Diftar: zelf invloed uitoefenen op afvalkosten Inwerkingtreding wijziging monumentenverordening Vogelwet gewijzigd 0> HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641 Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 8 MAART Informatierubriek 50% van het afval in de grijze rolemmer hoort er niet in thuis wie meer afval aanlevert, betaalt meer Afval scheiden en beperken dat doe je samen In februari besloot de gemeenteraad van Heiloo tariefdifferentiatiekortweg Diftar genoemdin te voeren. Dit betekent dat de gemeente het huishoudelijk afval dat u aan biedt weegt en u als aanbieder naar gewicht betaalt. Wie meer afval aanlevertbetaalt ook meer. Het gemeentebestuur wil het systeem Diftar vanaf 1 januari 2001 in gaan voeren. De eerste maanden van het jaar 2001 vormen een proefperiode. Gedurende deze periode kunnen inwoners van Heiloo kennis maken met de vernieuwde vorm van afvalinzameling. Deze nieuwe vorm van afvalscheiding levert nogal wat reacties op, evenals de invoering van grijze en groene emmers enkele jaren terug. Ongewenst gedrag zal in de ogen van het gemeentebestuur niet op grote schaal plaatsvinden. De praktijk moet dat echter uit wijzen. Waarom Diftar? Met de invoering van Diftar krijgt u als inwo ner van de gemeente Heiloo greep op uw afvalstoffenrekening. Op dit moment betaalt elk meerpersoonshuishouden jaarlijks hetzelf de bedrag van 597,60 en elk éénpersoons huishouden 356,40. Met deze nieuwe vorm van afvalscheiding naar gewicht wil het gemeentebestuur bereiken dat u zelf invloed krijgt op de kosten die u in de toekomst gaat betalen. Daarnaast is Diftar een manier om te streven naar een situatie waarin degene die bewuster omgaat met afval en afvalscheiden, daarvoor ook 'beloond' wordt. Oftewel wie meer afval aanlevert, betaalt meer en wie min der afval aanlevert, betaalt naar verhouding minder. Uit ervaring blijkt ook dat dit syteem leidt tot het beter scheiden van afval en het voorko men van afval (door ander koopgedrag bij voorbeeld). Het mes snijdt duidelijk aan twee kanten: het kan op termijn schelen in uw por temonnee én het stimuleert tot het bewuster reduceren en scheiden van afval. En dat is hard nodig. Dit blijkt uit de resultaten van de jaarlijkse analyse van afval in de grijze rolem mer. Maar liefst 50% van het afval in de grijze rolemmer hoort daar niet in thuis en dat betekent dat 50% van het afval goedkoper verwerkt kan worden dan nu het geval is. In de grafiek hieronder ziet u de resultaten van de analyse van wat er zoal in de grijze rolem mer wordt gegooid. DE GROTE AFVALSTROMEN IN DE GRIJZE ROLEMMER van Groente-, fruit- en tuinafval tot compost kost ongeveer 13 cent per kilogram, en het verwerken van papier verschilt afhankelijk van de papierprijs sterk en kost gemiddeld 13 cent per kilogram (inclusief milieupremie). Verenigingen krijgen subsidie voor het inza melen van papier, de zogenaamde milieupre mie. Daarom alleen al is het jammer dat 20% van het afval in de grijze rolemmer papier is. Het verwerken van glas kost ongeveer 3,5 cent per kilogram. Met het invoeren van Diftar wil het gemeente bestuur bewerkstelligen dat inwoners van Heiloo afval beter scheiden én beperken. Zo verdwijnt dan wellicht geen oud gereedschap meer in de grijze rolemmer, maar brengt u dat naar de Stichting Gered Gereedschap en steunt u een goed doel. Dit geldt ook voor het aanbieden van oud papier aan verenigingen. Wat houdt Diftar in? Invoering van Diftar op basis van gewicht betekent dat de rolemmers door de huisvuil- auto moeten worden herkend en gewogen. Dit brengt de nodige veranderingen met zich mee. Zo zijn alle rolemmers in de toekomst voorzien van een chip met een unieke code. Op die manier vindt een nauwkeurige regis tratie plaats van de rolemmers. De boordcom puter zorgt ervoor dat het aangeleverde gewicht via de unieke code van de chip, direct wordt gekoppeld aan uw eigen rolem mer. Vervolgens ontvangt u regelmatig een overzicht van de gemeente Heiloo. Op dit overzicht staan onder andere het aantal door u aangeleverde kilogrammen afval en de bij behorende kosten. Diftar in de toekomst De invoering van Diftar zal stap voor stap plaatsvinden. Er zijn diverse vraagstukken die nog een goede oplossing vragen. Zo is de wijze van inzameling en registratie bij apparte menten en flats nog niet vastgesteld. Op dit moment onderzoekt de gemeente welke methode voor Heiloo het meest doelmatig is. Dit geldt tevens voor het inzamelen van grof vuil. In ieder geval houden wij u van alle ont wikkelingen voortdurend op de hoogte. Dit gebeurt via onze gemeentepagina in de Uitkijkpost en via speciale huis-aan-huis nieuwsbrieven. Ook over de opbouw van de nieuwe tarieven, die pas medio 2001 in wer king treden, zullen wij u in de loop van het jaar 2000 uitvoerig informeren. TEXTIEL 5% KUNSTSTOF 15% MÈ OVERIG (ZIE ANDERE GRAFIEK) G FT-AFVAL 25% GLAS METALEN 3% OVERIG PAPIER 19% INZAMELBAAR PAPIER 21% SAMENSTELLING VAN HET OVERIG AFVAL (9%) OVERIG AFVAL 0,3% BROOD 1.7% HOUT 1,9 TAPIJT 1,1% DIERLIJK AFVAL 0,6% LEER/RUBBER 0,2% In de grijze rolemmer komt 25% GFT-afval terecht, 20% voor recycling geschikt papier en 5% glas en kleding. Dit afval hoort daar niet in thuis en kunnen we goedkoper laten verwerken. Afval in de grijze rolemmer gaat naar een afvalverwerwerkingsbedrijf en wordt verbrand. De kosten hiervan zijn hoog. Per kilogram afval zijn de kosten 20 cent. Het verwerken PUIN/STEEN 3,3 Informatie Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, sectie milieu, de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 535 67 34 tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (met uitzondering van woensdag). Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Heerenweg 28 - bouw winkel/kantoorruimte met bovenwoning Zeeweg 100-411 - plaatsen antenne-installa tie op het dak van woongebouw Westerzij De Ronge 36 - plaatsen berging Stationsweg 34b - veranderen voorgevel Commandeurslaan 14-vergroten woning (o.a. dakkapel) De Rookamer 25 - vergroten woning Groot Barlaken 27 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/-meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 7 februari jl. een aantal wijzigingen heeft vastgesteld van de Monumentenverordening Heiloo 1994. Dit gebeurt ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze verordening regelt de aanwijzing van objecten die op de gemeente lijke monumentenlijst worden geplaatst. De wijzigingen hebben betrekking op de samenstelling en zittingsduur van de Heilooër Monumentencommissie, aanpassing van pro cedures aan de Algemene wet bestuursrecht en verdere actualisering van de verordening. Deze wijzigingen treden in werking op 16 maart a.s. Ter inzage De tekst van de verordening waarin de hier voor bedoelde wijzigingen zijn verwerkt ligt voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie nr. 6 (Bouwen en Wonen) in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 14 maart a.s. vergadert de commis sie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Evaluatie Seniorenraad - Algemene Subsidieverordening Heiloo - Beleidsverslag uitvoering Algemene bijstandswet 1999 - Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs - Contracten in het kader van de Wiw (Pluswerk en Gak sociale zekerheid/Nova) aanwijzingsbesluit uitvoering Wiw - Vaststelling beleidsregels ID-banen Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de familie M. Jongerius te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Trompenburg 13 Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 9 maart 2000 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur, alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een eder tegen het voorne men om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wat betekent dit voor Heiloo? De Vogelwet is onlangs gewijzigd. De wet van 1936 voldeed niet meer aan de bepalingen van de Richtlijn van de Europese Unie voor de bescherming van vogels en andere inter nationale regelingen. Het doel van de Vogelwet is bescherming van de in het wild levende vogelsoorten. De Vogelwet is er één in een reeks ter bescherming van de flora en fauna. In de toekomst wordt deze reeks wetten ver vangen door één wet, de Flora- en faunawet. Welke vogels zijn beschermd? Volgens de vogelwet zijn alle Europese, wilde vogels in ons land beschermd, met uitzonde ring van de tamme duivenrassen, de tamme knobbelzwanen. Verder zijn de in artikel 2 van de Jachtwet genoemde vogels niet volgens de Vogelwet beschermd. Op veel van deze vogels mag vanwege de Jachtwet niet, of beperkt door de jachttijd, worden gejaagd. Dit betekent, dat dus niet alleen de broedvo- gels die in Nederland leven, of vogels die ons land tijdens de trek aandoen zijn beschermd. Ook vogels die niet in Nederland voorkomen, maar wel in andere Europese landen zijn beschermd. Wat betekent dit voor Heiloo? In grote lijnen komt de Vogelwet erop neer, dat het verboden is om nesten van bescherm de vogels te verstoren, opzettelijk te vernielen of te beschadigen. Ook is het verboden om nesten van beschermde vogels onder zich te hebben, te vervoeren, binnen of buiten het grondgebied van Nederland te brengen of deze te verhandelen. Dit heeft gevolgen voor de snoei- en rooi- werkzaamheden in ons dorp. Immers, snoei en/of rooiwerkzaamheden kunnen nesten ver storen. Omdat in de Vogelwet niet duidelijk staat aan gegeven wanneer niet gesnoeid of gerooid mag worden, heeft de gemeente contact opgenomen met het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Het Ministerie heeft aangegeven dat heesters en beplanting het gehele jaar door mogen wor den gerooid als er goed en adequaat gecon troleerd is of er nesten in de heesters of bomen aanwezig zijn. Zijn er geen nesten aanwezig of in de maak, dan mag er gezaagd worden. Volgens de Richtlijnen Vogelbescherming Nederland is de eenvou digste manier om het verstoren van nesten te voorkomen om geen werkzaamheden te ver richten in de broedtijd. Deze broedtijd loopt globaal van 15 maart tot 15 juli, afhankelijk van soort en situatie. De gemeente Heiloo houdt met de planning van werkzaamheden dan ook zoveel mogelijk rekening met de broedperiode. Het is niet altijd mogelijk om juist in deze periode geen werkzaamheden te verrichten. Is het écht nodig, dan controleren we uiteraard goed of er geen nesten (in de maak) in de betreffende heesters/bomen aan wezig zijn voordat werkzaamheden beginnen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Hartland van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-535 68 11. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Vierkant 9 - veranderen en vergroten woning Holleweg 143 - oprichten garage Holleweg 94 - veranderen woning (gevel) Werkendelslaan 45 - vergroten woning (dak- opbouw) Groot Barlaken 14 - vergroten woning (dak- opbouw) Egelenburg 30 - plaatsen dakkapel De Laghe Weijdt 64 - vergroten woning Groot Barlaken 21 - vergroten woning Vredenoord 179 - vergroten woning De Kistemaker 34 - oprichten garage Baetenburg 90 - vergroten woning Commissie Bestuurszaken Maandag 13 maart a.s. vergadert de commis sie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Voorstel applicatie GWS4all Raadsvoorstel wijziging spaarloonregeling Kader voor afweging ruimtevragende en ruimtescheppende zaken. Commissie Grondgebiedzaken I Woensdag 15 maart a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat onder meer de volgende punten: - Presentatie ontwerp nieuwbouw voor bibliotheek, appartementen en Rabobank. Naar aanleiding van de opmerkingen van diverse fracties tijdens de commissiebe handeling van 14 februari jl. is het ontwerp aangepast. Het college heeft kennis geno men van het aangepaste ontwerp voor de nieuwbouw ten behoeve van de biblio theek, appartementen en Rabobank. De architect van Reus Leeuwenkamp geeft een presentatie. - Voorbereidingsbesluiten Peuterspeelzaal en garages achter Holleweg 133 t/m 149 Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 16 maart a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken II in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Onkruidbestrijdingsplan - Onderzoek verbetering openbaar vervoer Heiloo Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Westerweg 267 - slopen van de laagbouw naast de kerk Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnum mer (072-) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4