Schieten op schetsen voor bibliotheek oc B o Fa Ambitieuze plannen voor nieuwbouw 't Hoekstuk HOV brengt fraai aangeklede Blauwbaard 1 Verkoofiptanm? Broekman krant (TwJhf g* Kinder, VAN DER BORDEN KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL CO LU - CO 4* LU f A P E L L A Dé Hy^heekwinkel LOKEEND RECLAME ECLAME 16 FEBRUARI 2000 JJ^LdJU jj liu^JDrukkerij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 7 Driestal-bewoners zetten overleg voort met comité Bezwaren tegen bestemmingsplan Oosterbos gehonoreerd Gaatjesboorder actief Im A& VRIJDAG 18 FEBRUARI SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur DAMES 1 y 20.40 uur HEREN 1 zaterdag 19 februari SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Geslaagd (072) 535 10 00 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé.Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HEILOO tel. 072 5320322 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Commissie akkoord met visie Vennewatersweg- Ypesteinerlaan Breukgevaarlijke bomen gerooid C. HACHMA1MG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nRn aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De bewoners van De Drie stal, de Laan van Muijs en de Wester- weg gaan een comité van vier personen samenstellen. Deze afvaardiging zal verder het overleg met de gemeente over de inbreilocatie aan De Driestal voeren. Dit werd afgelopen maandag avond duidelijk tijdens een vergadering van de commissie Grondgebiedzaken I. De publieke tribune zat vol met be langhebbenden uit de bewuste wijk. Na de hectische informatie-avond van 25 januari, waarbij boze omwonenden opstapten uit onvrede over de gang van zaken (zij stapten op omdat er naar hun mening al een concreet plan lag, waar ze niet over geraadpleegd waren), heeft er een gesprek plaatsgevonden met de leden van de commissie grondgebied zaken. Tijdens deze bijeenkomst heeft de buurt verklaard niet langer bezwaar te maken tegen de bouw van sociale huurwoningen op de plek waar vroeger het gymzaaltje stond. Wethouder Juup Wuijster-Schudde- boom moest maandagavond, na lang aandringen van Roelof Bos van de PvdA, wel het boetekleed aantrekken. De brief waarin de omwonenden uitge nodigd werden voor de informatie avond had concreter geformuleerd móeten worden. 'Wij willen u als omwonenden betrekken bij de plan vorming nog voordat er concrete plan nen zijn', zo stond daar letterlijk in. Wuijster herhaalde in de vergadering nog enkele malen dat de uitgangspun ten wel vast stonden: er komen 15 a 20 huurwoningen voor starters. Deze uit gangspunten zijn eerder vastgesteld door college en raad. Ze vond het daar om niet terecht dat sommige commis sieleden nu deden alsof dat niet zo was. De commissieleden moesten daarop de plannen wel onderschrijven. Martin Groot van het CDA drong er op aan dat Wuijster in elk geval open moet staan voor suggesties uit de buurt. De rest van de commissie was het roerend met hem eens. De omwonenden van De Driestal krij gen binnenkort een brief van de gemeente, waarin staat hoe het overleg nu verder gevoerd gaat worden. De gemeente wil zoals gezegd graag verder praten met een afvaardiging van de buurt. De - nog niet concrete - plannen liggen voor de omwonenden vanaf heden ter inzage op het gemeentehuis. Voorlopig wordt nu uitgegaan van zes tien kwalitatief goede huurwoningen met een huur van rond de f 800,-, bedoeld voor starters. Een schets van het nieuwe gebouw op de hoek van de Westerweg en de Stationsweg. HEILOO - Een commissievergadering over nieuwe schetsen voor de biblio theek en bovenliggende appartemen ten, te bouwen op de hoek van de Westerweg met de Stationsweg, levert altijd wel een paar stevige uitspraken op voor de krant. Afgelopen maandag avond mochten de leden van de com missie Grondgebiedzaken I schieten op nieuwe schetsen voor dit nieuwbouw project in hartje Heiloo. Met hun op en aan aanmerkingen, zo sprak wet houder Juup Wuijster-Schuddeboom, kan dan verder gewerkt worden. Maan dagavond ging het dus vooral om 'van gedachten wisselen over een praat- prent', zoals zij het noemde. Geschetst zijn aan de Westerweg drie aan elkaar verbonden villa's, van twee bouwlagen met een dakopbouw^ met aan de Sta tionsweg een blok van drie lagen met een dakopbouw. Echt stevige uitspraken werden er evenwel niet gedaan. Heikel punt bij de commissieleden bleef de bouwhoogte. Hans van Halem van D66 bleef aanhik- ken tegen vier bouwlagen. Rob Opdam (VVD) vond dat het plan aan de Wes terweg vooral één grote bouwmassa lijkt. Het leek hem een goed idee om de villa op de hoek wat hoger te maken, wat meer eruit te laten springen. Martin Groot (CDA) miste vooral de relatie met de stolp er tegenover en Overkerck. Ook zag hij graag een strook groen ervoor. Roelof Bos van de PvdA vond het plan nog steeds veel te massaal. De hoogte zou misschien nog acceptabel zijn, maar de breedte aan de Westerweg was veel te fors. Hij was ontstemd dat er niets gedaan was met een eerdere sug gestie van zijn partij om de bibliotheek op twee lagen te situeren en genoegen te nemen met wat minder appartemen ten. Wuijster was van mening dat een gebouw waarin je zowel een bank, een bibliotheek als appartementen wil huis vesten, nu eenmaal niet kleinschalig kan zijn. Wel kon je volgens haar wer ken met kleinschalige elementen, zoals de drie verbonden villa's, met gelede tussenruimten. Projectleider Geerlings, aanwezig om een en ander te verduide lijken, waarschuwde voor het 'eraf' halen van de vierde laag. Visueel wordt het gebouw dan groter, hield hij de commissie voor. Maar mogelijk is het wel, met dien verstande dat er dan waarschijnlijk twee appartementen minder (24) gerealiseerd kunnen wor den. Het duidelijkst in haar kritiek was Annabel ten Hoope van Heiloo 2000. 'Onaanvaardbaar in het kwadraat,' zo sprak zij, en scheurde daarop demon stratief de kleurige schets in tweeën. Haar gebaar wilde zij later toch nog wel verklaren. 'De gemeente wil kennelijk niet luisteren, dan moet ik maar eens een duidelijk gebaar maken.' Twee lagen en een terugwijkende derde laag is voor Heiloo 2000 wel het maximum. Naast het grote blok aan de Stations weg lijkt de bestaande bebouwing wel heel veel op Madurodam, zo besloot Ten Hoope haar kritiek. HEILOO - Het college is voor een deel tegemoet gekomen aan de bezwaren die er gemaakt zijn tegen het bestem mingsplan Zuid-Oost III. Omwonen den waren vooral gekant tegen de toe gestane bouwhoogte van de villa's in het Oosterbos en de lange periode (ze ven jaar) waarin bouwactiviteiten zul len plaatsvinden. De leden van de com missie Grondgebiedzaken I oordeelden maandagavond positief over het be stemmingsplan. In het plan is ruimte voor veertig wo ningen in het westelijk gedeelte van het Oosterbos. De goothoogte is nu vastge steld op 6 meter, de nokhoogte op 9 meter. Met de verkoop van de kavels betaalt de gemeente de aanplant van het bos. Deze verkoop gaat in twee clusters, komend voorjaar en najaar 2001. In de koopcontracten worden bepalin gen opgenomen over het kappen van bomen en de toegestane erfafscheidin- gen. Er wordt gestreefd naar uniformi teit; de maximale hoogte van een tuin hek is bepaald op 1 meter. HEILOO - In de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 februari werd ingebro ken in een woning in Vredenoord. Er werden gaatjes geboord in een raamko zijn, waarna het raam geopend kon worden. Er zijn een bankpas, een verre kijker, een fotocamera, een paspoort en een horloge gestolen. Carnaval Iedereen t/m iz jaar is welkom! locatie' 'tOosthonk tijd: 1400-16.30 aankondiging aangeboden door: Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - Plaatsgenote Miranda Lambrechts slaagde onlangs voor haar doctoraal examen Politicologie aan de Universiteit van Amsterdam. sinds 1933 www.vanderborden.nl j'cttiicl 't Hoefcsrutf «wl - west Een dwarsdoorsnede van het nieuwe winkelcentrum 't Hoekstuk, met rechts de ondergrondse laad- en losruimte. HEILOO - Winkelcentrum 't Hoek stuk slopen en een heel nieuw winkel centrum bouwen. Daarboven 45 appar tementen bouwen. En nog eens 80 wo- Een opéra bouffe in drie aktes en vier taferelen. Daar werd afgelopen week end Heiloo op getrakteerd door de Heilooër Operette Vereniging. Die speelde de komische operette Blauw baard, ofwel Barbe bleu, geschreven door Jacques Offenbach. Al eerder waagde HOV zich, met succes, aan een dergelijke opéra bouffe, twee jaar gele den met La belle Hélène. En ook dit jaar maakte HOV er weer een heel spektakel van. Fraai gezongen, fraai gespeeld door het Zaans Opera- en Operette Orkest onder leiding van Wim Noteboom en van fraaie decors en kostuums voorzien. Het verhaal draait om hertog Blauw baard, die aan zijn zesde vrouw, het boerenmeisje Boulotte toe is, nadat hij haar voorgangsters om zeep heeft laten brengen. Met haar vertoont hij zich aan het hof van koning Bobêche, waar het huwelijk voorbereid wordt van de te ruggekeerde prinses Hermia met prins Saphir. Blauwbaard ziet wel wat in deze lieftallige, kittige prinses, maar het ver haal zal een heel andere wending ne men. Hoe, dat verraden we niet. Wie dat weten wil, moet komend weekeinde zelf naar de Beun gaan. Regisseur John Lust had ook dit keer weer zijn best gedaan om de operette hier en daar wat hedendaagse 'grap pen' mee te geven. Of het zijn opvat ting van toneelspelen is óf de inbreng van de leden, feit was dat het spel hier en daar wel wat te dik werd aangezet. Iets wat de spelers van HOV helemaal niet nodig hebben om goed tot hun recht te komen. Dragende krachten, zeker qua zang, waren ook dit keer Frits Hogerheyde als de slimme alchi mist Popolani, Nan Beers als een voor name Graaf Oscar, Linda Hogerheyde als de verlorep gewaande prinses, Peter Boven als charmante prins Saphir en niet in de laatste plaats de kwieke Henk Hertogs in de rol van de naamge ver van de operette, Blauwbaard him self. Met zijn grappige blauwe sikje, zijn vliegensvlugge danspasjes en zijn glad de spel wist hij, ondanks zijn slechtheid, velen te bekoren. En het HOV-koor, het volk, de hovelin gen en de pages, deed wat van hen ver wacht werd. Zij stónden er, ondersteun den het spel van de hoofdrolspelers en zongen er lustig op los. Maar de show werd gestolen door de pruiken: listig aan elkaar gefabriekte closetrollen, die de eigenlijke gepoederde pruiken die bij dit schouwtoneel horen, vér over troffen. Chapeau! Blauwbaard danste over het Beun-podium als geen ander. (Fotostudio Starfield) ningen bouwen aan Het Malevoort op de plek van de voormalige basisscholen en de bibliotheek. Dat zijn de belang rijkste onderdelen van het plan dat de eigenaar van winkelcentrum 't Hoek stuk, Amvest Vastgoed, heeft voor de herontwikkeling van deze locaties in Heiloo-West. Vorige week woensdag presenteerde Amvest de plannen sa men met de gemeente aan omwonen den van het winkelcentrum. Ruim een jaar geleden werd al onder zoek gedaan naar de manier waarop het winkelcentrum 'opgewaardeerd' zou kunnen worden. Volgens Amvest heeft 't Hoekstuk, dat gebouwd werd in 1973, een 'gedateerde uitstraling', voor al omdat de winkels behoorlijk naar binnen gericht zijn. De bevoorrading zoals die nu plaatsvindt geeft een rom melige indruk, er is sprake van onvei ligheid rond het winkelcentrum en van toenemende concurrentie en onderne mers hebben ruimtegebrek, constateert Amvest. Reden om in te grijpen en de beste manier is volgens het vastgoedbe drijf 'slopen en opnieuw beginnen'. Parkeerkelder De plannen van Amvest behelzen een compleet nieuw winkelcentrum, dat in de vorm van een haak om het parkeer terrein wordt gebouwd. De winkel ruimte wordt uitgebreid met 750 vier kante meter, de etalages van de winkels worden meer naar buiten gericht en de bevoorrading wordt aan het zicht ont trokken. Amvest heeft ideeën om daar voor aan de oostkant (de kant van De Kandelaar) een heuvel te maken met daarin een weg waar vrachtwagens kunnen laden en lossen. De heuvel wordt bedekt met gras en vormt één geheel met het dak van het winkelcen trum. Bewoners van appartementen boven het winkelcentrum kijken dan uit op een grasveld. De appartementen boven de winkels worden gebouwd in drie lagen, voor zien van een lift. Volgens Amvest zal het geheel zeker niet hoger worden dan het appartementencomplex dat achter het winkelcentrum aan Het Hoekstuk staat. Voor bewoners zou er een par keerkelder moeten komen onder het winkelcentrum, winkelend publiek kan de auto kwijt op het parkeerterrein met zo'n honderd plaatsen. Terp in polderlandschap Amvest vindt dat de herinrichting van 't Hoekstuk één geheel zou moeten vormen met de invulling van Het Malevoort er tegenover. Voor die loca tie, in het plan 'locatie Zeskant' ge noemd, tekende Amvest een plan met ongeveer tachtig nieuw te bouwen wo ningen. Langs Het Malevoort zou een aantal zogenaamde 'urban villas' moe ten komen, met drie bouwlagen en lift waarin per gebouw ongeveer zes ap partementen zijn. Het plan toont ver der een aantal vrijstaande woningen (pp de tekening en de maquette zijn het er 11), bungalows (25) en 'traditionele' rijtjeshuizen (15). De bedoeling is dat er zowel huur- als koopwoningen komen, in diverse prijsklassen. Het plan gaat er van uit dat bomen en strui ken die er nu al zijn, zoveel mogelijk blijven staan. Tijdens de voorlichtingsavond werd zowel door Amvest als door wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom diverse malen benadrukt dat het hier nog steeds om een 'globaal plan' gaat, dat zeker nog niet definitief is. Verschil lende omwonenden spraken hun twij fels uit over die bewering. „Als er al bekend is dat er een lift komt in een gebouw, in hoeverre is het dan nog slechts een plan?" Een buurtbewoner gaf aan dat hij het plan voor het nieuwe winkelcentrum niet geschikt vindt voor Heiloo. „Er wordt een terp gecreëerd in een polderlandschap. Het wordt één groot, gesloten blok, dat uittorent boven de rest." Diverse bewoners van de Harrelaers maakten zich zorgen om de groen strook waar hun achtertuinen aan gren zen. Zij pleitten ervoor dat er een stuk groen behouden blijft tussen hun tui nen en de nieuwe bebouwing. Daar naast hield ook de zorg voor de aanleg van voldoende speelterreinen voor kin deren en jeugd de aanwezige omwo nenden bezig. Tijdelijke winkellocatie Het is de bedoeling dat er nu via de officiële inspraakprocedure gewerkt gaat worden aan een definitief plan, dat volgens Amvest over een paar maan den klaar moet zijn. Over anderhalf a twee jaar kan begonnen worden met de bouw, oplevering zou dan twee jaar later zijn. Volgens het vastgoedbedrijf is het niet noodzakelijk dat de bouw bij 't Hoekstuk en de Zeskant tegelijkertijd gebeurt. In het plan oppert Amvest om eerst het winkelcentrum aan te pakken, pas daarna de locatie aan Het Ma levoort. Tijdens de bijeenkomst werd ook de huisvesting van de winkels uit 't Hoek stuk tijdens de nieuwbouw nog even aangehaald. Ideeën om winkels tijdelijk onder te brengen in de gebouwen op de Zeskant-locatie worden nog onder zocht. Voor al üw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen/ rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 i HEILOO - De leden van de commissie Grondgebiedzaken I waren afgelopen maandagavond overwegend positief over de Visie Ruimtelijke Inrichting Vennewatersweg-Y pesteinerlaan. Deze visie is opgesteld om toekomstige plan nen, zoals de bouw van de Rabobank en een nieuw pand voor woninginrich ter Rozing, aan te kunnen toetsen. Ton van Dril van GroenLinks was als enige negatief over de plannen. Hij had te weinig inzicht, en te weinig kunnen opmaken uit de voorliggende stukken. Bovendien wilde hij niet eerst over de Rabobank beslissen, en later pas over Rozing. Wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom bracht in herinnering dat het voorbereidingsbesluit voor de nieuwbouw van de Rabobank al door de raad genomen is. Om het plan van Rozing in de visie in te passen, wordt momenteel druk overleg gevoerd. 'We zijn een eind in de goede richting,' wist de wethouder te melden. RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend HEILOO - Maandag- en dinsdagavond en -nacht hebben medewerkers van de gemeente Heiloo en Arend de Winter Combigroen zes grote beuken gerooid aan de Kennemerstraatweg. De bomen moesten het veld ruimen omwille van de veiligheid. 'Breukgevaarlijk', zo luidde het persbericht. Uit onderzoek naar de kwaliteit van de al oude bomen aan de straatweg was gebleken dat de beuken direct gevaar voor de omgeving konden opleveren. Om de overlast en het gevaar voor het langsrijdende ver keer zoveel mogelijk te beperken, werd daarom besloten om het werk in de nachtelijke uren uit te voeren. Het is de bedoeling dat op de opengekomen plekken te zijner tijd elf nieuwe beuken worden teruggeplant. Regio Noord' Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1