Opening Klein Duimpje Plankeniers repeteren voor 'Een andere wereld' Expositie Galerie Dijk 1 PvdA debatteert over toekomst groene gebied X sen Limmen mm Activiteiten Limmen ^enicAtew UITKIJKPOST - 9 FEBRUARI PAGINA 11 New Age Jazzband in Vredeburg Activiteiten Conquista Voorbereiding Limmen Creatief POLITIE 'SenicAteti Handbal Meervogels Klaverjasdrive Sint-Maarten Expositie Toonbeeldcollectief Katholiek Vrouwengilde Team Akersloot wint Louis Roekens toernooi Klaverjassen in De Vriendschap Evenementengids Akersloot SV De Vrijheid SV Vredeburg Uitbreiding Strammerzoom Gratis zonnebril bij rijbewijs /Sn P «I L I T I E Muziek op de winteravond Info cursus 'Alcohol in het gezin' Tentoonstelling over Esperanto Info over botontkalking LIMMEN - Op zondag 13 februari is er weer een jamsessie in Vredeburg, met een optreden van de New Age Jazz band. Deze uit Enkhuizen afkomstige band is een jonge jazzband. Niet alleen bestaan ze nog maar drie jaar, ook de leden zijn jong. De New Age Jazzband laat op een totaal eigen wijze het publiek kennismaken met de jazzmu ziek in al haar verscheidenheid. De toegang is gratis. Voor informatie kunt u bellen met Vredeburg, 072- 5051950, of Fred Timmer, 072-5053414. LIMMEN - Op zaterdag 12 februari is Conquista helemaal in Valentijnsstem- ming. Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn er materialen beschik baar om de mooiste Valentijnskaarten te maken. De toegang is f 1,50. Bij de tieners van 12 tot en met 15 jaar zijn ook de kriebels toegeslagen. Za terdag 12 februari van 19.00 tot 23.00 uur is er disco, helemaal in het thema van Valentijn. De toegang is gratis. Ook heeft Conquista nu een 'Happy hour' voor de tieners, dit duurt van 21.00 tot 22.00 uur. Voor de jongeren van 16 jaar en ouder is elke vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 uur tot 01.00 uur de baf open. Op woensdag 16 februari is er poolen in Conquista. Ben jij tussen de 9 en 12 jaar, dan ben je welkom van 15.00 uur tot 17.00 uur. De spelregels worden uit gelegd, dus ook degenen die geen erva ring hebben zijn welkom. LIMMEN - Op 11 en 12 maart wordt weer Limmen Creatief gehouden in Vredeburg. Limmen Creatief is een expositie van door Limmers in hun vrije tijd gemaakte spullen. Naast schil derijen, tekeningen, beelden, keramiek en foto's komen ook de meer artistieke vormen van handvaardigheid zoals zelfgemaakte poppen, kinderkleding, poppenkleding, borduurwerk, of ande re vormen van handwerken, houtsnij werk, smeedwerk en origami aan bod. Deelnemers dienen aan de organisatie een klein bedrag voor deelname te betalen, evenals tien procent van de opbrengst van tijdens Limmen Creatief verkochte artikelen. Het evenement vindt beide dagen plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Vrijdagmiddag 10 maart is gereserveerd voor het inrichten van de expositie. Voor informatie en opgave, liefst vóór 1 maart, kunt u bellen met Freddy Arends, tel. 072-5051774, of met Huub Kramer, tel. 5051825. LIMMEN - Op zaterdag 19 februari wordt het nieuwe onderkomen van peuterspeelzaal Klein Duimpje op de Vredeburglaan la officieel geopend. Iedereen is welkom om tussen 10.00 en 12.00 uur te komen kijken. De stichting Peuterspeelzalen Limmen is eigenaar geworden van de voorste twee lokalen van de voormalige Cor- neliusschool. Ouders en andere vrijwil ligers hebben in de afgelopen kerstva kantie hard gewerkt om de peuters na de vakantie weer te laten spelen in een grote en frisse speelruimte. Dat is gelukt en de stichting vindt dat het nu tijd is om feest te vieren door middel van een gezellige opening. Om 10.00 uur wordt de sleutel officieel overhandigd. Vanaf 10.15 uur is er een leuke poppenkastvoorstelling voor de kinderen door Abner en Joyce Ver schuur. De kinderen kunnen worden geschminkt, limonade drinken, knutse len en natuurlijk spelen. Voor de vol wassenen is er gelegenheid om koffie te drinken en rond te kijken. LIMMEN - De Limmer Plankeniers zijn momenteel hard bezig met de repe tities voor eeiitueuw stuk. Dit keer is er gekozen voor een stuk dat geschreven is door Johan en Jan Blaaser, met de titel 'Een andere wereld'. Dit volkstoneelstuk gaat over de eige naar van een computerbedrijf, die een keiharde zakenman moet zijn om de snelle ontwikkelingen op dit gebied te kunnen volgen. Daar is veel geld voor nodig en als je dan ook nog een zeer verkwistende vrouw en dochter hebt, dan schiet dat niet echt op. Laat nou het grote geld terechtkomen bij een rasechte Jordanees, zonder opleiding of wat dan ook, maar wel in het bezit van moeder de vrouw en dochterlief. Dit zijn de ingrediënten voor veel komi sche ontwikkelingen. De uitvoeringen zijn op vrijdagavond 24 en zaterdagavond 25 maart. Voor de SWOL en de Zonnebloem is op zater dagmiddag 25 maart een optreden. De donateurs van de toneelvereniging worden eerdaags weer benaderd door de leden. 112 •Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 1 februari hield de poli tie op de Hogeweg een verlichtingscon trole. Negen fietsers werden bekeurd omdat hun verlichting niet in orde was. Vervolgens werd een rood licht-contro- le gehouden op de kruising van de Rijksweg, Burgemeester Nieuwenhu- ysenstraat en Kerk weg. Tijdens deze controle werden vijf fietsers en een automobilist bekeurd. In Mook werd een Citroen Xantia met kenteken ST-RJ-73 aangetrofffen. Dit voertuig werd op 4 januari uit een bedrijfspand aan de Rijksweg gestolen. Op 4 februari werd uit een inpandige garage van een woning aan de Hoge weg een damesfiets gestolen. De Batavus stond niet op slot. Gevonden: grijze, linker fleece hand schoen. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren van DSVD met 14-15. In een wedstrijd waarin de tegenstander elf maal een strafworp kreeg, bleef Meervogels zonder punten op het eind van de wedstrijd. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, met keepsters die spectaculaire reddingen lieten zien. Tot de rust bleef Meervogels aan de goede kant van de score, 8-6. Direct na rust leed Meervogels in de aanval teveel balverlies en kon DSVD op gelijke hoogte komen, 10-10. Met ver sierde strafworpen liep DSVD uit naar 10-14 in de 18de minuut, waarna Monique Kerssens, die in uitstekende vorm was, vier maal op rij scoorde: L^tr 14 in de 29ste minuut. In deze laatste minuut kreeg DSVD twee strafworpen. De eerste werd door Natasha Arts gestopt, de elfde strafworp werd wel benut en Meervogels bleef met de kater zitten. De heren senioren 1 van Animo ver sloegen die van Meervogels met 24-14. Een slechte start van de heren in Rijswijk tegen Animo en van de kam pioenskandidaten. In de 8ste minuut was er een 4-1 achterstand. Meervogels ging daarna beter spelen maar kon door de vele tijdstraffen niet dichterbij komen, 9-4. De scheidsrechters bezon digden zich aan veel beoordelingsfou ten en gaf zo Meervogels tien maal een tijdstraf tegenover één tijdstraf voor Animo. Ruststand 16-4. De tweede helft gaf geen ander beeld. Wederom waren er veel tijdstraffen aan Meervogelszijde en kon er niet echt gespeeld worden. Ondanks dit alles werd de tweede helft met 8-10 gewon nen. LIMMEN - Op vrijdag 11 februari houdt basisschool Sint-Maarten een klaverjasdrive in de school aan de Lage Weide. De aanvang is 20.00 uur. Op deze klaverjasdrive zijn leuke prij zen te verdienen, terwijl eveneens een verloting met mooie prijzen wordt gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt f 4,- (inclusief koffie) en de school is vanaf 19.30 uur geopend. 1 ALKMAAR - In Galerie Dijk 1 in Alkmaar exposeren Hans Buining en Fé Bazelmans met grafiek en ruimtelijk werk, tot en met zondag 27 februari. Fé Bazelmans komt uit Geldrop. Voor haar objecten put zij uit een enorm arsenaal aan materialen. Soms zijn dat natuurlijk materialen als spons, schel pen, was of kurk, maar ook bedient zij zich regelmatig van metalen, karton of rubber. Zij bewerkt deze materialen zo dat zij, eenmaal in een object verwerkt, nauwelijks meer herkenbaar zijn. Veel van dat materiaal vindt de kunstenares, maar toch zijn haar objecten op zichzelf staande nieuwe vormen, opgebouwd door ritmische herhaling. Graficus Hans Buining woont en werkt in Tetenhusen (Duitsland). Hij expo seert afwisselend in Duitsland en Nederland. Voor de achtergronden van zijn etsen gebruikt hij de vernis mou- techniek. De weefselstructuren die hij met behulp van deze techniek aan brengt, geven zijn etsen iets schilder achtigs. De afbeeldingen die hij daar overheen zet, ademen een sfeer van eeuwenoude beschavingen. Zij zijn enigzins fresco-achtig, mede door het ingehouden kleurgebruik en er komen veelvuldig herhaalde motieven op voor die iets weg hebben van een onbekend schrift. De gestileerde gestalten, meest al en profil, lijken op Egyptische beel den. Soms ook roepen zij herinnering Een doek van Guus Terwijn. 'CASTRICUM - Van 12 februari tot en met 6 maart exposeren Heilooër Guus Terwijn en Esther van Tilburg uit Lim men tekeningen en schilderijen in De Clinghe in psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch in Castricum.Terwijn en Van Tilburg maken deel uit van het Toonbeeldcollectief en exposeren sa men met de andere leden Annelies Vessies-Aardenburg en Dory Dekkers. Alle vier kregen zij les van Gemma van Gelder. Guus Terwijn (1933) begon pas na zijn vut in 1994 met tekenen en schilderen. Vorig jaar maakte hij samen met zijn vrouw een 750 kilometer lange voet tocht door Spanje over de Via de la Plata. Hij exposeert een aantal tekenin gen die hij tijdens deze tocht maakte. Esther van Tilburg (1964) heeft haar leven lang al getekend en geschilderd. Al schilderend wil ze een sprankelend resultaat bereiken. Haar voorkeur gaat uit naar stillevens en portretten in acryl en olieverf. Alle vier de exposanten zijn beïnvloed door lerares Gemma van Gelder, die leert uit te gaan van de werkelijkheid, goed te observeren en veel werkt met de kleuren rood, geel en blauw. De expositieruimte bevindt zich aan de Duinenbosch 3 in Castricum en is van maandag tot en met vrijdag geopend van 12.00 tot 16.00 uur, op zaterdag en zondag van 12.30 tot 16.30 uur. LIMMEN - Op 16 februari houdt het Katholiek Vrouwengilde weer een le denavond. Het thema is 'Zittend Zap pen... Kritisch Kijken'. Dit gaat over het medium televisie. De televisie brengt educatie, maar kan ook angst beelden oproepen bij kinderen. Hier over en over nog veel meer aspecten van televisie gaat het KVG praten. De avond in de Burgerij in Limmen begint om 20.00 uur. Bibliotheek Akersloot In februari expositie van aquarellen van Guda de Vries-Paalberg, te zien tij dens openingstijden. De Lelie Zondag 13 februari vlooienmarkt tus sen 10.00 en 16.00 uur, entree f 3,50 (kinderen tot 12 jaar gratis). Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. AKERSLOOT - Het team van Aker sloot is zaterdag overtuigend winnaar geworden van de vijfde editie van het Louis Roekens driebanden toernooi. Met ruime voorsprong eindigde het team van Akersloot voor Helloo dat op de tweede plaats eindigde en voor Castricum, dat derde werd. De voor sprong van Akersloot werd op de laat ste avond nog groter en bedroeg na de finale-avond maar liefst 12 punten. Het team van Akersloot werd gevormd door Wim Kerssens, Theo Oud, Gerard Oud en Henk Levering, zij behaalden een carambole percentage van maar liefst 88 procent. De volledige uitslag in punten was als volgt: 1. Akersloot 44,2. Heiloo 32, 3. Castricum 30, 4. Uitgeest 30,5. Alkmaar 24. De hoogste serie werd gemaakt door G. Zomer van het team Castricum en R. Koning van het team Alkmaar met 8 caramboles. Het algemeen moyenne over het gehele toernooi bedroeg 0.555. AKERSLOOT - Zaterdag 12 februari is er weer een klaverjasdrive in De Vriendschap. Het is een individuele drive, dus zonder vaste maat. De hoofd prijzen zijn twee draagbare radio-cd spelers, luxe reiskoffer, levensmidde lenpakketten enzovoorts. Tevens is er een grote loterij, met als hoofdprijs een draagbare radio-cd spe ler. De aanvang van de drive is 20.00 uur en om verzekerd te zijn van een plaatsje is opgave van te voren aan te bevelen. Het telefoonnummer van de Vriendschap is 0251-312866. AKERSLOOT - De nieuwe uitgave van de toeristische informatiegids 'Akersloot, Uitgeest en Alkmaarder- meer' verschijnt in de loop van april. Verspreiding vindt plaats onder de toe risten via diverse VVV's, jachthavens en de horeca, maar ook huls-aan-huis in de gemeenten Uitgeest en Aker sloot. Naast relevante informatie voor toeristen en inwoners bevat de gratis gids een uitgebreide lijst van evene menten die in de beide gemeenten plaatsvinden. De Stichting Recreatie en Toerisme Akersloot-Uitgeest die de gids uitgeeft, vraagt verenigingen, stich tingen, clubs en andere instanties die tussen half april en het einde van dit jaar evenementen organiseren, de data hiervan op te geven zodat ze in de gids kunnen worden* opgenomen. Opgave is mogelijk tot 3 maart en dient te worden gericht aan het adres van de stichting, Kerkemeer 35,1921 XV Akersloot. De gids verschijnt in een oplage van 12.500 stuks. Aan vermelding van evenemen ten zijn geen kosten verbonden. CASTRICUM - Op donderdag 17 fe bruari houden de PvdA-afdelingen van Castricum, Akersloot en Limmen een forum-debat over de toekomst van het groene middengebied. Acht maat schappelijke organisaties zullen deel nemen aan het forum. Aan de hand van door hen zelf ingebrachte stellingen zullen zij hun standpunten en menin gen toelichten en bediscussiëren. Jaap van Dongen, voormalig fractielei der van de PvdA te Beverwijk, zal pogen de discussie in goede banen te leiden. Marijke van Schendelen, lid van Provinciale Staten van Noord-Holland voor de PvdA met ruimtelijke orde ning, landbouw en economie in haar portefeuille, opent de avond met een korte spreekbeurt. De deelnemers aan het forum zijn Werkgroep Oud Castricum, Bedrijvengroep Limmen, Waterschap 't Lange Rond, Recreatie schap Alkmaarder-Uitgeestermeer, Winkeliersvereniging Castricum, het Noordhollands Landschap, Westfriese Land- en Tuinbouw Organisatie en de Stichting tot behoud van natuurlijke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeer en omgeving. Het publiek krijgt na de pauze gelegenheid om te reageren op het besprokene. De zaal is open vanaf 19.45 uur, vooraf en in de pauze wordt koffie geschon ken. Aanvang van het programma is 20.00 uur en er wordt naar gestreefd de avond om 22.15 uur te beëindigen. Het adres is Hotel Borst, Van Oldenbarne- veltweg 25 in Castricum. AKERSLOOT - In de onderlinge com petitie van Schietvereniging De Vrijheid zijn de afgelopen weken door verschillende schutters topprestaties geleverd. Zo schoot Danker van Wil ligen tweemaal 100 punten achter el kaar en ook vorige week was het raak. André Swart, uitkomend in de ere-klas- se, presteerde het om op een avond twee series van 100 punten te schieten en bleef daarmee koploper Han Leijen en Nico Wals een puntje ^oor. In de A-klasse deed Wout Hofsté goede zaken door twee keer op rij 98 punten te schieten, maar hij voelt de hete adem in zijn nek van Peter Wals, die met een geweldige inhaalrace is begonnen. In de B-klasse is Danker van Willigen heer en meester en leidt hier het klas sement met ruime voorsprong op Jan Deijle. In de C-klasse lijkt Bert Kieberl op de titel af te stevenen, al is het ver schil in deze klasse kleiner door de vele inhaalseries die zijn naaste concurren ten nog moeten schieten. Bij het revol- verschieten kwam André Swart deze week prima voor de dag met een prach tige serie van 93 punten, met daarbij een kaart van 49 punten. Een object van Eé Bazelmans. op aan het symbolisme. Geregeld lopen mens en diergestalten in elkaar over alsof de evolutie zich opnieuw voltrekt. De galerie is geopend van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 27 februari. Buiten de openingstijden is de galerie ook te bezoeken na telefonische afspraak, tel. 072-5124022. LIMMEN - Vrijdag 4 februari speelde SV Vredeburg ronde zestien van de interne competitie. J. Limmen kwam met zwart goed uit de Franse opening tegen G. Hafkamp, maar verzuimde om zijn voordeel uit te bouwen. Hafkamp kon hierdoor steeds beter in zijn spel komen en een beslissende koningsaan- val opzetten. H. Ebels speelde te voor zichtig tegen E. Stolp en koos voor een verkeerde ontwikkeling van zijn loper. Stolp kon met natuurlijke zetten een geweldige druk uitoefenen en een gevaarlijk paard diep in de stelling van Ebels positioneren. Toen de torens ook nog op de zevende rij kwamen was het snel afgelopen met Ebels. J. Admiraal speelde zeer agressief tegen D. Aafjes en wierp al zijn stukken in strijd. Een slordigheid leverde Aafjes een loper op, maar -even later kon Admiraal een toren terugwinnen. Na afruil zorgden de gevaarlijk oprukken de centrumpionnen van Aafjes dat Admiraal zijn kwaliteit moest terugge ven waarna tot remise werd besloten. M. Weigraven kon geen vat krijgen op het degelijke spel van routinier D. Schut en verloor op regelmatige wijze. K. Kramer speelde sterk tegen R. Rommel en had op een gegeven moment de winst in handen. Helaas gooide een foute zet roet in het eten en verloor Kramer alsnog dit wrede spel letje. In groep B wist Jeroen Duin zijn pion te laten promoveren tot een dame tegen Nick van Leen. Met nog slechts één minuut bedenktijd lukte het hem toch nog om schaakmat te geven. De uitslagen: A-groep: G. Hafkamp-J. Limmen 1-0, E. Stolp-H. Ebels 1-0, J. Admiraal-D. Aafjes remise, G. de Graaf-R vd Heijdt remise, M. Wel- graven-D. Schut 0-1, K. Kramer-R. Rommel 0-1, J. Tebbens-M. Limmen 0- 1, K. Aafjes-T. Al remise, G. Pouw-J. Levering 1-0, H. Levering-R. Termes 1- 0, E. van Duin-M. Kos 1-0, N. Pepping- H. de Hoog 1-0. B-groep: M. Mooij-K. Keijzer 0-1, N. van Leen-J. Duin 0-1, D. Keijzer-B. Blekemolen 0-1,1. Mooij-S. Sofan 0-1, M. Tijm-E. Mooij 0-1, W. van Leen-B. Schijf 0-1, J. Valkering-T. Witkamp 1-0, T. Castelein-M. van Rees remise, H. Termes-N. Kraakman remise, A. Zwart- E. Beentjes 1-0. AKERSLOOT - Afgelopen vrijdag vond de officiële opening plaats van de vernieuwde en uitgebreide 'Serre' van zorgcentrum Strammerzoom in Aker sloot. In deze ruimte wordt aan tien bewoners van het zorgcentrum dage lijks extra zorg en begeleiding geboden. Bedoeling is om te voorkomen dat een bewoner overgeplaatst moet worden naar een verpleeghuis. De ruimte waar de groepsverzorging dagelijks plaatsvindt is 'De Serre' ge doopt. Door het verplaatsen van een gevel is deze fors uitgebreid. Boven dien zijn de sanitaire voorzieningen aangepast. Strammerzoom is een verzorgingshuis, waar dertig ouderen wonen voor wie dag en nacht verzorging aanwezig is. De groepsverzorging is enkele jaren geleden opgezet in samenwerking met verpleeghuis De Hout te Alkmaar om bewoners met psychogeriatrische pro blemen (dementie) aanvullende zorg te kunnen bieden. Deze bewoners komen dagelijks bij elkaar in De Serre, eten met elkaar, doen allerlei activiteiten en worden bij dit alles intensief begeleid door medewerkenden van Strammer zoom en De Hout. Dankzij deze groepsverzorging kunnen deze bewo ners toch in het zorgcentrum in hun vertrouwde dorp blijven wonen. CASTRICUM - Iedereen die op vrij dag 18 februari het autorijbewijs haalt, krijgt een gratis zonnebril die verkeers- deelname-extra veilig maakt. Met deze actie geeft Pearle Opticiens in winkel centrum Geesterduin in Castricum de geslaagden een oplossing cadeau voor een probleem dat jaarlijks veel ver keersslachtoffers oplevert: verblinding door de laagstaande zon. Geslaagden kunnen de zonnebril alleen op 18 fe bruari en op vertoon van het zojuist verworven rijbewijs laten aanmeten. Pearle voert momenteel samen met de vereniging Veilig Verkeer Nederland (VVN) een actie om de aandacht te vestigen op oplossingen voor verblin ding door de zon in het verkeer. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tót 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag én vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangèrschapsyoga Voor zwangèrschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest (uit sluitend op maandag), tel. 072-5066765. Biodynamische psychotherapie Miek Lucas-Berends, Burg. Nieu- wenhuijsenstraat 67, tel. 5054381. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Ouderenwerk SWOL Secretaris -mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19:00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17..30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 112 072- 5122222 ■Noord-Holland Noord AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 3 februari werden vier jongens in de leeftijd van 12 en 13 jaar aangehouden op verdenking van diefstal van enkele goederen uit een loods aan de Boschweg. Vanwege de jonge leeftijd van de jongens wordt dit verder door het Haltburo afgehandeld. Op 5 februari werd in een hotel een 45- jarige inwoner van Krommenie aange houden die ervan werd verdacht twee doosjes met eau de toilette uit een vitri ne te hebben gestolen. De politie maakte proces-verbaal op. Op het garageplein aan de Brahmslaan werd door onbekenden op 6 februari brand gesticht in een huisvuilcontainer. De brandweer bluste de brand. In de container bevond zich e.en jerrycan waarin vermoedelijk dieselolie heeft gezeten. De container werd gestolen vanaf het pad van een woning aan de Brahmslaan. Gevonden: twee sleutels aan wit label. Verloren: woordenboek. 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinérlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. LANGEDIJK - Het barokconcert in de kamermuziekserie Muziek op de Winteravond vindt plaats op vrijdag 11 februari en wordt verzorgd door The Spirit of Gambo. Het ensemble bestaat uit de gambisten Freek Borstlap en Ivanka Neeleman en de luitist Michiel Niessen. Er worden sonates gespeeld van C. Bach en van de Duitse gambis ten Kühnel, Abel, Hagen en Schaffrath. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk op het Kerkplein in Sint-Pancras. Aanvang is 20.15 uur, zaal is Qpen om 19.30 uur. Toegangsprijzen voor losse kaarten is f 15,-, donateurs, kortinghou- dei^s en bezoekers onder de 18 betalen f 11,50. ALKMAAR - De Brijder houdt op dinsdag 15 en 22 februari in Alkmaar een alcohol-infogroep voor familiele den en vrienden van mensen met alco holproblemen. Iedereen uit de regio Den Helder, Schagen en Alkmaar is welkom. In deze cursus wil de Brijder familiele den informeren over de gevolgen van het overmatig alcoholgebruik voor het lichaam, het denken en het doen, maar vooral over de gevolgen voor het gezinsleven. Er wordt besproken welke hulpverleningsmogelijkheden er zijn en er worden richtlijnen gegeven die kun nen helpen om de gevolgen van het alcoholgebruik op de omgeving te ver minderen. De twee bijeenkomsten worden gehou den van 20.00 tot 22.00 uur bij de Brij- der Stichting aan de Kees Boekestraat 20 in Alkmaar, tel. 072-5272803. Op gave vóór 12 februari op tel. 072- 5155414 bij Ineke Hisken. De infocur- sus is gratis, het informatiemateriaal kost f 5,-. ALKMAAR - In de gang van het Regionaal Archief Alkmaar is een klei ne tentoonstelling ingericht over Esperanto in onze regio. De aanleiding is de inventarisatie van het in 1998 ont vangen archief van de Alkmaarse club Esperanto-Klubo Alkmaar. Het Regio naal Archief was al in het bezit van het archief van La Norda Stelo (De Noord Ster). De tentoonstelling toont enige archief stukken van beide verenigingen, diver ge afleveringen van het Esperantoblad La Juna Vivo, brochures en propagan damateriaal en tweetalige ansichtkaar ten van Bergen van uitgever L. Groote- goed. De tentoonstelling duurt tot 1 mei en is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 8.45 tot 16.45 uur en dins dagavond ook van 19.00 tot 21.30 uur. Het archief is te vinden aan de Hertog Aalbrechtweg 5, naast station Alkmaar- Noord. Inlichtingen op tel. 072- 5662626. ALKMAAR - Op woensdag 23 febru ari wordt een informatiebijeenkomst gehouden over osteoporose (botont kalking) in het MCA van 20.00 tot 22.00 uur (de zaal is open vanaf 19.30 uur). I. Rozendaal (wijkverpleegkundige bij Regionale Thuiszorg) en A. van Zelm (diëtiste) geven een zo volledig moge lijk beeld van deze aandoening en wat er aan te doen is. Na de pauze worden vragen uit de zaal beantwoord. De toe- gangs is f 5,-. Opgeven kan op tel. 072- 5199214. Behalve voor folders over botontkal king, kunt u ook voor andere vragen op het gebied van gezondheid bij de Ge- zondheidswijzer terecht. Deze is geves tigd aan de Hertog Aalbrechtweg 5 in Alkmaar, open van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11