Verhuizing Rozing weer ter discussie ERA 31 Brand aan de Butterlaan positief over diftar Politiek overwegend Job Schuring en Rutger Laan in de Beun Verltoopplmeo Broekman Jamsessie mg Vos Makelaardij KMA VAN DER BORDEN ZAALVOETBAL Dé Hy$ftheekwinkel LOKEEND RECLAME 65e JAARGANG NO. 4 26 JANUARI 2000 j) Drukkerij uitkijkpost bv WVG-platform verga dert in Heiloo Bewoners in geweer tegen plan extra woning Boekenstein Ypedisco Voorspeelavonden en instrumentenparade Muziek- en Dansschool VRIJDAG 28 JANUARI SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur DAMES 1 20.40 uur HEREN 1 zondag 30 januari C. HACHMAIMG Lezing NYVH over nationale parken Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! autobelettering reclameborden. HEILOO - Vorige week dinsdagmiddag brak rond 16.00 uur brand uit op de eerste verdieping van een woning aan de Butterlaan. Twee brand weerauto's rukten uit om het vuur te blussen. De gehele bovenverdieping en een gedeelte van het dak werden door de vlammen verwoest. Verder was er veel waterschade. De 78-jarige bewoner moest ter observatie in het ziekenhuis worden opgenomen. De man had een aantal brandwon den opgelopen en tevens had hij rooklucht ingeademd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Foto Hans van Weel) Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar llill RSGROEP 'M et 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard) Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo piipilll Makelaars sinds 1933 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur tMÊÊÊÊ. mm M verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden naanzienlijk lagere mm-prijzen. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) HEILOO - Donderdag 3 februari ver gadert het WVG-platform Akersloot- Heiloo-Limmen in het gemeentehuis van Heiloo. De afkorting WVG staat voor Wet Voorzieningen Gehandi capten. De vergadering begint om 13.30 uur, is openbaar en belangstellenden zijn welkom. Op de agenda staat onder meerde eva luatie van het WVG-platform. Ook wordt gesproken over de voorlopige jaarcijfers over 1999 van het aantal WVG-aanvragen, en over de samen werking op het gebied van de WVG in de CAL-gemeenten (Castricum, Aker sloot en Limmen). Tot slot komen aan de orde de ontwikkelingen ten aanzien van het collectief vervoer. In het WVG-platform hebben verte genwoordigers zitting van belangheb bende organisaties uit de gemeente Akersloot, Limmen en Heiloo, evenals vertegenwoordigers van de colleges van burgemeester en wethouders van deze gemeenten. HEILOO - Enige emotie was duidelijk hoorbaar in het verweer dat drie bewo ners van Boekenstein vorige week woensdag voerden in de commissie Grondgebiedzaken. Zij protesteerden tegen het plan van het college om een woonkavel toe te voegen op Boeken stein nummer 8, een perceel grond dat tot nu toe onbebouwd is. Eén van de insprekers kwam met een brief op de proppen waarin de gemeen te enkele jaren geleden al beloofd had dat deze grond niet voor woningbouw gebruikt zou worden, wat enige verba zing wekte bij de commissieleden. Volgens wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom stond de inhoud van die brief echter ook kort samengevat in de stukken die de commissieleden voor de bespreking van deze kwestie hadden gekregen en zij vroeg hun oordeel daarover. Alleen de VVD bleef van mening dat er een woning toegevoegd mocht worden, de andere partijen keurden het idee uiteindelijk af. HEILOO - Op zaterdag 29 januari is er in de Ypsalon de eerste Ypedisco van dit jaar, voor de kinderen van groep 4 tot en met 8. De disco begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De entree is f 1,-, evenals de consumpties. Voor inlichtingen: Paola Willems, tel. 072- 5338297. Op het nu nog braakliggende terrein aan de zuidoostzijde van de rotonde in de Kennemerstraatweg, op de hoek van de Ypesteinerlaan, wil Rozing een nieuw winkelpand bouwen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Instemming met de bouw van een regiokantoor van de Rabo bank op de Vennewatersweg tegenover Texaco en G.P. Groot en de overtuiging dat het mogelijk is een passend plan te maken voor de vestiging van meubel zaak Rozing op de zuidoosthoek van de rotonde van de Kennemerstraatweg en de Ypesteinerlaan. Dat waren vorige week woensdag de belangrijkste uit komsten van de discussie die de com missie Grondgebiedzaken voerde over de door architectenbureau Van der Goes opgestelde Visie ruimtelijke inrichting Ypesteinerlaan-Vennewa- tersweg. De besproken visie heeft be trekking op het gedeelte tussen de Oosterzijweg en het spoor en belicht vooral de bebouwingsmogelijkheden langs de zuidkant van de Ypesteiner laan en de noordkant van de Venne watersweg. Volgens de visie van het architectenbu reau kunnen aan de noordkant van de Vennewatersweg maximaal zeven gebouwen neergezet worden met een oppervlakte van maximaal 1100 vier kante meter, waaronder het kantoor van de Rabobank. Minimaal moeten er vier gebouwen komen, anders wordt de bebouwing 'incidenteel', aldus de visie. Verder is het de bedoeling dat de pan den op minimaal 10 meter afstand van de weg komen en dat tussen de gebou wen open, groene tussenruimten komen van zo'n 30 meter. De ver- keersontsluiting voor auto's en fietsen zou volgens het plan moeten plaatsvin den via een parallelweg, die op één plek toegang geeft tot de Vennewatersweg. De Rabobank diende een plan in voor een gebouw dat op de begane grond 1100 vierkante meter in beslag neemt en dat drie of vier bouwlagen heeft. Volgens de visie past zo'n gebouw wel op deze locatie, maar mag de vierde laag niet de hele oppervlakte bestrijken en alleen bestaan uit accenten. Boven dien moet het gebouw volgens Van der Goes nog iets in noordelijke richting opgeschoven worden en mag de voor gevel maximaal 25 meter breed worden (in plaats van de 45 meter die de Rabobank voor ogen staan). Naar ach teren toe mag het gebouw dan wel bre der uitlopen. Parkeergelegenheid moet er komen aan de achterkant en onder de grond. In tegenstelling tot het idee voor de bouw voor een kantoor van de Rabo bank vindt het architectenbureau dat de plannen van woningzaak Rozing, voor een winkel op de zuidoosthoek van de rotonde met een oppervlakte van 6000 vierkante meter, een magazijn van nog eens 1000 vierkante meter, drie verdiepingen hoog en met vijftig par keerplaatsen, niet in de visie voor het gebied passen. Een te groot gebouw op deze plek, vindt Van der Goes, en wonen erachter zou niet meer kunnen. Toch vonden het college en de meeste fracties in de commissie dat Rozing de kans moet krijgen om op deze plaats te bouwen. Architect Sander Douma opperde vorige week woensdag een plan voor een gebouw dat zowel onder als bovengronds doorgebouwd wordt richting Nijverheidsweg, en dat ook iets verder weg ligt van de stolpboerderij op de hoek. College en commissie gaven aan dat ze er op vertrouwen dat ze met Rozing tot overeenstemming kunnen komen. HEILOO - Bij de Muziek- en Dans school zijn deze week twee speelavon den. Woensdag 26 januari is de eerste speelavond. Pianoleerlingen van do cente Doroté Crijns en blokfluitleerlin gen van docent JanJaap Langereis zul len met elkaar en solistisch diverse muziekstijlen van klassiek tot en met pop uitvoeren. Ook zijn er enkele ensembles van JanJaap Langereis te horen tijdens deze speelavond. Vrijdag 28 januari, de tweede speel avond, wordt door klarinetleerlingen van docente Céleste Zewald en dwars fluitleerlingen van docente Anke ^u- ringa ingevuld. Zowel solistisch als in klein ensembleverband zullen deze leerlingen een aantrekkelijk program ma met verschillende muziekstijlen laten horen. Beide avonden vangen om 19.30 uur aan en de toegang is gratis. Op maandag 31 januari wordt vanaf 19.00 uur een 'Instrumentenparade' gehouden. Nagenoeg alle instrumenten waarop lesgegeven wordt zijn te horen en te zien. Op de eerste plaats is deze parade voor leerlingen die nu het oriëntatiejaar vol gen en een keus moeten maken welke instrument zij willen gaan bespelen. Maar ook andere, geïnteresseerde leer lingen kunnen hier kennismaken met de grote verscheidenheid aan instru menten waarop lesgegeven wordt en de verschillende muziekstijlen die binnen de school aangeboden worden. Be langstellenden zijn welkom vanaf 19.00 uur in de muziekschool aan Het Veld 1. Informatie op tel. 072-5332460. Buk Buk o.l.v. KickAss iedereen is welkom! aanvang: 16.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Henny Moscou, bestuurslid van de NWH afdeling Heiloo, zal de eerste lezing verzorgen van het jaar 2000 bij de NWH. Donderdag 27 janu ari om 13.45 uur in het Open Huis wordt het natuurschoon van de natio nal e parken in de westelijke staten van Amerika onder de loep genomen, ver gezeld van dia's die zij maakte tijdens haar vele reizen daar. Naast leden zijn ook introducées en andere geïnteresseerden welkom. De kosten zijn voor hen f 5,-. VERKOCHT Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HE1LOO tel. 072 5320322 Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 HEILOO - Hoe meer je weggooit, des te meer je betaalt. Dat is het principe van gedifferentieerde tarieven bij afvalstoffenheffing (diftar). Vorige week woensdag boog de commissie Grondgebiedzaken zich over het voor stel van het college om per 1 januari 2001 diftar in te voeren in Heiloo. Het bedrag dat betaald moet worden, hangt dan af van het gewicht van het groene- en het restafval dat per huishouden wordt ingeleverd. De meerderheid van de commissie kon zich wel vinden in de plannen van het college en ging dan ook akkoord met het verlenen van een krediet van f 150.000,- aan bureau De Jong Milieu Advies (JMA) om de invoering te begeleiden. Het is de bedoeling om met de invoe ring van diftar mensen te stimuleren om minder afval weg te gooien en het afval beter te scheiden. Volgens het rapport van JMA bestaat in Heiloo 53 procent van het afval dat in de grijze emmer wordt gegooid nog steeds uit afval dat daar niet in hoort, zoals gft- afval voor de groene emmer, papier, glas en textiel. Als dit optimaal geschei den zou worden, hoeft Heiloo ongeveer veertig procent minder restafval voor verwerking aan te bieden, schat JMA. De verwerkingskosten worden daar door lager, ook al zal een deel (het gft- afval) dan alsnog verwerkt moeten worden. Maar aangezien die kosten per ton lager zijn dan de verwerking van restafval, wordt er toch bespaard. Bovendien zal, na invoering van het groene belastingstelsel, minder belas ting betaald hoeven te worden omdat die wordt geheven per ton brandbaar afval dat een gemeente aanlevert. Verder wordt verwacht dat mensen meer gft-afval zelf gaan composteren. Slot op de emmer Om het gewicht van het ingeleverde afval van een huishouden te kunnen wegen bij het legen van de emmer, komt er in de grijze en groene rolem- mers een chip. Probleem is wel dat dit technisch niet mogelijk is bij flats en appartementengebouwen met meer verdiepingen waar het afval centraal wordt verzameld in containers. In die gevallen moet het gewicht van de geza menlijke hoeveelheid afval omgeslagen worden per huishouden, stelt het colle ge voor. Hoewel het aanleveren van gft-afval de gemeente minder kost (f 140,- per ton) dan het verwerken van brandbaar afval (f 210,- per ton), is het plan om voor beide soorten afval één gemiddeld tarief per gewicht te berekenen aan de burgers. Dit om te voorkomen dat men sen afval dat in de grijze, emmer thuis hoort, in de groene emmer gooien. Het risico dat er is bij diftar op 'ont- wijkgedrag', waarbij mensen afval in andermans rolemmer, container of elders weggooien, leidde in de commis sie nog wel tot enige discussie. Er moet een slot komen op de rolemmers en containers, vindt het college. Bovenop de f 46,31 die het de gemeente per huis houden kost om diftar in te voeren, komt er dan nog eens f 25,- per rolem mer bij die uiteindelijk door de burger zelf betaald moeten worden. GroenLinks in de persoon van Ton van Dril vond het niet nodig om sloten te plaatsen omdat hij 'vertrouwen heeft in de mensen uit de buurt'. D66 zag eigenlijk het hele plan voor invoering van diftar niet zitten en stem de tegen. GroenLinks, en ook de PvdA waren weliswaar voor diftar, maar kon den zich nog niet helemaal in vinden in de kostenonderbouwing om diftar in te voeren. Zij maakten op dat punt dan ook een voorbehoud op het voorstel. ywM-tw' bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij HEILOO - Op donderdag 3 februari staan Job Schuring en Rutger Laan in De Beun op de planken in een nieuw programma 'Nu Nog Nieuwer!' Cabaretier Job Schuring komt dit sei zoen samen met muzikaal alleskunner Rutger Laan met een spiksplinter nieuw programma. 'Nu Nog Nieuwer' is cabaret zoals het bedoeld is. Indringende verhalen en schitterende liedjes, geestig verpakt in grote muzika liteit. Gospel, ballads of het Nederlands musicalliedje kunt het zo gek niet ver zinnen of Schuring en Laan weten er raad mee. 'Nu Nog Nieuwer' gaat over winnen en verliezen, conformeren of jezelf blij ven, integriteit versus commercie. Want jezelf verkopen en scoren in het leven, daar gaat het om, en wie dat niet doet is een 'loser'. Maar waarom hebben onschuldigen altijd pech? Dit vraagstuk wordt gepresenteerd in een heuse musical, waarin Job het slachtoffer wordt van een weddenschap tussen god en de duivel. Maar wat hel pen 3000 koeien, 1000 bedoeïenen ten ten, een voltallig kinderkoor en een vette sponsor daarbij? In 'Nu Nog Nieuwer' houden Job en Rutger u en zichzelf een spiegel voor. En om wie kun je nu harder om lachen dan om jezelf? Domineeszoon Job Schuuring (1962) werd geboren in Alphen aan den Rijn en groeide op in Schiedam en het Groningse dorpje Loppersum. Hij werd afgewezen voor de Kleinkunst Aca demie en ging geschiedenis studeren. Het bloed kroop echter waar het niet gaan kon: na vijf jaar deed Job alsnog een poging de cabaretkant op te gaan. Deze keer met meer succes. In 1988 werd hij winnaar van de Wim Sonneveld-prijs en in 1992 kreeg hij de Pall Mali Export Prijs uitgereikt. Hij maakte een aantal theaterprogram ma's, waaronder 'Kangoeroes in Zeeland' en 'Wat heb ik het toch goed'. Begin 1997 begon Job Schuuring aan zijn zevende programma, 'Eindelijk', waarvoor hij samen met Rutger Laan de muziek schreef. Rutger Laan won in 1994 de Sche- veninger Cabaret begeleidersprijs, werkte samen met Jenny Arean en was muzikaal leider bij 'Lang leve de opera' en 'Heerlijk duurt het langst'. Tijdens het achtste programma 'Wat Nou' werc' de samenwerking van Schuring en Laan voortgezet. In 'Nu Nog Nieu wer!'staan ze voor het eerst beiden op het podium. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zijn a f 25,- (CJP en 65-plus- sers f 22,50) verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, open van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Rutger Laan (l) en Job Schuring. (Foto Rob Nijpels)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1