto's in te zenden met als thema 'Winter in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond'. U kunt er speciaal voor op pad gaan, u kunt ook een duik nemen in de 'oude doos'. We laten het geheel aan uw fantasie over. En ook hier geldt: de leukste foto's krijgen een plekje in de kerstkrant en voor de mooiste ligt er een beloning klaar. De spelregels zijn als volgt: Het gaat om inzendingen van echte (zwart/wit of kleuren-) foto's, dus geen digitaal materiaal of dia's. Het is de bedoeling dat u foto's inzendt die u zelf in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond gemaakt heeft. Aan plaatsing van de foto's zijn geen rechten te ontlenen. Inzenders kunnen hun foto's, die op de achterkant voorzien zijn van naam, adres en leeftijd van de afzender, vanaf 10 januari 2000 bij de balie van de Uitkijkpost ophalen. Wilt u uw foto per post retour, stuurt u dan een voldoende gefrankeerde envelop mee. Voor beide wedstrijden geldt dat over de uitslag niet gecorrespon deerd kan worden. Gedichten en foto's kunt u tot 8 december sturen naar de Uitkijkpost, t.a.v. de redactie, Postbus 68, AB Heiloo of brengen naar De Hoefsmid 5 in Heiloo. Vermeld links boven op de envelop 'gedicht' of 'foto'. Doet u aan beide wedstrijden mee, zend uw bijdragen dan apart in. HEILOO - Koud maar droog was het, afgelopeif zaterdag tijdens de feestelij ke intocht van Sint-Nicolaas in Heiloo. Vaders en moeders hadden hun kroost - en zichzelf - dan ook goed ingepakt. Mutsen, sjaals en handschoenen waren uit de kast gehaald om het nog een beetje draaglijk te houden. En wie daar nog geen baat bij had moest zich warm houden door luidkeels sinterklaaslied jes te zingen, mee te stampen met de voeten en desnoods maar een ronde dansje maken. Want feestelijk was het zeker. Terwijl de orkestleden van de fanfare Eensgezindheid en harmonie Caecilia samen bij het gemeentehuis vol overtuiging speelden, was Sint- Nicolaas nog bezig met zijn rondrit door een deel van Heiloo. Daarbij werd hij begeleid door tal van verenigingen, zoals de dansers van Pridini en dg fiets- jeugd van de Boscrossers, en dat onder muzikale begeleiding van de Fanfare Showband Heiloo. Eenmaal bij het gemeentehuis aange komen werd de nog immer vitale bis schop van Myra ontvangen door burge meester Henk den Boon, die niet zon der trots wist te melden dat alle kinde ren in Heiloo het afgelopen jaar heel erg lief waren geweest. Het deed de goede Sint deugd, zo was te zien. Sinterklaas had zich enorm verheugd op zijn aankomst in Heiloo, zo vertelde hij opgetogen. Al bij zijn aankomst in Hattem had hij gedacht: 'Met een boot je door zo'n slootje, was ik alvast maar in Heilootje'. Of de kindervriend het afgelopen jaar HEILOO - Het heeft even geduurd, maar nu is het dan toch zo ver. Na ruim een jaar voorbereiden en uitvoeren wordt de herinrichting van de Wester weg deze week afgerond. Winkeliers en bewoners vieren het gereedkomen van hun straat op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 november met speciale aanbiedingen en een feestelijk versier de straat. Vorig jaar oktober al werden de eerste plannen gemaakt voor herinrichting van de Westerweg. Bij het overleg met de gemeente waren zowel de midden standers als de bewoners uit de straat betrokken. De werkzaamheden gingen begin mei dit jaar van start. Het deel van de Westerweg tussen de Zeeweg en Het Zevenhuizen werd opnieuw be straat, in een speciale rasterstructuur. in Spanje de perikelen rond de eventu ele fusie van Heiloos zuiderbuur Limmen met Akersloot en Castricum gevolgd had, bleef onduidelijk. In elk geval ging de goede Sint niet in op een opmerking van burgemeester Henk den Boon, die alle kinderen van Heiloo de groeten liet doen aan alle jongens en meisjes van Limmen, waar de Sint de volgende dag op bezoek zou gaan. Een gebaar van Heiloos eerste .burger rich ting Limmen...? De toekomst zal het leren. De bedoeling was om het gebied waar de winkels zijn meer het karakter van een winkelplein te geven. Verder wordt nieuw straatmeubilair geplaatst in de vorm van bankjes, fietsenrekken en vuilnisbakken. Vorige week is een begin gemaakt met het planten van lin- denbomen om de straat een extra groen karakter te geven. De herinrichting omvatte bovendien een aantal maatregelen om het gebied verkeersvriendelijker te maken. De maximumsnelheid is beperkt tot 30 km per uur en parkeervakken voor auto's zijn verplaatst. Er zijn overigerts wel extra parkeerplaatsen bij gekomen. De komende drie dagen versieren be woners 'en winkeliers hun huizen en winkels om de aandacht te vestigen op hun nieuw ingerichte straat en hebben de winkeliers diverse aanbiedingen. HEILOO - De volgende filmavond over Indonesië van het Schone Streven is op vrijdagavond 26 november in het Open Huis. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Disc 't Loo, tel. 072-5335535. De Sint liet de politiek in elk geval voor wat het was. Na in het gemeentehuis een beetje doorgewarmd te zijn, ver trok hij weer, samen met zijn behulpza me Pieten, voor een bezoek aan de ver schillende buurthuizen in Heilöo. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 5Q 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1