LtNTe,i. I HEILOO o> OZB-heffing over gebouwen in aanbouw Toelichting behorend bij Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) W5! Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 23 FEBRUARI Informatierubriek Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Havercamplaan 9 - vergroten woning; Het Veld 2 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 februari 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnum mer (072-) 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste De gemeente Heiloo heft met ingang van 1 januari 2000 ook over gebouwen in aanbouw onroerendezaakbelasting (OZB). Terreinen waarop een woning of bedrijf in aanbouw is, laat de gemeente taxeren op grond van de Wet waardering onroerende zaken (WOZ). Dit geldt bijvoorbeeld ook voor woningen die in aanbouw zijn in het woningbouwproject de Egelshoek. Tot 2000 werd geen OZB geheven over gebouwen in aanbouw. In de Wet WOZ, die sinds 1 januari 1997 van kracht is, staat echter dat de gemeente van iedere onroerende zaak de waarde moet vaststellen. Daarbij maakt het niet uit of er sprake is van een woning, een bedrijfspand, een stuk grond of een bouwter rein. De gemeente taxeert vanaf nu ieder jaar op 1 januari gebouwen die in aanbouw zijn. De taxateur van de gemeente stelt vast in hoever re het bouwwerk is gevorderd. De OZB- heffing over deze objecten is dan ook geba seerd op de waarde zoals die op 1 januari door de taxateur is vastgesteld. Iemand die een kavel grond koopt met daar aan gekoppeld een bouw- en aannemings overeenkomst, is voor de OZB zowel eigenaar als gebruiker van het bouwterrein. De gemeente Heiloo heeft besloten om de eige naren van gebouwen in aanbouw een aanslag op te leggen. De gebruikersbelasting legt de gemeente niet op. Als u, om een voorbeeld te geven, momenteel een woning in de Egelshoek laat bouwen, ontvangt u een OZB-aanslag als eigenaar en gebruiker voor uw huidige woning en een aanslag OZB als eigenaar voor de woning in aanbouw. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer R. Ligthart, telefoonnummer (072-) 535 66 19. Agenda voor de vergadering van de Seniorenraad Heiloo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 28 februari a.s. om 15.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda 1 Opening 2 Vaststellen vergadering 3 Notulen SR d.d. 10 januari 2000 4 Notulen DB d.d. 15 februari 2000 5 Binnengekomen en uitgegane post 6 Mededelingen 7 Verslag werkgroepen 8 Adviezen- concept-advies 'nieuwe subsidieverordening'- concept-advies 'WonenPlus' 9 Concept-jaarverslag 10 Evaluatie (leidraad evaluatieverslag d.d. 1-2-1999) 11 Afscheid voorzitter en twee vervangende leden 12 Rondvraag 13 Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor aanvang van de vergade ring aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bérsee, telefoonnummer (072-) 533 05 35. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 te Heiloo. De openingstijden zijn van maandag en tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.30 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat van de Seniorenraad Heiloo, mevrouw M.J. van Roosendaal-Bersée, telefoonnummer (072-) 533 05 25. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Spanjaardslaan 16 en 16a - oprichten van twee vrijstaande woningen Dokterslaan 31 - legaliseren pergola Ewislaan 1 - vergroten woning Zeeweg 51 - vergroten woning Bosrank 23 - plaatsen entree-portaal Termijen 132 - plaatsen dakkapel De Laghe Weijdt 5 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072-) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder telefoonnummer (072-) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften: Woensdag 23 februari: 20.00 uur: tegen verlenen bouwvergunning vergroten woning Ken nemerstraatweg 51 20.45 uur: tegen verlenen bouwvergunning vergroten woning De Sonneveld 23. Maandag 28 februari: 20.00 uur: tegen aanwijzing fietsbromfietspad Zeeweg 20.30 uur: tegen afwijzing aanvraag vergoeding WVG voor elektrische deuropener 21.00 uur: tegen weigering urgentieverklaring koppelwoning. De hoorzittingen worden gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn, tenzij hiervoor anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke - of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werk dagen tijdens de openingstijden van het gemeentehuis van 8.00 tot 12.30 uur ter inza ge bij de secretaris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeentehuis, telefoonnummer (072-) 535 66 48. Buiten de openingstijden kunnen de stuk ken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secre taris van de commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 20 maart a.s. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 17 februari 2000 Geboorten Sterre, d.v. J.M. Toussaint en J.M. Waslander Elders geboren Emma E.S., d.v. H.K. Daamen en M.E.M. Stokman; Nick J., z.v. L.H. Bierman en P.M.M. Meijland; Maxim N., z.v. M.L. Oosterveld en G.L.E. Antonius; Bente A., d.v. T.F. Posch en A.J. Okkinga; Pieter, z.v. J. de Boer en J.J. Schouten; Youri P., z.v. B. Moleman en P.M.C. Koppes; Antonius J.W., z.v. A.C.J.A. Kosters en M.A.W. van Herk; Noah, z.v. I.T. Papavoine en D. van der Zee. Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap H.M.W. Duiker en C.A.M. Belleman M. Klaver en P.C.M. Koot Overleden M. Bes wv Legdeur A.M. Bierman wv Kabel W. de Boer wv Dekkers P. van Leeuwen ev Schilders S. van der Plaat A Meeuwissen ev Mens C.M. Janssen wv Kaptein H.H. Jonkman C. Bolten Elders overleden C.B. Vriend wv Visser G. Zandbergen wv de Graaf Wet voorkeursrecht gemeenten Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op grond van het bepaalde in artikel 8a van de Wvg op 15 februari 2000 hebben besloten de gemeenteraad voor te stellen om percelen grond aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De betreffende percelen zijn gelegen in het gebied, vallend in de 'Zandzoom', welk gebied globaal begrensd wordt door de Zevenhuizerlaan en de Vennewatersweg in het noorden, de Oosterzijweg in het oosten, de gemeentegrens met Limmen in het zuiden en de sloot kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie H, nummer 10 in het westen. Het besluit van burgemeester en wethouders, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop de aangewezen percelen en overige stukken liggen kosteloos ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, Raadhuisplein 1 te Heiloo, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, telefoonnummer (072-) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraad pleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ont vangen afzonderlijk bericht. Het voorstel van burgemeester en wethou ders treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant. Het voorstel houdt in dat de eigenaren ën zakelijk gerechtigden van de aangewezen percelen, wanneer deze de percelen respec tievelijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo te koop dienen aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de totstandko ming van een ontwerp-bestemmingsplan en geldt voor de duur van acht weken en vervalt wanneer zij niet binnen deze termijn door de gemeenteraad is bekrachtigd. Indienen van bezwaar en beroep Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt op grond van artikel 9 Wvg aan gemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep open staat. Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken, ingaande op 17 februari 2000, tegen het besluit van burgemeester en wethouders gemotiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien belang hebbenden een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen zij in spoedeisende gevallen een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de President van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Inbrengen van zienswijzen Tenslotte wordt nog gewezen op het volgen de. Binnen acht weken dient de gemeente raad de aanwijzing van gronden te bekrachti gen. In het kader van een zorgvuldige voor bereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Awb, in de gelegenheid gesteld om vóór 8 maart 2000 hun zienswijzen schriftelijk of mondeling naar voren te brengen ten aanzien van het raadsvoorstel. Dit houdt in dat de gemeenteraad uw mening betrekt in de besluit vorming. Het besluit van het college om de raad voor te stellen om gebieden aan te wijzen waarop de Wet voorkeursrecht van gemeenten van toepassing is, komt begin april in de gemeenteraad en in de commissie van maart. Voor het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunt u telefonisch een afspraak maken onder telefoonnummer (072-) 535 67 50. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw M. de Jager van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 50. Belanghebbenden die woensdag 23 februari 2000 verhinderd zijn/waren de informatiebij eenkomst over de Wvg bij te wonen in motel Golden Tulip Heiloo, kunnen maandagavond 28 februari tijdens de avondopenstelling in het gemeentehuis binnenlopen met hun vra gen. Medewerkers van de afdeling VROM zijn dan tussen 18.00 en 20.00 uur aanwezig om uw vragen te beantwoorden. De mogelijkheid tot het indienen van bezwaar en beroep en de behandeling hiervan is uitgebreid geregeld in de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Vaak verwijst de gemeente naar deze wet in wettelijk u beslissing van het gemeentebestuur. Het gaat dan om beslissingen van de gemeenteraad, het college van burge meester en wethouders, of van de burge meester. U kunt ook bezwaar indienen als het gemeentebestuur een aanvraag van u afwijst of tegen een beslissing die door een ander, bijvoorbeeld uw buren, is aan gevraagd. Uitgebreide informatie kunt u lezen in de brochure 'Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeen tebestuur.... Wat dan? Deze brochure is verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis en verstrekt informatie over de behandeling van bezwaar en beroep bij de gemeente Heiloo. Bezwaren In het voorbeeld van de publicatie op deze informatiepagina over de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg), staat bij voorbeeld dat bezwaar gemaakt kan wor den tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders om de raad voor te stellen de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing te verklaren op grond in het gebied 'Zandzoom'. Tegen zo'n besluit kunnen belanghebben den een bezwaar indienen. Hiervoor zijn wettelijk termijnen vastgelegd. zijn genomen. U kunt In dit geval spelen ook de regels mee die gesteld zijn in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). Zo moet het college het besluit om de raad zo'n voorstel te doen, publiceren in de Staatscourant. Na publicatie treedt de Wet al in werking ofte wel moet bij eventuele verkoop van grond, deze eerst te koop worden aange boden aan de gemeente. Heeft de gemeente géén interesse, dan kan de grond verkocht of te koop worden aange boden aan anderen. Wél is het zo dat de aaqwijzing van deze percelen grond die vallen onder de Wvg, vervalt indien de gemeenteraad niet binnen acht weken na publicatie in de Staatscourant, een besluit neemt over het voorstel (lees besluit) van het college. Zienswijze of reactie Het is wettelijk ook geregeld dat belang hebbenden hun zienswijze kenbaar kun nen maken aan de gemeenteraad voordat zij een besluit neemt over dit voorstel Wvg. Het gaat hier om een ander bestuursorgaan met een eigen verant woordelijkheid. De gemeenteraad kan de zienswijzen van belanghebbenden (bear gumenteerde mening over het besluit van het college om de raad dit voorstel te doen) dan nog betrekken bij het nemen van een besluit over het aanwijzen van grond op basis van de Wet voorkeurs-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4