i Jngezo brieven ngezonaen brieven Dierenbescherming Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 23 FEBRUARI PAGINA 6 Menioren X«nfo Presentatie 'Der Zigeunerbaron' Hulp bij belastingaangifte Eten in het Trefpunt Gevonden voorwerpen Jan Giling exposeert Terriërs sterk van start na winterstop Heilooër Bridgeclub SV Oppositie Verkoop afgeschreven materialen Dojo 't Loot De Doorbraak goed op weg Schaatsvierdaagse De Meent Damclub Heiloo Ypedisco DVW-Zeevissen Sans Atout Sans Atout The Basement Hype in JOEB Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad 't Baafje n HEILOO - Op donderdag 24 februari toont Jan Neefjes op grootbeeldscherm in het Trefpunt de operette in drie bedrijven 'Der Zigeunerbaron' door Johan Strauss jr. In het verhaal mag Sandor Barinkay terugkeren naar het landgoed dat zijn vader jaren geleden had moeten verla ten wegens politiek ongewenste activi teiten. Het slot is vervallen, maar het gerucht gaat dat er ergens een schat verborgen moet zijn. De perikelen rond de zoektocht naar de schat worden in dit verhaal verbeeld. De presentatie begint om 14.00 uur. Entree is f 3,50, inclusief koffie of thee. HEILOO - Op 1 maart houdt de belas tingdienst spreekuur in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 voor diegenen die hulp wensen bij het invul len van de aangifte 1999. Belangstel lenden dienen een afspraak te maken met de belastingdienst op tel. 072- 5271777 tijdens kantooruren. HEILOO - Op vrijdag 10 maart wordt in het Trefpunt een Mexicaanse maal tijd geserveerd. Het menu bestaat uit een voor-, hoofd-, en nagerecht. De kosten zijn f 12,50. Om 18.00 uur begint de maaltijd, maar u kunt vanaf 17.15 uur terecht in het Trefpunt eventueel voor een drankje. Opgave bij de balie in het Trefpunt of telefonisch op tel. 072-5331297. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij het politiebureau aangemeld: kettingslot van blauw plastic, sportkleding met schoenen en overschoenen, tien sleu tels aan hanger met tekst 'leven begint bij 40', glacé herenhandschoenen, groe ne wollen muts, damesbontje, zwarte pennenset met twee pennen, zwarte portefeuille met daarin een goudkleuri ge ketting, gsm van het merk Pana sonic. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Verspilling Afgelopen vrijdag kregen de circa 200 eigenaren van grond in het toekomstig bestemmingsplan Zandzoom een brief van de gemeente uitgereikt. Niet zom aar een brief, want deze was aangete kend verzonden en werd door een tweetal PTT-ers persoonlijk uitgereikt. Kosten volgens deze bezorgers f 11,50 per stuk. Wat schetst mijn verbazing? Zaterdag werd precies dezelfde brief door weer PTT-ers nog eens op naam uitgereikt. Kosten wederom f 11,50 per stuk. Een verspilling dus van zo'n kleine f 2.500,- (maar goed voor de bedrijfsresultaten van de PTT) Heeft de gemeente soms aandelen in dit bedrijf? J. Swart Heiloo (Brief ingekort door redactie) Ondoordacht Het gemeentebestuur van Heiloo heeft aan plm. 500 inwoners (bewoners/eige naren) rond het toekomstige Zuiderloo of Zandzoom, van naam wisselend al naar gelang het de gemeente uitkomt, een aangetekende brief gezonden met de mededeling, dat zij gezien de ontwik keling rond de Zandzoom vanaf dat ogenblik vallen onder de-Wet voorkeurs recht gemeenten. Een wet, die bedoeld is om grondspeculatie tegen te gaan. Met deze wet wordt door het college van burgemeester en wethouders wel zeer ondemocratisch omgegaan, omdat verreweg het grootste aantal een nor maal huis met een normale tuin betreft en wat de Wet voorkeursrecht gemeen ten daarmede van doen heeft is een compleet raadsel. Geen projectontwik kelaar kan er wat mee, mede gezien het vergunningstelsel van de gemeehte. Men krijgt de indruk, dat er grote ad ders onder het gras ziten. Voor elke verbouwing, sloop of derge lijke heeft men vergunning nodig en nu ineens worden de bewoners/eigenaars van de huizen verplicht om bij een ver koop vele langdurige en vermoedelijk zeer kostbare stappen te ondernemen. De wet kan dat nooit bedoeld hebben, want het ging de wetgever erom dat men als eigenaar van vele hectare grond die niet aan een projectontwik kelaar kon overdoen. En dat zal ver moedelijk al lang zijn gebeurd. Het college doet alle mogelijke moeite om burgers tegen zich in het harnas te jagen, men denke slechts aan De Driestal, Malevoort/Hoekstuk, Sta tionsomgeving, Tuinenhof, diftar, en nu 1500 aangetekende stukken. Kosten? Totaal plm. f 25.000,- plus het vervolg, de informatieavond in het Golden Tulip Hotel enz. Maar ach burgers moeten het toch weer zelf betalen. En de politiek? De collegepartijen stemmen toch wel voor en de rest kijkt in meerderheid toe. Met zo'n gemeente behoeft men toch niet blij te zijn, in tegendeel, men moet ze onder curatele stellen. W.J. van de Pol Heiloo Een doek van Jan Giling. HEILOO - Momenteel exposeert Hei- looër kunstenaar Jan Giling zijn werk bij Silhouet binnenhuisarchitectuur aan de Kennemerstraatweg 99. Jan Giling maakt olieverfschilderijen, die veelal het onderwerp 'natuur' verder uitwerken. Veel van zijn schilderijen tonen warme, zonovergoten landschappen. Hij maak te ze onder meer in landen als Grie kenland en Frankrijk. Giling is een bewonderaar van Vincent van Gogh en de Franse impressionisten, wat zeker terug te vinden is in zijn werk. Toch heeft hij een geheel eigen stijl van schil deren. De illustrator en reclametekenaar wijdt zich tegenwoordig geheel aan de kunst. Bij het schilderen houdt van experi menteren, wat hij vooral doet met kleu ren. Bovendien manipuleert hij met hetgeen hij in de natuur ziet. Weliswaar subtiel, maar zeker met bijzondere effecten. De tentoonstelling is te zien tijdens openingstijden. HEILOO - De hockeyers van De Terriërs zijn met monsterscores de tweede helft van de hockey-competitie begonnen. Ondanks trainingen en oe- fenpartijen tijdens de winterstop is het altijd weer afwachten hoe de teams die periode doorkomen. Afgelopen week end doorstonden de teams de eerste competitiewedstrijden met glans. Heren 1 keek tegen Hoorn traditiege trouw al snel tegen een 0-1 achterstand aan, maar zegevierde uiteindelijk met speels gemak: 2-11. Onder de doelpunt- makers zat A-junior Bastiaan de Jong met twee treffers. Door dit resultaat en puntenverlies van de naaste concurren ten voeren de Heilooënaren nu de ranglijst aan. Dames 1, eveneens kanshebber voor promotie, had in het Amsterdamse FIT een ideale tegenstander om op gang te komen. Ook zij scoorde er lustig op los. FIT werd met 8-0 naar huis gestuurd. HEILOO - De uitslagen van de Hei looër Bridgeclub van dinsdag 15 febru ari: A-lijn: Klerk-Stark 60.40, Grootjen- Hurkmans 58.80. B-lijn: fam. v.d. Laan 62.90, fam. de Rave 58.80. Donderdag 17 februari werd als volgt gespeeld: A-lijn: Bennink-V.d. Vlies 60.40, Kat-V. Linden 59.20. B-lijn: fam. Roozen 62.50, Pias-Wijnbeek 60.00. C- lijn: fam. Brinkhuis 65.40, Theune-De Jager 62.80. D-lijn: Brand-Hendrikse 66.00, Leek-V.d. Steen 54.20. Zaterdag 26 februari Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie Ypestein-noord, Dompvloet- laan, plan Zuid, en gebied Ewisweg, Het Zevenhuizen, Het Malevoort, Pastoor van Muijenweg, De Ronge en Boswijk, dozen en bundels klaarzetten op rolemmerverzamelplaatsen vóór 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag 28 februari Meander en Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie Ypestein zuid, dozen en bundels klaarzetten op rolemmer verzamelplaatsen vóór 19.00 uur, bren gen mogelijk tussen 19.00 en 20.00 uur naar de parkeerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00ken 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.Ö0 en 17.00 uur, ook op zaterdag. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur naar rolcontainers bij hoofdingang. Dagelijks Willibrordschool, container naast de A&P supermarkt, hoek Westerweg Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Hockeyvèreniging De Terriërs, kantine op sportcomplex 't Vennewater, woens dag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur, overige dagen van 17.00 tot 21.30 uur. HEILOO - In de 21ste ronde van de interne schaakcompetitie van SV Oppositie wist Sauer het koploper Groot niet echt moeilijk te maken. Zo rond de twintigste zet bleek de zwarte stelling nogal krampachtig te staan. Groot kon dan ook met eenvoudige middelen de druk opvoeren en wist de winst eerder dan verwacht binnen te halen. In de partij Bosma contra Van de Wal ging het er spannender aan toe. In een evenwichtige stelling durfde Van de Wal het aan om een stuk in de aanbie ding te doen. Bosma besloot op dit offer in te gaan, ondanks de complica ties die zich zouden kunnen voordoen in zijn eigen stelling. Het gevolg was dat Van de Wal twee pionnen voor het stuk terugkreeg en in aanvallend opzicht meer kansen kreeg. Zover liet zijn tegenstander het echter niet komen, want hij zag op tijd kans de vermeende aanval te neutraliseren door sterke posities in te nemen. Beide spelers waren dan ook tevreden met remise. Ook op het bord van Langereis en Hassing viel er veel te beleven. De wit- speler stond na vijftien zetten iets beter, maar kon de kwaliteit niet* nemen omdat Hassing dan ruimte zou krijgen voor een sterke paardzet. Nu kon Hassing zijn toren houden en wist hij met een listig pionzetje de aanval van wit te smoren. De zwartspeler kreeg het betere van het spel toen hij een belangrijke centrumpion pakte en met zijn toren binnendrong. In die fase van de strijd bood Hassing die wat krap in tijd was gekomen, Langereis remise aan, wat ook direct werd genoteerd. Opmerkelijk in deze ronde was verder het verlies van Blom, die op de ranglijst dreigt weg te zakken in het moeras van de staart, en het verlies van Heeringa, de onbetwiste remisekoning, tegen Van Etten. De uitslagen: Groot-Sauer 1-0, Manni- V.d Werff remise, Van Etten-Heeringa 1-0, Langereis-Hassing remise, Bosma- V.d. Wal remise, A. v.d. Brink-Maas remise, Tuinstra-De Jager 0-1, Huffnagel-Reus 1-0, Koenders-Dahi 0- 1, Niehaus-Blom 1-0, Lamers-Horninge 0-1, Kraayenbrink-Bik 0-1. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Kids for animals: 072-5336180. Vermist Cyperse poes, bruinachtig zwartgrijs, wit befje en witte teentjes, roodgroen gemêleerd bandje met metalen, ring vormig magneetje, 9 jr. Goodeslaan, Heiloo. Gevonden Volwassen witte poes met rode en zwarte vlek op de rug en rood met zwarte staart, Mariënstein, Heiloo. Gele kanarie, Goodeslaan, Heiloo. Zwart-wit konijn, Kennemerstraatweg bij de rotonde, Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 25 februari houdt de bibliotheek weer een verkoop van afgeschreven materialen. Er is weer een flinke nieuwe voorraad. De verkoop vindt plaats in de hal van de bibliotheek, van 15.00 tot 17.30 uur (alleen materialen voor de jeugd) en van 18.00 tot 20.30 uur (alle materia len). De prijzen zijn vanaf f 1,50. HEILOO - Zaterdagavond kwam een team van Dojo 't Loo/De Doorbraak uit in de Westfriese seniorencompetitie. Gastheer was vereniging Cees Veen te Avenhorn. De eerste tegenstander Landsmeer kwam niet opdagen dus stond er maar één wedstrijd op het pro gramma. Het gecombineerde team van Dojo 't Loo/De Doorbraak speelde tegen het team van Luki Goshi. Pim Schuit (t/m 42 kg) won zijn wed strijd met een schouderworp, evenals Niels Raver (t/m 46 kg). Ron Oudhuis (t/m 55 kg) won met een o-uchi-gari en Eric Benning (t/m 66 kg) had helaas geen tegenstander. Guus op de Weegh (t/m 73 kg) kwam eerst achter te staan met een waza-ari, maar won uiteinde lijk met een armklem. Stefan Boerman (t/m 81 kg) verloor zijn wedstrijd. Niels Boerman (t/m 90 kg) kon ook niet winnen en verloor met een heupworp. Erik Kouwenhoven (+90 kg) verloor zijn wedstrijd met een beenworp. De wedstrijd werd uiteinde lijk gewonnen met 12 matchpunten en 60 judopunten tegen 8 matchpunten en 40 judopunten van Luki Goshi. ALKMAAR - Tijdens de voorjaarsva kantie (maandag 28 februari tot en met zaterdag 4 maart) wordt de schaatsvier daagse verreden. De organisatie is in handen van ijsbaan De Meent. Deel nemers moeten gedurende vier dagen een zelf te bepalen afstand afleggen op de schaats. Deze vier dagen hoeven niet aaneengesloten te zijn. Ze mogen wor den verdeeld over de hele periode. Deelname is niet aan leeftijd gebon den. Bij inschrijving kan de deelnemer kiezen uit verschillende afstanden. Op de dag dat u wilt beginnen geeft u zich op bij de kassa van de ijsbaan. HEILOO - De uitslagen in de onder linge competitie van Damclub Heiloo: A. Valkering-M. Out 0-2, J. Kraakman- F. Schouten 0-2, C. van Lieshout-R. Koch 2-0, P. Heyne-M. Out 0-2, J. Kraakman-M. Houtenbos 1-1. De einduitslag van de damwedstrijd van Sint Pancras tegen Heiloo was 15- 9. De eerstvolgende wedstrijd van Heiloo tegen Bergen is op donderdag 9 maart. HEILOO - Zaterdag 26 februari is er weer Ypedisco in de Ypsalon aan De Hucht. Alle kinderen vanaf groep 3 tot en met 8 van de basisscholen zijn wel kom van 19.00 tot 20.30 uur. Voor de grote kinderen van 12 tot en met 15 jaar is er van 21.00 tot 23.00 uur een disco. Voor beide disco's geldt een entree van f 1,- en consumpties kosten f 1,-. Op 4 maart is er een carnavalsdisco voor alle groepen van de basisschool. Er zijn prijsjes te verdienen voor de mooiste outfit. Een fotograaf maakt tussen 19.00 en 20.30 uur foto's. Ook voor deze disco geldt een entree en consumptieprijs van f 1,-. Voor infor matie: Paola Willems, tel. 072-5338297. HEILOO - Eind januari was de eerste zeeviswedstrijd van De Vroegte Wint met de ms. Marsdiep op de Noordzee afgelast. Afgelopen zondag werd nu door zestien heren de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen gevist. Er werden 123 vissen gevangen met een totaalgewicht van 104 kg en ieder een had iets gevangen. De eerste plaats heeft Jaap van der Wal gewonnen, ge volgd door Harry en Roland Klaver. DVW-zeevissen gaat zaterdag 11 maart weer de Noordzee op, deze keer met de ms. Mercuur en voor deze wedstrijd is nog plek vrij. Op 9 en 29 april worden de eerste kant viswedstrijden gevist, gevolgd door de eerste Waddenzeeviswedstrijd op 4 juni. De DVW-jaarvergadering vindt plaats op 21 maart bij cafetaria Black- born in Heiloo. De infodag van de gefu seerde hengelsportverenigingen Alk maar en omstreken en DVW is in sporthal De Rekere in Alkmaar op 27 mei, waar ook een occasionmarkt wordt gehouden. Voor opgave of infor matie kunt u bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 of R. Blok, 5336108. HEILOO - De bridge uitslagen van Sans Atout van afgelopen maandag: A- lijn: 1. fam. v. Diepen 58.30,2. Schipper- Gootjes 57.80. B-lijn: 1. Hommes- Schouten 59.40, 2. Pippel-Twuyver 57.80. C-lijn: 1. Schooten-Krieger 55.80, 2. fam. vd Molen 55.00. D-lijn: 1. fam. V.d. Velden 62.90, 2. Hansen-De Jong 60.40. E-lijn: 1. Folmer-Rootjes 63.50,2. fam. v.d. Vlies 55.20. F-lijn: fam. Keesen 63.20, fam. Toby 60.40. Abdij kaarsen Tot en met 18 maart tentoonstelling van iconen van Wasili Wasin in de expositieruimte aan de Vennewaters weg 27 in Egmond-Binnen, open van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Diftar De beslissing: slecht voor het imago van het gemeentebestuur - arrogantie?; slecht voor het vertrouwen in de poli tiek - nog minder kiezers; de inwoners ruimt rondslingerend vuil niet meer op - slecht voor het milieu; door vuiltoeris- me - slecht voor de omliggende ge meenten; vuil wordt gedumpt - slecht voor de sloten en bermen; geen bespa ringen, eerder verhogingen - slecht voor de portemonnee van de inwoner; slecht voor het snel ophalen en legen van vuilnisbakken - meer vuilnisauto's op de weg; door het bijhouden van extra administratie - slecht voor de af deling belastingen van de gemeente; door minder aanbod van vuil - slecht voor de afvalverbrandingsinstallatie - kosten verhogingen per ton. De beslissing: een grote belediging voor al die milieubewuste inwoners van Heiloo. Als een schoolklas met kinde ren worden de voor dom versleten inwoners door het gemeentebestuur terecht gewezen. Waarom die opvoe dende taak? Kan de burger dat zelf niet? De kleine groep niet-willenden bereikt men toch niet. Elke onderne mer of middenstander probeert een zo groot mogelijke dienstverlening aan zijn klanten te leveren. Zo niet in Heiloo. In plaats dat het gekozen be stuur het de inwoners naar de zin tracht te maken, ontstaat steeds meer de situ atie dat het bestuur een speeltje krijgt en dat men zich tegen de inwoner keert. In Limmen met de fusieplannen doet men al hetzelfde. Inwoners van Heiloo: maak uw bezwa ren tegen deze politieke dwaling ken baar. College en raad gelet op de vele reacties: er is nog een weg terug. Luis- jter nu eens echt naar de burger. W.J. Bosman Heiloo Diftar In 1997 heeft de gemeente Heiloo mid dels een adviesbureau onder een beperkt aantal inwoners een schrifte lijk enquête gehouden over milieu aspecten. In de enquête waren 3 keuze mogelijkheden opgenomën: 1. De vuil- nisafvoer ongewijzigd laten. (Dat houdt in 52 ledigingen per jaar tegen een jaar lijks vast te stellen bedrag) 2. Betalen per lediging. (Door het opsparen van huishoudelijk afval en gft zou men dan bijv. 40 x per jaar een volle container kunnen aanbieden. De hoeveelheid op jaarbasis verandert daardoor niet en op de gebruikelijke ophaaldagen zal de gehele route met volledige bemanning moeten worden gereden en blijven die kosten dus gelijk. Als de aanbieders van minder dan 52 x per jaar minder zouden moeten betalen dan degenen die elke week een container aanbieden, dan zouden de laatstgenoemden gedis crimineerd worden en dat zal juridisch geen stand kunnen houden. Bovendien zullen de administratieve kosten belangrijk toenemen) 3. Betalen naar aangeboden gewicht, systeem diftar. (De juistheid van de bij dit systeem gevolgde berekening is voor de burger niet controleerbaar.) Bij de presentatie van de uitkomsten van de enquête in februari '98 in het gemeentehuis, bleek dat een ruime meerderheid van de geënquêteerden had gekozen voor de mogelijkheden 1 en 2. Desondanks werd door het advies bureau geconcludeerd dat de meerder heid had gekozen voor diftar. Nu wer ken veel adviesbureaus naar de door de opdrachtgever gewenste uitkomst toe. Niet voor niets is de zegswijze ontstaan: 'Wie betaalt (gem. Heiloo) bepaalt (de uitkomst). Zoiets heet manipuleren en de grote Van Dale omschrijft dat woord als 'iets bedrieglijks'. Waarom zijn politici op verantwoorde lijke posten (Maij-Weggen met haar carpoolstrook, Netelenbos met haar tolpoorten en rekeningrijden en Wuijster met haar diftar) zo allergisch voor de oeroude waarheid: 'Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald'? A. Libert Heiloo Diftar De bewijzen dat democratie vaak niet goed werkt stapelen zich op. Ongelo felijk wat men de burger tegen zijn wil door de strot tracht te duwen. Van de 'multiculturele samenleving' en het 'rekeningrijden' van de kant van onze regering, tot fusies (zie Limmen) en ambtenaren-hobby's als diftar op gemeentelijk, niveau. Gelukkig komen er toch eens weer verkiezingen. Ho pelijk is ons geheugen lang genoeg om dan dezelfde hobbyisten naar huis te sturen. G.J. Verbeek Heiloo Diftar 'De vervuiler betaalt' loont. Dat was de titel van een artikel in het magazine (nummer 7) van de Vereniging van Nederlandse gemeente. Het stelde: 'De burger laten betalen voor de hoeveel heid afval die hij aanbiedt, spaart geld en afval. Dat blijkt in tien gemeenten in de regio IJssel-Vecht, waar de afgelo pen jaren een dergelijk systeem is inge voerd. De gemeenten besparen pakweg honderd gulden per huishouden en berekenen dat door aan de burger'. Dit was de uitkomst van een onderzoek verricht in deze regio door Rova nv. Ik kan me de commotie rond de invoe ring van diftar, zonder behoorlijke informatie vooraf, overigens best voor stellen. Het voornoemde onderzoek gaf hier ook aan dat het afhankelijk is van het formaat bak en het aantal keren dat hij wordt geleegd, vol of niet. Rova stelt dat het goedkoper is te wachten totdat de bak voller is. Per ronde staat nog maar de helft van het aantal bakken op' straat, wat goedkoper is voor de ophaaldienst. Het is echter nog niet te laat om alsnog te opteren voor een systeem waarvan je nu al weet dat het werkt en binnenkort bij 100.000 huishoudens in voornoemde regio dus als succesvol wordt aange merkt. Dit geeft mijns inziens dus aan dat de opmerking over een toekomsti ge tariefsverlaging geen utopie is. Tom ten Hoope Heiloo HEILOO - De uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van 16 februari: A-lijn: 1. Rootjes-Roozen 61,25, 2. Middelbeek-Mak 57,50. B-lijn:l. Visscher-Twuijver 60.42, 2. Hommes-V. Toornburg 58,33. C-lijn: 1. Tonino- Motta 64,06, 2. Nieuweboer-Pohleij 62,50. D-lijn: 1. V.d. Wiele-V. Baarsen 61,98, 2. Romar-Hardeveld 60,42. E- lijn: 1. Rus-Blankendaal 60,42,2. Rohn- Berkhout 55,56. EGMOND - Zaterdag 26 februari speelt de Egmondse formatie The Basement Hype in het JOEB-gebouw te Egmond-Binnen. Zij zullen deze avond hun nieuwe cd 'Next Stop' pre senteren. Aanvang is 22.00 uur en de entree is f 5,-. Vanaf november vorig jaar zijn de bandleden bezig met hun nieuwe cd. 'Next Stop' is alweer de tweede cd van de band en bevat afwisselende num mers, variërend van stevige rock tot kippenvel-bezorgende slowballads. The Basement Hype speelt in de volgende bezetting: Raymond Apeldoorn op gitaar, Donald Beukers op toetsen, Rob Diemeer (zang), Marco de Groot (drums), Skif (gitaar) en Rob Verhoogt OD bas. Meer bij Raymond Apeldoorn tel. Ö72-5062250. V M NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Diftar Welk brein bedenkt het lelijke diftar- schaakspelletje met de burgers van Heiloo? Denkt de gemeente Heiloo nu werkelijk dat de mensen deze hapklare vuilnisbrokken zullen slikken? Mooi niet... een meerderheid van de a.s. gedupeerden is nu al plannen aan het maken om politiek Heiloo schaakmat te kunnen zetten! J. Schoen Heiloo Diftar Weet u nog van toen? Gezamenlijk moesten we het doen. De stommen hielpen de blinden om met elkaar de weg te vinden. Maar dat is verleden tijd want aangemoedigd door onze over heid gaat eigen belang nu voor. Die ander... die ken ik niet hoor. Ook wethoudster en raad van Heiloo denken blijkbaar zo. Want men besloot, 't is ongelogen, dat ieder z'n bak straks wordt gewogen. De vele gegronde nadelen werden al beschreven door zeer velen. Maar ook dient vermeld dat er sociaal iets aan knelt. De wat grotere gezinnen zullen, ondanks die prachtige volzin nen, het meeste gaan betalen. Kortom, een besluit om van te balen. C.P. Baalbergen Heiloo Wél diftar! Zo langzamerhand begint het rijtje vaste briefschrijvers wel wat irritant te wor den: zij lijken alles beter te weten dan de gemeenteraad, burgemeester en ge meente samen. Of het nu diftar, belas tingen, Schiphol of wat dan ook betreft: niets deugt in hun ogen. En zelf politie ke verantwoordelijkheid nemen doen ze niet. De beste stuurlui staan aan wal. Naar mijn idee zitten zij er helemaal naast met hun kritiek op diftar. Nu blijkt dat bijna de helft van het afval uit papier, glas en textiel bestaat. Dit bete kent dat als je die zaken niet meer in de grijze emmer gooit, je automatisch goedkoper uit bent. Nu betaal je nog voor het verbranden van dit afval om dat anderen het niet scheiden! Dus voor verreweg de meeste inwoners van Heiloo, behalve misschien die met een heel grote tuin en zij die het vertik ken om afval te scheiden, zal diftar een kostenbesparing betekenen. De vervui ler betaalt: veel vuil, dan kost het meer. En die sloten: ach, zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Ook ik maak het plantsoentje bij ons huis regelmatig schoon. Die paar gul den extra die me het weggooien van dat zwerfvuil kost, die bespaar ik door alleen de juiste zaken weg te gooien en de rest te scheiden. Diftar is dus een prima systeem, en het milieu en onze kinderen en kleinkinderen kunnen hier alleen maar dankbaar voor zijn! M. de Vries Heiloo Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 llllflllllllllllllllllll^ Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater; Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal, (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur), (072) 5336681 *Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681Voor een incidenteel uurtje zaalvoetbal kunt u terecht op de woens- en donderdagen van 18.00 tot 19.00 uur. ^Sportcentrum Het Vennewater bestaat dit jaar 25 jaar! Woensdag 23 februari 2000 13.30-17.00 uur zaalvoetbal 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Donderdag 24 februari 1999 14.00-15.30 uur sportin stuif 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Vrijdag 25 februari 1999 08.30-12.15 uur schoolgym 17.00-18.30 uur basketball 19.00-23.15 uur zaalvoetbal Zaterdag 26 februari 2000 geen verhuur Zondag 27 februari 2000 10.00-13.00 uur conditie Maandag 28 februari 2000 20.00-22.00 uur volleybal Dinsdag 29 februari 2000 19.00-20.00 uur handbal 20,00-22.00 uur zaalvoetbal Woensdag 01 maart 2000 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Donderdag 02 maart 2000 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Vrijdag 03 maart 2000 17.00-18.30 uur basketball 19.00-23.15 uur zaalvoetbal Zaterdag 04 maart 2000 10.00-17.30 uur zaalvoetbal 18.00-19.30 uur basketball Zondag 05 maart 2000 geen verhuur Maandag 06 maart 2000 13.30-15.00 uur schoolgym 17.00-22.30 uur volleybal Dinsdag 07 maart 2000 09.30-15.30 uur schoolgym 19.00-23.00 uur volleybal Woensdag 08 maart 2000 13.00-17.00 uur scholentoernooi 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Donderdag 09 maart 2000 14.00-15.30 uur sportinstuif 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Vrijdag 10 maart 2000 08.30-12.15 uur schoolgym 17.00-18.30 uur basketball 19.00-23.15 uur zaalvoetbal Zaterdag 11 maart 2000 10.00-13.00 uur volleybal 17.00-20.00 uur basketball. Zondag 12 maart 2000 10.00-15.00 uur handbal Maandag 13 maart 2000 13.30-15.00 uur schoolgym 17.00-22.30 uur volleybal Dinsdag 14 maart 2000 09.30-15.30 uur schoolgym 19.00-23.00 uur volleybal Woensdag 15 maart 2000 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Vanaf zaterdag 29 april 2000 gaat het zwembad weer open! Voor het seizoen 2000 gelden de volgende openingstijden; maandag, woensdag en vrijdag van 09,00 uur tot 19.30 uur dinsdag en donderdag van 07.00 uur tot 19.30 uur zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.30 uur •Zwembad Het Baafje bestaat dit jaar 30 jaar! •in deze Uitkijkpost informeren wij u over de toegangsprijzen in de vóór- en seizoenverkoop 2000. Tevens treft u een bestelbon aan voor aanvraag nieuwe abonnementen. Koop uw abonnement in de voorverkoop en profiteer van aanzienlijke kortingen! -Vanaf heden tot en met 12 april treft u wekelijks hieronder de bestelbon aan voor aanvraag nieuwe zwembadabonnementen in de voorverkoop. •Zwemvierdaagse van maandag 19 juni t/m vrijdag 23 juni 2000

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8