Limmer college inviteert noorderbuur Heiloo mag 'meedoen' aan CAL-fusie De Egmonden i m X Jiigezo brieven A PAGINA 8 UITKIJKPOST - 26 JANUARI Gelijkspel voor Meervogels Jubilaris neemt afscheid Cursus creatief taalgebruik P^jfL I T I E Senic&tea Feest op Pax Christi Laatste bloedafnameavond Bosloop in Castricum POLITIE Flessenactie Uylenspieghels Broeikas verslaat Damclub Heiloo SV Vredeburg Activiteiten Conquista Concert met werk van Jan Burger Bijeenkomst De Nieuwe Wereld Sint-Adelbert viert gouden jubileum 'Spring maar achterop' thema Egmondse Bloemenzee LIMMEN - Aansluiting van Heiloo bij de CAL-fusie. Die mogelijkheid wil het Limmer college van B en W de gemeente Heiloo bieden, naar aanlei ding van de uitslag van de enquête door initiatiefgroep De Limmer Spreekt over de gewenste fusiepartner(s). Van de Limmers die de enquête invulden, koos een meerderheid van 54 procent voor een fusie met Heiloo, 17 procent koos voor een samenvoeging met Castricum en Akersloot. Het college legt het voorstel om Heiloo uit te nodi gen zich bij de CAL te voegen morgen avond, donderdag 27 januari, voor aan de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders zien de uitslag van de enquête als een signaal dat veel Limmers affiniteit hebben met Heiloo. 'Een signaal dat we serieus wil len nemen', aldus het college. Een grote verrassing was die uitslag trouwens niet voor het college, gaf burgemeester E. Huisman vorige week donderdag toe. „Ook uit de telefonische enquête in het najaar van 1997 bleek die affiniteit, die verder historisch te verklaren is. We hebben destijds echter om een aantal andere redenen gekozen voor de CAL." Heiloo heeft ooit aangegeven niet mee te willen doen aan een fusie met de CAL-gemeenten. Begin december vorig jaar stelde burgemeester Henk den Boon van Heiloo in een interview in de Uitkijkpost nog dat Heiloo wel wil fuseren met Limmen, maar niet wil aanhaken bij Castricum. 'Een dergelij ke fusie is denk ik een brug te ver, daar ontbreekt de nodige samenhang,' ver klaarde hij toen. Volgens wethouder Wil Maréchal- Goossens is dat geen reden om te ver wachten dat Heiloo meteen negatief zal reageren op de vraag van Limmen om alsnog mee te doen aan de CAL-fusie. „Ik weet dat er ook in Heiloo inmiddels mensen zijn die twijfelen. De bevolking daar vindt het waarschijnlijk een goede keus om zelfstandig te blijven, maar in de politiek zijn er volgens mij mensen die zich nu toch afvragen of dat op den duur wel verstandig is." Grote stap voorwaarts In het raadsvoorstel wordt voorgesteld om Heiloo tot 1 maart de tijd te geven om 'ja' of 'nee' te zeggen tegen een aansluiting bij de CAL. Een definitief fusiebesluit zou dan nog vóór de zomer genomen kunnen worden, schat het college. Volgens burgemeester en wethouders van Limmen geven Castricum en Akersloot pas hun mening als Heiloo haar standpunt duidelijk heeft gemaakt. In elk geval blijft, bij een eventuele aansluiting van Heiloo, de strategische visie die is opgesteld door de CAL-gemeenten het uitgangspunt voor de nieuwe gemeente, stelt het Limmer college. „Het huis is al bijna klaar, dat gaan we niet helemaal afbre ken. We gaan zeker niet alles herzien." Actiegroep De Limmer Spreekt reageerde bij monde van Piet Zuurbier verheugd op het collegevoorstel. „We hebben natuurlijk nog niet helemaal bereikt wat we wilden, namelijk een fusie van Limmen met Heiloo. En in onze enquête heeft maar twee procent van de Limmers gekozen voor de fusie variant van de CAL met Heiloo. Toch is dit een grote stap voorwaarts. We zijn blij dat het college voorstelt om met Heiloo te gaan praten en we hebben de indruk dat ze dat heel serieus willen gaan doen." De groep vertrouwt er op dat ook de raad positief zal reageren op het colle gevoorstel, aldus Zuurbier. „Het zou een blamage zijn voor de politiek als ze zowel de uitslag van de enquête als het collegevoorstel zouden negeren." Wanneer het voorstel morgen aangeno men wordt door de raad, bespreekt het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo het voorstel eerst onderling en met de fractievoorzitters van de verschillende politieke partijen. Pas daarna komen zij met een reactie. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Limmen Op een buitengewone gemeenteraads vergadering van enige jaren geleden antwoordde de Commissaris der Koningin, de heer van Kemenade, des gevraagd, dat samenvoeging van gemeenten uitsluitend een zaak was van de gemeenten zelf en niet van de provincie. Haast is dus nu niet geboden. Uit de verslagen in de bladen valt op te maken, dat een lokale partij niet gecharmeerd is van een protestactie door middel van een enquête. Politiek houdt beslist niet van inmenging, hoe goed onderbouwd de mening van bur gers ook is. Liever blunderen, dan lui steren. Wil de gemeente Limmen een samenvoeging met één of meerdere gemeenten, dan is dat uitsluitend een zaak die de bewoners van Limmen aan gaat en derhalve dient men te luisteren naar die mening. Voorstander zijn voor samengaan met een andere gemeente is gebonden aan rationele overwegingen. Limmen en Heiloo liggen geografisch practisch aan elkaar en ook geschiedkundig. Bovendien werken beide gemeenten al jaren nauw met elkaar samen. Denk bijvoorbeeld aan de Zandzoomvisie, evenals een samenwerking op maat schappelijk gebied die al jaren bestaat. Het lijkt erop, dat voor samengaan bin nen de CAL-gemeenten andere belan gen dan zuiver rationele meespelen. B en W van Limmen, neem de tijd en luis ter naar uw inwoners. Dit ingezonden stukje had als oorzaak, dat ik enige jaren geleden als voorzitter van de Stichting Heiloo Houden zo! veel steun uit Limmen kreeg. Sindsdien ben ik een fan van Limmen. A. van der Meulen Heiloo AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren van Dalfssen met 9 tegen 15. Het was een wedstrijd waarin toeschouwers konden genieten van goed handbalspel waarbij beide teams vooral verdedigend in vorm waren. Het sluitstuk van de verdediging was de Meervogels doelvrouwe Jeanine Geels, die Natashja Arts (afwezig door een blessure) verving. Zij deed haar werk met verve. Pas in de twaalfde minuut kon Meervogels iets doen aan de 0-4 ach terstand: 1-4. De gasten konden uitlo pen naar 1-7. Er werden nog twee straf- worpen gestopt en de eerste helft werd met 3-11 afgesloten in het voordeel van Dalfssen. Na rust werd het spoedig 3-13 en werd er gevreesd voor een grote nederlaag. Nu scoorde Chantal Goldman twee keer en samen met Wendy Buter en Bianca Oosterbaan zorgde zij voor een 8-13 stand. In de slotseconden werd het 9-15 in het voor deel van Dalfssen, een aanvaardbare uitslag tegen de gedoodverfde kam pioen. Goede pot handbal De heren senioren 1 speelden met 18- 18 gelijk tegen Animo. Met een 18-22 achterstand werd de eerder gespeelde wedstrijd tegen Animo wegens een ern stige blessure bij de gasten twaalf minu ten voor het eindsignaal beëindigd. Deze wedstrijd moest van de bond in zijn geheel overgespeeld worden. Afgelopen dinsdag werd, na een ener verend slot, deze wedstrijd met een gelijke stand beëindigd, en pakte Meervogels zeer verdienstelijk één punt van het team dat in top van de tweede divisie verblijft. De heren senioren 1 van Meervogels speelden ook gelijk tegen Aristos met 21-21. Aristos moest, om kampioens kansen te behouden, in de Lelie win nen. Vanaf het beginsignaal leek dit een goede pot handbal te worden. Door het creëren van kansen bleven de ploegen om en om scoren, maar tocfr wist Aristos enige malen een voorsprong te nemen. LIMMEN - Jubilaris Anton Baars (77) van muziekvereniging Excelsior uit Limmen ontving vorige week uit han den van Nico Jan Kroone een oorkon de vanwege zijn 65-jarig lidmaatschap van,deze Limmer harmonie. Een actief man, zo blijkt uit zijn levens loop. Zelf speelt hij klarinet, maar hij schroomde niet om ook muziekles voor andere instrumenten te geven. Hij archiveerde alle bladmuziek, was voor zitter, dirigeerde 12,5 jaar fanfare Emergo in Castricum en had daarna nog tijd om verschillende muziekstuk ken te arrangeren en thuis een eigen orgel te bouwen. Maar nu vindt hij het welletjes. Zijn klarinet verdwijnt de koffer in, en Anton Baars zal voortaan, alleen nog als toeschouwer bij Excelsior aanwezig zijn. Er werd fors maar fair verdedigd. De licht geblesseerde William Kerssens kon voor de rust viermaal scoren. Bij het rustsignaal was Meervogels twee keer van een achterstand teruggeko men. Ruststand was 10-11 voor Aristos. Direct na rust zorgden de broertjes Out en Jacco Kerssens dat Meervogels voor de eerste maal op voorsprong kwamen: 13-11. Nu was het Aristos dat sterk terugkwam en 15-18 op het scorebord zette. De laatste tien minuten lieten alles zien wat handbal aantrekkelijk maakt. In de 26ste minuut was er een 19-21 voor Meervogels achterstand die door een fraai doelpunt vanuit de hoek en een benutte strafworp werd omgezet in een 21-21 stand. LIMMEN - Neerlandicus en communi catietrainer Siep Valkering geeft op zaterdag 18 en 25 maart in Vredeburg de cursus 'Zeg het met Beelden'. Deelnemers leren om zich op papier uit te drukken in origineel beeldende, metaforische taal door te vertrouwen op hun onbewuste intelligentie (intuï tie). Voor meer inlichtingen kunt u bel len naar tek 072-5055544. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Vorige week vrijdag was het feest op de rooms-katholieke basis school Pax Christi aan de Hogeweg. Niet alleen het feit dat de school dertig jaar bestond, maar ook de terugkeer van de groepen 6, die geruime tijd in de Corneliusschool hebben gebivakkeerd, was de reden dat de hele school deze dag feestvierde. 's Morgens zongen de leerkrachten voor de kinderen een lied, waarna de vlaggen werden gehesen door de jong ste en de oudste leerling. Vervolgens konden er in de school spelletjes wor den gedaan, 's Middags was er voor de jongsten een voorstelling, de oudsten gingen naar het zwembad en de mid dengroepen hebben zelf de middag verzorgd met onder andere een play- backshow. De leerkrachten kregen allemaal een klasse-wissellijst aangeboden, waarin zij het 'werkstuk van de maand' ten toon kunnen stellen. Gitta Swart (l) en Wies Out (r) kregen van directeur Harry Lamers (midden) een wissellijst. Jubilaris Anton Baars (r) en voorzitter Nico Jan Kroone. LIMMEN - Op 21 januari werd tussen 17.30 en 23.30 uur in een woning aan de Oranjezon ingebroken. De dader kwam binnen door de schuifpui te for ceren. De woning werd doorzocht. Uit een kast in de woonkamer zijn enkele kristallen miniatuurtjes gestolen. Een 31-jarige" bestuurder van een vrachtwagen met oplegger zag te laat dat het verkeer op de Rijksweg, tusen de Kerkweg en de Middenweg, stil stond. Hierdoor ontstond een aanrij ding waarbij behalve de vrachtwagen drié personenauto's en een bedrijfswa gen waren betrokken. De brandweer moest het wegdek reinigen van koel vloeistof en glas. Twee personenauto's werden door een takelbedrijf wegge sleept. Een inzittende van een van de personenauto's klaagde na de aanrij ding over pijn in haar nek. Door de oplettendheid van een bewo ner van een woning aan de Gele Prins kon in Castricum een persoon worden aangehouden die ervan,verdacht wordt in meerdere woningen te hebben inge broken. Omstreeks 20.00 uur zag de man in zijn wijk een personenauto met daarin twee personen die zich verdacht gedroegen. De verdachte wagen werd even later op de gemeentegrens van Limmen met Castricum gesignaleerd. Na een korte achtervolging werd de auto in Castricum tot stilstand gedwon gen. De 23-jarige bestuurder werd aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. Zijn passa gier zag kans weg te rennen. Ondanks de inzet van een politiehond lukte het niet de man aan te houden. De auto blefek in Enkhuizen na een woningin braak gestolen te zijn. Het onderzoek is gaande. Op 22 januari werd omstreeks 09.30 uur de inbraak in een woning aan de Vuurbaak ontdekt. Door de schuifpui open te breken is men binnen geko men. De woning werd vervolgens hele maal doorzocht. Er zijn verschillende goederen gestolen. LIMMEN - Vorige week maandag werd door de afdeling bloedinzameling van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Neder landse Rode Kruis de laatste bloedaf nameavond gehouden in Limmen. Ondanks de griepepidemie hebben toch 193 donors zich gemeld. Na de keuring konden er 183 (onder wie vier nieuwe donors) bloed afstaan. Ook werden er op deze avond donor erkenningen uitgedeeld. Mensen die voor de vijfde, tiende of twintigste keer hun bloed afstonden, kregen respectie velijk een bronzen, verzilverde of ver gulde jasspeld. C. Kenter-van Stralen en J. Bakkum kregen een penning voor respectievelijk vijftig en veertig keer bloed geven. Met deze laatste avond is een einde gekomen aan ruim 25 jaar bloed geven in Limmen. Bloed wordt voortaan afge nomen in de locatie in Castricum. CASTRICUM - Op zondag 30 januari houdt atletiekvereniging Castricum weer een bosloop met afstanden van 4, 10 en 16,1 km. Speciaal voor kinderen tot en met 12 jaar is een parcours uitge zet van 2,3 km. Het parcours loopt door het Noord-Hollands Duinreservaat. De start van de 10 en 16,1 km is om 10.30 uur. De lopers op de twee korte afstanden vertrekken vijf minuten later. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper aan de Zeeweg in Castricum voor deelname worden ingeschreven. Het inschrijfgeld voor de 16,1 km, inclusief een herinnering, bedraagt f 9,- zonder herinnering f 6,-. Deelnemers aan de 10 en 4 km kunnen voor f 8,- van start, terwijl de lopers op de 4 km f 6,- betalen. Zonder herinnering respectie velijk f 5,- en f 4,- voor de 4 km. Voor de wedstrijdlopen zijn de tarieven f 8,- (10 km) en f 9,- (16,1). Kinderen betalen f 2,50 en starten dan op de 2,3 km. Zij krijgen allemaal een herinnering. Bij verbetering van het parcoursrecord op de 10 en 16,1 km zijn zowel voor de dames als de heren premies van respec tievelijk f 75,- en f 100,- te verdienen. De 10 en 16,1 km zijn officiële KNAU wedstrijdlopen en tellen tevens mee voor de Heckett Cup. Op deze afstan den zijn geldprijzen te verdienen voor diegenen die als eerste finishen. Parkeergelegenheid is er op de PWN- parkeerplaats, tegenover Camping Bakkum. Voor inlichtingen kunt u bel len met Ruud Geutskens, tel. 0251- 650575. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Een 42-jarige bestuur der verleende op 20 januari op de Geesterweg bij het afslaan naar het hotel geen voorrang. Een tegemoetko mende automobilist probeerde nog uit te wijken, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. Er was alleen mate riële schade. Op 21 januari werd getracht in te bre ken in een bedrijfspand aan de Molenlei. Er werd geprobeerd een rol deur te forceren, maar dit lukte niet omdat deze aan de binnenkant voor zien was van extra sloten. Door het forceren van een slaapkamer raam werd op 22 januari toegang tot een woning aan de Beatrixlaan ver schaft. In de woning werden diverse kasten en laden doorzocht. Er zijn onder andere een aantal sieraden gestolen. Al enige tijd houdt de politie geregeld extra controles op het parkeergedrag in Akersloot. Tot op heden zijn er tussen de 20 en 25 bekeuringen uitgedeeld. Gevonden: zwarte Nokia telefoon in bruine hoes. LIMMEN - Carnavalsvereniging de Uylenspieghels gaat zaterdag 12 febru ari in Limmen de straten door, om langs de huizen statiegeldflessen en kratten op te halen. Op deze wijze kun nen de bewoners de Uylenspieghels financieel ondersteunen. AKERSLOOT - In de competitie Van de Kennemerdamkring speelde de Broeikas tegen Damclub Heiloo. Wilde de Broeikas nog in de race blijven om het kampioenschap van de Kennemerdamkring, dan diende er van Heiloo gewonnen te worden. De Broeikas liet van zich spreken en pakte de overwinning. De uitslag werd 18-6. Uitslagen: R. Veenstra-M. Out 3-0, W. Broersen-N. Ligthart 3-0, G.J. Zonneveld-A. Valkering 1-1, A. Broersen-C. van Lieshout 0-3, M. Twaalfhoven-F. Schouten 1-1,R. Boelens-R. Koch 1-1, L. Ridder-M. Houtenbos 3-0, G. Jansen-J. Kraakman 3-0, P. van Diepen-P. Heijne 3-0. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Schaakvereniging Vredeburg ronde veertien van de interne schaakcompeti tie. M. Weigraven zette zijn beste been tje voor tegen koploper G. Hafkamp, maar verloor in het middenspel het overzicht, waarna Hafkamp koelbloe dig de partij kon beslissen. H. Ebels had lastig spel tegen de Franse lijfvariant van J. Admiraal: de lopers van Admiraal heersten over de diago nalen. Om tegenspel te krijgen ruilde Ebels zijn geïsoleerde centrumpion, maar daardoor kwam zijn dame onder vuur te liggen. Admiraal pareerde tech nisch alle tegendreigingen en wikkelde af naar winst. K. Kramer doet het goed in de A-groep en had genoeg aan een kwaliteitwinst om dit keer M. Limmen aan zijn zege kar te binden. R. Termes gaf T. Admiraal een schaaklesje. Termes liet zijn stukken beter samenwerken en won tenslotte een volle dame. N. Pepping groeit sinds hij schaaklessen geeft aan de jeugd. Dit merkte M. Wester terecht op, die geen goed ant woord had op de sterke zetten van Pepping. In groep B versterkte Kevin Keijzer zijn eerste plaats door te winnen van Samer Sofan. Barry Blekemolen raakte verder op achter door te verliezen van de niet te onderschatten Jeroen Duin. De uitslagen: A-groep: G. Hafkamp-M. Weigraven 1-0, H. Ebels-J. Admiraal 0- I, D. Schut-D. Aafjes 1-0, G. Pouw-P. vd Heijdt 0-1, K. Kramer-M. Limmen 1-0, J. de Graaf-C. Pepping 1-0, H. de Hoog- J. Tebbens 0-1, M. Kos-K. Aafjes 0-1, T. Admiraal-R. Termes 0-1, M. Wester-N. Pepping 0-1. B-groep: S. Sofan-K. Keijzer 0-1, J. Duin-B. Blekemolen 1-0, K. Kos-D. Keijzer 0-1, T. Witkamp-M. Mooij 0-1, E. Mooij-I. Mooij 1-0, M. Tijm-W. van Leen 0-1, J. Valkering-B. Schijf 0-1, M. Hoogeboom-N. Kraakman 1-0, M. van Rees-A. Zwart 1-0, H. Termes-E. Beentjes 1-0. LIMMEN - Op zaterdag 29 januari gaat Conquista weer knutselen met kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De bedoeling is dat er kleurige mobielen in elkaar gezet worden. De entree is f 1,50 en de groep is bijeen van 10.30 tot 12.30 uur. Voor de tieners van 12 tot en met 15 jaar is er 's avonds een Spacenight, met een disco in de sfeer van sterren, ruim te en ufo's. Jongeren boven de 16 jaar zijn vrijdag en zaterdag welkom. Er is een hangbar, een pooltafel, een voetbaltafel en een flipperkast. Voor meer informatie kun je langsgaan of bellen met 072-5052811. ALKMAAR - Op zaterdag 29 januari wordt in de concertzaal van Ypma aan de Robijnstraat 5 te Alkmaar een con cert gegeven van werk van de Eg- mondse componist Jan Burger. Het programma draagt een roman- tisch-impressionistisch karakter. Com ponist Jan Burger zal de te spelen wer ken van een korte toelichting voorzien. Het concert begint om 14.00 uur. Reserveren kan op tel. 072-5414401. De toegang bedraagt f 10,-. ALKMAAR - Bij Stichting De Nieuwe Wereld doet medium Jasper Blom Helderziende waarnemingen met be hulp van foto's van overledenen op maandagavond 31 januari. De bijeen komst vindt plaats in de Remonstrantse Kerk, Fnidsen 33. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Entree bedraagt f 7,50 en f 2,50 voor dona teurs. Inlichtingen op tel. 072-5334280. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Op zaterdag 29 januari is het precies vijftig jaar geleden dat in Egmond-Binnen de voetbalvereniging Sint-Adelbert werd opgericht. De ver eniging viert dat om te beginnen op die dag met een receptie, die van 15.30 tot 18.00 uur wordt gehouden in het club gebouw. Door de jaren heen werd er gevoetbald in de regionen van de vierde klasse van de KNVB. Maar niet alleen sportief gezien telt de vereniging mee, ook soci aal-maatschappelijk bekeken heeft Sint-Adelbert altijd een belangrijke rol gespeeld in Egmond-Binnen. De club, die ooit speelde op een duin achtig terrein met daarop een houten keet op de Nollen, is inmiddels van meer comfort voorzien. Tegenwoordig is er een mooie stenen kantine en kleedruimte, wordt er gespeeld op een veld dat verlicht kan worden als het nodig is en is er voor de toeschouwers een heuse tribune. Ter ere van het vijftigjarig bestaan is een speciaal jubileumboek uitgebracht: 'Van (k)nollen tot kwekers'. Hierin staan dierbare herinneringen en anek dotes beschreven over de club en inter views met mensen die belangrijk zijn geweest in de clubhistorie. Belangstel lenden kunnen dit boek kopen voor f 15,-. Dit is minder dan de kostprijs, omdat de vereniging een deel van de kosten voor haar rekening neemt als gebaar naar onder meer sponsors en vrijwilligers. Naast de receptie op zaterdag en het jubileumboek wordt het jubileum dit jaar nog verder gevierd met een aantal activiteiten. Van 1 tot 6 mei is er een feestweek en op 26 augustus nemen de spelers van Adelbert 1 het op tegen een elftal van oud-internationals. In de periode van 21 tot en met 23 oktober zijn er een reünie, een fototentoonstel ling en een sponsordag, en tenslotte is er op 4 november nog de traditionele Adelbertveiling. EGMOND - Spring maar achterop en geniet van donderdag 27 januari tot en met maandag 31 januari 2000 alvast van het vroege voorjaar. Aan de hand van het thema 'de fiets' is er een kleurige bolbloemenroute uitgezet in sporthal de Schulp te Egmond-Binnen. U start bij de gezellige en uitgebreide gezins- beurs aan de Visweg 45. Vervolgens slaat u af naar de geurige bloementuin. De route leidt u langs tulpen, krokus sen, narcissen, hyacinten en vele prach tige groendecoraties. Tussen sfeervolle bloemenarrangemen- ten staan authentieke tweewielers ten toongesteld die in bruikleen zijn van het Nationaal Fietsmuseum Velorama uit Nijmegen. Dit museum werd vorig jaar gerestaureerd en bezit een uitge breide collectie fietsen en trapvoertui- gen. Hoewel de fiets net zo typisch Nederlands is als de bloembollen dat zijn, is de tweewieler een echte Franse uitvinding. In 1817 construeert Freiherr von Drais als eerste een loopfiets: een balk, twee wielen en een stuur op het voorwiel. Alles is nog handwerk, de prijzen zijn relatief hoog en het nieuwe vervoermiddel wordt vooral het speel tje van de vermogende elite. Hierna werd geëxperimenteerd met wielma- ten, wordt de ketting uitgevonden en versnelt de toepassing van luchtbanden en kogellagers de evolutie. Het is pas rond 1890 wanneer de Nederlandse rij wielindustrie opkomt. Zelf bollen broeien Naast deze fraaie collectie fietsen is het voor de echte bolbloemkenner interes sant om te weten dat veel kwekers zelf bun bollen broeien voor de tentoon stelling, waaronder een heel scala aan bijzondere bolgewassen zoals species krokussen, diverse irissen reticulata, fritillaria's en muscaries. Hiernaast zijn er schitterende bloemstukken gemaakt met lelies, calla's en zantedeschia's. Ook aanwezig met een eigen stand is de Stichting Hortus Bulborum. Het assortiment bolbloemen dat u nu op de tentoonstelling kunt bewonderen is het resultaat van tientallen jaren speur werk en onderzoek naar soorten die geschikt zijn om op een zo vroeg moge lijk tijdstip in bloei getrokken te kun nen worden. Sommige voorouders van het huidige assortiment bolgewassen, door vier eeuwen heen onveranderd gebleven, zijn dit voorjaar ook weer te bezichtigen in de internationaal beken de Hortum Bulborum in Limmen. Tevens is het zaterdag 29 januari van 13.00 tot 17.00 uur open dag op het bloembollenbedrijf van J. Hopman en Zn. U kunt een kijkje nemen in de kas sen en zien hoe bollen na een koude winterslaap in de koelcel al zo vroeg in het jaar bloeien. Het adres is Herenweg 91 in Egmond-Binnen. Een plattegrond met daarop aangegeven het bedrijf kunt krijgen bij de kassa van de bloe- menshow. De openingstijden van de bloementen toonstelling zijn van donderdag 27 januari tot en met zondag 30 januari van 10.00 tot 21.00 uur en maandag 31 januari van 10.00 tot 17.00 uur. De gezinsbeurs is open tot 19.00 uur en maandag tot 17.00 uur. Op donderdag, vrijdag en maandag krijgt elke volwas sen bezoeker (zolang de voorraad strekt) een attentie bij het verlaten van de bloemenshow. Egmonds bloemshow vindt plaats in Sporthal De Schulp aan de Visweg te Egmond-Binnen. Toe gangsprijzen zijn f 7,- voor volwasse nen, f 5,- voor 65-plussers in bezit van een 65-plus kaart en f 2,- voor kinderen tot en met 12 jaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8