Bibliotheekcomplex blijft massaal Wijk vereniging Ypestein wil geen tbs-kliniek Concert in de Witte Kerk foto-.- expositie Aanhopplmen? Broekman ra '/BcfKMA STlllïïIïïï Juj Vos Makelaardij VAN DER BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 14 fflSIL Tel. 072-532 10 65 25 en 26 maart Dé Hy^heekwinkel 65e JAARGANG NO. 12 22 MAART 2000 jj Drukkerij uitkijkpost bv Woningcorporaties fuseren Politie sluit onderzoek naar mogelijk misdrijf af Ypedisco verplaatst - Benedictusschool heeft eindelijk speeltoestel Viering zestigjarig bestaan kapel PC Willibrord Overeenstemming gebruikers over renovatie Bruno-gebouw reclameproducties C. HACHMA1MG Waf we is wat we voorjaarscollèctie ruimte voor nieuwe keuzes Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Koopzondag in 't Loo (072) 535 10 00 TnT houseparty en Jamsessie in de Buk Bench Zabor Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent 'excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Woningstichting Heiloo en Woningstichting Sint-Willibrordus uit Alkmaar gaan fuseren. De besturen van beide corporaties hebben dit onlangs besloten. Vanwege de verande ringen op de volkshuisvestigingsmarkt willen zij gezamenlijk de volkshuisves- tings taken in de regio oppakken. Gezamenlijk hebben de corporaties vierduizend woningen die ze verhuren. De fusiepartners verwachten dat ze door bundeling van krachten een bete re marktpositie krijgen in de regio Noord-Kennemerland in verhouding tot andere woningbouwverenigingen. Bovendien willen ze de kwaliteit van de dienstverlening aan de huurders verbe teren. Streven is onder andere om op korte termijn ruimere openingstijden van de kantoren in te stellen en de tele fonische bereikbaarheid te verbeteren, aldus directeur Bertil Greeuw van de Woningstichting Heiloo. „In een onder zoek dat de woningstichting onlangs hield onder de huurders kwam naar voren dat dat punten zijn waar niet iedereen tevreden over is." Greeuw benadrukt dat er na de fusie in elk geval twee kantoren blijven, waarvan één in Heiloo. Met een fusie hopen de woningbouw verenigingen tevens hun dienstenpak ket uit te kunnen breiden met nieuwe producten. Te denken valt aan diensten op het gebied van onderhoud en nieu we vormen van wonen. HEILOO - De politie heeft het onder zoek naar een eventuele moord in een woning aan de Vinkenbaan afgesloten. Volgens de politie zijn er geen sporen bij en in de woning gevonden die er op wijzen dat in de woning een misdrijf gepleegd zou zijn. Het regionale rec herchebijstandsteam dat de zaak on derzocht, is inmiddels ontbonden. Het onderzoek werd een maand gele den gestart, nadat de politie informatie had gekregen waaruit bleek dat er in de woning mogelijk iemand was ver moord. De politie stelde een onderzoek in, waarbij veertien rechercheurs wer den ingeschakeld, onder wie een aantal van de technische recherche. Dit onder zoek toonde volgens de politie aan dat het 'zeer onwaarschijnlijk is dat in de woning een dergelijk misdrijf is gepleegd'. De politie heeft verklaard dat twee van de drie verdachten die in de woning werden aangehouden omdat ze illegaal in Nederland verbleven, inmiddels het land zijn uitgezet. De derde verdachte, die was aangehouden omdat hij onder dak verleende aan mensen die illegaal in Nederland verbleven, is weer in vrij heid gesteld. HEILOO - De geplande Ypedisco van zaterdag 25 maart gaat niet door. Deze wordt verplaatst naar zaterdag 1 april. De disco is. voor iedereen uit groep 4 tot en met 8 en duurt van 19.00 tot 20.30 uur. De consumpties zijn f 1,- en de entree is ook f 1,-. Info bij Paola Willems, tel. 072-5338297. 'i l i x r |J! 1 Het gevelaanzicht van Westerweg en Stationsweg in het voorstel van Reus en Leeuwenkamp architecten. HEILOO - Ondanks diverse aanpass ingen is het nieuwe bibliotheekcom plex op de hoek van de Stationsweg en de Westerweg, zoals het is geschetst door architectenbureau Reus en Leeuwenkamp, nog steeds te massaal. Dat vinden de fracties van PvdA, Heiloo 2000, D66 en GroenLinks. Vorige week woensdag presenteerde het architectenbureau aangepaste ont- werpschetsen voor de nieuwe biblio theek, 25 appartementen en een reis- winkel van de Rabobank tijdens de ver gadering van de commissie Grond gebiedzaken I. D66 en PvdA vroegen zich af of het gebouw niet minder mas saal gemaakt kan worden door minder appartementen te bouwen. De gemeen te zou dan desnoods meer geld moeten bijleggen voor de huisvesting van de bibliotheek. In de huidige plannen is daarvoor 4 miljoen gulden uitgetrok ken. De gepresenteerde aanpassingen in het ontwerp zijn gemaakt naar aanleiding van opmerkingen van de commissiele den in een eerdere vergadering. De wij zigingen in het ontwerp (drie aan elkaar verbonden villa's van twee bouwlagen met een dakopbouw aan de Westerweg en een blok van drie lagen met dakopbouw aan de Stationsweg) betreffen vooral het materiaal- en kleurgebruik. De architecten brachten meer verschillen aan in de kleuren van het metselwerk, in de gevelindelingen, de soorten daken (zink, pannen en lei) en materialen (natuursteen en stuc werk). Over het algemeen waren de commissieleden positief over de aan passingen, alleen veranderen die vol gens een aantal fracties de massaliteit van het gebouw niet. Weinig positieve woorden PvdA'er Roelof Bos verweet het colle ge dat er op dat punt niets gedaan was met opmerkingen die de partij eerder maakte. Hij noemde nogmaals zijn oplossing om de bibliotheek over twee verdiepingen te huisvesten en dan maar wat minder appartementen te bouwen. Ook Hans van Halem (D66) leek het een goed idee om minder appartementen in het complex te vesti gen en vroeg zich af of een aantal mis schien niet op een andere plek gebouwd zou kunnen worden. Wethouder Juup Wuijster-Schudde- boom benadrukte dat er 25 apparte menten nodig zijn om een bibliotheek op deze centrumlocatie te 'kunnen exploiteren. De verkoop van de appar tementen moeten de 9 ton voor de aan koop van de grond voor de bibliotheek dekken. Wanneer er minder woningen komen, moeten die in prijs aanzienlijk stijgen om het geheel uit te kunnen voeren, aldus Wuijster. Bos en Van Halem opperden beiden dat de gemeente om dit probleem op te lossen misschien meer dan de geplande 4 miljoen gulden kan bijdragen voor de vestiging van de bibliotheek. Wuijster beloofde daarop dat nagegaan wordt hoeveel appartementen er op de vierde bouwlaag liggen en wat de financiële en ruimtelijke consequenties zijn als die appartementen uit het plan gelaten worden. De resultaten zullen vertrou welijk aan de commissieleden worden meegedeeld. De fracties van Heiloo 2000 en GroenLinks hadden weinig positieve woorden over voor het plan, ondanks de aanpassingen. Ton van Dril (Groen Links) con3tateerde dat 'het college zo gebonden is aan de grondkosten, dat die inmiddels randvoorwaarden zijn geworden'. Dan maar geen bibliotheek bouwen op die plaats, dan kom je van die grondkosten af, vond Van Dril. HEILOO - Het bestuur van wijkver- eniging Ypestein heeft directeur J. de Bont van PC Willibrord in een brief gevraagd af te zien van de plannen voor het bouwen van een tbs-kliniek. De wijkvereniging zegt verbaasd en onge rust te zijn over de plannen voor een dergelijke kliniek. Plannen die de wijk vereniging overigens uit de krant heeft vernomen. De wijkvereniging is bestookt met vra gen en opmerkingen van bezorgde wijkbewoners en andere inwoners van Heiloo en omstreken, zo schrijft zij in de brief aan De Bont. 'Een tbs-kliniek voor 80 tot 120 patiënten midden in een dorp, geplaatst langs een doorgaande weg, pal naast een kinderrijke woon wijk. U zult begrijpen dat wij zéér ver ontrust zijn over deze toekomstplan nen van de GGZ', alus de briefschrij vers. HEILOO - Een jaar geleden is het alweer bijna. Op 28 april van het vorig jaar hield de Benedictusschool een ludieke actie. Door geheel Plan Oost werd de langste waslijn ter wereld gespannen én volgehangen met daar voor ingezameld wasgoed. Een actie die de school veel publiciteit opleverde, waar heel veel mensen zich voor inzet ten en die 40.000 knijpers, 10.000 kilo gram wasgoed en 20 kilometer waslijn verwerkte. De Benedictusschool haal de ermee het Guinness Book of Records en, misschien nog belangrij ker, bracht er via het benaderen van sponsors f 13.000,- mee bijeen. Met dit geld is een fraai speeltoestel aangeschaft, dat onlangs door hulp vaardige ouders op het plein bij de school is geplaatst. De kinderen zijn er meer dan blij mee. Zo blij zelfs, dat ze er bijna niet meer af te krijgen zijn! Volgens de wijkvereniging is een tbs- kliniek in strijd met de ideeën en uitge werkte plannen voor het streven naar een meer openbaar karakter van het Willibrord-terrein, zoals die eerder gepresenteerd zijn. 'Los van wat statis tieken en deskundigen ons zouden kunnen vertellen, ervaren wij een zwaar bewaakt pand op de hoek van de straat als zeer bedreigend. Het lijkt ons niet in het belang van het dorp Heiloo oln een tbs-kliniek in de bebouwde kom te plaatsen.' De wijkvereniging vindt dat doorslag gevende argumenten om de kliniek op de hoek van het Rosendaal en de Kanaalweg te bouwen tot nu toe ont breken. De wijkvereniging wil op korte termijn een informatieavond voor bewoners van Ypestein houden, waar een deskundige uitleg kan komen geven en vragen kan beantwoorden over de tbs-kliniek. De brief wordt besloten met de wens dat Willibrord het standpunt van de wijkvereniging zal meewegen in de definitieve beslis sing. HEILOO - Komende zondag wordt het zestigjarig bestaan van de kapel van PC Willibrord gevierd. Om 10.00 uür wordt er een kerkdienst gehouden, waar zowel de Schola als een oecumenisch zanggroepje aan deelnemen. Daarna, tussen 11.15 en 14.00 uur, kan er koffie wordep gedronken, is er een expositie in de omloop en bij mooi weer in de binnentuin, worden er foto's en brieven in de kapel geëxposeerd en is er muziek op het podium en rond het orgel. Het organisatiecomité heeft enige tijd geleden een oproep gedaan aan ieder een die zich aangesproken voelde om te verwoorden wat de kapel en de van verre zichtbare koepel met het groene, lichtgevende kruis, voor hen betekent. Aan deze oproep is rjuim gehoor gege ven. Er zijn veel originelk en bijzonde re bijdragen binnengekomen. In de vorm van een verhaal, een gedicht of een gebed, een tekening of een foto stuurden (ex)cliënten. medewerkers, personeel, vrijwilligers en vele anderen hun bijdragen. Een groot deel hiervan is te zien bij de expositie in de kapel. Een aantal van deze 'herinneringen' is tevens opgenomen in het liturgieboek je en in een herinneringsboek. In de omloop is een expositie te zien van kerkgewaden, een baldakijn en tal van liturgische gebruiksartikelen. HEILOO - Het bouwteam dat zich de afgelopen maanden heeft beziggehou den met de renovatie van het Bruno- gebouw aan de Pastoor van Muijen- weg, heeft onlangs overeenstemming bereikt over de verbouw van het pand. Gemeente en gebruikers van het gebouw (Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en een aantal muziekverenigin gen), die in het bouwteam vertegen woordigd zijn, hebben de tekeningen klaar liggen. Een sloopbedrijf is inmid dels aan de slag qm binnen al het hout werk dat is aangetast door een agres sieve zwam, te verwijderen. Nu overeenstemming is bereikt tussen gebruikers en gemeente over de eisen waaraan een verbouwd Bruno-gebouw moet voldoen, is ook zeker geworden dat het jongerenwerk van Buk Buk en Tendenz gehuisvest blijft in het ver bouwde gebouw, aldus een persbericht van de stichting. Hoewel gemeente en SJJH hoopten dat de renovatie na februari gestart kon worden, is er toch opnieuw vertraging. Het wachten is op 1 de politiek, die zich bij behandeling van de Voorjaarsnota moet uitspreken over de beschikbare financiële middelen. Ondertussen heeft de SJJH wel grootse plannen over nieuwe activiteiten die in het gerenoveerde Bruno-gebouw opge zet zouden kunnen worden. Er zijn ideeën om de middagactiviteiten van het tienerwerk uit te breiden en om bij voorbeeld te beginnen met huiswerk begeleiding. Voor jongeren wordt gedacht over vestiging van een inloop café annex Jongeren Informatie Punt (JIP), het organiseren van buiten schoolse activiteiten en het opzetten van een jongerenraad, die als spreek buis moet gaan fungeren voor alle jeugd en jongeren in Heiloo. Afgelopen vrijdag namen de leerlingen van de Benedictusschool enthousiast het nieuwe speeltoestel in gebruik. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Het vierde en laatste con cert van de winterserie in de Witte Kerk wordt komende zondag, 26 maart, gegeven door Teunis van der Zwart, Giselle Boeters en Gerard Boeters op hoorn, harp en piano.Twee aan twee en solo zullen deze instrumenten te horen zijn. In dit programma worden compo sities van overbekende componisten afgewisseld door wat moderner werk, met alle avontuur van dien. Naast Beethoven en Schumann staan dus ook een Naderman en Grandjany op de les senaar, om enkele namen te noemen. Pianist Gerard Boeters behaalde het diploma Uitvoerend Musicus aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam en vormde zich verder via master- classes van diverse coryfeeën. Alle varianten van het pianistenbestaan zijn hem inmiddels vertrouwd. Zijn dochter Giselle kreeg van hem haar eerste muzieklessen op de piano. Uiteindelijk werd de harp haar instrument en Edward Witsenburg heeft veel aan haar opleiding bijgedragen. Ook in haar geval markeerden diverse masterclas- ses haar verdere ontwikkeling, afgewis seld met succesvolle deelname aan een aantal concoursen. De in Katwijk aan de Rijn geboren hoornist Teunis van der Zwart kreeg als negenjarige jongen een klarinet in de handen gedrukt, omdat de plaatselijke harmonie daarin versterking nodig had. Maar dat zinde de jongeman niet en zijn resolute overstap naar de hoorn heeft sindsdien zijn muzikale loopbaan bepaald. Jarenlang heeft hij kans gezien zijn veelvuldige optredens in de top van de Europese barokorkesten te combi neren met het leraarschap aan de muziekschool te Heiloo. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-. Voor 65-plus, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar kost de entree f 12,50. Telefonisch kunnen nog kaartjes worden gereserveerd via 072- 5335852 en 5334804. Het laatstgenoem de nummer kan eveneens worden gebeld indien u het concertbezoek wil combineren met een diner bij restau rant De Loocatie. Zo'n arrangement kost dan f 50,-. Hcilooër Amateur Fotoclub het Open Huis toegang gratis aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakcIaardij.nl INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1B51 TH Heiloo Telefoon 072-533 5G 85 Werkplaats: Holleweg 19 Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum O Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 HEILOO - Winkelhof 't Loo is op zon dag 26 maart open. Van 12.00 tot 17.00 uur is er een afwisselend programma gebaseerd op het thema 'lente'. Op het middenplein wordt een mobiele kin derboerderij opgebouwd met veertig dieren. Er zijn onder meer een pony, een kalfje, verschillende schapen en geiten, konijnen, kippen en cavia's. Op het plein aan de noordzijde draait vanaf woensdag 22 maart de kermis van de familie Braak met een draaimo len, een brandweerspuit, een suiker spin- en oliebollenkraam. Tijdens de koopzondag kunnen de kinderen gratis in de draaimolen. Op het Albert Heijnplein kunnen kin deren worden geschminkt waarna één van de leden van de jubilerende foto club HAF uit Heiloo een foto van hen maakt. Deze foto is gratis verkrijgbaar. In 't Loo zijn er dit weekend overigens meer activiteiten voor het HAF-jubi- leum, waar u elders in deze krant meer over kunt lezen. sinds 1933 www.vanderborden.nl NVM elaIrsqrotp Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend HEILOO - Vrijdag 24 maart wordt er een TnT houseparty in Buk Buk gehou den. Bij dit feest, voor en door housers georganiseerd, wordt er trance en club house gedraaid door dj Will. De entree voor deze avond is gratis en de deuren gaan open om 21.00 uur. Zondag 26 maart is er een jamsessie in de Buk. Wie een instrument bespeelt, als beginner of gevorderde, kan mee spelen onder begeleiding van de band Kick-ass. Alle soorten muziek kunnen gespeeld worden, van punk tot en met soft-pop. De versterkers en drumstel zijn aanwezig. De jamsessie duurt van 16.00 tot 21.00 uur en de toegang is gra tis. omschrijving-, fauteuil materiaal naar keuze prijs vanaf: ƒ3600.- Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1