Nieuwbouwplannen Hoekstuk en woningbouw Malevoort OZB-heffing over gebouwen in aanbouw Openingstijden gemeente huis en publieksbalie Bloemetje voor medewerking PAGINA 4 UITKIJKPOST - MAART T ji HEILOO Nieuwbouw winkelcentrum 't Hoekstuk Ontwikkeling gebied scholen en bibliotheek Plannen en maquette te bezichtigen Begin deze maand presenteerde Vastgoedonderneming Amvest samen met de gemeente Heiioo plannen voor totale nieuw bouw van winkelcentrum 't Hoekstuk en woningen boven het winkelcentrum en op de plek van de bieb en schoolgebouwen aan het Malevoort (De Zeskant). Omwonenden waren uitgenodigd om de presentatie bij te wonen, de maquette te bekijken, vragen te stellen en een eerste reactie te geven. Het gaat nu nog om een globaal plan om indi caties van bouwhoogtes, massa's en typolo gieën te geven, zodat duidelijk is in welke richting wordt gedacht. Amvest, de eigenaar van het winkelcentrum, wil nieuwbouw van 't Hoekstuk combineren met woningbouw in het gebied De Zeskant. Hierover overlegt de gemeente met Amvest. Met de reacties van de omwonenden houden de Vastgoedonderneming en de gemeente zoveel mogelijk rekening. Het gaat onder meer om de aspecten bezonning, de situ ering van de nieuw te bouwen woningen ten opzichte van de huidige woningen, de opbouw van 't Hoekstuk en een kinderspeel plaats. Een stedebouwkundig plan ligt er naar verwachting voor de zomer en na het volgen van diverse procedures zou Amvest in 2001 met de bouw van het winkelcentrum kunnen beginnen mits de provincie medewerking ver leent op het terrein van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Op zijn vroegst in het voorjaar van 2002 is sprake van het woning- bouwrijp maken van het gebied De Zeskant. De plannen in het kort i Hoekstuk Een nieuw, meer naar buiten gericht winkel centrum met ongeveer 45 appartementen erboven, ondergrondse parkeerplaatsen voor bewoners en een goede verlichting moet 't Hoekstuk een compleet nieuw en fraaier gezicht geven en een bijdrage leveren aan de sociale veiligheid. In het plan zoals dat er nu ligt, wordt de bevoorrading van de winkels aan het zicht onttrokken door het weg te wer ken aan de oostkant onder een afdak van gras. Op het dak van het winkelcentrum komt een (openbare) binnentuin ten behoeve van de appartementbewoners. De winkeloppervlakte wordt uitgebreid met 750 vierkante meter. Voor bezoekers van het winkelcentrum gaat Amvest in de plannen uit van honderd parkeerplaatsen. Gedurende de bouw zullen winkels deels op huidige plek kunnen blijven functioneren dan- wel in noodwinkels worden ondergebracht of tijdelijk gehuisvest worden in de leeggeko men school aan de overkant. Ondernemers in 't Hoekstuk hebben zich positief uitgelaten over de plannen om het winkelcentrum op te waarderen. De onderne mers hebben al langer behoefte aan het ver fraaien van het winkelcentrum en hebben te kennen gegeven de plannen te waarderen. Woningbouw locatie scholen en bibliotheek Aan het Malevoort komt grond vrij voor woningbouw na verplaatsing van de basis scholen en straks de bibliotheek. Hierover zijn omwonenden al in eerder stadium geïnfor meerd toen sprake was van verplaatsing van de scholen. In het gebied De Zeskant' zijn ongeveer 80 woningen gedacht, onderver deeld in vrijstaande woningen, rijtjeswonin gen, geschakelde woningen en appartemen ten (urban villa's) in blokjes van zes. Woningbouw vindt plaats in diverse prijsklas sen en het gaat om zowel huur als koopwo ningen voor verschillende doelgroepen. De gemeente stelt als voorwaarde dat de waar devolle bomen worden gehandhaafd. Hoe nu verder Na de presentatie van de plannen vindt nu een verdere stedebouwkundige uitwerking van de globale plannen plaats. Hierbij houdt de gemeente zoveel mogelijk rekening met de reacties van de aanwezigen, zoals bezon ning, situering nieuwe woningen ten opzichte van de huidige, een speelplaats en de opbouw van 't Hoekstuk. Naar verwachting vindt in de maanden maart en april een selectie plaats van architecten. Zoals het er nu naar uitziet spreekt de com missie Grondgebiedzaken in juni over het uit gewerkte stedebouwkundig plan en de beno digde voorbereidingsbesluiten en zal de gemeenteraad hierover in juli een besluit nemen. In het vierde kwartaal van 2000 star ten dan diverse (inspraak)procedures. Een belangrijke voorwaarde is de medewerking van de provincie op het gebied van ruimtelij ke ordening en volkshuisvesting. Bezichtigen maquette De maquette en de tekeningen kunt u tot 20 maart bezichtigen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. U kunt de maquette en de plannen bekijken tijdens dé openingsuren van het gemeentehuis, maandag tot en met vrij dag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Vanaf 21 maart staat de maquette met de bij behorende tekeningen in 't Hoekstuk. Aanleiding De locatie De Zeskant zal vrijkomen voor De gemeente Heiioo heft met ingang van 1 januari 2000 ook over gebouwen in aanbouw onroerendezaakbelasting (OZB). Terreinen waarop een woning of bedrijf in aanbouw is, laat de gemeente taxeren op grond van de Wet waardering onroerende zaken (WOZ). Dit geldt bijvoorbeeld ook voor woningen die in aanbouw zijn in het woningbouwproject de Egelshoek. Tot 2000 werd geen OZB geheven over gebouwen in aanbouw. In de Wet WOZ, die sinds 1 januari 1997 van kracht is, staat ech ter dat de gemeente van iedere onroerende zaak de waarde moet vaststellen. Daarbij maakt het niet uit of er sprake is van een woning, een bedrijfspand, een stuk grond of een bouwterrein. De gemeente taxeert vanaf nu ieder jaar op 1 januari gebouwen die in aanbouw zijn. De taxateur van de gemeente stelt vast in hoever re het bouwwerk is gevorderd. De OZB- heffing over deze objecten is dan ook geba seerd op de waarde zoals die öp 1 januari door de taxateur is vastgesteld. Iemand die een kavel grond koopt met daar aan gekoppeld een bouw- en aannemings overeenkomst, is voor de OZB zowel eige naar als gebruiker van het bouwterrein. De gemeente Heiioo heeft besloten om de eige naren van gebouwen in aanbouw een aan slag op te leggen. De gebruikersbelasting legt de gemeente niet op. Als u, om een voorbeeld te geven, momen teel een woning in de Egelshoek laat bouwen, ontvangt u een OZB-aanslag als eigenaar en gebruiker voor uw huidige woning en een aanslag OZB als eigenaar voor de woning in aanbouw. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer R. Ligthart, telefoonnummer (072-) 535 66 19. woningbouw na verplaatsing scholen en straks de bibliotheek. In het najaar van 1998 maakte Amvest aan de gemeente bekend het winkelcentrum 't Hoekstuk te willen verfraaien en wat te willen uitbreiden. Een onderzoeks rapport van het MKB-adviesbureau onder steunde deze wens. Het gemeentebestuur was van mening dat het zinvol was om eens te kijken naar mogelijkheden voor totale nieuwbouw, met een woonfunctie boven de winkels en parkeren onder 't winkelcentrum met als doel een wat meer naar buiten gericht winkelcentrum en een bijdrage te leveren aan het verbeteren van de sociale veiligheid. De vastgoedonderneming voelde voor de ideeën van het gemeentebestuur en zo ontstond het idee om voor 't Hoekstuk en de woningbouw één gezamenlijk ontwerp te maken en uitein delijk ook met één stedebouwkundig ontwerp te komen om de samenhang te waarborgen. Dit is uitgemond in de tekeningen en de maquette zoals die nu te bezichtigen zijn. Informatie Voor meer informatie of vragen kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen terecht tij dens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden kunt u op afspraak terecht. U kunt dan contact opnemen met de gemeente Heiioo, sector Grondgebied, de heer J. Geerlings, tel. (072)- 535 67 56 (niet op vrijdag). De ochtend Tussen 08.00 en 12.30 uur zijn de publieksba- lies in het gemeentehuis geopend. U kunt terecht bij de balies Werk, Inkomen en Zorg (Welzijn), Burgerzaken, Bouwen en Wonen en bij de Receptie. Ook zijn we telefonisch bereikbaar onder nr. 072 - 535 66 66. De middag Tussen 12.30 en 16.30 uur kunt u alleen op afspraak terecht. Telefonisch zijn we tussen 12.30 en 16.30 uur wel bereikbaar. De avond Iedere maandagavond zijn de publieksbalies in het gemeentehuis geopend tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt terecht bij de balies Werk, Inkomen en Zorg (Welzijn), Burgerzaken, Bouwen en Wonen en bij de Receptie. Ook zijn we telefonisch bereikbaar. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Telefonisch is de Afvalbrengplaats bereikbaar onder nr. 072 - 535 68 68. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiioo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Bereikbaarheid buiten openingstijden in geval van spoed Voor spoedgevallen over het dagelijks onder houd is de gemeente ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat hier om een proefperiode die duurt tot september 2000. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoen de medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere openings tijden belt goed of uw melding écht spoedeis end is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan uw boodschap in op het antwoordapparaat. Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van Nieuwe bouwplannen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Rectificatie: Spoorlaan 11 - vergroten woning Zeeweg 100-411 - plaatsen antenne-installa tie op het dak van woongebouw Westerzij Wentholtlaan 20 - plaatsen dakkapel en uit breiden berging De Kuilenaar 9 - vergroten woning Heerenweg 60 - vergroten kantoor Frederica's Hof 5 - oprichten woning Ewisweg 100a - plaatsen dakkapel Westerweg 327 - plaatsen twee dakkapellen De Schoren 3 - vergroten woning Stationsweg 84 - wijzigen voorgevelpui Parkeerterrein De Omloop (nabij zwembad Het Baafje) - oprichten kinderdagverblijf De Ronge 36 - plaatsen berging Groot Barlaken 27 - vergroten woning Ewisweg 48 - vergroten woning Bergeonstraat 23 - vergroten woning De Rookamer 25 - vergroten woning Butterlaan 24 - vergroten woning Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Bergeonstraat 23 Laarmanstraat 25 uitbreiden woning; uitbreiden woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 maart 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tgssen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiioo, Postbus 1, 1850 AA Heiioo. Deze week zijn als dank voor het invullen van de klantenkaart (of enquête) bloemen bezorgd bij twee inwoners van Heiioo. De gemeente Heiioo is begin dit jaar begon nen met het uitdelen van de zogenaamde klantenkaart (enquête). Bezoekers van de publieksbalies krijgen zo'n kaart uitgereikt en worden gevraagd deze in te vullen. Op deze manier verwacht het gemeentebestuur conti nue te peilen hoe bezoekers de dienstverle ning aan de publieksbalies ervaren, zodat indien gewenst er tijdig bijgestuurd kan wor den. Deelnemers aan de enquête maken kans op een bloemetje. De gemeente verloot onder de inzenders maandelijks twee bossen bloemen. Per kwartaal worden de resultaten op een rij gezet, conclusies getrokken en eventueel actie ondernomen, indien daar aan leiding toe is. De eerste resultaten publiceert de gemeente in april. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Frederica's Hof 5 - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. Gemeenteraadsvergadering 6 maart 2000 De gemeenteraad vergadert in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toeganke lijk. U bent van harte welkom. Agenda 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 7 februari 2000 4 Ingekomen stukken 5 Regiostukken Bespreekstukken 6 Beantwoording van vraag gemeenteraad Limmen inzake al dan niet aansluiting gemeente Heiioo bij CAL-fusie 7. Vaststelling Visie Ruimtelijke Inrichting Vennewatersweg-Ypesteinerlaan tussen spoorweg en Oosterzijweg Akkoordstukken 8 Wijziging samenstelling raadscommissies 9 Vaststelling verordening (re)integratie arbeidsgehandicapten 10 Meerjarenprogramma Swietochlowice - Heiioo 11.Wijziging Regeling Gemeenschappelijk Orgaan Intergemeentelijke Stichting Openbaar Basisonderwijs 12. Voorstel tot afgifte van positief advies richting Staatssecretaris betreffende plaatsing van gebouw Cornelius (Willibrordterrein) op rijksmonumentenlijst 13. Beschikbaarstelling krediet voor planmatig onderhoud aan diverse gemeentelijke gebouwen 14 Aangaan van achtervangovereenkomst per project met Waarborgfonds Sociale Woningbouw voor financiering van woningcorporaties 15 Verlenging pachtovereenkomst voor wat betreft de ten noorden van de Vennewatersweg gelegen percelen grond 16.Vaststelling (aangepast) bestemmingsplan Zuid-Oost III 17 Vaststelling voorbereidingsbesluiten in verband met ingediende bouwplannen Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4