College niet content met plannen voor tbs-kliniek I Renske Coehoorn zoekt haar knuffeldier Wie weet waar Blauwe Beer woont? Willibrorduskerk sluit Broekman Vrienden van de Beun blij met alle donateurs krant Vrijblijvende Waardebepaling? TOj Vos Makelaardij BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN <T Dé Hypftheekwinkel LOKEEND RECLAME ECLAME KMA nm A P E L L A Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 qJU Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Drukkerij u/tk/jkpost bv Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 65e JAARGANG NO. 9 1 MAART 2000 Collecte Heiloo Wereldwijd Kinderkoor muziekschool Jaarvergadering Huurdersvereniging Gratis schaatsen voor ijsbaanleden SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Zondag 5 maart Wat we is wat we 2000 mascotte Hert ontsnapt door vernield hek Lezing over euthanasie Bilj art vereniging Egmond Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 X (072)535 10 Regio Noord* Kennemeriand C. HACHMAIMG INSTALLATIEBEDRIJF De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Van 6 tot en met 11 maart houdt het Platform Heiloo Wereldwijd een collecte ten bate van een project van familiebedrijfjes in Nicaragua. Door de orkaan Mitch, die het gebied vorig jaar teisterde, is veel verwoest. Onder meer zijn de familiébedrijfjes die producten maken voor de Nederlandse Wereldwinkels getroffen. Wie de collectant mist kan een bijdrage storten op bankrekeningnummer 12.05.13.455. HEILOO - Wie van zingen houdt, tus sen de 8 en 12 jaar oud is en wel iets vaker dan alleen maar onder de douche of soms op school een liedje wil zingen, kan terecht op de muziekschool bij het kinderkoor. Er worden leuke, vrolijke, spannende, gevoelige, hippe, gekke en swingende liedjes gezongen van onder meer 'Kinderen voor kinderen', Annie M.G. Schmidt, Herman van Veen en vele anderen. Het koor wordt geleid door docente Aswintha Weidema. Oefenen is op maandagmiddag van 17.15 ot 18.00 uur. Voor meer informatie kun je bellen naar de Muziek en Dansschool Heiloo, tel. 072-5332460. HEILOO - De Huurdersvereniging Heiloo houdt op donderdag 9 maart de jaarlijkse ledenvergadering. De verga dering zal plaatsvinden in het Open Huis en begint om 20.00 uur. Het ver slag over 1999 (inclusief begroting en het beleidsplan 2000) ligt vanaf heden voor iedereen ter inzage bij de biblio theek en het kantoor van de Woningstichting Heiloo. Tijdens de jaarvergadering staan onder meer op het programma het jaarverslag en financieel verslag over 1999 en de begroting en het beleidsplan voor 2000. Na de pauze is er een toelichting op de samenwerking tussen de corporaties Sint-Willibrordus uit Alkmaar en de Woningstichting Heiloo. De directeu ren M. van Hooff (Sint-Willibrordus) en B. Greeuw (WS Heiloo) zullen hun visie geven op deze samenwerking. HEILOO - Een tbs-kliniek past niet in het plan voor ontwikkeling van het ter rein van PC Willibrord, dat vorige zomer werd gepresenteerd. Dat is de mening van Let college van burgemees ter en wethouders van Heiloo. Burgemeester Henk den Boon gaf aan dat het hem 'gestoken heeft' dat de GGZ Noord-Holland noord vergevor derde plannen heeft, die zich 'al bij oppervlakkige toetsing niet verhouden tot de plannen die er voor het terrein zijn op basis van gezamenlijke overeen stemming'. Het college werd enkele weken gele den met een brief door PC Willibrord op de hoogte gesteld van de plannen voor een tbs-kliniek. De kliniek, die plaats moet bieden aan 120 gedetineer den met een terbeschikkingstelling, zou gebouwd gaan worden achter op het terrein van Willibrord, in het gebied dat grenst aan de Kanaalweg en het Rosendaal. Volgens Den Boon staat dat haaks op de plannen voor een 'zorg-landgoed in bossfeer' met een meer open karakter, die vorige zomer werden gepresen teerd. Daarin zou het terrein van het psychiatrisch centrum een groen, recre atief terrein moeten worden met wan del- en fietspaden, een open ruimte waar in de open lucht allerlei activitei ten als exposities, manifestaties, toneel, concerten en boekenmarkten gehou den kunnen worden én plaats voor de bouw van woningen en kantoren. Extra werkgelegenheid Het door algemeen directeur Hans de Bont van PC Willibrord aangevoerde voordeel van extra werkgelegenheid omdat er zo'n driehonderd formatie plaatsen nodig zijn voor speciaal opge leid personeel, ziet Den Boon wel als positief. „En als die plannen er niet waren geweest voor de invulling van het terrein, hadden wij als gemeente het plan voor een tbs-kliniek vanuit een heel ander kader bekeken. Maar die plannen liggen er wel, en daar past die kliniek volgens ons niet in." In de besluitvorming heeft de gemeen te in feite een afgeleide rol, volgens Den Boon. De gemeenteraad beslist alleen over de planologische invulling van het gebied en daarvoor zal dan ook de gebruikelijke procedure via college, commissie en, gemeenteraad worden gevolgd. Het Rijk is verantwoordelijk voor de rest en maakt daarover afspra ken met PC Willibrord. Den Boon kon afgelopen maandag nog niet zeggen of de gemeente medewer king wil verlenen aan de plannen van Willibrord en Justitie. „We willen eerst duidelijkheid over de exacte omvang en de consequenties van het plan en we willen weten hoe het dan zit met de andere plannen voor het terrein." Gisteren heeft het college van B en W de zaak onderling nog eens besproken en Den Boon verwacht dat op korte termijn een afspraak met PC Willibrord volgt om te praten over de kwestie. Wijkvereniging Ypestein kreeg inmid dels al telefoontjes binnen van veront ruste buurtbewoners. Het bestuur van de wijkvereniging komt donderdag 2 maart bijeen om de plannen te bespre ken en om eventueel een officieel standpunt te bepalen. HEILOO - De winter heeft het dit jaar flink laten afweten, ongetwijfeld tot verdriet van de kaarthouders van de Heilooër ijsbaan. Om hen toch nog de mogelijkheid te geven om de ijzers onder te binden en hun kunsten op het gladde ijs te laten zien, kunnen zij van 2 tot en met 8 maart op vertoon van hun lidmaatschapskaart éénmaal gratis schaatsen op kunstijsbaan De Meent in Alkmaar. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Hemelsblauw is-ie, met een donkerblauw hesje. Zijn lengte is 75 centimeter. Hij weegt bijna niks, want hij is gevuld met kleine, piepschuimen bolletjes. Dit is het signalement van Beer. Goed onthouden... Knuffel Beer was het eigendom van Renske Coehoorn, een leuk meisje met een brutaal neusje, twaalf lentes jong. Gekregen bij haar geboorte, van een kennis die hem op de kermis geschoten had. Was haar eigendom, want vader Harmen Coehoorn vond een aantal jaren geleden ('In '95 of '96 moet dat geweest zijn') dat er maar eens moest worden opgeruimd. Want Renske kwam zo langzamerhand óm in de knuffels. Een ijsbeer, poezen, honden, beren in allerlei soorten en maten, gele, rode, witte en groene, kleine knuffels, grote knuffels... Er konden wel eens wat pluchen dieren weg, vond pa dus, en de daad werd bij het woord gevoegd. Een heleboel speelgoedbeesten werden in een doos gestopt en Blauwe Beer ging er boven op. Nog wat overtollig huisraad en ver jaard speelgoed erbij en daar ging pa, naar de Koninginne-vrijmarkt in 't Loo. „Ik kan me nog herinneren dat eerst niemand die grote, blauwe beer wilde hebben," herinnert hij zich. „Of ik hem uiteindelijk nog voor een gulden heb weten te verkopen, of hem zo maar heb weggegeven, dat weet ik eigenlijk niet meer. Het enige dat ik nog weet was dat het meisje dat hem* kocht of kreeg er dolgelukkig mee was." Opgeruimd staat netjes De beer was verkocht, de kamer van Renske weer een stuk ruimer, en de jaren verstreken. Maar langzaamaan begon het te knagen bij Renske. Ze begon haar blauwe beer te missen. Eerst een klein beetje, toen een tikkel tje meer, en van lieverlee heel erg. Soms kan ze er bijna niet van slapen. Waar zou Beer toch zijn? Vader Coehoorn, spijt van zijn opruim woede, kon het niet langer aanzien. Dus toog hij met zijn dochter naar de Uitkijkpost om een advertentie te plaatsen. Misschien zou een oproep Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Sportpark Bayershoffweg Aanvang 14.00 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED Een schets van de nieuwe Willibrorduskerk. in Heiloo Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo .Mascotte Mode Geesterduin 5'4 Castricum succes hebben. „Helaas," verzucht Renske, „we hebben Beer niet gevon den. Er hebben twee mensen gebeld. Eén mevrouw had wel eens een beer op de vrijmarkt gekocht, maar die is inmiddels weggegooid. Ik denk trou wens niet dat het hem was. En verder belde er nog een mevrouw die het 'zie lig' voor me vond. Van haar heb ik een ander blauw beertje gekregen. Aardig hè?" Maar ja, het haalt natuurlijk niet bij de enige echte. Dus daarom doen Renske en haar vader nog één poging, via dit stukje in de Uitkijkpost. Wie heeft zo'n jaar of vijf geleden op de koninginne- vrijmarkt in Heiloo een grote blauwe beer gekocht? En wil diegene daar dan, eventueel tegen betaling, afstand van doen? „Want we willen hem alleen terug, als iemand hem kwijt wil, anders niet hoor!" voegt Renske grootmoedig toe. Wie denkt dat hij de blauwe beer van Renske heeft, of weet waar deze is, kan bellen met de familie Coehoorn, tel. 072-5336990. Renske Coehoorn temidden van een paar van haar knuffeldieren. (Fotostudio Starfield) HEILOO - In de periode van 27 maart tot 1 oktober worden er in de Willibrorduskerk aan de Westerweg geen vieringen meer gehouden. De kerk wordt gesloten in verband met de omvangrijke verbouwing die op .het programma staat. Vieringen vinden zolang plaats in de Moeder Godskerk aan de Holleweg, waar vanaf 3 april ook het parochiesecretariaat en het drukwerkcentrum tijdelijk gevestigd zijn. Het wachten is nog op de nodige bouwvergunningen en toestemming van het Bisdom Haarlem. Als die bin nen zijn, kan de verbouw en gedeelte lijk nieuwbouw van Willibrorduskerk en parochiehuis aan de Westerweg beginnen. Een deel van de inboedel van de Willibrorduskerk, die niet meer nodig is in de vernieuwde kerk, wordt ver kocht. Geïnteresseerden kunnen inte kenen op een aantal kerkbankjes en bidstoelen bij het secretariaat, op werk dagen tussen 9.30 en 11.30 uur. De inboedel die wel weer wordt gebruikt na de verbouwing wordt tijdelijk opge slagen. Overigens wordt nog gezocht naar een geschikte ruimte voor opslag. Suggesties zijn welkom op tel. 072- 5337611. De komende tijd staat een aantal wer vingsacties op het programma om de nodige financiële middelen bij elkaar te brengen voor de inrichting van de ver bouwde kerk en het parochiecentrum. Op 27 mei wordt een fancy fair gehou den, op 27 augustus is er een speciale 'Willibrord vakantie-broodmaaltijd' en op 16 september is er een vlooien markt. Voor financiering van de reno vatie worden bovendien fondsen geworven en ook kunnen particulieren HEILOO - Afgelopen zondag ontsnap te er een hert uit het Beestenboetje, het dierenparkje in het Ter Coulsterbos. Dat kon gebeuren omdat onverlaten een hek openmaakten door de afraste ring door te knippen. Het hert kon pas maandagochtend worden gevangen. De politie is op zoek naar eventuele getuigen die op zondag iets gezien heb ben. Bovendien neemt de politie deze vernieling bijzonder serieus en zal extra surveilleren in de omgeving van het Beestenboetje. HEILOO - Op donderdag 9 maart, aanvang 13.45 uur, zal P. Aertsen, medewerkster van de Nederlandse Vereniging van Vrijwillige Euthanasie, voorlichting geven over het onderwerp euthanasie. De wens om in geval van ondraaglijk en uitzichtloos lijden door een ander uit dat lijden verlost te wor den zal aan de orde komen, maar ook het feit dat het opzettelijk beëindigen van het leven van een ander strafbaar is. Naast leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zijn ook introducées en andere geïnteresseer den welkom. De kosten zijn voor hen f 5,-. De lezing vindt plaats in het Open Huis. EGMOND - Bij biljartvereniging Egmond is plaats voor nieuwe leden. Er wordt gespeeld op de dinsdagavond vanaf 19.00 uur. De vereniging beschikt over een accomodatie met zes biljarts. Deze is gelegen aan Het Zevenhuizen 48 in Heiloo in sporthal Het Vennewater. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Joop Baltus, Lamoraalweg 38, Egmond aan den Hoef. en bedrijven de verbouwing sponsoren. Meer informatie daarover is verkrijg baar bij A. van der Meer, tel. 072- 5321790. Pastor Helsloot houdt tot 1 oktober een werkkamer op de pastorie van de Moeder Godskerk, waar hij tijdens kantooruren bereikbaar is. De laatste viering in de Willibrorduskerk is op zondag 26 maart. i RSGROEP Regina Albrink en Klaas Hofstra. Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoioaard). Ook opzaterdag geopend t AR WE KE IS HEILOO - Sinds juli '99 draaien ze op eigen kracht, en daar zijn ze eigenlijk best wel een beetje trots op. De Stichting Vrienden van de Beun is alweer druk bezig met de voorbereidin gen voor een nieuw seizoen met profes sionele theatervoorstellingen.Toch is er nog tijd om de donateurs even in het zonnetje te zetten. En dat doen zij op zondag 5 maart, met het koffieconcert 'Een beker Poolse aarde'. Voordat het concert begint, zal het bestuur van de Stichting Vrienden van de Beun de donateurs bijpraten. De geboorte van de werkgroep 'Vrienden van de Beun' vond plaats in 1996, toen de gemeente besloot om de subsidie voor de professionele voor stellingen in de Beun af te gaan bou wen. De werkgroep kwam er op initia tief van de inmiddels overleden Gwen Bos-Fiolet, Heieen Groot-Gerritsen, Peter van Kempen en Cees Zwart. Zij startten een actie om donateurs en steunpilaren te werven. Want de pro fessionele voorstellingen in Heiloo moesten blijven, zo waren zij unaniem van mening. Want was het niet de gemeente Heiloo zelf, die indertijd theater de Beun had verzocht om voor stellingen door beroepsartiesten te pro grammeren? Vrienden en steunpilaren Maar de Kerntakennota werd ondanks veel protesten aangenomen, en de bezuinigingen werden doorgevoerd. Drie jaar geleden kreeg de Beun nog f 35.000,-, het jaar daarop f 24.000,- en vorig jaar bedroeg de laatste subsidie f 14.000,-. Het afgelopen jaar draaiden de Vrienden dus op eigen kracht, maar met steun van inmiddels zo'n vierhon derd Vrienden, die jaarlijks minimaal f 25,- geven. Een actie onder het bedrijfsleven leverde nog eens ruim veertig Steunpilaren op. Zij geven f 100,- per jaar. Hun namen hangen in de foyer van de Beun in een gouden lijstje. Een nieuwe wervingsactie onder bezoekers van de theatervoorstellingen en de filmliga in januari leverde nog eens 75 nieuwe Vrienden op. Wie deze actie gemist heeft, maar zich wel op wil geven, kan bellen met het secretariaat, tel. 072-5321033. Bijzonder koffieconcert Het koffieconcert 'Een beker Poolse aarde', waar de Vrienden van de Beun komende zondag op getrakteerd wor den, wordt gebracht door Regina Albrink op piano, en gespeeld door Klaas Hófstra. Deze laatste verbeeldt Chopin, die op zijn sterfbed in Parijs ligt. Hij verkeert in een droomtoestand. Hij verlangt naar Polen. Een vrouw, als Poolse bruid gekleed, komt de kamer binnen en speelt composities. Is dat zijn muziek? Wie is deze vrouw, waarom spreekt ze niet? Hij gaat op zoek naar haar via zijn muziek. De vrouw blijkt zijn vaderland te zijn. Hij wil haar omarmen en sterft. Deze kleine con cert-toneelproductie geeft een prachtig beeld van Chopin en zijn verlangen naar Polen. Er zijn nog kaarten voor deze voorstel ling te koop a f 22,50 bij de kassa van theater de Beun, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur, tel. 072-5333156. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 www.vanderborden Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 5Ü 85 Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1