Noordhollands Landschap herstelt natuur Gift voor bouw van vogelobservatiehut Creatieve Akersloters tonen kunsten f X brieven ngezonam I UITKIJKPOST - 1 MAART PAGINA 11 Bloemendagen in de knop P#L I T I E "SenicAteu Rie Fielmich exposeert Activiteiten Conquista Volleybal stratencompetitie Prins Tijl IX krijgt sleutel van Gorteldonk De Vredeburgers zoeken versterking Schaakvereniging Vredeburg SWOL maakt plannen Beelden Ellen van der Dussen in bieb Mk P L I T 1 E Plusactiviteiten Bonhoeffer LIMMEN - De winter is nog niet voor bij, maar de Stichting Bloemendagen Limmen heeft het voorjaar alweer in haar hoofd. De voorbereidingen voor de Bloemendagen zijn alweer in volle gang. Dit jaar worden de Bloemen dagen gehouden van zaterdag 29 april tot en met donderdag 4 mei. Zoals altijd is er nog een informatie-avond van tevoren, die dit jaar plaatsvindt op dinsdag 21 maart. Tijdens de informa tie-avond wordt een film vertoond van de mozaïekdagen in 1979 en is er volop gelegenheid om vragen te stellen. De avond wordt gehouden in café De Lantaarn en begint om 19.45 uur. De organisatie verwacht dat ook dit jaar weer vele mooie mozaïeken gemaakt worden en voorspelt dat onder andere Limmen en zijn fusie- partners) en de eventuele 'fusie' van kroonprins Willem Alexander met Maxima onderwerpen zullen zijn van de werkstukken. De traditionele tuin- keuringen vinden dit jaar plaats tussen zaterdag 15 en zaterdag 22 april. Binnenkort wordt in Limmen een info bulletin verspreid met alle informatie over de Bloemendagen. Nieuw dit jaar is het idee om in etalages van winkels langs de route schilderijen en beeldjes tentoon te stellen die zijn gemaakt door Limmer kunstenaars. Zij ontvangen binnenkort een brief met een deelnameformulier. Door loting wordt aan elke kunstenaar een etalage van een deelnemende ondernemer toe gewezen. De coördinatie hiervan is in handen van Ria Pijnappel. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 27 februari vond omst reeks 19.20 uur op de kruising van de Rijksweg met de Burg. Nieuwen- huijsenstraat een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto plaats. De 18-jarige bromfietser negeerde het rode verkeerslicht. Als gevolg hiervan werd hij aangereden door een 34-jarige automobiliste. Er was alleen materiële schade. Verloren: zegelring met blauwe steen, damessandaal, mapje met twee rijbe wijzen. LIMMEN - Van 6 maart tot 6 april is in het gemeentehuis van Limmen een expositie te zien van schilderijen van Rie Fielmich uit Alkmaar. Zij schildert sinds 1983, toen ze begon met de Teleac cursus 'Tekenen en Schilderen'. Vele jaren heeft zij lessen gevolgd bij Jacolien Bouwmeester van ACKV en later ook bij Elly Kroon in Den Helder. Het schilderen van bloemstillevens en landschappen in aquarel en sinds enige tijd ook in pastel heeft haar voorkeur. Reden is volgens haarzelf haar behoef te aan schoonheid en haar liefde voor de natuur. Zij heeft eerder geëxposeerd in Beverwijk, op Texel, in Alkmaar en Heiloo. Bovendien had zij vorig jaar een expositie in Vredeburg tijdens de Bloemendagen. De expositie is gratis te bezichtigen in de publieke ruimtes van het gemeente huis, open op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve op vrijdagmiddag. LIMMEN - Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen zaterdag bij Conquista pompoenbeesten gaan maken. Dit geberut tussen 10.30 en 12.30 uur. Meenemen: al je fantasie en f 1,50 entree. Voor de begeleiding van deze werkgroep kan Conquista nog vrijwilli gers gebruiken. Belangstellenden kun nen hiervoor contact opnemen met Marijke Cost, tel. 072-5054193. De tieners van 12 tot en met 15 jaar hebben zaterdag een disco, die om 19.00 uur start en eindigt om 23.00 uur. De jongeren vanaf 16 jaar zijn plke vrij dag en zaterdag welkom tussen 20.30 en 01.00 uur. De toegang is gratis. Er is een bar om aan te hangen, een poolta- fel, flipperkasten, filmscherm etc. LIMMEN - Hieronder volgen de uitsla gen van de op 22 februari gespeelde wedstrijden in de volleybal stratencom petitie: De Meiden-De Laatbloeiers 2- 0, Schoolweg-De Meiden 1-1, De Laatbloeiers-The Old-Generation 1-1, The Old-Generation-Schoolweg 1-1, BN All Stars-7 Bier 1 Cola 2-0, De Wiekenders-BN All Stars 1-1,7 Bier 1 Cola-Bartigon 2-0, Bartigon-De Wiekenders 0-2. De stand in de A-poule is nu: 1. De Meiden 6-10, 2. Zomerschoon 4-5, 3. Schoolweg 6-4,4. De Laatbloeiers 4-3,5. The Old Generation 4-2. De stand in de B-poule is: 1BN All Stars 6-9,2. Belletje Genoeg 4-6, 3. De Wiekenders 6-6, 4. 7 Bier 1 Cola 4-3,5. Bartigon 4-0. HEILOO/LIMMEN - Wie het verkeer op de A9 in volle vaart voorbij ziet en hoort denderen, kan zich bijna niet voorstellen dat enkele tientallen meters verderop allerlei soorten weide vogels wonen in een schitterend natuurgebied. Toch is dat het contrast rijke beeld in het Heilooër Die, het pol dergebied ten zuidoosten van Heiloo aan de oostkant van de Rijksweg A9. Een gebied dat toebehoort aan het Noordhollands Landschap en dat tot nu toe alleen per boot toegankelijk is tijdens speciale excursies. Daar gaat binnenkort verandering in komen. Als onderdeel van een plan voor herstel van de natuur in de duin polders rond Limmen, Akersloot, Castricum en Uitgeest wil het Noordhollands Landschap op deze plek een nieuwe vogelhut maken, van waaruit bezoekers rietzangers, water snippen, grutto's, lepelaars, zwarte rui ters, kieviten en kuifeenden in levende lijve van dichtbij kunnen observeren. De plannen worden van harte onder steund door BP Amoco: vorige week vrijdag ontving het Noordhollands Landschap van het bedrijf een gift van tienduizend Amerikaanse dollar, die gebruikt zullen worden voor dit pro ject. Genieten van de natuur Met groot enthousiasme deed directeur Jos Teeuwisse van het Noordhollands Landschap vorige week op locatie, in het bijzijn van twee vertegenwoordi gers van BP Amoco, enkele leden van het Noordhollands Landschap, vogel werkgroepen, natuurorganisatie IVN en van agrariërs die land pachten in het gebied, de plannen uit de doeken. Vanaf een parallelweggetje naast de Rijksweg wordt dit najaar een pad aan gelegd naar de waterplas in het Heilooër Die, die verscholen ligt achter rietkragen. Daar wordt dan ook de observatiehut neergezet. „Het is fantas tisch om te zien hoe de vogels, als je een tijdje in zo'n hut zit, werkelijk tot vlak onder de hut komen," overtuigde Teeuwisse zijn gehoor. „De meest bij zondere soorten kun je dan van heel dichtbij bekijken. Weliswaar kan niet het hele gebied toegankelijk gemaakt worden voor het publiek, dat zou de rust te veel verstoren. Maar met zo'n vogelhut kun je iedereen toch op één plek laten genieten van de weidevogels die in dit gebied leven." Met het project 'Rietzanger', waar de bouw van de vogelhut onderdeel van is, wil het Noordhollands Landschap ervoor zorgen dat meer mensen van de natuur kunnen genieten en dat zoveel mogelijk vogelsoorten in het gebied hun vaste verblijfplaats gaan houden. Daarvoor moet verder het nodige wor den gedaan aan herstel en ontwikke ling van rietlanden rond het water. Door een deel van het grasland af te Directeur Jos Teeuwisse bij een waterplas in de Limmer Die. (foto UKP) plaggen kan er nieuw riet groeien. Daarnaast is het de bedoeling dat het water meer ruimte krijgt en dat een aantal weilanden waar ooit vuil gestort, is, weer hersteld worden. Van orchis tot addertong Ook hoopt het Noordhollands Landschap dat op den duur in het schraalland (ontwaterd, ondergelopen land) van het Heilooër Die net zo'n uit gebreide flora zal ontstaan als in de schraallanden van het zuidelijker, ten oosten van Limmen gelegen Limmer Die. In dit gebied, eveneens langs de A9 en ook alleen met speciale excursies van het Noorhollands Landschap toe gankelijk, groeien namelijk bijzondere plantensoorten als verschillende typen orchis, veenreukgras, addertong, struik- heide en dopheide. Om dat allemaal voor elkaar te krijgen Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Fusie Heiloo-Limmen Het gekrakeel rond Heiloo en Limmen begint zo langzamerhand op een soap serie te lijken. Wel met die, niet met die, meer geld kwijt aan belasting, minder geld kwijt aan belasting, hogere jaar lijkse kosten, lagere jaarlijkse kosten, enz. Natuurlijk zijn deze zaken belang rijk, maar niet het belangrijkst. Naar mijn idee is de mening van bewoners van zowel Heiloo als Limmen het belangrijkst als het gaat over een fusie. Geef van beide partijen een goed over zicht van hoe het er voor staat als Heiloo en Limmen samen zouden gaan, en houd een referendum. Ik geloof dat 'De Limmer Spreekt' al een enquête heeft gehouden, waarin de samenvoeging van Heiloo en Limmen een duidelijke voorkeur had. Wordt er dan ook naar geluisterd, of gaat de raad van Limmen stijfkoppig verder met wat duistere informatie uit het verleden van de bewoners? Heiloo en Limmen zijn als broer en zus. Vele inwoners zijn samen opgegroeid, samen op school gegaan, hebben samen gefeest en gescharreld. Ook qua ligging en aard passen Heiloo en Limmen prima bij elkaar, verbonden door de rijksweg-slagader. Luister naar wat de bewoners graag zouden willen en maak je daar dan hard voor als gemeenten. Hoeveel leu ker zouden wij het dan in de toekomst kunnen krijgen. Samen beslissingen nemen over de groenstrook, bebou wing, sport, recreatie en de verkeers stroom naar de kust, waar wij beiden belang bij hebben. B. van Tricht Heiloo zijn diverse herstelmaatregelen nodig. Het project Rietzanger is dan ook onderdeel van een groter project, het water- en natuurherstelplan Duin polders. Iii het gebied rond Castricum, Limmen, Akersloot en Uitgeest waar Heilooër en Limmer Die deel van uit maken, is de soort en kwaliteit van het water de afgelopen vijftig jaar veran derd. Voorheen stroomde er onder meer zoet water vanuit de duinen naar het gebied, ma'ar doordat de duinen tegenwoordig belangrijk waterwinge bied zijn, gebeurt dat niet meer. Het betekent dat er nu alleen nog brak water vanuit de Schermerpolder naar het gebied stroomt, dat ook lang zo schoon niet meer is als voorheen. Door de landbouw, die steeds intensiever is geworden en meer mest produceert, en de verlaging van het polderpeil is bovendien de grond verdroogd en ver- mest. Het heeft ervoor gezorgd dat het gebied is veranderd en dat bloemen en planten die er voorheen groeiden en dieren die er vroeger leefden, zijn verd wenen. Het Noordhollands Landschap Wil de komende jaren de aanvoer van water uit de duinen herstellen, het water uit de Schermerboezem schoner maken en de aanvoer naar de duinpolders ver minderen, de verdroging van het land tegengaan en op den duur ook het bos herstellen, dat vroeger op en langs de strandwal tussen Heiloo en Limmen lag. LIMMEN - Afgelopen zaterdagavond tijdens de Seniorenavond ontvingen Prins Tijl IX en zijn Raad de sleutel uit handen van burgemeester Huisman. De burgemeester wenste de Prins veel wijsheid, bestuurderskwaliteit, gezellig heid en gehoorzaamheid toe. De aan wezigen van de Seniorenavond waren getuige van verschillende optredens, waaronder dat van Jan Mooy, die het lied Ketelbinkie vertolkte. Na zijn optreden werd hij onderscheiden met de Gortige Gortzak, omdat deze Limmer zanger zich voor de dorpsge meenschap én de carnavalsvereniging verdienstelijk heeft gemaakt. Een kleine achthonderd basisschool kinderen uit Limmen hebben vrijdag 25 februari al carnaval gevierd. Iedereen was prachtig verkleed. Basisschool Pax Christi wist dit jaar de wisseltrofee te winnen, door het groot ste aantal punten te verzamelen met hun playback- en soundmixoptreden. Zaterdag 4 maart is iedereen welkom vanaf 20.00 uur op het groot gekostu meerd bal. Degenen die verkleed aan wezig zijn vóór 21.30 uur worden door een jury beoordeeld op originaliteit en kwaliteit. Deze avond staat onder muzikale leiding van de populaire Noord-Hollandse groep Eindeloos. Zondag 5 maart zal de optocht om 13.30 uur starten op de Achtkant en eindigen bij De Burgerij. 's Avonds begint om 20.30 uur het Discobal, waar de muziek wordt ver zorgd door Specials Drive-in shows. De entreekaarten zijn te verkrijgen in de voorverkoop, op de Vredeburglaan 2 en de Burg. Nieuwenhuisenstraat 97 tussen 10.00 en 21.00 uur. Dinsdag 7 maart sluit het carnavalsseizoen met het gezellige Boerenkielenbal. Deze avond wordt muzikaal begeleid door Liever live. LIMMEN - Gemengd koor De Vredeburgers is op zoek naar nieuwe leden. De voorkeur gaat uit naar jonge zangers en zangeressen en vooral de uitbreiding van het aantal tenoren staat pp het verlanglijstje van het 46 leden tellende koor. Er wordt gerepeteerd op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in Vredeburg onder leiding van dirigent Gerard Leegwater. Onlangs namen de leden een nieuw, gevarieerd repetoi're ter hand, waarbij niet alleen operawerken en religieuze muziek aan bod komen, maar ook moderne (film)muziek op het programma staat. Binnenkort voert het koor een koffieconcert uit en er wordt verder gerepeteerd voor een uitvoering die waarschijnlijk in het najaar plaats zal vinden. Elke repetitie begint met oefeningen voor stem, ademhaling en houding, om een homogene klank te bereiken. Bovendien wordt jaarlijks per stem soort een cursus stemvorming gegeven door zangpedagoge Margot Endel. Voor meer informatie of aanmelding kunnen geïnteresseerden bellen met mevrouw Bruschke, tel. 072-5052087. LIMMEN - Vrijdag 25 februari speelde schaakvereniging Vredeburg ronde negentien van de interne competitie. Tevens was de bondswedstrijd tegen ASG uit Alkmaar. Het sterke Vredeburg achttal overklaste het jeug dige ASG. Na enkele uren strijd vielen de punten als rijpe appels uit de schaakboom in de schoot van Vredeburg. Alleen E. Stolp had in een positionele manoeuvreerpartij geen voordeel weten te behalen en verslikte zich bovendien in een gemeen aftrek schaak, wat hem een volle dame en de partij kostte. Hiermee was de eer gered voor ASG en werd de uitslag 7-1 voor Vredeburg dat met nog twee ronden ongedeeld bovenaan staat in poule 3D van de NHSB en het kampioenschap in eigen handen heeft. D. Schut verloor in de opening tegen K. Kramer een stuk voor enige pionnen, maar wist zich aardig terug te vechten. Het pionneneindspel met toren tegen loper werd onterecht door Kramer remise gegeven. R. Termes verschalkte C. Pepping en bewees hiermee zijn stij gende kracht. J. de Graaf was, na enige ronden afwezigheid, geen partij voor de alerte T. Al. In groep B verstevigde Kevin Keijzer zijn bovenste plaats door in een verlo ren stand terug te vechten en zelfs te LIMMEN - Thea Adrichem wordt coördinator tussen de gebruikersgroe pen en het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderenwerk Limmen (SWOL). Dat is de uitkomst van het overleg dat onlangs gevoerd is tussen de SWOL en de groepen die gebruik maken van de benedenverdieping van cultureel centrum Vredeburg. Adri chem wordt het aanspreekpunt voor wensen, ideeën en problemen die leven onder deze groepen. Verder zal de SWOL dit jaar weer een actie houden voor de verkoop van Ouderenpostzegels en wenskaarten, waarvan de opbrengst deels ten goede komt aan het ouderenwerk in Limmen. Voor de ouderen zelf is er op 25 maart de toneelmiddag van de Plankeniers, gevolgd door het Mozaïekfestijn in de week na Pasen. De benedenverdieping van Vredeburg kan die week niet voor andere activiteiten gebruikt worden. Inlichtingen hierover zijn te krijgen bij Frans Scheepmaker, tel. 072-5051722. Activiteiten die nog in de pen zitten zijn een cursus reanimatie door Wim Bremmers en op 3 oktober de Dag voor de Ouderen. CASTRICUM - In de vitrine van de bibliotheek in Castricum staan deze maand beelden van Ellen van der Dussen uit Heiloo. De kleine beeldjes zijn veelal van keramiek, er staan wat bronzen beeldjes en de grote beelden zijn gehakt uit diverse steensoorten. Van de hardste steen, een zwerfkei gevonden op een eiland in Zuid- Europa, heeft Van der Dussen een mannentors gemaakt en deze de titel Odysseus meegegeven. De beelden in de Castricumse bieb zijn te zien tot 31 maart. winnen van Barry Blekemolen. Jeroen Duin raakte achterop door verrassend te verliezen van Duncan Keijzer. De uitslagen: Groep A: G. Hafkamp-B. Konijn 1-0, E. Stolp-R. Konijn 0-1, H. Ebels-R. Snostrosa 1-0, J. Admiraal-R. Vermeer 1-0, J. Limmen-W. Baanstra 1- 0, R. Rommel-M. Lakeman 1-0, B. Stolp-E. Koolnaus 1-0, D. Aafjes-P. v.d. Heijdt remise, K. Kramer-D. Schut remise, K. Aafjes-M. Weigraven 0-1, J. Levering-J. Tebbens 1-0, M. Wester-H. Levering 0-1, E. van Duin-N. Pepping 1-0, R. Termes-C. Pepping 1-0, T. Admiraal-H. de Hoog 0-1. Groep-B: K. Keijzer-B. Blekemolen 1- 0, D. Keijzer-J. Duin 1-0, S. Sofan-N. van Leen 1-0, B. Schijf-E. Mooij 0-1, M. Hoogeboom-W. van Leen 1-0, J. Valkering-I. Mooij 1-0, T. Witkamp-M. Tijm 1-0, M. Mooij-H. Termes 1-0, M. van Rees-E. Beentjes 1-0, N. Kraakman-A. Zwart 1-0. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 22 februari werd omstreeks 02.30 uur het inbraakalarm van een bedrijfspand aan de Molenlei geactiveerd. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de roldeur van het magazijn was geforceerd. Geprobeerd was het alarm uit te schakelen. Tot op heden worden er geen goederen ver mist. Omstreeks 08.00 uur ontdekte de eige naar van een personenauto dat in zijn auto was getracht in te breken. Het voertuig stond op de parkeerplaats bij het hotel geparkeerd. De sloten van het portier aan passagierszijde en van de achterklep waren vernield. Een 43-jarige automobilist verloor op 23 februari omstreeks 15.00 uur de con trole over zijn voertuig op de Geesterweg tussen het Churchillplein en de Raadhuisweg. Op deze plek zijn verkeersremmende maatregelen aan gelegd. De bestuurder verklaarde tij dens het remmen door de gladheid te zijn doorgeslipt. Hierdoor botste hij tegen een trottoirband op, raakte een bloembak en kwam vervolgens met schade tot stilstand op het wegdek. Het voertuig is door een takelbedrijf weg gesleept. Op vrijdag 25 februari is tussen 16.00 en 19.00 uur in een woning aan de Julianaweg ingebroken. Waarschijnlijk heeft de thuiskomst van de bewoners de dader(s) gestoord in hun werkzaam heden. Bij het binnenkomen, hoorden zij gestommel op de eerste verdieping. Waarschijnlijk zijn de daders via het platte dak weggevlucht. De gehele woning was doorzocht en er zijn enkele sieraden gestolen. In het afgelopen weekend werden op de Brahmslaan twee voertuigen ver nield. De achterruit van beide bedrijfs auto's werd vernield. Waarschijnlijk werden de vernielingen zondagochtend omstreeks 03.00 uur gepleegd. Een omwonende hoorde op dat tijdstip een harde klap. Hij keek naar buiten en zag een jongeman bij een van de auto's staan. Hij gaf een schreeuw waarop de jongeman wegrende. AKERSLOOT - Boekbinden, sierknip- pen, kantklossen, poppen maken, schil deren, tekenen, pottenbakken en ser vetten vouwen: afgelopen zaterdag en zondag waren al deze vaardigheden te zien in sporthal De Lelie tijdens de zevende Akersloot Creatief. Zesentwintig Akersloters (een record aantal deelnemers) lieten dit weekend hun beste kunnen zien op creatiet gebied met demonstraties van hun hobby en de expositie van de resultaten die ze daarmee bereikten. Zo'n vijfhon derd bezoekers uit Akersloot en omge ving kwamen de creatieve uitspattin gen bekijken, die in kraampjes stonden uitgestald. De demonstratie van het spinnen en weven deed het bijzonder goed bij de jeugdige bezoekertjes. Maar het bleef niet aiieen bij kijken: de werk stukken die tentoongesteld waren, waren meestal ook te koop en de 'standhouders' deden goede zaken. Ook was er veel belangstelling voor de diverse creatieve workshops en cursus sen die in Akersloot worden gegeven en waar men zich dit weekend voor op kon geven. Kiezersbedrog In verkiezingstijd stellen politieke par tijen een verkiezingsprogramma op en beloven de kiezers dat zij zich aan hun programma zullen houden. Zo ook de PvdA. In haar programma stond over bestuurlijke herindeling het volgende: 'De PvdA staat een samenvoeging met omliggende gemeenten voor. Omdat Limmen met Heiloo al meerdere samenwerkingsverbanden onderhoudt, waaronder het SNK, de WVG, de poli tie en ook vanwege de geografische lig ging, zal met name deze gemeente hier deel van uit moeten maken. De samen voeging met de gemeente Heiloo voor ziet tevens in een controleerbare woning- bouwontwikkeling. Deze ontwikkeling zal ten goede komen aan de Limmer woningzoekende, alsmede aan de ruimte lijke economische ontwikkeling.' Na de verkiezingen in 1998 heeft de PvdA nimmer blijk gegeven van de wil om bovenvermelde doelstelling te ver wezenlijken. Sterker nog, van begin af aan heeft zij Heiloo links laten liggen en is in zee gegaan met de CAL. Dit werd nog eens bevestigd door het stem gedrag van deze partij tijdens de raads vergadering op 19 februari jl., waarbij de vraag van Heiloo werd behandeld of Limmen bereid is om ook de variant Limmen-Heiloo te bespreken. Er werd toen door de PvdA unaniem negatief op deze vraag gereageerd. Dit staat toch wel in schril contrast met de doel stelling uit haar verkiezingsprogramma en komt feitelijk neef op verkiezings bedrog. Daarnaast legt zij ook signalen vanuit de bevolking, die bij een door de 'De Limmer Spreekt' gehouden volksraad pleging met grote meerderheid heeft aangegeven voor een samengaan met Heiloo te zijn, naast zich neer. De PvdA blunderde dus tweemaal. Zij pleegt kiezersbedrog en stelt zich onde mocratisch op! Zij is in mijn ogen daar mee ongeloofwaardig geworden en dat vind ik, als voormalig lid van de PvdA, zeer betreurenswaardig. Bert van Langerak Limmen CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege starten in maart weer nieuwe cursussen. Een nieuwe cursus 'Schrijftraining' start op woensdag 8 maart van 19.00 tot 21.00 uur. In zes lessen leert u algemene vaardigheden die u nodig heeft om te schrijven, bijvoorbeeld het vastleggen van een waarneming, ervaring of herin nering. U krijgt per les opdrachten mee. Op maandag 6 maart begint de cursus 'Vijvers' van 19.30 tot 21.00 uur. In vier lessen leert u hoe u een vijver kunt aan leggen, inrichten en onderhouden en krijgt u een diapresentatie. De cursus 'Dromen' vangt aan op donderdag 9 maart van 19.00 tot 20.30 uur. In zes les sen krijgt u informatie over wat er in de hersenen gebeurt tijdens het slapen, hoe dromen ontstaan, wat ze beteke nen en wat je ermee kunt doen. Op woensdag 8 maart start de cursus 'Aandacht voor jezelf' van 19.00 tot 21.00 uur. In vier lessen leren deelne mers hoe ze met een verzorgd uiterlijk goed voor de dag kunnen komen. In de bibliotheek kunt u het plusactiviteiten- winterprogramma afhalen. Voor infor matie, tel. 0251-659119 (maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 10.00 uur). De school is gesloten van 28 februari tot en met 4 maart. Akersloot toonde zich buitengewoon creatief afgelopen weekeinde. Fotostudio Star field)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11