Fusie Heiloo en enquête onbespreekbaar voor raad a Speelzaal Klein Duimpje feestelijk open X Adressen Limmen X /Activiteiten Limmen Activiteiten Alkmaar PAGINA 8 UITKIJKPOST - 23 FEBRUARI Limmer Spreekt noemt raadsbesluit 'een blunder' Poëzie in Yredeburg Flessenactie en discobal Uylenspieghels P#L 1 T 1 E 'SenccAtett Dubbelconcert NH kerk Meervogels heren spelen sterk Akersloot Creatief Activiteiten Conquista Broeikas wint van Damclub Bergen SV Vredeburg Bijeenkomst voor mantelzorgers Limmer IJsclub P#L 1 T 1 E ^?enic6tett> Expositie Perspectief LIMMEN - De initiatiefgroep De Lim mer Spreekt vindt, aldus woordvoerder P. Zuurbier, het besluit van de gemeen teraad van Limmen om niet met Heiloo te willen praten over de fusievariant Heiloo-Limmen, wederom een politie ke blunder van de eerste orde. 'Met na me de politieke partijen Limmer Gemeenschap en de PvdA zijn volgens ons de grote boosdoeners. Vooral deze partijen volharden namelijk, tegen beter weten in, in hun standpunt om Heiloo af te wijzen als fusiepartner en negeren daarbij de uitdrukkelijke wens van de bevolking.' Dit getuigt volgens De Limmer Spreekt niet alleen van het bedrijven van machtspolitiek en van een starheid die zijn weerga niet kent, maar vooral van arrogantie tegenover de bevolking. Zij concludeert daaruit dat deze politieke partijen kennelijk van mening zijn dat de bevolking de politiek moet dienen en niet andersom. Ook is de initiatiefgroep van mening dat uit de negatieve reactie van Lim men richting Heiloo blijkt, dat de toe zegging van het college aan de initia tiefgroep om Heiloo als volwaardige gespreks- en fusiepartner te beschou wen, niet wordt waargemaakt. Dit vindt de initiatiefgroep zeer kwalijk. Zij noemt de vraag van Limmen aan Heiloo om aan te sluiten bij de CAL dan ook 'een schijnvertoning'. LIMMEN - De Culturele Raad Limmen organiseert voor de derde maal 'Poëzie in Vredeburg'. Dit vindt plaats op zaterdag 25 maart om 20.30 uur in de bovenzaal van Vredeburg. Iedereen, jong en oud, uit Limmen en omstreken kan een bijdrage aan dit evenement leveren door een of meer zelfgemaakte gedichten voor te dragen, eigen teksten te zingen of te rappen of werk te declameren van een favoriete dichter of dichteres. Wie voor 5 maart zijn tekst(en) inle vert, krijgt gratis de bundel 'Poëzie in Vredeburg', waarin de teksten zijn samengebracht. Alleen die teksten wor den opgenomen die ook door de maker zelf (of diens plaatsvervanger) ten gehore worden gebracht. Deelnemers hebben gratis toegang, anderen betalen f5:-.' Inlichtingen en aanmeldingen bij Henk Brandsma, tel. 072-5052052 of Huub Kramer, tel. 072-5051825. De teksten kunnen ook worden aangeleverd op diskette of via e-mail naar: jtpijnap- pel.heiloo@wxs.nl LIMMEN - Carnavalsvereniging De Uylenspieghels heeft vorige week za terdag voor de derde maal een flessen actie gehouden. Prins Tyl IX en zijn raad met raadsvrouwen reden met twee grote karren door heel Limmen om de statiegeldflessen en kratten op te halen. Aan deze actie was tevens een prijs vraag verbonden. De familie P. Krom raadde een bedrag dat het dichtst lag bij de totale opbrengst van f 3.921,35. Zondag 5 maart om 20.30 uur gaan de deuren open voor het jaarlijkse disco bal in de Burgerij. De kaartverkoop start vrijdag 25 februari om 20.30 uur in Conquista. Conquista is te vinden op de hoek van de Kerkweg en Dussel- dorperweg. Om het discobal op een ludieke wijze onder de aandacht te brengen kunnen hakkers, feitlingers, Abels, mobile-shooters en girls met Volumia tussen 20.30 en 22.00 uur gra tis kaarten ophalen bij Conquista aan de bar. De Burgerij Carnavalsavond voor senioren op zaterdag 26 februari, aanvang 20.00 uur. Bibliotheek Akersloot In februari expositie van aquarellen van Guda de Vries-Paalberg, te zien tij dens openingstijden. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - De Limmer gemeenteraad voelt er niets voor om een fusie tussen alleen Heiloo en Limmen te bespreken. Ook is zij niet bereid om een enquête te houden onder de inwoners van deze twee gemeenten, over een dergelijke fusie. Dit is besloten tijdens een inder haast bijeengeroepen raadsvergadering vorige week vrijdagavond. Deze verga dering was nodig, omdat de fractie voorzitters er tijdens een eerder onder ling overleg niet uitkwamen. Eind januari stemde de raad van Limmen in met een voorstel om noor derbuur Heiloo te vragen alsnog aan te haken bij de lopende CAL-fusie. Om die vraag goed te beantwoorden, vroeg Heiloo op zijn beurt of Limmen ook bereid was een fusie met Heiloo alleen te bespreken, en of de twee gemeenten samen een onderzoek onder de bevol king konden houden. Nee dus, luidt nu het antwoord van Limmen. 'Botweg afgewezen' Henk Swart van het CDA was het er niet mee eens. 'Met dit antwoord wordt Heiloo botweg afgewezen. Het doet Fred de Haan (VVD):De misser van de eeuw'. afbreuk aan de goede betrekkingen met Heiloo,' was hij van mening. Verder meende hij dat de gevoelens en wensen van de burgers van Limmen niet serieus worden genomen. Bijval was er voor hem van VVD'er Fred de Haan. 'Als Limmen van Heiloo een serieus antwoord verwacht (op de vraag of Heiloo wil aanhaken bij de CAL-fusie) zou een compromis gepast hebben.' Ondanks het feit dat hij het raadsbesluit de misser van de eeuw noemde, hoopte hij toch dat Heiloo zal aanhaken bij de CAL-fusie. Het kwam hem op een waarderend applaus van de publieke tribune te staan, iets wat burgemeester Huisman echter in het geheel niet kon waarde ren. Deze vond dat de raad alleen maar met 'nee' kon antwoorden, als logisch vervolg op eerder genomen besluiten. 'Besluiten die u met uw volle verstand genomen hebt,' waarschuwde Huis man. De misser van de eeuw vond hij een slechte vergelijking. Het moest juist het schot van de eeuw zijn. VVD'ster José Nuijens stemde, anders dan haar partijgenoot De Haan, voor het voorstel, evenals Joke Mooij van de PvdA en de voltallige Limmer Ge meenschap. CDA'er Swart zag er, na een kleine schorsing, van af een amen dement in te dienen waarin gevraagd werd aan de afwijzing van Limmen de woorden 'op dit moment' toe te voe gen. Hij hoopte daarmee de deur op een kier te houden. De PvdA kwam met de suggestie dat Heiloo zelf een referendum moet houden. Burge meester Huisman beloofde deze over te brengen aan het gemeentebestuur van Heiloo. De gemeenteraad van Heiloo besluit in haar vergadering van 6 maart of zij als nog wil aansluiten bij de al in gang gezette fusie tussen Castricum, Aker sloot en Limmen. Die kans dat Heiloo dat doet is echter niet groot. Al eerder liet burgemeester Henk den Boon weten niets te voelen voor een fusie met Castricum. LIMMEN - De Culturele Raad Limmen houdt op 26 februari een bij zonder dubbelconcert waaraan deelge nomen wordt door het duo José Win kelaar op fluit en Onne van Buuren op piano en het duo Arnaud Rosdorff op piano en Jamie McLaren op cello. Dit laatste duo vervangt het duo Miro dat wegens omstandigheden niet aanwezig kan zijn. José Winkelaar en Onne van Buuren waren al eerder te horen in Limmen. Fluitiste José Winkelaar genoot diverse muziekopleidingen in de Zaanstreek, de Verenigde Staten en Alkmaar. Zij speelde in verschillende orkesten en ensembles en trad als begeleidster op van het Langedijks Mannenkoor. In 1998 was zij soliste in het symfonisch gedicht Noarch dat in de Corneliuskerk in Limmen werd uitgevoerd. Pianist Onne van Buuren heeft een voorkeur voor begeleiden. Hij bege leidde verschillende koren, zangers en instrumentalisten, vooral blazers. Te vens speelde hij piano, orgel en celesta in diverse orkesten. Hij trad eerder in Limmen op als begeleider op solisten- dagen van Harmonie Excelsior en als gast van het ensemble Limbonarde. Arnaud Rosdorff kreeg al op jeugdige leeftijd pianoles van Daniël van Zwe den. Op het Sweelinck Conservatorium studeerde hij bij Jan Wijn en Daniëlle Dechenne en op het Tilburgs Conser vatorium bij Alexandre Hrisanede. Thans speelt hij in diverse kamermu- ziekensembles en is als koordirigent en pianodocent werkzaam. Jamie McLaren (Canada) begon zijn studie in Canada. Hij studeerde vervol gens in Engeland en in New York. Sinds 1994 woont hij in Nederland en is werk zaam als solocellist onder meer bij het kamerorkest Musica Ducis in Den Bosch. Hij speelt freelance bij het Nederlands Balletorkest en het Ne derlands Philharmonisch Orkest. Voor het concert op zaterdag is een aantrekkelijk programma samenge steld met werken van O. Rieding, A. Roussel, Corelli, Barbirolli, F. Chopin, J. BrahmS'en ook een compositie van Onne van Buuren zelf. Het concert vindt plaats in de Nederlandse Her vormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan. Aanvang is 20.15 uur, toegang is f 10,-. Reserveren kan op tel. 072-5051456. LIMMEN - Een 7-jarig jongetje werd op vrijdag 18 februari omstreeks 11.50 uur op de Dusseldorperweg op de krui sing met de Bloemenhof aangereden door de bestuurder van een personen auto. Waarschijnlijk gebeurde dit op het moment dat de jongen linksaf de Bloemenhof in fietste. Een getuige zag dat bestuurder van de auto, een wat oudere man gekleed in een rood jasje, uitstapte, even naar de jongen keek en vervolgens wegreed in de richting van de Visweg. De jongen liep huilend met zijn kapotte fiets naar huis. Een huis arts constateerde dat hij een lichte her senschudding had opgelopen. Even tuele getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Gevonden: autosleutel in klein tasje, sport-weekendtas met toiletartikelen, bruine kinderbril. Verloren: wieldop, onderstel maxi taxi. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren van E en O met 17-19. Tegenover elkaar stonden twee teams die vechten om uit de degradatiezorgen te komen. De zorgen werden voor E en O iets lichter door de winst op Meervogels. Thuisploeg Meervogels kwam al snel door een strafworp op voorsprong, genomen door Chantal Goldman (die overigens een goede wedstrijd speel de). Door een break-out en schoten uit de tweede lijn was er een 1-4 achters tand in de tiende minuut. Karin Java- novic scoorde makkelijk vanuit de hoek, Christhie Vergeer was uit de tweede lijn de gevaarlijkste Meervo- gelsspeelster en met Wendy Buter vanaf de cirkel zorgden zij voor een gelijke stand met de rust: 11-11. Na rust was een feller Meervogels te zien dat wildé winnen. Tot halverwege de tweede helft bleven de teams om en om scoren: 13-14. Daarna kwam een periode waarin Meervogels paal en lat en een goede E en O keepster op de weg in het doel vond. E en O kon uitlo pen naar 14-18. Het agressief spelende Meervogels scoorde via Ellen Zand bergen in de laatste minuut 17-19. Wil Meervogels zich op de negende plaats handhaven, dan is het zaak om zondag van DSS te winnen. Aanvang is 14.00 uur in sporthal Waterakkers. Streekderby De heren senioren 1 wonnen van Lacom met 31-25. De streekderby tegen Lacom was afgelopen zondag cruciaal. Beide teams staan onderaan in de tweede divisie en hebben voor handhaving de punten nodig. Vanaf het begin \yerd er om en om gescoord en bleef het in evenwicht: 7-8. Na een kwartier nam Meervogels meer initia tief en scoorde zeven maal achtereen: Wssm De leidsters bekijken de sleutel die zij eerder kregen uit handen van wethouder Will Maréchal-Goossens (r). (Fotostudio Star field) 7-16. Met de stand 8-18 voor Meer vogels ging men rusten. Meervogels begon de tweede helft weer furieus en scoorde vier maal op rij: 8-22. Hierna nam Meervogels gas terug, maar bleef genoeg scoren 18-28. In de slotfase kon Lacom was terugko men. Het opgebouwde verschil was echter genoeg voor Meervogels om freewheelend het eindsignaal af te wachten en twee kostbare punten mee te nemen naar Akersloot. AKERSLOOT - *De zevende afleve ring van Akersloot Creatief wordt gehouden op zaterdag 26 en zondag 27 februari in De Lelie in Akersloot. Amateur-kunstenaars zullen ook nu weer iets van hun vrijetijdswerk expo seren en demonstreren, zoals boekbin den, sierknippen, spinnen en weven, werken met fimoklei, kantklossen, pop pen maken, porselein schilderen maar ook zelfgemaakte kinderkleding en schilderijen. Na het succes van vorig jaar is ook het pottenbakken weer ver tegenwoordigd. Acht dames komen met een uitgebreid assortiment handwerken, waarbij aller lei technieken zijn gebruikt. Twintig mensen hebben zich aangemeld en zul len op beide dagen ook aanwezig zijn om uitleg te geven over hun vrijetijds- werk en de resultaten tonen. Voor het publiek is dit een gelegenheid om nieu we ideeën op te doen, en misschien om daarmee volgend jaar zelf te expose ren. De tentoonstelling is op zaterdag en zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. De Lelie is te vinden aan de Rembrandtsingel 3 in Akersloot. LIMMEN - Afgelopen zaterdag heeft wethouder Will Maréchal-Goossens peuterspeelzaal Klein Duimpje feeste lijk geopend. Dit deed zij door het overhandigen van een grote sleutel aan de leiding van de peuterspeelzaal. Daarmee is aan een lange periode van verhuizen een eind gekomen. Want de peuters zijn wat aan het verhuizen geweest in de afgelopen 29 jaar! Zo vonden zij onderdak op camping Pageveld, in een lokaal van de school aan de Hogeweg, in een bollenschuur aan de Middenweg, in de kantine van de brandweer en in een gebouw aan de Kapelweg. Daarna vond Klein Duimp je een stekkie in de Wollewei, waar in tern ook nog eens twee maal van plek werd gewisseld. Aan al dat verhuisleed is nu een einde gekomen. De Stichting Peuterspeelza len Limmen is voor één piek eigenaar geworden van de voorste twee lokalen van de Corneliusschool aan de Vrede- burglaan. Ouders en vrijwilligers heb ben de kerstvakantie benut om de boel een beetje op te knappen. Er is geschil derd en geboend, en daarna konden de spulletjes worden overgebracht. De peuters kunnen nu spelen in een leuke, grote en frisse ruimte. De feestelijke opening vond plaats in het bijzijn van genodigden, ouders en kinderen. Voor de kinderen was er een leuke poppenkastvoorstelling door Abner en Joyce Verschuur, er werd geschminkt en geknutseld, er was limo nade en er kon volop gespeeld worden. Ondertussen dronken de volwassenen een kopje koffie en namen een kijkje in de nieuwe ruimtes van de peuterspeel zaal. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest (uit sluitend op maandag), tel. 072-5066765. Biodynamische psychotherapie Miek Lucas-Berends, Burg. Nieuwen- huijsenstraat 67, tel. 5054381. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tele foon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringemvan Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. LIMMEN - Jongerencentrum Conquis ta heeft voor komend weekend weer een aantal activiteiten op het program ma staan. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen op zaterdag 26 februari van 10.30 tot 12.30 uur hun eigen kunst werk creëren met stempelen. Voor tieners tussen de 12 en 15 jaar is er zaterdag een spannende dropping. Om 19.30 uur vertrekken auto's vanaf Conquista naar een geheime bestem ming. Tijdens de wandeling wordt gezorgd voor drinken en wat lekkers. Kosten voor deelname bedragen f 2,50 en wie een zaklamp heeft, wordt ver zocht die mee te nemen. Jongeren vanaf 16 jaar zijn zoals elke week welkom op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 01.00 uur. Wie het leuk vindt om een keer een activiteit te begeleiden of een keer achter de bar te staan en ouder is dan 14 jaar, kan con tact opnemen met Marijke Cost, tel. 072-5054193. Meer informatie over Conquista is verkrijgbaar op tel. 072- 5052811. AKERSLOOT - In de competitie van de Kennemerdamkring speelde de Broeikas uit tegen Damclub Bergen. De Broeikas had in Akersloot de Ber gense club al verslagen met 28 tegen 1, de Bergense dammers moesten dus winnen om nog in de race blijven voor een redelijke klassering in de Ken nemerdamkring. De Broeikas pakte echter wederom de overwinning, de uitslag werd 28-10. De volgende thuis wedstrijd van de Broeikas is tegen kop loper damclub DOS uit Sint-Pancras. De uitslagen: E. Stam-R. Veenstra 0-3, H. de Vries-G. Oud 1-1, B. Leeu wenburg-W. Broersen 0-3, M. Jonge- jans-G.J. Zonneveld 0-3, M. van Leeu- wen-A. Roemeling 3-0, J. de Rover-M. Twaalfhoven 0-3, W. Smit-A. Broersen 0-3, C. Dekker-R. Boelens 1-1. W. Gieling-G. Jansen 0-3, F. van Kreveld-P. van Diepen 3-0, C.Tromp-J. van Dijk 1- I, G. van Westen-RA. van Bohemen 0- 3, S. Gieling-B. Pragt 0-3, S. Vroom-J. Broersen l-.l LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde schaakvereniging Vredeburg ronde achttien van de interne competitie. G. Hafkamp vond na vele ongeslagen ron den zijn Waterloo in een spannende partij tegen de strijdlustige H. Ebels. Ebels profiteerde met zwart van enige onnauwkeurige zetten van Hafkamp, won een pion en rukte met zijn vrijpion gevaarlijk op naar de tweede rij. Haf kamp plaatste in de eindfase nog een gevaarlijk uitziend torenoffer, maar Ebels rekende enige zetten diep en zag dat hij dit offer rustig kon aannemen, waarmee de winst verzekerd was. E. Stolp probeerde met een ongebrui kelijke opening J. Admiraal te verras sen en kreeg inderdaad een sterk pion- nencentrum. Admiraal verdedigde zich secuur en wist na afruil van stukken een lopereindspel te bereiken, wat vol doende was voor remise. M. Limmen bereikte een gewonnen stelling tegen K. Aafjes, maar verloor zijn concentra tie en overzag stukverlies, waardoor Aafjes opgelucht het punt binnen kon halen. De jonge, talentvolle K. Kramer weet zijn partijen goed op te zetteh, maar faalt nogal eens in de uitwerking. Ditmaal profiteerde de ervaren J. Levering van een gratis torenaanbod en won probleemloos. M. Wester frons- de zijn wenkbrauwen bij enkele zetten van T. Admiraal en constateerde terecht dat hier geen diepe berekening achterzat. Zijn mataanval was niet te stuiten. In groep B verloor Jeroen Duin verras send van Eric Mooij, maar hij behoudt zijn tweede plaats. Barry Blekemolen raakte op achter door een pionnen- eindspel te verliezen van Samer Sofan. Komende vrijdag speelt Vredeburg de bondswedstrijd tegen ASG uit Alkmaar. De uitslag: Groep A: H. Ebels-G. Hafkamp 1-0, E. Stolp-J. Admiraal remi se, J. Limmen-D. Aafjes 1-0, B. Stolp-R vd Heijdt 1-0, G. de Graaf-D. Schut 1-0, M. Limmen-K. Aafjes 0-1, J. Levering-K. Kramer 1-0, T. Al-G. Pouw 1-0, C. Pepping-N. Pepping 1-0, M. Kos-R. Termes 0-1, T. Admiraal-M. Wester 0-1. Groep B: K. Keijzer-K. Kos 1-0, E. Mooij-J. Duin 1-0, B. Blekemolen-S. Sofan 0-1, N. van Leen-D. Keijzer 0-1, B. Schijf-M. Mooij 1-0, T. Witkamp-W. van Leen 0-1, M. Tijm-J. Valkering 0-1, I. Mooij-N. Kraakman 1-0, H. Termes- M. Hoogeboom 0-1, E. Beentjes-T. Catelein 0-1. ALKMAAR - Op donderdag 24 febru ari om 10.00 uur zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemerland welkom aan de Reinaertlaan 3 te Alkmaar. In deze bij eenkomst worden onderwerpen be sproken waar men tijdens het zorgen voor een naaste bij ziekte of handicap mee in aanraking komt. Deze vorm van hulp wordt mantelzorg genoemd en bestaat vaak uit meerdere taken. Ondersteuning bij deze*taken is vaak meer dan welkom. Een bijeen komst bijwonen waar men andere man telzorgers kan ontmoeten is^een hulp middel om de zorg op een goede manier te blijven geven. Aanmelding is gewenst en kan bij Steunpunt Man telzorg, telefoon: 072-5407099. LIMMEN - Afgelopen zondag werd de laatste schaatswedstrijd van de Limmer IJsclub dit seizoen verreden op de Alk- maarse ijsbaan. Mede door het wind stille weer en de goede inzet van de 51 rijders werden er maar liefst 62 per soonlijke records geschaatst. Vooral Johan den Blanken viel op, die 15.6 seconden van zijn beste tijd tot dan toe afhaalde. De jongste pupillen schaats ten een 100 en 500 meter en de overige categorieën een 500 en 1000 meter. De uitslag: 100 en 500 meter pupillen jongens: 1. M. Frinking 14.7-61.4, 2. R. Wokke 14.7-62.2. Meisjes: 1. J. Val kering 14.2-66.0, 2. J. Jansen 15.2-67.08, 3. C. Staats 14.8-69.9.500 en 1000 meter pupillen jongens: 1. R. Hollenberg 52.6- 1.47.6.2. R. Sombroek 56.1-1.55.7,3. R. Frinking 57.7-2.04.2. Meisjes: 1. I. Zomerdijk 57.5-1.54.4, 2. A. van Heijden 58.1-1.59.6, 3. L. Dekker 57.3- 2.04.2. Junioren C jongens: 1. P. Veldt 47.0-1.39.6,2. B. Oudhuis 49.5-1.42.4,3. H. Zomerdijk 50.5-1.41.4. Meisjes: 1. A. Bruin 56.8-1.58.8, 2. R. Molenaar 56.8- 1.59.4.3. M. Jonker 58.6-1.59.9. Junioren B heren: 1. B. Bruschke 49.3- I.34.6, 2. R. Scholten 49.4-1.40.2, 3. J. Houtman 48.8-1.41.5. Dames: 1. I. Katee 45.6-1.32.9, 2. N. Hollenberg 53.3-1.49.2, 3. J. Jonker 54.0-1.50.9. Junioren A heren: 1. J. Stienstra 44.L- 1.28.4,1. W. Thijsse 46.5-1.33.3, 3. L. de Graf 51.3-1.44.0. Neo heren: M. Rijs 45.4-1.30.5. Veteranen heren: 1. P. Bosman 48.0-1.38.4, 2. J. Commandeur 51.2-1.38.0, 3. W. Poel 53.8-1.46.4. Dames: A. Koot 54.6-1.46.5. n\//. x 112 Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - In de nacht van zater dag 12 op zondag 13 februari vond omstreeks middernacht op de westelij ke rijbaan van de A9 ter hoogte van hotel Akersloot een ernstige aanrijding plaatsvwaarbij drie inzittenden gewond raakten. Eén blauwe Peugeot 205 met kenteken RX-63-ZG werd van achte ren aangereden door een grijze BMW met kenteken 87-DT-JD. Vermoedelijk heeft de 35-jarige bestuurder van de BMW veel te hard gereden. De BMW kwam in de sloot naast de A9 terecht en de Peugeot botste tegen de vangrail. In de Peugeot raakten drie mensen gewond, die met diverse kneuzingen en breuken overgebracht werden naar het ziekenhuis. Omdat de toedracht van de aanrijding niet geheel duidelijk is, zoekt de politie eventuele getuigen. Zij wor den verzocht contact op te nemen op tel. 072-5337676. Op 15 februari vond op de westelijke rijbaan van de A9 omstreeks 07.00 uur een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's en een bedrijfsauto waren betrokken. Op het moment van de aan rijding reed het verkeer in file. Eén van de bestuurders had dit tè laat in de gaten en kón niet meer tijdig remmen. Er was alleen materiële schade. Verloren: een Renault autosleutel. 'Abstract landschap' van Trees Adrichem. CASTRICUM - In de voorjaarsvakan tie van zondag 27 februari tot en met 5 maart exposeren twintig leden van Perspectief hun werk in Atelier De Duinrand. Dit is aan de Van Olden- barneveldtweg 37 te Castricum (Bak- kum). De leden schilderen elke donderdag middag onder de bezielende leiding van Ruud Lans, beeldend kunstenaar in. Twisk. Het gaat voornamelijk om abs tract werk. Naast de schilders zullen ook enkele beeldhouwers hun werk exposeren. De expositie is dagelijks te zien van 13.30 tot 16.30 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met zondag 27 februari expositie van objecten van Fé Bazelmans en etsen van Hans Buining, te zien van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, op zondag 27 febru ari en na telefonische afspraak op tel. 072-5124022. Kachelmuseum Expositie 'Stoken en koken', te zien 's zondags van 12.00 tot 16.00 uur, Bierkade 10. MCA In februari tentoonstelling van tekenin gen en aquarellen van Annemarie Kuster.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 10